Terwijl Nieuwdorp verspeelde SSC een punt leestte Massaal juniorenvoetbal toernooi in Vlissingen TOGO nog enige eerste klasser zonder verlies ZEEUWSE KAPPEN, SABELS EN GALA-UNIFORMEN IN DE STATENZAAL Kappie meerde in Wemeldinge ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 ZO ROLDE DE VOETBAL IN ZEELAND 'Koos de Jong zegeviert f* j j op Steinhudermeer Colijnsplaatse Boys onderbrak in Lage-Zwaluwe zegereeks OP HEMELVAARTSDAG Optocht met vijftien mooie praalwagens Stationchef Vermij nam afscheid Benauwde zege Veere op Arnemuiden II Nederlandse hockey jeugd faalt te Essen Volle buit voor Makkum ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE amateur-elftal Harm van Dalfzen aanvalsleider Muziek Sabels Renault Swift 3 weer op titel af Uitslagen Maandag 4 mei 1959 Van onze sportredacteur STEINHUDE. De vijfdaagse inter nationale Finnjollenwedstrijd. die opliet J Steinhudermeer in Noord-Duitsland is gehouden, is in een overwinning voor onze landgenoot Koos de Jong geëin digd. In het eindklassement bezette hij de eerste plaats met 2884 punten. Een internationale Finnjollenwedstrijd te Oostende gehouden is gewonnen dooi de Deen Elvstroem met 7061'pnt. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door zijn landgenoot Schwarz met 5701 pnt, De Belg Nelis werd derde met 5384 pun- GOES. Zaterdagochtend vond in de raadzaal van het stadhuis de aanbeste ding plaats van de bouw van een werk- plaats voor minder valide arbeidskrach-ten voor de Fransman Pinaud 4989 'pnt. j ten met bijbehorende loodsen aan de i en de Nederlander Sleeswijk 4759 pnt. Zuidvlietstraat te Goes. Hoogste en laag ste inschrijvers waren Bouwbedrijf v.h. In de Flying-Dutchmanklasse zege- W. J. v. d. Weert te Goes 147.200.- en vierde de Nederlander Verhagen met Lijstaanvoerder SSC '55 heeft in ei een om»evinï teeen nlaats- fa Hoppenbrouwersl Bergen op Zoom 4094 pnt Tweede werd de Belg Maes ceigen omgeving legen piaais 95.0OO.-. Het werk is aan de laagste met 3015 pnt. De Nederlander Kremer inschrijver opgedragen. Verwacht wordtbezette m het eindklassement de vijf dat in juni a.s. de vlag in top zal zijn. 1 de plaats met 821 pnt. genoot Sprang met de helft van de buit genoegen moeten nemen. En wanneer Nieuwdorp van AZW had gewonnen, had de achter stand van de Zeeuwen weer een tikje kleiner kunnen worden. Nieuwdorp speelde echter niet en de voorsprong van wedstrijden van SSC is thans uitgegroeid tot drie. De kampioenshaven van de Sprangenaren lijkt met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht zeer dichtbij. Colijnsplaatse Boys brak de zegereeks af met een gelijkspel tegen Zvvaluvvse Boys, waarmee het thuis reeds de groot ste moeite had. het dit seizoen wel zeer zwakke SVD II, JUinteloora zegevierde over Theidat van het begin tot het einde op de on Gunners en bleef daardoor stevig«en^r™ in het bezit van de vierde plaats.4e k,a„e Zuid KNVB: Dtalel. Vrederust verraste door een ge- oord—'The Gunners 2—l; Good Luck—Vrede- lijkspel tegen Good Luck, maarEoys^óiiJSTe^oy^lATNieuw" de degradatie betekent nog een B. Kloetlnge II—SVD II 13—0 76 elftallen, waaronder 20 A-ploegen en kwestie van weken. Ofschoon de Bekerwedstrijden: Veere I—Arnemuiden lil36 B-ploegen. Deze zijn verdeeld in pou- 1—0: Srooskerke IHoek I 02; VCK IWe-les van vier elftallen, waarin een halve meldinge I 24. /competitie wordt gespeeld. Hiermede is VLISSINGEN. Aan het op Hemel vaartsdag te Vlissingen te houden mas saal juniorentoernooi van de K.N.V.B. af deling Zeeland, wordt deelgenomen door 18 12 4- 2 28 71—27 15 10 1 4 21 47—24 18 9 3 6 21 60—33 15 9 0 6 18 51—50 17 7 3 7 17 35—43 15 6 4 5 16 42—30 15 6 4 5 16 38—39 17 6 2 9 14 61—57 17 4 4 9 12 35—57 16 5 1 10 11 37—64 15 1 2 12 4 Bergenaren somtijds beslist tot aardig voetbal komen, moeten zij voor dit milieu toch wel iets te zwak worden geacht. Een vol gende keer beter! Stand 4e klasse zuid SSC '55 Nieuwdorp Sprang Dtnteloord Colijnspl. Boys Arnemuiden Good Luck The Gunners Zwaluwse Boys AZW Vrederust Kloetlnge II sloot in Illb de competitie af j met een daverende 130 overwinning op Van onze correspondent SCHORE. Het Koninginnefeest in Schore is, ondanks het wisselvallige en gure weer, een groot succes geworden. Dat kon ook bijna niet anders, want enorme inspanningen had men zich ge troost om deze dag te doen slagen. Vooral de optocht van praalwagens trok de aandacht. De uitslag hiervan luidde: le prijs Kleuterschool Schore, 2. Venetiaanse gondel (Haaimeet), 3. Mandolineclub Fremola, 4. Uit de oude doos, 5. Groe ne Kruis, 6. Spoetnik, 7. Pomona (Haai meet), 8. De Hollandse Molen (Lang straat), 9. Jongensclub Marinevaartuig, 10. Volendam (Haaimeet), 11. Bescher ming Bevolking, 12. Vrijgezellenclub (Kleine Hoek), 13. Hans en Grietje (Kleine M.V.), 14. Theemuts (Grote M. V- 15. Kinderen o.l. school. Ook de verschillende buurten hadden hun best gedaan de straatversiering zo mooi mogelijk te maken. Hiervan werd de uitslag: le prijs: Langstraat, 2e prijs Haaimeet, Steenweg. Bij de volksspelen werden de volgen de prestaties geleverd: Steprijden (he ren boven 20 jaar): 1. Flip Joosse, 2. Hans Glerum, 3. Rinus Weezepoel. Da mes: 1. Dientje Gerritsen, 2. Ina van Koeveringe, 3. Maatje van Liere. Krui wagen rijden: 1. Dies Dorrepaal, 2. Jaap Stevense Czn. Gecostumeerd wielrijden (jongens on der de 20 j.): 1. Ko Mijnsbergen (mooi ste en leukste costuum), 1. Ko Mijns bergen (meest komische), 2. Herman Vermeulen. 1. Leen Rottier (mooiste fiets), 1. Henk van Koeveringe (beste rijder). Wielrijden (heren boven 20 jaar): 1. Rinus >(Leijs (mooiste fiets), 1. Rinus Leijs (meest komische), 1. Arjaan Rottier (beste rijder). Hoela hoep (jongens): 1. Henk van Koeveringe. Hoela hoep (meisjes): 1. Adrie Steven- Ringsteken met tractoren: 1. Wim Karelse Czn, 2. C. Goud, 3. Andre Joosse, 47; W. Karelse Wzn„ Hans Glerum, Jaap Smit en Klaas Wisse. De kinderspelen vonden in de morgen uren plaats. Uitslagen: Hoela hoep (gro te meisjes): 1. Maatje Veerhoek, 2. Jo- pie Boone. 3. Jeanne Stroosnijder. Idem beneden 12 jaar: 1. Ina Vos, 2. Corry Zuijdweg. 3. Tilly Fens. Zaklopen (meisjes 10 j.): 1. Corry Eversdijk, 2. Netty Joosse, 3. Leny de Vrleze. Idem 9 jaar: 1. Thea Lants- heer, 2. Fanny Wisse, 3. Cathrien Bie- renS" - Ts, Balletjes dragen meisjes 8 3.: 1. El- ly Sanderse, 2. Willy Bierens, 3. Jacq. Karelse. Idem 7 jaar: 1. Cora v. d. Borght, 2. Corry v. d. Borght, 3. Maat je Tholenaar. Zaklopen jongens boven 12 jaar: 1. Piet Lantsheer, 2. Willy Lepoeter, 3. J. Wisse. Idem 10 jaar: 1. Wim in 't Anker, 2. Jacob Mieras, 3. Rinus Mie-, ras. Idem 9 jaar: 1. Adrie Nagelkerke. j 2. Piet Rottier, 3. Adje Fens. Jongens' 8 j. (balletjes dragen); 1. Adr. Dorre- paal. 2. Rinus de Keijzer, 3. Ko Mijns bergen. Idem 7 jaar: 1. Rinus van Zweden, 2. Rinus de Vos, 3. Hans Ka relse. i 's Avonds reikte de heer Bierens de. prijzen van de volksspelen uit. Men was' het er over eens, dat het een bijzónder geslaagd feest was geweest, waarvoorf de initiatiefnemers hulde verdienen. j GOES. Zaterdagmorgen heeft het personeel van de Ned. Spoorwegen te Goes op hartelijke wijze afscheid geno men van de heer C. P. M. Vermij, die met ingang van vandaag is benoemd als stationschef te Zutphen. De scheidende chef werd door een aantal sprekers van harte gefeliciteerd met zijn benoeming, doch ook drukte men zijn spijt uit over het vertrek van de heer Vermij, die zich in de drie jaren, die hij in de Ganzestad aan het hoofd van het spoorwegpersoneel, stond, niet alleen heeft doen kennen als een goed superieur, doch ook als een meelevend man voor het personeel. De heer D. Otten, plaatsvervangend chef, Het zijn woorden namens het per soneel vergezeld gaan van de aanbieding van een ets en een gramofoonplaat. De heer A. Bonder, directeur van N.V. Van Gend en Loos, memoreerde de prettige samenwerking evenals de heer P. Breet- veld, opzichter Wef* en Werken. Namens de personeelsvereniging „De Combinatie" bood de heer J. Bernauw een briefope ner aan. De heer J. Verweert, stationchef te Middelburg, sprak tevens namens zijn Vlissingse collega de heer Vermij toe en bood sigaren aan. In bewogen be- woordnngen dankte de heer J. Hujge, rangeerder, de scheidende chef voor dè steun, hem verleend na een ernstig on geval. Ook hij bood sigaren aan. In zijn dankwoord memoreerde de heer Vermij enkele gebeurtenissen uit zijn loopbaan te Goes, dankte voor de ver- MONTROUGE. In het internationa le hockeytornool van de C.A. Montrou- ge is de hockeyclub Eindhoven op de vijfde en voorlaatste plaats geëindigd. De Eindhovenaren verloren van Dus- seldorf (met 30), van Karl-Marxstadt <en Baudoin uit Brussel, doch wonnen van Hannover (met 21) en van Mont- rouge met 10. Het tornooi werd ge wonnen door Karl-Marxstadt uit Oost- Duitsland, dat alle vier wedstrijden won. bereikt, dat ieder elftal minstens drie wedstrijden speelt. De 56 B-ploegen zijn weer verdeeld in twee groepen van 28 elftallen. Dit laatste was noodzakelijk, omdat o.m. de r.k. clubs niet voor 12 uur kunnen spelen. De poulwinnaars vor- i men weer nieuwe poules, ook van vier elftallen, waarbij dan de best geplaatste tweede wordt opgenomen. De duur der wedstrijden is bepaald op 2 x 15 minuten voor A-junioren en 2 x 10 minuten ,oor B-junioren, terwijl tus-| sen de speelhelften geen pauze zal zijn. De finale der B-junioren is eveneens! bepaald op 2 x 15 minuten. Bij een ge-j lijk aantal punten beslist het doelgemid- delde. Is ook dat gelijk, dat beslist het lot. Men heeft er naar gestreefd de elf tallen die in de competitie tegen elkaar uitkomen, niet in dezelfde poule op te nemen. Dit is door tal van omstandig heden niet steeds mogelijk gebleken en men is tenslotte tot de volgende indeling gekomen A-junioren: Poule I: Vlissingen I, Goes, Terneuzen en Corn. Boys. Poule II: Mid delburg I, Wolfaartsdijk, Hontenisse en Luctor. Poule III: Philippine, Arnemui den, R.C.S. en Hulst I. Poule IV: Zee land Sport, Nieuwland, Nieuwdorp en Terneuzense Boys. Poule V: Vlissingen II, Middelburg II, Hulst II en Clinge. Groep I B-junioren: Poule I: Vlissingen I, Corn. Boys I, Borssele en Breskens. Poule I: Middelburg I, Terneuzen, Hein- kenszand en Oostburg I. Poule III: Goes I, Zeeland Sport I, Schoondijke en Meeu wen. Poule IV: Vlissingen I, Domburg, Nieuwdorp en Zaamslag. Poule V: Mid delburg II, IJzendiike, Hansweertse Boys en V.C.K. Poule VI: Vlissingen III, Ter neuzense Boys, R.C.S. I, Nieuwland. Pou le VII: Oostkapelle, Arnemuiden, Middel burg III en Zeelandia I. Groep II B-junioren: Poule I: Vlissin gen IV, Kruiningen, Zierikzee I, Wal cheren II. Poule II: Hulst I, Goes II, Zeeland Sport II en Rillandia I. Poule III: Vlissingen V, Hulst III, Oostburg II, Zee landia II. Poule IV: Middelburg IV, Hulst II, R.C.S. Ill en Corn. Boys II. Poule V: Middelburg V, Wolfaartsdijk, Zierikzee II, Hontenisse. Poule VI: Patrijzen, Ria W, Wemeldinge R.C.S. II. Poule VII: Philippine, Kloetlnge, Walcheren I en ■Robur. Van een onzer sportverslaggevers VEERE. In de tweede bekerron de kwam Veere uit tegen Arnemuiden II. Deze wedstrijd eindigde in een klei-i ne overwinning voor de thuisclub (10).] In h&t begin ging de strijd gelijk op. Veere was iets in de meerderheid, maai de gasten 'boden geduchte tegenstand. Veere had al kort na hel beginsignaal de score kunnen openen, maar de 'hele voorhoede faalde. Daarna golfde het spel; wat heen en weer. In beide voorhoedes zat evenwel geen schotvaardigheid. De keeper van de thuisclub, Versluys, kreeg niet veel te doen en wat hij te doen kreeg, ontdeed hij op fortuinlijke wijze van alle gevaar. De verdediging was aan 'beide kanten potdicht. De gasten, kwamen nog dicht bij een doelpunt, maar de bal ging naast. De rust ging: in met een blanke stand (00). Na de rust was Veere sterk in het offensief, maar het beslissende schot' bleef uit. De aanvallen werden aan bei de kanten slordig afgewerkt. Veere had bet voor een groot deel te danken aan de uitstekende spelende Jan Versluijs, dat het niet tegen een achterstand moest opkijken. De thuisclub ging de aanval len niet meer door het midden opbou wen, maar over de vleugels gooien, doch ook da$ leverde geen succes op. Doelman A. Versluys maakte daarna nog menige Arnemuiden-aanval onscha delijk. In de laatste tien minuten zette Veere alles op alles; bijna het gehele elftal ging naar voren. Dit leverde ein delijk positieve resultaten op, want back Jan Versluijs scoorde met een onhoud bare schuiver het enige doelpunt van de wedstrijd. Arnemuiden II poogde nog gelijk te maken, maar slaagde daarin niet. Van een onzer verslaggevers WEMELDINGE. Ons aller Kappie mag dan volgens onze da gelijkse strip momenteel weliswaar op jacht zijn naar de Kletzkische vlamzaterdagmiddag was hij in Zeeland. Nadat onze koene kapitein eerst al in een optocht door West- kapelle was gesignaleerd, zagen wij hem zaterdagmiddag om half ESSEN. Op het internationale jeugdhockeytornooi te Essen hebben de Nederlandse meisjes met 10 verloren van Duitsland B en met 50 van Duits land A. De Duitse meisjes A wonnen voorts nog van België met 30. DeNederlandse jongens speelden te gen Duitsland B met 33 gelijk en ver loren met 40 van Duitsland A. Laatst genoemde ploeg won mt 2e0 van Bel gië. Volgend jaar wordt het tornooi in België herhaald. vijf met „De Kraak" en de complete bemanning in Wemeldinge aan- leggen. 1 i De parlevinkers van Wemeldinge vijfentwintig in getal hadden daarvoor gezorgd. Kosten noch moeite hadden zij gespaard om een natuurgetrouwe „Kraak" te hou- wen, met echte zoeklichten en een rokende schoorsteen. Een „Kraak", die door de straten kon varen met aan het stuurwiel de zo populair geworden Kappie zelf. Toeterend jen wuivend laveerden de Maat, Kokkie en al die andere vertrouw- i de vrienden van de „Kraak" uit Lutjewier hun schuit door de fees tende menigte. Zelfs de postbode I verscheen op het appèl om der tra- ditie getrouw prentbriefkaarten uit Lutjewier te overhandigen. Niemand verwonderde zich, toen 's avonds bekend gemaakt werd, dat de „Kraak" de eerste prijs in de wacht had gesleept. Kappie en z'n mannen hadden dat dubbel en dwars verdiend, vond iedereen. (Foto's Zeeuwsch Dagblad) De zwemvereniging AZC (Apeldoorn) houdt op 9 mei te Apeldoorn een zwem- vierkamp tussen SV Hamburg, Leeuwar der combinatie, Neptunus (Amersfoort) en AZC Eigen, nieuwsdienst LEEUWARDEN In de eerste kaatswed strijd van dit seizoen is het fris en agressief spelende Makkum er in geslaagd de volle buit binnen te halen. De wijze waarop dit is gebeurd was vrfj overtuigend, zonder dat nu bepaald groots spel werd geleverd. Er waren overigens te veel factoren, die dat verhinderden. Feitelijk hebben de Makkum- mers alleen ernstige tegenstand ondervonden van Bolsward, maar in het verder verloop van de strijd was het een kwestie van komen, zien en overwinnen. In de demifinale werd Huizum I met 60 geklopt en Huizum II voerde Witmarsum met 63 van het strijd toneel af. De eindstrijd Makkum-Huizem II was eveneens gespeend van elke spanning, want op onweerstaanbare wijze boekte Makkum opnieuw een zege van 60. Uitslag 1 Makkum; 2 Huizem II; 3 Hui- De Italiaanse wielrenner, Ang. Con- terno, heeft het kampioenschap van Zih'ich gewonnen voor H. Graf, Altweck, Schellenberg, 1. Coletto, Russer (Fr.), Traxel, enz. Hij reed de 206 km. in 5.23.32. Van onze korfbalmedewerker IN DE EERSTE klasse van de Zeeuwse Korfbalbond kwam de uitslag van Zuidw. IElto 1 de Togo-mensen weer goed van pas. Zuidw. slaagde er namelijk in tegen Elto gelijk te spelen (6—6), ondanks het feit dat steeds tegen een achterstand moest worden opgetornd. Scampolo 1 bleef onderaan door een 35 nederlaag tegen Animo 1, welke goed in herstel is. De stand is nu Elto 1 5 punten uit 3 wedstrijden, Togo 1 4 punten uit 2 wedstrijden, Olympia 4 uit 4, Animo 1 ook 4 uit 4, Zuidw. 1 3 uit 3, Tjoba 1 2 uit 2, evenals "Vios 1, Swift 2 0 uit een en Scampolo 0 punten uit 3 wedstrijden. M M %Jf 469» ïi mm^SSPWS?%p DEN HAAG. Het Nederlands amateurelftal, dat woensdag 6 mei te Leeuwarden tegen de Franse ama-i teurs uitkomt, is als volgt samenge-, steld: Doel: Koers (Hengelo); Achter: Donners (Enschede) n- Claus (Helmondia) Midden: Wooning (RCH), Van Ier- lard (Willem II) en Van Bruggen (DFC); Voor: Jonk (Volendam), Pelk (Vo lendam), Harm van Dalfzen (Gene- muiden), De Kreek (Feijenoord) en Hollander (DWSAL Reserves: Lagarde (Emma), Schou-| wink (Enschede), Blom (WW) en Bouwman (HFC) De grote verrassing van deze op stelling is, dat de middenvoorplaats wordt ingenomen door Har.n van' Dalfzen, de middenvoor van het Ne derlands Zaterdagelftal. De Drie Provinciën-rit van RAC- Noord zal op 19 en 20 juni worden ver reden met start en finish te Meppel. De A-klasse rijdt 525 km (gemidd. 40 km) en de B-klasse 430 km (gem. 36 km). MIDDELBURG. Zeeland was in de Statenzaal. Zeeland zoals het is. Land bouwers en boerinnen in Zeeuwse dracht, burgemeesters in jaquet, offi cieren in gala, leraressen, zakenmensen, journalisten, predikanten. Onze Commissaris der Koningin, jhr. en mevrouw De Casembroot, recipieer den zaterdagmiddag in de Statenzaal te Middelburg, ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van H. M. Konin gin Juliana. 't Was, volgens insiders, wat minder druk dan vorig jaar. Maar niettemin druk, erg druk. In lange queue schaar den de binnenkomende gasten zich in de hall om hun handtekening te zetten en om daarna opgeslokt te worden in het geroezemoes in de oude Statenzaal. Jhr. De Casembroot, in gala, en zijn echtgenote werden niet moe bij de deur de honderden handen te schud den en de felicitaties in ontvangst te nemen. Zachte muziek zweefde van boven, waar op de publieke tribune het or kestje plaats had gevonden, naeer door de gulden kroonluchters van de histo rische zaal. „In de zaal hoor je onze muziek maar nauwelijks", aldus de pia nist van het kwartet Baby den Toon der uit Middelburg, dat al sinds jaren de muziek in de Statenzaal verzorgt. „Verzoek van Commissaris", kwam 'n dienster melden", of jullie Oostenrijkse muziek willen spelen", De muzikanten knikken begrijpend natuurlijk, de Commissaris houdt van Weense muziek. En in staccato zet de pianist de eerste accoorden van „Wien bleibt Wien" in. Tussen de zwarte jaquetten, donkere kostumes en robes, steken de gala-uni formen van marone- en landmacht officieren kleurrijk af. De burgemees- Zelfs Westkapelle's vroegere burge ters zijn het sterkst vertegenwoordigd, meester, mr. Tydeman, was uit Laren overgekomen voor deze gelegenheid. Majoor A. J. van Thiel, districtscom mandant der Rijkspolitie en zijn echt genote, in een hèmelsblauwe japon, be- burgemeester van Middelburg, mr. Joh. groeten de boven allen uitstekende de Widt. De C.B.T.B.-voorzitter, in ge sprek met Gedeputeerde A. Schout, neemt een bitterbal van het dienblaad je, en knikken vriendelijk naar de heer M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-direc teur van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. Luchtopnamein de Statenzaal. (Folo Zeeuwsch Dagblad In een gezellige hoek, onder de hoge palmen, ontmoeten dijkgraaf P. J. J. Dekker en burgemeester H. K. Michaels van Goes elkaa*. Dames van het We#t- kappelse Dameskoor, in hun mooie, fris se dracht, gaan met glaasjes rond. jhr I. F. d enBeer Poortugaei van Veere „Sherry, graag", zegt burgemeester en zet zijn babbeltje met ir. H. D. J. Swaters, hoofdingenieur-directeur van Prov. Waterstaat, voort. Sabels rinke len. Marine-officieren in groot tenue betreden de zaal. De heer A. J. van Bennnekom, directeur van de Chr. Kweekschool, en zijn echtgenote, schud den handen met het Statenlid H. IJssel uit Zierikzee. Zo verstrijken de uren. Met zachte muziek, veel handen schudden en een glaasje klinken. Het wordt drukkend in de zaal; jhr. De Casembroot, met zijn gala-steek onder de linkerarm, opent een tuindeur, 't Is half zes. Er komen geen nieuwe gasten meer. De heer Henk Stam, directeur van de Zeeuwse muziekschool, en twee Terneu zense zakenlieden, wippen nog even naar binnen. De gasten vertrekken. Weer worden handen gedrukt. „Tot genoegen. Dank voor uw bezoek". Om tien voor zes staan jhr, en mevrouw De Casembroot weer alleen in de grote Statenzaal. De receptie is ten einde. Zeeland was in de Statenzaal. Zaken mensen, landbouwers, intellectuelen. De Zeeuwse bevolking in al haar ge ledingen als gast van onze Commissa ris der Koningin. Ter ere van Hare Majosteits gouden geboortedag. Mevrouw Dominicus, echtgenote van de burgemeester van Borsselewordt bij de ingang van de Statenzaal begroet door de Commissaris der Koningin. Op de achtergrond jhr. mr. Schorer, lid van Prov. Stalen. Foto Zeeuwsch Dag blad) Advertentie Incl verwarming 4490,- In 2 gaat Swift 3 wederom recht streeks op de titel af en wij menen dat deze ploeg ook in de eerste klasse een behoorlijke rol had kunnen splen. Blauw Wit ging met 53 ten onder. Vedo 1 behaalde weer een gelijk spel nu tegen Elto 2 (1(1). Ondo en Top eindigden zoals ze begonnen waren 0—0. De stand: Swift 3 59; Tjoba 2 34; Blauw Wit 1 3—4: Elto 2 5—4; Ondo 1 3—3; Top 1 32; Vedo 1 42 en Atlas 20; In 2b gaat de zegetocht van Volhar ding ononderbroken door. SSS kwam er met een 29 nederlaag nog betrekkelijk gelukkig af. Luctor 1 is voorlopig v.'t- geschakeld door een 24 nederlaag te gen Zeelandia 1. Het zal hier tussen Vol harding en Zeelandia nog geducht gaan spannen. De wedstrijd Togo 2Vios 2 verdiende het predicaat 2e klasse nau welijks. De eindstand 13 was reeds bij de rust bereikt. De stand: Volhar ding 59; Zeelandia 1 35; Luctor 1 3-4; Vios 2 4—4; Togo 2 2—2; SSS 3—2; de Poel 30: en Vitesse 30; In 3a werd bijzonder scherp geschoten. Zuidzande ging met 0—13 van de kaart tegen Animo 2. Hetzelfde lot trof ook Ve do 3 tegen BKC 120. De stand: AKC 36; Zuidw. 3 24; Animo 2 34; BKC 34; Stormvogels 22; Swift 4 10; Vedo 3 20 en Zuidzande 40. In 3b was het bijzonder sneu voor Vo po. dat bij Kats-Vopo de scheidsrechter verstek liet gaan. De reis was nu ver geefs. VZOD 1 kon ook tegen Olympia 2 de goede draai nog niet vindne (02). De stand: Kats 4—8; Vopo 3—6; Olym pia 2 4—4; VZOD 2 1—0; VZOD 1 3—0; en DOS 55 3—0. In 3c wijzen alle voortekenen tot nu toe op een spannende strijd. Alle ploe gen hebben nu verlies geleden want Zee landia 2 kon het tegen Luctor 2 niet bolwerken (21). Scampolo 2 stelde te leur, het kwam te.gen WKV niet verder dan een 55 gelijk spel. De stand: Zee landia 2 34; Luctor 2 34; Scampolo 2 2—3; WKV 3—3; Blauw Wit 2 3—3 en Tjoba 3 0—0. De uitslagen: 1: Scampolo 1Animo 1 35; Zuidw. 1Elto 1 66; 2a: Vedo —Elto 2 1—1; Swift 3—BI. Wit 1 5—3; OndoTop 00; 2b: Luctor 1Zeel. 2 4; Togo 2—Vios 2 1—4; Volh.—SSS 9—2; 1 3a: Zuidz.Animo 2 013; BKC—Vedo 3 120; Stormv.Swift 4 uitgest.; aij b: i Luctor 2Zeel. 2 21; Scampolo 2 WKV 5—5; ADSP: B: Swiftvlug—Swift- snel 36; C: Luctorb.Zeel. 01; OlympiaLuctor 05; D: Swiftlenjg Vopo 10; Zuidw. bTop a 02; E: Swift rapTop b 30; Vedo bOndo b 10; F: Elto bVolharding 013; To go cVios 22; SSSde Poel 41; De Tsjechische motorrijder Cizek heeft op Jawa te Schwerin (O.-Dld.) de tweede race om het Europees kampioen schap motorcross in de 250 cc-klasse gewonnen. Tweede werd Zweed Richardson.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3