Bekendmaking door diep ontroerde Eisenhower Westen vreest zwakkere leiding GEEN EXTRAATJES MEER VOOR DE GEMEENTEN N.V.V.: EERST OPHEFFING BESTEDINGS BEPERKING STIJGENDE KANS VOOR FORMATEUR Leerlingen bestormden de dokter NIEUWE ZEESLUIZEN BIJ DELFZIJL GEOPEND De Biltwind NOG NIET BESLIST PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND DULLES VOELT OPVOLGING ZICH REDELIJK De Bloemfontein wordt gesloopt Dr. Eduard van Beinum in stilte begraven if ROTTERDAMSE FILM-MIJ OPGERICHT Continue produktie nu gegarandeerd Rijk wenst scherper toezicht „Nude Eems-vaariveg nog' PRINSES OP SCHOOLREIS Uitb reidings plan-N oord Leeuwarden krijgt ZJiïg hoogste woningen van het noorden Foto-strijd met kans op haring Secretaris van Heesch op vrije voeten Associatie met landen van Euromarkt gewenst Blokkers festival gaat toeh door Volksverhuizing in Indonesië begonnen Hoofdkantoor; Goes, L. Vorststraat 90. telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred 01100-3991: Postbus 4. giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009 Vlissingen, Rembrandtlaan 24. tel 01184-3224; Terneuzen Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenriark ''4' tel- 01110-2991 p Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, He Jaarg. No. 1578 Donderdag 16 april 1959 DULLES (£7Z) AFGETREDEN Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het N.V.V. staat op het standpunt dat eerst de gevolgen van de bestedingsbe perking moeten worden opge heven aleer over een huurver hoging en subsidievermindering op de melkprijs kan worden gepraat. Zulk een opheffing ziet het N.V.V. in de vorm van. een algemene loonsverhoging', geleidelijk in te voeren in de loop van dit jaar. Deze reeds bekende opvattingen van het N.V.V. werderu gisteren nog eens uit voerig toegelicht door de tweede voor zitter, de heer Roemers, op het con gres van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkersbond te Scheveningen. HUURVERHOGING IN '60 Tussen de drie vakcentrales (N.V.V., K.A.B., en C.N.V.) bestaat in beginsel hierover geen meningsverschil, zo zeide de heer Roemers. Wij zijn bereid in 1960 een huurverhoging met compen satie te aanvaarden, mits nog dit jaar de gevolgen van de bestedingsbe perking voor de werknemers worden opgehe sen en de regering maatregelen neemt tot verlaging van de bouw kosten. De drie vakcentrales zijn het echter niet eens over het te volgen loonbeleid. dat de beide confessionele centrales vrijer en meer gedifferen tieerd willen zien. NIET ALS BIJSLAG Over de bij een huurverhoging te geven iooncompensatie zei de heer Roemers dat deze compensatie verwerkt behoort te worden in de regelingslonen, en niet als aparte huurbijslag naast het loon. De economische omstandigheden laten dit toe. zo meende hij en hij voegde daaraan toe dat ook de twee andere vakcentrales deze mening delen. SNELHEID GEVRAAGD De heer Roemers drong er bij de rege ring op aan het advies van de S.E.R., dat 24 april zal worden vastgesteld, on middellijk na de vergadering van de S.E.R, te publiceren. Het bestuur van het N.V.V. heeft er behoefte aan zo spoedig mogelijk zijn mening over de inhoud van dit advies openlijk ken baar te maken en wil dit doen op een speciale bijeenkomst op 9 of 23 mei in Den Haag. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Kabinetsformateur prof. dr. De Quay heef de zestigjarige viee-voorzitter van de Unilever, de heer Sidney James van den Bergh, de portefeuille voor defensie aangeboden. De heer Van den Bergh heeft de for mateur twee dagen bedenktijd ge vraagd, zodat zijn beslissing vrijdag kan worden verwacht. Zou zijn antwoord positief uitval len, dan heeft prof. De Quay een moei lijke klip omzeild. De uitermate zware taak van minister van defensie komt dan op de schouders van een liberaal, want de heer Van den Bergh is pen ningmeester van de V.V.D. Hij heeft vroeger de functie bekleed van kwar tiermeester-géneraal van de Konink lijke landmacht. Van hem gaat een grote roep uit over zijn organisatori sche gaven. Bedankje Met het bekend worden van dit nieuws lijken de kansen van prof. De Quay voor een succesrijke formatie, na de crisis van maandag, te stijgen. Een tegenslag boekte de formateur vandaag door een bedankje van ir. Minderhoud. de directeur van de Noordoostpolderwerken. Hij was ge polst over zijn belangstelling voor het departement van landbouw. Gisteren heeft prof. De Quay een kort onderhoud gehad met de staats secretaris voor bezitsvorming en P.B O de heer W. K. N. Schmelzer. Hard nekkige geruchten willen drs. Schmel zer in aanmerking brengen voor de positie van minister van economische zaken in het nieuwe kabinet, nog Van onze correspondent NEW YORK Met half-verstikte stem heeft president Eisenhower gisteren be kendgemaakt dat zijn minister van bui tenlandse zaken, John Foster Dulles, het hoofd heeft gebogen voor de ongenees lijke ziekte waaraan hij reeds enige jaren lijdt en zjjn functie als minister neerlegt. Hij blijft, zolang zijn gezondheid het enigs zins mogelijk maakt, Eisenhowers eerste adviseur voor buitenlandse zaken. Een opvolger is nog niet benoemd daar er, zoals Eisenhower zei, verscheidene men sen voor die functie in aanmerking ko men. Eisenhower had voor deze mededeling de verslaggevers en correspondenten naar zijn vakantieverblijf te Augusta uitgeno digd. Na enkele woorden reeds kon hij haast niet verder spreken van ontroering. Het slot van zijn verklaring was dat hij zeer spoedig een opvolger voor John Foster Dulles als minister van buitenlandse za ken zou aanwijzen. Enige minuten later al onderbraken alle zenders in de Verenigde Staten hun programma's om het nieuws bekend te maken. Kranten verschenen met extra edities en binnen enkele uren was er geen Amerikaan die niet op de hoogte was. Eigen nieuwsdienst ZAANDAM. Een paar honderd jongens en meisjes leerlingen van de Wilhelminaschool in Zaandam hebben het een dokter gistermiddag onmogelijk gemaakt hen in te enten tegen poiio. Dat lukte pas later, onder toezicht van de politie. De kinderen waren boos omdat ze juist op hun vrije middag moesten worden ingeënt. Om dat onmogelijk te maken stormden ze allemaal tegelijk het lokaal in. waar de dokter op ze zat te wachten Ze liepen een paar tafels omver en weigerden hel lokaal uit te gaan of zich te laten behandelen. De dokter heeft toen de politie maar te hulp geroepen. WASHINGTON (Reuter) Dulles heeft in het militair hospitaal te Washington een goede nacht doorge bracht en gevoelt zich naar orhslan- AMSTERDAM Het m.s. Bloemfon tein van de n.v. Vereenigde Neder- landsche Scheepvaartmaatschappij in Den Haag wordt deze week van zijn laatste reis naar Zuid-Afrika in Am sterdam verwacht. Begin mei vertrekt het schip via Indië naar Hongkong, waar het zal worden gesloopt. De Bloemfontein meet 10.473 brt, heeft accommodatie voor 186 passagiers en kwam op 31 oktober 1934 in de vaart. In de jaren 1942 tot 1945 vervoerde het schip tijdens veertien reizen in de Stil le Zuidzee 5 735 geallieerde militairen, waarbij het 341.255 mijlen aflegde zon der oorlogsschade op te lopen. Sinds 1947 heeft het weer in de regelmatige dienst op Zuid-Afrika gevaren. De Bloemfontein is vervangen door het m.s. Randfontein. da' in december vorig jaar in dienst werd gesteld. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Het stoffelijk over schot van dr. Eduard van Beinum is gisterochtend in stilte ter aarde be steld op de r.k. begraafplaats te Gar deren. De dirigent had in deze Veluwse plaats een landhuisje. De uitvaartdienst werd gehouden in DEN HAAG. Aan Vlaggetjesdag wordt dit jaar een fotowedstrijd vast- steeds een ernstig knelpunt in de for- geknoopt, met als onderwerp De visse Van een onzer verslaggevers URK. VoOr het eerst In de bewogen geschiedenis van Urk is er daags voor het uitvaren van de IJsselmeervloot „vlaggetjesdag" gehouden. Het is een oude Vlaardingse en Scheveningse traditie daags voor het begin der haringvisserij de in de havens ree-liggende vloot te pavoiseren. De Urkers deden daar nim mer aan mee, maar nu er regeringsmaatregelen in voorbe reiding zijn om het getal der visserij-vergunningen op het IJsselmeer te beperken, staken de Urker vissers de koppen bijeen. Eén hunner zei; „Wij moeten Jan en alleman laten we ten dat wij nog meetellen. Wanneer wij woensdagnacht ter palingvisserij mogen uitvaren, kunnen wij woensdag vlag getjesdag vieren, krek als Vlaardingers en Scheveningers.. Dat waren wijze woorden die grif ingang vonden. De tijd van voorbereiding was akelig kort, maar gisteren lag voor Urk de IJsselmeervloot gepavoiseerd in de haven. Dat was iets nieuws. Maar de Urker huismoeders hielden zich aan de traditie: zij vlagden te land met het wasgoed, zoals dat van oudsher op Urk gewoonte is. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM - Volgend jaar mei zal de in Rotterdam opgerichte n.v. Nederlandse filmproduktiemaat- de voortduring van het beleid heeft Al heeft men Dulles' aftreden reeds lang verwacht, toch maakte het nog diepe indruk, zowel wegens de tragi sche wending van het ziekteverloop als door het inzicht dat Dulles' af treden zowel voor de Amerikaanse regering als voor de Verenigde Staten als geheel een groot verlies betekent. Hoewel men erop mag rekenen dat Dulles, tenzij zijn ziekte verergert, misschien nog geruime tijd aanzien lijke invloed zal kunnen blijven uit oefenen, is met zijn heengaan toch een nieuwe faze ingetreden. Men moet zich nu afvragen of in de politiek van het" Westen nog dezelfde krachtige leiding kan worden verwacht als wan- j neer Dulles in staat geweest zou zijn, aan de komende conferenties deel te nemen. SPECULATIES Nu Eisenhower nog geen beslissing heeft genomen omtrent een opvolger, houdt men zich natuurlijk bezig met speculaties; het gevoelen overheerst echter, dat de president tenslotte zijn keus zal laten vallen op Christian Herter. Tenslotte is reeds bekend ge maakt dat Herter in elk geval Dulles zal vervangen op de komende confe renties van ministers van buitenland se zaken. Over Herter, die in het algemeen als een bekwaam en ter zake kundig man wordt beschouwd, lopen de meningen uiteen. Als waarnemend minister van buitenlandse zaken was zijn positie moeilijk. Hij droeg immers de verant woordelijkheid zonder met gezag te kunnen optreden en gedurende de laatste vergaderingen van de Atlan tische Raad is gebleken dat hij ver meed, een besliste koers te bepalen. NU EISENHOWER Sommigen zien dit ais gebrek aan I krachtig initiatief: anderen menen dat digheden redelijk wel zegt een gis- oterledene teren uitgegeven bulletin. Hij is op- hebben ,je plechtigheid bijgewoond, gewekt. In zijn toestand is geen ver- Een spec;aie aut0 bracht een schat andering ingetreden. De dokters gaan van bloemen van Amsterdam naar Gar door met de bestraling. deren. zijn omzichtig optreden naar buiten Eigen nieuwsdienst DELFZIJL „Er rest ons nu nog de oplossing van het probleem der Eems-vaarweg, Excellentie, en u zult zich geen gelukkiger gemeente in Nederland kunnen voorstellen dan Delfzijl." Deze woorden richtte burgemeester J. A. F. Roeien gistermiddag tot de minister van verkeer en waterstaat mr. J. van Aartsen, die even te voren de nieuwe zeesluizen bij Delfzijl had geo pend. De minister herinnerde er in de schouwburg De Molenberg aan dat het Rijk na de oorlog grote bedragen teri koste heeft gelegd aan wegen en kana len in het noorden. Alleen de toegangs wegen naar Delfzijl en de verbetering van het Eemskanaal kostten al dertig miljoen gulden. Ir. P. Stelling, de directeur-hoofdinge nieur van de Provinciale Waterstaat, wie door minister Van Aartsen mede deling werd gedaan van zijn benoeming tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw, blijft er met zijn goede vaart in houden. Het gramma voor de verdere verruiming van het Eemskanaal tot de stad Gro nhigen is erop gericht dat in 1961 sche pen van 11.90 meter breedte door het kanaal naar zee kunnen varen, zo deel de hij mede. Een ander belangrijk werk dat nog op uitvoering wacht, is de verplaatsing van de havenmond. Het is de bedoeling de ze recht voor de buitenvoorhaven van de nieuwe sluizen te leggen. Dit om de toegang tot de haven te verbeteren en mogelijkheden te scheppen voor een uitbreiding van de zeevaartkaden. De eerste kustvaarder <_.e na de ope ning door de sluizen voer was het splin- ternieuwe motorschip Rembrandt (1400 ton) van de rederij Rembrandt te Am sterdam. Hel schip volgde de passa giersboot die de minister en de genodig den door de nieuwe en oude havens en over de Eems voerde. schappij (N.F.M.) aan haar eerste speelfilm beginnen. Zo mogelijk zal de produktie eerder ter hand wor den genomen. Het is de bedoeling' dat de eerste film een vrolijke en gezellige rolprent zal worden. De maatschappij beschikt reeds over verscheidene scenario's, waaruit een keuze zal worden gedaan. Men hoopt zes speelfilms te maken in vier jaar. De N.F.M. hoopt eventueel ook documentaires te maken. Steun President-commissaris van de nieuwe onderneming is dr. F. A. de Graaff, secretaris van prins Bernhard; tot directeur is benoemd mr. J. M. Landré, de vroegere president-directeur van Polygoon. De maatschappij kon worden opge richt dankzij de medewerking van een aantal vooraanstaande Rotterdammers. Onder hen zijn de reder Anthony Veder en dr. W. F. T. Hunger van de Kamer van koophandel te Rotterdam. verzekerd en dat het nu Herter, indien hij Dulles' opvolger wordt, eerder mo gelijk zal zijn naar eigen inzicht te handelen. Niemand betwijfelt onder tussen dat de werkelijke leiding van de Amerikaanse buitenlandse politiek zal berusten bij Eisenhower, dat de president althans de grote lijnen zal vaststellen, daarbij al of niet geadvi seerd door Dulles. Vooral in de nu aan brekende periode van conferenties van ministers van buitenlandse zaken zal Eisenhower zijn eigen minister van buitenlandse zaken moeten zijn. Meer dan naar Dulles' opvolger ziet men nu op naar de president zelf voor welbe wust leiderschap. DRUK Nu Dulles zijn land op die conferen ties niet kan vertegenwoordigen neemt de druk toe van diegenen die vinden dat de Amerikaanse delegatie moet Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De gemeenten zul len in de toekomst de tering meer naar de nering moeten zetten. Gro tere financiële zelfstandigheid van degemeenten moet gepaard gaan met meer zelfbeperking. Het moet uit zijn met de vlotheid waarmee soms de gemeenten de inkomsten uit het Gemeentefonds willen aanpassen aan de uitgaven ook als daardoor gerechtvaardigde verlangens 'geen werkelijkheid zouden kunnen wor den en een aantal gemeenten finan cieel achteruit zouden gaan. De pro vinciale besturen zullen een scher per toezicht moeten houden op de gemeentelijke uitgaven. Met deze waarschuwende woorden beginnen de ministers Zijlstra en Struycken hun toelichting op het lang verwachte wetsontwerp dat de finan ciële verhoudingen tussen rijk en ge meenten herziet. VERFIJNDE NORMEN Deze financiële-verhoudingswet die de regering nog per 1 januari 1959 wil laten ingaan, is vooral bedoeld om de gemeenten meer financiële zelfstandig- heid te geven. De hoofdlijnen van het ontwerp zijn' Het gemeentefonds, dat gevoed A wordt door een aandeel in de rijks belastingen, blijft bestaan; sy De normen voor uitkeringen aan de gemeenten zullen worden verfijnd; worden versterkt door er leden van de commissie voor buitenlandse zaken van de Senaat aan toe te voegen. Daar door zou ook de gelegenheid groter worden om zich te verzekeren van de steun van beide partijen in het Corf- gres en dat zou dan tenminste een winstpunt zijn bij al deze narigheid. Middelpunt Ie Neder-li Mr. Landré deelde ons gisteren mede dat men de tijd gekomen achtte om een maatschappij op te richten, die een continue produktie van Nederlandse speelfilms kan garanderen. De Nederlandse speelfilm staat in het middelpunt van de belangstelling en zal met Nederlandse films beter met de televisie kunnen concurreren dan met buitenlandse produkten. In Duivendreelit Eigen nieuwsdienst Het ligt niet in de bedoeling dat in Rotterdam studio's zullen worden ge bouwd. De nieuwe onderneming zal gebruik maken van de studio's en de technische outillage van Cinelone in Duivendreelit. Wel zal het kantoor van de maatschappij in Rotterdam worden gevestigd. Met een aantal regisseurs, scenario schrijvers en andere filmmensen heeft de N.F.M. reeds contact opgenomen. matiepogingen Het lijkt evenwel lang niet zeker dat prof. De Quay de jonge staatssecretaris (38) voor die zware functie heeft gevraagd. De heer Schmelzer zelf zei dat hi.i met de for mateur „een algemeen oriënterend ge sprek" had gevoerd. DEN BOSCH De gemeentesecreta ris van Heesch bij Oss. de heer P. G., die dezer dagen was gearresteerd onder verdenking van knevelarij, is thans door de rechter-commissaris op vrije voe ten gesteld. Het gerechtelijke onder zoek inzake de delicten, die door hem bedreven zouden zijn, wordt nog voort gezet. LEEUWARDEN. Leeuwardens vierde grote uitbreidingsplan, het plan Noord, heeft de Friese hoofdstad zes woontorens van vijftien verdiepingen toegedacht, die ieder een buurteenheid - markeren. Deze hoogste woningbouw rij in Scheveningen. Men kan zwart- in de drie noordelijke provincies wordt wit fóto's en kleurendia's inzenden tot i gecompleteerd door zes flats met tien is nö nHnnaarc knieën fhoViaivA verdiepingen, die het 5100 woningen tel- 15 juni. De winnaars krijgen (behalve een geldprijs en een medaille) een vaatje haring. WILLEMSTAD (A.N.P.) Minister 1 Irausquin, de minister van financiën van de Nederlandse Antillen, heeft bij de i parlementaire behandeling van de be groting voorgesteld een associatie met de Euromarkt-landen aan te gaan, die voor de Antillen vrije toegang tot de Euro- markt oplevert. Dat zou wellicht industrie uit de buur landen aantrekken, die op deze wijze ook vrije toegang tot de Euromarkt zou kunnen krijgen. De minister deed zijn suggesties in het licht van de groeiende werkloosheid op de Nederlandse Antillen. lende plan aan de noordelijke stadszij- de begrenzen. Het nieuwe woongebied zal behalve flats ook eengezinswoningen en bunga lows omvatten. Het komt te liggen aan de rondweg, die het doorgaande verkeer 'm een ruime boog om de bin nenstad voert en tevens de verbindings weg vormt tussen de stadsdelen. Het ontwerp is van het Rotterdamse archi tectenbureau Van den Broek en Bake- ma. Inmiddels zijn twee andere uitbrei dingsplannen gereed gekomen, respec tievelijk ten noordoosten en ten zuid westen van de stad, die gedeeltelijk ook al in uitvoering zijn. Een vijfde uitbreidingsplan, voor het zuidoostelijk deel van de stad. staat op stapel. Wanneer al de plannen zijn ge realiseerd, zal Leeuwarden woonruimte hebben voor honderddertigduizend in woners. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Het festival van Blokker gaat in ieder geval door, ook al komen de orkesten van Chris Barber en Victor Silvester niet naar ons land. Ter vervanging van de Engelse band zal de organisator, Ben Essing, een ander groot buitenlands orkest kun nen engageren. Hoogtepunt van het Blokkerse fes tijn is overigens het optreden op de vierde dag van de band van Louis Armstrong. En Armstrong komt zeker zo deelde men ons mee be gerezen "uJSSSSSam - moeilijkheden hebben namelijk alleen een dependance van liet betrekking op de uitwisseling van Ne-;Baarns lyceum ecu derlandse en Engelse orkesten, schoolreisje gemaakt naar 3 De extra-uitkeringen („subjectieve verhogingen") zullen drastisch wor den beperkt; /t Invoering van een garantie- en limietbepaling als overgang naar de nieuwe verhoudiijg; 5 Instelling van een adviescollege be staande uit vertegenwoordigers van de vereniging van Nederlandse ge meenten. De regering onthoudt zich van maat regelen ter verruiming van het ge meentelijk belastinggebied. Zij acht dit een taak van het nieuwe kabinet, maar doet wel suggesties voor verho ging van de bestaande gemeentelijke belastingen zoals straatbelasting, baat belasting en assurantiebelasting. De verfijning van de uitkeringsnor men wil men onder meer bereiken door meer rekening te houden met de kosten van lager onderwijs en maat schappelijke steun in de onderschei dene gemeenten. Daarnaast komt er een aanvullende uitkering voor de kosten van het nijverheidsonderwijs. Hoewel de regering aandringt op grotere zuinigheid van de gemeenten zal de nieuwe regeling het gemeente fonds dit jaar toch op een hogere uit gave van elf miljoen gulden komen te staan vergeleken bij de bestaande re geling. Deze verhoging kan slechts worden verklaard uit de verfijning van de uitkeringsnormen (waardoor het aantal gemeenten, dat meer krijgt, groter is dan het aantal dat minder krijgt) en de overgangsbepalingen. Zonder deze overgangsbepalingen zou den vele gemeenten en met name de vier grote steden Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht er aanzienlijk op achteruit gaan. De mi nisteriële waarschuwingen zijn dus kennelijk vooral aan het adres van de grootste gemeenten gericht. SCHEIDING De ministers Zijlstra en Struycken besteden veel aandacht aan het ver scherpte toezicht door Gedeputeerde Staten. Het huidige toezicht van deze overheden dreigt in verkeerde banen te komen. In de toekomst zullen zij een scherpe scheiding moeten trek ken tussen het toezicht en een (ver meende) verantwoordelijkheid voorde gemeentelijke voorzieningen. Nu is er te vaak een vermenging die er toe leidt dat uitgaven worden goedgekeurd waarvan de financiële gevolgen niet kunnen worden opgevangen. Sommi ge provincies zullen hun goedkeurings- beleid dan ook moeten veranderen. De regering eist dat voor elke nieu we uitgaaf dekkingsmiddelen aanwe zig zijn. Dat wil zeggen dat ook ka pitaalsinvesteringen alleen mogen wor den gedaan als dekking van de ka- pita alslasten en andere jaarlijkse kos ten verzekerd is. De redering zal zich in deze zaken niet meer voor een voldongen feit laten plaatsen. De extra-uitkeringen zullen uitzon deringen moeten worden. Zij zullen slechts worden toegepast na een in tensief onderzoek van de gemeentebe groting eventueel gecombineerd met voorschriften voor het door de betrok ken gemeente te voeren financiële be leid. de Jaarbeurs te Utrecht. Een van de grootste attracties voor de prinses was het opstaptreintje, dat de bezoekers over het terrein van de tentoon stelling rijdt. Met een fikse sprong belandde de prinses van het wa gentje op de grond. DJAKARTA (AFP>. De Indonesi sche regering is begonnen met de voor bereidingen voor de ..emigratie" van enkele miljoenen Indonesiërs van de overbevolkte eilanden. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Toenemende be wolking en tijde lijk regen. Krach tige, mogelijk har de wind tussen zuid en oost. De zelfde tempera turen als woens dag of iets hogere. MIESJE: Ik waai gewoon weg. 17 APRIL: non op 5.41, zon onder 19.39; maan op 12.40, maan onder 2.43.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1