EUROPAIR: SAMENWERKING IN DE LUCHT Vijf maatschappijen bereid tot zakelijke offers Kleine auto: zoete droom? Kort geding op 13 april Nederlandse vrouw vat arrestatie van man laconiek haar op INDIE verleent asiel aan de Dalai Lama Formateur vraagt mening van fractieleiders PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 4 april 1959 Militaire auto doodt bromfietser „Motoresto" voltooid Zestienjarige jongen liep gewapend rond Moeilijk terrein Streefdatum Geen kampeercentrum wèl munitiedepots De tabak in Bremen 500 boete iietalen Rijnwater kan niet slechter Schoten dwongen automobilist tot stoppen „Zuid-Rhodesia lijkt wel politiestaat" NA MYSTERIEUZE VLUCHT UIT TIBET: Regeringsprogramma nu gereed „Kapitein treft geen schuld" Dief in hol van de leeuw NEDERLANDSE EXPERT VOND GESTOLEN PANEEL TERUG Spoedige herbouw gewenst Paleis van justitie in Den Haag De Bilt bewolkt Mistvelden Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4. giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havermark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeiiwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1570 Van onze Haagse redactie DEN HAAG De samenwerking en integratie van KLM, Sabena, Air-France, Lufthansa en Alitalia tot één Europair krijgt ge stalte. Op 1 en 2 april hebben de luchtvaartmaatschappijen \an Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en Italië te Rome weder om besprekingen gevoerd. De vrij omvangrijke delegatie van de KLM stond onder leiding van president-directeur I. A. Aler, en directeur L. II. Slotemaker. Het was de derde bijeenkomst van de vijf maat schappijen na Brussel en Parijs. Over een aantal onderwerpen, die met deze integratie samen hangen zou te Rome in beginsel overeenstemming zijn bereikt. Deze punten zijn: De rationalisatie van de gronddiensten. Op het ogen blik hebben de vijf maatschap pijen ieder hun technici op de voornaamste vliegvelden gesta tioneerd. Wanneer deze in de toekomst kunnen werken voor de vijf samengaande maatschap pijen, zou dit een grote kosten besparing kunnen betekenen. >7 Hiermee hangt samen een toekomstige uniformering van de luchtvloten van de vijf maatschappijen. Dit kan eerst! tot stand komen wanneer de tegenwoordige vloot en de be stelde straalvliegtuigen voor Eigen nieuwsdienst ZELE Zo er nog de droom zou zijn van de kleine zuinige personen wagen, die bereikbaar is voor iedere beurs, dan kan deze öf gestalte heb ben gekregen door een nieuw pro- jekt van een Nederlander öf verder de bodem zijn ingeslagen door een komende mislukking ervan. Een dieselspecialist Hans Anneveld, oorspronkelijk een Maastrichtenaar ver telde ons in zijn hotel te Brugge, dat zijn vierpersoons Dianny" de oplossing wordt voor goedkoop en snel vervoer; Nederlandse autodeskundigen daarente gen staan bijzonder sceptisch tegenover het wagëntje, dat ongeveer 3800 gulden moet kosten. Samen met de gemeente Zele, die 6V2 miljoen Belgische francs beschikbaar stelde, gaat de heer Anneveld een fa briek in deze Belgische plaats neerzet ten, waar in augustus elke dag twintig Dianny's uit moeten rollen. Hijzelf four neerde 2V2 miljoen francs. Honderd ar beiders moeten er werk vinden. Het motortje van de nieuwe kleine wagen dat in Stuttgart zal worden ge bouwd is een water gekoelde tweecilin der diesel van 750 cc, opgehangen in rubberen amortiseurs en werkt onge veer volgens het Junckerssyteem: deze motorenbouwer gebruikte reeds in de oerjaren van de diesel voor elke cylin der twee tegen elkaar inwerkende ,zui- gers en de kracht werd op d gedeelde krukas overgebi'acht door middel van een stelsel van tandraderen. In Zele worden de zaken inmiddels groots aangepakt: op het terrein, waar de fabriek verrijst wordt alvast een proefbaan aangelegd om de Dianny naar behoefte te kunnen martelen. De heer Anneveld wordt in zijn streven ge steund door enige prijzende rapporten van de Universiteit in Heidelberg over de motor. De carrosserie en het chassis zullen van plastic worden gebouwd. In de automobielwereld meent men dat het project weinig kans heeft omdat j een kleine personenwagen een zeer hoog produktie-aantal nodig heeft om rendabel te kunnen worden gefabri ceerd. O een groot service-apparaat moet wor den opgebouwd tot nu toe in de goedkope kleine I klasse maar heel weinig werkelijk geslaagd. Eigen nieuwsdienst DEN BOSCH De 71-jarige H. van Ommeren uit Orthen is gistermorgen na een aanrijding overleden. De man stond in Den Bosch met zijn bromfiets voor een stoplicht te wachten. Juist toen hij wegreed, werd hii door de aanhangwagen van een militaire vrachtwagen gegrepen. Hij viel en kreeg j een wiel over zich heen. BUNNIK. Aan de grote weg van Utrecht naar Arnhem is bij Bunnik een j restaurant gebouwd, dat bedoeld is voor I weggebruikers; vandaar de naam Mo-1 toresto Op 14 april zal het door dr. G. M. J Veldkamp, staatssecretaris van economische zaken, worden geopend'. NIJMEGEN. De Nijmeegse poli tie heeft een zestienjarige jongen aangehouden, die in het bezit was van een Frans pistool. Ook wordt hij van enige diefstallen verdacht. De jongen had zelf een vergunning voor het dragen van het pistool gefa briceerd doo- een oproep van de Dolitie. om op het bureau ziin fiets te komen afhalen, m gal ngrijnend te veranderen. Hij vert'H dat h~1 wanen was ver borgen in het Dark D1 Goffert. In een kuil vond de pol;tie behalve het pistool ook een portefeuille met geld. een spoorabonnement op naam van een dame uit Eindhoven en enige ehèques, die de jongen had uitgeschre- ven aan toonder ten laste van de post rekening van zijn vroegere patroon. I iedere maatschappij weer ver schillend zijn afgeschreven. 3 Samenvoeging van de boe- kings- en passagekosten van KLM, Sabena, Air-France, Ali talia en Lufthansa en gezamen lijke actie van werving en pro paganda voor de „Europair", zj. Het kombineren van diens ten en het op elkaar aanslui ten van de verschillende dienst regelingen. Voorbeeld hiervan is, dat niet een half uur na el kaar uit New York een vlieg tuig van de KLM en een van de Sabena vertrekken, elk half bezet, maar één machine van Europair die is volgeboekt. Met dit laatste punt zijn de bespre kingen gekomen op de voor elk der maatschappijen moeilijkste ter reinen: dat van de eigen onafhanke lijkheid en het brengen van offers voor de Europese luchtvaartgemeen schap. Het is duidelijk geworden dat met de totstandkoming van „Europair" de betekenis van de afzonderlijke maat schappijen sterk afneemt. De machines gaan namelijk zeer waarschijnlijk vliegen onder de naam Europair, ten hoogste nog met daarachter de aan duiding van de oorspronkelijke maat schappij. De gezamenlijke exploitatie en fi nanciering van Europair is eveneens nog een zeer moeilijk probleem. De Duitse Lufthansa en de Italiaanse Alitalia liggen sterk achter bij de an dere en hebben er op aangedrongen geleidelijk in Europair te worden op genomen. Uit Rome meldt het persbureau Reuter dat er naar gestreefd wordt in januari 1960 met Europair te be ginnen, waarbij de samenwerking in etappes zal worden bereikt. Het verdrag zou getekend worden voor de termijn van tien jaar. De volgende bijeenkomst van de vijf maatschappijen zal, zo deelde men ons van de zijde van de KLM mede, in Den Haag worden gehouden. Dit kan op korte termijn zijn, wellicht nog deze maand. Van onze Haagse redactie DEN HAAG In de gemeente Ommen zullen, indien de plannen door- j gaan, twee munitiedepots van de Navo worden ingericht, één in het noorde- 1 lijk deel van het Steegerveld en één in het Gietmenseveld. Wel heeft het gemeentebestuur van Ommen het Gietmenseveld bestemd tot kampeercentrum, maar dat besluit heeft de goedkeuring van Gedeputeer de staten niet gekregen, zo deelt mi nister Staf mee op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Zegering Eigen nieuwsdienst BREMEN. Het Landgericht (de rechtbank) van Bremen zal in tegen stelling tot vorige berichten het kort geding dat de Deli maatschappijen de Senembah hebben aangespannen tegen de Indonesisch-Westduitse tabaksmaat schappij, pas op maandag 13 april in -0 behandeling nemen. De Nederlandse j bladders. Daarom kan het munitiema maatschappijen willen beslag laten leg- j gazijn daar toch worden gebouwd. gen op de partij Deli-dekblad, die deze week in Bremen is aangevoerd Zuivelbedrijf lUOet Eigen nieuwsdienst KEULEN. Deskundigen hebben vastgesteld dat het water van de Rijn bij Rees dagelijks 28.000 ton zout mee voert. Per liter rijnwater is bovendien een hoeveelheid van 0.03 mgr van het giftige phenol aanwezig. De regeringscommissarissen in Keu len en Dusseldorp hebben daarom de boeren gewaarschuwd hun groentetuinen - - -- niet met water uit de Rijn te besproei-1 rJl t,er1Ae^p, gaan. De melkfabriek is van mening dat de iniefftw „nv, 1 i AMSTERDAM. Het gerechtshof te Amsterdam heeft het zuivelbedrijf N.V. Sterovita veroordeeld tot een boe te van vijfhonderd gulden. De N.V. had geweigerd terwijl het hiertoe krach tens een ministeriële beschikking ver plicht was melkprodukten te leve ren aan een Amsterdamse kruidenier met vergunning tot melkverkoop. De procureur-generaal had duizend gul den geëist. In eerste instantie was de melkfabriek door de rechtbank veroor deeld tot 260 gulden, juist voldoende om en. De vervuiling van het water is bij Duisburg zo sterk dat het zicht niet verder gaat 'dan negen cm. De kwali teit van het water wordt geklassificeerd tot groep vier, de slechtste. minister van economische zaken niet de bevoegdheid heeft te eisen dat ook aan kruideniers met een vergunning voor verkoop van melkprodukten geleverd moet worden. Kroesjtsjef: Je leert mij iets te snel, JMao Dolle rit door Amsterdam Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amsterdamse politie nioest gistermorgen vier scho ten lossen, vóór zij de 46-jarige auto mobilist P. van W., directeur van een naamloze vennootschap kon aanhouden. De directeur, die zichzelf in nachtelijk Amsterdam op alcohol had getracteerd, reed als een wildeman door de binnen stad. Tijdens zijn dolle rit ramde hij in de Reguliersdwarsstraat verscheidene auto's. Toen een agent hem tot stoppen maande reed hij door. De politieman loste twee waarschuwingsschoten. Zij brachten de automobilist echter nieJ tot andere gedachten. Nogmaals vuurde de agent twee schoten af; een kogel trof de bumper van de auto. De bestuurder stopte toen geschrokken. Zijn rijbewijs is in beslag genomen. Van een onzer verslaggevers GOUDA „U vertelt mij geen nieuws" zei de heer H. van Hoorn, garagehouder aan de Kattensingel te Gouda toen wij hem gisteren in kennis stelden van het bericht uit Salisbury in Zuid-Rhodesia waarin sprake was van de arrestatie van zijn schoon-zoon Patrick Matimba. „Onze dochter Adri heeft het ons al enkele weken geleden geschreven, maar nadien hebben wij niets meer van haar gehoord",aldus de heer Van Hoorn. In de brief aan haar ouders heeft Adri van Hoorn, die in 1953 te Guildford in Engeland met Patrick Matimba trouw de. ook nog meegedeeld, dat haar man een van de vierhonderdvijftig inheem sen was die plotseling werden gearre steerd omdat hij lid was van het verbo den Afrikaanse Nationale Congres. Zij worden meer als gijzelaar be schouwd, aldus haar mededelingen. Het merkwaardige is ook, dat juist die mannen werden gearresteerd die in En geland hadden gestudeerd. Patrick Matimba studeerde in Enge land rechten. Daarna vertrok hij met zijn jonge Nederlandse vrouw naar Rhodesia INVAL Enkele maanden* geleden verhuisde' de familie Matimba naar Salisbury, waar Patrick een drukkerij begon. Dit was altijd zijn bedoeling geweest. Lang duurde dit alles niet. Onge veer een maand geleden deden negen politiemannen een inval in de drukkerij, j Naar Adria Matimba-van Hoorn aan! een correspondent van Associated Press heeft verklaard, had de inval in de, nacht plaats. Zij sliep met haar man' en haar driejarig dochtertje Hanneke in de drukkerij. De politie forceerde de! deur Haar man werd er van beschul-i digd lid te zijn van het Congres, dat die dag een verboden organisatie was ge worden. Zestien dagen later kreeg mevrouw Matimba toestemming haar echtgenoot j in de gevangenis te bezoeken. Hij zat! achter een dubbele rij tralies en drie bewakers zaten vlak bij en luisterden i scherp toe. „Toch was Patrick zeer opgewekt,! aldus de mededelingen van mevrouw Matimba. Maar hij is altijd opgewekt, zo voegt zij daar aan toe. Patrick is een zeer gematigd mens; een pacifist. Ik moet er eigenlijk om lachen, dat hij als staatsgevaarlijk achter de tralies is gezet. Zuid-Rhodesia is echter op weg een volslagen politiestaat te worden. Iedereen is hier bang, dat het nog er ger zal worden dan in Rusland". NOOIT SAMEN VIT Hoewel zij man en vrouw waren, mochten zij nooit samen uit. Zij kon den niet in de Europese wijken wonen, zij mochten niet samen naar bioscoop of restaurant. Zelfs mochten zij niet samen zwemmen. ..Wij hebben er altijd om gelachen en wij hebben steeds geprobeerd ons er boven te verheffen, maar het valt niet mee" schreef Adri aan ouders en vrien den. Toch wil zij niet naar Nederland te rug. Zij tracht de drukkerij op gang te houden en zij hoopt, dat de rede wel dra zal overheersen. Zij heeft vele vrienden, die haar goedgezind zijn. Eigen nieuwsdienst NEW DELHI De 23-jarige Dalai Lama, geestelijk leider van de Tibetanen, is in Indië asiel verleend in feite is het meer dan politiek asiel: wij be handelen hem als een geëeerde gast. Deze verklaring van de Indische regering, vrijdag afgelegd in het parlement te New Delhi, maakte een einde aan alle onzekerheid over het lot van de Dalai Lama. Het is hem gelukt uit zijn land te vluchten, en hij is ontkomen aan zijn achter volgers, de militairen van commu nistisch China. De berichten die er zijn geweest over een val van zijn paard en over ver wondingen die de Dalai Lama tijdens zijn vlucht zou hebben opgelopen, zijn in elk geval sterk overdreven. Hij maakt het namelijk uitstekend, onthul de premier Nehroe gisteren, terwijl hij luid werd toegejuicht door de opgeto gen leden van het Indische parlement. Geheimen Wanneer de Dalai Lama Indisch grondgebied heeft bereikt is nog altijd niet bekend. Dat valt ook niet te ver wonderen gezien de gesteldheid van het terrein in het grensgebied tussen Indië en Tibet. Dat is voor een groot deel uiterst moeilijk begaanbaar: dui zenden meters hoge bergruggen, on doordringbare ravijnen en oerwoud. Zelfs voor helikopters is dit gebied niet toegankelijk. Zondag wordt de hoge vluchteling uit het Dak der Wereld verwacht in To- wang op 30 km van de grens Daar staat een dei grootste Boedhistisehe kloosters van Indië. Daar vandaan is het zeker nog een veertien dagen gaans naar het dichtstbijzijnde spoorweg station, op ruim AT Delhi verwijderd. over de manier waarop communis tisch China te weten is gekomen dat de Dalai Lama op Indisch grondge bied was aangekomen. De berichten die Peking daarover de wereld heeft ingezonden zijn voor het grootste deel juist gebleken. Het gebied waar hij door moest trek ken met zijn gezelschap is in handen van de opstandige Khambarebellen. Er liggen daar bergpassen van 4000 meter en hoger. Misschien hebben Chinese spionnen de bewegingen van de vluch tenden gevolgd, zonder de Dalai Lama een stroobreed in de weg te kunnen leggen. Géén politiek Men meent in New Delhi dat pre mier Nehroe de Dalai Lama niet zal toestaan zich in Indië met politiek in te laten. Politieke activiteiten van hem zouden voor de betrekkingen met Peking, die door zijn vlucht toch al bijzonder gespannen zijn, funeste ge volgen hebben. Aan de andere kant moet het voor de Chinezen bepaald een opluchting zijn op deze wijze van de Dalai Lama te zijn afgekomen. Zij heb ben al genoeg onheil aangericht in Tibet. Een berechting van de in op stand gekomen geestelijk leider zou hen nog gehater maken. Nog altijd voert de artillerie van de Chinese communisten bombardementen uit op sterkten van Tibetaanse rebel len. In de hoofdstad Lhasa kon men gisteren duidelijk horen schieten De deportaties van Tibetanen gaan nog altijd door. Alleen al uit Lhasa hebben de Chinezen vijftienduizend mensen weggesleept. Mannen komen bijna niet meer op straat, uit vrees te worden gearresteerd. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De kabinetsformatie gaat vandaag haar tweede waarschijnlijk beslissende fase in, namelijk die van het vastleggen van de verantwoordelijkheden, op grond waarvan de formateur, prof. dr. J. E. de Quay, volgende week kan beginnen met de eigenlijke vorming van het kabinet. Na de gesprekken met de vijf fractie- hem binnen de kortst mogelijke tijd hun leiders Burger, Eorame, Oud, Bruins Slot persoonlijke zienswijze omtrent de alge- en Tilanus stelt prof. De Quay een wat nauwkeuriger omschreven ..regerings- program" op, een lijst van punten uit het regeringsbeleid dus, waarbij met name de tegenstellingen nader zullen worden geformuleerd. Dit stuk zal de formateur morgen aan de fractieleiders sturen met het verzoek Alhenu strandde Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Kapitein A. H. N. J. uit Rotterdam heeft volgens de hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz geen schuld aan het stranden van zijn schip, de Al- hena, op 10 januari in de Wester- schelde. Voor de Raad voor de scheepvaart verklaarde de kapitein gistermiddag, dat hij op weg van Antwerpen naar zee de loods aan boord had ge vraagd, aan welke kant een groot schip, dat op de Westerschelde voor anker lag, gepasseerd moest worden. Toen bij het advies van de loods had opge volgd was de Alhena aan de grond ge lopen en later gescheurd. De loods zei, zich de vraag en het antwoord niet meer te herinneren. De stuurman van de Alhena bevestigde, hetgeen de kapi tein had verklaard. Sleepbootassistentie, die een uur na de stranding werd aangeboden, had de kapitein afgewezen, omdat zij naar zijn mening niet zou baten bij laag water. Een dag later is de Alhena door zes sleepboten bij hoog water los getrok ken en naar Antwerpen gebracht. De heer Metz vroeg de raad de kapi tein vrij te spreken van schuld. Prinses Gracia van Monaco ondergaat vandaag een blindedarmoperatie. Dr. J. Lehman, de chirurg die de operatie zal verrichten in Lausanne, verwacht geen complicaties. 1600 km van New Eenheden van het Indische leger zijn de Dalai Lama tegemoet getrokken om voor zijn veiligheid te zorgen. Waar men hem heen zal brengen is ook al een geheim, zoals zoveel wat zijn vlucht betreft. In geen geval wil men hem in het grensgebied laten waar men nauwe contacten onderhoudt met Tibet en waar veel Boedhisten wonen. Er bevinden zich 80 personen in het gezelschap van de Dalai Lama, o.a. leden van zijn familie en ministers uit zijn regering. In Indië is men nogal verontrust Adri Matimbavan Hoorn uit Gouda met man en dochtertje Hanneke. Verdacht van politieke activiteiten, is de heer Matimba in Salisbury gearresteerd. Zijn jonge Nederlandse vrouw, tracht hun bedrijf normaal op gang te houden. Van onze correspondent PARIJS Dank zij de Neder landse kunsthistoricus dr. Vi tale Bloch is gisteren het te Zurich gestolen paneel, een veertiende-eeuwse kruisiging uit de school van Rimini, terug gevonden. Dr. Bloch is een expert op het gebied van de vroegere Italiaanse schilder kunst en interesseert zich in het bij zonder voor de school van Rimini. Enige dagen geleden werd het schilderij te koop aangeboden bij de Parijse han delaar in oude kunst Prado. De man die het aanbood, vroeg er 800.000 franc (ongeveer 6000 gulden) voor. De kunst handelaar zag direct dat dit bedrag voor het schilderij belachelijk laag was. maar omdat hij niet zeker was of hij wel met een origineel paneel te doen had, stuurde hij de man naar dr. Bloch. Dr. Bloch herkende het schilderij onmid dellijk als het werk dat uit het Zü-j richse museum was gestolen. Zekerheid i Hij zei tegen de verkoper dat het schilde rij een paar uur wilde bestuderen en verzocht hem in de namiddag terug te komen. Een telefoontje naar Zürich overtuigde hem er van dat hij het ont vreemde paneel in huis had. Hij lichtte Prado in en deze zei hem dat hij met een met de politie naar Blochs huis zou komen. De man kwam echter terug voordat de politie was gearriveerd. Hij bleek uiterst zenuwachtig en wilde meteen weggaan. Dr. Bloch zei hem even te wachten mene lijn van het beleid schriftelijk ken baar te maken. Het zal dus aan alle vijf politici wor den gestuurd en de formateur wenst hun persoonlijke opvattingen te horen. Ook mr. J. A. W. Burger, de socialis tische fractieleider, is hierbij betrokken. Het gaat dus om het zwart op wit vast leggen van zienswijzen omtrent nauwkeu rig geformuleerde beleidspunten. Over leg met de onderscheidene fracties acht de formateur in dit stadium ongewenst. Van de antwoorden zal het afhangen of het mogelijk zal zijn te komen tot het vormen van een kabinet en als dit moge lijk blijkt meteen ook, in welke constel latie, dus welke groepen positief genoeg tegenover het „program" staan om straks gezamenlijk te kunnen optreden. De antwoorden kunnen dinsdag binnen zijn. Het weekeinde kan de formateur dus rustig naar huis gaan, naar Den Bosch, wat hij dan ook zal doen. Met dit alles is hij echter op zijn sche ma achter geraakt. Het was aanvankelijk zijn bedoeling vandaag al met het polsen van personen voor de ministersfuncties te beginnen. Dit zou wel eens kunnen worden ver traagd tengevolge van de gewijzigde gang van zaken, daar het zeer wel mogelijk is, dat enkele fractievoorzitters in hun antwoord te kennen zullen geven, dat zij 'over een of ander punt nog eens nader met de formateur van gedachten willen wisselen. is. Dan zal prof. De Quay volgende week De vertraging blijft tot enkele dagen beperkt als er uit de antwoorden meteen al blijkt, welke combinatie levensvatbaar woensdag al kunnen beginnen met pol sen. Deze werkwijze van de formateur be rust geheel op zijn eigen initiatief. Hij heeft hierover geen overleg gepleegd met de fractieleiders. omdat het schilderij zich in een ander justitie. vertrek bevond. Maar de man wachtte niet meer op zijn schilderij; hij rende weg zonder het meesterwerk nog te hebben gezien. Meer diefstallen Een paar minuten later kwam de heer Prado en een inspecteur bij de woning van dr. Bloch aan. Het schilderij is meegenomen naar het Parijse. hoofd bureau van politie. Daar werd nog eens vastgesteld dat men met het gestolen paneel had te doen en tevens dat de man die het schilderij te koop aanbood, ook de dief moet zijn geweest. Hij heet Karl Heinz Bergk,1 maar is ook bekend onder de namen Berl, Perl. - Eugène Lasalle en Rudolf Baron von Steuben. Hij is ook de dader van de gouddiefstal in het Rijksmuseum en van de inbraak in het museum van Luxemburg. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het terrein aan Jiet Korte Voorhout kan niet ten eeuwigen dage braak blijven liggen. Enige haast met de herbouw van het paleis van jus titie op die paats is daarom dringend gewenst. Dat hebben de burgemeester van Den Haag en de wethoua'er van stadsontwikkeling en volkshuisvesting onlangs kenbaar gemaakt aan de secre taris-generaal van het departement van Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Droog weer met in de ochtend plaatselijk mist of laaghangende bewolking, later zonnige perioden met over het al gemeen iets lage re middagtempe- raturen dan gis teren. Aanvanke lijk weinig wind. Later zwakke tot matige wind uit noordelijke rich tingen. MIESJE: Alwéér zon. 5 APRIL: zon op 6.08, zon onder 19.19; maan op 5.01, maan onder 16.42. Van onze weerkundige medewerker Aprilletje zoet gedraagt zich tot nu toe allercharmantst, evenals ge durende de vorige maand is er nog geen kou aan de lucht. Ook zijn er geen depressies, die in staat zijn het onaangenamer te maken. Wel zijn er gebieden van hoge druk, twee zelfs, die hun invloed doen gelden. Hei ene bevond zich gisteren boven Centraal Europa en is de oorzaak van het mooie weer dat in het grootste deel van het land heerste. Temperaturen tot 19 graden kwamen voor. Dicht aan de kust was het wel eens anders, zo werd in Vlissingen om 1 uur gistermid dag nog maar 8 graden gemeten, doordat daar toen nog een flinke mist hing. Maar zodra die was ver dwenen. steeg de temperatuur flink zodat daar om 4 uur 's middags al 16 graden was bereikt. Boven de Oceaan nadert een nieuw gebied van hoge druk, dat zijn invloed op het weer van het weekeinde zal doen gelden. Het overschakelen van het ene op het andere gebied van hoge druk zal met bewolking en mistvelden ge paard gaan. Regen i«~ er evenwel nauwelijks te verwachten. De tem peratuur zal er evenwel niet hoger op worden. V 4

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1