SUCCES GEBOUWD OP KINDERWAGENWIELEN RAADSMAN: KNOEIERIJ EN KWADE TROUW Afgietsels betaald - Stem uit de oorlog klonk op Schi phol McWtvoc Kort geding tegen de Haco Havenstaking in Willemstad Ook de Riley met „jas" van Farina Donderdag 23 april 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 „Ik zou nóg wel eens willen bewijzen dat het kan Veertien jaar geleden niet meer dan 40 gulden schuld Waaróm Geen stilstand [Niet laten beheersen Soorten genoeg RECTOR-MAGNIFICUS VOOR VIJF JAAR Prins Bernhard vandaag huistoe Eiser stroman Chauffeur schuldig aan busongeluk Eerder protesteren Kwade trouw Proces om beeldjes BBC-CONCERTORKEST IN NEDERLAND Op landdag voor economen HOOGGELEERDE KAMP OM P.B.O. I Advertentie Van een onzer redacteuren SAMEN zitten zij aan één heel groot bureau. Aan de ene kant de commercie, belichaamd in Car el Bullens (34), tegenover hem zijn broer Jan (37), techniek van hoofd tot voeten. Toch vormen zij één geheel: de directie van een bij zonder hard groeiende industrie te Acht bij Eindhoven. Pas veertien jaar geleden hadden zij niets anders dan veertig gulden schuld voor hun eerste materialen, het plan iets groots te beginnen, en een even redige hoeveelheid energie. Nu worden er iedere dag in hun bedrijf, dat zij naar hun voornamen noemden, vrachtwagens vol wielen, kapspanners, remmen en andere onder delen Voor kinderwagens gemaakt. Nederland heeft maar twintig procent van die hoeveelheid nodig. De rest gaat met graagte naar vrijwel geheel West- Europa. In een der Westduitse steden is al een eigen verkoopkantoor en magazijn gevestigd. In Zuid-Frankrijk zal er ook wel een komen, zodat het hele gebied van de Euromarkt dan van drie punten uit snel kan worden bediend. Intussen wordt weloverwogen aan vele andere plannen gewerkt. Alles op zijn tijd! De twee jonge directeuren, die al begonnen toen zij eigenlijk nog op school thuis hoor den, hebben dus wel een beetje recht tot spreken. Carel zegt Waarom hebben veel Nederland se zakenmensen toch die ongemo tiveerde „gren- zenvrees"? Juist door praten kan iemand zoveel te weten komen Vertelt u hun nu eens: ga naar het buitenland, maar zorg er vooral voor, dat u uw afspraken na komt! Ik zal u een paar voorbeelden ge ven. Ik ben in Zwitserland begonnen met méér voor die reis uit te geven dan ik aan orders voor een heel jaar meebracht. Nu rijdt er in heel Zwit serland vrijwel geen kinderwagen meer zonder onze wielen of kapspan ners. In Denemarken, Finland en Noorwegen idem ia'em. Dat is het resul taat van tie- jaar persoonlijke bewer king en het stipt uitvoeren van het geen is afgesproken. Nog iets anders. Nederland lijdt aan een „technisch minderwaardig- heidscomolex" ten opzichte van Duits land. Waaróm? Er zijn terreinen waarop wij beslist niet voor de Duitse techniek onder doen. In februari 1958 ben ik in Duitsland begonnen, in 1959 halen wij er een omzet van een mil joen! Zo hebben de twee broers hun CAJA omhoog gestuwd. Hard werken, fana tiek vasthouden aan wat eenmaal is begonnen, ook al zijn de moeilijkhe den nóg zo groot. Zij hebben met dat al steeds ge werkt volgens vastomlijnde plannen, waarbij geen onderdeel aan het toeval werd overgelaten. Zo ging het in het prille begin met hun eigen vorming de een volgde een avondcursus aan de M.T.S.. de ander haalde het midden standsdiploma, bekwaamde zich in boekhouden en bedrijfseconomie en zorgde dat hij in Frans, Duits en En gels vooruit kon. Zo ging het ook met keus en oplei ding van hun medewerkers, zelfs met de verhuizing naar de nieuwe fabriek. In één week was die achter de rug, zonder dat de produktic ook maar één wiel kleiner was dan normaal. Bij CAJA heeft het plan altijd de zege be haald. i Stilstand in de groei ligt met ini hun lijn. Toen eind 1957 de recessie; kwam wilden zij wel eens laten zien dat zij ook in een minder goede tijd best konden draaien. Na een paar maanden was de produktie op het oude niveau terug, en binnen een half; jaar was de omzet met vijftig procent vergroot! Aan de technicus Jan Bullens en zijn mensen toen de taak te zorgen dat de technische apparatuur die vergroting kon opvangen. Een tweede fabriekshal kreeg zijn beslag, nieuwe machines werden voor een deel in eigen bedrijf gemaakt. „Dat is nog eebs wat an ders dan in ons oude fabriekje, waar we bij wijze van spreken met tien man tegelijk naar buiten moesten hol len om adem te halen....' Toen Carel Bullens de kostschool verliet werd hem gevraagd: Kom eens gauw terug. ..Niet voordat ik een eigen auto heb", was het antwoord. Dat was typerend voor de jongeman, die nu, zoveel jaren later zegt: Ons suc ces is geweest, dat we altijd een vastomlijnd plan volgen, oppassen dat de zaak ons gaat drijven in plaats van andersom, en de juiste medewerkers weten te kiezen. Wij hebben nu 170 man personeel met evenveel liefde voor het bedrijf als de directie zelf. Geen ja-knikkers, maar dynamische mensen die ons hel pen bij het bewandelen van de inge slagen weg. Alleen één ding: ik mag misschien goed kunnen verkopen, maar als ik geen goedgemaakt arti kel achter me had staan verkocht ik niets. De gebroeders Bullens hebben hun bedrijf opgebouwd met een produkl dat tot dusver in Nederland nog niet als hoofdprodukt bestond, het wiel voor de kinderwagen. Een gespecia liseerd artikel maken en dat goed aan pakken, dan moet het lukken zeggen ze in Acht. Tot dat goede aan pakken rekenen zij ook een puike in terne organisatie, die steeds wordt aangepast aan de groei van het be drijf. Éénmaal per week is er een con tactbijeenkomst van directie en stat. Niet overdag als iedereen gestoord kan worden, maar in de avond. Daar worden gezamenlijk de grote lijnen Links Jan, rechts Carel Bul lens: „We wilden beslist niet de ge bruikelijke foto, met de zwartge- rande bril in de linkerhand, Toen hebben we deze maar laten ma ken met 14.000 wielen op de ach tergrond uitgestippeld, de kansen bekeken, maar ook en dat is weer typisch Bullens de persoonlijke belangen behartigd. Het kinderwagenvviel moge dan een gespecialiseerd produkt zijn, soorten zijn er genoeg. Als zoveel andere din gen is ook de kinderwagen een mo- deprodukt. Dus geldt weer: zoveel lan den (als afnemers) zoveel zinnen. Vandaar dat er met de verschillende velgprofielen. naven en diameters ruim achtduizend variaties op het CAJA-wiel mogelijk zijn. Ik heb maar één bezwaar. meent de commerciële kant van de directie, ik ben te vroeg geslaagd. Ik zou nóg eens het bewijs willen leveren dal het in Nederland mogelijk is. in be trekkelijk korte tijd een middelgroot bedrijf te stichten. Maar met eigen middelen een werkelijk groot be drijf opbouwen kan nu niet meer. De fiscale lasten zijn daarvoor te zwaar 'geworden. Maar, zegt de succesvolle Carel Bullens er achteraan, als ik in Frank rijk of Amerika kom, zien mijn ogen méér dan alleen maar kinderwagen wielen. Misschien gaan wij er dus nog wel eens wat anders bij doen (lngez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! Amsterdamse Universiteit AMSTERDAM (ANP) Voor de twéé volgende academische jaren 1959- 1960 en 1960-1961 is prof. dr. J. Kok benoemd tot rector-magnificus van de universiteit van Amsterdam. Professor Kok is de opvolger van prof. dr. M. W. Woerdeman. die in 1954 voor de tijd van vijf jaar tot rector-magnifi cus werd benoemd. De gemeenteraad besloot destijds tot het benoemen van een rector voor een langere periode dan de gebruikelijke één jaar, om tege moet te komen aan de wensen naar meer continuïteit in de wetenschappe lijke leiding van de universiteit. Professor Kok, geboren 13 juni 1899, is- sedert 1950 gewoon hoogleraar in de galenische farmacie, biochemie en to xicologie. NEW YORK (UPI). Vandaag be- eindigt prins Bernhard zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Hij arriveerde gis- I teren in New York. Daar logeert hij in het Waldorf Astoria hotel. Hij zou in jNew York nog een bezoek brengen aan zijn broer prins Aschwin. (lngez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! WILLEMSTAD, Curacao (U.P.I.) In, Willemstad is gisteren een alge mene staking van havenarbeiders be gonnen. Aanleiding was de eis van havenarbeiders, die de Osiris van de Kon, Ned. Stoombootmij. losten, om hoger loon. Toen zij niet snel een be vredigend antwoord ontvingen, sloeg de actie naar de andere kaden over. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De gang' van zaken bij de Haco is gisteren weer eens schril belicht tijdens een kort geding voor de pre sident van de Haagse recht bank. De Haco was gedag vaard door een van de gedu peerde aandeelhouders, de heer A. van Kesteren uit Den Haag, die eiste dat de Haco op straffe van een dwangsom van vijftigduizend gulden alsnog het tot nu toe voor uitloting in 1956 en 1957 in aanmerking komen de aantal schuldbrieven ook werkelijk uit zou loten. Pleiter van gedaagde, mr. H. B. van der Meer liet zich bij zijn plei dooi ontvallen dat inwilliging van de eis de reeds begonnen sanering van ds Haco ernstig zou bemoeilijken, al zou dat de onderneming de kop ROTTERDAM. De verkeerskamer van de rechtbank te Rotterdam acht be wezen dat de 26-jarige buschauffeur J. T. uit Rotterdam grove schuld heeft gehad aan de botsing van twee autobus sen in IJsselmonde. waarbij ruim vijf tig mensen werden gewond. Hij is gis teren veroordeeld tot drie weken hech tenis en zes maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid. De eis was zeven da gen hechtenis en drie maanden ontzeg-; ging. at In St. Annaland zijn enkele straten, die in een slechte toestand verkeerden,; verbeterd. Zo is het gedeelte van de Bierensstraat tegenover het nieuwe ge meentehuis en ook het gedeelte van de Tuinstraat vanaf het kruispunt Curee- straat naar de Hoenderweg herstraat. Ook het terrein aan de Ring, waar de twee krotwoningen hebben gestaan, is door de gemeente geëgaliseerd. LONDEN. Het door de British Motor Corporation (BMC) enkele jaren geleden groots opgezette 'normalisatie programma voor alle wagens, die door haar worden uitge bracht, gaat onverminderd door. Wat men er tot nu toe in ge slaagd om enkele motortypen te bouwen, die op alle wagens van gelijke klasse gemonteerd kun nen worden, thans is men bezig het carrosserie-type te unificeren. Daarom was het geen verras sing, dat de nieuwe Riley, die gisteren op de markt is ge komen, de Riley 4-Sixty Eight, eveneens het koetswerk bezit, dat Pinin Farina voor de BMC heeft ontworpen en dat we reeds op de Wolseley, Austin en de MG hebben gezien. Deze nieuwe Riley heeft de bekende BMC li-liter B-motor met twee semi-volstroom carbu rateurs. Het interieur is erg smaakvol en geheel in overeen stemming met datgene, wat men van een typisch Engelse klasse wagen mag verwachten. De maximum-snelheid is 136' km en het benzineverbruik 7 liter op de 100 km bif een con stante snelheid van 65 km en van 11,13 liter bij 113 km. niet hoeven te kosten. Mr. Van der Meer ontkende het spoedeisend ka rakter en concludeerde dan ook tot niet ontvankelijkverklaring. Vol gens hem was de eiser slechts een stroman van degenen die op een faillissement van de Haco aanstu ren om met de in het bezit van de Haco zijnde aandelen van de Neder landse investeringsmaatschappij, de meerderheid daarin te krijgen. Pleiter van eiser, mr, Th. Bakker noemde de uitloting van 1956 een on deronsje. Men had het mogelijk ge maakt dat obligatiehouders die een stuk voor etn tientje hadden gekocht, plotseling negentig gulden verdienden. In 1957 had er helemaal geen uitloting plaats gehad; in 1958 pas na een kort geding. Hij oordeelde de zaak bepaald spoedeisend, want de Haco gaat ge woon door en doet alsof er niets aan de hand is. Het verlies, dat in 1956 al driemaal zo groot was als het kapitaal van dertigduizend gulden, is echter in 1957 nog eens met acht ton toege nomen. Mr. Van der Meer stelde dat eiser voor het indienen van de eis in 1956 en 1957 eigenaar van de betrokken obligaties had moeten zijn, iets wat niet was bewezen. Hij voerde aan dat in 1950 het hele amortisatieschema van de Haco was herzien en dat daardoor ook het oorspronkelijke, amortisatieplan van 1956 en 1957 was vervallen. Bovendien vond hij dat de crediteu ren al in 1956 hadden moeten protes teren indien zij ontevreden waren ge weest over de verandering. Hij acht te het niet redelijk dat de Haco nu zou worden gedwongen tot een meer voudige amortisatie. Bij de huidige status-quo kan de Haco aan de lopen de betalingsverplichtingen voldoen. De vooruitzichten zijn niet ongunstig. Mr. Bakker ging' daar fel tegen in. Hij toonde aan dat de obligatiehou ders geen kennis hadden kunnen heb ben van de veranderingen in het amortisatieschema; de bepalingen over de uitlotingen waren niet verval len verklaard. Hij beschuldigde de Haco met de meeste nadruk van kwa de trouw, oplichterij en knoeierij. Hij vroeg zich Verbaasd af waarom de onderneming in de jaren 1950 tot en met 1955 wel uitlootte evenals in 1958, maar in 1956 en 1957 niet. In zijn slotwoord verklaarde de plei ter van de Haco dat het hem moeilijk was tegen de tendentieuze woorden van mr. Bakker verder te pleiten. De tegenpartij was volgens hem bijzon der makkelijk met suggesties. De president van de Haagse recht bank. jhr. mr. G. Witsen Elias zal op 29 april vonnis wijzen. De heer J. de Bakker te Vogelwaarde, hulpbesteller bij de PTT te Zaamslag, is •met ingang van 1 tjuni benoemd tot be steller in vaste dienst. AMSTERDAM. Op de tafel van de president der ci viele kamer van de Amster damse rechtbank prijkte gis terochtend een beeldhouwwerk van de beeldhouwster Ger- maine Richier, een 49 cm. hoog zittend naakt. Het beeld je is, evenals een liggend naakt van dezelfde kunstenares, ver kocht op de veiling van de col lectie Regnaull. De koper meende originele kunst werken te heben verworven, maar in feite waren het in massaproduktie vervaardigde afgietsels van Arta, een internationale organisatie van landelijke verenigingen van kunst vrienden. Hij heeft er respectieve lijk zeshonderd en duizend gulden voor betaald, hoewel zij in werke lijkheid niet meer dan tweehonderd gulden waard zijn. Misleid Is de koper nu tengevolge van on zorgvuldigheid en onnauwkeurigheid bij de vermelding in de catalogus van de zijde der erven Regnpult of van de makelaar Paul Brandt misleid? Op deze vraag zal de civiele kamer antwoord moeten geven om de eis van de koper, de heer W. Hoogstraten te Amsterdam, al dan niet toe te wijzen. De heer Hoogstraten eist terugbetaling van het verschil tussen de koopprijs en de werkelijke waarde. De raadsman van eiser, mr. G. Polak, stelde dat de makelaar door zijn wijze van publikatie en presentatie het pu bliek en dus ook de eiser heeft misleid. De ware aard van de beeldjes had hij verdoezeld. De vermeldingen „platre" (gips) en „edition Ara" in de catalogus waren eerder een aanbeveling dan een waarschuwing. „Platre" betekent in de beeldhou werswereld dat men te doen heeft met het originele handwerk van de kunste naar en in de veilingcatalogus werd herhaaldelijk van „édition" gesproken als bepaling van hogere waarde. Brandt heeft zioh niet gedragen als een behoorlijk veilingmeester, aldus mr. Polak en hij weigert ten onrechte de schade te vergoeden. Wanneer dit gerechtelijk wordt gesanctioneerd brengt men het bona fide Amsterdamse veilingwezen in discrediet. Geen boos opzei De raadsman yan de gedaagde par tijen, mr. O. Domela Nieuwenhuis stel de dat men op een veiling voor eigen risico koopt. Volgens pleiter hebben ge daagden niet met boos opzet gehan deld. De veilinghouder is geheel vrij in de wijze van tentoonstellen. Het is zijn plicht om op oirbare wijze te trach ten een zo hoog mogelijke prijs voor zijn opdrachtgever te bedingen. Mr.. Domela Nieuwenhuis bestreed dat „platre" alleen betrekking heeft ©p originele kunstwerken. Eiser wist volgens hem heel goed dat het om twee beeldjes van Arta ging. De zoon van makelaar Brandt heeft indertijd weliswaar tot eiser gezegd: dat andere beeldje moet u er bij ne men, maar gedaagden zien in dit ad vies een bewijs van erkenning van de liefde, die de eiser als zakenman voor de moderne kunst heeft. De rechtbank zal op 9 juni vonnis wijzen. DOREEN Hume en Frank Phillips hebben beiden een stem in het 55 leden tellende BBC-concertorkest. Het orkest streek gistermorgen inclusief het hoofd van de afdeling lichte muziek van de BBC, Frank Wade, de dirigent Vilem Tausky en de gastdirigent Sidney Torch van Londen uit op Nederlandse bodf™ "o»r, Tussen de stemmen van Doreen en Frank is overigens een groot ver schil. De lange slanke en blonde Canadese werd twee jaar geleden als sopraan in het beroemde orkest van de lichte muziek ingevoegd. Frank Phillips heeft er officieel de functie van eompère oftewel aankon diger van de nummers. De Engelsman draagt de (slechts in het buitenland bekende) bijnaam van „The voice of England" mei duidelijke trots. The voice In de oorlog was hij namelijk de be langrijkste nieuwslezer van de B.B.C., wiens stem dwars door alle, door de Duitsers en Italianen veroorzaakte storingen, tot in alle uithoeken van het bezette Europa doordrong. Dat was een typische kwestie, die eigenlijk nooit is opgelost, vertelde Phillips ons giste ren. De stemmen van al mijn collega nieuwslezers werden in die storingen volkomen om zeep geholpen. Alleen mijn stem kwam overal glashelder doorheen. Niemand heeft ooit precies kunnen ontdekken waar dan aan heeft gelegen. Delftsblauw (lngez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! kritisch bekeken Donald Jones en Frits van Dijk in een zeer gevoelige scène Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Op de landdag voor economen waren gistermiddag de paar honderd deelnemers voor enige uren terug in de hun zo vertrouwde acade mische sfeer. De vermoedelijke toe komstige minister van justitie, prof. mr. W. C. L. van der Grinten, kruiste nl. in het ontspanningsgebouw van de n.v. Van der Heem op hooggeleerde wijze de degen met zijn ambtgenoot prof. dr. H. J. Witteveen, die hem op zo mogelijk nog hooggeleerder wijze partij gaf. Het object waaraan zij hun krachten maten, was de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie in de Euromarkt. Positief Prof. Van a'er Grinten sprak zich er nogal positief over uit. De Euromarkt verdraagt zich met de bedrijfsorganisa tie, zei hij. Wellicht kan men zeggen, dat zij er voor is. Wel zag hij in normale tijden geen belangrijke ver- ordenende taak op economisch gebied voor industriële becfrijfsschappen weg- nee voor het BBC-orkest dat hiermede voor het eerst de vleugels naar het contingent uitslaat. (lngez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! radio vandaag Ik bewaar een bepaald geschenk van vlak na de bevrijding nog steeds als een dierbare herinnering. Uit Neder land werden de zes nieuwslezers van de BBC toen namelijk zes speciaal daartoe vervaardigde Delfts-blauwe borden aangeboden. Van ieder bord bestond er maar één exemplaar. Het heeft een ereplaats je in mijn huis ge kregen. Bing voor haar Doreen Hume heeft één favoriete zanger. Dat is Bing Crosby. Het is de derde maal, dat zij in ons land op treedt. De eerste maal ging de radio microfoon van de NCRV voor haar open. Daarop volgde een TV-'ultzen- ding, en nu staat zij dus als vocaal soliste op bet vijf dagen durende tour- DONDERDAG. De Avro zendt vanavond een hoorspel uit, dat speelt in de beginjaren vna het Hitler-re gime: Thomas Adamsohn (21.50). De titelfiguur (gespeeld door Johan Walhain) is een Joodse wees, die als leerling op een Duits internaat ge confronteerd wordt met de opkomen de Jodenvervolging. Verder is er het gebruikelijk don derdagavondmenu, met Ga er eens even voor zitten, en Op volle toeren, terwijl u om 18.30 zanger Martin Bomers kunt horen met begeleiding van gitarist Ab Bronkhorst (Hiv. 2). Over beide zenders Hilversum is er vanmiddag volop kamermuziek te beluisteren. Strijktrio's van Schu bert en van de hedendaagse Bel gische componist Jongen worden om 14.00 (Hilv. 2) uitgevoerd door het Trio de Smet. Daarna kunt u om 15.25 over de zelfde zender luisteren naar de fluitiste Aya Snellen, die met Cor van Boven aan de vleugel een Sonate van Vinei en een Sonatina van de Britse componist Berkeley speelt. Het Piano-trio opus 42 van Niels Gade wordt om 16.30 (Hïlv. 1) uit gevoerd door het Budapest Trio. Een interessant werk is Brittens Serenade voor tenor-solo, hoorn en strijkers, opus 31, vanmiddag om 14.55 (Hilv. 1) uit te voeren door het Radio Kamerorkest o.l.v. Mem rits van den Berg en m.m.v. solisten. televisie vandaag In de lommerd Het pandjeshuis is een dankbaar on derwerp om te romantiseren en in een sentimentele sfeer te trekken. Een schijnbaar gemakkelijk onderwerp dus voor een auteur. De Amerikaanse schrijver Shiffrins heeft met zijn Engeltje in de lommerd, dat gisteravond op het scherm kwam, niet de weg van de minste weerstand bewandeld Toch bleef er in het geheel iets on bevredigends, omdat de geloofwaardig heid van het gegeven niet bijzonder overtuigend /was. De soms wel een beetje hoogdravende vertaling van Willy van Hemert werkte dit ongetwij feld in de hand. Anderzijds had Van Hemert als regis seur weer voortreffelijke momenten, hetgeen vaak bleek uit zijn dynamische camerabehandeling uit de wijze waar op hij bijv. een talent als Donald Jo nes uitbuitte en tot zijn bijzonder sug gestief gekozen muzikale illustraties. De uitvoerenden zorgden in het al gemeen voor een goede creatie. GERT STEMPHER (X.r r DONDERDAG I V Vanavond komt er 1 y weer een interes- santé medische repor tage op de beeldbuis. U brengt een bezoek aan de Utrechtse universiteitskliniek voor kleine huisdie- ren, waar o.a. een vrij lnfroipen operatie wordt uitgevoerd (21.25). In de rubriek Voetlicht en camera (20.55) zijn de opera-zangeressen (tevens zusters) Greet Koeman en Nel Duval te gast, en voorts de filmregis seur Louis van Gasteren Jr., wiens speelfilm Stranding binnenkort uit komt. Vooraf ziet u o.m. een film over het jubilerende Katholiek Thuisfront. Vlaanderen geeft een actueel debat door parlementsleden (20.10) en de speelfilm Een glimlach in de storm (20.40). •Op België Frans: Télé-Mateh (20.o5), en een nog niet bekendgemaakt Frans relais om 21.35. Liefhebbers van Molière kunnen vanavond op de Duitse t.v. genieten van studio-uitvoering De misanthroop. omlijst door zeventiende-eeuwse mu ziek (20.20). (Ingez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! Iln het kort VRIJDAG 24 APRIL RADIO gelegd, eigenlijk niet veel meer dan re geling van verkoopvoorwaarden. Hij achtte voorts art. 85 betreffende de regeling van d'e mededinging niet van toepassing op de p.b.o., maar uitsluitend op privaatrechtelijke bindingen. Oneens Prof. Witteveen was het met dit laatste volmaakt oneens. Als art. 85 niet geldt voor de verordeningen van bedrijfs- schappen, dan zou een land zich op die wijze aan een essentiële verplichting van het E.E.G.-verdrag kunnen onttrekken, nl. het toelaten van werkelijk effectieve concurrentie, zei hij. Regeling van ver koopwaarden achtte hij helemaal niet zo onschuldig, omdat de concurrentie zich daarop vaak juist richt. Daarom valt zij stellig onder de beperking van art. 85. Ware dat niet zo, dan zouden wij met de p.b.o. een uniek middel tot beper king van de concurrentie in de hand hebben en zou men van onze onderhan delaars kunnen zeggen dat zij nog slim mer zijn geweest dan de Fransen, aldus prof. Witteveen. De belangrijke consequenties die hij de p.b.o. op economisch gebied in de Euromarkt toedacht, betreurde hij ove rigens niet. Een ontwikkeling in de lEuro- markt in de richting vdn een Europese p.b.o. lokte hem allerminst aan. zoals zij prof. Van der Grinten had gedaan. HILVERSUM I 402 m ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.10 Gram: 7.40 Idem; 7.50 Een woord voor de dag' 8.00 Nws; 8.15 Gewijde mu;z 9.00 V d zie ken: 9.30 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 19.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11.15 In "c zilver, progr v oudere luisteraars. middag 12.00 Clavecimbelrecital; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Musette muz; 12.53 Gram en act; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz- 13.40 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.25 Gram: 14.40 Metropoie ork; 15.15 Voordr; 15.35 Lichte muz; 16.00 Het verpoten van kamer planten caus; 16.15 Sopr en piano; 16.35 Gram: 17.00 Voordr; 17.20 Meisjeskoor en mstr kwint; 17.40 Beursber; 17.45 Gram. avond 18.00 Chr muziekver; 18.20 De Hangmat' 18.50 Regeringsuitz: 1S.50 Kies een loop baan bij het onderwijs, IV; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Kamermuz; 19.30 Radio krant; 19.55 The Messiah, oratorium (gram) 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23 15 Volksmuz met comm; 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m ochtend «,™ASA: 7 00 Nws; 7*10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Gvm- 9.10 Gram; 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus; 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 Alt en piano; 11.20 V d kleuters; 11.35 Ge- var muz. middag AVRO: 12.00 Dansmuz; 12.30 Regerines- "ltz: Lad rubr; 12.30 Land en tuinb.me- ded: 12.33 Sport en prognose; 12.50 Piano- f?oJ 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13...d Dansmuz; 13.55 Beursber; 14.00 Pia- ?r°/£c.ltaI; 14,30 Yoordr; 14.50 Muz quiz VARA. 16.00 Muziekrevue; 16.30 Vd zie ken: 17.00 V d jeugd; 17.25 Rep v h Tweejaarlijks Bondscongres v d Vrou wenbond v d PvdA; 17.35 Dansmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 PvdA, pol caus; 18 25 Amus muz; 18.50 De puntjes op de i vpph 19ilVFdjeUÊd; 19-10 Jazz muz. VPRO. 19.30 Caus over Charles Dar win s invloed op de hedendaagse le vensbeschouwing; 19.45 VPRO-nws* 20.00 Nws; 20.05 Vrouwenleven nu en m de toekomst, caus; 20.20 Pianorecital- 20.25 Boekbespr; 20.30 Uitz over Internat Technische Bijstand; 20.40 Pianorecital. VA RA: 21.00 Villa Sidonia, hoorsp; 21.20 Lich te muz; 21.45 Post scriptum van de Vrede klankb; 22.10 Musettemuz; 22.25 Buiten! overz; VPRO: 22.40 Zorg om de mens VARA: 23.00 Nws; 23.15—24.00 Muz caus. TELEVISIE (lngez. med.-advertentie) Van Neile bestellen! avond NTS: 20.00 Weekoverz; 20.30—22.15 ArtH tencircus, filmrep.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7