De commissaris, die met de politie overhoop lag MEUBELEN MEE TE NEMEN OM ÏS HONDSDOLHEID BIJ DE REBELLEN IN INDONESIË Taart uit de Elzas en Aprilletje zoet gedroeg zich bijzonder goed N' VAN VERKEERSSPECIALIST TOT REDDER VAN VOGELS Torpedo Tientje boete Overgeplaatst OGty Slotaccoord W oninginrichting wordt grenzenloos MICKY' REIS OM DE WERELD MET DE KEUKENPAN AAN ALLE STIEREN EN TWEELINGEN L. A. ACohen met pensioen: „en wat dan nog?" UW VERANTWOORDELIJKHEID Overdracht zwaard van gesneuvelde broer Fotograaf 214 jaal* naar gevangenis Bepalingen voor 4 en 5 mei Osvaklo Borsani Dubbel doel Nieuw type Coaster Leemans vlot Vliegtuigen nodig voor bestrijding sprinkhanen Als U geboren bent onder het teken Als Uw eerste voornaam OLGA mairassen v.g.g.v. Zaterdag 2 mei 1959 ZiiEU Yv U ;J1 ÜAijbLA l Pag. 1<» Advertentie Oriane de B: kousen die !-a-n-g-e-r leven: alléén in de Bijenkorf IN AMSTERDAM is commis saris Cohen met pensioen ge gaan. Toen Leon, Albert, Alexander Cohen, Amsterdams internationaal befaamde ver- keersspecialist, in 1919 zich een maal als surnumerair bij de po litie aan het bureau Warmoes- straat had vervoegd, kon hij weer gaan. De commissaris had wel wat beters te doen dan zo'n een-ster aan zijn mannen voor te stellen. Het was immers 1 mei, en de socialisten hadden het weer breed opgezet. De agenten hadden er de handen vol aan. Cohen overleefde de teleurstel ling van de eerste dag. Gisteren, veertig jaar en een dag na de eerste mei 1919 trok hij voorgoed de deur van zijn commissaris kamer achter zich dicht Waarom moest die kleine jongen van nauwelijks twintig nu bijna een halve eeuw geleden zo nodig bij de politie? Hij weet thans zeil eigenlijk ook «liet precies mieer wat hem in het politievak aantrok. Het mooie pak misschien, waar de meisjes van die dagen zo naar keken. De uniform was ontworpen, herinnert hij zich, door iemand die de land- en zeemacht beide een pleizier had willen doen. De politie-olficieren droegen een cape miet capuchon en verder een keizer Wilhelmjas, met daaronder weer een pak met tressen. Alles was rood ge biesd en in de cape zat een met zij afgezette gleuf om de sabelknop door te laten. Leonard Albert Alexander Cohen Het was niet alleen het fraaie pak van Cohen, dat de meisjes het hoofd op hol bracht. Hij had ook een auto mobiel, een Citroen-torpedo. Daarmee roste hij door de stad, de open bak vrolijk volgeladen. Zijn ommegangen trokken de aandacht. Iedere agent in Amsterdam kende Cohens nummer: G 5709. Hij had dat tegelijk met een rijbewijs in zijn jeugdjaren verworven zonder er een vinger voor uit te ste ken. Het stond in die tijd in de wet: iedereen kon gratis een rijbewijs en een nummer krijgen. Omdat Cohen al jong aardigheid in dat soort wetten had was hij naar het stadhuis gestapt. Toen zijn nummer een veelzeggend codegetal begon te worden onder de politiemannen, verkocht hij het voor een tientje aan die uitgever Moussault. Cohen was de enige bij het hele Amsterdamse politiekorps die een auto had. Hij wist er bovendien alles van. Daarom begon hij op een dag in het politieblad een reeks van artikelen over de technische kanten van het motorrijtuig. Hij had gemerkt dat een automobilist de agenten aanvoudig al les kon wijsmaken. Werd de maximum snelheid overschreden, dan was een mededeling in de geest van „de voor- ontsteking van mijn carburateur schoot een beetje uit" voldoende als excuus. De vertogen van Cohen trokken de aandacht. In 1930 werd hij bij de ver keerspolitie geplaatst, waar hij langza merhand internationale roem verwierf. De verkeerssituatie was in Amster dam toen al zo deplorabel dat een com missie tot de conclusie kwam dat de Leidsestraat nodig aan één kant moest worden afgebroken en verbreed. Het kon geen dag en geen nacht meer wachten. „Door enkele omstandighe den is dat niet doorgegaan", mees muilt de commissaris nu. Hij heeft nooit iets gezien in de verbreding van de Leidsestraat, waar hij tegenwoordig als gelukkig getrouwd man een rian te hoek bewoont. Cohen bleef ook toen hij in het korps hogerop klom een vrolijke vrij gezel. Américain aan het Leidseplein was zijn vaste pleisterplaats, waar hij druk verkeerde met de groten uit de journalistiek. Zo af en toe deed hij een uitval naar het eind van het Von delpark, waar men in de open lucht kon dansen. Cohen kreeg reprimande op reprimande. Eigenlijk heeft hij voortdurend overhoop gelegen met de gewichtige discipline van het politie korps. Eens had hij theaterdienst in de Stadsschouwburg. Hij had een parter replaats toegewezen gekregen, maar Cohen vond dat de hoofdcommissaris veel beter zat. Onverschrokken nam hij plaats op diens gereserveerde ze tel. Iemand met een strikt geweten op het punt van de hiërarchieke verhou dingen rapporteerde dat, en de jonge inspecteur kreeg een vooroorlogs tien tje boete. De commissaris glundert nog na bij de herinnering aan al die moeilijkhe den met zijn chef-s. Zijn vader, bedenkt hij zich ineens, ,had ook al moeilijk heden met de politie. Die maakte in zijn leder-atelier aan de Oudezijdsaeh- terburgwal de beenstukken voor Her mandad. Hij had er een paar lieve stikstertjes zitten in een achterkamer, die uitkeek op het ins-pecteursverblijf van het toenmalige hoofdbureau. Er was voortdurend amoureus verkeer aan de gang. dat de arbeidsprestaties in vader Cohens negotie in gevaar bracht. Öp een gegeven ogenblik ont dekte hij een doos met taartjes, die de meisjes op kosten van de inspec teurs zaten leeg te eten. Het bewijs van het zedenbederf op de Wallen was geleverd en Cohen senior stoof woe dend binnen bij de hoofdcommissaris, bijgenaamd Stalen Bart. Die kwam zelf naar de stikstertjes kijken om zijn indruk van de situatie te vervolmaken. Hij verbood echter verder het manne lijk gelonk achter de ramen van zijn domein en er werden geen taartjes meer gestuurd. Maar ook de bestellin gen van beenkappen bleven plotseling uit. In de oorlog werd de politieman CO' hen naar kamp-Westerbork gevoerd. Daar werd hij onder andere bewaakt door mensen van zijn eigen dienst, S.D.-er Sam Olij, die later achtereen volgens ter dood en tot levenslang werd veroordeeld, liep er briesend rond. Na de oorlog was het voor de in zijn ambt herstelde politieofficier wel een wat vreemde gewaarwording weer het bevel te moeten voeren over enkele gehandhaafde agenten, die in de periode-Westerbork niet zouden hebben geschroomd om hem bij een Advertentiën als hèt om de gezondheid van U en de Uwen gaat! Neem bij nerveuze klachten, herstel na ziekte, voorjaarsmoeheid enz. Voor snel herstel en veel meer weerstandsvermogen* DEN HAAG (ANP) De koopvaar- dijpredikant te Amsterdam van de Ne derlands Hervormde kerk, ds. L. A. Bo- daan, zal op 4 mei op de vliegbasis Soesterberg bij de herdenking van de gesneuvelden aan de plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf, generaal majoor H. P. Zielstra, een sabel over dragen. De sabel is het eigendom geweest van de broer van ds. Bodaan, de re- serve-eerste-luitenant-jaehtvlieger A. H Bodaan, die op 10 mei 1940 op Schip hol sneuvelde. Luitenant Bodaan werd voor zijn op treden posthuum benoemd tot ridder in de Militaire Willemsorde. Naar hem werd het Nederlands paviljoen in het hoofdkwartier van de N.A.V.O. te Fon- tainebleau genoemd. Het gemeentebe stuur van Leeuwarden noemde een straat naar de gesneuvelde vlieger. Generaal Zielstra zal de sabel later overdragen aan de commandant van de vliegbasis Leeuwarden, waarna het aan denken een plaats in de officiersmess van die basis zal krijgen. HONGKONG (U.P.I.) Terwijl de Indonesische rebellen in Noord-Celebes verwoed stryd leveren om de legers van de centrale regering te beletten de bruggenhoofden te consolideren, wor den zy in de rug aangevallen door een nieuwe, verschrikkelijke vijand: de hondsdolheid. De ziekte heeft al min stens honderdtwintig levens gekost. In een radioboodschap hebben de rebellen de hulp ingeroepen van het In ternationale Rode Kruis, van „bevriende" zuidoost-aziatische landen en van de O DORDRECHT. De rechtbank te Dordrecht heeft gisterochtend de 37- jarige fotograaf J. R., die in december wethouder Baars van Sliedrecht, met een mes te lijf was gegaan en hem zo had verwond dat een oog moest worden verwijderd, veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met drie jaar proeftijd en ondertoezichtstelling. De officier van just'tie had drie jaar gevangenisstraf met aftrek, voorwaar delijke terbeschikkingstelling en onder toezichtstelling geëist. Wereldraad van kerken Tot de slacht offers van de ziekte behoren, luitenant kolonel Wuisan, de administratieve chef van het hoofdkwartier van de rebellen en zijn gezin Nog honderden mensen zijn geïnfecteerd. De radioboodschap, die in Honkong werd opgevangen, gal aanwijzingen voor hen die hulp wilden bieden. Per schip zouden goederen naar de havenplaats Inobonto worden gebracht. Boven Kota- mobago, de tijdelijke hoofdstad van de rebellen in Noord-Celebes, kunnen goe deren worden afgeworpen. In de afgelopen tien dagen hebben de strijdkrachten van de centrale regering drie bataljons in Celebes aan wal gezet. CANADA MAG VRIJ OLIE IN V.S. INVOEREN WASHINGTON (UPI) - President Eisenhower heeft de invoerbeperking van' olie en olieprodukten niet van toe passing verklaard op Canada. Sinds de invoerbeperking op 10 maart voerde Ca nada naar de Verenigde Staten dagelijks 85.000 a 90.000 barrels uit. Tevens werd meegedeeld, dat onder handelingen zouden worden gevoerd met Venezuela en andere .ves'.dij'se dieproducerendi 'anden over een geza menlijke aanpat -an het olieprobleem. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Voor de herdenking van de oorlogsslachtoffers op maandag 4 mei moeten dancings en andere oor den van vermaak van zes tot negen uur 's avonds gesloten zijn. In café's en eethuisjes mogen in die tijdsspanne al leen de Nederlandse radioprogramma's ten gehore worden gebracht, verder geen muziek. Voor de bevrijdingsdag geldt dat in café's en eethuisjes zonder nadere ver gunning muziek mag worden gemaakt en mag worden gedanst, mits vooraf de verschuldigde vermakelijkheidsbelas ting is voldaan. Het algemeen sluitings uur is in de nacht van 5 op 6 mei be paald op twee uur. Zonder nadere ver gunning mag tot middernacht straatmu ziek worden gemaakt. Tegen straatfees ten bestaat geen bezwaar. Oostduitse functionarissen vluchtten naar Westen BONN (U.P.I.) Twee officieren van de Oostduitse veiligheidsdienst zijn naar West-Duitsland gevlucht en hebben uiterst belangrijke inlichtingen verstrekt over het Oostduitse spionagesysteem in West-Duitsland. De beide mannen, eer ste luitenant Walter Glassl, en kapitein Helmut Höfer, zijn gevlucht kort nadat het hoofd van de Oostduitse spionage dienst, Dombrowski, in september naar West-Duitsland was gekomen. Hun vlucht is echter eerst nu bekend gemaakt, om dat de inlichtingen die zij verschaften tot vele arrestaties in West-Duitsland hebben geleid: een aantal van de gear resteerde Oostduitse spionnen is inmid dels al berecht. Oost-Borneo Mij. verkreeg in het eerste, kwrttaal 17 "^0 (v.j. 18.7Q0) kg ton ruwe. De produktie in maart bedroeg 6100 kg, ton. ontvluchtingspoging neer te schieten. De commissaris heeft het zich alle maal maar niet te sterk gerealiseerd. In 1953 werd hij plotseling, kort na een reis als verkeersadviseur naar Israel, ontheven van zijn bevel over de verkeerspolitie en kreeg hij het commando over de politieafdeling aan de overkant van het IJ. In dat oord, werd hij de redder van duizenden vogels. In de strenge winter van 1956 waren de dieren bij volksstammen tegelijk op het dichtge vroren Buiten-IJ neergestreken. Daar wachtte hun een zekere dood. Com missaris Cohen liet toen de inbrekers de inbrekers en. mobiliseerde al zijn mannen in een geweldige broodactie. Dagen en nachten achtereen sjouwden zij naar de bevroren vlakte. Op het politiebureau stond een machine, waarmee de kilometers brood op maat werden gehakt. Kort daarna volgde overplaatsing naar Amsterdam-Oost. Daar kreeg de commissaris de hevigste stroom misdrijven van zijn carrière te ver werken: een moord op de Hogeweg, waarbij een man zijn vrouw om het leven bracht, een slachtpartij op het Timorplein, waarbij een Rus zijn vroe gere kornuit uit minnenijd overhoop stak, de beruchte moordaanslag op de Kruislaan en de overval in de Banka- straat waarbij een oude vrouw in haar winkeltje het leven liet. Al die zaken kon hij als gave dos siers aan de justitie overdragen. Hij heeft er zelf eigenlijk niets aan ge daan. Het zijn toch zeker de recher cheurs die het grote werk doen, vindt hij. Bij zijn afscheid gisteren heeft L. A. A. Cohen geen officiële toespraken willen hebben. Er ging een commis saris van politie met pensioen, zegt hij, en wat dan nog? yO internationaal is de woninginrichting geworden, dat wat vandaag op het gebied van meubelen ergens wordt uitgebracht aan belangrijke noviteiten, morgen reeds over de grenzen van vele landen en werelddelen is verspreid. Het nieuwe stoeltje dat een Zweed vorige maand bijvoorbeeld ont wierp, kunt u nu Wellicht hier in eigen land al kopen en de nieuwe tafel die juist in Denemarken uitkwam, staat over minder dan enkele weken reeds in de eetkamer van een Amerikaan. Deze internationalisering van de wo ninginrichting heeft er onder andere toe geleid, dat de ontwerpers van meubelen ook rekening zijn gaan hou den met makkelijke verzendbaarheid over grote afstanden, bij het ontwik kelen van nieuwe modellen. Hoe kleiner verpakt een meubelstuk kan worden en hoe lichter het van gewicht is, hoe minder uitgaven er met het transport zijn gemoeid, wat een gunstige invloed heeft op de prijs. Zo zijn de in dozen verpakte geheel uitneembare of opvouwbare stoelen, tafels en zelfs bedden en kasten ont staan, op de vervaardiging waarvan men zich het eerst in Amerika op grote schaal ging toeleggen. Het is heel moeilijk om v die meu belen de esthetische eisen geen ge weld aan te doen, door het teeen zijdig streven naar het zuiver prak tische doel, een makkelijke verzending te bevorderen. Er is dan ook op het gebied van deze opvouwbare of uitneembare meu belen heel wat moderne kitsch ont staan, die de goede woninginrichting allerminst bevordert. In Italië treft men echter pioniers op dit gebied aan, die tot uitstekende prestaties zijn gekomen. De Milanese architekt Osvaldo Bor sani neemt onder hen een belangrijke plaats in. Hij wist als een der eersten licht heid, opvouwbaarheid, goede vormge ving functionaliteit bij meubelen in Advertentie Het bljjft uw eigen geheimpje: 't Is verbazingwekkend, wat mooi, glan zend, fleurig haar verbetert aan uw ver schijning. 't Is wonderlijk hoe eenvoudig u dat kunt bereiken met POLYCOLOR- Kleurshampoo. Gewoon, thuis zelf uw haar wassen: De kleur wordt véél mooier, een grijs haartje verdwijnt! een eigentijdse stijl goed met elkaar te combineren. Het is echter vooral zijn verdienste er in geslaagd te zijn, de bewegelijk heid die nodig is om een stoel, tafel of bed opvouwbaar te maken, tevens bewust te benutten om het comfort te verhogen. Opvouwbare stoelen ontwierp hij bij voorbeeld, waarvan de bewegelijkheid oorspronkelijk vooral op makkelijk transport berekend, door perfectione ring van het mechanisme ook het ge bruik van zo'n zetel in verschillende standen mogelijk maakt. Echt goed uitrusten in zo'n modern zitmeubel, wordt daardoor sterk be vorderd. Op dezelfde principes zijn ook de door Borsani ontworpen opvouwbare bedden afgestemd, waarvan de ver schillende standen die deze kunnen in nemen, naar medische adviezen zijn ontwikkeld. De bewegelijke en opvouwbare bed den, waarvan de eerste exemplaren destijds op de Triënnale te Milaan met vele onderscheidingen werden be kroond, worden nu over de gehele we reld reeds in. ziekenhuizen toegepast. Men koos deze bedden om het com fort van de bewegelijkheid die, door dat deze opvouwbaarheid impliceert, tevens het makkelijk en voordelig ex porteren over grote afstanden moge lijk maakt. Bij de Tecno fabrieken in Milaan, waar deze meubelen worden vervaar digd, zagen wij grote stapels dozen vol bedden, banken stoelen en tafels met namen van verre landen er op, voor de export gereed staan. Daar waren grote fauteuils bij van metaal en schuimrubber, die in een verpakking kleiner dan een hoedendoos de deur uit gingen. De internationalisering van de -wo ninginrichting heeft zo een nieuw soort meubelen doen ontstaan, met bijzonde re voordelen voor de verzending maar ook voor het gebruik, door een vernuftige nieuwe konstruktie. Een stoeltje, dat in een gebaksdoos kan. Tube voor 2 wassingen 1.95 Keus uit 20 tinten. Doe 't zelf - óók de crème behandeling - met de POLYCOLOR Haarkuur. Vraag het uw drogist of parfumerie. (1.95) LAHNEMANN - l*r«n N.H. - Postbus 18. Imp, van PolycoJor K2r Pfacantubex Mouson Marjret Astor Blendax Van onze weerkundige medewerker DE BILT April heeft zich ditmaal wel bijzonder goed ge dragen wat detemperatuur be treft. Het gemiddelde, berekend uit om het uur afgelezen standen van de thermometer, bedraagt in De Bilt 9,9 gr. tegen 8,4 gr. normaal. Het was de warmste april sedert 1952. Er waren twin tig dagen warmer dan normaal. Vooral 13 en 14 april waren hoogtepunten, waarop records werden benaderd. Een paar maal kwam het ook nog tot vorst. Op 20 en 21 april was dat het geval. Er is toen wat schade aangericht onder het jonge gewas, dat in de vorige dagen zo bijzonder snel had kun nen groeien. In De Bilt kwam de temperatuur op Irie dagen boven 20 gr. tegen op twee dagen normaal. De laatste drie jaar was het niet meer zo warm geweest in april. In twee nachten kwam het in De Bilt tot lichte vorst. Normaliter gebeurt dat in drie nachten, zodat er wat dit betreft helemaal niets abnormaals aan de hand is. Minder zon De zon heeft minder geschenen dan u april gebruikelijk is. In De Bilt wer. len 149 uren zonneschijn geregistreerd egen 155 uur normaal. Alleen op Ko- ïinginnedag bleef de zon de hele dag ichter de wolken, wat in april gewoon- ijk op drie dagen het geval is. Het was de somberste april sedert 940. Dat wordt begrijpelijk als men le hoeveelheid regen in de beschou wingen betrekt. Die was ih een groot teel van het land boven normaal, voor- ldoor de zware onweersbuien van don- erdag 16 april en de langdurige regen de nacht voorafgaande aan Ko- nginnedag. De droge kant In het noorden van Noordholland, iv Groningen, Friesland, Drenthe en iverijsel was het echter aan de droge int, evenals in de zuidelijke helft van Limburg en een deel van Oost-Brabant, Vooral in Zeeland en in het midden van het land was het te nat. In De Bilt was het de natste april sedert 1951. Er viel daar 45 uur lang regen tegen 41 uur normaal. Ook werden daar nog op één dag (7 april) sneeuwvlokken gesignaleerd, wat normaal is. Vrij veel onweer Onweer kwam vrij veel voor. In ons land hoorde men op dertien dagen de donder rollen zoals uit de voorlopige gegevens blijkt. Dat is op vier dagen meer dan gemiddeld genomen het ge- val is. Dat zijn de schaduwkanten van het weer van de afgelopen maand, maar de goede kanten waren in de meerder, heid, ook al waren dat lang niet altijd zonnige kanten. Groeizaam was het weer over het algemeen wel; om dat bevestigd te krijgen behoeft men alleen maar zyn ogen goed de kost te geven. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN. De Rotterdamse kust vaarder Leemans (499 ton), die maan dagavond op de kust van Tunis was ge strand, is gisterochtend vlot getrokken door de sleepboten Titan en Hector van de N.V. Bureau Wijsmuller uit IJmui- den. Het schip is eigendom van de rederij W. H. James. ROME (Reuter). Deskundigen van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties zijn van mening a'at er door zo veel mogelijk landen vliegtuigen ter beschikking moe ten worden gesteld voor de bestrijding van sprinkhanen. Alleen het bestuiven van de zwermen insecten van vliegtui gen uit heeft resultaat. Zou de organi satie permanent de beschi. king hebben over een vloot vliegtuigen, dan zou men steeds in staat zijn de bea'reigde gebie den onmiddellijk te hulp te komen. ADAT ik u mijn Franse kalfs- hartje heb aangeboden het geen u misschien hebt gewei gerd! ga ik u deze keer een Frans gerecht aanbieden, dat wel meer uw smaak zal zijn. Het is een erg lekkere taart, die eigenlijk in de Elzas als entrée wordt geser veerd, maar die als hoofdgerecht wel byzonder voldoet en gevolgd door een gemengd „lente-slafestijn" de maaltijd tot iets anders maakt dan anders. En dat willen wij huisvrou wen toch af en toe eens bereiken, nietwaar? Ziehier hoe mijn taart heet: QUICHE LORRAINE: U hebt er voor nodig een taartvorm (25 cm door snede) liefst met gegolfde rand waarin u dan ook de quiche laat zitten bij het opdienen. Deze Quiche Lorraine wordt warm gegeten. Door het eraan toevoegen van room is het altijd moei lijk om de taart gaaf uit de vorm te halen daar de room vastbakt op de ran den. U begint met het maken van een brok- keldeeg en neemt hiervoor: 2 ons bloem, 1 ons boter, en zo veel water als nodig is om bij het kneden van het deeg te bereiken, dat het van de vingers loslaat, smeuïg wordt en daardoor gemakkelijk te bewerken is. Elastisch, zó moet het deeg worden! Maak van de bloem een fontein (een berg met een holte in het midden) en leg hierin de in stukjes verdeelde zachte boter, een tikkeltje van het onmisbare zout en om te beginnen 14 dl water. Vermeng geleidelijk u werkt met de vingertoppen al deze ingrediënten tot een homogeen smeuïg deeg, waarvan u een bal maakt. Rol die uit en maak er allemaal klei ne balletjes van, die u dan weer tot een grote bal kneedt! Laat tenslotte deze elastische bal, toegedekt met een vochtige niet natte doek ten minste 1 uur rusten. Intussen rust u niet uit, maar maakt de vulling klaar. Hiervoor hebt u no dig: 2 ons zeer mager vers spek (iets meer mag altijd!) dat u in dunne plakken snijdt en... ook even laat rus ten. Nu maken we van een halve liter verse, heel verse, room met vier eie ren en een mespuntje zout een luchtig omeletbeslag. Op een bord ligt een half ons boter te wachten. Ziezo, on ze taartvorm smeren we nu aan alle kanten met olie of boter in. Het uur is eindelijk om en we rollen de deeg bal uit tot een lap, die ongeveer 44 cm dik is en precies in de vorm past Let er echter op, dat ook de randen van die vorm goed bekleed moeten zijn. Het teveel aan deeg rolt u er met een taartroller af. We nemen nu een vork en prikken de bodem van het deeg wat in, maken van de boter vul lingen voor de met de keukenvork in- geprikte gaatjes. Op die boter plakken we dan de schijven spek vast. Als we er nu ons omeletbeslag op gieten, zullen de plakken spek niet gaan „drij ven", maar door de boter op de taart bodem worden vastgehouden. Ziezo, onze oven staat al tien minuten vol aan: we zetten er onze taart voorzich tig in, zetten de oven iets lager en re kenen 2535 minuten voor het gaar- bakken. Let op: de vulling mag wel goudgeel, maar vooral niet bruin er uit komen! De eerste keer misschien een beet je een moeilijke opgave, maar bedenk wel: „al doende leert men", de twee de keer gaat het heel vlot! Na dit Franse recept wilde ik u het is nu name lijk de tijd om eens lamsvlees te eten een ander bijzonder lekker hoofdgerecht be schrijven en wel de PERZISCHE PILAFF: voor 6 personen neemt u 144 pond lamsvlees, vraag aan uw „speciale" lamsslager mager ragout vlees in niet te kleine stukjes gesneden (zonder been); daar bij neemt u 2 gesnipperde uien, ver der een mespuntje gemengde kruiden en kerriepoeder, een teentje knoflook, een laurierblad en 75 g boter met 4 ons rauwe rijst. Laat het vlees met de kruiden in de bruingeworden boter mooi bruin fruiten en doe er dan de rijst bij, die ook wat kleur mag krij gen. Vooral niet bruin, alleen maar goudgeel. Giet er nu zoveel water op, dat deze vlees-rijstmassa zoveel water vertuont, dat als u uw hand erop zoudt leggen, deze royaal is bedekt. Laat al les aan de kook komen en vervolgens in een toegedekte pan langzaam gaar stoven. U rekent er plm. 20—30 minu ten voor. Doe er de laatste 2 minu ten zout vooral niet te veel peper, een eelepel soyasaus en 2 eetlepels gehakte peterselie bij. Dien dit „go denmaal" zo op, liefst in de pan, waarin u het heeft toebereid. Het bes te is hiervoor een vuurvaste schotel. Een glas rode wijn smaakt hier heerlijk bij! Tot onze volgende reis en veel suc ces. MICKY WOODHOUSE Advertentie LET OP! van de stier of de tweeling doch in ieder geval in de maand Mei schrijf dan nog heden aan de N.V. LEIDSE MATRASSENFABRIEKEN Postbus 16 Leiden en U ontvangt een charmante verjaardagssurprise! (Opgeven per briefkaart: naam, voor namen, geboortedatum, adres i

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 10