WONINGWETWONINGEN HERMI KOMT OOK! WAT DOEN WE ER MEE? PieiSSE Kantonrechter Middelburg is mild maar gelooft geen verhaaltjes Grote belangstelling voor expositie in „De Lichtboei" Prov. Zeeuwse VVV gaf zeer Van een onzer verslaggevers aantrekkelijke folder uit Zeeuwsch Dagblad GEMEENTE GOES BOUWT 78 Optimist l Optimist II Gerei, kerk ivil een bejaardentehuis voor zesenveertig mensen stichten 1 Tien jaar brandweer in Terneuzen „Zeeland** in 30.000 exemplaren Jodlerin Mars Dictator Beter licht voor deel van Wemehlinge Zij vernieuwden het Huis Gods Alle huiskamers Zwanen voor Zierikzee Welnee. Interkerkelijke viering Koninginnedag Tweede aanleginrichting veerhaven Breskens aanbesteed Oost-West f riem is Donderdag 23 april 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk fyJEN* ZOU DE TOON van het ver slag over 1958, uitgebracht dooi de president van de Nederlandsche Bank, dr. M. W. Iloltrop, gematigd optimistisch kunnen noemen. Dit is van betekenis, omdat de heer Holtrop door zijn functie de ve le feiten van onze economische po sitie kan overzien en omdat hij door zijn bekwaamheid het juiste licht op die cijfers kan laten vallen. Daar bij komt dan nog, dat zijn objectivi teit de vrees wegneemt, dat hij eni ge kleur zou hebben in de bril, waar mee hij de feiten beziet, een kleur, die dan in zijn conclusies zou blijken. Welnu, dr. Holtrop oordeelt, dat er een lichte verbetering in onze eco nomische en financiële positie is in getreden en dat die zich zal voort zetten. Ongetwijfeld kan dit gezag hebbend oordeel meewerken, om de aarzeling, die wij enige tijd geleden in de zakenwereld meenden te moe ten constateren, te doorbreken. Dan zal de verbetering te beter doorwer ken. Toch zijn we het met dr. Holtrop van harte eens. In zijn optimisme, maar ook hierin, dat voorzichtigheid eis blijft. Een oud spreekwoord zegt: men moet geen „lio" roepen, eer men over de brug is. Dat geldt ook hier. We mogen de verhoogde wel vaart, die verwacht wordt, niet bij voorbaat gaan verdelen. Maar we mogen wel enkele lijnen daarvoor uitzetten. Naar verwacht wordt, zal het SER- rapport, dat morgen in deze sociaal- economische vergadering wordt vast gesteld, ons daarbij tot leidraad kun nen zijn. Zelfs al zou daar een keu ze van aanwijzingen in zijn vervat, wat naar verluidt het geval zal zijn. De publicatie van dit rapport zal nog wel even uitblijven. De rege ring wil daarmee niet al te ver voor uitlopen op de formatie van een ka binet- En wanneer dat komt, staat nog te bezien. |7R is NOG EEN OPTIMIST in ons land. Dat is de kabinetsforma teur, prof. dr. J. E. de Quay, die al ver buiten het door hem in eer ste optimisme gedachte tijdschema is geraakt, maar die verklaarde, on danks de vele teleurstellingen en klemmende moeilijkheden, optimist te blijven. Wij hopen, dat zijn optimisme be vestigd wordt. De kabinetscrisis duurt weer te lang. Ze mag niet onnodig verlengd wor den- Zelfs niet door optimisme. Van een onzer verslaggevers GOES. De gemeenteraad heeft gisteren besloten tot de bouw van achtenzeventig woningen in bet bouwplan zuid-oost. Deze woningen worden gebouwd van bet toegewezen contingent voor 1959, dat negentig woningwetwoningen bedraagt. De raad besloot voorts, twee lokalen van bet gebouw, waarin tot voor kort de vakschool voor meisjes was gevestigd, te restau reren (kosten 7250) en beschikbaar te stellen voor huisvesting van de openbare leeszaal en bibliotheek. nekes voor de sanering van het noorde-1 lijk stadsdeel werd aangehouden. Met de heer F. J. S. van der Peyl,1 die enkele panden aan de Voorstad heeft staan, die als verkeersobstakels! meer opvallen dan als bedrijfsgebouwen voor een drukkerij, wilden B en W. een ruiling aangaan. De gebouwen en de grond* op de hoek van de Rimmeland- straat en de Voorstad zouden eigendom i van dè gemeente worden en de heer Van der Peyl zou aan de Voorstad een perceel grond krijgen, waarop hij een j nieuw pand voor zijn drukkerij zou doen verrijzen. Naar aanleiding van opmerkingen van j diverse raadsleden werd door de voor zitter medegedeeld, dat er op zal wor den gelet, dat het gebouw in de omge ving past. Verschillende raadsleden ach ten de vestiging van een drukkerij aan de Voorstad niet gewenst en zouden lie ver een ander terrein zien aangegeven. Daaarom werd besloten, het voorstel aan te houden. Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd een geldlening van 125.000, aangegaan, o.a. benodigd voor de financiering van de bouw van I een aula. De verkeerssituatie op de hoek Kreu- j keknarkt-Keizersdijk zal worden verbe-1 terd evenals op het parkeerterrein aam de Westwal. In bouwplan Zuid-Oost. dus aan de overzijde van de spoorlijn, zullen 78 wo ningwetwoningen worden gebouwd. De financiële commissie had schriftelijk j geïnformeerd naar de huurprijs en de voorzitter deelde gisteren mede, dat de G. Heyboer. De heer Loeve maakte van de rondvraag gebruik om dank te zeg gen voor de prettige ontvangst. Geen verschil Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat naar aanleiding van een hem in de vorige raadsvergadering gemaakte opmerking, de gedachte heeft post gevat, dat ten aanzien van openbaar en bijzonder on derwijs ongelijke sympathieën bestaan. Dit is niet het geval, aldus de voorzit ter. Hij deelde voorts mede, dat -getracht zal worden de reeds verkochte grond achter de Van Dusseldorpschool weer in bezit der gemeente te krijgen, voor eventuele uitbreidingen der school. J TERNEUZEN. De Terneuzense 'brandweervereniging ,.De rode haan" i vierde haar tienjarig bestaan met een I feestavond en een diner in Monopole. De burgemeester, mr. P. H. W. F. Teilegen was uiteraard bij dit feest aanwezig en sprak er zijn vreugde over uit. dat Ter- neuzen zo*n goed brandweerkorps be- zit, dat inderdaad in overeenstemming is met de betekenis van de stad. Penningmeester I)e Kok nam afscheid van N.C.L.B. KLOETINGE. De penningmeester van de Kloetingse afdeling van de I jN.C.L.B., de #ieer De Kok, heeft tijdens de jongste ledenvergadering afscheid ge nomen als bestuurslid. Hoofdbestuurder Minnaard sprak hem toe en dankte hem voor het vele werk dat hij heeft ver richt. De heer De Kok bedankte in ver-1 band met zijn hoge leeftijd. De heer M. Loeve (a.r.) werd beëdigd als lid van de gemeente- arad. Hij volgt de heer J. Laport op. Naar aanleiding van mede delingen, dat een Goese Sport- federafie is opgericht, waarbij alle sportverenigingen zijn aan gesloten, deelde de heer Loeve mede, dat niet alle verenigingen deel uitmaken van de federatie. Andere raadsleden bevestigden dat. Aan mej. A. F. Wiersma werd op haar verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool. Door het vertrek van de heer J. Dirks uit de gemeente Ls een vacature ontstaan in de commissie woonruimte 1947; gekozen werd de heer J. Kats- man. Karei Doormanstraat 17. Ds. M. Odé werd gekozen als lid van het College van Curatoren van de gym nasiale afdeling van de r.h.b.s. en van de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs in deze gemeente. oor de bejaarden De kerkeraad der Geref. Kerk is voornemens op de hoek van de Voor stad Patijnweg Van Dusseldorp- straat een bejaardentehuis te bouwen voor 46 personen. De stichtingskosten worden, na aftrek van de rijkspremie, geraamd op 550.000. B. en W. stelden 1 de raad voor een geldlening, die hier voor moet worden gesloten, te garan deren, waarmede de raad akkoord gm»g. Met de stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk in Zee land zal contact worden opgenomen voor een advies t.a.v. de bejaardenzorg in Goes. Het gemeentebestuur wil zo j spoedig mogelijk bejaardenwoningen bouwen. Besloten werd, van de heer E. J. N. Peman Kakebeekee c.s. te Goes een 1 perceel grond, groot 4280 vierk. meter, gelegen in de hoek C. de Graafstraat Van Dusseldorpstraat te kopen voor 8560 en aan de pachters een scha devergoeding van 1487,50 te betalen. Het voorstel tot ruilingen van grond j met de heren A. de Bruine en P. Non- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. De Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer te Middelburg heeft de naam, dat zij de schoonheid van de provincie Zeeland elders in den lande en in het buitenland op voortreffelijke wijze propageert. Zij doet dit op aller- i lei manieren en de ene is al doeltref- i fender dan de andere. Om een spre kend voorbeeld te noemen: het blad „Zeeland-Vakantieland", dat regelma- tig verschijnt in een oplage van 3600 exemplaren, is de in artikelen en il lustraties omgezette ambassadeur van ons veelbewogen gewest. De P.Z.V.V.V. publiceerde tot dusver in dit land een uitgebreide hotellijst, die' evenwel slechts in het nederlands verscheen en bovendien niet volledig was wat liet aantal hotels en restaurants betreft. Thans echter heeft de P.Z.V.V.V. een zeer aantrekkelijke, smaakvolle en handzame folder het licht doen zien. die in alle opzichten .de toerist en ook de man die uit andere dan toeristische overwegingen de provincie Zeeland bezoekt, van dienst kan zijn. GOES Als op dinsdag 18 mei (derde pinksterdag) de Berg- musikkapelle uit Eisenertz (Oos- wel naar de bijkantoren van de ANVV tenrijk) in Goes zal aankomen, in Brussel, Londen. Stockholm, Parijs.om in de Ganzestad een concert |e„Uglevann 6toSneLeSrVo7™ te geven en de volgende dag naar ook een folder gezonden naar alle 600|Wolphaartsdijk te vertrekken Nederland.^welke (hierover schreef het Zeeuwsch Dagblad van 1 april reeds), zal zich tussen de stevige Tirolse knapen ook een meisje bevinden. huur tussen 10,80 en 12.75 per wo- In deze folder, die in zes talen „de we ning per week zal liggen. De bouw zal onderhands worden opgedragen aan. de fa. J. G. Broek, te Groningen. Besloten werd tot onteigening van van een perceel grond aan de C. de Graafstraat van de familie Trimpe Bur ger. die niet bereid is gevonden de grond voor een door de gemeente re delijk geachte en getaxeerde prijs te verkopen. In het Gasthuisbestuur is een vacature ontstaan door het overlijden van de heer A. Haeck. waarin werd voorzien door de benoeming van de heer B. Witteveen, Als lid van de financiële commissie van de raad werd benoemd de heer A. reld is ingezonden" nederlands, frans, duits, engels, spaans en zweeds zijn alle hotels, café-restaurants, pen sions en campings in Zeeland opgeno men met de vermelding waar deze oorden van lafenis te vinden zijn, hoe veel kamers er zijn, hoe duur het lo gies is, of er een terras, tuin of speel tuin bij is, kortom alle gewenste in lichtingen kan deze folder de naar V.V.V.-kantoren kantoren kunnen opgeven- exemplaren zij willen hebben. Vrijdag zijn deze brieven de deur uitge gaan en gisteren had de post handen vol werk om alle antwoorden bij de heer G. W. Oskamp en de zijnen in de bus te stoppen. Er is bijzonder grote belangstelling voor deze nieuwe Zee land-folder en ons inziens ook terecht, want naar onze bescheiden mening' kan Zeventien jaar is ze. Hermi Penz de vreemdeling, of hij nu Fries, Hol- j komt als Jodlerin met de Kapelle lander. Zweed, of Engelsman is, die; naar Holland. Zeeland bezoekt, het niet zonder een j Uit het ijzererts-stadje kregen we een dergelijk richtsnoer stellen. ifoto van haar. waarop zij haar accor- DE BERGMUZIKKAPELLE VAN EISENERTZ STAAT HIER OPGESTELD IN EEN BELANGRIJKE STRAAT VAN DE OOSTENRIJKSE HOOFDSTAD WENEN. DE MANNEN DRAGEN HIER HUN PARADE-UNIFORM, DAT ZICH KENMERKT DOOR DE MOOIE PLUIMEN OP DE HOOFDDEKSELS. deon bespeelt. We kunnen haar nu al leen nog maar zien. geduld tot 18 mei. dan is zij ook te horen, op de Heimat- abend, die in „De Prins van Oranje" zal worden gegeven. Van een onzer verslaggevers dween met een mistroostig gezicht om de hoek van de deur. MIDDELBURG. Een nogal gecompliceerde aanvaringskwes- Scheve zit tie diende gistermiddag voor de n„ f De wachtmeester C. J., uit s-Hee- kantonrechter mr. Moolenburgh. renkoek. die enige tijd geleden zijn ron- Bij het invaren van de haven de deed, zag zich genoodzaakt, een tjvrachtauto aan te houden, waarvan de te Hansweert, met de stroom chauffeur op vreemde wijze achter of mee, sleepte het motorschip Mar- misschien beter gezegd, naast het stuur cel het motorschip Jaqueline. Zlf - P°rUer Zeeland hunkerende mens verschaffen. Van de andere zijde kwam tege- dat vreselijk in elkaar Rnvpnnipn is in nf>t vnmxrhlari k-fMi, 0 Bovendien is in het vouwblad een keu rige kaart van Zeeland alsmede kleine van Nederland opgenomen. C. de Graafstraat 149 a. ;j)e nieuwe folder heeft een oplagecijfer de financiële commissie van 30.000. Voornamelijk zal zij naar worden verzonden en van het buitenland r\E HEER SOEKARNO heeft aan de vooravond van zijn vertrek ▼oor een wereldreis van twee maan den zijn wens naar het vestigen van een „geleide democratie" in Indone sië klemmend ter tafel gelegd. Hij heeft er daarbij de nadruk op gelegd, dat dit geen dictatuur is. Daarmee is weer eens gebruik ge maakt van de methode, die in deze tijd in zwang is, om een verzachtend woord voor een harde werkelijkheid te gebruiken. Want het verschil tussen een „ge leide democratie" en een dictatuur ls waarschijnlijk niet groter dan hef verschil tussen de foto-afdrukken van eenzelfde negatief. De ene zal wat harder, de andere wat zachter kun nen zijn, maar het fotobeeld blijft hetzelfde. Men moet verwachten, dat, als Soe- karno terugkeert van zijn omzwer vingen door de wereld, hij terug wil komen als dictator, ais de enige man, die alles te zeggen heeft in de groene gordel van smaragd, die om de evenaar ligt. Tenzij er in die twee maanden iets gebeurt. En dat mag niet verwacht worden. Wat daarvan voor Indonesië groei en zal, moet worden afgewacht. Want een foto, of ze nu hard of zacht is afgedrukt, kan op den duur verkleu ren. Zelfs kan het beeld in de loop der tijden geheel verdwijnen. Van onze correspondent WEiMELDINGE. - De inwoners van Wemeldinge die in de omgeving van het kanaal door Zuid-Beveland wonen, kun nen binnenkort verlicht opademen. de: p'zEM heeft toegezegd ten behoeve van dit gebied een transformatiehuisje te Wnnwen Men hoopt hiermee te bereiken dat de sterkte van de elktrische stroom •wat sterker wordt. De oranjevereniging heeft van de ge meente een extra Seldbedrlïg hop"e van gegarandeerd gekregen, ten behoeve van de feestelijkheden op 30 april. Voor het gemeentehuis zal een elektrische verlichting worden aangeschaft. j F.r rullen twee motormaaiers worden aangeschaft: één voor het sportveld en één voor de algemene begraafplaats. Voorjaarsverg. Gereform. vrouwen op alcheren MIDDELBURG. De kring Walcheren j van de Gereformeerde Vrouwenvereni- ging hield in de Bogardzaal haar voor- j iaarsvergadering. De heer J. A. van Bennekom sprak over „De, vrouw van nu en de vrouw van straks Een koor tje van leden van de afdeling Koude- kerke gaf enkele zangnummers ten beste. Mutaties bij registratie MIDDELBURG. De commies-tit. T. Klaver, werkzaam aan de Inspectie der reg. en succ. te Middelburg, is met in- gang van 1 mei 1959 verplaatst naar de Inspectie dier middelen te Goes onder intrekking van zijn overplaatsing naar Amsterdam-Inspectie belastingen. De adjunct-commies J. C. de Krom, werkzaam aan de Inspectie der reg. en succ. te Goes is met ingang van 1 mei 1959 verplaatst naar de Inspectie dier middelen te Middelburg. NIEUWERKERK. Het was een groot gebeuren gisteravond, toen de ge restaureerde kerk met het orgel offici eel aan de Ned. Herv.'Gemeente werd overgedragen. Deze plechtigheid werd namens het Nationaal Rampenfonds ver richt door de heer H. J. F. van Berkel, nadat de president van de kerkvoogdij, de heer A. W. Wandel, de bijeenkomst had geopend en daarbij een overzicht had gegeven van de bewogen historie van het kerkgebouw. Dr. J. W. Doeve sprak namens de orgelcommissie der Generale Synode, waarna de heer Wil lem Hulsman in een boeiende orgelbe speling gelegenheid gaf om de prachtige kwaliteiten van het orgel te beoordelen. De heer J. Wandel sprak namens de gemeente Oosterbeek, die zich na de ramp het lot van Nieuwerkerk had aan getrokken. een woord van gelukwens, waarbij zijn hart als oud-inwoner wel duidelijk sprak. Vervolgens spraken nog de heren B. J. van Oeveren (Poortvliet) namens de omliggende kerkvoogdijen, M. Krijger (Bruinissei namens de prov. kerkvergadering. S. A. Jumelet (B-rui- nisset namens het breed moderamen der classicale vergadering, mr. W. H. Vermaas (Middelburg) namens de prov. vereniging van kerkvoogdijen en Lui- 1 sonnet de la Sabloniere als architect. Ds. M. G. Westerhof leidde hierna een korte kerkdienst, waarmee het vernieuw de kerkgebouw officieel in gebruik werd genomen. Zijn uitgangspunt voor de feestelijke predicalie was 2 Kronieken 24:13b: ..Zij vernieuwden het Huis Gods naar het oorspronkelijk bestek en brach ten het in goede staat". Van een onzer verslaggevers bijna iets, was gefrom- .frommel" bleek Het ls d*e bedoeling, dat de leden van de Bergkapelle onmiddellijk na aan komst in Goes daarvan zullen blijk ge ven, door middel van een mars door de stad. Dan kunnen de Goesenaars reeds kennis maken met de vrolijke Oosten^, rij'kse tonen. Om drie uur zullen de gas ten arriveren. Het gemeentebestuur met de burgemeester voorop staat dan klaar, om het gezelschap een officieel welkom toe te roepen. I Vóór het concert in de Prins van Oranje" maken de Oostenrijkers op- nieuw een mars door de stad. Padvin- l ders zullen de mannen escorteren. De j jongens van Baden Powell mogen dan de Maximiliaanse uitrusting dragen dve de Oostenrijkers ook meebrengen. De televisie, die naar Wolphaarta- dijk zal komen, om het optreden van het Oostenrijks gezelschap in alle huis kamers te brengen, heeft het niet af la ten weten. Er is een grote kans, dat de camera-mannen de reis naar Zuid-Be- veiand zuilen ondernemen. Tenzij, en dat heeft de N.T.S. de burgemeester van Wolpliaartsdijk nadrukkelijk laten weten tenzij er op die dag iets ge beurt, dat nóg meer de moeite waard is.... lijkertijd de Volharding, die dus m?'d- naar bui,t6n- De j echter een volwassen tegen de stroom moest varen. De die naast de bestuurder was geperst, schipper van de Volharding, A. Bovendien zaten aan de andere zijde K,,„„ -7 i van de chauffeur, C. J. S„ uit Borsse- an Z., hield er echter geen n0g twee anderen. rekening mee, dat deze tegen stroom maar van tijdelijke aard was; in de as van de rivier be vonden zich immers de kruisen de koersen, die zich dan ook van het schip meester maakten en het tegen de Marcel aan liet va ren. Zierikzee (515 jaar) hun prestaties op het gebied van handvaardigheid hebben ZIERIKZEE. In net op Schouwen- ingezonden. De beide getuigen, de schipper J. J. Duiveland welbekende jeugdclubhnis Z. en C. J, R. verklaarden, dat ver- „De Lichtboei" te Zierikzee van het Le- Het is in de afgelopen jaren reeds een dachte helemaal geen pogingen in het ger des Heils is gistermiddag een twee- traditie geworden, deze tentoonstelling, werk had gesteld, te stoppen of ten- daagse tentoonstelling geopend, waar-| Ditmaal is alleen meer aandacht ge- minste achteruit te slaan. Van Z. was voor niet minder dan 150 jongelui uit schonken aan wat grotere werkstukken, hel met de getuigenverklaringen echter Behalve de tentoonstelling, kan men er helemaal niet eens en enige tijd leek ook een bazaar bezoeken, terwijl er ver- het. of er een min of meer komische der films worden vertoond en men aan Vlaamse declamatie op de planken) wérkelijk de wagen niet meer naar be- verschillende attracties kan deelnemen werd gebracht, die echter voor het over- horen kon besturen Kapitein W. F. J. van den Hoek. dieff* d«I totaal onverstaanbaar was. zo- Df> officier van jus-title achtte ver. de leiding van dit jeugdwerk heeft, ver- d?t de kantonrechter .er haastig een dachte strafi0aar. daar hij van mening telde dat De Lichtboei dagelijks volop j elnö aan maakte. j was,'* dat iedere inzittende een zitplaats De chauffeur, die natuurlijk helemaal met gemakkelijk zat (hij had een zit plaats van slechts 23 centimeter breed), kan volgens de wachtmeester niet wor den geacht, naar behoren een auto te besturen. Desondanks voerde S. aan, dat hij volkomen in zijn recht was. Im mers, de cabine was 1,87 meter breed, hijzelf had de voorgeschreven ruimte van zestig centimeter terwijl de drie passagiers ieder veertig centimeter tot hun beschikking hadden. In zijn bere kening hield hij dus nog zeven centime ter over De gemachtigde van S., de juridisch adviseur J. G. S., uit Den Haag, 'betoog de dat verdachte dus in principe geheel in zijn recht stond. Bovendien meende hij, te moeten 'betwijfelen of verdachte Eigen nieuwsdienst ZIERIKZEE. Sinds korte tijd is de stad Zierikzee een viertal zwanen rijker. Het ge meentebestuur van Willemstad zat nogal dik in deze dieren. Een inwoner van Zierikzee hoorde via een Willemstadse relatie van deze toestand en wil de er ten behoeve van zijn stad natuurlijk graag enige ver andering in aanbrengen. Het gemeentebestuur stemde toe en schonk de witte vogels aan Zierikzee. in de belangstelling staat bij de jeugd. Mr. J. L. Andreae. de officier jHet jeugdwerk telt 275 leden, terwijl er tussen de middag een kleine 250 scho lieren overblijven. Het jeugdwerk bevat justitie, begon zijn requisitoor als volgt: „Er is er maar een. die geen enkele fout gemaakt kan hebben, die alles kan 23 verschillende activiteiten, waarvoorweten en heeft gezien. Tenminste, dat vijftien leid(st)ers beschikbaar zijn. denkt verdachte.'* De officier was zeer Als prijswinnaars kwamen bij de ten- toonstelling uit de bus: Figuurzagen: 1. 'Wim v.d. Hoek, 2. Pauli Schiettekatte. j Handwerken (speelgoed): 1. Rietje Bil. 12. On a Simmers. Overige handwerken: 1. Jannie Goede- i gebuure, 2. Maatje van Schouwen. I Pitriet werk: 1. Wim Jumelet. 2. Ko I Struyk. verontwaardigd, omdat verdachte her haaldelijk de verklaringen van de ge tuigen meende te moeten tegenspreken. Het overtuigend bewijs was geleverd inaar de mening van de officier. Ver- dachte had een wel zeer ongelukkige j manoeuvre gemaakt. Zijn eis luidde ƒ30,subs, zes dagen. ,.De getuigen hebben een valse getuigenis afgelegd". begon Van Z. plotseling gebelgd. ..Ik( De tentoonstelling is ook vandaag nog; word hier onschuldig veroordeeld. ..Toen de van veertig centimeter moet hebben en de chauffeur een van zestig centimeter. Zijn eis luidde 15.subs, drie dagen. Daar het min of meer principiële kwestie betrof, veroordeelde de kan tonrechter verdachte tot 11,subs, twee dagen. Niet gehoord of gezien De loswerkman L. A. de P. uit St. Laurens, reed de vijf en twintigste ok tober per fiets over de Noordweg, zon der dat zijn achterlichtje het verplichte rode licht uitstraalde. Een wachtmeester, die dit feit con- vjy ue iuwj. een 1 bezochte expositie. Maar nu in april al de eerste kaart. Dat belooft wat. Het wil in elk geval -wel zoveel zeggen, dat we nu volop In de voorzomer zitten. En toen ik gister middag een ritje over Schouwen-Duive- land en de Bevelanden maakte, leek net wel hartje juli. Zon, volop zon. Eigenlijk zijn we zo'n temperatuurtje niet eens waard. Want wat is onze re actie? Aan de deur: ..Ja. melkboer, t is niet zo koud als vorige week. be. Maar 't zal wel niet zo lang duren, dat mooie weer..." En als we naar buiten gaan. moet de jas aan en de sjaal om. Je kunt nooit weten. Zo kijken we narrig achterom naai de koude dagen en gluren we al weer schichtig vooruit naar de komends re- genperiode. En inmiddels verstrijken de mooie uren, de eerste perioden vol zon neschijn die we na de donkere winter dagen zo hard nodig hebben. Wat doen de meeste vrouwen, zodra koning Winter op de vlucht is en het voorjaarszonnetje eindelijk een kans krijgt? Met de kinderen naar buiten om zonvitaminen te hamsteren en de griep- bacillen weg te bonjouren? Welnee, de Nederlandse huisvrouw grijpt haar bed- degocd, duikt in de kleerkasten en gaat als een razende aan de schoonmaak. De ene zonnige da>g na de andere. En als dan de regenbuitjes weer komen, zakt mevrouw De Vries achterover in haar stoel en zucht tevreden: „Ziezo, de schoonmaak is tenminste gebeurd." Wel ja, ons hulsinterieur heeft een voor- jaarsbeurt gehad, grondig. Maar wij zelf? Echte mannenpraat, zullen onze vrou welijke lezers ongetwijfeld zeggen. Het zij zo. maar even heel eerlijk overdrijft de Nederlandse huisvrouw te bezichtigen. Van 121.30 uur, van de kantonrechter hem conform de eisstateerde riep: ..Hall. politie" Ver- half vier tot half zes en 's avonds vanhad veroordeeld, zei verdachte, in ho- dachte. die de kreet 'hoorde, draaide jhalf zeven tot half elf. ger beroept e zullen gaan, maar trok zich verveeld om. antwoordde de Op de foto: een'hoekje van de druk j toen. plotseling tot andere gedachten! mo0rd" en verdween uit het gezicht van gekomen, zijn woorden weer in en ver-, de stomverbaasde politieman. Maar deze spoorde de verdachte op. Bij het on derzoek 'hij verscheen niet ter recht- ,bank verklaarde hij helemaal geen geroep te hebben gehoord. Bovendien had hij geen wachtmeester gezien. Nu -was dit wel enigszins vreemd, daar de ze onder een lantaarn stond opgesteld. 'Verdachte werd veroordeeld tot twee geldboetes: een voor het niet branden- de achterlicht 5, subs, een dag) en J een voor het al dan niet. met opzet I doorrijden 15, subs, drie dagen). V er jaarsgesehenk Het was eigenlijk wel wat sneu dat het net zijn verjaardag was, maar hij was nu eenmaal gedagvaard en dus stapte de landbouwer K. D. B. uit Oost» kapelle de rechtszaal binnen. Gelukkig maar, dat zijn overtreding niet van ernstige aard was. Hij had voor een bakkerswinkel te Oostkapeile met een bestelauto gestopt terwijl daar een wachtverbod geldt. Verdachte voerde aan, dat hij maar net even was gestopt, om een pakje af te gieven en zijn wagen hoogstens dertig seconden vnor de deur had laten staan. Zijn betoog maakte indruk en de offi cier en kantonrechter boden hem een mooi verjaarsgeschenk: zij achtten hem niet schuldig en de glunderende jarige werd vrijgesproken. HET ZEVENTIENJARIGE JODLERIN- NETJE HERMI PENZ ZAL IN GOES EN WOLPHAARTSDIJK HAAR STEM LATEN HOREN. Dankdienst te Middelburg I MIDDELBURG. In de Hofpleinkerk le Middelburg wordt zaterdag een dank dienst gehouden, ten behoeve van de Mo lukse kerk. Voorgangers zijn ds. Ytsma, gereformeerd predikant en ds Tutuarima, jhervormd predikant te Amsterdam. De j dienst begint om half acht. MIDDELBURG. De voorgangers van de Hervormde Gemeenten, de Gerefor meerde Kerk, de Rooms Katholieke Pa rochie. het Leger des Heils, de Chr. Gereformeerde Kerk, de Doopsgezinde Gemeente, de Lutherse Gemeente, de Molukse Kerk, de Vrijgemaakte Gerefor meerde Kerk en de Adventkerk te Mid delburg hebben besloten op de verjaar dag van H. M. de Koningin om 9 uur 's morgens een samenkomst te beleggen in de Nieuwe Kerk. Dit samenzijn zal een sober karakter dragen en niet lan ger dan drie kwartier duren. Een drietal voorgangers zal hierbij actief betrokken zijn voor de schriftlezing, de toespraak en het gebed, terwijl ook het koor van de Molukse Kerk zijn medewerking zal verlenen. Het ligt in de bedoeling, van deze samxkomst op 30 april een Middel burgse traditie te maken. Bij de postcommandant der Rijkspo litie te St. Annaland zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een sleutel, een zilverbon, een paar wollen kinderwantjes en een voetbalschoen benevens twee jassen. Voor de afa'elimg Serooskerke van de CEFA werd onder goede belangstelling de film ,,Toxi" vertoond. (want vrijwel nergens elders in de we reld tref je deze voorjaarsziektetook niet een klein beetje? Het wordt een kort babbeltje vandaag, want ik weet. dat het uilen naar Athene transporteren is, wat ik thans doe. Ik .vilde alleen maar zeggen, dat wij Ne derlanders meestal heel wat meer zorg •besteden aan onze spulletjes dan aan enze body. Elke dag wordt de kamer gedaan, gestofzuigd, geboend en ge poetst. Maar wie van ons gaat er da gelijks in bad? De Oosterlingen vinden wij nogal vies. omdat zij hun kamer slechts sporadisch met veger en poets lap behandelen. Maar de Oosterling haalt zijn neus op voor ons Hollanders, die niet zindelijk zijn op ons lichaam en TUSSEN DE POST van gistermorgen was een prentbriefkaart. Van een trouwe lezer van deze rubriek. Het is er een beetje uit, dat kaarten sturen in vakantietijd, maar vorige zomer meenden toch verschillende lezers mij ervan te moeten verwittigen, waar zij hun vrije dagen met genietende teugen opsoupeerden. „Heb je wel ge/word van de zevensprongOe kleuters in Kamperland genieten van het heerlijke zonnetje. (Folo Zeeuwsch Dagblad) op z'n hoogst eenmaal per week in bad gaan. Wat is belangrijker? Als ik een vrouw wasnou ja, 't is misschien maar goed, dat dat niet het géval is. Ik zit deze regels te typen met de schrijfmachine op mijn knieën, in een heek van de kamer. Mijn werk kamer staat op z'n kop. Schoonmaak. En daarom zit ik nu in dit verhaaltje te mopperen. Die vrouwen ook altijd. Van een onzer verslagge^vers MIDDELBURG. Ten burele van de Rijkswaterstaat, directie Zeeland, te Middelburg is gistermorgen aanbesteed het maken van een tweede aanleginrich ting in de veerhaven te Breskens. De inschrijvingen luiden als volgt: N.V, Amsterdamse Ballast Maatschappij, Am sterdam, f 752.000: N.V. Bataafse Aan- nemings Maatschappij, Rotterdam, f 759.000; v.h. Vorms Aannemingsbedrijf N.V., Rotterdam, f 750.500; N.V. Aannè- mings Maatschappij v.h. Hillen en Rossen. Amsterdam, f 769.000; Aannemings Maat schappij Nedero N.V., Rotterdam f 769.000 fa. H. E. van Deest v.h. Goudse Aanne mings Maatschappij. Reeuwijk, f 769.000; IA. Faas, Aannemings Maatschappij N.V.. Amsterdam, f 769.000; Bouwbedrijf der Kon, Ned. Mij vor Havenwerken N.V. en IA. v. d. Straaten Aannemersbedrijf, Am- sterdam/Hansweert, f 771.000; Aanne- mersbedrijf Dirk Verstoep, Den Haag. f 773.000; Hollandse Aannemingsbedrijf Zanen en Verstoep N.V., Den Haag, |f 782.000; N.V. tt Aanneming van Werken v.h. H. J. Nederhorst, Gouda, f 783.000; N.V. Nederlandse Beton Maatschappij Bato, Den Haag, f 784.700; N.V. v.h. fa. )G. van Dijk en Zonen, Iiardinxveld. .f 795.000; N.V. Th. Smeulers' Aannemers bedrijf. Utrecht, f 798.000; fa. A. Verha- gen, Breda, f 778.000; N.V. Aannemings- I bedrijf v.h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht, f 798.000; N.V. Aannemings Maatschappij v.h. L. J. Boere, Rotterdam, f 835.000; N.V. Necu, Rotterdam, f 835.000; N.V. Aannemingsbedrijf v.h. fa. B. M. v. Noordenne en Zonen, Hardinxveld/Gies- sendam, f 889.000. 1 D« gunning is aangehouden.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3