BEZOEK VIEL MEE Dalai Lama trekt gewond door zijn verwoeste land MOSKOU AKKOORD Ministers op 11 mei naar Genève Bloedige Chinese terreur en chaos na mislukte opstand NIEUW HUZARENSTUKJE VAN VEROLMES WERF Automobilist rijdt verloofd paar dood Dr. DE QUAY FORMATEUR TWEE WEKEN NODIG PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 31 maart 1959 PAASBEST Neil Moss wordt niet geborgen Gebrek aan zuurstof PISTOOL CONTRA VUILNISBAK PAASSLFCHT DUIZENDEN VLUCHTEN Prinses Margaret voor tweede keer naar de paus Rode nota zonder Indonesische tabak beschuldigingen in Bremen Schip paste precies in rivier Hs door een reuzenhand gedraaid. De ScJl 0011111ÜU A" gleet) tewaterlating gesthiedde daaidoor zon I fel om zich heen President van hof verweert zieh Verduistering van 22 mille Onderzeeër voor ertsvervoer Verbetering; Hoofdkantoor: Goes, Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; iij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. J1100-3991Postbus 4, giro 116666 Hijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; ziissingen, Rembrandtlaan 24, tel 01184-3224; Terneuzen, Hieuwstraat 38. tel 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 el. 01110-2991 Jirecteur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs 1 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1566 TIBET: EEN TWEEDE HONGARIJE SHEFFIELD (Reuter) Het li- I chaam van Neil Moss, de Engelse student die vorige week op 300 meter diepte in een grot beklemd raakte en daar het leven verloor, zal niet ge borgen worden. De nauwe trechter waaruit redders! vergeefs getracht hebben hem te ver lossen. zal zijn graf blijven; vijftien ervaren grottenonderzoekers onder lei ding van een Franse deskundige hebben: gisteren hun pogingen om het lijk te bergen op moeten geven. De trechter; zal nu opgevuld worden met gruis en keistenen. De bergingspogingen mislukten door j dezelfde moeilijkheden die de redders1 vorige week ontmoetten: gebrek aan zuurstof en te weinig bewegingsruimte. De bergers slaagden erin dicht genoeg bij het lichaam van Moss te komen om een touw rond zijn lichaam te bin den. doch konden hem niet los trekken, i Reeds vorige week, direct nadat Moss; overleden was. verklaarde zijn vader! dat het lijk van zijn zoon beter in de grot kon blijven; hij wenste niet dat de grot nog meer slachtoffers^ zou eisen1 bij de bergingspogingen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Met een pistool schot heeft een Amsterdamse recher cheur gisternacht nog net kunnen ver hinderen dat zijn collega een omgekeer de vuilnisemmer op het hoofd werd ge zet. De politiemannen werden belaagd door een groep jongelieden, die een <even tevoren gearresteerde 21-jarige Wat een beetje zon kan doen! Zo druk was het op de Scheveningse terrasjes op eerste Paasdag. Velen konden de zonnebril zelfs niet missen. Wat een verschil met één dag later. Toen gaf een foto, op dezelfde plaats genomen, dit troosteloze beeld: lege terrasjes, weinig wandelaars Zonnebrillen? kom noudikke jassen! Van onze verslaggevers PASEN 1959 is niet de Pasen van het zomerjurkje, het fleurige kostuum en de grote trek naar buiten geworden. Zo stralend mooi als Ne derland vrijdag en zaterdag in het voorjaarszonnetje te kijk lag, zo mistroostig was het overal op tweede Paasdag. Nóg een geluk, dat alles niet zo erg was als De Bilt had voorspeld: de bewolking, de regen en de harde tot krachtige wind bleven tot en met eerste Paasdag tenminste weg. Hoewel Pasen vroeg viel, het weer niet veel beloofde en de bollen velden onze grote trekpleister nog niet in volle bloei stonden, was het traditionele Paasbezoek van buitenlanders zeer bevredigend en zeker boven verwachting hoog. Niet overal kon de balans al worden opgemaakt, maar het toeristenverkeer zal nauwelijks geringer zijn geweest dan vorig jaar. Eigen nieuwsdienst NEW DELHI. Verwoestingen, arrestaties, deportaties, moord partijen, ontsnappingen, executies en verraad vormen de kern van de verhalen die vluchtelingen uit Tibet vertellen wanneer zij de betrekkelijke veiligheid van Indisch gebied hebben bereikt. Terreur en chaos heersen in het land dat zij vaak met de groot ste moeite en achtervolgd door Chinese troepen of Tibetaanse ver raders hebben kunnen ontvluchten. De Dalai Lama is op de vlucnt, gewond bij een val tussen de rotsen. De .vereldlijke heerser, de in Peking' opgevoede Pantsjen Lama heerst nu, steunend op de Chi nese bajonetten. Hij staat aan het hoofd van een regering van pro- communistische elementen. Zijn eerste daad was het zenden van een telegram aan Peking: „Ik zal alles doen wat in mijn macht is om het communisme te doen zegevieren." De beroemde kloosters van Tibet branden. Bergartillerie schoot ze in puin nadat tienduizenden monniken in gevangenschap waren weggevoerd. De hoofdstad Lhasa, bijna geheel verlaten door de bevolking, is vast in handen van de Chinese troepen. Bij duizenden vluchten de hoofdstedelingen over de schaarse wegen de bergen in. Er wordt onbeschrijfelijke ellende geleden om dat de kloosters waar men altijd voedsel kon vinden onderweg, óf zijn afge brand óf bezet zijn door de troepen van Rood China. SPREIDING Het buitenlandse bezoek bleek echter beter gespreid dan andere jaren. Veel vakantiecentra in het oosten des lands hebben daarvan geprofiteerd, maar ook de Nederlanders zelf: zij konden wat ruimer adem halen. Alleen de duizend landgenoten, die aan de eerste na-oorlogse grote cruise naar Wight deelnamen, hebben weinig plezier van hun uitstapje op dat eiland beleefd. Gedurende de drie uur, dat zij op het eiland konden rondkijken, heeft het voortdurend hard geregend. GEEN PIEK Er waren behalve de vooral in Arnhem, de stad Groningen, Zuid-Lim burg en Twente welkome spreiding nóg een paar verschillen met andere jaren, wat het vreemdelingenbezoek be treft: vrijdag en zaterdag zijn opval lend weinig bussen onze grenzen gepas seerd. Over het algemeen was er veel minder dan vroeger sprake van „een piek". Dat maakte het werk aan de grenzen en bij de logies-informatie- diensten veel gemakkelijker. Zeker vier-vijf den van alle vreemde lingen waren dit jaar Duitsers. Zon dag waren er ook veel Fransen en Bel gen. Arnhem meldde een groot aantal j Engelse militairen, Groningen veel Scandinaviërs. Het aantal Denen was groter dan andere jaren. PRIJSVERSCHIL De Duitsers, die Nederland bezoch ten, hadden daar overigens voor een groot deel een bijzondere reden voor. Velen kwamen hier hun plaatsje voor de zomervakantie reserveren; zomer huisjes waren bij hen erg in trek. An deren kwamen profiteren van het op merkelijke prijsverschil in hun winkels en de onze. LONDEN (Reuter) Niet alleen de Britse koningin-moeder gaat vol gende maand naar Rome, maar ook prinses Margaret. Op het laatste moment pas heeft de prinses besloten met haar moeder mee te gaan. De voornaamste reden van Margarets jreis naar Rome zou zijn een bezoek te brengen aar p-.us Jfvhann XXIII. Tien j jaar gelhtïeïf heeft de voorganger van i de huidige - paus. Pius 3ÊII. prinses Margaret al eens in auchëntié. ontvan- I gen, maar zij schijnt er zeer op ge- steld te zj]n ook met het huidige hoofd I van de rooms-katholieke kerk kennis te I maken. BREMEN (AP.) Het Britse vracht schip Ulysses is gisteravond in Bremen ■buurtgenoot wilden ontzetten. De arres-1 aangekomen met "de eerste partij Indo- tant was in verband met een diefstal nesische tabak, die in plaats van naar de al geruime tijd gesignaleerd. Amsterdamse, naar de Bremense tabaks- Twee rechercheurs herkenden hem op markt ls gezonden. Shun ronde door de Karnemelksteeg bij ^an boord bevinden zich ruim 2400 de Nieuwendijk. en rekenden hem in. De j balen Sumatra-tabak. Zoals wij vrijdag jongeman verzette zich hevig en riep melddcn hebben de Deli maatschappij en 'om hulp. de Senembah alle voorbereidingen ge- Op het kabaal schoten uit hoeken en troffen om op de tabak, die van hun gaten plotseling zeven kornuiten naar overgenomen plantages afkomstig is 'voren, die onmiddellijk de politieman- beslag te leggen. nen te lijf gingen. Eén van hen nam een tot de rand gevulde vuilnisbak op. en maakte aanstalten om het ding op AMSTERDAM. Een baby moest het hoofd van een rechercheur om te.gistermiddag met ernstige brandwondenj keren. qn het Wilhelmina gasthuis te Amster- Een waarschuwingsschot bracht hem dam worden opgenomen. Zijn wieg had op andere gedachten. Hij nam met vlam gevat toen een ouder broertje er zijn medestanders ijlings de vlucht. De ee'n paar brandende lucifers in had la arrestant werd in het bureau Warmoes- ten vallen, straat opgesloten. I DEN BOSCH Bij d6 scheepswerf bouw is zo scherp, dat deze kostenverho- van Verolme in Heusden heeft mengende factor wel eens beslissend zou an veioimc kunnen zijn voor het voortbestaan van zaterdagmorgen opnieuw het scheept- dp werf jn Heusden bouwkundige huzarenstukje geleverd I om een schip te water te laten dat Voorlopig gaat de activiteit daar ech- biina even lan* is als de rivier breed, ter door. Na de tewaterlating werd de J eerste sectie gelegd voor de bouw van j De honderdzeventig meter lange en een do^ voor het bedrijf van Verolme twaalf meter hoge tanker Naess I^rr] op Rozenburg. gleed er van de helling. Juist op het moment dat zij het water raakte werd zii door negen staalkabels gegrepen en 7 7 der complicaties. Mejuffrouw Julienne Michel had de doop verricht. Zij was daarvoor met de reder, Erling Naess. uit Noorwegen overgekomen. De vice-president van Ve rolme, vice-admiraal b.d. De Booy be- Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Gistermida'ag is het loonde doooster met een'modeTvan de tuinhuisje van een Amsterdammer, die voorsteven van de tanker met inscriptie, de Paasdagen wilde gebruiken om zijn optrekje aan de rand van de stad wat De Naess Tern begint nu de moeizame op te knappen, bij de grote schoonmaak en kostbare reis naar IJsselmonde, jammerlijk afgebrand. waar het scMp *'ol"dtafg'—.«uienraten De eigenaar had er wat oud hout afge- nndpr drie bL»f!n Na dë sloopt, had de rommel op een hoop ge- tèwaleriating werd daarom de hoop uit-smeten en er de brand ingestoken Het gesproken °dat het bruggenprobleem hoog oplaaiende vuur sloeg plotseling spoedig zóu zijn opgelost. De concurren-over op het tuinhuisje. De brandweer tie op de wereldmarkt voor de scheeps-kwam te laat. MOSKOU (Reuter). De con-; ferentie van ministers van buiten landse zaken van de Verenigde Sta-1 ten, de Sowjetunie, Groot-Britannië en Frankrijk zal in elk geval worden gehouden. Gisteren heeft de Sow jetunie geantwoord op het pas vori ge week te Moskou overhandigde voorstel van het Westen om op 11 mei de ministers te Genève bijeen te laten komen. Het Kremlin gaat met plaats en tijdstip akkoord. „Het is de kortste Russische nota die ik ooit heb gezien", zei een diplo maat m Moskou na de overhandiging van het antwoord. Deze kortheid spruit voort uit de afwezigheid van de gebruikelijke beschuldigingen aan het adres van de Westelijke mogendheden. De nota behelst slechts één klacht, nl dat het jammer is dat de Westelijke mogendheden niet hebben ingestemd met de volledige deelneming aan dè conferentie van Tsjechoslowakije en Polen, zoals de Sowjetunie nadrukke lijk had gevraagd. Het Kremlin spreekt echter de hoop uit dat de deelneming van deze landen op een later tijdstip, tijdens de conferentie, kan worden ge- regela. en dringt niet verder aan op herziening van het Westelijke stand punt. OOK LEIDERS Zonder er veel woorden aan te besteden gaat het Kremlin akkoord met deelneming van vertegenwoordi gers van Oost- en West-Duitsland aan de piinistersconferentie. „Deze kwestie kan als geregeld worden beschouwd", zegt de nota. Het Westen had voorge steld. vertegenwoordigers van beide delen van Duitsland als adviseurs toe te laten: Oostduitse adviseurs voor de Russische delegatie en Westduitsers voor Amerika. Groot-Britannië en Frankrijk, Ook de opzettelijk vaag gehouden agenda die het Westen heeft voorge steld, heeft de instemming van het Kremlin. De ministers zullen te Ge nève spreken over de Duitse kwestie, de positie van Berlijn en een Duits vredesverdrag. Uit het feit dat de Sowjetunie met de gehele tekst van de Westelijke nota's akkoord gaat leidt men m Washington, Londen en Parijs af, dat het ook de Russische bedoeling is, dat een conferentie van ministers van buitenlandse zaken de basis legt voor een enige maanden later te houden conferentie van Kroesjtsjef, Eisenho wer, Macmillan en de Gaulle. VOORSTEL HERHAALD De Russische regering heeft voor is tijdens het afgelopen weekeinde nog een verklaring afgelegd waarin zij op nieuw het voorstel doet om een niet- aanvalsverdrag te sluiten tussen de twee grote Europese militaire organi saties, het Noordatlantische pact en het Pact van Warschau. „De Sowjet unie zou het totstandkomen van zulk een verdrag beschouwen als een zeer belangrijke stap op de weg naar goede betrekkingen en vertrouwen tus sen alle betrokken landen". Verder hield de verklaring een herhaling in van wat. Moskou al vaker heeft voor gesteld: de noodzaak van een Duits vredesverdrag, de status van vrije stad voor West-Berlijn, de wenselijk-, heid van een gedemilitariseerde zonej in Midden-Europa enz. De Tibetaanse regering, die toch weinig had in te brengen, is in haar heel door de Chinezen afgezet en ver vangen door een streng militair regiem. Onder de leiding van de Pantsjen Lama beijvert zij zich, hand- en spandiensten j te verlenen aan de bezetter. Zij laat landgenoten die van sympathie voor de opstand worden beschuldigd, gevangen nemen en laat jacht maken op de vluch telingen. Grote verliezen De vrijheidsstrijders houden nog steeds een aanzienlijk deel van Tibet in handen, maar zij hebben grote verliezen geleden. Van hun zorgvuldig, met steun van Tsjang Kai-sjek opgebouwde wapen- voorraden is een zeer groot deel verlo ren gegaan. Het aantal manschappen dat zij in handen van de Chinese troepen hebben zien vallen bedraagt zeker viër- of vijfduizend, wat in het dunbevolkte Tibet een geweldig aantal is. Duizenden Tibetanen die zich graag bij de opstand hadden willen aansluiten, hebben dat niet gedurfd uit vrees voor de Chinese terreur. 'De toestand lijkt opvallend veel op die van twee-en-een-half jaar geleden, toen Hongarije in opstand was tegen het communistische regiem. Ook nu is er een communistische tegenregering aan de macht die met behulp van buiten landse troepen de opstand probeert neer, te slaan. Ook nu heerst er verraad, j En evenals toen, is hulp van buiten on mogelijk. Neh roe waarschuwt De betrekkingen tussen Peking en New Delhi beginnen gespannen te ge raken. Tot voor zeer kort heeft Nehroe zich nooit willen uitspreken over Tibet en zelfs grensschendingen door Chinese troepen heeft hij langs zich heen la ten gaan. Nu heeft China hem echter gedwongen tot het innemen van een standpunt: Peking beschuldigt Indië er van, op zijn grondgebied een hoofd kwartier van de rebellen te herbergen, hetgeen door Nehroe onmiddellijk is ontkend. De meedogenloze vervolging van de vrijheidsstrijders heeft Nehroe ertoe ge bracht, zijn sympathie voor de Tibe tanen uit te spreken. Maar hij waar schuwde meteen, dat Indië niet de schuilplaats zal kunnen worden van dui zenden vluchtelingen. Er zal scherp worden geselecteerd. Verontwaardiging Ook heeft Nehroe zijn verontwaardi ging uitgesproken over het Chinese ver zoek om de kwestie-Tibet niet door het Indische parlement te laten behandelen. al daar dat „onbeleefd jegens de Chinese, volksrepubliek" zou zijn. „Dit parle ment zal zich door niemand laten voor schrijven waarover het wel en waar over het niet zal spreken", zei hij. Wat er zal gebeuren wanneer de vluchtende Dalai Lama om politiek asiel vraagt te New Delhi, is niet te voorspellen. Hij heeft in Indië vele vol gelingen en Nehroe zal onder zware druk worden gezet. Maar het is zeker dat de betrekkingen met Peking in ge val van toelating van de Dalai Lama helemaal zouden verkoelen omdat Pe king het als een vijandige daad zou be schouwen wanneer iemand die voort vluchtig was, in Indië goed werd ont haald. Overmacht Omgeven door een klein groepje advi seurs de schamele resten van zijn regering en enige tientallen vrijheids strijders trekt de Dalai Lama door zijn verwoeste land. De stoet vordert langzaam, want de geestelijke leider van Tibet is volgens berichten van vluchtelingen zwaar gewond. Het kan dagen en zelfs weken duren eer hij de grens van Indië bereikt. Met vliegtui gen zoeken de Chinezen nu naar hem. Enige tienduizenden manschappen be waken alle passen. Uit China trekken elke dag nieuwe troepen Tibet binnen. Nu reeds zijn er 300.000 man. De Tibetanen zijn zich bewust dat deze overmacht, die dagelijks groeit, niet te overwinnen is. Maar zij kun nen het in hun onbegaanbare bergland jaren volhouden en de Chinese bezet ters het leven zeer onbehaaglijk ma ken. ROOSTEREN Op de don kere smalle weg tussen Maas eik en Roosteren vlakbij de Limburgs-Belgische grens is gisteravond een verloofd paar doodgereden door een inwoner van Sittard, een zekere De G. Hef paartje, dat gearmd aan de rechterkant van de weg liep. werd tegen negenen achterop gei eden door een personenauto, die geen koers wijzigde maar beide jonge mensen tegen de weg smeet en ver volgens op een tegenligger botste. Mejuffrouw Annie Curvers uit Roos teren (24) en haar dertigjarige ver loofde Jan Jansen uit Illikhoven moeten op slag dood zijn geweest. De bestuurder van de auto zag kans na de botsing met zijn beschadigde wagen door te rijden naar een café in het dorp. Daar vroeg hij even de politie te mogen opbellen, omdat hij een aanrijding had gehad. Op de vraag van de caféhouder of het ern stig was, antwoordde de G.: „Nee, alleen maar wat schade aan de wagen". Er is in de loop van de avond een bloedproef op de bestuurder geno men omdat de politie, die overigens geen enkele inlichting wenste te geven, vermoedde, dat de bestuur der onder invloed van drank zou hebben gereden. Schmidts vrijlating DJAKARTA (AFP) De presi dent van het Indonesische hof van re visie heeft zich zaterdag verweerd tegen de opwinding, die de vrijlating van de heer H. C. J. G. Schmidt in nationalistische en communistische kringen in Indonesië heeft verwekt. Bij massa-demonstraties in Djakarta is de uitspraak van het hof, waarbij de levenslange gevangenisstraf voor Schmidt werd gewijzigd in vijf jaar met aftrek, heftig aangevallen. De pre sident van het hof, raden Tjilrosudibjo. heeft zelfs telefoontjes gekregen, waar in werd gedreigd met moordaanslagen op zijn persoon. De president heeft nu zaterdag ver klaard dat hij de reacties op het von nis begrijpelijk achtte, maar dat ze niet rechtvaardig waren. Hij -zei bereid te zijn indien nodig de stukken van het geding in revisie aan de regering en het publiek ter beschikking te stellen. heeft kort voor Pasen de 51-jarige boekhouder C. R. gearresteerd. Hij wordt verdacht van verduistering van 22.000 gulden ten nadele van zijn werk gever, een grossier in Den Haag. Gedurende de afgelopen twee jaar zou R. het geld via manipulaties met blan co cheques van de giro hebben gehaald. De verduistering kwam bij een interne controle aan het licht, t? DEN HAAG. Vandaag begint het tweede stadium van de kabinetsfor matie, het eigenlijke werk aan het ka binet zelf. Dit werk is in handen ge legd van prof. dr. J. E. de Quay, wiens naam wij reeds eerder noem den en die zaterdagochtend op paleis Soestdijk werd ontvangen en daar van de Koningin de opdracht kreeg een kabinet te vormen „dat zal kun nen rekenen op een vruchtbare sa menwerking met de volksvertegen woordiging". Dezelfde ruime formulering was twee weken tevoren ook gebruikt bij de informatieopdracht aan prof. dr L. J. M. Beel. Het gaat dus op de zelfde voel verder, ditmaal echter met gebruikmaking van de wetenschap, die deze laatste heeft vergaard. De formateur vertrok uit Soestdijk met het dossier-Beel naar zijn provinciale residentie Den Bosch, waar hij de Paasdagen heeft besteed aan de be studering ervan. Vanochtend zou prof. dr. De Quay in Den Haag aankomen om daar zijn arbeid aan te vangen. Zoals gebruike lijk heeft hij de Koningin verzocht de opdracht in beraad te mogen hou den. Pas als een formateur zijn taak heeft vervuld en er in is geslaagd een nieuw kabinet samen te stellen. neemt hij de opdracht aan. Prof, dr. De Quay heeft al laten weten dat hij ongeveer twee weken voor zijn voor bereidende arbeid denkt nodig te heb ben. Daar de formateur eerst de stuk ken heeft moeten bestuderen om zich een beeld van de situatie te vormen, is er nog geen contact geweest met personen. Pas vandaag zal prof. dr. de Quay een beslissing nemen in wel ke richting hij kan werken en aan de hand daarvan kan hij bepalen wel ke mensen hij moet polsen. 't; De Bilt: rustig Het K.N.M.I. in De Bilt meldde ons gisteravond om 23.15 uur: Enkele verspreid voorkomende buien maar ook hier en daar opklaringen en in de ochtend plaat selijk mist. Zwakke tot matige verander lijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen. MIES JE: Nog een eitje? Een delegatie van tach tig Tibetanen is in de Indische hoofdstad New Delhi aangekomen om premier Neliroe liulp te vragen in de stryd tegen de Chinese onderdruk kers. Hoewel de sympa- thie in Indië in het al gemeen zeker aan de kant van de Tibetaanse vrijheidsstrijders is, zal Indië zich zoveel moge lijk afzijdig houden om LONDEN (Reuter) Een Brits constructiebedrijf werkt plannen uit voor de bouw van een reusachtige onderzeeboot, bestemd voor het ver voer van ijzererts van Canada naar Britse havens. Het vaartuig zal worden voortge stuwd door kernenergie. Het zal een i waterverplaatsing hebben van 50.000 ton en een snelheid kunnen behalen van 25 zeemijlen. Het vaartuig zal dusdanig (worden geconstrueerd, dat het constant op een diepte van 90 meter kan varen. Het wordt 180 meter lang. De ertshavens aan de Hudson Baai in het noorden van Canada zijn vele maanden per jaar dichtgevroren, zodat men in korte tijd ai het in een ge heel jaar geproduceerde erts moet wegvoeren, eer de winter de vaart op-1 nieuw aan banden legt. Het Britse project is een direct ge volg van de successen die de Ameri kaanse door kernenergie voortgestuwde onderzeeboten Nautilus en Skate heb- Peking met voor het ben behaald bij de vaart onder het ijs hoofd te stoten. Zelfs zal van de Poolzee. Het is mogelijk geble- het niet in onbeperkte^en- gehele jaar door onder het ijs Vluchtelingen tne door te varen. Onderzeeboten zouden viucnteiingen toe- h( mogelijk maken, het erts uit Noord- Canada in elk jaargetijde te versche-1 (Telefoto) pen. 1 mate 1 APRIL: zon op 6.18, onder 19.12" maan op 02.55. onder 12 14. Onze weerkundige medewerker: De depressie, die de oorzaak was van het regenachtige weer op Tweede Paasdag heeft een merk waardige koers gevolgd, eerst in noordoostelijke richting over de Oceaan tot bij Schotland en vervol gens naar hel zuidoosten over Engeland naar Noord-Frankrijk, waar zij gisteravond te vinden was. Inmiddels begint een nieuwe de pressie haar rol over te nemen. Deze beweegt zich naar het zee^ gebied tussen IJsland en Schot land Voordat deze depressie hier is moei eerst een rug van hoge druk overtrekken; deze beweegt zich evenwel maar zeer langzaam en versterkt zich daarbij, zodat het weer er zeker niet op achteruit zal gaan. De kans op buien neemt af, de kans op opklaringen wordt gro ter, zodat het weer bij de overgang van maart naar april er niet gek uit zal zien. T. K.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1