SKATE' DOOK OP BIJ NOORDPOOL met zon VLOED TROK SCHIP OM Atoomonderzeeër maakte spectaculaire reis Paasweer Tocht onder ijs duurde 12 etmalen RAADSELS RONDOM SORAJA li' Algerije beledigt de Gaulle en regen De Bilt: Weer wisselvallig KIND AL VIER DAGEN ZOEK Scheepje vermist GEEN KINDEREN IN T.V.-CAFÉ PAASINVASIE UIT OOSTEN BEGONNEN .Moeilij kliedert' tussen reder en De Schelde («isterew Speurtocht vergeefs Eierbriketten en kleine cokes goedkoper Twee vrachtwagens volkomen in elkaar gedrukt Opstand in Tibet duurt voort OPNIEUW ONRUST TIEN JAAR NAVO Walvis gevangen met lasso Duitse kelner viel uit trein Soekarno naar Rusland en Verenigde Staten Voorlichting moet realistischer Nederlandse mij. deelnemer in miljoenenproject PLAN VAN A.N.W.B. ONTMOET PROTEST H. J. van Balen neemt afscheid in 1960 Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Abonnementsprijs 1 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1565 Zaterdag 28 maart 1959 Eigen nieuwsdienst WASHINGTON Opnieuw heeft een door kernenergie voort gestuwde Amerikaanse onderzee boot een prestatie van belang geleverd: de ook in Nederland bekende Skate heeft weer een reis onder het ijs van de Noord pool gemaakt, heeft daarbij een afstand afgelegd van 5000 kilo meter, dook tienmaal door de ijskap heen o.a. aan de Noord pool zelf en is behouden in open water teruggekeerd. Het was de eerste tocht onder het ijs die in de winter werd volbracht. De vorige reizen van Amerikaanse on derzeeboten onder het Poolijs door wer den in de zomer gemaakt. Hoewel het nu nog volop winter is in het Noordpool gebied, slaagde de Skate erin, door mid del van bijzondere apparatuur, „zachte plekken" in het ijs te vinden en daar aan de oppervlakte te komen. Dit wordt door de Amerikaanse marine als een bijzon dere prestatie aangemerkt. Zachte plekken Het schip, dat onder bevel staat van kapitein-luitenant ter zee Calvert, heeft een bemanning van 106 koppen. De eigenlijke tocht onder het ijs heeft twaalf etmalen geduurd. In die tijd werd het ijsdek waar de Skate onderdoor voer, voortdurend afgetast. De bedoeling was dat er plaatsen in het ijs zouden worden gevonden waar het schip gemakkelijk aan cte oppervlakte zou kunnen komen. Tien maal is die operatie geslaagd. Op 17 maart dook de Skate op temidden van de ijsmassa en bevond zich toen precies boven de Noordpool. Op enkele weken na was het vijftig jaar geleden dat de Amerikaanse Poolreiziger Perry als eer ste de Noordpool bereikte. As verstrooid De reis had namelijk nog twee.neven doelen: 1) Op 6 april is het precies vijftig jaar geleden dat Perry de Pool bereikte en op die dag zal de Skate in zijn thuishaven terugkeren om een aandeel te nemen in de viering van dat feit, na bewezen te hebben dat wat vroeger jaren van voor bereiding kostte en vele maanden van enorme inspanning, nu kan worden be reikt als ware het routine. 2) Aan boord van de Skate, die op 4 maart New London verliet voor deze reis onder het Poolijs, bevond zich de as van de Australische Poolreiziger Sir Hubert Wilkins, die eind vorig jaar overleed. Zijn laatste wens was geweest dat zijn as aan de Noordpool zou worden ver spreid. Per radio liet commandant Cal vert aan de weduwe van Wilkins weten dat op gepaste wijze aan de wens van haar echtgenoot was voldaan. Onderzeeboten van dit type zullen over enige tijd worden uitgerust met ra ketten die van onder water kunnen wor den gelanceerd en die een bereik zullen hebben van meer dan tweeduizend kilo meter. De lading zal uit een atoombom kunnen bestaan. J-& '4?®! DE SKATE ROME (Reuter) In Rome be grijpt men er niets van: prinses Soraja en prins Orsini zo gezien in de vier dagen dat ze nu al in de stad is, prins Raimondo Orsini ontmoet. Enkele maanden geleden werden Soraja en prins Or sint zo gezien op een feestje Perzie's ex-keizerin is met haar moeder naar Rome gekomen op uitnodiging van prins Orsini, 27- jarige telg uit een der voornaam ste adellijke geslachten van de Italiaanse hoofdstad. Vrydag bleef de prinses de hele dag in haar hotel in de Via Veneta. Ze heeft daar drie luxueuze appar tementen tot haar beschikking. Slechts tweemaal heeft ze het hotel verlaten, beide keren in een knalrode Amerikaanse wagen. Wel vüftig auto's vol fotografen en film mensen achtervolgden haar luid toeterend. Gisteren heeft de prinses acht tien kostbare japonnen gepast van de vermaarde modekoning Schu bert, die de modellen zelf naar het hotel bracht. In het Vaticaan werd er gisteren de nadruk op gelegd dat een hu welijk tussen de prinses en de prins uit het huis Orsini door de r.k. kerk als ongeldig zal worden be schouwd, tenzij Soraja zich laat dopen. Eigen nieuwsdienst SCHIEDAM. "Reeds vier dagen ver keert men in onzekerheid omtrent het lot van de zevenjarige Willy Franken uit Schiedam. Het jongetje is sinds dins dagmiddag één uur spoorloos verdwenen, nadat hij op dat tijdstip in de nabijheid van zijn ouderlijk huis in de Ketelstraat 7, was gezien. De groots opgezette nasporingen van buurtgenoten en politie bleven tot nu toe zonder resultaat. Uitvoerig is in de Nieuwe Haven gedregd. Ook een plaats in de nabijheid waar palen bij het water staan, een plek die nogal eens door jon gens tot speelplaats wordt uitgekozen, is vergeefs nagezocht. Alle mededelingen die zijn binnengeko men, werden nage gaan. Er is op aan wijzingen van bur gers die meenden het vermiste jonge tje gezien te heb ben tot kilometers buiten Schiedam ge zocht. Het onderzoek gaat door, hoewel steeds meer de mening veld wint, dat het jongetje is ver dronken. Willy Franken komt uit een gezin van zeven kinderen. Zijn signalement luidt: 1.10 m lang, blond haar, bruine ogen. Van zijn linkerduim is een stukje af. Hij heeft een roodbruine trui aan, grijs blauwe plusfour, zwarte kaplaarsjes en grijze kniekousen. Als een log en onhandelbaar ding ligt de kustvaarder op zijn zijde. HEERLEN Met ingang van april verlagen, de Limburgse mijnen de prijzen voor eierbriketten en kleine cokes met vier a vijf gulden per ton. Dat betekent een -prijsdaling voor deze brandstoffen met 5 tot 7 procent. De prijzen van an traciet ondergaan weinig verandering. Voor het kolenjaar 1959/60 werden de prijzen van industriekolen al per 1 ja nuari herzien. De prijzen van enkele soorten worden per 1 april met een a twee gulden per ton verder verlaagd. EVERDINGEN. Een afschuwelij ke autobotsing op de Rijksweg 26 tussen Utrecht en Den Bosch heeft gistermorgen ter hoogte van Ever- dingen drie doden gekost: de be stuurder van een vrachtauto van de firma Lips, rijdend in de richting Utrecht, de chauffeur van een tege moetkomende truck met oplegger en een twaalfjarige jongen. Vermoedelijk doordat de linker-voor- band van de vrachtwagen van Lips klapte raakte deze auto, geladen met stuwsc'nroeven en metalen plaatjes, op de linker helft van de tweebaans- weg. De chauffeur kon de zwaarbela- a'en wagen niet meer houden en reed frontaal op een tegenligger, een met hout en een boomstam van een meter doorsnee geladen truck met oplegger. NIETS MEER OVER Mede door het gewicht van de la dingen werden de twee wagens vol komen in elkaar gedrukt; van de truck was niets meer over dan ó'e wielen en het rokende motorblok en de an dere vrachtwagen was eveneens geheel in elkaar gedrukt. Uit de wrakken haalden toeschie tende weggebruikers het verkeer is hier doorgaans erg druk drie ó'oden: de chauffeur van de houtauto, de 27- jarige J. G. IJzerman uit Moerkapelle, gehuwd en vader van drie kinderen en zijn kleine passagier, de twaalf jarige Arie Grootenboer eveneens uit Moerkapelle. De chauffeur van ó'e an dere wagen was de 23-jarige P. M. Mosselveld uit Waalwijk. NEW DELHI. De Chinese troepen zijn er in geslaagd, de opstand in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa neer te slaan; de 23-jarige Dalai Lama is met een deel van zijn raadgevers ontsnapt; in de rest van Tibet duurt de opstand voort. De radiozender van Lhasa, die in han den van de Chinese troepen is. zond gisteravond een oproep uit, bestemd voor de gevluchte Dalai Lama. Daarin wordt hem beloofd dat hij in vrede zou kunnen terugkeren en dat hem geen leed zou geschieden. Zijn adviseurs echter, die hem ertoe zouden hebben overgehaald te vluchten, zouden streng worden gestraft. De Dalai Lama heeft zich naar alle waarschijnlijkheid aangesloten bij de op standelingen in het uiterste zuiden van Tibet, die in zijn aanwezigheid een aan moediging voor voortzetting van hun vrijheidsstrijd zien. Feitelijk nieuws uit Lhasa ontbreekt, maar geruchten willen dat er bij de op stand in de hoofdstad alleen al enige duizenden doden zijn gevallen. De Chi nese bezetters hebben de omringende landen dringend gewaarschuwd, zich niet in te laten met de binnenlandse aange legenheden van Tibet. In Indië leidt men daaruit afdat de strijd buiten de hoofdstad nog lang niet is geëindigd. Diplomatieke betrekkingen V.S.-Bulgarije hersteld WASHINGTON (Reuter). De Verenigde Staten en Bulgarije hebben besloten hun diplomatieke betrekkin gen te herstellen. Die werden in 1950 verbroken toen Donald Heath, de toenmalige gezant in Sofia, het verzoek kreeg Bulgarije te verlaten omdat hij zich met spionnen zou hebben ingela ten. Het initiatief tot het herstel van de diplomatieke betrekkingen is volgens het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken uitgegaan van Bul garije. Van onze correspondent PARIJS. Zullen er, met de nieu we 13e mei in het vooruitzicht en nu de blaadjes weer aan de bomen komen, nieuwe moeilijkheden voor de Franse regering in Algerije rij zen? Men vraagt het zich bezorgd af. Verscheidene symptomen zijn niet hoopgevend voor hen, die hebben verwacht, dat het tijdperk-De Gaul le vrede en rust in Algerije zou bren gen, mitsgaders eensgezindheid onder de Fransen daar. Zo is gisteren „officieel" meegedeeld, dat het weekblad Salut Public, uitgave van wat is overgebleven van de comi- té's voor openbaar welzijn, vrijdag in beslag is genomen, omdat het een arti kel bevatte, dat beledigend werd ge acht voor president de Gaulle. Uiter aard heeft men in Frankrijk zelf geen nadere bijzonderheden over de aard van die belediging kunnen vernemen. OUDE BEKENDE Men kan er zich een voorstelling van maken, wanneer men weet, wat de heer Lagaillarde, Algerijns afgevaar digde in de Assemblée, heeft opgemerkt met betrekking tot wat de Gaulle tij dens zijn persconferentie woensdag heeft gezegd over Algerije. De Gaulle sprak daar o.a. over het onverminderd van kracht zijn van de zogeheten „vrede der dapperen" (vrijgeleide om naar Parijs te komen en te onderhan delen voor de Algerijnse nationalisten). Lagaillarde is degene die 13 mei van het vorig jaar aan het hoofd van de Franse studenten van Algerije en van vele anderen met hen het gebouw van het gouvernement-generaal is binnen gedrongen. Hij is nog vrij jong, hij is parachutist geweest en hij heeft als kenmerk een rossig baardje. Hij had zich volledig achter de Gaulle ge schaard, iets waarover zijn politieke vrienden hem heftige verwijten hebben gemaakt. Misschien dat dit hem ertoe heeft bewogen thans weer van zich te laten horen. KRITIEK In ieder geval schijnt hij tijdens het bezoek van Debré aan Algerije het al met de politie aan de stok te hebben gehad, toen hij wilde demonstreren. Tegenover een journalist heeft hij ver klaard: De oriëntatie die het staats hoofd thans aan het Algerijnse pro bleem geeft is slecht, is heel erg slecht. Verder heeft hij een verklaring voor gelezen, waarin hij nog meer kritiek op de Gaulle oefende. Zo zei hij o.a. dat de president denkt, dat de miljoenen ,,ja's" bij de volks stemming een blind en volkomen ver trouwen in zijn persoon hebben bete kend. In werkelijkheid, zo zei Lagail larde, was het een peblisciet voor de volkomen integratie. STUDIERAAD Tegenover zijn verklaringen stakn die van een Algerijn Ali Khodja, voor zitter van de Algemene Raad van Al gerije, een soort studieraad, die in af wachting van de plaatselijke verkie zingen is gevormd. De heer Khodja die zich eigenlijk altijd afzijdig van de politiek heeft gehouden, heeft gezegd, dat de Gaulle de enige man is, die voor het Algerijnse drama een oplos sing kan vinden. Hij hield een pleidooi voor onderhandelingen om tot een sta ken van het vuren te komen en hij zei verder: Zij die de kans lopen Algerije te verliezen, dat zijn zij die het met alle geweld en tot iedere prijs willen behouden. LODEN LAST Zal het de Gaulle mogelijk zijn thans onder het motto: Verdeel en heers verder te gaan op de weg, die hij on getwijfeld zelf zeer duidelijk voor zich ziet, 'doch waarover hij zich slechts schaars wil uitlaten? Men mag het hopen, doch men moet daarbij zeker rekening houden met de mogelijkheid, dat de meningsverschillen tussen kolo niale „diehards" en hen die aansturen op een vrede der dapperen met de na tionalisten zich nog wel verder zullen toespitsen. Het is te dezer plaatse reeds vele malen beweerd: de Gaulle heeft een loden last op zijn schouders te tor sen. Hij heeft in 1940 bewezen dat hij die kan dragen. Het is de enige reden tot optimisme voor hen die zien hoe Frankrijk dag in dag uit zijn energie doet aderlaten in de nutteloze strijd te gen de Algerijnse nationalisten. Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. Te strak gespannen meer touwen hebben gister nacht de kustvaarder Bierum, die in de Zuider haven van Harlingen lag, doen kapseizen. Een ma troos, de 26-jarige onge huwde P. Hamsma uit Opende (Groningen) van het in de buurt liggende kustvaartuig Jantje Eppina is daarbij om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde te middernacht, toen de vloed kwam opzetten. Het water kwam hoger dan men had verwacht en doordat de touwen te strak waren ge spannen, liep het schip vol. Er waren na melijk enkele huidplaten uit de scheeps wand verwijderd ter vernieuwing. Een minuut nadat het water het schip in begon te stromen, kapseisde de vier honderd ton metende kustvaarder. Er waren op dat ogenblik vijf man aan dek, die aan boord waren gehold om de tros sen te kappen. Vier van hen konden bij tijds op de wal springen. De matroos Hamsma moet beklemd zijn geraakt on der schuivende luiken. Hij verdween met het schip onder water. De kapitein van de coaster, de heer F. Krijgsman, was juist naar de schouw burg teil tijde van het ongeluk. Toen hij later naar het schip terugkeerde, kon hij nog de scheepshond die aan boord was achtergebleven, in veiligheid brengen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Noord- atlantische verdragsorganisatie zal de Atlantische commissie op vrijdag 3 april onder voorzitterschap van dr. L. G. Kortenhorst een herdenkingsbij eenkomst houden in het gebouw van de Tweede Kamer. Onze weerkundige medewerker ZONNIGE perioden hebben gisteren voornamelijk 's ochtends de overhand gehad en al gebeurde dat na een kou de nacht, waarin op vele plaat sen in het binnenland het vries punt werd bereikt of benaderd, toch wist de steeds krachtiger wordende zon het kwik gisteren plaatselijk tot 15 graden te doen oplopen. Zelfs op Terschelling is nog 11 graden genoteerd. In de middag kwam er weer achter uitgang. De bewolking nam toe en uit deze wolken viel later regen, tegen 3 uur 's middags in het zuidwesten, maar toen 's avonds de regen tot in het noord oosten was doorgedrongen was het in het zuidwesten alweer droog. Het centrum van een diepe depressie bij IJsland is de oorzaak van deze re gen. Het front van de depressie waar achter zich koudere lucht bevindt dan die welke gisteren over ons heen stroomde, had gisteravond ons land bereikt zodat het vandaag niet zo zacht zal worden als gisteren. Verder weg, midden boven de Oceaan dus, is een nieuwe de pressie in aantocht die met de Paasdagen weieens een rol zou kunnen gaan spelen. Aan de wis selvalligheid van het weer is zodoende nog geen eind te zien zodat de kans op regen blijft bestaan, maar de opklaringen toch niet zullen ontbreken. De temperatuur blijft boven normaal, maar erg veel heerlijks kan dit niet inhouden omdat in deze tijd van het jaar een normale temperatuur nog he lemaal niet lekker is. Pasen is dit maal erg vroeg. Na 1951 hebben wij niet meer zo'n vroege Pasen gehad en het kan niet anders of dit is aan het weer te merken en vooral te voelen. Paal boven water in de Wester schelde Eigen nieuwsdienst VLISSINGEN. Een tot dusver on bekend scheepje is waarschijnlijk op de Westerschelde ten onder gegaan. De Groningse kustvaarder Venus heeft via zijn boordradio meegedeeld, dat hij in de monding van de Westerschelde wrak hout heeft waargenomen alsmede een vlaggestok met een vlaggetje dat nog" net boven water uitstak. Het Nederlands loodswezen is begonnen met de opspo ring, maar die werd belemmerd door de duisternis. Eigen nieuwsdienst ALKMAAR. Als de gemeenteraad het eens is met B. en W. zullen de Alkmaarse kinderen op hun vrije woensdagmiddagen alleen nog maar in café's en verlofzaken naar de televisie mogen kijken indien zij onder toezicht van hun ouders zijn of een schriftelijk bewijsje kunnen overleggen dat zij van hun ouders toestemming hebben. B. en W. van Alkmaar zijn tot hun voorstel ter wijziging van de politie verordening gekomen omdat zij het ongewenst achten dat kinderen beneden zestien jaar vertrouwd raken met cafébezoek. Eigen nieuwsdienst -ELTEN. Aan de grens bij Elten begon gisterochtend om negen uur de al van de vroege ochtend af gestadig, groeiende stroom Duitse auto's een colonne te vormen, die op sommige ogenblikken twee km lang was. Tot vier uur 's middags duurde de drukte, die door de Nederlandse douane vlot werd verwerkt. Toen waren er naar schatting vierduizend auto's met onge veer vijftienduizend mensen Nederland binnengereden. Naar de logiesinformatiedienst van de A.N.V.V. is gebleken, hebben vele Duit sers de Goede Vrijdag benut om een zomerhuisje voor hun vakantie te zoeken. Landgenoten, die in de richting Duits land gingen, waren er maar weinig. De bezetting van-de hotels in Arnhem is voor de beide Paasdagen redelijk te noemen en intensiever dan verwacht werd. Aan de balie van de V.V.V. was het gisteren erg druk en op de Arnhemse singels stonden 's middags al meer Duitse dan Nederlandse auto's geparkeerd. Voorbereid Aan de zuidgrens was de drukte gis teren als op gewone dagen. De algemene verwachting voor het buitenlandse bezoek op de Paasdagen is terughoudend, doordat het nog vrij vroeg in het jaar is en het bollenseizoen nog niet ten volle is ingezet. Niettemin is de A.N.V.V. in samenwerking met de V.V.V.'s van elf gemeenten voorbereid op een onverwachte stroom toeristen, indien het weer plotseling zou verbeteren. HONGKONG, (Reuter) Ook China heeft zich in de rij der walvisvarende landen geschaard, zij het op zeer bescheiden ma nier: zeven Chinezen in een roei boot hebben voor de kust van Kwangtoeng een walvis van 5Vz ton gevangen met een... lasso. Na een gevecht van drie uur slaagden zij er in de nog spring levende walvis op het strand te trekken. VLISSINGEN. Er zijn beta lingsmoeilijkheden gerezen tussen de Griekse rederij Carras en de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen, die aan een order voor de bouw van tien sche pen bezig is. Onderhandelingen om uit de impasse te raken zijn nog gaande, maar volgens een directielid van De Schelde is niet aan te nemen, dat het nog niet geleverde deel van deze grote order zal worden geannuleerd. Vier van de tien bestelde schepen zijn al afgeleverd; het vijfde zou vanmorgen opi zeven uur in alle stilte te water glijden. Het is de 14.000 ton deadweight metende Argo Altis. De moeilijkheden zijn al ontstaan rond een vorig schip uit deze serie, de Argo Sounion, die in februari opgeleverd had moeten worden, maar nog steeds niet is overgenomen. De tewaterlating van de Argo Altis zou volgens berichten van hedennacht niet door een vertegenwoordiging van de Griekse rederij worden bijgewoond. ACHT (A.N.P.) De Duitse kelner Jozef Hans Peters uit Keulen is donder dagavond bij Acht op de lijn Eind hoven-Best uit een exprestrein naar Oostenrijk gevallen. Zijn lijk werd door de machinist van de achteropkomende trein gevonden. DJAKARTA (A.P.) President Soe karno is van plan informele bezoeken aan Rusland en de Verenigde Staten te brengen.. Dat gebeurt tijdens zijn offi ciële reis naar Turkije, Scandinavië en de Latijns-Amerikaanse landen. DELFT Een realistische verkeers- voorlichting, waarbij het publiek na drukkelijk wordt geconfronteerd met het gevaar op de weg en met het leed, dat door opzet, schuld of onachtzaamheid kan worden veroorzaakt dat acht de Rotterdamse verkeerspsycholoog dr. ir. H. J. Kolkman het middel om tot een veilig (er) verkeer te komen. Hij hield gisteravond in Delft een lezing voor de Vereniging van veilig verkeer. De heer Kolkman was echter geen voorstander van „schrikbeelden". Pro paganda met kleurenfilms achtte hij uit den boze. Hij zou slechts willen, dat het publiek de ernst van het gevaar wordt bijgebracht, dat de zelfkennis wordt be vorderd en dat het verantwoordelijkheids gevoel wordt vergroot. Ouders, onder wijsinstellingen, verenigingen en kerkge nootschappen kunnen zijns inziens daar toe een. belangrijke bijdrage leveren. DEN HAAG. De aannemerscombi natie Costain-Blankevoort, waarin deel nemen Costain Ltd. te Londen en D. Blankevoort Zoon N.V. te Bloemen- daal, heeft van de British Petroleum Company opdracht gekregen tot het ver diepen en verbeteren van de vaargeul voor de kust van Nigeria aan de mon ding van de Bonny-rivier, waarvoor zich in zee verschillende zandbanken bevin den. De Bonny-rivier geeft toegang tot de haven van Port Harcourt, welke dienst doet als oliehaven voor de olievelden van Oost-Nigeria. Deze haven kon tot nog toe slechts door kleine tankers met geringe diepgang bereikt worden. Dit miljoenenproject moet in ca. l'A jaar voltooid' zijn. Het moet onder vrij moeilijke omstandigheden worden uitge voerd vanwege de zware oceaandeining langs deze kust. De combinatie Costain-Blankevoort werkt al een aantal jaren in Nigeria. Zij heeft daar belangrijke waterbouw kundige werken uitgevoerd, zoals de verbetering en uitbreiding van de haven van Lagos. Ceen reisdeviezen Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Nederlandse ver eniging van reisbureaus heeft in een brief aan de A.N.W.B. bezwaar gemaakt tegen het plan van de bond reisdeviezen aan zijn leden te gaan verkopen. Dat wordt aldus de brief, al tientallen jaren gedaan door banken en reisbureaus en ligt niet op het terrein van de A.N.W.B. Die echter is van mening dat zijn leden aanspraak kunnen maken op het verkrijgen van reisdeviezen bij hun eigen vereniging. DEN HAAG In de loop van 1960 zal de hoofddirecteur van de A.N.W.B., de heer H. J. van Balen, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn functie neerleggen. De heer Van Balen, die in 1930 tot de directie van de A.N.W.B. toetrad, vierde op 1 mei 1955 onder grote belangstelling zijn zilveren jubileum als directeur. De heer Van Balen, die eerst zijn nog te benoemen opvolger zal inwerken, zal in functie blijven tot het nieuwe hoofd kantoor van de A.N.W.B., dat thans in Den Haag verrijst op de hoek van de van Alkemadelaan en de Wassenaarseweg, in gebruik zal zijn genomen. ROTTERDAM De Rotterdamse po litie heeft met lede ogen moeten aanzien, dat het centrum van de stad steeds meer bevolkt wordt door auto's en reclame wagens, die er alleen maar staan om te staan. Autohandelaren stallen hun voorraad in toenemende mate op straat uit, reis bureaus zetten bussen neer bij wijze van blikvangers en vele caravans blijven maanden lang op straat achter. De politie gaat nu in overleg met de justitie op korte termijn optreden tegen dit parke ren, dat zij als een euvel ziet. Het K.N.M.I. meldde ons gis teravond te 23.15 uur: Wisselend be wolkt met hier en daar een bui. Matige tot krach tige zuidwestelij ke wind. Iets la gere middagtem- peraturen. MIES JE: Wat een tegenvaller! 29 MAART: zon op 6.24, onder 19.07; maan op 00.05, onder 9.17. 30 MAART: zon op 6.22, onder 19.08; maan op 01.11, onder 10.10. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki geh. bew. WZW 6 0 Stockh, onbew. W 8 0 Oslo onbew. stil 7 0 Kopenh 1. bew. Z 9 0 Aberdeen 1. bew. w 11 0.1 Londen 1. bew. wzw 14 0,2 A'ctam regen zzo 14 0,1 Brussel regen z 14 1 Luxemb. geh. bew zzw 13 0 Parijs regen zzw 12 2 Bordeaux regen w 14 12 Grenoble zw. bew. stil 16 0 Nice zw. bew. Zw Berlijn 1. bew. zzo 14 0 Frankf. zw. bew. ZZW 15 0 München onbew. ozo 12 0 Garm. P. onbew. stil 12 0 Zürich zw. bew. stil 15 0 Genève zw. bew. stil 14 0 Wenen zw. bew. W 13 0,5 Innsbr. onbew. stil 14 0 Rome zw. bew. stil 13 0 Ajaccio zw. bew. ZO 16 0 Madrid zw. bew. wzw 19 0 Majorca h. bew. z 21 0 Algiers zw. bew. wzw 21 0

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1