Nieuw schoolgebouw voor christelijk onderwijs verrees in Westkapelle USD KRIS 36™ Concours van „Zang veredelt" te Kruiningen Ir. over Den Hollander optimistisch industrievestiging Zeeland door Zeeland Mr. M. Tydema stapte als eerste naar binnen AL Meer Zeeuwse korfbalploegen in landelijke competitie? Petsie Pelle Pingo CH.U.-vrouwengroep Vlissingen wil meer propaganda Optocht Koninginnedag in 's Heer Arendskerke Nog geen grote daden van het N.C.G.V. Italiaanse Rode Kruis bezoekt Zeeland Kreekrakplan in studiecommissie h- Fruitpachters bijeen Uitslagen junioren competitie Quick blijft Swift op dc hielen Dinsdag 7 april 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Advertentie U vergat het, maar nu vergeet U het niet meer Van een onzer verslaggevers WESTKAPELLE De Westkappelse jeugd, die de Christelijk-na- tionale school met de Bijbel bezoekt, behoeft nu niet meer te zeggen: „We gaen nae 't okwant op het Europaplein in Westkapelle is een splinternieuwe school verrezen met vier ruime klassen. Voor een lagere school zijn dat er uiteraard minstens twee te weinig, maar het bestuur der vereniging tot stichting en instandhouding ener Christelijke school te Westkapelle heeft nog een noodschool met twee lokalen, zo dat „de zaak toch rond is". In elk geval zijn bestuur, onderwijzend per soneel, ouders en leerlingen van de Christelijk-nationale school bijzonder blij met hun nieuwe onderwijsgebouw, dat zoals de heer A. van Ben- nekom, dirécteur van de Chr. Kweekschool te Middelburg, het uitdrukte, een school Ss voor de gehele Christelijke gezindheid van Westkapelle. Gistermiddag werd de nieuwe school oficieel door oud-burgemeester mr. M. Tydeman geopend. De opening geschiedde op wat men noemt symbolische wijze. De heer Tyde man ontving daartoe van de 8-jarige Cor- ry Huibregtse, leerlinge van de tweede klas van de school een fraaie sleutel, die zij de vroegere burgervader op een kus sen aanbood. Daarna ontsloot mr. Tyde man de voordeur en vulden de genodig den de ontvangsthal. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Wouters, releveerde in zijn wel komstwoord de moeilijkheden op ver schillend terrein die aan de totstandko ming van de school voorafgingen. Hij prees evenwel de grote medewerking van b. en w. en de raad. Vooral mr. Tyde man had zeer veel werk verzet, „t Leek wel of de burgervader er persoonlijk be lang bij had. zoveel deed hij voor de school"! Loco-burgemeester W. Gabriëlse Azn., bracht de felicitaties over namens het ge meentebestuur. Hjj bracht nog in herin nering de aanzienlijke bijdrage van de gemeente Sint Laurens, waarvoor hij zeer dankbaar was. Oud-burgemeester Tyde man betoogde, dat Westkapelle meer uit het onderwijs moet kunnen halen, omdat aan de jeugd de toekomst is. „De West- Van onze verslaggeefster VLISSINGEN. De CHU vrouwen- groep Vlissingen hield in het CJMV- jeugdgebouw aan de Boordstraat haar algemene jaarvergadering. Nadat de presidente, mevrouw Sanderse, de ver gadering had geopend, zongen de dames Trompe en De Leeuw met begeleiding van de heer Moens aan de piano .Grote God wij loven U" en „Dood en Ver lossing". Mevrouw Sanderse wees er hierna op, dat dit jaar nog meer pro paganda zal moeten worden gevoerd. Zij achtte het zeer wenselijk gecombi neerde bijeenkomsten te houden met de CHU kiesvereniging van Vlissingen. Het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Kerpestein, releveerde nog het uitstapje naar de Expo. Ook dit jaar gaan de vrouwen op reis, nu naar de glasfabriek in Leerdam. Uit het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mevrouw Wals, bleek, dat de inkomsten over 1958 320.03 be droegen tegen de uitgaven 319.28. In de kas was dus 0.75Gelukkig was er van het jaar 1957 nog 62,- over, zodat de toekomst er niet al te somber uitziet. Mevrouw De Bruin had bij het ziekenbezoek weer veel waardering on dervonden. In het afgelopen jaar stak zij bij elf zieken een visite af. Haar kasinhoud was tot 5 teruggelopen. Me vrouw Kerpestein, die dit keer aan de beurt van aftreden was, werd onder luid applaus in het bestuur herkozen. Reeds twaalf jaar maakt zij nu al deel uit van dit college. Na de pauze werden enige films van de rijksvoorlichtings dienst vertoond. kappelse jeugd mist veel, omdat rij zo ge ïsoleerd woont en daardoor vreemd staat tegenover dingen, die de grote-stads- ieugd doodgewoon ^indt en waarvan die jeugd haar voordeel heeft getrokken". Hij bood een ets aan, die een uitzicht geeft j op de duinen en de zeer tussen Zoute- lande en Westkapelle. Deze school is de 67e nieuwe school (sinds 1946 op een totaal aantal van 115 i in de inspectie Middelburg, aldus ver- I telde de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs. Er staan nu nog vier scholen op stapel, terwijl voor vijf tien andere urgentieverklaringen zijn af gegeven. De heer Van Bennekom stak 'n pluim op de hoed van het onderwijzend personeel, dat er zo goed in geslaagd was de Ambonese kinderen op de school ongeveer 60 pCt van het aantal leerlin gen op te vangen. Namens de kerke- raad van de Hervormde gemeente sprak de heer L. A. Dekker, die verklaarde, dat de school met de Bijbel een grote plaats veroverd had in de dorpsgemeen schap. Vermoedelijk zal de Hervormde gemeente van Westkapelle de school een aantal bijbels schenken. Ds. Dondorp voerde het woord namens de kerkeraad van de Gereformeerde kerk. Verder spraken nog het hoofd van de openbare school, de heer P. v. d. Zande, architect Klokke, het hoofd der school de heer K. van Sparrentak en de inspecteur van de Ambonezenzorg, de heer Hogenwoning. Gisteravond werd de opening van de school meer in intieme kring met ouders en andere belangstellenden gevierd. Als U weet dat cacao «kal meert een gezonde slaap bevordert niet dik maakt een verrukkelijke smaak en een rijk aroma heeft, maakt U er voortaan een goede drinkgewoonte van. Eis de beste van Houten Van onze eorresponuent 's-HEER ARENDSKERKE. Dej plaatselijke oranjevereniging hield mi café ,,De Tol" een algemene ledenver- gadering onder leiding van de voorzitter; de heer J. Pik. Er vond een bespreking i plaats van de te houden feestelijkheden op de aanstaande Koninginnedag. Beslo ten werd alsnog te trachten een optocht O Van onze correspondent KRUININGEN. Reeds voor de vierde keer werd vanwege de Zeeuw-1 sclie Zangersbond ,,Zang Veredelt" een solistenconcours gehouden. En telkens Vier mannén die gisteren nauw betrokken ivaren bij de opening van de nieuwe christelijk-nationale school in Westkapelle: v.lji.r. de heren mr. M. Tydeman oud-burgemeester van W estkapelle, W Gabrielse Azn., loco-burgemeester, H. Wouters, voorzitter van hei schoolbestuur en de heer K. v. Sparrentak, hoofd der school. Mr. Tydeman overhandigt hier de heer Wouters een ets met uitzicht op Zoutelande. UTRECHT Het Ned. Chr. Gymna stiek Verbond heeft niet van het begin af aan „neen" gezegd tegen de Neder landse Sport Federatie. Het besluit voor alsnog niet toe te treden is niet voor altijd van kracht. Mochten de omstandigheden zich wijzigen, dan zal het NCGV tijdens opnieuw willen beraden of aansluiting mo gelijk is. Dit verklaarde de heer A. F. den Boeft, voorzitter van het NCGV tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden jaar vergadering. Hij achtte de stem, die het NCGV in het sportfederatie-kapittel zou krijgen van weinig waarde, waarbij hij de positie van het VCV in de KNVB ver geleek. De heer Den Boeft riep de gehele christelijke sportwereld op de handen ineen te slaan om de omvangrijke taak die wacht te volbrengen. Hij juichte evenwel de stappen van de NCSU toe om met de NSF tot overeen stemming te komen. De NCGV-voorzitter merkte nog op. dat wanneer in de toekomst op een of meer christelijke sportorganisaties van NSF-zijde een beroep wordt gedaan om samenwerking in materieel opzicht, deze medewerking best verleend zou kunnen worden. De heer Den Boeft gaf verder eigenlijk geen wegen aan om in de naas te toekomst *ot een oplossing te komen. Een beslist antwoord op de „uitdaging bleef dan ook achterwege. MIDDELBURG. Op 8 en 9 mei a.s. zullen vertegenwoordigers van het Ita liaanse Rode Kruis een bezoek brengen aan een aantal Rode Kruisgebouwen in de provincies Zuid-Holland, Noordbra bant en Zeeland. In Zeeland zal waar schijnlijk het Rode-Kruisgebouw te Kort- gene worden bezocht. Op de avond van de tweede dag zal in de Statenzaal te Middelburg een ontvangst plaats vinden. Laatste winteruitvoering „Crescendo" Oostkapelle OOSTKAPELLE. De muziekvereni- gl „Crescendo" gai in het vereni gingsgebouw een laatste zaaluitvoering in dit seizoen. Hiermee werd de viering van het zestigjarig jubileum besloten. Ook nu was er weer grote belangstel ling. Het korps voerde onder leiding van de heer P. Wisse een tiental num mers uit. Een opmerkelijke prestatie werd geleverd bij de uitvoering van Of- feribachs Orpheus in de onderwereld". Na de pauze verzorgde een groepje Oostkapelse amateurs een gevarieerd programma, met medewerking van „The little stars", de kapel van „Cres cendo". Advertentie Advertentie XT" 111 1 i r®11* daarbij ook tevens denkend aan de Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. Voor de in dustrialisatie van Zeeland het is misschien beter om te spreken van industrievestiging en -uit breiding in dit gewest staan een aantal potten op het vuur. Het meest spectaculaire daarvan is ongetwijfeld het Sloeplan, hoe wel aan de kanaalzone ook grote betekenis moet worden gehecht. Onlangs is nog een ander potje bijgeschoven, namelijk dat, waar in zich het Kreekrakplan bevindt. Zoals reeds in „Zeeuwsch Dag blad" werd bericht, heeft tussen de vertegenwoordigers van de Provinciale Besturen van Noord- Brabant en Zeeland en tussen de gemeentebesturen van Rilland Bath en Woensdrecht reeds een bespreking plaats gevonden over diverse aspecten van dit plan. Deze Studiecommissie-Kreekrak- plan had ook eerder reeds een vergadering gehouden. De tech nische diensten van Noord-Bra bant en Zeeland zullen thans het plan nader bestuderen. Het is nog niet bekend, hoe de be stuurlijke vorm zal zijn, die .straks voor dit gebied zal gelden. Verwacht wordt, dat werkend aan een structuurplan, men van lieverlede ook inzicht krijgt in diverse andere problemen, die met het Kreekrakplan verband houden. In krin gen van het Provinciaal Bestuur van Zeeland is men van mening, dat het nog wel een aantal jaren kan duren voor het Kreekrakplan gedetailleerd uit gewerkt zal zijn en vaste vorm kan hebben aangenomen. Niettemin blijkt wel dat het in de bedoeling ligt met grote voortvarendheid aan het plan te werken. Met het Sloeplan is men in Zeeland reeds veel verder gevorderd. De com missie voor de Sloehaven heelt de me dewerking van de departementen van Binnenlandse Zaken. Economische Za- staat gevraagd en de departementen van Binnenlandse Zaken en Economi sche Zaken hebben inmiddels ieder een vertegenwoordiger aangewezen voor de ze commissie, waarin o.a. zijn verte genwoordigd de gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg, waarin voorts een vertegenwoordiger van de kleine gemeenten, die belang hebben jij het Sloe zitting heeft, evenals uiteraard een vertegenwoordiging van het Provinciaal Bestuur van Zeeland. DRAGERS VAN EEN KUNSTGEBIT Wanneer de vorm von hei mondweefse! ken, Financiën en Verkeer en Water- of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient U de tandart» te Sloeplan Hoewel de activiteit, die rond het Sloe plan wordt ontwikkeld, van grote bete kenis moet worden geacht, belangrijker is het moment, waarop de spaden in de grond worden gestoken voor de bou/w van nieuwe bedrijven in dit gebied. Op dit gebied kunnen qp dit moment, naar de Commissaris der Koningin gisteroch tend mededeelde, nog geen concrete bij zonderheden worden gedaan. Er zijn wel bedrijven, die interesse tonen, doch men wil het feit, dat men inlichtingen vraagt niet gepubliceerd zijn. De heer ir. F. Q. den Hollander, die zich bereid heeft verklaard als adviseur van het Provinciaal Bestuur van Zeeland op te treden bij de vestiging van in dustrieën en die eveneens de vestiging van bedrijven in Zeeland zal anime- nen en hij is hierover zeer enthousiast. Ir. Den Hollander is van mening, dat er goede kansen liggen voor vestiging van industrieën in Zeeland en naar wordt vernomen heeft hij reeds met en kele instanties vruchtbare besprekingen gevoerd en contacten gelegd. De commissie van bijstand, die in de laatste zitting van Provinciale Staten van Zeeland is benoemd en die is op gericht met het doel Gedeputeerde Sta ten van advies te dienen bij de voor bereidingen van de besluiten, die inza ke de toekomstige ontwikkeling dienen te worden genomen, is geïnstalleerd en heeft reeds een vruchtbare bespreking gehad en hoopt begin mei opnieuw te vergaderen. foodplegen. TUSSENRUIMTEN, veroouoafct door schrompelen van Het tandvlee» Alleen de tandarts ts in staat het gebit weer passend te maken, tracht dit niet zelf te doen met stoffen, die rich op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tere mondwoefsels kunnen «ion» tasten. Indien U zich niet onmiddellijk tot de tandarts kunt wenden, is het raadzaam voorlopig DENTOFIX te gebruiken, een aongenaam alkalisch poeder, dat het gebit stevig op zijn plaats houdt, DENTOFIX wordt geheel verwijderd door het schoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvormlng onder de plaat. Het vormt een zacht, beschermend laagje tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastzitten, zodat men even gemakkelijk kan «ten, proten en lachen al» met natuurlijke tanden. Dus geen angst meer voor verschuiven, loszitten e. d., doch wel een gevoel van zekerheid dank zij DENTOFIX. Verkrijgbaar bij Apothektns e* Oroglete*. „Een in geest en streven Van onze correspondent SEROOSKERKE <W.). De christe lijke zangvereniging „Een in geest en streven" te Serooskerke (W) hield haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek een teruggang van enkele leden. De financiën stonden er evenwel ge zond voor. Na het huishoudelijk gedeel te volgde er zang, voordracht en to neel. Bijzonder aardig was wel de „ge wone repetitie" die werd gehouden, waarbij alle aanwezigen in het koor werden ingedeeld. Uitvoering „Zanglust" Van onze correspondent KOUDEKERKE. De zangvereniging ..Zanglust" te Koudekerke gaf in het verenigingsgebouw de jaarlijkse uitvoe ring. Voor de pauze trad het kinderkoor op met de kinderoperette „Prinses Ro- selijn". Opvallend was hierbij de fleu rige kledij en de onbevangen wijze, waarop de jeugd zich weerde. Na de pauze kwamen de volwassen zangeres sen en zangers ten tonele. Het program ma dat zij afwerkten was van goede kwaliteit. Hoogtepunten waren de num- mers ..Die Stumme von Portici", „Mor gengebed" en „Die zwölf Rauber". Medewerking werd verleend door mevr. Schets uit Koudekerke. piano, en de heer Blankenburg, Middelburg, bas. Van onze correspondent. KAPELLE. In hotel „De Zwaan' te Kapelle werd de algemene jaarver gadering gehouden van de afdeling zee land van de Ned. Bond van Fruitpach ters. De leiding berustte bij de heer C. Eversdijk te Kapelle. Deze herdacht in zijn openingswoord allereerst het in 1959 overleden bestuurslid de heer D J. Rijk te Hansweert. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Eversdijk te Kapelle ais voor zitter herkozen en de heer M. Verbeem te Overzande als secretaris. In de va cature D. J. Rijk te Hansweert werd voorzien door verkiezing van de heer C. Barends te Goes. Besloten werd de komende algem- mene jaarvergadering van de bond in Utrecht gezamenlijk te bezoeken. Er zal voor de Zeeuwse pachters een autobus rijden. Vervolgens werd door de voorzitter van de landelijke bond, de heer Th. de Vos te Bunnik, een uiteenzetting gege ven over de gevolgen van de nieuwe tuinbouwafzetverordening voor fruit- paehter. Pachters-groothandelaren zijn nu niet meer verplicht hun fruit te veilen. te formeren. Daartoe zullen de vereni- «as het een waar genoegen om naar gingen enz. een oproep ontvangen om;de diverse prestaties te luisteren, zo mee te werken. sprak de heer Alex Schellevis uit Apel- Tot lid van het bestuur werd gekozen doorn, die evenals de vorige keren ook de heer A. Verbeek, hoofd der school, .zaterdag in het Dorpshuis te Kruinin- Bij acclamatie werden benoemd de be-Ven als jury fungeerde. De heer Schel- stuursleden J. J. V. v. d. Swaluw. G levis beoordeelde 19 solisten en solisten- van Dammeen H. v. d. Malen. groepjes in vier afdelingen. Hij roemde De heer J. de Vos bracht financieel het streven van de Zeeuwse Zangers- verslag uit, de verenigingskas heeft een bond om telkenjare een concours voor batig saldo. solisten en solistengroepen te organise- De voorzitter kon mededelen dat dej ren. Het verheugde lrem ook dit jaar rondgang door de gemeente voor de weer enkele nieuwe gezichten te heb- aanstaande festiviteiten ruim 780.— ben gezien. Hij adviseerde daarom met heeft opgebracht; men verwacht nog en- het houden van deze concoursen voort kele giften, te gaan. Het bestuur heeft uit zijn midden en kele commissies gevormd voor de orga-: In de morgenuren was dit concours nisatie van het aanstaande feest. geopend door de voorzitter van de bond. ;de heer E. J. C. Sinke. In zijn slotwoord 1 zei hij dat het hem speet dat een aan kunnen worden, als dezen iets van zich verhindering niet was opgekomen. De vroege aanvang had wellicht vermeden kunnen worden, als deze iets van zich oep A I: Zeelardia A I-Vlissingen A I hadden laten horen. Niettemin gewaag- 03. !de ook hij van een goed geslaagd con cours, waartoe hij in niet geringe mate de medewerking van de heer Schelle vis rekende, die hij dan oök hartelijk dankte. De uitslagen zijn als volgt. jep AII: Goes AIIKapelle A I Ka pelle n.o.g.; Woli'aarlsdijk A IGoes A I 3 2; Nieuwdorp A IKrabbendijke A I 61. Groep A III: Hulst A I—Terneuzen A 1 0— 1; Graauw A IHulst A II 21; Hontenis se A IClinge A I 2—3. Groep B I: Vlissingen B IIMiddelburg B I 0—4; Walcheren B I—VCK B I uitg; Veere BIZeelandia B I 2—2; Zeeland Sp. B I—Vlissingen BI 0—2. Groep B II: Arnemuiden B IPatrijzen B I 9—Q. Groep Bill: Vlissingen B V—Meeuwen B I 114; Serooskerke B IDomburg B I 1 5; Oostkapelle B I—RCS B II 7—2; Middel burg B IIIVlissingen B IV 06. Groep B IVMiddelburg B IV—Vlissingen B VII 2—1; Zeelandia BIIWalcheren B II 5—1; Vlissingen B VIII—RCS B III 5—0; Zeeland Sport BIIVlissingen B IX 2—2. Groep B VGoes B IRillandia B 1 3—1 Kruiningen B IYerseke B I 24; Kapelle B IWemeldinge B I 05. Groep B VI: Luctor B IKwadendamme B I 2—2; Patrijzen B IIBeren B I 18; Wol- faartsdijk B IGoes B II uitg. Groep B VII: Colijnspl. Boys B IBevelan ders B I 06. Groep B VIII: Sinoto B IBrouwershaven BI 19; Zierikzee BIDuiveland BI 71; Burgh B IDreischor B I 51. Groep BIX: Mevo BIBruse Boys B I 71; Zierikzee B IIZonnemaire B I Zonne- maire n.o.g. Groep B X: Sluis B IGroede B I 63; IJzfendijke BIBreskens BII 30: Oost- burg BIIBiervliet B I 0—4; Aardenburg B I—Oostburg B I 2—5; Breskens B IAar denburg B' II 170. Groep BX1: Ria W BIHoek BI 10; Terneuzen B IIICorn Boys B II 0—5; Corn Boys B ISpui B I 3—0. Groep B XII: Koewacht B I—Terneuzen B I 0—2; Hulst B 1—Tem Boys B I 5—2; Hon- tenisse BIAZVV BI 3—1. Groep B XIII: Hontenisse B IIHulst B II 03; Steen BIVogelwaarde Bil 8—1; Clinge B I—Hulst B III 9—0; Graauw B I —Steen BII 6—0. Auto drong bromfietser in de sloot Van onze correspondent TERNEUZEN. Maandag wilde de Belgische chauffeur van een personen auto, de heer J. L. H. P. C., komende uit de richting Terneuzen op de Oude- landseweg een Nederlandse personenau to met aanhang passeren. Bij het inha len kwam de Nederlandse wagen naar de linker weghelft. C. moest hierdoor sterk afremmen, waardoor hij met zijn auto in de wegberm terecht kwam en begon te slippen. Dwars op het rijwiel pad gekomen raakte de wagen een bromfiets, bestuurd door de heer P. v. D. uit Terneuzen, die met bromfiets en al in de naast het fietspad lopende sloot verdween. Toen v. D. uit het water was gehaald, bleek dat hij verscheidene ver wondingen had opgelopen. Dr. v. Zan ten, die geneeskundige hulp verleende, achtte overbrenging per ambulance naar het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen noodzakelijk. De Nederlandse auto is doorgereden. De politie zet het onder zoek voort. DERDE AFDELING: Solo, de heer J. Danker. Excelsior Yerseke, 2e prijs, 71 pt. Solo, de heer I. Stokman, Zang en Vriendschap, Wis- senkerke, 3e prijs, 69 pt. Dubbel duo: Excelsior Yerseke, de dames J. Rie- dijk-v. d. Endt, M. v. Stee, M. Kole, en B. v. d. Velde, le prijs, 81 pt. So lo, de heer G. Stobbelaar. Excelsior Yer seke, 2e prijs, 74 pt. TWEEDE AFDELING: Duo dames H. Cok en A van Nieu- wenhuijzen, Crescendo Kruiningen, 1« pr 87 pt. EERSTE AFDELING: Solo, mej- J. Kousemaker, N.H. Kerk koor Goes, le prijs met lof, 91 pt. So lo, mevr. M. Huisman-Talsen, Goes, le prijs, 88 pt. Dubbel kwartet Crescendo Kruiningen, de heren A. Dek, P. A. Kakebeeke, I. Stel, A. P. Krombeen, C. Buijze, H. Meijer. A. Hamelink, J. v. Nieuw enhu ij zen, le prijs, 83 pt. Solo, de heer A. Martens, Kath. Z. I Beveland, 's Heerenhoek, 58 pt. Duo, i AFDELING. dames Jo Boonman en Jo de Jonge,! Solo. mevr. Mol-de Vries, Goes, le Kath. Z. Beveland, 's Heerenhoek, 2e §,riJs'+ Solo, mevr. N Coejorst- prijs, 75 pt. Solo, mevr. T. E. Jopse, e Goes, le prijs met lof, 92 pt. Crescendo Kruiningen. 2e prijs, 73 pt. !?ol°' ™evr- A. Tammmga-Buthfer Goes, nnr» ftamfic w Riccpiivw.Vprrïn^iiyif c 11® prijs met lof, 98 pt., wisselbeker. In JSisse feest op 2 mei NISSE. De Oranjevereniging te Nis- se heeft besloten feest te vieren op 2 mei. Er zal medewerking worden ge vraagd van de muziekvereniging ,,Ons Genoegen". Ter bestrijding van de kos ten zal een collecte werden gehouden. MIDDELBURG. Het door de bondsraad ran de Koninklijke Ne derlandse Korfbal Bond behandelde rapport over het zaterdagkorfbal bevatte o.ra. het voorstel het bon- dentoernooi voor zaterdagploegen weer te doen herleven en tot de suggestie over te gaan tot wedstrij- Nederland van het zaterdagkorfbal. Zoals gemeld kon de Bondsraad zich met deze plannen verenigen en de ingestelde commissie voor het zaterdagkorfbal ging aan het werk. Het resultaat hiervan moet blijken op Koninginnedag in sport park van DOSC in Den Dolder. Twee toernooien zullen daar worden gehouden: de ontmoeting om het landskampioenschap voor zaterdag twaalftallen en voorts het zesbonden- toernooi voor regionale bonden. De strijd om de landstitel zal gaan tussen de sterkste zaterdagploegen uit de distrikten zuid, oost. Noord-Holland en Zuid-Holland. BERGEN OP ZOOM. De Gerefor meerde Oudersvereniging te Bergen op Zoom hield in het verenigingsgebouw haar jaarvergadering. Ds. J. Ytsma uit Middelburg sprak over „Jeugd in ge meenschap". Na de pauze volgden de jaarversla gen. die te zien gaven, dat het de oudervereniging voor de wind gaat.„zo wel wat groei van het aantal leden, als wat de financiën betreft". Penningmeesteresse mevrouw Cal- jouw werd herkozen; mevrouw Van Zetten-v. d. Meer en de heer Kortweg kwamen nieuw in het bestuur. Het oostelijk distrikt is vertegen- .woordigd door Achilles uit Almelo, uit het zuiden komt de eerste klasser Odi- lo uit Eindhoven, terwijl Swift uit Mid delburg een jonge ploeg stuurt. Noord- Holland. heeft ZKC uit Zaandam afge vaardigd. Bij het zesbondentoernooi komen de regionale ploegen in het veld van de Zuid-Nederlandse Korfbalbond. de Overijsselse Korfbalbond, de Friese Korfbalbond, de Schouwen-Duiveland- se Korfbalbond, de Goois-Utrechtse Korfbalbond en de Zeeuwse Korfbal bond. In het zuidelijke distrikt zal voorts de distriktscommissie over leg plegen met de ZNKB, de ZKB en de SDKB over opneming van een veel groter aantal Zeeuwse ploegen in de landelijke competitie en over het openen van een promo tiemogelijkheid voor de kampioen van de SDKB. Kleine Zevenaarpolder Van onze correspondent TERNEUZEN. In hotel Des Pays Bas te Terneuzen vergaderden de inge landen van de Kleine Zevenaar of Noordwetsenrijkpolder. De kas bleek een batig saldo te hebben van 2443,01 De ontvangsten over 1958 waren 5434,48 en de uitgaven 2991,47. De begroting betreffende deze polder werd zowel in ontvangsten als in uitgaven vastgesteld op 8101,68. Het dijkgeschot blijft dit jaar gehandhaafd op 35. De voorzitter, de heer D. J. Dees, te Terneuzen, werd herkozen als Dijkgraaf. Als plaatsver vangend Dijkgraaf werd herkozen de heer J. P. M. Martens te Sas van Gent. Duo, dames H. Risseuw-Verdouw en C. T. Smies-de Visser, N. H. Kerkkoor, Axel, le prijs met lof, 90 pi. Solo, de leer J. R'oose, Goese Operettever. oes, le prijs, 82 pt. Dubbelduo, Cres cendo Kruiningen, dames M. Duindam- Dronkers, M. Bauer-Maas, M. Krom- been-Kuijper, en A. Westveer-Jobse, le prijs, 81 pt. Kwartet, N.H. Kerkkoor Axel, dames H. Risseeuw-Verdouw, C. J. Smies-de Visser, heren P. Verijzer en C. Koster, le prijs met lof, 91 pt. Solo, mej. J. Jeronimus, Zang en Vriendschap Wissenkerke, le pr. 82 pt. Veel gelezen in St. Annaland SINT ANNALAND Niet- minder dan 12.402 boeken voor volwassenen en 3.669 voor de jeugd zijn in het afgelopen jaar in Sint Annaland geleend van de volks bibliotheek. Financieel heeft de biblio theek een tekort (160,vei'oorzaakt door de inrichting van een ander uitreik- lokaal, aan de Noordstraat. Voor de leesportefeuille bestond in '58 minder belangstelling-dan in voorgaande jaren. Men neemt aan dat dit komt, door dat meer mensen zelf een abonnement op een of meer bladen nemen. De heer Chr. J. C. Boot, voorzitter van het leesgezelschap en de bibliotheek, werd herkozen tijdens de algemene jaar vergadering. Goede prestaties van „Looft den Heer" Van onze correspondent HAAMSTEDE. Ook een klein koor, dat bovendien nog de handicap van zie ke leden heeft, kan tot behoorlijke pres taties komen. Dit bewees de christelijke zangvereniging Looft den Heer" tijdens haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer L. C. Hoogerhuis. In de nummers „Moeder en kind" van Wierts en „In 't Woud" van Nienhuis kwam het koor tot opmerkelijke zang. Jam mer was het, dat in verband met de weinige tijd tè gejaagd moest worden gezongen. Gesteund door enkele goede gastspe- lers werd na de pauze het toneelspel „Vlammende wieken" voor het voetlicht gebracht. Hoewel ook hierin „invallers" optraden, heeft het publiek toch van het begin tot het einde een goede voorstel ling gezien. Zonder te kort te doen aan de anderen, verdienen mevrouw Land- man-Bruinsma en de heer J. Bakker een pluim voor hun uitstekend spel. Oude Zevenaarpolder TERNEUZEN. Onder voorzitter schap van de heer F. Dieleman ver gaderden ingelanden van de Oude Zeve naarpolder. Uit het financieel jaarver slag bleek, dat de inkomsten over 1958 ƒ35114,13 en de uitgaven 25726,51 be droegen. Het batig saldo was 9387,62. Het dijkges.hot werd van ƒ21 terugge bracht op 18. De ".eer G. V. Hoeve uit Terneuzen die periodiek aftrad als gezworene, werd herkozen. Dit was ook het geval met de heer Dieleman, die periodiek aftrad als afgevaardigde van het Wa terschap Hulster en Axeler Ambacht. Burgerlijke Stand Ovezande; Overleden; Maria Schuerman. 63 jaar, echtgen van F Demey. De vrolijk# «vonturen van en 0 In de vergadering van de Coöp. Boe renleenbank te BORSSELE werd tot lid van het bestuur gekozen de heer A. J. Overbeeke. In de raad van toezicht kreeg zitting de heer P. J. Dominicus. Plaats vervangend bestuurslid werd de heer G. van Liere. De bank telt nu 162 leden en 694 spaarders. De balans vermeldde het bedrag f 1.813.233,55. Q Tijdens de vergadering van de S.G.P.- kiesvereniging te SINT ANNALAND werd het voorlopig bestuur vast be noemd, met dien verstande, dat in plaats van de heer L. I. Goedegebuure de heer A. Rijnberg kwam. Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub KAPELLE werden wed strijden gespeeld met de volgende resul taten: C. v. d. VlietChr. Korstanje 0 2; C. v. d. SchraafH. v. d. Vrie 11; J. J. Ganseman—G. Lepoeter 20; C. BlankenburgL. Schipper 20; L. Schip perJ. J. Ganseman 20; C. v. d. Vliet L. Schipper 20; I. op 't HofC. v. d. Schraaf 11. 9 Onder voorzitterschap van de heer B. Ridderhof hield de postduivenhouders- vereniging „O.W.T.B." haar jaarvergade ring in hotel „De Zwaan" te KAPELLE. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mee dat er een nieuw inmandlokaal is gebouwd. De vereniging heeft 27 le den. De heren J. de Schipper en B. Rid derhof zullen dit seizoen de moederklok verzorgen. Op 8 april zal de eerste wed vlucht worden gehouden. Voor elke vlucht zal de eerste prijs-winnaar een medaille krijgen. Verder zal er een kop pelwedstrijd zijn voor oude en jonge dui ven over vijf vluchten. In café Ossewaarde te WOLFAARTS- DIJK werd door notaris J. J. W. Klop te Kortgene, ten verzoeke van de erven Smits, publiek verkocht een woonhuis met erf aan de Veerweg te Wolfaarts- dijk. Hoogste inschrijver was de heer Koster te Kruiningen voor f 11.500,—. Koper werd de heer H. Everwijn te Borssele voor f 11.610. In de gehouden ledenvergadering van de Oranjevereniging te KAMPERLAND zijn herkozen tot bestuursleden de heren J. Luik, M, Meulenberg en Jac. Mol en gekozen de heren J. Leendertse, S. J. v. Langeraad en J. A. Remijnse. Besloten werd op 30 april een groot Oranjefeest te organiseren. Dinsdag 28 april zal te WESTKAPEL LE een „Youth for ChrisV'-samenkomst worden gehouden in het Herv. Jeugdge- bouw. Medewerking verlenen de chris telijke mondorgelclub „De Krekels' en het kinderkoor „De Zangvogeltjes." Te WESTKAPELLE werd door de plaatselijke afdeling der Chr. Film Ac tie, de film „Morgen zie ik je weer" ver toond. Voor deze film was zeer veel be langstelling. In Scharendijke is de slotbijeenkomst van de bejaardensociëteit gehouden voor de ouden van dagen uit Ellemeet en Scharendijke. De collecte voor de sanatoria Sonne- vanck en Zonnegloren heeft in Duiven- dijke 22,35 opgebracht. Met ingan van 14 april a.s. is tot ontvanger van de directe belastingen in de vakature J. Hofman te Hulst benoemd de heer M. de Boer te Assen. De kamer van retorica „De Transfi- gurante" uit Hulst is bevorderd tot hoofd kamer van Zeeland. Dit wegens bijzon dere toneelverdiensten. Het gebeurde door de kamer „De Fonteyne" uit Gent. Dit is de eerste keer dat in Nederland een regionale hoofdkamer wordt in gesteld. 1 WESTKAPELLE Op 13, 14 en 15 april zal het rijdend bijbelhuis van het 'Nederlandse Bijbelgenootschap in West kapelle zijn. 's Morgens en 's middags wordt een rondrit door het dorp gemaakt terwijl 's avonds de wagen op het kerk plein zal staan. 60-7) Doe je helm af, Petsie, en leg hem weer in de kist. Kom aan, als je hem op kunt zetten, moet hij er ook weer af kunnen. Kom, ik zal je eens helpen. De den. helm is zeker een bietje gekrompen D'r uit zal-ie. Maak je oren een In het water Of misschien is je hoofd van geestdrift een stuk dikker gewor- beetje dun, Petsie. Je hoeft niet bang te zijn, we krijgen de helm wel af. Van onze sportredactie I MIDDELBURG De spanning in de kopgroep van de 2e klasse b Zuid-Hol- I land van de KNKB duurt onverminderd voort. Swift won zaterdag met 75 van Hou Stand, maar de voornaamste en eigenlijk enige belager. Quick liet zien j ook niet onbetuigd en sloeg stadgenoot Merwede met 94. Rozenburg stelde te leur door van Velox te verliezen De stand luidt 13 11 11 9 12 14 11 12 11 Swift Quick Hou Stand Gymnasiasten Velox Rozenburg Merwede OSCR 12 I Ons Huis 12 0 2 22 81—46 1 3 1 19 80—35 4 13 68—67 0 8 12 66—66 1 5 11 59—64 3 5 11 59—68 2 5 10 47—50 3 b 9 48—6« 1 11 1 37—71

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4