AMSTLEVEN levensv KRIS LL ZEEUWSCH DAGBLAD 1 T DE GROOTSTE PARTIJENVERKOOP VAN T OOIT GEHOUDEN DE KLERKeZN Besturenvergadering Geref. vrouwen Kats en Vopo spelen om de leiding Wielrijder aangereden te Grij pskerke Kiosk op sportterrein te Heinkenszand Lage prijzen mosselzaad door Zeeland vakbekwame TIMMERMAN OPROEPING 1 Hèbbes! Abonneert U Morgen 9 uur begint de verkoop! 80 Zuiver wollen SMYRNA KARPETTEN BOUCLÉ LOPERS I. 49 ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN Vrijdag 1 mei 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Diensten in Oosterkerk voortaan om negen uur GOES. De morgendiensten in de ge reformeerde Oosterkerk zullen des mor gens voortaan aanvangen om negen uur in plaats van tien uur. Deze mededeling verstrekte dr. C. Stam gisteravond tij dens de gemeente-avond van de Geref. Kerk. Dit besluit is een gevolg van het feit, dat de kerkeraad toestemming heeft verleend aan de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om diensten te houden in de Oosterkerk. De hervormde kerkeraad had hiertoe een verzoek in gediend. Het ledental van de kerk bedroeg op 31 december 1958, 1798 tegen 1736 op 31 december 1957. Het kerkbezoek bedroeg des morgens 67 pet. en des avonds 53 pet. Het financieel verslag gaf reden tot dankbaarheid. De eindrekening liet een totaal bedrag zien van ruim ƒ68.000. Aan vrijwillige bijdragen werd in 1958 ruim 43.000 ontvangen, geraamd was 42.000. GOES. De geref. vrouwenvereni gingen in Zeeland hebben een besturen vergadering gehouden, die onder lei ding stond van de provinciaal presiden te, mevr. A. lElshoutvan der Ros uit Koudekerke. De dames luisterden naar mevr. Brouwer—van Wouwe uit Vlis- singen, die sprak over het onderwerp: „Hoe werken wij op onze vereniging". In het bijzonder vroeg zij de aandacht voor de voorvergadering, d.w.z. dat er verwacht wordt, ó'at alle leden voor studie hebben gemaakt voor de eigen lijke vergadering. Na de vergadering dient er gepraat en gedacht te worden over hetgeen behandeld is. Vele vragen volgden. Competitie 2KB GOES De belangrijkste wedstrijd van a.s. zaterdag is ongetwijfeld die tussen Kats en Vopo in 3 b. De winnaar komt alleen aan de leiding. In de eerste klasse gaat Elto 1 bij Zuid westers 1 een lastige wedstrijd tegemoet terwijl Animo 1, na het succes van vorige week, in staat moet worden geacht om van Scampolo 1 te winnen. Voor Olympia 1 zit er misschien tegen Vios 1 wel één puntje in. Wij verwachten de volgende uitslagen: le kl. Scampolo 1Animo 1 2; Olympia 1 Vios 1 3; Zuidwesters 1Elto 1 3. 2e kl. a: Vedo—Elto 2 1; Swift 3—Blauw Wit 1; OndoTop 1 2. 2e kl. b: Luctor 1—Zeel. 1 1; Togo 2— Vios 2 2; Volh.—SSS 1. 3e kl. a: ZuidzandeAnimo 2 2; BKC Zuidwesters 3 1; Stormv.Swift 4 1. 3e kl. b: VZOD 1—Olympia 2 1; Kats— Vopo 3. 3e kl. c: Luctor 2Zeelandia 2 2; Scam polo 2WKV 1. ADSPIR ANTEN: A: Swift a—Swift b; Animo a—Vedo a. B: StormvogelsSwift Snel. C: Luctor bZeelandia; OlympiaLuc tor a. D: Swift Lenig—Vopo; Zuidwesters b— Top a. E: Swift rap—Ton b; Vedo b—Ondo b. F: Elto b—Volharding; Togo c—Vios; SSS —De Poel. Clubmatch Kynologen- club Zeeland Van een medewerker GOES De Kyynologenclub „Zeeland' organiseert op Hemelvaartsdag (7 mei) a.s. in het Schuttershof te Goes een club- match voor honden van alle rassen. Naast vele aantrekkelijke andere prij zen staat ook een wisselbeker voor de beste hond van Zeeland op het spel. Deze wisselbeker werd in augustus van het vorige jaar voor de eerste maal gewon nen door de heer J. van der Plasse uit Sluis, voor een Old-English Sheepdog. Behalve de meest voorkomende rassen zal in de groep dameshondjes één van de kleinste rassen ter wereld n.l. een Chi huahua te bewonderen zijn. Van dit nog niet lang geleden ge- importeerde ras, zijn in Nederland betrek kelijk zeer weinig exemplaren aanwezig. Als keurmeesters zullen fungeren: mevr. H. Stenfert Kroese-Croll uit Helvoirt en de heren J. v. d. Zanden uit Tilburg en C. J. Elsevier uit Breda. De burgemeester van Goes, de heer H. K. Michaëlis, zal des morgens om tien uur de oflciële opening verrichten. Aanwinsten leeszaal Goes GOES Baumgarten: Dokter Solm; Björn: Pappa's dochter; Bruijn: Het witte rendier; Friedericy: De raadsman: Gas- kin: Strijd en erfdeel; Gerlach: Tussen Don en Wolga; Gibbs Achter de schermen van het verleden; Gjedsahl: Fenella Cle mens; Goudge; De rozemarijnboom; Kae- ser: De waarheid en de rechter; Kokko: Jouni; Konsalik; Verboden offer; Mar shall: De bankfraude; Multon: De duivel schaakmat; Sienkiewicz: Quo Vadis?; Si- lone: Het geheim van Luca; Tichy: Rivier van duizend oogsten; Walschap: Hart om hart; Zikken, A: De atlasvlinder; Hops: Jesus in zijn tijd; Baudin: Zo leefden de Inca'6; Montgomery: Memoires; Eversdijk- Smulders: Waar het Oosten begint; Jonckheere: Kongo met het blote oog; jBöil: Wie gaat er mee naar Ierland va ren?; Wright: Heidens Spanje; Maurik: IJsland in de golfstroom; Ruff: Hersen spoeling; Na het eindexamen studeren? Leet Don: Natuurrampen en hun oorza ken; Parkinson: De wet van Parkinson; Eerdmans: Weet je wat je waagt; Eyssel- steyn: De geschiedenis van de margarine; Loeser: Muziekleven; Ik kan wonen; Meesters der Poolse vertelkunst; Van Huet: Lezen en laten lezen; Marenis: Di- manche a Rome; Bruckner: Katharina und der Zaungast; Mortimer: Daddy's gone a- hunting; Nichols: The rich die hard. GOES Tijdens een bijeenkomst van de Goese Middenstandsvrouwenrvereni- ging zijn dep rijzen uitgereikt aan de kinderen, die' hebben deelgenomen aan de show „Mode en allerlei". Mevr. Do- minicus—de Graaf heeft heel wat woor- d enavn lof moeten aanhoren vanwege haar bemoeienissen met de show. Indi viduele prijzen: 1. brigadiertjes, Kc-bi Tholenaar, fototoestel, 2. boerinnetje, Mientje Slabbekoorn in Kapelle, wekker, 3. vlinder, Joke van Schaik, 'boekenbom Bij de groepen vielen twee prijzen: 1. Schotse Piper band, reisje langs Belgi sche krast, 2. Pirotte en pirette, elk een bedrag van 7.50. Voor alle overige kinderen waren er fraaie troostprijzen. De opbrengst van de verloting tijdens de show heeft 256.— opgebracht, welk bedrag beschikbaar zal worden ge steld -voor de verpleging van chroni sche zieken in Zeeland. De héren E. E. P. de Groene, werk zaam op de inspectie van de belastingen en W. Priester, werkzaam op de inspectie van Invoerrechten en Accijnzen te Ter- neuzen, zijn geslaagd voor het diploma adjunct-commies. GRIJPSKERKE Toen de landarbei der J. D. gistermiddag omstreeks 1 uur met zijn fiets op de Grijpskerkseweg reed sloeg hij op de splitsing Grijpskerkseweg- Pionierweg linksaf. Hij werd daarbij door een hem achteropkomende motorrijder P. W. aangereden. Zowel de wielrijder als de motorrijder kwamen te vallen. P. W. liep lichte verwondingen op. Het motor rijwiel werd beschadigd. De wielrijder kwam met de schrik vrij. BEINKENSZAND. De gemeente raad heeft besloten de sluitingstijd van cafés op zondag te stellen van tien op elf uur 's avonds. Een voorstel van het Provinciaal Be stuur om de wethouderssalarissen te verhogen werd niet aangenomen. Uit de gemeentekas zal een bedrag van tien cent per inwoner worden gegeven voor de geestelijke volksgezondheid. Over de wijziging van de gemeen- (chappelijike regeling schoolartsen- dienst zullen nadere inlichtingen wor den gevraagd. De raad ging akkoord met de gemeenschappelijke regeling ziekenvervoer op de Bevelanden. Clara's Pad is door de gemeente in eigendom overgenomen van de pro vincie. Op een vraag van de heer A. C. de Mol deelde de voorzitter mede dat een plan is ontworpen voor de bouw van een kiosk op het sportterrein. De heer De Leeuw vestigde de aandacht op het nog niet opgeleverd zijn van de wo ningen in de Julianastraat en de Kerk- laan. waarop de voorzitter mededeelde dat de adspirantkopers meermalen an dere voorwaarden hebben gesteld, waardoor de afwikkeling van deze zaak is vertraagd. HOEDEKENSKERKE De Coöp. Boe renleenbank Hoedekenskerke c.a. hield de algemene vergadering in hotel Otte o.l.v. voorzitter J. Traas Pzn. De kassier, de heer C. Hoogerheide deed rekening en verantwoording over het vijftigste boek jaar 1958. Hieruit bleek, dat de bank ge stadig groeit. De rekening sloot met f 9.737.792,36. De balans in actief en pas sief met f 4.145.159,21. Na diverse afschrij vingen werd de winst ad f 11.514,44 aan het reservefonds toegevoegd. Het leden tal der bank bedraagt 436. Er zijn 2002 spaarders. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer K. D. Leendertse, voor de Raad van Toezicht, L. Lous. Bestrating en riolering in Hoek HOEK. Op het gemeentehuis is aanbesteed de uitvoering van bestra tings- en rioleringswerkzaamheden in de Molendijk te Hoek. Tien firma's schre ven in. De laagste was G. en L. Spon- seiee te Kloosterzande voor een bedrag van 16.100 en de hoogste de firma wed. P. R. Tousaaint en Zn. Cadzand voor ƒ19.680. De raming was 17.000. Voor de afdeling NIEUW- en SINT JOOSLAND van de N.C.V.B. sprak mevr. Van Klaveren-Gerwig uit Goes over: „Ge sprek van Vrouw tot Vrouw". De Volgen de vergadering zal gehouden worden op dinsdag 26 mei. De inzameling voor het verjaarsge schenk aan H.M. de Koningin heeft te WAARDE f 170,35 opgebracht. Trom voor Ons Genoegen NISSE De muziekvereniging „Ons Genoegen" kwam in jaarvergadering bij een in de zaal van de heer J. Jeronimus. De leiding berustte bij de heer P. West- veer. De secretaris deed een uitvoerig verslag van het afgelopen jaar, waaruit bleek dat het ledental was vooruitgegaan. Het verslag van de penningmeester was nog steeds in mineurstemming omdat de vereniging nog steeds met een tekort wor stelt. De aftredende bestuursleden P. Westveer en A. Vette werden herkozen in de vacature van de heren A. Zonne- vylle en L. Heynsdijk werden gekozen de heren L, Bosman en C. Hoebeke. Er werd besloten een nieuwe kleine trom aan te schaffen en daarvoor lootjes te verkopen op het a.s. feest van zaterdag. Aan het einde van de vergadering dankte de voor zitter de scheidende penningmeester A. Zonnevylle, die 27 jaar deze functie heeft vervuld. Aanbesteding dorpshuis en kleuterschool in St. Annaland SINT ANNALAND. Tien firma's hadden ingeschreven voor de aanbeste ding van de bouw van een tweeklassige christelijke kleuterschool, die gisteren is gehouden. De uitslag is als volgt: Fa. F. Burgers en Zn, St. Annaland 92.600; fa. P. Hoppenbouer, Bergen op Zoom, 90.946; M. Padmos, Drei- schor 87.907; C. Prince. Haamstede 87.900; S. P. Wijsman, Zierikzee 87.347: Joh. Burgers-Den Engelsman, St. Annaland 87.000; A. Muller-Franke, St. Maartensdijk 86.521; fa. W. Lig- tendag, St. Philipsland 86.340; fa. P. Raat, St. Philipsland, 82,459; fa. Bijl, Tholen 81.110. De raming bedroeg 78.763. De gunning is aangehouden. Ook is gisteren aanbesteed de bouw van het dorpshuis. De negen inschrij vers waren: S. P. Wijsman f 71.959; C. Prince 72.050; fa. F. Burgers, 69.500; A. Muller-Franke 68.142; fa. P. Hop- penbrouer 66.894; H. Stolten Brouwers haven 62.100; J. Vos Tholen 62.000; P. de Raat 60.610; W. Ligtendag 55.440. De raming bedroeg 57.710 en de gunning is aangehouden. Advertentie Coöp. Boerenleenbank SINT PHILIPSLAND Onder voorzit terschap van de heer J. A. Stols hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring. De rekening sloot met een batig sal do. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. A. Stols herkozen en in verband met het aftreden van de heer J. M. Ver meulen werd gekozen de heer W. M. J. Vermeulen. Als lid van de raad van toe zicht werd herkozen de heer Chr. Wisse. Als blijk van waardering voor zijn lange zittingsperiode als besuurslid werd aan de heer J. M. Vermeulen bij zijn afscheid een gangloper aangeboden. Ontspanningsavond in militair tehuis VLISSINGEN. De leerlingen van de chr. uloschool verzorgden met mede werking van de COAK-band een ontspan ningsavond' in het christelijk militair tehuis. Op verdienstelijke wijze werden enkele schetsjes op de planken gebracht en voorts was er een passende muzikale omlijsting. De tehuisleider, de heer Van Hoepen sprak een dank- en slotwoord. Jaarfeest geref. jeugdclubs SINT LAURENS De Geref. jeugd clubs te Sint Laurens hielden hun jaar feest in het gemeentelijk vergaderlokaal o.l.v. de heer Aalbregt. Déze kon in zijn openingswoord een groot aantal belang stellenden welkom heten. Een aantrek kelijk programma werd afgewerkt waar onder een toneelstukje „In den Otter" en een wedstrijd. Ter gelegenheid van het teit dat de meisjesclub 25 jaar bestond werd zijn door de jongens gefeliciteerd; de jongensclub schonk een vaandel en voor elk meisje afzonderlijk een vaantje. Daar de clubs groot gebrek hebben aan bijbels werd hiervoor een collecte gehou den die f 72,opbracht Burgemeester W. Baas sprak de clubs namens het gemeentebestuur toe. Aan het einde van de avond brachten enkele meis jes en jongens de leidsters en leiders dank voor al het werk dat zij in het afgelopen jaar voor de clubs hadden verricht en zij boen hen hiervoor een klein geschenk aan. Tenslotte gracht ouderling J. Koole na mens de Geref. kerkeraad de gelukwen sen over en sloot deze avond met dank gebed. In WOLFAARTSDIJK bracht de Em- mabloemcollecte f 143,op. De toneelclub „Heer Hendrik" uit 's-H. HENDRIKSKINDEREN heeft een ver dienstelijke opvoering gegeven van hel toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon". Deze uitvoering die werd bijge woond door burgemeester D. M. Vermet, en enkele leden van het gemeentebestuur werd gehouden in het verenigingsgebouw. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer J. Dubois. De Emmabloemcollecte heeft te Ter- neuzen 539,20 opgebracht. Lief dadigheid s wedstrijd weer uitgesteld VLISSINGEN Door het afgelasten van de in de kader van de Koninginne dag-viering in Vlissingen te houden fees telijkheden kon ten tweede male de lief- dadi'gheidsvoetbalwedstrijd tussen een elftal samengesteld uit oud-Zeeuwse elf talspelers en de Vlissingen-Middelburg- comjbinatie niet doorgaan. Deze ontmoeting zal nu binnenkort ten derde male op een nader te bepalen datum opnieuw worden vastgesteld. Youth-for-ChrisUrally in Westkapelle WESTKAPELLE Onder het motto „Lucht over Walcheren" hield de afdeling Walcheren van de Youth for Christ een railley in het Hervormd jeugdgebouw die onder leiding stond van ds. J. Graven deel uit Gent (België). Na muziek en zang van de christelijke mondorgelclub „De Krekels" en het kin derkoor „De Zangvogeltjes" beiden onder leiding van de heer J. Hekhuis, sprak ds. Gravendeel naar aanleiding van Coll. 4 vers 14. Na samenzang onder leiding van ds. Gravendeel en begeleiding van mej. Bos op de multimonica werd deze mooie avond met dankgebed gesloten. Westkapelle nam afscheid van de heer Louwerse WESTKAPELLE. In tegenwoordig heid van de raadsleden en het gemeente- personeel is gisteren in intieme kring afscheid genomen van de heer A. Lou werse, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na 40 jaar trouwe dienst als voorman van de ge meente-werklieden de gemeente gaat ver laten. Hij werd hartelijk toegesproken door loco-burgemeester W. Gabrielse. die de'trouw en werkzaamheid van de schei dende roemde. Namens het gemeentepersoneel bood hij een polshorloge aan. Van de gemeente ontving hij een enveloppe met inhoud. Ook werd hij gelukgewenst met zijn koninklijke onderscheiding, de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De gemeente-secre taris, de heer W. Dieleman sprak de heer Louwerse namens het administra tief personeel toe, en tot slot voerde de heer I. Gabrielse het woord namens de gemeentearbeiders. Bijzondere raadsvergadering in Yerseke YERSEKE. Ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin is gisteravond een bijzondere gemeente raadsvergadering gehouden, waarbij ook' de dames van de raadsleden tegenwoor- i dig waren. De burgemeester A. C. Wil- lemsen sprak een rede uit, waarin hij de Koningin schetste als humaan, eenvou dig en innemend vorstin. Besloten werd een gelukwens telegram te sturen aan H.M. de Koningin. Deze raadsvergadering werd tevens be nut om het raadslid P. J. de Leeuw har telijk te huldigen vanwege het feit, dat hij tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is benoemd. De heer De Leeuw heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt op het gebied van de visserij, met name in de verhouding YersekeDeltaplan. De muziekvereniging Mozart" bracht hem gisteravond een serenade. A.R.-kiesvereniging BIGGEKERKE Onder leiding van de heer Joh. Kodde vergaderde de A.R. kies vereniging. Secretaris C. Clarisse en pen ningmeester Abr. de Buck brachten de jaarverslagen uit. De heren Abr. de Buck en M. Prins werden in het bestuur her kozen. De heer H. Van Andel uit Vlissin gen sprak over het onderwerp: „Na de verkiezingen". Om het damkampioenschap vaun Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM Op de inrich ting Vrederust werden weer enkele par tijen gespeeld in de wedstrijden om het damkampioenschap van Bergen op Zoom. Doordat de heer Brouwer tegen Open- eer remise speelde is de eerste plaats voor jde heer Blank in de hoofdklasse steviger 'geworden. Openeer die eerst op de zeven de plaats stond klom nu een plaats om hoog. De stand in de hoofdklasse is nu: I. Blank 6 part. 10 pnt.; 2. Brouwer 6 part. 9 pnt.; 3. Van de Kreeke 6 part. 8 pnt.; 4. Suurland 5 part. 5 pnt.; 6. Openeer 4 part. 2 pnt.; 7. De Maat 2 part. 1 pnt.; 8. Hollestelle 6 part. I pnt. le klasse: De Kraker 3 part. 13 pnt.; 2. De Longte 6 part. 10 pnt.; 3. Korevaar 6 partijen 9 punten; 4. en 5. Blok en De Vos 7 part. 8 pnt.; 6. en 7. Van Dijk en Terstege 7 part. 7 pnt.; 8. Blommers .5 part. 3 pnt.; 9. Roeleveld 5 part. 2 pnt.; 10. en 11. Willemse en Suurland 7 part. 2 punten. YERSEKE. De mosselvissers op de Schelde hebben veel zaad gevangen, maar de prijzen die zij er voor krijgen zijn bedroevend. Vorig jaar werd zeven gulden tot zeven gulden vijftig geboden, nu slechts ongeveer- twee gulden. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN. Op het politiebu reau worden inlichtingen verstrekt om trent de volgende gevonden voorwer pen; schuimrubber blok met lampjes, houten balk. diverse portemonnees met en zonder inhoud, step op luchtbanden, diverse rijwielen, kinderschoentje da mestas, handschoen, sleutel, stropdas, vulpen, loden pijp, sjaal, polshorloge, fietstas met werkkleding, muntbiljet, huissleutel, jongenstrui, dameshand schoen, pop, kettinkje met medaillon, speelgoed olifantje, duimstok, dop van autobenzinetank, stola, kinderjasje en montycoatjasje. Dc N.C.V.B. in HOEDEKENSKERKE vergaderde o.l.v. mevrouw Verhoole. De heer M. A. J. van Boven te Breda sprak over het onderwerp; „Angst en vrees ill het kinderleven". Om de reiskas van de bond van ouden van dagen te Terneuzen aan te vullen is in het concertgebouw een filmavond gegeven en met zelfde doel werd in de pauze een verloting gehouden. In Biervliet werd een samenkomst gehouden met het gemeentebestuur, raadsleden en gemeentepersoneel, waarin de film werd vertoond' over de Willem Beukelszoonfeesten. Ook werden de toe spraken van de spreker, destijds op de bandrecorder opgenomen, nog eens be luisterd. Ten overstaan van notaris H. v. tf. Briel is in het openbaar geveild het pand Dorpsstraat 16 te Biggekerke, groot 29 are en 5 c, bestaande uit huis, schuur en erf. Koper werd de heer D. A. Hart te Biggekerke voor 6175 gulden. e De Emmabloemcollecte heeft te Big gekerke 35,73 opgebracht en d« collec te voor het verjaardagsgeschenk voor H.M. de Koningin bracht 36,80 op ia deze gemeente. De echtparen C. Slager—'Theumsse en M. RoggebrandSchot te Tholen Vier- o'en hun gouden bruiloft. De bruidegoms zijn 76 jaar oud, mevr. Slager is 75 jaar en mevr. Roggebrand 74 jaar. Notaris mr. P. W. Meijlink te Middel burg heeft publiek verkocht het huis met schuurtje en tuin, Kerkplein 17 le Nieuw- en St. Joosland. Koper werd de heer A Wijkhuijs aldaar voor 3270. De NCVB te Goes hield haar maan delijkse vergadering in de Prins van Oranje. Mevrouw Van Klaveren besprak bet boek Zuster Luc. De jaarvergade ring is bepaald op 21 mei 1959. Het personeel van de Zeelandiafabriek te ZIERIKZEE heeft een ontspannings avond belegd. De heer J. Legemate, die 40 jaar in dienst is bij deze fabriek, werd op hartelijke wijze gehuldigd. Met vele waarderende woorden overhandigde de directeur, de heer M. Doeleman hem een televisietoestel. Namens het personeel ont ving hij twee tuinstoelen. Voorts genoten de aanwezigen van de cabaretrevue „Kel derzolder". De restauratiewerkzaamheden in de Ned. Herv. kerk zijn zover gevorderd dat 'vanaf zondag 3 mei in de kerk weer dien sten worden gehouden. Tot slot van het toneelseizoen 1958—'59 gaf de toneelvereniging Cresendo voor een volle zaal in het parochiehuis te TER- NEUZEN een uitvoering van het blijspel in 6 taferelen „Per luchtpost". De leden van de reis- en vrouwenver eniging te SIRJANSLAND hebben een bezoek gebracht aan de bloemenvelden. Het voornaamste doel was het bloemen corso. Op de avond van 4 mei, de nationale dodenherdenking, te GOES zal in de kerk dienst in de Grote Kerk na afloop van de plechtigheid op de Markt voorgaan ds. E. Jansen, geref. predikant. SCHARENDIJKE Op het kruispunt Carlstraat-Julianastraat kwam de perso nenauto met aan liet stuur de elektricien V. H. uit Ellemeet in botsing met de be stelauto, bestuurd door de winkelier F. D. L. De wagen van H. werd ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. GEVRAAGD: voor onderhoudswerk. Fa. J. HUIJSMAN zn, aannemingsbedrijf, Koudekerke, tel. 01185—236. VEDERIAVDSrHE HEIDEMAATSCHAPPIJ De Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem zal namens de Herverkavelings commissie Zeeland, Bureau van Uitvoering Tholen, op maandag 11 mei 1959 des voormiddags 11.00 uur in hotel Zeeland te Tholen in het openbaar aanbesteden: Bestek T.D. no 1864, codeno 2211.39 Het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen en opritten, ter lengte van 4.7 km met bijbehorende werken. De verharding be staat uit een fundering met slijtlaag. Het bestek met bijlagen is van maandag 4 mei 1959 af verkrijgbaar ten kantore van het hoofd van het ambtsgebied der Nederland sche Heidemaatschappij te St Maartensdijk, Veerhoek- seweg, telefoon no, 125, te gen betaling van 3.per stel, franco per post 3.50. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden alleen aan bestekhouders verstrekt bij de aanwijzing, welke wordt gedaan door voor noemd hoofd van liet ambts gebied op maandag 4 mei 1959., Plaats van samenkomst ho tel Zeeland te Tholen. des voormiddags 10.00 uur. De nota van inlichtingen ligt gedurende kantooruren ter inzage op het ambtsgebied kantoor voornoemd van vrij dag 8 mei 1959 af tot de dag van aanbesteding. ter Algem. Vergadering van I Aandeelhouders van ALGl- NAC N.V. op 11 mei a.s., 14.00 uur te Utrecht ten kan tore van Mr. G. A. van Stra ten, alwaar agenda ter in zage. zegt op z n eigen wijze n SIMPLEX-fiets. dat is pas iets! W (da orgelman, toen i.ij de centjes voor 'n Simplex bij elkaar had) r Kwaliteit van A-Z: SIMPLEX rijwielen en bromfietsen. 3 op het De Zeeuwse krant met een sterk groeiende oplage. Abonnementsopgaven aan Zeeuwsch Dagblad. Postbus 4, Goes. {lllllllllllllllMIIMUIimiMIIIIIIIIIMIIIIIItllllMlllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIUIIIIIIIIIIltll'1 HH Van enige der grootste Nederlandse tapijtfabrieken kochten wij, door bijzondere omstandigheden, zéér voordelig de gehele magazijnvoorraad. BOUCLÉ KARPETTEN vervaardigd van zeer sterke getwijnde garens. Keuze uit meerdere leuke dessins op anthraciet en grijs fond. 200x1 35 van 2** 90 55.- NU 230x170 van J»® 79.50 NU 280x200 van Aflt ^0 98.50 NU WÖ* 320x220 van 80 137.50 NU Een beperkte partij zwaar wollen WILTON KARPETTEN van bijzondere kwaliteit. Prach tige, zeer sterke karpetten met hoge pool, in all-over en medaillon-dessins op beige en terra fond. 200x140 van 75 85.- NU 235x175 van ^0 125.- NU 92.' 300x200 van 165.- NU 129. Onze bekende wollen WILTON KARPETTEN „Caro" en „Valencia" Eer? Jtêrlc en voor de prijs uitzonderlijk goed karpet Sm verschillende Perzische dessins. Slechts In één maat, 285 x 200 van 115.— NU 80 Merkkarpelten met hoge pool, bijzonder vast gebonden, exclusieve dessins 200x140 NU 300x200 NU 325x225 NU 77.50 169- 198- De originele „TRETFORD" SALONKARPETTEN in moderne dessins o.a. ver schillende kleurrijke blokdessins NU ongelooflijk voordelig 180 x 120 80 Zuiver wollen MOQUETTE KARPETTEN Kwaliteitskarpetten met vaste binding, in een aantal moderne dessins en kleuren. 160 x 100 NU Een kleine partij moderne wolleu FOYER KLEEDJES In aparte blokdessins. 110 x 60 van 11,50 NU 98 5. Een extra voordelig* aanbieding fo» Prims lopers, vervaardigd var» sterk» haargarens» Leuke frisse «treepdesslns. 50 breed M uO van 5.90 p.m., NU aPH 70 breed van 8.50 p.m. NU 200 X 135 NU 300 x 200 NU 39- 69.80 I36.90 BELLAMYPARK - VLISSINGEN

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4