DALAI LAMA IS IN VEILIGHEID N' Indië heeft grens voor alle verkeer gesloten Brede basis van de baan Kort geding over tabak in Bremen ROTTERDAM KAN METRO NIET ONTBEREN Kosten rond 130 miljoen Bridgers kregen ieder tweemaal een kleur De BiltBeter PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Strijd in Tibet heviger opgelaaid weer Chinese versterkingen komen per luchtbrug Stellige berichten in New Delhi melden Verdachte bron Dividend Unilever ruim gedekt Willy niet radio-actief Gestolen invaliden wagentje is terug DE Strijd opgelaaid Luchtbrug Sterke winstdaling van Koninklijke Shell Neeltje van Velzen (108) overleden Snelle beslissing nodig Het gebeurde in Londen....op 1 april Terschelling ongerust Felle brand in steenfabriek Ook minister is verantwoordelijk SIGAAR KOST VIJFTIEN MILLE Tafeltennisspelers bij ongeluk betrokken Stormloop op Paus ONDERDAK VAN KROESJTSJEF BAART NOREN ZORGEN =-J Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4. giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Teraeuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur; R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1569 Vrijdag 3 april 1959 Eigen nieuwsdienst PEW DELHI Volgens zeer stellige berichten die gisteren te New Delhi, de hoofdstad van Indië, werden ontvangen, is de Dalai Lama, het geestelijke hoofd van miljoenen Boeddhisten, erin geslaagd te ontsnappen aan zijn Chinese achtervolgers. Hij bevindt zich op Indisch grondgebied waar hem politiek asiel zal worden verleend. Een officiële bevestiging van deze berichten was echter gisteravond in New Delhi nog niet te verkrijgen. HOEWEL de Tibetanen in Indië en in de grensgebieden reeds jubelden van dankbaarheid over de geslaagde vlucht van hun leider, meldden de Indische autoriteiten in alle provincies en dis tricten langs de Indisch—Tibetaanse grens, dat de Dalai Lama zich in geen geval in hun ambtsgebied bevond. HET laatste wat men heeft ge hoord van de Levende Boeddha DE DALAI LAMA Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Mocht er de afge lopen dagen enige onzekerheid heb ben geheerst over de plannen van de kabinetsformateur prof. dr. J. E. de Quay, dan is de twijfel gisteren toch wel definitief de wereld uit geholpen. Het voorlopige program van de for mateur, dat hij als grondslag voor zijn overleg met de fractieleiders gebruikt, sluit de brede basis toch wel uit. Daarin is de reden te vinden waarom gistermiddag de socialistische fractielei der mr. J. A. W. Burger als eerste door hem is ontvangen. Het vormt tevens de achtergrond van de verklaring van mr. Burger, gisteren door ons gekenschetst als de „bom van Burger", waarmee hij er blijk van gaf de bui te voelen aan komen. Op het ogenblik dat de beslissing om trent het karakter van het aanstaande kabinet reeds was gevallen, liet de so cialistische fractievoorzitter met zoveel woorden weten dat er met hem en zijn groep viel te praten. Dat gebeurde ech ter onder het verwijt dat er met hem geen overleg was gepleegd en dat men dus niet kon zeggen dat de socialisten onhandelbaar waren. De teerling was echter al geworpen. De bom barstte dus in het luchtledige en de formateur heeft de socialistische fractieleider als eerste van de vijf ge vraagd om hem niet te passeren. Zijn bezoek is te beschouwen als pro for ma. Daarna heeft prof. De Quay de frac tievoorzitter van de KVP, prof. mr. C. P. M. Romme, ontvangen. Verder heeft hij tussen de middag koffie gedron ken met de demissionaire minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra. Dit gesprek ging echter uitsluitend over praktische beleidszaken en was dus be doeld om de formateur nader te oriën teren over enkele punten van zijn pro gram. Dit program lag dus gisteren voor dat prof. De Quay zijn overleg met de fractieleiders begon, al zo ongeveer in grote lijnen vast. Het heette dat hij wel voldoende beleidspunten had op gesteld om een vruchtbaar gesprek met de fractieleiders te kunnen voeren. Het bezoek van mr. Burger had daar om niet de beslissende betekenis, die men er aanvankelijk aan wilde hechten, daar hel hier niet ging om het al of niet definitief vaststellen van de mogelijk heid tot samenwerking met de socia listen. Vandaag zal het er dus om gaan hoe en welke samenwerking tot stand kan komen tussen de confessionelen en de liberalen. Daartoe dienen dan de bespre kingen die prof. De Quay zal voeren met achtereenvolgens de heren Oud, Bruins Slot en Tilanus. Het uur U van de kabinetsformatie is dus aangebroken. is dat hij te paard, vergezeld van een deel van zijn familie en enkele ministers van zijn kabinet, op weg was naar de grens en zien reeds bevond in het betrekkelijk veilige gebied dat wordt beheerst door de tegen de Chinezen in op stand gekomen Khamba's. Daar er echter overal Chinese parachutisten zijn neergelaten en er slechts zeer weinig begaanbare passen en wegen zijn, blijft de mogelijkheid bestaan dat zijn achtervolgers, vele tiendui zenden manschappen sterk, hem op het laatste ogenblik nog grijpen. HET eerste nieuws over het wel slagen van de vlucht naar Indië kwam uit verdachte bron. Radio-Peking meldde dat de Dalai Lama op Indisch grondgebied was aangekomen. Hij was, zo zei de Chinese radio, ontvoerd door de op standelingen en over de grens ge bracht, waar zich ook het hoofd kwartier van de rebellen bevindt, namelijk in de Indische grensstad Kalimpong. Zolang er geen nader nieuws is omtrent het al of niet slagen van de vlucht uit Tibet, bestaat de mo gelijkheid, dat de Chinezen de Dalai ROTTERDAM. Unilever is de tweede industriële reus, die zijn jaar verslag over 1958 publiceert. Hieruit blijkt duidelijk welk een krachtige fi nanciële positie dit wereldconcern in neemt, waardoor het aandeel tot een van de beste beleggingsfondsen behoort van de beurs. Ondanks de laatste bonus- uitkering is het dividend over het ver hoogde aandelenkapitaal ruimschoots gedekt. Eigen nieuwsdienst TILBURG. Het invalidenwagentje van het tienjarige spastische patientje Jacky Pollart uit Tilburg, dat een paar dagen geleden werd gestolen, is terug. Het stond gistermorgen in een tuin aan het Heuvelplein, midden in de stad. Er was niets aan beschadigd. De zestienjarige Emiel Heuts uit Eys-Wittem is gisteravond in Simpelveld door een dorsmachine overreden en ge dood. De jongen reed mee op de tractor, die de dorsmachine trok. Toen hij van de tractor afsprong struikelde hij en viel onder de dorsmachine. Lama gevangen hebben kunnen ne men of hem hebben gedood. Ver volgens zouden zij zeer goed de boodschap de wereld in hebben kunnen zenden dat hij naar Indië was ontsnapt. Niemand zou dan weten dat hij gevangen of gedood was en men zou moeten aannemen dat hij op zijn reis in Indië vermist was geraakt, of wellicht vermoord door zyn „ontvoerders". STRIJD is opnieuw opgelaaid. Chinezen, die dagelijks verster kingen uit hun moederland ontvangen, de opstandelingen tot overgave te dwin gen. Opnieuw worden kloosters, waar zich de vrijheidsstrijders hebben ver schanst, in puin geschoten. Gevangenen worden bij duizenden tegelijk wegge voerd in de vrachtauto's die eerst ver sterkingen hebben gebracht. Op zeer grote schaal worden gevangen Tibeta nen opgehangen of doodgeschoten. BEHALVE per auto-convooi ontvan gen de Chinezen nu ook verster kingen per vliegtuig. Er zou zelfs sprake zijn van een geregelde luchtbrug tussen de westelijke provincies van China en de weinige vliegvelden die Tibet rijk is. Indië heeft zijn grens in het noord westen gesloten voor alle verkeer. Daardoor wordt het vluchtelingen uit Tibet onmogelijk gemaakt, zich op Indisch gebied in veiligheid te bren gen, tenzij zij door uiterst moeilijk terrein, dwars door het gebergte, Indië bereiken op plaatsen waar geen grens posten zijn. Eigen nieuwsdienst BREMEN Dr. Lutz Delius optredend namens de Deli maatschappij en de Senembah heeft thans bij de bevoegde Duitse rechter het verzoek inge diend om beslag te leggen op de partij Delidekblad in pakhuis 19 van het Bremer Lagerhaus Ge- sellschaft die deze week door de Ulysses is aangevoerd. Maandag of dinsdag zal de zaak in kort geding worden behandeld. Langdurige affaire In Bremense tabakkringen bestaat de vrees dat de juridische strijd, die daar na zal volgen een langdurige affaire zal worden. De Bremense tabakshandel is intussen uiterst zwijgzaam over de zaak. Liever had men maar helemaal geen publiciteit. Het is overigens bijna pijnlijk hoe weinig men in sommige Duitse kringen weet van de achtergrond van de actie van de Nederlandse tabaksmaatschap pijen. Zo is uit Duitse perskommenta- ï-en en uit opmerkingen in Duitse ta bakskringen de hardnekkige mening ge bleken dat de Indonesische regering de Nederlandse maatschappijen reeds voor de nationalisatie van hun plantages schadeloos heeft gesteld. Weer 5.dividend DEN HAAG De winst over 1958 van de Koninklijke/Shell Groep vertoont vergeleken met 1957 een daling van ruim 29 procent. De winst bedroeg 150,68 miljoen tegen 212,72 miljoen in 1957. Deze daling is voornamelijk het gevolg van prijsdaling van ruwe olie en olie- produkten. De verkoop nam in 1958 namelijk toe met 5 procent. De Koninklijke Nederlandsehe Petro leum Maatschappij zal over 1958 een on veranderd dividend voorstellen van 5 per aandeel van 20 nominaal. Hiervan is al 1,50 als mterimdividend uitge keerd. De jaarvergadering wordt op 20 mei gehouden. Het rijswerk voor de afsluiting van het Veerse gat tussen Walcheren en Noordbeveland zal worden uitgevoerd door een combinatie van T. en P. de Klerk uit Werkendam, Aannemingsmij. Jac. G. van Oord uit Utrecht,» Aanne- mings- en handelmij. Van Oord uit Wer kendam en het Aannemersbedrijf J. van der Vlies uit Sliedrecht. DORDRECHT Een van de oudste inwoners van Nederland, de 108-jarige Neeltje van Velzen, is gisterochtend om tien over elf in het gemeenteziekenhuis van Dordrecht overleden. Enkele weken geleden was zij in het ziekenhuis op genomen wegens een lichte darmstoor nis. Neeltje van Velzen werd op 21 janua ri 1851 te Jutphaas geboren. Al spoedig moest zij haar ouders missen, waarna zij in het Dordtse weeshuis onderdak kreeg. Zij trouwde met de heer H. van Zeben. Na zijn dood hertrouwde zij, maar een echtscheiding maakte een eind aan dit huwelijk. Neeltje van Velzen heelt opa Kip uit Dreischor nog op zijn honderdtweede verjaardag een paar sokken cadeau ge daan die aij zelf had gebreid. Niet lang daarna schoof zij de breipennen terzij de. In Groningen wordt woensd'ag 8 april een tentoonstelling van werken van Jean Lurgat geopend. Deze expo sitie is eerder in Amsterdam te zien geweest. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM B. en W. van Rot terdam zijn voornemens op zo kort mogelijke termijn een voorstel bij de gemeenteraad in te dienen teneinde een beslissing uit te lokken over de principiële vraag of het openbaar vervoer tussen de beide Maasoevers door middel van een tunnel, per metro dan wel per tram zal dienen te geschieden. Rotterdam zo zeide burgemeester mr. G. E. van Walsum dient zo spoedig mogelijk naar buiten duidelijk te laten weten wat het wil, opdat wij de grootst mogelijke zekerheid verkrijgen de bus niet te missen. In de gistermorgen ten stadhitfze ge- In Cervinia, een zonnig wintersport plaatsje in de Italiaanse Alpen brengen koningin Juliana, prins Bernhard en de vier prinsessen een korte vakantie door. De Koningin heeft niet lang getalmd. Zo snel mogelijk bond zü de smalle latten onder. Op de foto boven ziet men haar met haar ski leraar Leo Gasperl. De Matterhorn ver rijst op de achter grond. Prins Bernhard en de prinsessen Marijke en Mar griet zag men gis teren door de stra ten van Cervinia wandelen. Advertentie Waarschijnlijk begreep William Gilchrist niet waarom zijn ouders, en heel Engeland, gisteren zo opgelucht waren toen hij het ziekenhuis in Sutton verliet met de mededeling van de dokters: „Willy is niet radio-actief". Hij vond dat er maar akelig veel drukte gemaakt werd, alleen omdat hij met een paar vriendjes gespeeld had tussen het afval van een klokkenfabriek. Maar bij dat afval was radio actief materiaal waarmee de wijzers van de klokken lichtgevend worden ge maakt, en de Engelse tele visie kwam er zelfs aan te pas om een waarschuwing uit te zenden dat William en zijn vriendjes radio actief konden zijn. TERSCHELLING De hele dag Is de bevolking van Terschelling gisteren ongerust geweest over het lot van de veertienjarige Johan Haantjes uit Forme- rum. Tot tweemaal toe is de jongen wegge lopen. De eerste maal dacht men dat hij in zijn kano het Wad was opgevaren, maar Johan lag te slapen in een sloep, die in de haven van West-Terschelling lag. Vandaar op weg naar huis liep hij op nieuw weg. Na een urenlange speurtocht, waaraan het hele dorp deelnam, werd hij verwilderd en overspannen in een bun ker teruggevonden. ZUTPHEN. Een brand, die twee uur duurde en waarbij de brandweer werd gehinderd door een grote rookont wikkeling, heeft gistermiddag een deel van de steenfabriek De Havikenwaard bij De Steegh verwoest. Men neemt aan, dat de fabriek het eerste half jaar niet zal kunnen werken. De brand is vermoedelijk ontstaan, door een lek in de leiding van de met olie gestookte steenoven. Eerste Kamer over D.M.L. rapport: DEN HAAG. In de inhoud van het eerste deel van het verslag der com missie-Koersen over het aankoopbeleid van het D.M.L.zien vele Eerste-Ka- merleden een bevestiging van hun kri tiek op dit beleid in 1958. (Het was deze kritiek speciaal van de zijde der katholieke senatoren, die staatssecre taris Kranenburg tot aftreden noopte. In het oorlopig verslag over de begro ting van oorlog dringen die leden er op aan /oor de to >mst de taak van een staatssecretaris duidelijk te omschrij ven, om zo zijn politieke verantwoor delijkheid vast te leggen en een her haling van het gebeurde te voorkomen. Toch hebben deze leden sterk de in druk dat ook de minister een grote verantwoordelijkheid voor de gang van zaken heeft gehad. Verder wil len zij niet op het verslag ingaan, daar het in de Tweede Kamer nog niet aan de orde is geweest. Van onze bridgemedewerker ROTTERDAM. Twee nieuwsbronnen (U.P.I, en A.P.) melden ons dat uit gerekend op 1 april in de St. James- club in Londen vier bridgespelers bij een gewoon gegeven spel elk dertien kaarten van één kleur in handen kre gen. Peter Thursby, die het spel had gecou peerd, kreeg dertien klaveren, de ge ver, dr. L. W. Rowleston, kreeg' der tien ruitens, kapitein Minto Wilson keek tegen dertien hartens aan, ter wijl de 61-jarige hertog van Marlbo rough de gelukkigste was en dertien schoppens in handen kreeg. De heren waren enigszins ontdaan, kre gen een (tweede) kleur van opwindin gen ofschoon zij niet eens precies wisten dat de kans op deze gebeurtenis één op 53.644.737.765.488.792.839.237.440.000 was. De gever, dr. Rowleston, opende met zeven ruiten, waarmede hij bewees nooit de boeken van Ely Culbertson gelezen te hebben; Ely vertelt name lijk dat zo'n openingsbod slecht is, daar het de kaarten te gauw verraadt en de tegenpartij dan het bod wel zal afnemen. De hertog bod uiteraard groot slem in schoppen. Hij had geen moeilijkheden dit contract te maken. Uitzondering Het krijgen van zulke uitzonderlijk lan ge kleuren behoort in bridge tot de hoge uitzonderingen. Filarski bijv. zegt, dat hij in dertig jaren bridge-er- varing slechts één keer een speler een elfkaart zag krijgen bij gewoon geven; de drie andere spelers hadden bij die gelegenheid niet zulk een abnormaal Eigen nieuwsdienst GRONINGEN Met een brandende sigaar in zijn hand zakte gisteren de sigarenwinkelier II. Löhr te Musselkanaal in zijn winkel door een trapje. Ongelukkigerwijs kwam de sigaar precies terecht in een blik met benzine, dat onder het trapje stond. Enige uren later was de winkel zo goed als uitgebrand. Schade: vijftienduizend gulden. verdeeld spel. Een tienkaart is ook zeldzaam. Reeksen van negen of acht kaarten van een kleur komen wel wat vaker voor. In spelen (bijv. Whist) waarbij de kaar ten bij meer dan een tegelijk worden gegeven, behoren zulke lange kleuren zeker niet tot de hoge uitzonderingen. Overigens zijn we wel overtuigd van de eerlijkheid der genoemde Engelse spelers, doch we zijn wat minder ze ker van het feit of niet misschien een grappenmaker ongemerkt het spel met deze bizarre kaartverdeling op de tafel heeft weten te smokkelen. Het couperen van een spel doet niets toe of af aan de bestaande kaartverde ling, doch slechts aan de vraag wie de schoppens, wie de hartens, enz. in handen zal krijgen. DORTMUND. Vijf deelnemers aan de wereldkampioenschappen tafeltennis in Dortmund zijn gewond geraakt bij een botsing tussen een tram en een zware vrachtwagen. Op een na. de Noor Ommedal die een hersenschudding op liep, hebben allen het ziekenhuis weer kunnen verlaten. houden persconferentie over de vraag: „tram of metro?", verwekte die laatste uitdrukking even wat vrolijkheid. Ieder een begreep dat burgemeester Van Wal- sum bedoelde dat Rotterdam zekerheid wil verkrijgen de metro niet te missen maar om zijn persoonlijke voorkeur niet te verraden bezigde hij opzettelijk de in het spraakgebruik ingeburgerde term waarin sprake is van een bus. SPOEDIG HANDELEN Wie hun persoonlijke voorkeur geens zins ond^r stoelen of banken staken wa ren de wethouders J. U. Schilthuis en mr. H. Bavinck die zich in deze pers conferentie onomwonden voor het metro project uitspraken. Beiden betoogden dat het toenemende verkeer tussen de beide Maasoevers tot spoedig handelen dringt. De Maastunnel en de Maasbruggen kun nen het verkeer op de spitsuren nauwe lijks verwerken en de prognoses over de toeneming van het verkeer zijn op zijn zachtst uitgedrukt verontrustend. Een metro zou een afdoende oplossing zijn. Een metro met speciale tramstellen waarmede met een hoge frequentie kan worden gereden over een vrije baan maakt het mogelijk in beide richtingen dertig tot veertigduizend passagiers per uur te vervoeren en zulk een vervoers capaciteit wordt voor een lengte van jaren voldoende geacht. ARGUMENTEN VOOR Voor een tramtunnel zo zei wet houder Bavinck moet de theoretische maximum-capaciteit op ongeveer 12.000 passagiers per uur worden gesteld, maar dit maximum kan niet worden gehaald wegens de vertragingen die voor de tram stellen op de gewone weg niet zijn te vermijden. Voor het te verwachten massale ver voer met zware spitsen is een snelle rail- vemmding de aangewezen oplossing, zei wethouder Schilthuis, die vervolgens tien argumenten opsomde die voor een tunnel met een metro pleiten: geen last van openstaande bruggen, geen lange omweg via het Valkenoordviaduct, kortere rij tijd en hogere frequentie op de stamlijn, kortere aanvoerlijnen, roltrappen die het overstappen vergemakkelijken, vlugger in- en uitstappen doordat metrovloer en perron op gelijk niveau liggen, geen com plicaties met kaartjes kopen, korter op onthoud bij haltes en de mogelijkheid om met treinen van meer dan twee rijtuigen te rijden, wat bij de tram niet mogelijk is. KOSTEN Er is in deze persconferentie óók nog over de financiering gesproken. Met de uitvoering van het metro project is een bedrag van rond 130 miljoen gemoeid. Waar het de gemeente niet is toegestaan zich tot de kapitaalsmarkt te wenden moet nolens volens een beroep op het riik worden gedaan. Mejuffrouw mr. Zeelenberg, de wet houder van financiën, verklaarde ten aanzien van de investeringen wat minder pessimistisch te zijn dan een paar jaar geleden. „Ik heb goede hoop", zo zeide zij, „dat de nieuwe regering tegenover L,?un^ wat minder moeilijk zal staan". Zij concludeerde dat Rotterdam niet kan wachten tot barrières zijn opgeruimd waarvoor andere steden mét hun tunnel plannen staan. VATIKAANSTAD (UPI) Talrijke postzegelverzamelaars hebben gister morgen een stormloop ondernomen op de twee kleine postkantoren van het Vatikaan. waar voor het eerst postzegels met de beeltenis van paus Johannes XXIII te koop waren. Vatikaanse gendarmes werden in het geweer geroepen om de menigte lief hebbers in bedwang te houden. De nieu we zegels hebben waarden van 25, 35, 60 en 100 lire. Op de eerste twee is de Paus met tiara afgebeeld, op de an dere zijn wapen. Van onze correspondent KOPENHAGEN. Een probleem waarvan Nederland en zijn regering gelukkig.verschoond blijven, wordt in Scandinavië actueel. Het wordt reeds tot onderwerp' van hartstochtelijke discussies. Dit probleem is hoe men de Russische premier Nikita Kroesj- tsjef tijdens zijn staatsiebezoek onder dak moet brengen. Het bezoek van de Russische dic tator aan de drie Scandinavische lan den begint weliswaar pas in augustus van dit jaar, maar de voorbereidin gen voor deze ongewone gebeurtenis zijn reeds in volle gang en veroorza ken voorlopig in Noorwegen de groot ste moeilijkheden. Tot nu toe was het gebruikelijk dat staatshoofden bij bezoeken het konink lijke slot als verblijfplaats werd aan geboden, terwijl de begeleidende mi nisters in representatieve hotels wo nen. Kroesjtsjef schijnt echter lager te worden aangeslagen dan een mo narch, maar als hoger dan een eer- ste-minister te worden beschouwd. Dat wil zeggen, dat hij niet op het slot zal wonen; maar in een hotel wil hij zelf niet, waarschijnlijk uit veilig heidsoverwegingen. Daarom is het plan opgevat, dat de regering een huis zal kopen, waarin Kroesjtsjef zal worden ondergebracht. Dat huis zou dan later voor het huisvesten van pro minente staatshoofden worden ge bruikt. „Dat is onmogelijk", heet het in honderden ingezonden stukken van le zers aan de kranten. „Zulk een huis zou natuurlijk Kroesjtsjef-huis heten en zou een soort tegenhanger van het in een Franse film beschreven „Huis van de ergernis" zijn. Wie van de latere gasten zou het zich laten welgevallen in een Huis van de erger nis onder dak te worden gebracht? Het Dortmund-Eems kanaal is gis teren geopend voor schepen tot duizend ton met een diepgang van 2.50 meter. Tot dusverre konden schepen van dui zend ton slechts voor tweederde van de capaciteit worden geladen. Zwakke wind. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Overi gens op vele plaatsen opkla ringen en dezelf de temperaturen als gisteren of iets hogere, matige oostelijke MIESJE: Lekker warm. «APRIL: zon op 6.11, zon onder 19.17, maan op 4.36, maan onder 15.r max. neer- temp. slag in gr. 7-19 u. wind C. in mm Helsinki sneeuw nnw 3 Stoekh. onbew, wnw 12 Oslo zw. bew. zw 14 Kopenh. 1. bew. nw 10 Aberdeen zw. bew. z 11 Londen zw. bew. stil A'dam 1 bew. ono Brussel 1 bew. stil Luxemb. onbew. nno Parüs zw. bew. ono Bordeaux onbew. NO Grenoble onbew. nw Nice onbew. zw Berlijn zw. bew. nno Frankf. half bew. no München onbew. ono Zürich onbew. no

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1