ADVIES S.E.R.: HUREN 25% OMHOOG Soekarno: de spil van alles Pachters krijgen bunders cadeau Standpunten in raad VÓÓR en TÉGEN Verhoging van huren liggen ver uiteen loonronde in 1959 geheel compenseren Drie cent COMPENSATIE GESCHAT OP a 3 VAN LOON etappes Kabinetsformatie in onzeker stadium Kritiek in Turks parlement op rede van Soekarno „Melk 3 cent duurder PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 29 april 1959 ONZE REDACTEUR H. J. VAN DEN AKKER - DE ENIGE NEDERLANDSE JOURNALIST IN INDONESIË - RAPPORTEERT IN EEN TELEGRAM DAT ONS GISTEREN BEREIKTE: Blijvende vorm Ministers als assistenten Verder uiteen Nieuw Groene Kruis- gebouw te Domburg Huizen van 1918 tot 1956 Rijk bespaart 73 miljoen Ook na 1956 hoger Bouwpremies omlaag Zie verder pag. 7 Zeeuwsch Dagblad op Koninginnedag m Testament van freule Indonesië sluit bureau Burgemeester van Teteringen ontslagen ADVISEURS BIJ DE KONINGIN Reeks van pogingen tot aanranding opgelost Weer smokkelaar uit Axel gegrepen Wet,«ontwerp ONDERWIJZERS NAAR DE ULO De BiltBewolkt .J Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Xerneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1589 DJAKARTA Op 22 april heeft president Soekarno in een boodschap aan de Constituante voorgesteld „terug te keren tot de revolutionaire grondwet van 1945". Met die terugkeer zou men weer de revolutionaire geest oproepen, die het volk veertien jaar geleden gezamenlijk ten strijde deed gaan, zo is de gedachte. Die dynamische geest zou dan slechts Jjehoeven te worden „ge kanaliseerd". De boodschap van de president was gehuld in nauwkeurig bestudeerde formuleringen. In onderstaand artikel worden enkele belangrijke achtergronden naar voren gehaald, die aan die for muleringen ten grondslag hebben gelegen. Niet om de aantrekkelijkheid van een presidentieel regerings systeem gaat Indonesië naar de „geleide democratie", maar om het concentreren van de staatsmacht op de persoon Soekarno. De idee van „geleide democratie" is niet ontstaan uit behoefte aan een nieuwe, onpersoonlijke staatsinrichting, maar omdat de groepen, die op de massa steunen, Soekarno de hand vrijer wilden geven bij de ontplooiing van een gemeen schap, gebaseerd op nationale maatstaven. De leus „terug naar de grondwet van 1945", betekent verwerping van de westerse maatstaven voor de Indonesische maatschappij. De ..geleide democratie" is een po ging tot legalisatie van de machts- verschuiving in de richting van pre sident Soekarno, die de laatste jaren is opgetreden. De gedachte om terug te keren naar de grondwet van 1945 is pas ontstaan toen het onmogelijk bleek op andere wijze de geleide de mocratie door te voeren. Wij hebben een beter gebruik wil len maken van de leiderscapaciteiten van de persoon Soekarno, lichtte een van de architecten van de geleide de mocratie toe in een openhartig ge sprek dat ik met hem had. Het is in de loop van de jaren altijd zo geweest dat leidende figuren bij de president kwamen als zij in moeilijkheden za ten. Zij smeekten dan zijn zegen af en vroegen hem vervolgens om ad vies. Dat betekende in de praktijk een verschuiving van macht naar de presi dent, die wij in blijvende vorm heb ben willen vastleggen. Dat is eerst geprobeerd met de in stelling van een nationale raad en het opnemen van .functionele groepen" in het parlement. Van de zijde van de politieke partijen is daar zoveel ver zet tegen gerezen, dat het oorspronke lijke plan onuitvoerbaar bleek. Pas daarna is men op de gedachte gekomen dat de grondwet van 1945 de mogelijkheden bevatte, die Soekarno de gewenste vrijheid van handelen zou geven. Die grondwet we hebben het in ons blad al eens eerder uiteenge zet voorziet in een presidentieel kabinet: ministers die optreden als assistenten van de president. De grote lijnen van het regerings beleid zullen worden vastgelegd door de Vergadering voor volksoverleg, be staande uit de volksvertegenwoordi ging, vertegenwoordigers van de gebie den en vertegenwoordigers van func tionele groepen. Het regeringsbeleid wordt uitgevoerd door het kabinet in samenwerking met de volksvertegen woordiging. De president is echter niet verantwoordelijk aan het parlement, maar aan de Vergadering voor volks overleg. Het is duidelijk hoezeer daarmee de macht van het parlement zal wor den beperkt, een parlement dat boven dien zelf al voor vijftig procent zal gaan bestaan uit vertegenwoordigers van .functionele groepen" en waar aan nog 35 door de president benoemde vertegenwoordigers van de bewapende groepen zullen worden toegevoegd. Al met al zal de inrichting zo zijn dat het leiderschap van Soekarno geen grote tegenkanting zal ondervin den. Het hele systeem is als het wa re opgehangen aan de persoon Soe karno. Als nu wij zijn allen sterfelijk nietwaar Soekarno er eens niet meer zal zijn? Dat is het enige zwakke punt, moe ten de architecten van het systeem toegeven. Er is in Indonesië niemand die Soekarno niet op het gebied van bekwaamheid, maar op het gebied van leiderschap zou kunnen vervan gen. Daarom, zo zei men mij, willen wij dat het systeem zo spoedig mogelijk wordt ingevoerd, opdat wij zo lang mogelijk de tijd zullen hebben een bo venlaag te vormen, waaruit later een nieuwe leider van de Indonesische de mocratie kan voortkomen. Het meest typerende van de nieuwe staatsvorm is het teruggrijpen op ou de Indonesische gewoonten van be sluitvorming; musjawara, het ge zamenlijk overleg, waarin wijze man nen leiding geven. Het betekent een breuk met moderne, westerse staats' vormen. Het zal worden een zich af wenden van de denkwijzen, die de Ne derlanders in Indonesië hebben ge bracht. Intellectuelen, die een westerse op leiding hebben gehad, verzetten zich tegen de nieuwe staatsvorm, maar zij hebben niet de kracht de ontwikkeling een halt toe te roepen, want zij mis sen de steun van grote volksgroepen. De huidige grondwet heeft nim mer wortel geschoten omdat er ge dachten in zijn neergelegd, die het volk vreemd zijn. Het systeem Soe karno: musjawara kent men uit de dessa. Het systeem zal er toe bij dragen Nederland van Indonesië te vervreemden. De gedachtenwe- relden zullen uit elkaar groeien. Soekarno en de zijnen streven na de politieke en de economische breuk met Nederland nu naar een geestelijke breuk. Zij zien in de westerse gedachtenwereld, die via de Nederlanders tot hen is geko men, een copiëring van anderer ge dachten. Zij willen voor Indonesië een „eigen identiteit". Figuren die willen trachten de wes terse gedachtenwereld voor Indonesië te bewaren, heeft Soekarno in zijn re de in Bandoeng op voorhand gewaar schuwd: dezulken dwalen af van de ware geest en ziel van het Indonesi sche volk, dat op 17 augustus 1945 zijn onafhankelijkheid heeft geprocla meerd. En men weet: dat zijn bijna landverraders, die verdienen voor de horden te worden geworpen. DOMBURG In de algemene vergade ring van het Groene Kruis werd na een toelichting van de voorzitter de heer F. G. Vaandrager met algemene stemmen be sloten tot het stichten van een Groene Kruis-gebouw. Uit de toelichting bleek dat de sticlitingskosten ongeveer f 32.500 zullen bedragen. Naast een eigen kapitaal van ruim f 15.000 zal een renteloos voorschot van f 10.000 beschikbaar zijn van het prven- tiefonds en f 2.500 uit de postzegelop brengst en de opbrengst van het bestaan de gebouw. De rest ongeveer f 3.000 zall door een lening worden gedekt. De bijdrage van de leden zal om de exploitatiekosten te kunnen dekken f 5 per jaar worden. Een perceel bouwgrond in het plan „driehoekje" is door de ge meente in erfpacht beschikbaar gesteld a f 1 per jaar. De aftredende bestuursleden de heren H. L. Boogaert en Jac. Geldof, werden herkozen. Meer kinderbijslag De heer P. H. Filius te YERSEKE heeft op de nationale tentoonstelling van vakwedstrijden voor rozijnenbrood de 2e prijs behaald. Aan de Rijkslandbouwhuishoudschool „Nieuw-Rollecate" te Deventer slaagde mej. L. P. Meulenberg te NIEUWDORP voor het eerste gedeelte N XIX (land- bouwhuishoudlerares). ISTANBOEL (A.P.) In het eerste land, dat president Soekarno van Indonesië op zijn wereldreis bezoekt, Turkije, heeft een van zijn redevoeringen een nasleep in de na tionale vergadering gehad. Een lid van de oppositie eiste, dat de mi nister van buitenlandse zaken, Fa- tin Rustu Zorlu, zou aftreden, om dat hij had toegestaan dat „Turkjje's vriend en bondgenoot Nederland" in het parlement door Soekarno was gekritiseerd. President Soekarno had donder dag in de nationale vergadering een redevoering in de Engelse taal ge houden, waarin hij er Nederland van had beschuldigd nog steeds koloniale dromen te koesteren. De officiële vertaling, zo klaagde het oppone rende lid, Emin Soysal van de repu blikeinse volkspartij, was slechts beknopt weergegeven. Soekarno's kritiek op Nederland was weggela ten. De afgevaardigde zei er ook be zwaar tegen te hebben, dat president Soekarno van zijn verschijning in Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het lang verbeide advies van de Sociaal-Eco nomische Raad over liet dit jaar en in 1960 te voeren beleid in de loonpolitiek, de huren en de melkprijs, is uitgebracht. Het is een zeer verdeeld advies geworden. De SER heeft een gemeenschappelijk uitgangspunt gevonden in de gunstiger economische vooruitzichten voor ons land, maar de verscheidene groeperingen in de raad hebben elkaar niet kunnen vinden in de vraag: hoe moet de toenemende welvaart worden ver deeld Als grootste gemene delers in het advies zijn de volgende punten aan te wijzen: Een huurverhoging van 25 procent op 1 april 1960 voor woningen gebouwd tussen 1918 en eind 1956. Van de kant der werknemers organisaties wil men evenwel vóór die tijd loonsverhogingen tot stand zien komen, eer de huurverhoging voor hen aanvaardbaar wordt. 2 Verhoging van de toeslagen aan hen, die invaliditeitsrenten trekken en nog geen 65 jaar zijn. Extra investeringen van 50 miljoen gulden per jaar door de overheid in die delen van ons land, waar de structurele werk loosheid sterk wordt gevoeld (delen in de drie noordelijke provin cies, in Noordbrabant en in Zeeland). Een geleidelijk optrekken van de melkprijs tot een verhoging van drie cent per liter is bereikt. Dit voorstel is voor een min derheid in de S.E.R. niet aanvaardbaar. Verwerking van de huurtoeslag 1957 in de contract- en regelings lonen. (j Verwerking van de duurtetoeslag in de kinderbijslag. DEN HAAG Op 1 april 1960 moet een huurverhoging van 25 procent tot stand komen voor alle woningen, gebouwd tussen de jaren 1918 tot en met 1956. Deze verhoging moet wor den gecompenseerd aan alle werknemers met een huurbij- slag, die geschat wordt op 2,5 tot 3 procent van de loonsom op jaarbasis. Dit adviseert de Sociaal-Economi sche Raad de regering in zijn uitge breid advies over de subsidies en loonpolitiek. De SER is over het punt van huurverhoging tot grote overeenstemming gekomen, zij het dat van werknemerszijde de restrictie is gesteld dat de verhoging voor hen slechts aanvaardbaar is, wanneer van te voren loonmaatregelen zijn ge nomen, die de gevolgen' van de be stedingsbeperking ongedaan maken. Woningen van vóór 1918 zullen niet zonder meer onder de verhoging val len, alleen wanneer zij voldoen aan de eisen van een volwaardige woning en boven een bepaald huurniveau lig gen. De huren van woningwetwonin gen, gebouwd na 1956 mogen verhoogd worden tot het niveau van de (ver hoogde) huren van vergelijkbare wo ningwet- en premiewoningen van voor 1956. Naast deze huurverhoging is de SER van oordeel dat de subsidies voor nieuw te bouwen woningen verlaagd kunnen worden. Voor de woningwet woningen is deze gemiddeld 350 gul den per jaar per woning en zou na huurverhoging op 250 gulden kun nen worden gebracht. Een grote meerderheid in de raad (33 leden) wilde Premies voor de par ticuliere bouw halveren. De gehele raad geeft de regering wel in overwe ging het premiesysteem voor de parti culiere bouw te wijzigen in die zin, dat inplaats van een bijdrage ineens een jaarlijkse exploitatiesubsidie kan wor den verleend. Huurverhoging en subsidieverlaging zou voor het rijk tot een vermindering van uitgaven leiden van 73 miljoen gulden. Bij de premiebouw leidt het systeem van een jaarlijkse bijdrage in plaats van een premie ineens tot een uitsmeren van de subsidie over een veel langere termijn en spaart dus alleen aan liquide middelen. Dit wordt op 156 miljoen per jaar geraamd. Het Zeeuwsch Dagblad zal op 30 april normaal verschijnen. Op die dag ontvangt U dus 's morgens vroeg ons blad. De bureaux van het Zeeuwsch Dagblad te Goes, Middelburg, Terneuzen en Zierikzee zijn op Koninginnedag na twaalf uur des middags gesloten. DEN HAAG Op iedere liter melk past het rijk thans 6,5 cent bij. Maar hiervan is niet meer dan drie cent te beschou wen als echte consumenten subsidie, het overige deel is subsidie voor de producent. Tot deze conclusie is de Sociaal- Economische Raad gekomen in zijn advies over het al dan niet afschaf fen van de subsidie op de consump- tiemelk. Hij is daarbij gedoken in het ingewikkeld stelsel van afspra ken en garanties, waaruit de melk prijs is opgebouwd, en waaruit een vaste straatprijs voor de consump- tiemelk te voorschijn komt. Een systeem overigens, waarvoor de raad niet bijzonder veel waardering kan opbrengen. Hij beveelt dan ook een kostprijsberekening van de con- sumptiemelk aan, gebaseerd op de verwachte, gemiddelde opbrengst van de boter bij welk systeem vogr- of tegenvallers in de opbrengst de melk prijs kunnen beïnvloeden. In beginsel zouden deze in de straatprijs moeten worden doorberekend, zo meent de Raad. Langs deze weg komt de Raad dan tot de consumentensubsidie van drie cent per liter, dat het rijk jaarlijks 45 miljoen gulden kost. De meerderheid van de Raad wil in drie etappes de melkprijs telkens met één cent verhogen en wel op 1 okto ber 1959. op 1 juli 1960 en op 1 oktober 1960 Als compensatie hiervoor stelt dit deel van de Raad voor de kinder bijslag te verhogen met 3 cent per kind per dag. Een minderheid in de SER .voelt niets voor afschaffing het Turkse parlement gebruik had gemaakt om het neutralisme te pro pageren. ERE-DOCTOR Terwijl Emin Soysal in de natio nale vergadering president Soekar no en minister Zorlu aanviel, ont ving de Indonesische president in de grote zaal van de universiteit van Istanboel een eredoctoraat. Soekarno, die gekleed was in een toga, hield een rede waarin hij weer kritiek had op het kolonialisme, dat volgens hem een „vervagende geest" was, waarvan echter „zijn symptomen in enkele gedeelten van de wereld nog bestonden". Er waren strenge veiligheidsmaat regelen genomen ter gelegenheid van Soekarno's bezoek aan de universi teit. Verscheidene honderden politie mannen bewaakten het gebouw. Om onbekende redenen heeft Soe karno zijn bezoek aan Turkije een dag verlengd. Hij vertrekt nu pas overmorgen naar Polen. Hinnikend van vreugde be groette Hatsjoesjimo, het vroegere lievelingspaard van de Japanse kroonprins Akihito, zijn meester en diens gade, prinses Mitsjoki Sjoda, tijdens een bezoek van de jong gehuwden aan de stallen die be horen bij het heiligdom van de zonnegodin Ise. De prins en de prinses kwamen er mededeling van hun huwelijk doen aan de zonne godin en aan de geesten van hun voorouders. Daarna voerde de prins het spierwitte paard, dat nu 23 jaar oud is en heilig is Verklaard, een handvol worteltjes. Prinses Mi tsjoki Sjoda had echt schik in het toneeltje. DJAKARTA (UPI). Indonesië zal zijn bureau voor toezicht op de bouw van Indonesische schepen in Europa, dat in Den Haag is gevestigd, naar een an der land overplaatsen. Het zal waar schijnlijk te Bern worden ondergebracht. Eigen nieuwsdienst ZEVENHUIZEN. Mejuffrouw Hen- riëtte Beelaerts van Emmiehhoven de „freule" van Zevenhuizen, die op 12 april op tachtigjarige leeftijd overleed heeft in haar testament bepaald dat haar tien pachters het door hen gepachte onroerende goed ter waarde van zeker drie miljoen gulden in eigendom verwerven. De begunstigden zü zes Zevenhuizense boeren, één in Zoetermeer, een ander in Bleiswijk en twee in Hoekse Waard. Zij zijn eigenerfd geworden en de voor spelling, door de „freule" bij haar leven gedaan, dat zij het goed met de mannen zou maken, is bewaarheid. Haar bezittingen lagen in de Eendrachts- polder bij Zevenhuizen verspreid: hier vijftig bunders, ginds veertig bezet met kapitale boerderijen. Meer ooste lijk nog een paar snippers en op de eilanden de rest. De freule, die aan haar bezittingen in de Hoekse Waard, de titel Ambachts- vrouwe van Cillaarshoek dankte, waak te over haar bezittingen als een goede huisvrouw en kwam zeker om de drie weken bij deze of gene pachter aan. Zij hield veel van dieren en om haar te plezieren hebben verscheidene pach ters een stuk of wat herten naast de boerderij lopen BREDA. Aan de burgemeester van Teteringen, de heer L. van G„ is per 22 april ontslag verleend. Hij wordt ervan verdacht valsheid in ge schrifte te hebben gepleegd en was daarom al enige tijd met ziekteverlof. Voor hij tot burgemeester van Tete ringen werd benoemd zou de heer Van G. als ambtenaar op de secretarie van Dongen de opbrengst van collecten voor liefdadige doeleinden hebben verhoogd met geld van de gemeente. Aanvankelijk had hij zich op 13 april moeten verantwoorden voor de Bredase rechtbank. De zaak werd toen aangehouden voor een nader onderzoek, nadat enkele nieuwe feiten aan het licht waren gekomen. Van onze parlementaire redacteur De Koningin heeft gisteren op het Huis ten Bosch de hele dag besteed aan het inwinnen van ad viezen omtrent de politieke situa tie na het mislukken van de for matie-De Quay. Ditmaal ontving de Koningin niet alle fractievoorzitters, zoals twee dagen na de verkiezingen. Gisterochtend wa ren de beide Kamervoorzitters mr. J. A. Jonkman en dr. L. G. Kortenhorst en de vice-president van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers, ontboden. In de middag kwamen de leiders van de vijf grotere fracties: prof. mr. C. P. M. Romme 1K.V.P.), mr. J. A. W. Bur ger (P.v.d.A.), prof. mr. P. J. Oud (V.V.D.), dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot (A.R.) en dr. H. W. Tilanus (C.H.U.). PROF. ZIJLSTRA? In de loop van de dag groeide in Den Haag de verwachting dat gisteravond nog een formateur zou worden aangewezen, waarbij uiteraard allerlei veronderstel lingen werden gemaakt. Zo kon men ho ren dat ditmaal prof. dr. J. Zijlstra daar voor in aanmerking kwam. In dit verband trok het sterk de aan dacht dat men in Anti-revolutionaire kring zonder veel omwegen de mening verkondigde dat men dit ontleende aan de ongeschreven regel: wie breekt be taalt. Dat zou dan betekenen dat de formatie- poging van prof. De Quay is afgesprongen op de Anti-revolutionaire eisen, die de beide kandidaat-ministers drs. C. P. Ha- zerabosch en A. W. Biewenga Wzn. aan de formateur hebben voorgelegd. Deze hielden in dat na het vertrek van prof. Zijlstra de Anti-revolutionairen aan spraak maakten op drie portefeuilles: sociale zaken, landbouw en volkshuisves ting. Daar prof. De Quay zich al tegenover de Christelijk-historischen had vastgelegd op twee zetels, namelijk die van binnen landse zaken en volkshuisvesting, en bovendien na overleg met de andere kan didaten had besloten om niet voor de tweede maai te gaan verschuiven, stond de formateur tenslotte voor een ernstig Eigen nieuwsdienst OUD-BEIJERLAND. Met de arres tatie van de 26-jarige C. v. d. J. uit Nieuw-Beijerland heeft de rijkspolitie een einde gemaakt aan een lange reeks van pogingen tot aanranding op Voorne en Putten, op Beijerland en in de Hoek- sche Waard. De laatste aangifte was vrijdag bin nengekomen bij de rijkspolitie in Nieuw- Beijerland. Daar was een negentienja rig meisje lastig gevallen. Zij had een voorbij rijdende motorrijder te hulp kunnen roepen, zodat de man op de vlucht was geslagen. Met het signale ment. dat de motorrijder verschafte werd hij later in Oud-Beijerland aange houden. dilemma, dat hij alleen zou kunnen op lossen door de zaak weer helemaal over hoop te halen. Hij heeft toen het bijltje er maar bij neergelegd. Prof. De Quay zelf duidt dit alles aan als een sluitstuk van het geheel, waar mee hij te kennen wil geven dat een complex van oorzaken cumulatief geleid heeft tot de mislukking. Voor het overige heerste er gisteren in politieke kringen op en rond het Binnenhof onzekerheid omtrent wat er nu staat te gebeuren. Hier en daar kon men ook enige ont steltenis waarnemen over het niet slagen van de eerste de beste poging om een kabinet zonder medewerking van de socialisten te vormen. TERNEUZEN. De Belgische douane heeft gistermorgen vroeg na een wilde rit en een hevige beschieting een grote luxe auto, die 900 kg Neder landse boter vervoerde, tot stilstand gedwongen. De chauffeur, P. G vit Axel werd gegrepen. In enkele dagen tyds is dit nu de derde smokkelaar uit Axel, die gearresteerd kon worden. De auto droeg een vals Belgisch num merbord. In de omgeving' van Kaprijke ge lukte het de Belgische douane eveneens een luxe wagen te pakken te krijgen. Ook in deze wagen werd 900 kg boter aangetroffen. De chauffeur, P Oost-Eeklo zag geen kans te komen. uit ont- DEN HAAG. Er is een wetontwerp gereed om aan volledig bevoegde onder- Wijzers. die studeren voor een bepaalde akte, toe te staan les in dat bepaalde vak te geven op scholen voor ulo. Ook zal bijvoorbeeld aan accountants worden toegestaan om les te geven in handels kennis. Minister Cals heeft dat gisteren de Eerste Kamer meegedeeld. UÜ zei nog te willen overwegen of abituriënten van het instituut voor de opleiding van sportleiders bevoegd ver klaard kunnen worden om gymnastiekles op scholen voor ulo te geven. Het bleek toen, dat hij in april ver scheidene pogingen tot aanranding heeft gewaagd in Nieuw-Beijerland en de vo rige zomer in Piershil en Spijkenisse. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Aanvanke(ijk zonnige perioden, maar later op de dag meer bewol king met enkele buien. Zwakke tot matige ver anderlijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen als gisteren. MIESJE: Als het morgen maar beter is. ™3n°, APRIL: zo„n OP 5.14, zon onder 20.01, maan op 2.11, maan onder 12.30. A

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1