PARKEERMETERS IN DE STAD ..Nieuwelingen' bij prof. de Quay Beslissing over maximumsnelheid aanstaande Minister Van Aartsen overweegt een wetswijziging Toegang voor alle vliegtuigen BURGEMEESTER ONDER VUUR IN STUDIE: CEL VOOR VERKEERSZONDAARS VERDWENEN MEISJE (15) BELDE: „ZE HEBBEN ME ONTVOERD" De Bilt: Rustig ZEESLUIZEN BIJ DELFZIJL GAAN WOENSDAG OPEN DUITSE BOER VOERDE EENMANSOORLOGJE Dirigent liet ze hoesten PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ROTTERDAM Minister van Aartsen: let op max. snelheid Ontwerper moet toch België uit Proef naar Belgisch voorbeeld Flatje achter slot onder de grond RIJKSWEG 13 DRIE UUR AFGESLOTEN Blokkers festival hangt in de lucht Vluchtelingen uit gesticht gegrepen PRINS WILLEM IV AAN DE GROND Vier kinderen uit één gezin gedood Canada verhoogt belastingen Opklaringen en buien Nieuwe rustpauze in trektocht van de Dalai Lama Brits soldaat vrij ernstig gewond Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel, 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 1,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1576 Zaterdag 11 april 1959 Van onze Haagse redactie Van onze Haagse redactie DEN HAAG Twee belangrijke beslissingen aan gaande het motorisch verkeer zijn bij de regering DEN HAAG De beperking voor de Luchthaven Rotterdam j j. dat daar alleen vliegtuigen met een maximum toelaatbaar af- vlieggewicht van twintig ton hangende van mochten komen, zal worden op geheven. De landingsbaan van dertienhonderd meter kan daar door volledig in operationeel ge bruik worden genomen. Dit is het resultaat van het over leg tussen burgemeester Van Walsum en minister Van Aartsen. De minister wijst er echter, in antwoord op vra gen van de Eerste Kamer, met klem op dat hiermee niet wordt afgestapt van het beginsel: naast Schiphol is geen ruimte voor een tweede natio nale luchthaven. De Luohthaven Rot terdam blijft bestemd voor het die nen van de lokale belangen van Rot terdam, zo zegt de minister. Bij de ingebruikstelling van het vlieg veld op 1 oktober 1956 had de Rijkslucht vaartdienst het gemeentebestuur van Rotterdam laten weten dat het niet zou mogen worden aangedaan door toestellen zwaarder dan twintig ton. Sindsdien heeft Rotterdam onverdroten strijd gevoerd om deze beperking opgeheven te krijgen. Deze actie is thans met succes bekroond. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De minister van verkeer en waterstaat, mr. Van Aart sen, heeft zich tot zijn ambtgenoot van justitie gewend met het verzoek, de politie streng op handhaving van de maximumsnelheid te laten letten. Het zou wenselijk zijn, aldus mr. Van Aartsen, daarbij op ruime schaal ge bruik te maken van apparaten, zoals de Wassenaarse politie in gebruik heeft. Eigen nieuwsdienst ANTWERPEN. De pogingen van Zele's burgemeester, de heer Van Acker, om de Nederlandse diesel- deskundige Hans Anneveldt uit Maas tricht voor uitwijzing te bewaren, zijn op niets uitgelopen. De man heeft aanzegging gekregen België voor 12 april te middernacht te verlaten. De vraag of maximum snelheid ook wettelijk voorgeschreven zal kunnen worden buiten de be bouwde kont. 2. Het invoeren van parkeermeters in de grote steden. Het eerste punt is voorgelegd aan de Commissie vei ligheid wegverkeer. De minister van verkeer en wa terstaat heeft daarover zijn standpunt nog niet be paald. Om het parkeervraagstuk in de grote steden althans enigszins tot oplossing te brengen heeft minister Van Aartsen besloten de mogelijkheid te openen parkeer meters te plaatsen. Daartoe is een wetswijziging nodig, aangezien artikel 41 van de wet op de motorrijtuigen belasting uitdrukkelijk bepaalt dat over het gebruik van de openbare weg geen andere belasting wordt geheven dan in het artikel omschreven. De minister van financiën heeft toegezegd, zijn medewerking te verlenen aan deze wetswijziging en het overleg tussen beide depar tementen is nog aan de gang. Proef met schijf Al is minister Van Aartsen van oordeel dat de parkeermeter voordelen heeft boven de methode van de parkeer schijf (zoals in gebruik in de zg. zone-bleue te Parijs en andere steden), toch wil de minister met de parkeerschijf een proef nemen. De schijf verlangt meer contro lerend politiepersoneel, maar werkt kos teloos voor de automobilist. De bedoeling is om tegelijk met de komende wetswij ziging voor parkeermeters een aanvul ling van het Wegenverkeersreglement uit te geven die de proef met de parkeer schijf mogelijk zal maken. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Deskundigen van het directoraat-generaal van het ge vangeniswezen maken studie van het tenuitvoerleggen van gevangenis straffen voor verkeerszondaars en andere delinquenten van zogenaam de schuldmisdrijven. Daarbij gaat men er van uit, dat een gevangenis straf die aan een dergelijke gevan gene wordt opgelegd, zin moet heb ben. In België is men reeds ongeveer een jaar bezig met een experiment, waar bij verkeerszondaars en andere gestraf ten voor schuldmisdrijven, in een aparte afdeling in de gevangenis te Me- chelen worden ondergebracht. Men tracht daar door middel van een be Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De strijd om de zetels is in volle gang. De uitslag zal echter nog wel een weekje op zich laten wachten, daar de formateur prof. dr. J. E. de Quay voorshands nog uitsluitend bezig is met het polsen van mensen, wie hij zijn program voorlegt en in algemene zin de samen stelling van het te vormen kabinet bespreekt. De definitieve zetelverdeling zal eerst tot stand komen zodra de formateur het gezelschap adspirant-ministers bijeen heeft. Behalve de vier of vijf demissio naire ministers met wie hij in zee wil gaan, heeft prof. De Quay gisteren nog pas vijf „nieuwelingen" bij zich gehad: de Tweede-Kamerleden drs. H. A. Kort hals, mr. P. A. Blaisse, drs. C. P. Ha- zenbosch en W. J Andriessen en de Til- burgse hoogleraar prof. dr. P. van Berkum. Uiteraard is bij -deze gesprekken mets vast komen te staan, daar de formateur in ieder geval nog wel een half dozijn anderen zal hebben te raadplegen voor dat hij weet waar hij aan toe is en dus kan overgaan tot de samenstelling van zijn kabinet. ACTIVITEIT Dit vermocht echter niet te verhinde ren dat in de nauw hierbij betrokken politieke kringen gisteren nogal wat be weging was en rondom het Binnenhof de politieke activiteit al of niet zicht baar aanzienlijk groter was dan tot nu toe. Buiten de formateur om voltrekt zich in deze dagen een ontwikkeling van krachten, die bij vorige formaties vrij wel overbodig was. Het geldt nu immers een geheel andere kabinetssamenstelling dan ons land na de oorlog heeft gekend en zo wordt er dus nu ook ander geschut in stelling gebracht. Er wordt geschoven en verschoven, proefballonnen worden opgelaten, spierinkjes uitgeworpen. AMUSANT SPEL Een van de sprekendste voorbeelden van dit voor de buitenstaander wel amusante spel was wel het plotseling opduiken van de veronderstelling dat de anti-revolutionairen aanspraak meenden te kunnen maken op drie portefeuilles en dat prof. dr. J. Zijlstra- dan het vice- premiersehap zou moeten gaan bekleden. In liberale kring nam men dit nogal lakoniek op. Er was gisteren overigens niets dat erop wees dat deze veronder stellingen een reële grondslag zouden hebben. Zie verder pagina 7 paald regiem, dat bepaald niet is be doeld als gunstregiem, aan de straf een positieve inhoud te geven. ,.Ook wij bestuderen het vraagstuk", deelde ons de directeur-generaal voor het gevangeniswezen, mr. E. A. M. La mers, mee. „Er bestaat alle reden om de categorie van verkeerszondaars en andere gestraften voor schuldmisdrij ven, gescheiden te houden van de ge vangenen die voor een crimineel mis drijf hun straf ondergaan. Uit het oog punt reeds van geestelijke besmetting is het gescheiden houden van beide groeien a&ri te bevelen." Het probleem vertoont echter, volgens mr. Lamers, verscheidene aspecten, die nader dienen te worden onderzocht: de plaats, waar de gestraften voor schuldmisdrijven moeten worden on dergebracht bijvoorbeeld, en de aard van het werk dat men aan deze delin quenten moet geven in verband met de doorgaans korte duur van hun gevan genschap. ,,Wij zijn er echter mee be zig," aldus mr. Lamers. De burgemeester van Oud-Vossemeer probeerde gisterochtend ondanks het verbod van het erecomité zijn huis via de achterdeur te verlaten, maar dat zat hem niet glad. Een horde kinderen die zich verdekt had opgesteld in de tuin, achter struiken, stortte zicli onder in- dianengehuil op mr. Versluis en nam hem met waterpistolen onder vuur. De burgemeester dreef weldra. Een para plu die hij inderhaast ter dekking greep, kon dat niet verhelpen. Een paar knapen bestookten hem zelfs van af het dak. Aan munitie geen gebrek: de straten lagen vol plassen zodat er direct weer kon worden geladen. De jeugd was de jacht op de burge meester begonnen, nadat Cent Nie- mantsverdriet, de omroeper, omstreeks half elf op verschillende punten in Oud- Vossemeer de volgende proclamatie had voorgelezen: De voorzitter van het feestcomité laat bekend maken dat de burgemeester zich van heden af niet in ons dorp zal bevinden. Iedereen kan dus ongestoord en onbespied aan de versiering werken. Mocht iemand de burgemeester toch ergens in het dorp gewaar worden, dan wordt hierbij toestemming verleend met waterpisto len op hem te schieten. Nadat de burgemeester zijn portie had gehad, bezorgden de schoolkinde ren ook nog vele anderen een nat pak. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Een bijna compleet gemeubileerde ondergrondse flat was de verbazingwekkende vondst, die de po litie gistermiddag deed bij de school tuintjes aan de Oldegaarde in Rotterdam Zuid. Daar stak op een braakliggend veldje een luik enige centimeters boven de grond uit en dit luik was stevig afgegren deld met behulp van een hangslot. Het slot werd geforceerd en er-achter aanschouwde de politie een hecht door timmerd kamertje van twee meter hoog met'een grondoppervlak van vijf bij zes. Daarin bevonden zich ö'e zaken, die het leven doorgaans aangenaam maken: stoelen, een veldbed, wat dekens een aan zienlijk stuk vloerbedekking. Een ka potte radio ontbrak zelfs niet. De tienduims draadnagels waarmee de stutpalen aan elkaar waren geslagen, deden de politie vermoeden, dat het hier geen jongens-hol betrof maar een door dacht werkstuk van een volwassene. De ze bleek zich voor het houtwerk evenwel te hebben vergrepen aan de bezittingen van de schooltuinen zodat de politie op onderzoek uitging. Er is geen enkel spoor gevonden. Het vermoeden is gerezen dat een zwerver, die meermalen in deze buurt is gezien, zijn schuilplaats op deze manier heeft ingericht. Eieren nieuwsdienst DELFT In de nacht van maandag op dinsdag wordt rijksweg 13 van 1 tot 4 uur voor alle verkeer gesloten. Dan worden de portalen op de weg ver plaatst. Het verkeer wordt omgeleid. t». Het kwaaie ei nieuwsdienst i ROTTERDAM De orkesten van Chris Barber en Victor Silvester komen zeer waarschijnlijk niet naar ons land. Zij zouden tussen 7 en 10 mei optreden op het festival van Blokker en in Am sterdam. Er zijn nog besprekingen gaan- ide, maar de kans dat men tot overeen- I stemming komt acht men zeer klein. APELDOORN. Twee jongens, de negentienjarige G. J. F. uit Amsterdam en de achttienjarige H. M. V. uit Apeldoorn, die waren ontvlucht uit een opvoedingsgesticht in Doetinchem, zijn na een lange speurtocht, waaraan speurhonden deelnamen, in de bossen van Nieuw-Millingen achterhaald. Zij hadden enkele inbraken gepleegd en leefden van de opbrengst daarvan. MONTREAL (UPI) Twee sleepboten hebben gisteren de Prins Willem IV van de Oranje-lijn in Rotterdam vlotgetrok- ken, die in het ijs van de St. Laurens waterweg op weg naar Montreal was vastgelopen. Het vastlopen van het 1.535 ton meten de Nederlandse schip was het eerste in cident van het scheepvaartseizoen op de waterweg, dat een week geleden met de aankomst van het Duitse schip Volum- nia werd geopend. De Prins Willem IV heeft enige schade aan het roer opgelo pen. 1 Vuurzee in Pitts field NEW YORK (UPI) Vier kinde ren uit één gezin vonden vrijdag de dood in de vlammen die hun ouder lijk huis verwoestten. De kinderen varieerden in leeftijd van twee tot veertien jaar. Het zwaar getroffen gezin woonde in de Amerikaanse stad Pittsfield. De vader van de kinderen sprong uit een raam op de tweede verdieping van het huis. Zijn vrouw werd op het dak van het huis door brandweerlieden uit de vuurzee gered. Zowel zij als haar man waren overdekt met brandwonden. Voor het leven van de Vrouw wordt gevreesd. BELGRADO (U.P.I.) Op korte afstand van de Zuidslavische hoofd stad Belgrado is gisteren het uit Deventer afkomstige echtpaar Valk het slachtoffei: geworden van een ver keersongeluk. Daarbij kwam mevrouw Valk om het leven en werd de heer Valk licht gewond. Eigen nieuwsdienst VEENENDAAL De vijftienjarige Corrie de Groot, jongste dochter uit een gezin met drie kinderen, is sinds dinsdag verdwenen. Het.enige dat de ouders van haar hebben gehoord is een mysterieus telefoontje dat uit Limburg moet zijn gekomen. Corrie vertelde daarin ietwat gejaagd, dat zij „meege nomen was door kerels in een auto" en dat men zou proberen haar over de grens te brengen. Dit laatste detail heeft bij de politie in Veenendaal, die inmiddels een opsporingsbericht heeft doen uitgaan, weinig vertrouwen ge wekt omdat Corrie geen paspoort bij zich heeft. VERKEERSOVERTREDING In hetzelfde telefoontje vertelde het kind ook nog, dat zij in de auto terecht was gekomen na een verkeersovertre ding in Veenendaal daarna zou een auto haar achterop zijn gekomen, die zij voor een politiewagen had aange zien. Zonder tegenstribbelen moet het kind volgens haar eigen verhaal er in zijn gegaan, waarna de wagen maak te dat hij wegkwam. Dit klopt ongeveer met verklaringen van getuigen uit Veenendaal, die Corrie nog hebben gezien toen zij op de fiets naar gitaarles ging bij een leraar, die in de dr. Colijnstraat woont. Hier is zij nooit aangekomen; de fiets werd in de Hoofdstraat teruggevonden. De politie houdt er rekening mee, dat een gebeurtenis ïn de vorige week als een voorspel tot de verdwijning van het meisje moet worden gezien. Corrie logeerde toen nl. bij goede kennis sen in Utrecht, waar zij een juffrouw leerde kennen, die haar in contact bracht met haar zogenaamde broer. Deze jongeman heeft op een avond kans gezien het meisje mee te nemen achter op zijn motor, van welk uitje zij de volgende dag helemaal overstuur bij haar gastheer en -vrouw terug kwam. De politie werd erin gekend en na afloop van het onderzoek keerde het kind naar haar ouders terug. TELEFOONTJES Later in de week werden de ouders vanuit Utrecht gewaarschuwd, dat een onbekende man enige malen gepro beerd had telefonisch contact met het meisje op te nemen, op welke pogin gen de Utrechtse kennissen niet zijn ingegaan zij gaven geen adres in Veenendaal. Het signalement van het meisje luidt: ongeveer 1 meter 70. geperma nent donkerblond haar, blauwe ogen, flink postuur, gekleed in een donker blauwe j opper, waaronder een koren- blauwe over gooier met truitje en rood wit gestreept vest, blauwe, lichtgeran- de schoenen, blote benen. Het meisje werd geboren op 22 september 1943. De politie in Veenendaal vraagt ieder, die inlichtingen kan geven zich met haar in verbinding te stellen via tele foonnummer K 83852222 of via de plaatselijke politie. Een duur drankje OTTAWA (Reuter, AP) In tegen stelling tot Engeland heeft Canada moe ten besluiten tot een niet onaanzienlij ke verhoging van een reeks belastin gen. Dit is nodig om het tekort op de begroting voor het nieuwe belastingjaar te kunnen dekken. Sigaretten, sigaren. sterke drank, groenten en fruit zullen als gevolg van de belastingverhogingen in Canada duur der worden. De inkomstenbelasting zal op 1 juli verhoogd worden met twee procent. Winsten van ondernemingen i jven 25.000 dollar per jaar zullen met ingang van diezelfde datum met twee procent extra worden belast. Het enige lichtpuntje in de sombere mededelingen van de minister van fi nanciën was de aankondiging, dat de invoerrechten op textiel, bestemd voor de fabricage van dassen en sjawls en die op parfum, port en sherry worden verlaagd. Opklaringen en plaatselijk enkele buien. Weinig ver andering in tem peratuur. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en west. MIES JE: Aprilletje zoet? 12 APRIL: zon op 5.52, zon onder 19.31, maan op 8.12, maan onder 23.52. 13 APRIL: zon op 5.50, zon onder 19.32, maan op 8.53. Onze weerkundige medewerker Depressieweer van het aller bovenste plankje hebben wij de laatste dagen gehad. Het was een komen en gaan van buien, die be halve regen plaatseiyk ook over vloedig hagel hebben gebracht en een enkele maal zelfs sneeuw. Gisteravond begon de rust echter terug te keren in de atmosfeer. De depressie bevond zich gister avond boven de Noordzee, maar werd van steeds minder betekenis. Belangrijker is de depressie boven de Oostzee geworden, die zich langzaam naar het westen ver plaatst. Ook de nieuwe depressie boven de Oceaan verdient veel aandacht; zij bewoog zich gisteravond precies in de richting van ons land. Ver wacht kan worden, dat wij het tijdens het weekeinde niet droog zullen houden, maar dat de op klaringen door buien zullen wor den afgewisseld. Eigen nieuwsdienst DELFZIJL. Minister Van Aartsen zal woensdag het complex nieuwe zee sluizen bij Delfzijl in gebruik stellen. De totstandkoming daarvan, de aan leg van de vier kilometer lange nieuwe kanaalarm en de verruiming van het afgesneden gedeelte van het oude Eemskanaal. zijn van groot belang voor de verdere ontwikkeling van de scheepvaart, scheepsbouw en indus trialisatie. De afwatering van het 84.000 hectare grote afwateringsgebied van het Eemskanaal zal tevens beter kunnen worden geregeld. Twaalf miljoen De werken die deel uitmaken van het plan voor de verbetering van het ruim tachtig jaar oude Eemskanaal, zijn m ruim drie jaar uitgevoerd. De sluizen (een grote en een kleine BONN (Reuter) Een Britse soldaat is gisteren vrij ernstig gewond toen een 27-jarige Duitse boer in de Britse bezettingszone een cenmans- oorlogje ontketende. NEW DELHI (Reuter) De Dalai Lama is aan de grens van de bewoonde wereld aangekomen. Na een moeizame tocht te paard door het hooggebergte m het uiterste noorden van Assam kwam hij gisteren samen met een kleine groep volgelingen aan in Bomdila. Hij zal daar enige dagen blijven om uit te rusten. De tocht gaat daarna per jeep verder naar Tezpur. dat aan een spoorlijn ligt. Het is nog steeds niet bekend waar de Dalai Lama zich in Indië zal vestigen. Wellicht bevat de persoonlijke bood schap van premier Nehroe, die de Dalai Lama een dezer dagen zal ontvangen van een speciale afgezant, aanwijzingen op dat punt. De Indische regering blijft haar best doen de journalisten zo lang mogelijk verre van de Dalai Lama te houden. Zij heeft zware straffen in uitzicht gesteld voor een ieder die zich per vliegtuig begeeft naar het gebied waar de Dalai Lama zich thans bevindt. Die waar schuwing werd geuit toen het in New Delhi bekend was geworden dat er jour nalisten waren die vliegtuigen wilden af huren om naar h*t noorden van A«sam ta raizen. Tijdens nachtoefeningen van het Britse bezettingsleger raakte een konvooi vrachtwagens de weg kwijt en kwam terecht op het erf van een boerderij nabij Sennelager, in de omgeving van Hanover. Terwijl de bestuurders trachtten hun wagens te keren, hoorden zij automa tisch pistoolvuur; de leider van het kon vooi deed de koplichten van zijn jeep aan om te zien waar het vuur vandaan kwam. Bij de kogelregen die toen op de lichten werd gericht, werd een soldaat in de arm gewond. OMSINGELD De bevelvoerende officier liet ogen blikkelijk de Westduitse politie waar schuwen, die even later arriveerde. In de boerderij vond men de 27-jarige Gerhard Welschon, die toegaf met zijn 6-mm automatisch pistool op de Britse soldaten geschoten te hebben. omdat zij niets op zijn erf te maken hadden." De Britse officier verzocht daarop de Duitse politie hem te arresteren wegens poging tot doodslag, doch de Duitsers weigerden aanvankelijk. Pas toen de Britten de boerderij omsingelden, en weigerden te vertrekken voor Welschon gearresteerd was, gaven de Duitsers ge volg aan het Britse verzoek. Zij lieten de (boer later echter weer vrij, na pro ces-verba al opgemaakt te hebben. van respectievelijk zestien en zeven meter breedte), met de vier beweeg bare bruggen en de voorhavens kostten twaalf miljoen gulden. De uitvoering er van is verhaast door de vestiging van de chemische industrie in de gemeente Delfzijl. Het is thans mogelijk binnenschepen van elk tonnage en ongeladen zeesche pen van zesduizend ton laadvermogen te schutten. Scheepswerven aan of bij het nieuwe kanaal kunnen daardoor dergelijke grote zeeschepen bouwen. De oude sluis zal alleen maar dienst hoeven te doen als afwateringssluis voor het afwateringsgebied van het Eemskanaal. dat voornamelijk bestaat uit de stroom gebieden van de Hunze, Drentse A en een groot deel van de Gronings-Drentse veenkoloniën. Deze sluis had altijd een dubbele functie van schut- en afwate ringssluis, hetgeen storend werkte, zo wel voor de scheepvaart als de afwa tering. Gejuich De Duitse binnenschepen die van de zogenaamde ,,Schnellen Holland-Weg" (EmdenDelfzijlGroningenIJssel- meer—AmsterdamTielLobith (of KampenLobithRijn-en-Ruhrgebied gebruik maken, juichen het gereed ko men van de nieuwe sluizen ook toe. De oude Eemskanaalsluis bood slechts be perkte mogelijkheden. De grootste bin nenschepen, die de Fries-Groningse ka nalen bevaren, konden niet worden ge schut maar moesten bij gelijk water worden doorgelaten. Dat bleek dikwijls een moeilijke en soms zelfs gevaarlijke manoeuvre te zijn. Het plan tot verbetering van het Eemskanaal dateert van de eerste oor logsjaren. In 1949 hebben de Provinciale Staten van Groningen het goedgekeurd en in 1953 kwam de financiële regeling met het rijk tot stand. De uitvoering van het plan is toen begroot op ongeveer 38 miljoen gulden. Het is de bedoeling het Eemskanaal van de nieuwe kanaal- arm tot de stad Groningen eveneens te verruimen. Evenals de kanaalarm. zal het dan geschikt zijn voor de vaart met binnenschepen van ongeveer vijf tienhonderd ton draagvermogen. CLEVELAND (AP) George Szell, de dirigent van het orkest van Cleveland heeft gisteravond een concert onder broken toen een aantal mensen onder zijn gehoor begonnen te hoesten Ik zal u vijf minuten geven om uw keel te schrapen, verklaarde Szell en wan delde van het podium af. Toen hij terug kwam zei de dirigent: wij proberen ons best te doen. Tracht u dan een beetje discipline te tonen en het concert niet te storen. Er was applaus, maar er werd ook ge jouwd in de zaal. Het concoct gmg «volgen» gewoos door.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1