Regeling minimumprijzen wordt gehandhaafd IA it Ijet leven ley berken Het Paasevangelie Neptunus moet winnen om zich kampioen te noemen Nieuwdorp en Arnemuiden betwisten een beker M orgen viert de christenheid over de ganse aarde het Paas-feest. De psalm des levens zal in allerlei toonaard weerklinken, dat Christus is verrezen. Men zegt, dat in Rus land de gelovigen der Oosters- Orthodoxe kerk op Pasen elkaar begroeten met de woorden: de Heer is waarlijk opgestaan. De opstanding van Christus wordt daar niet gezien als een vrucht van het lijden. Veeleer wordt het lijden en sterven opgevat als het begin van Christus' overwinning op de dood, welke zege haar zegel ont vangt op de dag der opstanding. BODEM IN DE MARKT VAN GROOT BELANG DE KERKKLOK ROEPT Petsie Pelle Pingo Flitsen uit de tuinbonw Personeel PZEM naar sporttornooi ALGEMENE ZEEUWSE ALGEMEENE ZEEUWSCIIE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ N.V. VOETBALPROGRAMMA VOOR VANDAAG Serooskerke vecht voor zijn behoud Zaterdag 28 maart 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Advertentie Van onze tuinbouwmedewerker q, EEDS eerder is er in deze O rubriek op gewezen dat de tuinbouw geen garantiebeleid van de overheid kent, zoals dat wel het geval is bij de landbouw. Tot een evenwichtige ontwikkeling van het inkomen der bedrijfsge- noten levert de tuinbouw zelf een belangrijke bijdrage door een stelsel van minimumprijzenfond- sen. Groot is de betekenis van deze minimumprijsregeling zoals deze wordt uitgevoerd namens de Nederlandse tuinders door het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, de overkoepelen de organisatie van de Nederland se veilingen van groenten en fruit. In het jaar 1958 is de grote betekenis van deze minimumprijsregeling weer een duidelijk onderstreept. Uit een overzicht van net Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen blijkt dat er in 1953 een ongekend grote door draai is geweest van verschillende pro- dukten. Dank zij de minimumprijsrege ling heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen miljoenen guldens aan de aanvoerders terug kunnen be talen voor deze doorgedraaide produk ten. Het bedrag dat aan vergoedingen voor doorgedraaide produkten werd uit betaald was in 1958 belangrijk hoger dan het bedrag dat werd ontvangen voor heffingen op de aangevoerde produkten. Dit kwam hoofdzakelijk omdat er een overvloedige oogst was van verschillen de gewassen, met name bij de volle- grondsgroenteteelt. Hierdoor ontstond een ongunstige verhouding tussen vraag en aanbod, met het gevolg dat grote partijen groenten onverkocht zijn ge bleven. Zo ziet men uit de gegevens van het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen dat in de maanden februari en maart van 1958 er op de veilingen een aanvoer was van 20.000 ton witte kooi en hiervan draaide in deze maanden iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiyï oogst bijna 6 miljoen gulden aan hef fing werd ontvangen. Met nadruk wijst het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen er in zijn officieel orgaan Groenten en Fruit op, dat het uitkeren van de vergoedingen 10.000 ton door. In februari en maart I ?chte? maar eSn bijkomstigheid is van werd voor kool aan heffing ontvangen een bedrag van 120.000 en voor door draai moest worden uitbetaald een ver goeding van 350.000. In de herfst van 1958 is 9000 ton an dijvie onverkocht gebleven. Tegenover de heffing van 84.000, die toen werd ontvangen, kwam een vergoeding te staan van 484.000. Grote reserves Gelukkig waren er grote reserves in de minimumpr ij zenfondsen zodat de tekorten opgevangen konden worden. Dat de financiële gevolgen van het op grote schaal doordraaien van groen ten ernstig kunnen zijn, blijkt wel uit het feit dat de minimumprijzenfondsen van de verschillen produkten op 1 jan. 1958 een totaal bedrag omvatten van 4,9 miljoen gulden. Aan het einde van 1953 was dat verminderd tot 4 miljoen gul den. Een belangrijke teruggang dus en dat in een jaar, waarin door de grote de minimumprijsregeling. De regelingen zijn door het tuinbouwbedrijfsleven na melijk niet in de eerste plaats ingesteld om vergoedingen te kunnen uitbetalen. De betekenis van de regeling reikt veel verder. Voor alles heeft zij im mers ten doel een bodem in de markt te leggen en te handhaven. Dit houdt in dat verschillende produkten niet be neden een zekere minimumprijs wor den afgegeven en dat dus de verkoop prijs nooit lager kan zjjn. dan deze minimumprijs. Het grote voordeel voor de tuinder is dat hierdoor geen totale, ineenstorting van het prijspeil kan ont staan. Door de minimumprijzenfondsen wordt, bereikt dat het marktoverschot uit de markt wordt genomen en niet meer op treedt als concurrent van het gedeelte van de aanvoer waarvoor wel afzet mogelijkheden zijn. In de deze week gehouden vergade ring van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen is besloten tot voort zetting van deze minimumprijsregeling in het komende jaar. ZAALHANDBALPROGRAMMA Van onze zaalhandbalmedewerker In de dames jun. Ie kl. kan de wed strijd MarathonWalcheren 1 in Middel burg volop spanning bieden met winst voor Walcheren. In de dames 2e kl. is Olympus sterker dan Luctor, terwijl de dames jun. van Olympus 1 de beide pun ten van Tonido kunnen binnen .halen. In de heren jun. Ie kl. is Tonido te sterk voor Walcheren, terwijl in de heren 2e kl. de heren van Olympus niet opge wassen zijn tegen Tonido 2. 's Middags: meisjes adsp. C Walcheren 4 Olympus 3 (1); meisjes adsp. C Zld. sport2Marathon 2 (2); jongens adsp. MarathonWalcheren (2); meisjes adsp. afd. A Olympus 1Walcheren 2 (1); meis jes adsp. A Walcheren 1Zld. sport l (1); jongens adsp. OlympusE.M.M. (3) s'Avonds: dames 4e kl. Marathon 3— E.M.M. 2 (1); dames jun. Ie kl. Mara thonWalcheren 1 (2); dames 2e kl. Olympus 1Luctor (1); dames jun. Ie kl. Olympus 1Tonido (1); heren jun. Ie kl. WalcherenTonido 1 (2); heren 2e kl. Olympus 1Tonido 2 (2). In Goes komen allereerst de twee plaatselijke teams uit Bergen op Zoom tegen elkaar in het veld nl. Fortuna 1— Sios 1 (op het veld won Fortuna de laat- ste ontmoeting). We verwachten hier een was het Goede Vrijdag. Het is felle strijd met uiteindelijke winst voor een vraag, die al vele jaren in Fortuna 1. In de heren 3e kl. zien we de discussie is: moeten we die dag vieren, dan wel niet. Nu is het hem juist het woord „vieren", WT TIMP FIV T!V II VP S dat de moeilijkheid geeft. Geden- W I - I r. 1 1 dag wel^Er^gT over die da een VOETBALPROGRAMMA wijding, die de diepste vezelen MIDDELBURG. Hieronder volgen de van het zieleleven raakt. Het is aangebrachte wijzigingen in het voetbal- een dag van diepe ontroering om het hoogtepunt van het lijden van onze Heiland, een lijden, dat j= Hij droeg om onze zonde. Wij wil- len ons graag diep neerbuigen om die zonde. Maar wij willen toch ook het hoofd oprichten van dank- baarheid, omdat Hij daar in on- ze plaats wilde staan. Wij willen, naast de huiselijke en persoonlij- ke gedachtenis, in prediking en sacrament, daarbij stilstaan. Maar juist de spanning, die daar 5j in ligt, maakt velen zo huiverig voor „vieren", in de betekenis. waarin dat meestal wordt gedaan en ook in de gedachte aan wat er gebeuren zou op deze dag als 2 algemenefeestdag in een ge- seculariseerde wereld. Daarom is het met de Goede Vrijdag altijd wat aparts. In zeker opzicht gaa1 de werkdag als gewoon door. En 2 toch rekent men met de gedenk- 2 dag, die hij is en is de dag an- ders dan anders, wordt het mat 2 name tegen de middag en in de 2 avond zo, dat het leven stilvalt 2 en dat velen zich naar de kerker. 2 2 begeven en later weer met vele 2 anderen luisteren naar de aarogrij. pende muziek, die het gebeuren 2 van Goede Vrijdag in het een- trum heeft. Het verschijnen van de dagbladen, van de Christelijke 2 dagbladen met name is op deze 2 2 dag altijd een bijzonder vraagpunt 2 geweest. Voor de avondbladen niet jjê zozeer. Die kwamen niet uit. Maar 2 voor een ochtendblad is dat an- ders. Als dat op Goede Vrijdag 2 niet verschijnt, betekent dat, dat 2 de donderdag een pauze in het 2 werk geeft, maar de Goede Vrij- dag uitgezocht niet. Nu is het 5 2 daarom zo geregeld, dat ze in de 2 2 morgen verschijnen, maar dat de 2 dienst voor de zaterdagkrant zo 2 geregeld is, dat de redacteuren op 2 de Goede Vrijdag zelf meer ruim- 2 2 te van tijd hebben. Sinds de Prot.-Christelijke Journalistenkring 2 werd opgericht, is het gewoonte 5 2 geworden, dat de leden daarvan op de donderdagavond bijeenko- 2 men, om dan die dag te sluiten 2 en de gedenkdag zelf te openen 2 rondom de gedachtenis aan en de roem in het Kruis. In de mor- gen warden dan de vraagstukken van de Christelijke journalistiek 2 besproken en in de middag reizen H allen af, om in eigen kerkelijke 5 2 en huiselijke sfeer de Goede Vrij- 2 dag door te brengen. Dat is ook 2 dit jaar gebeurd. Nu geef ik geen verslag daarvan. Maar wel één impressie. En dat is. dat wel dui- 2 2 delijk aan de dag trad. dat de 2 Christelijke voorlichting in de 2 branding van de tijd staat. Dat is niets nieuws. De Bijbel is in 2 alle tijden een hoogste actueel 2 2 boek. En het nieuws van Goede Vrijdag en het Evangelie van de 3 Paasdag is altijd weer het be- 2 3 langrijkste nieuws, dat er in de 2 wereld is. Maar het moet ge- 2 bracht worden in het raam van het huidig ogenblik en met de mid- 3 delen, die dat ogenblik heeft. Veer- 3 2 tig jaar geleden was er geen ra- 2 2 diovraagstuk daaromheen. Tien jaar geleden geen televisiepro- 3 bleem. En na de oorlog hebben 3 de mogelijkheden van de pers 2 nieuwe kansen gegeven, maar ook 2 zware eisen gesteld. Dat alles 3 2 roept vraagstukken op. Ziende op 3 de boodschap van Goede Vrij- 3 dag en vooruitziende naar de bood- 2 2 schap van Pasen, hebben de Chris- 2 ten-voorlichtingsmensen daar- 5 2 over met elkaar gesproken. We 2 mogen wel zeggen: in een be- 2 2 wogen discussie, waarin de broe- 3 derband toch op alle momenten te herkennen was. Daarvan wil ik 5 2 op dit ogenblik melding maken. 3 programma (zaterdagcomp.). 28 maart. UITGESTELD: 's-Heer Hendrikskinderen I—Wissen- kerke I; Kloetinge II—Rillandia II. 30 maart. Zaamslag IITerneuzense Boys II. De bekerwedstrijd (KNVB zaterdagbe ker) NieuwdorpArnemuiden, die voor zaterdag a.s. is vastgesteld, zal worden uitgesteld tot nader bekend te maken da tum. Gedurende het Paasweekeinde zullen in Zeeland nog de volgende wedstrijden worden gespeeld (aanvulling op eerder gegeven programma). Zaterdag 28 maart. Tern. Boys IF. C. Lessa; Oostkapelle I—Northrop A F C. Maandag 30 maart. Kloetinge I—Volhardén Aalst; Kloetin ge vet—Volharden Aals vet; Serooskerke IChristopher Wren F C. De wedstrijd Zeelandia ILoco F C, die aanvankelijk op zaterdag 28 maart zou worden gespeeld, gaat niet door. MIDDELBURG. De personeelsvere- ging der P.Z.S.M. zal ook dit jaar weer deelnemen aan het jaarlijkse Interprovin ciale Sporttornooi voor personeel van provinciale elektriciteitsbedrijven in Ne derland. Het tornooi, waarvan de organisatie dit maal wordt verzorgd door de n.v. Provin ciale Limburgsche Electriciteits-Maat- schappij, zal worden gehouden op zater dag 13 juni a.s. in het Sportpark „Jeker- dal" te Maastricht. De volgende takken van sport zullen worden beoefend: voetbal, athletiek (waaronder touwtrekken), lawntennis, ta feltennis (te houden in het Staargebouw) en volleybal. strijd tussen O.N.O. en Fortuna 2. Indien O.N.O. wint is degradatie naar de 4e kl. van Fortuna 2 zeker In d.e dames 3e kl. kan Sios de voile winst van Zld. sport 2 behalen. In de dames 3e kl. een span nende ontmoeting tussen ODIVolhar> ding. Beide teams hebben nog drie wed strijden te spelen en staan gelijk met 8 punten. We vermoeden echter dat Vol harding toch niet opgewassen is tegen ODI, daar ook de vorige ontmoeting in een overwinning voor ODI eindigde. De spannendste ontmoeting zal onge twijfeld de strijd tussen Neptunus 1 en Marathon 3 zijn. Neptunus moet deze strijd winnen wil het zich kampioen van de heren 3e kl. noemen en recht op pro motie naar de 2e kl. Het kon wel eens een puntenverdeling worden. In de heren 2e kl. kan Hellas 2 het tegen Marathon 2 niet klaren. 's Middags: Jongens pupillen ODITo nido (1); dames jun. 2e kl. LuctorOVU (1); heren jun. 2e kl. Hellas 3OVU (2); heren jun. 2e kl. Tonido 2—Hellas 2 (2). 's Avonds: heren 2e kl. Fortuna 1Sios 1 (1); heren 3e kl. ONOFortuna 2 (1); dames 3e kl. SiosZld. sport 2 (1), he ren jun. Ie kl. SiosMarathon (2); da mes 3e kl. ODIVolharding (1): heren 3e kl. Neptunes I—Marathon 3 (3); heren 2e kl. Hellas 2Marathon 2 (2) thans verzekering van inboedels naar NIEUWWAARDE Vraagt inlichtingen aan onze vertegenwoordigers of aan het kantoor der Maatschappij MIDDELBURG - HOUTKADE 11 - TEL. 3443 Van onze sportredacteur De competitieleider heeft voor het Paasweekend geen groot voetbalpro gramma vastgesteld. Voor de vierde klasse Zuid van de KNVB staan slechts twee wedstryden op het programma, namelijk DinteloordZwaluwse Boys en SSC '55Vrederust, welke ontmoetin gen naar onze mening overwinningen voor de thuisclub zullen opleveren. I>e overige clubs uit die klasse komen niet het veld, met uitzondering van Nieuwdorp en Arnemuiden, de beide Zeeuwse rivalen die tegen elkaar in Nieuwdorp voor de beker uitkomen. In de eerste klasse zal Serooskerke op eigen terrein ongetwijfeld trachten Krabbendijke een nederlaag toe te bren gen om daardoor de afstand met VCK wat groter te maken. Het programma luidt: (zaterdag 28 maart) KNVB-beker: Nieuwdorp-Arnemuiden; 4e klasse Zuid: DinteloordZwaluwse Boys; «SSC '55Vrederust; le klasse: SOUBURG. In de Herv. kerk zal 18 april, 's avonds acht uur, massale samenzang zijn, geleid door Kees Deenik. Medewerking wordt verleend door het zangkoor „De Lofstem" te Lewedorp, het Geref. Evang. koor te Souburg en het Herv. kerkkoor te Souburg. Organist de heer G. P. Fey. De predikanten ds. P. A. Bohlmeyer en I. P. C. van 'tHof zullen spreken. Deze avond gaat uit van de Bijbel-kioskvereniging. Serooskerke 1Krabbendijke 1; 2e klas se b: Zaamslag 1—Goes 5; 2e klasse c: Bruse Boys 1Brouwershaven 3; 3e klasse b: Colijnspl. Boys 2Krabben dijke 2; (maandag 30 maart): 2e klasse b: Zaamslag 1Wolfaartsdijk 1; 3e klasse b: Wolfaartsdijk 2Krabbendijke 2; 3e klasse d: Zaamslag 2Tern Boys 2. JUNIOREN. Groep AI: Middelburg A n Arnemuiden I, RCS A IZeelandia A I, uitg., Zeeland Sport A IVlissingen AI; groep All: Goes AllLuctor AI; groep AIII: Clirage AITern Boys A I, Hulst AII Hulst AI, Steen AIGraauw A I, Hontte- nisse A I—Terneuzen A I; groep BI: Mi<L- delburg B IZeeland Sport B I, Zeelandia BI Walcheren B I, Vlissingen B IVCK B I, RCS B IVlissingen B II; groep B II: Nieuwdorp BIArnemuiden BI. Patrijzen BIHein kenszand BI; groep B III: RCS BIIVlis singen B1V, Oostkapelle B I—Domburg BI. Vlissingen BIV—Middelburg BIII, Vlissin gen B V—Serooskerke BI; groep BIV: Vlis singen B VniMiddelburg BIV, Middelburg B V—Vlissingen B VII, RCS B III—Vlissingen BIX, Walcheren BII—Zeeland Sport B II; groep B VHansw. Boys B IKruiningen B I Hansw. Boys BII—Goes BI uitg., Kloe tinge B IWemeldinge B I, Kapelle B I Rillandia B I; groep B VI: Wolfaartsdijk B I Luctor B I, Goes B IISVD B I, Robur B I —Patrijzen B H; groep B VII: Colijnspl. Boys BIWissenkerke BI; groep BX: Aarden burg B IAardenburg BII, Groede B I— Sluus B I, Schoondijke B I—Breskens B I, Biervliet BIIJzendijke BI uitg.; groep B XI: Corn Boys B IHoek B I, Terneuzen B H—Ria W BI, Sluiskih B I—Terneuzen Bill; groep B Xn: AZW B I—Hulst B I, Zaam slag BIKoewacht BI, Vogelwaarde BI— Axel BI, Terneuzen B ITern. Boys B I; groep BXIII: Hulst BUIVogelwaarde B II, Hontenisse BII—'Grauw BI, Steen BII Clinge B I, Siteen B IHulst B II. Dammen te Kapelle KAPELLE. Om het persoonlijk kam pioenschap van de damclub Kapelle wer den deze week weer een aantal wed strijden gespeeld met de volgende uit slagen: A. v. d. SchraafL. Schipper 2—0; J. GansemanJ. Lindhout 20; J. C. Wal- raveC. van Liere 11; Chr. Korstanje J. Lindhout 20; G. LepoeterJ. C. Walrave 02; C. SulstersL. Schipper 1—1; Chr. Korstanje—J.Hoogstrate 2—0; C. van LiereJ. Lindhout 2—0; J. Lind houtJ. Hoogstrate 20; J. WalraveJ. Lindhout 20; C. SulstersJ. Hoogstrate 20; A. v. d. SchraafJ. .Ganseman 20; C. van Overloop—L. Schipper 2—0. Voetbaltoernooi voor scholieren te Middelburg MIDDELBURG. Evenals vorig jaar organiseert de voetbalcommissie dinsdag, Derde Paasdag a.s. een voet- baltornooi voor scholieren te Middelburg. Aan dit tornooi nemen de clubs uit ge heel Zeeland deel. De speeltijd van de wedstrijden is twee maal tien minuten zonder rust. Vorig jaar werd de Rijkskweekschool uit Middelburg kampioen bij de he ren eerste klas en in de tweede klas was het de H.B.S. uit Middelburg, die het kampioenschap veroverde. Dit jaar geven we de Rijkskweekschool uit Mid delburg weer d-e beste kansen, ondanks het feit dat de christelijke U.L.O., ook uit Middelburg, een aardig elftal op de been heeft gebracht. De technische school in Middelburg komt met zeven elftallen. Eerste Paasdag, 's avonds vijf uur, geeft de muziekvereniging Euterpe te Heinkenszand een concert van gewijde muziek aan de Kerklaan. Op de ouderavond van de o.l. school te Kats voerden leerlingen van de hoog ste klassen het toneelstuk „Jongetje ver mist" op. Na de pauze werden schoolfilms vertoond. De lente is begonnen! De heer A. Ge- schiere te Biggekerke vond in zijn tuin een merelnest met daarin een eitje. HUISARTSEN De artsendienst is voor de paasdagen als volgt geregeld: Middelburg: zondag C. F. Frumeau, Groenmarkt 17, tel. 2635. maandag W. Feikema, Dam 16, tel. 2993; Vlissingen: zondag L. P. Boone, Badhuis straat 24, tel. 2950, maandag J. W. F. Clercx, P. Krugerstraat 240, tel. 3933; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: zon dag en maandag J. H. Oosterhof, Veere, tel. 01181271; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: zondag en maandag D. Sloos, Koudekerke, tel. 01185231; Goes: zondag en maandag M. P. Bruynzeel, Vaickestraat 3, tel. 2375; Krabbendijke, Kruiningen, Rilland en Hansweert: zon dag en maandag J. C. Arends, Hansweert tel. 01130344; Hoedekenskerke en Kwa- dendamme: G. Wöstman, tel. 01194377; Borsselye en Nieuwdorp: H. J. M. Kiviet Borssele, tel. 01105203; Driewegen en 's-Heerenhoek: zondag J. H. Lucas Luyckx, tel. 01105280, maendag beidé artsen; Kapelle Biezelinge, Kloetinge en Wemeldinge: zondag A. J. Echardt, We meldinge, tel. 01192438, maandag E. F. Facee-Schaeffer, Kapelle, tel. 01102 260; 's Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk: zondag A. I. Vos, te Wolphaartsdijk, tel. 01198231, maandag A. J. Zonnevylle, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106202; Terneuzen; zondag J. v. de Groek, Scheldekade 27, tel. 2020, maandag A. v. Breda Vriesman, Heeren gracht 11, tel. 2003; Axel: zondag A. Kats, Oranjestraat 19. tel. 555, maandag C. A. Schilt, Nieuwstraat 36, tel. 777; Oostburg en Aardenburg: zondag De Bruycker, tel. 505 Oostburg, maandag Rijk, tel. 466, Aardenburg; Tholen, Poortvliet, Oud- en Nieuw Vossemeer en St. Philipsland: Duinker, Tholen, tel. 40, Menger, Sint Philipsland, tel. 20; Zierikzee: C. M. van Hoorn, Havenpark 35, tel. 2080. APOTHEKEN De volgende apotheken hebben van hedenavond tot en met vrijdagavond de avond- en nachtdienst: Middelburg: Hummelen, Markt 39, tel. 2134; Vlissin gen: J. H. Tan-Meyer, Singel 60, tel. 2025; Goes: La Porte, Gr. Markt 10, tel. 2529; Terneuzen: M. B. M. Hamann, Noordstr. 69, tel. 2060. ZIEKENAUTO De ziekenauto Goes is bereikbaar on der nummer 011002907. DIERENARTSEN Zuit Beveland: A. A. Elzerman, Goes, tel. 2233, M. Gakeer, Ovezande, tel. 01195 ■283; Oost Zeeuwsch Vlaanderen; T. van Roon, Westkade 119a, Sas van Gent, tel. 01158—588; West Zeeuwsch Vlaanderen: il. P. Risseeuw, tel. 400, Groede. Opvallend is, dat in de Evange liën het lijden en sterven van Jezus een veel breder plaats krijgt dan de opstanding. Dit ligt niet hierin, als of de opstanding van minder be tekenis zou zijn. Maar, hoe onpeil baar op zichzelf ook, het lijden van Christus heeft historisch veel meer taferelen, dan de verschijningen bij Zijn opstanding. Ook spreekt het de mensen veel meer aan, zodat er meer van verteld kan worden. In de brieven, waarin het gaat om de betekenis van het kruis en de opstanding, worden zij beiden in één adem genoemd en wordt aan de opstanding een ruimer plaats gegeven dan bij de evangelisten. Kruis en opstanding, zij beheren bij el kaar. Paulus zegt, dat Christus is over geleverd om onze zonden en opgewekt om onze rechtvaardigmaking. Zij hebben ieder een eigen accent in het heilsgebeu ren, al liggen zij dan ook in het verleng de van elkaar, naar het woord van Jezus tot de Emmaüsgangers: Moest de Chris tus niet lijden en alzo in Zijn heerlijk heid ingaan? De verzoening door het lij den is het onderpand van onze redding en het voorteken van het nieuwe leven. Wij mogen en moeten voor Hem leven. Die voor ons is opgewekt. Jezus' opstanding heeft daarom beteke nis voor de toekomst èn het heden, zoals Paulus in het klassieke hoofdstuk der op standing het uitdruk (1 Oor. 15). Als Paasdiensten Walcheren AAGTEKERKE: herv.: 10 en 2.30 ds. Theu- nissen; geref. gem.: 3 x leesdienst. ARNE MUIDEN: geref.: 10 en 2.30 ds. Poelman. DOMBURG: herv. 10 ds. v. Vliet, 7 paas- zangdienst; geref.: 9.30 ds. Dondorp, 2.30 drs. Verschoor. GAPINGE: herv.: 10 ds. de Boer (HA), 7 paaszangdienst; geref.: 9.30 ds. Hin- driks, 2 ds. Boot. GRIJPSKERKE: herv.: 10 en 2.30 ds. Wisse; geref.: 9.30 drs. Vlaar- dingerbroek, 2.30 ds. v. Heesen. KLEVERS- KERKE: herv.: 9 ds. Wieringa. KOUDE KERKE: herv.10 ds. Hoffman, 2.30 ds. v. d. Schoot. 7 (Vliss.straat) ds. Durkstra; ge ref. 9.30 en 2.30 drs. Elshout. MELISKER- KE: herv.: 2.30 ds. Hofmann; •gevef.: 9.30 ds. v: Heesen, 2.30 drs. Vlaardlngerbroèk. MID DELBURG: herv.: Nieuwe kerk 9 ds. Aal- ders (jeugdd.), 10.30 ds. v. d. Linde, 7 ds. v. Woerden (HA), 2e paasdag: 10 ds. Enker, Koorkerk 10 ds. van Houte. Engelse kerk geen dienst. Jongerenkapel 10 u. in C.J.M. v.-gebouw;Geref.: Hofpleinkerk 10 ds. v. Til (bel.), 2.30 ds. v. Til, 5 ds. Ypsma. Noor- derkerk 10 ds. Ypsma, 5 ds. v. Til Concert zaal 10' ds. v. d. Wal. 2e paasdag: Hofplein- kerk 10 paaszangdienst; Chr. Geref.: 9.30 en ds. v. d. Molen; 2e paasdag: 10 ds. v. d. Molen: geref. gem.: 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; 2e paasdag 9.30 ds. Hage; Doopsgez. gem.: 10.30 mej. dr. Bakker. Ev. Luth.: 9 zang- dienst. Eglise Wallonne 2e paasdag: 10.30 ds. Berthoud. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: 10 en 2.30 ds. v. Hagrlem. OOSTKAPELLE: herv.: 10 ds. Richard, 2.30 geref.: 10 en 2.30 ds. de Groot; geref. gem.: 10 en 2.30 leesd. 2e paasdag 10 leesd. RITTHEM: herv. 10 en 2.30 ds. v. 't Hof. SEROOSKERKE: herv. 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. geref. i 10.30 en 2.30 ds. v. Wouwe. ST. LAURENS: herv.: 10 en 2.30 ds. Kok'. geref.: 10 ds. Boot (openb. bel.), 2.30 ds. Hindriks. SOUBURG: herv.: 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7.30 interk. zangdienst in geref. kerk; geref.: 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeyer, 7.30 interk. zangdienst; geref. vrijgem.: 9.45 ds. Douma. VEERE: herv.: 11 ds. Wieringa, 7 ds. Metting van Rijn; geref.: 10 ds. Brederveld, 2.30 ds. Streefkerk: geref. vrijgemaakt: 5 ds. v. Be- veren. VLISSINGEN: herv. St. Jacobskerk: 10 ds. Kwast, 5 ds. v. Duyne; Johanneskerk 30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast. Haven dorp: 10 ds. Kloosterman. Engelse kerk 9.30 jeugdkerk. Kapel bejaardenhuis interk dienset. Vrijz. herv.: 10.45 ds. de Boer. 2e paasdag Johanneskerk 9.30 ds. Kloosterman; geref.: 9.30 en 5 drs. Verschoor; geref. vrij gemaakt: 3 u. ds. Douma; chr. geref.: 9.30 en 5 ds. Drechker; L. des H.: 10 heiliging, 18.45 openlucht, 19.30 verlossing. VROUWEN POLDER: herv.: 10 ds. Dijckmeester, 2 ds. de Boer (HA); geref.: 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Brederveld. WESTKAPELLE: herv.: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; geref.': 11 ds. v. Hee sen, 7 ds. Dondorp; geref. gem.: 3 x leesd. ZOUTELANDE: herv.: 9.30 en 2.30 ds. van Dullemen, 2e paasdag: 10 interk. zangdienst; geref. gem.: 10 en 2.30 leesd.; 2e paasdag: 10 leesd.; geref. vrijgemaakt Bevelanden BAARLAND: geref.: 9.30 en 2 ds. Veld- huysen. BIEZELINGE: herv.: 10 ds. Schnei der, 2.30 ds. Burgeier; chr. geref.: 10 en 2.30 ds. v. Dijken: geref. gem.: 9.30, 2 en 6 lees dienst. BORSSELE: herv. 10 en 2.30 ds. Vrij- landt; geref.: 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Veen; geref. gem.: 9.30, 2 en 6 ds. Heerschap. CO- LIJNSPLAATherv.: 2.30 en 6.30 ds. Veld man; geref.: 10 en 6 ds. Schippers; geref. gem. 3 x leesd. DRIEWEGEN: geref.: 9.30 ds. v. d. Veen, 2 leesdienst. ELLEWOUTS- DIJK: herv.: 9.30 ds. Blok. GEERSDIJK: herv.: 10 en 2.30 de heer Kraak; geref.: 10 en 2.30 ds. v. Aller. GOES: herv.: Grote kerk 10 ds. Metselaar, 5 ds. Nijssen, 2e paas' dag: 10 ds. Coenraad: Aula chr. lyc.: 10 ds Nijssen. Jeugdkerk (P.v.O.) 10 wika Hiensch Geref.: Westerkerk: 10 ds. Jansen (openb. bel.), 5 ds. Koolstra; Oosterkerk 10 dr. Stam, 5 ds. Jansen- geref. gem.: 9.30, 2 en 6 ds. Honkoop; Vrij evang. gem.: 10 ds. Karelse, 5 lithurg. dienst; Geref. vrijgenv 10 en 2.30 ds. v. d. Bos; Doopsgez. gem.: 7 mej. dr. Bakker; Chr. geref.: 10 leesd., 5 ds. Van Dijken. 's-GRAVENPOLDER: herv.: 9.30 ds. Kluivèr, 2.30 ds. Amesz; geref.: 10 en 2.30 ds. Bos; geref. gem.: 3 x leesdienst. 's-H. ABTSKERKE: herv.: 10 ds. Warffemius, 6 gezinsdienst. 's-HEER ARENDSKERKE: herv.: 0.30 ds. Veldman, 2.30 ds. Cornelder. "s-HEER HENDRIKSKINDEREN: herv.: 10 ds. Coenraad, 2.30 ds. v. Schuppen. HEIN KENSZAND: geref.: 10 en 2.30 ds. Heiner. HOEDEKENSKERKE: herv.: 9.30 en 2 ds. iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiK De vrolijk# «vonturen van en Hulsbergen: geref. gem. 3 x leesd. KAPEL LE: herv.: 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. Reyenga; Geref.: 10 en 2.30 ds. v. d. Leek. KAMPER LAND: herv.: 9.30 en 2.30 ds. Postma; geref. KATTENDIJKE: herv.: 10 mej. Stok. KATS: herv.: 10 H.A., 2 zangdienst. KLOE TINGE: herv.: 10 ds. Kloosterman, 2.30 ds. v. Liere, 7 zangdienst. KORTGENE: 10 en 6 paasfeest. KRABBENDIJKE: herv.: 9.30 en 2 ds. v. Leeuwen: gex~ef.: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Klauw; geref. gem.: 9.30. 2 en 6 ds. Bel. KRUININGEN: herv: 10 en 2.30 ds. Burge ier; geref.: 10 en 2.30 ds. Koolstra. LEWE DORP: herv.: 10.45 ds. Veldman; Geref.: 9.15 en 2.30 ds. Flinterman. NIEUWDORP: geref. 10 en 2.30 ds. Goedendorp (openb. bel.): NISSE: 'herv.10 ds. Don, 2.30 ds, Beneder; geref. gem,: 9.30, 2 en 5.30 leesd. RILLAND- BATH: herv.: 10 en 2.30 ds. den Engelse; geref. 10 en. 2.30 ds. Maathuizen: geref. gem. 3 x leesd. WAARDE: herv.: 9 ds. Huizing, 2 ds. Jebbing; geref. gem.: 10.45 en 4.30 lees dienst. WEMELDINGE: herv.: 10 en 2.30 ds. Slik; geref.: 10 en 2.30 ds. de Ruyter; Vrije Evang. gem.: 2.30 ds. Nieuwöhner, 2.30 zang.; 2e paasdag 10 ds. Niewöhner. WILHELMI- NADORP: herv. 10 en 7 ds. Cornelder. WOL PHAARTSDIJK: herv.: 10 ds. v. Liere, 2.30 ds. Kloosterman; geref.: 10 en 2.30 ds. Bouw- knegt; geref. vrijgem,: 10.30 leesd., 4.30 ds. v. d. Bos; geref. gem.: 9.30, 2 en 6 leesd. WISSENKERKE: herv.: 10 en 2.30 ds. Koole; geref.: 10 ds. Kers*en, 2.30 ds. Radder. YER- SEKE: herv.: 10 ds. Reyenga, 2.30 ds. den Engelse; geref.: 9.30 en 2 ds. Booy; Vrije Evang. gem.: 10 en 2.30 ds. Timmerman. Tholen en St. Philipsland ANNA JACOBAPOLDER: geref.: 10 en 2.30 ds. Ruben. BERGEN OP ZOOM: herv.: 10 ds. Wisse, 7 ds. Elseman; geref.: 9.30 èn 5.30 ds. v. d. Stoel; geref. vrijgem.: 9.30 en 5 leesd.; Ev. Lutherse gem.: 10 dr. Lindeyer. POORTVLIET: herv.: 10 kand. Kortleve, 2.30 ds. den Hoed: 2e paasdag: 10 kand. Kort leve: geref.: 10 leesd., 2.30 kand. Jonker; geref. gem.: 10, 2 en 6 leesd.; 2e paasdag: 10 ds. Honkoop van Yerseke (openb. bel.). SCHERPENISSE: herv.: 9.30 en 2.30 ds. Brons; 2e paasdag: 9.30 ds. Brons; Geref. gem.: 9.30, 2 en 6 leesd.; 2e paasdag: 9.30 leesd. ST. ANNALAND: herv.: 10 ds. West- land, 6 kand. Zwanenburg; 2e paasdag: 10 ds. Westland: geref. gem.: 9.30, 2 en 6 leesd.; 2e paasdag 10 ds. Honkoop uit Goes; Vrije geref. gem.: 9.4.5, 2.15 en 6.15 leesd.; 2e paas dag: 9.45 leesd. ST. MAARTENSDIJK: herv. 9.30 en 2 u. ds. v. d. Haar; 2e paasdag: 9.30 ds. v. d. Haar; Oud geref. gém.: 9.30, 2 en 6 leesd., 2e paasdag 9.30 leesd.; Oud geref. kerk: 9.30, 2en 6 leesd., 2e paasdag 9.30 lees dienst; Rehoboth: ds. Boerlijst. ST. PHI LIPSLAND: herv. 9.30, 2.30 ds. v. Dieren; 2e paasdag 9.30 ds. v. Dieren; geref. gem.: 9.30, 2.30 en 6 lëesd.; 2e paasdag 9.30 leesd.; Oud geref. gem.: 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad; 2e paasdag 9.30 ds. Gebraad. STAVENISSE: herv.: 10 kand. Zwanenburg, 6 ds. Westland, 2e paasdag 10 kand. Zwanenburg: Oud ge ref. gem.: 9.30, 2 en 6 de heer Slager: 2e paasdag 9.30 de heer Slager. OUD-VOSSE- MEER: herv.: 10 ds. Breure, 6.30 kand. Kort leve. 2e paasdag 10 ds. Breure; Geref.: 10 en 2.30 ds. Koning, 2e paasdag 10 paaszang dienst: Chr. geref.: 10, 2.30 en 6.30 leesd., 2e paasdag 10 leesd.; Geref. gem. in Ned.: 10, 2.30 en 6.30 leesd.; 2e paasdag 10 leesdienst. THOLEN: herv.: 10 ds. den Hoed, 3 ds. Breure, 2e paasdag 10 ds. den Hoed; geref.: 10 en 5 kand. Jonker, 2e paasdag 10 ds. Rip- hagen; geref. gem.: 10, 2.30 en 6 leesd., 2e paasdag 10 leesd.; chr. geref.: 10, 6.30 ds. v. Doorn, 2e paasdag 10 leesd.; Ned. Prot. Bond: ds. H. N. Bierman. Zeeuwseh-Vlaanderen AARDENBURG: herv.: 10.30 ds. Blom; ge ref.: 10 en 3 ds. Grashoff. AXEL: 10 vic. den Blaauwen, 2.34 ds. Pennings; geref.: 10 en ds. v. Leeuwen; geref. vrijgem.: 10 en 2.3( ds. Kuiper. BIERVLIET: herv.: 10 ds. Even huis. BRESKENS: herv.: 10 dr. v. Beusekom, 5 zondagsschool; geref. 10 en 3 ds. Pontier; vrij evang. gem.: 10 ds. v. d. Molen; CAD- ZAND: herv.: 10 ds. ten Cate; vrije evang. gem.: 6.30 ds. v. d. Molen. GROEDE: herv.: 10 ds. de Jong. HOEK: 10 en 2.30 ds. van Meeuwen; geref. 10.45 ds. Hoornstra, 5.30 ds. Bakker; geref. vrijgem.: 10 en 2.30 ds. Bijl. HOOFDPLAAT: 10 ds. Eygendoel. HONTE NISSE: 10 ds. Verbeek. HULST: 10 ds. Tim- mers. NIEUWVLIET: Herv.: 10 ds. v. d. Graaf (openb. bel.; Vrije evang. gem.) 10 ds. Praas. OOSTBURG: herv.: 10 ds. Hugo v. Dalen, 7 zangdienst: geref.: 10 en 2.30 ds. v. Mechelen. RETRANCHEMENT: herv.: 10 ds. Tijmstra; Vrije evang. gem.: 2.30 ds. Praas. SCHOONDIJKE: herv.: 10 en 7 ds. Brinkman: geref. 9.30, 2.30 ds. v. Botten- burg. SLUIS: herv.: 9.30 wika de Haan. SLUISKIL: Herv.: 10 en 6.20 ds. Cupedo. ST. ANNA TER MUIDEN 11 wika de Haan. WA TERLANDKERKJE: herv. 10 ds. Bergsma. IJZENDIJKE: herv.: 10 ds. v. Evert. TER- NEUZEN: herv. Noordstraat 10 ds. v. d. Vlugt, 3 vic. Brezet (afscheid): Kerkhoflaan 10 ds. Schol ten: Driewegen: 7 vic. Brezet. geref.: 10 en 3 ds. Pestman; geref. vrijgem. 10 en 2 ds. Smit; geref. gem. Vloosw.straat .30 en 6 ds. Aangeenbrug, 2 leesd.; 2e paas dag: 9.30 ds. Aangeenbrug Pro Rege 10 en 2.45 leesd.: L. d. H.: 10, 7.30 kap. Gout, 2e paasdag 10 kap. Gout: Prot. Bond zaal Schoolweg 21, 10.30 ds. R. de Zeeuw. ZAAM- i SLAG: herv. 9.30 ds. Becht, 2.30 de heer j Heyboer, 7 Paaszangd. (samen met geref. kerk), geref. 9.30 en 2.30 ds. Bakker, 7 Paaszangd. in herv. kerk, geref. vrijge maakt 9.30, 2.30 ds. Krijtenburg, chr. geref. 9.30, 2.30 ds. Zwier; 2de p. 9.30 ds. Zwier. ZUIDZANDE: 10 ds. Kuylman, 2de p. 2.30 Christus niet is opgewekt, dan is onze pre diking en ons geloof zonder inhoud. Hij wilde hiermede zeggen, dan hebben wij, ondanks de mooie woorden en beloften van Hem, toch met een dode Christus uiteindelijk van doen. Met een positieve wending jubelt hij het dan uit: Maar nü, Christus is opgewekt uit de doden en is eersteling dergenen, die ontslapen zijn. Zoals wij allen in Adam sterven, zullen wij in Christus ook allen levend gemaakt worden. Deze toekomst-verwachting be tekent echter niet, dat wij het aardse le ven niets zouden achten en onze roeping zouden verzaken. Integendeel, zo besluit hij: Zijt standvastig, onbewegelijk, altijd overvloedig in het werk des Heren als die weet, dat uw arbeid niet ijdel is in den Heer. En op een andere bladzijde ge tuigt Paulus van zijn overweldigend ver langen, dat hij Christus mocht kennen en de kracht Zijner opstanding. Pasen is zo de doorbraak van het waar achtige leven, lichamelijk en geestelijk, dat zich doorze door de dood en he graf heen. De dood teniet gedaan \f\7ie de Gekruisigde zoekt, vindt de Verrezene. Dat hebben de vrouwen ervaren, die de drang der liefde bij het graf van Jezus kwamen. Zij konden van Hem niet scheiden, Die zoveel in Zijn le ven voor haar allen heeft betekend. Heel menselijk dachten zij, dat de dood het laatste was. In de Bijbel wordt hij toch de laatste vijand genoemd, die het leven met al zijn verwachtingen en idea len rooft. Hoe wordt er ook onder ons werd uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en zal blijven bestaan. Wij kun- mensen geworsteld tegen deze vreselijke macht. De ziekenhuizen zijn er het spre kend teken van. Welke middelen worden daar niet aangewend en welk een zorg wordt daar niet besteed, om de patiënten zo mogelijk de gezondheid te hergeven en hun leven te sparen. De dood neemt immers vaak zoveel weg, een schat van liefde en trouw, hij verscheurt banden, waardoor een schaduw op het leven van anderen gelegd wordt. Zo was Jezus' dood oorzaak van diepe, innerlijke rouw bij Zijn volgelingen. Zij kenden wel het oordeel Gods over de zonde, dat op deze vervreemding van God, als straf de dood volgde, maar zij verstonden nog niet de voluit bijbelse boodschap, dat Christus zonde voor ons geworden is en daarom de dood is inge gaan, om volkomen onze Heiland en Ver losser te zijn. Maar dit is de glorie van Pasen, dat het onmogelijk was, dat Jezus van het graf kon worden gehouden. Het graf moest Hem loslaten, Die de eniggeboren Zoon des Vaders was. God heeft Hem niet losgelaten, al scheen alles hiertegen te pleiten. Zo is Hij dan de Eerstgeborene uit de doden geworden, Die de straf der menselijke zonde heeft gedragen en ook de uiterste gevolgen heeft doorstaan. Met deze boodschap heeft Paulus zijn vriend Timotheüs, de opziener der ge meente te Efeze, willen vertroosten. Im mers deze was een dienstknecht in ver drukking, in een stad, waar de jachtgodin Diana hoog vereerd werd. In het vervolg van deze brief zou Paulus nog aan hem schrijven: Houd in gedachtenis, dat Jezus Christus uit de doden is opgewekt, als wilde hij zeggen, al zou Timotheüs de tegenstand met de dood moeten bekopen, er is er toch Eén, sterker dan de dood. Die heeft overwonnen en zelfs de dood heeft teniet gedaan; niet alleen de dood naar het lichaam, maar ook naar de geest. Uit Hem vloeit een opstandings kracht, om staande te blijven als het moet, om te sterven. Want dit sterven wordt toch weer een leven. "Wat is het leven? Op deze vraag wor den wel heel verschillende antwoor den gegeven. Het leven is een lach, een traan, een damp, een last, een spel en dans. Edeler is de opvatting van hen, die het leven zien als een taak. Zij leven voor iets, voor hun vrouw en kinderen, voor hun werk of hun zaak. Het geheim van Jezus' leven was, dat het rustte in God, dat Hij leefde uit Gods koninkrijk. Hij zag alles in God, de leliën, het gras, de vogels des hemels. De tijde lijke dingen zijn voor Hem drijvende wol ken tegen een eeuwige achtergrond. Zo kon Hij het lijden dragen, omstraalt door hoger Licht. In Hem brandde het leven Gods, echt en onvernietigbaar. De dood kon voor Hem niet het laatste zijn. Velen zingen op Pasen het lied der on sterfelijkheid, als vrucht der opstanding. Zij geloven in een eeuwig leven, hun door Jezus zelf bereid. Dat is rijk en heerlijk. Maar hier spreekt Paulus van onverder felijkheid. Dit slaate niet op de duur van het leven, maar op de hoedanigheid, zon der smet of rimpel. Hij kon zelfs in het graf niet verderven of tot ontbinding overgaan. De verderfelijke machten had den geen vat op Hem. Bij ons werkt de kiem der ontbinding. Ons leven staat in het teken van opgaan, blinken en verzinken. Bij Jezus is geen bederf. Hij sterft voor ons, innerlijk en ongeschonden, rein en vlekkeloos. Zo heeft Hij de onverderfelijkheid aan het licht gebracht door Zijn opstanding. Welk een zegen, dit in een stervende wereld te mogen geloven, ook dat dit al voor ons is geschied. Wij weten dan, dat niets hier blijft en dat alle aardse schoonheid zal vergaan, maar wat gedaan nen dan in het geloof ook over ons graf heenzien. Want het graf is een doorgang geworden tot het eeuwige leven. Dat is het evangelie van Pasen, dat ons roept tot opstandigsleven in de geloofs-gemeen- schap met Jezus Christus en dat ons pre dikt: Het graf, uw schrik weleer, is geen kerker meer. O. 53-7) Moed houden, Kleintjes, ze trekken daar beneden zo aan de touweyi, ik geloof dat ze de hoed hebben ge vonden! He, Zkebeer! Er moet iets gebeurd zijn, we varen zo ontzettend hard, plot seling. Ik kan het touw nauwelijks meer vasthouden. Als maar niemand ze achterna zit, die arme jongens. Pomp wat harder, Zeebeer. Maar ik weet niet of de touwen het houden, als we zo hard gaan. afscheid ds. Kuylman. Sehouweii-Duivelaiid BROUWERSHAVEN: herv. 10 ds. Groot, geref. 10, 2.30 geref. vrijgem. 10 en 2.30 ds. Keizer. BRUINISSE: herv. 10 en 5 ds. v. d. Brink, geref. 10.30 en 5 ds. Wiele- maker, geref. gem. 10 en 5 ds. Malan, oud- geref. gem. 10 en 5 leesd. BURGH: herv. 10 en 7 ds. Swaete. DREISCHOR: herv. 10 ds. Duyvendak. ELKERZEE: herv. 10 en 6.30 ds. v. d. Ban. HAAMSTEDE: herv. 10 en 7 ds. Boer, geref. 10 en 3 ds. Boerma, chr. geref. 10 en 3 dhr De Jong. KERK- WERVE: herv. 10 ds. v. d. Grift, chr. geref. 10 leesd., 6 dhr De Jong. NOORDWELLE: herv. 11 ds. v. Liere. NOORDGOUWE: 10 ds. Buinink, 7 gec. dienst. NIEUWERKERK herv. 10 ds. Westerhof, geref. 10 en 5 dr. Becker, chr. geref. 10 godsdienstoefening, 3 ds. v. d. Klis. OUWERKERK: herv. 10 ds. Franke. OOSTERLAND: herv. 10 en 6 ds. Rijks, geref. 10 leesd.. 6 ds. Tiemersma, geref. gem". 10, 2.30 en 6 leesd., oud-geref. kerk 9.30, 2 en 6 leesd. RENESSE: herv.. 9.30 ds. v. Liere, geref. 7.30 ds. Boerma. SEROOSKERKE: herv. 2.30 ds. v. d. Grift. SCHARENDIJKE: geref 10 en 2.30 ds. Kam per. SIRJANSLAND: herv. 10 dhr v. Pel, 6.30 ds. Bezemer. ZIERIKZEE: herv. Grote kerk 10 ds. Bezemer, 7 dhr v. Pel, geref. 10 en 5 ds. Tiemersma. chr. geref. 10 en 6 ds. v. d. Klis, 2de p. 10 ds. v. d. Klis. ZONNEMAIRE: herv.. 10 ds. Duvekot, geref. 10 ds. Melse, 2.30 TERNEUZEN Geboren: Klazlna A., d. v. G. van Belzen en T. R. Dieleman; Johanna, d. v. F. Luime en J. K. F. de Kok: Paul M. I, z. v. J. P. M. de Ridder en A. L. Vanhijfte; Patrick C„ z. v. L. J. Meertens en M. C. v. Hoeyen; Jan C. M., z. v. M H. de Bokx en H. H. J. v. d. Heuvel; Christinana A. A. M., d. v. J. F. Matthijs en R. Belaert; Yvan A. M.. z. v. E. M. Colle en H. H. de Block; Dirk C., 7.. v. W. Hovestadt en P. de Brui ne; Antonia W.. d. v. A. w. van Rossum en T. Lobé; Martin M., z. v. R. Schel- straete en Th. M. Th. Roestenberg; Pieter G., z. v. G. Kouwijzer en A. c. Oppeneer: Mathilde M. A., d. v. G. A. de Bock en A. M. van de Vijver. Ondertrouwd: E.- S. Oosterhuis, 26 j. te Rotterdam en T. S. Tollenaar, 25 j. Gehuwd: F. M. Wljne, 65 j. te Philippine en M. M. M. de Caluwe, 48 j.; E. J. de Jonge, 30 j. te Goes en M. A. 'Galle, 26 j L. P. L. de Koeijer, 23 j. en T. A. Meer tens, 20 j. Overleden: F. Doorns, 72 j„ e. v. P. Ka- merik; P. Schouten, 63 j., e. v. K. M. Schauenburg; D. Mollevanger, 67 j„ e. v. J. Roman; C. J. van Heel, 78 j., e. v. D. van Aken; G. Donze, 67 j. te Zaamslag, e. v. A. M. de Vos. KAPELLE, 27 maart 1959. Groenten- veiling: Witlof A I 53, A II 30. Spinazie 62—67, Prei 10—15, Knolselderle 3,50 per stuk, Andijvie 52—53.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4