Geen brede basis meer voor nieuwe kabinet Confessionelen en liberalen gaan samenwerken Macmillan staat alleen Twee doden bij botsing op de Afsluitdijk De Bilt: Regen MELKSTRIJD OPGELOST: KASTJES IN DE FLATS Het doel blijft één Duitsland Gesprek moet basis hebben Topconferentie in elk geval Nederlands gezin verongelukte in Zwitserland Lading uit Israël in Suezkanaal vastgehouden Dulles' terugkeer als minister nog onzeker HIJ ZAG ER GEEN BROOD IN TUNNEL DOOR ST. BERNARD Kosten zijn voor de leverancier PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee dames in kerkeraad - twee heren eruit DEN HAAG De socialisten zullen niet aan de komende regering deelnemen. Van alle mogelijk heden van de kabinetsvorming is de brede basis in ieder geval uitgesloten. Het bewind zal komen te berusten op een samenwerking tussen katholie ken, liberalen en de beide prot.-christelijke groepen. -DE GAULLE; EISENHOWER MACMILLAN; Program Hammarskjoeld twee dagen in Moskou Zie vc Nog meer arrestaties in Njassaland Al 39 t.b.c.-patiënten in Ter Apelkanaal Dr. Drees onthulde oorlogsmonument Hogere omzetbelasting in beginsel juist Frankrijk schaft „vignette touristique" af Engeland ziet het niet zo somber in Zendamateur en helper in de gevangenis Gasfitter verdacht van gas-dood door schuld Nieuwe toegangsweg Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666, Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; VHssingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Temeuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOOBT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e jaarg. No. 1563 Donderdag 26 maart 1959 SOCIALISTEN BUITEN REGERING Eigen nieuwsdienst KORNWERDERZAND. In de mist zijn gistermorgen op de Afsluitdijk twee personenauto's in volle vaart tegen elkaar gebotst, waardoor de beide be stuurders op slag werden gedood. Om streeks elf uur gebeurde het ongeluk nabij Breezanddijk, waar de 52-jarige gehuwde Sneker opticien J. W. Boonstra, die alleen in zijn wagen in de richting Noordholland reed, frontaal werd aan gereden door een tegenligger. Deze werd bestuurd door de eveneens gehuwde 45- jarige Amsterdammer H. Veneman, chef van een drukkerij. Hij had voor de Afsluitdijk twee Duitse lifters opge nomen, die met een beenbreuk en wat schaafwonden de dans zijn ontsprongen. Zij zijn naar een ziekenhuis in Leeuwar den gebracht. De Rijkspolitie neemt aan, dat er een inhaalmanoeuvre van een van de auto's is mislukt en zoekt wegens de onzekerheden omtrent de toedracht van het ongeluk naar even tuele getuigen. LAUSANNE Op de weg van Lau sanne naar- Genève is de Nederlandse vertegenwoordiger Johannes Lugt (51) uit Aerdenhout tegen een vjjf-tons vracht auto gebotst. De heer Lugt en zijn 48- jarige vrouw Louise zijn zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. Hun twin tigjarige zoon Peter stierf op weg naar het ziekenhuis, de zeventienjarige Helen Lugt kreeg slechts betrekkelijk lichte verwondingen. De familie Lugt was in de omgeving van Lausanne met vakantie. Op de gro te verkeersweg bij St. Sulpice heeft 'de heer Lugt blijkbaar een stopsignaal niet opgemerkt. INCIDENT IN HILVERSUM V.V.D.-raadslid uit kritiek op raadszaal HILVERSUM. „Men kan hier niet horen, niet zien en niet zitten." Dat was de kritiek, die één van de vier nieuwe VVD-ers in de Hilversumse gemeenteraad, dr. J. R. Jansma (64) gisteren op de raadszaal oefende. Dr. Jansma verraste zijn fractiege note mevrouw Kool met een rugzitting van lichtmetaal, zoals ook autobestuur ders wel gebruiken. Burgemeester Boot verzocht hem echter de rugzitting weer te verwijderen; die achtte hij niet in overeenstemming met het decorum. De klachten zullen echter worden onderzocht. PORT SAID (Reuter) Voor de vierde keer in drie weken is een vrachtschip met een lading uit Israël in het Suezkanaal aangehouden. Dat gebeurde gisteren bij Port Said, Het betrof het 7244 ton metende Griekse schip Nicolas Kairis, dat onderweg was van Haifa naar Honkong met een lading cement en schroot. Van een der vier aangehouden sche nen hebben Egyptische autoriteiten ce ment en citrusvruchten uitgeladen. Israël heeft al bij de Veiligheidsraad geprotesteerd tegen het optreden van Egypte. Kairo reageerde met de ver klaring dat Israël geen enkel recht heeft ladingen door het Suezkanaal te laten verschepen, omdat beide lan den nog altijd met elkaar in oorlog zijn. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. In de kerkeraad van een Ned. Hervormde wijkgemeente te Hilversum zijn twee dames benoemd en dat was voor twee zittende kerkeraads- leden reden om te bedanken voor hun functie. Van onze parlementaire redacteur Geen van deze vier was te vinden voor enige medewerking aan de eisen van de Partij van de Arbeid, die vrijwel overeenkwamen met het pro gram, waarmee deze de verkiezingen is ingegaan. Daartegenover is geble ken dat er tussen de standpunten van de vier andere groepen een zodanige mate van overeenstemming is te bereiken, dat een basis voor samenwer king kan worden gevonden. De gedachten gaan daarbij uit naar een extra parlementair kabinet. In een dergelijke samenwer king zal de K.V.P. wel de meeste en de belangrijkste plaatsen in nemen. Uit deze hoek zal dus ook de toekomstige premier moeten komen. Daar de V.V.D. bij de jongste verkiezingen is opge klommen tot op twee na de groot ste fractie zou het vice-premier- schap aan een liberaal moeten toevallen. GENERAAL DE GAULLE Het is de mens alleen die telt" De verhouding tussen de liberalen en de beide protestants-christelijke fracties in acht genomen de libe ralen negentien zetels, de A.R. dertien en de C.H. twaalf ligt het dan voor de hand dat in een nieuw kabinet de liberalen drie portefeuilles en de anti revolutionairen en de C.H. ieder twee portefeuilles in handen krijgen. Indien de samenstelling van het komende kabinet dezelfde zal zijn als die van het vierde kabinet-Drees, dat veertien ministers telde, kan de K.V.P. in de nieuwe constellatie rekenen op zeven portefeuilles, waaronder die van financiën en sociale zaken. Dit alles wacht uiteraard op de for mateur, die straks op grond van de be vindingen van prof. dr. L. J M. Beel zal worden aangewezen. Eerst dan zal men „zaken" kunnen doen. Dat geldt in het bijzonder de liberalen, die in de nieu we samenwerking uitsluitend als vol waardige regeringspartners kunnen wor den beschouwd. Wel denkt men in de kring van de K.V.P. aan de mogelijkheid om in geval een samenwerking met de liberalen niet zou slagen, figuren aan te trekken, die weliswaar zijn te beschouwen als ver tegenwoordigers van deze groep, maar die er politiek gezien los van staan. Deze oplossing zou echter een geheel ander karakter geven aan de samenwerking, die dan niet op een zodanige steun van de liberalen zou kunnen rekenen als het geval zou zijn bij een overeenstemming inzake het regeringsprogram. MOSKOU (A.P.) Dag Hammars- kjoeld, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is gisteravond te Moskou aangekomen. Hij zal twee da gen in de Russische hoofdstad blijven en besprekingen voeren met Russische leiders. Wanneer de Berlijnse crisis ter sprake komt, is Hammarsikjoeld bereid daarover te spreken en zelfs te bemiddelen, maar het initiatief zal in geen geval van hemzelf uitgaan. Het program waarop een samenwer king tussen de vier groeperingen tot stand kan komen, zal uiteraard een aan tal van de belangrijkste eisen, die deze partijen als kernpunten van een toekom stig beleid beschouwen, moeten omvat ten. Wat de woningbouw betreft bestaat er geen verschil van mening, evenmin als zulks het geval is met de vrijere loonvorming, de bezitsvorming en het be^ lastingbeleid. Inzake de kinderbijslagverzekering zou er een modus gevonden moeten worden, zoals al het geval schijnt te zijn met de voorstellen voor de hervorming van het voortgezet onderwijs, waartegen de A.R. en de C.H. enkele principiële bezwaren hadden,»wat de vrijheid van het bijzon der onderwijs aangaat. De houding van de A.R. ten aanzien van de toto blijft ongewijzigd: de frac tie zal tegenstemmen, maar zich overi gens bij de feiten neerleggen. De Koningin zal hedenochtend een lijvig rapport van informateur prof. dr. L. J. M. Beel ontvangen. Met de studie van dat omvangrijke dossier, dat de Koningin dus een overzicht moet geven van de wegen die naar de vorming van een nieuw kabinet kunnen leiden, zal zeker enige tijd gemoeid zijn. Het staat dus nog niet eens vast dat voor Pasen een formateur zal worden aangewezen, zo vernamen wij van bevoegde zijde. Prof. Beel heeft de laatste fase van zijn arbeid gisterochtend geëindigd met een bespreking met de socialistische fractieleider mr. J. A. W. Burger, naar aanleiding van de brief die deze gister avond aan de informateur had doen toekomen. Het onderhoud diende om mr. Burger, die maandagochtend de eerste was van de vijf fractieleiders met wie prof. Beel nog eens wilde pra ten, op de hoogte te stellen van de situatie zo als die na afloop van de tweede reeks besprekingen was. Van onze correspondent PARIJS Generaal de Gaulle, president van de Franse republiek, heeft zich gisteren op zijn grote perscon ferentie naast president Eisen hower geschaard wat betreft de politiek van het Westen ten opzichte van de Duitse kwestie. Duidelijk heeft hij gezegd dat wan neer de Westelijke landen .de toegang naar Berlijn afgesloten zouden zien, de Russische troepen in Duitsland te doen zouden krijgen met de Westelijke strijd krachten. „Wij zullen nooit toestaan", voegde de Gaulle eraan toe, „dat Berlijn aan het regiem van Pankow zal worden verbonden en wij zijn niet geneigd, de stad als een onafhankelijke staat te erkennen. De hereniging van de beide delen van Duitsland tot één Duitsland dat geheel vrij zal zijn is volgens ons de normale toekomst van het Duitse volk wanneer het tenminste niet zijn huidige grenzen zou willen verande ren". Over een ontwapende zone heeft de Gaulle zich al even categorisch uitge laten: „Dat disengagement of engage ment zegt mij niets. Een dergelijke zone, die niet tot aan de Oeral zou reiken, zou Frankrijk niet beschermen. En wat zou een eventuele tegenstander kunnen beletten, het niet verdedigde Duitse gebied door te trekken? Wan neer wij zouden weigeren deel te ne men aan een eventuele oorlog naar aanleiding van de moeilijkheden om Berlijn, dan zou dat voor Frankrijk betekenen, dat wij zouden opgeven, verder te leven". Het viel op dat de Franse president met waardering sprak over Eisenho wers standpunt, dat hij deelde, maar met geen woord repte van het recente bezoek van Macmillan. p, L)9 7 Van onze correspondent WASHINGTON Het is nu wel duidelijk komen vast te staan dat de meningen van Eisenhower en Macmillan over hetgeen moet worden verstaan onder „overeenstemming inza ke het beleggen van een top conferentie" aanmerkelijk van elkaar afwijken. Wel heeft de Amerikaanse president op zijn persconferentie van gisteren verklaard dat hij instemt met de op vatting dat Kroesjtsjef de enige man in de Sowjetunie is die werkelijk be voegdheid tot onderhandelen heeft, zo dat er toch wel iets voor een top conferentie te zeggen valt. Concrete dingen Maar hij liet op deze verklaring onmiddellijk volgen dat een top conferentie alleen kan worden ge houden wanneer duidelijk komt vast te staan dat er op een dergelijke bijeenkomst concrete kwesties met vrucht kunnen worden besproken. Zoals bekend huldigt Macmillan het standpunt dat er in elk geval een top conferentie moet worden gehouden, onverschillig of er waarborgen zijn voor het slagen ervan of niet. Ongelijke tekst Eisenhower deelde mee, dat de nota's van het Westen, die het antwoord in houden op de jongste Russische nota en waarm wordt voorgesteld de minis ters van buitenlandse zaken van de Sowjetunie, de Verenigde Staten, Groot-Britannië en Frankrijk op 11 mei te Genève te laten bijeenkomen, in de loop van vandaag zullen worden over handigd op het Kremlin. Zij behelzen de voorwaarden voor een topconferen tie. De inhoud van de nota's, die gelijk van strekking zijn, doch ongelijk van tekst, zal pas bekend worden gemaakt wanneer zij te Moskou in ontvangst zijn genomen. Van onze correspondent LONDEN In het Lager huis heeft premier Macmillan, juist terug uit Washington, een verklaring afgelegd waaruit blijkt dat hij, in tegenstelling tot Eisenhower en de Gaulle, er stellig van overtuigd is, dat er deze zomer in elk geval een topconferentie zal worden ge houden. „Zonder vooruit te willen lopen op de inhoud van. de nota's aan Mo-,kou ge loof ik te kunnen zeggen, dat iedereen ervan overtuigd schijnt te zij", dat er deze zomer een topconferentie zal wor den gehouden," antwoordde hij op een vraag van socialistische zijde. Uit de weg praten De vraagstukken dis Oost en West verdeeld houden, zijn volgens de Brit se premier zeer ingewikkeld, maar niet onoplosbaar. Zij moeten uit de weg worden geruimd door onderhandelin gen. Met die onderhandelingen is reeds een begin gemaakt (hij doelde kenne lijk op de ministersconferentie, waar toe het Westen de Sowjetunie nu heeft uitgenodigd in de nota's die vandaag worden overhandigd) en de premier hoopte dat het Lagerhuis van gevoelen zou zijn dat zijn reizen van de laatste tijd daartoe hebben bijgedragen. Natuurlijk werden hem vragen ge steld over de vermindering van de aan tallen troepen en wapens in een kleine zone in Midden Europa, waarover een ernstig verschil van mening zou be staan met de Amerikaanse president. Macmillan zei dat daarover wel was gesproken, maar dat er nog zeer veel studie nodig zou zijn, voor men een de finitief standpunt zou kunnen bepalen. Niet alleen de grote drie van het Wes ten, maar alle leden van de Noordat- Iantisehe verdragsorganisatie zullen daarin moeten worden gekend. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Eisenhower heeft de vage hoop uitgesproken dat minister Dulles over niet al te lange tijd zijn werk kan her vatten. Minister Dulles gaat maandag naar Florida om daar wat op te knappen van zijn lange verblijf in het zieken huis. De doktoren die Dulles hebben behandeld weten nog niet of hij zijn werk volledig zal kunnen hervatten. Dat moet binnenkort nog uit een na der onderzoek blijken. Dulles blijft ook in Florida onder geneeskundig toe zicht. President Eisenhower schijnt reke ning te houden met de mogelijkheid dat Dulles niet zal terugkeren als mi nister van buitenlandse zaken. Hij had het ten minste over zijn voornemen, zolang Dulles zich in staat achtte te werken, van diens diensten „op de een of andere wijze" gebruik te maken. BLANTYRE (Reuter) Dagelijks groeit het aantal arrestanten in Njas saland. Woensdagmorgen in alle vroeg te werden weer drie dorpen in dit Britse protectoraat door de politie uit gekamd. 21 mensen werden daar ge arresteerd. Elders in het land werden nog zeven mensen in hechtenis genomen. Allen hadden zich schuldig gemaakt aan ge welddaden. In het noorden van Njassaland is gro te schade aangericht aan een brug als gevolg van sabotage door inheemsen. In Fort Manning zijn gisteren achttien mensen tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens het deelnemen aan on lusten. Anderen kregen anderhalf jaar omdat zij in het bezit waren gebleken van wapens. Het parlement van Zuid-Rhcdesië be sloot woensdag de noodtoestand in dit deel van de Centraalafrikaanse Federatie met een maand te verlengen. Volgens de regering van dit gebied is deze verlen ging noodzakelijk en verstandigd. EMMEN. De t.b.e.-gevallen in de buurt van Ter Apelkanaal zijn thans uitgebreid tot 39. Bijna de helft van de patiënten is inmiddels opgenomen in een sanatorium. Binnenkort zal een diepgaand onder zoek worden ingesteld naar de bron van de besmetting. In samenwerking met de diensten van sociale zaken van de gemeenten Vlagtwedde, Onstwedde en Odoorn is er een actiecomité opgericht teneinde de getroffen gezinnen materieel te kun nen helpen. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. Dr. W. Drees, minister van staat, heeft gisteren in Groningen het provinciaal oorlogs- herinnerings-monument op het Mar tinikerkhof officeel onthuld. Dat gebeurde nadat de commissaris der Koningin, mr. W. A. Offerhaus, een rede had gehouden, waarin hij het beeld opriep uit de jaren 1940-'45. In Groningen, aldus daarna dr. Drees, is het verzet sterk, moedig en offer vaardig geweest. Hij was van oordeel, dat men er goed aan doet ook nu te blijven beseffen, dat er nog gemeen schappelijke doeleinden en gemeen schappelijke overtuigingen zijn, alsook een gemeenschappelijke wil om het herstel en de wederopbouw te vol tooien. Het noorden verkeert daarbij in een moeilijke positie. De expansie voltrekt zich juist elders. „Ons volk zal zi\h echter ook in dit opzicht van een gemeenschappe lijke verantwoordelijkheid bewust moeten zijn en wij weten voldoende over welke energie en onverzettelijk heid de Groningers beschikken om te vertrouwen, dat zij elke mogelijkheid zullen aangrijpen", aldus dr. Drees. Europese commissie LUXEMBURG De Europese com missie acht de begin januari door Ne derland voorgeschreven verhoging van omzetbelasting bij invoer voor een aantal produkten in beginsel niet strij dig met het Euromarktverdrag. Leden-staten hebben nl. het recht in gelijke mate omzetbelasting te hef fen op ingevoerde produkten als zij doen op gelijksoortige nationale pro dukten. Derhalve behoudt de Europese com missie zich het recht voor na te gaan of de bij invoer geheven belasting in derdaad niet hoger is. Zij is van plan alle nodige toelichting terzake te vragen aan de Nederlandse regering. De commissie heeft dit geantwoord aan het lid van het Europese parle ment Illerhaus. DEN HAAG. Frankrijk, dat al eer der carnet en triptiek afschafte, laat met ingang van zaterdag ook het sys teem van het „vignette touristique" los. Deze plakker op de voorruit, die bij de Franse grenzen voor personenau to's werd verstrekt, had een begelei dend gedeelte, waarop de afgifte van benzinebonnen moest worden aangete kend. De registratie zal voortaan ge schieden op de groene verzekerings- kaart. Frankrijk stelt met ingang van 1 april de groene kaart verplicht voor buitenlandse motorrijtuigen. Ondanks landingsrechten LONDEN (U.P.I.) Een Britse regeringsfunctionaris heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat hij erop vertrouwt dat de Brits-Neder landse betrekkingen niet gehinderd zullen worden door recente „commer ciële" besluiten tegen Nederlandse belangen. Robert Allan, ondersecretaris voor buitenlandse zaken, was gevraagd of de Brits-Nederlandse betrekkingen niet be- invloed zouden worden door de Britse besluiten inzake de landingsrechten van de KLM in Singapore, de verhoging van de invoerrechten van snijbloemen en het handhaven van de quota voor Ne derlandse bloembollen. Allan verklaarde dat de besluiten „ge nomen werden op commerciële gronden" en dat de regering „er op vertrouwt, dat zij de zeer hartelijke betrekkingen tussen beide landen niet zullen be derven." Minister Luns is in januari met de Britse regering overeengekomen nadere besprekingen te voeren, wanneer deze nuttig zouden zijn, aldus Allan. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. De zendamateur To- bi G. uit het Groningse dorpje Jipsing- bourtange, die met de clandestiene zen der Texa-Tonica opereerde, is gisteren door de politierechter te Groningen ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De 27-jarige H. M. te Stadskanaal, die zijn woning tegen een flinke belo ning beschikbaar had gesteld voor de zender, werd veroordeeld tot acht we ken gevangenisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een Amsterdamse stratenmaker zag er dinsdagmorgen geen brood in, in de broodzak die hij op straat had gevonden. Hij zag er wél geld in: 320 bankbiljetten van tien gulden. De stratenmaker stelde een agent van politie van zijn vondst op de hoogte. Het gesprek tussen die twee was nog maar nauwelijks op gang, toen een 65-jarige kolenhandelaar zich bij hen voegde en zielsblij uitriep: „Dat geld heb ik verloren." Een afgestempelde girostrook leverde het overtuigende bewijs, dat hij het geld wilde gaan storten. Bij het loket had hij gemerkt, dat hij het had verloren. LEEUWARDEN. De 24-jarige leer ling-gasfitter S. O. te Sneek moest gis teren voor de rechtbank te Leeuwarden terechtstaan, omdat het aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat een bejaarde be woner van een pand in de Javastraat te Leeuwarden door gasverstikking om het leven is gekomen. O. deed dienst als fitter bij de ge meentelijke energiebedrijven te Leeu warden en had een gasmeter losge schroefd en op onvoorzichtige wijze weer vastgeschroetd. Een moer tussen de leiding en de meter was niet goed bevestigd. Van de drie proeven die hij had moeten nemen paste hij alleen de hoor- en reukproef toe. Enkele dagen na het werk vond men de bejaarde bewoner dood in het woon huis. Wegens dooo door schuld vroeg de officier van justitie, mr. M. H. Gee- ltnck een maand hechtenis. De verdedi ger, mr. J. Vis, concludeerde tot vrij spraak, omdat er tussen het tijdstip van het werk en de verstikking van de be jaarde bewoner geruime tijd was ver streken, zodat niet bewezen is dat de gasfitter de schuldige is geweest. AMSTERDAM. Dc Handel-Maat- schappij H. Albert de Bary Co. be haalde in 1958 een saldo winst van 2.025.377 (v. j. 1.949.816). waaruit een onveranderd dividend van 5 pet. wordt voorgesteld. De resultaten wijzen een bevredigen de stijging aan; vooral de effectenafde ling droeg tot de winst bij. TURIJN Niet alleen de Mont Blanc, ook de Grote St. Bernard zal een auto tunnel krijgen. Hierdoor zal Italië met twee autotunnels met de rest van Eu :o- pa verbonden worden, waardoor de automobilisten zonder een al te grote omweg of het (in de winter) geweldig tijdrovende treintransport Italië gemak kelijk kunnen bereiken. Nadat Italië op zo'n succesrijke wijze de onderhandelingen met Frankrijk ovci de bouw vanr een tunnel onder de Mont Blanc had afgesloten, heeft het zich on middellijk met Zwitserland in verbinding gesteld over de bouw van een tweede autotunnel onder de St. Bernard van Bourg St. Pierre (Zw.) naar St. Remy (It.). Als gevolg van deze onderhandeling zijn twee tunnelmaatschappijen opge richt, die elk voor de helft zullen parti- ciperen in de bouwkosten'die op 26.6 miljoen gulden worden geschat. De maat-1 schappijen zullen de tdnnel samen ex ploiteren. De toegangsweg in Zwitserland loopt via Genève naar Bourg St. Pierre. In Italië is de tunnel bereikbaar van Turijn via Aosta en St. Remy. Heidekoningin uit Canada DEN HAAG. Mevrouw Betty van Droffelaar-Van Galen is verkozen tot heidekoningin en zal dientengevolge ge durende de Edese heideweek de naam Calluna XVI dragen. De nieuwe heide koningin is afkomstig uit Ede en woont thans in Prestcott, Ontario, Canada. Eigen nieuwsdienst SCHIEDAM. De Schiedamse aielkhandelaren hebben een oude be lofte aan de bewoonsters van flat woningen ingelost: in een flatgebouw aan de P. J. Troelstralaan zijn twintig bezorgkastjes geplaatst. Spoedig zul len deze kastjes ook in de andere flatgebouwen komen. Er zijn 275 bezorgkastjes nodig. De schiedamse melkhandelaren zullen de tankoop financieren, maar proberen >ok handelaren in andere artikelen iaarvoor te interesseren, zodat zij ge- -.amenlijk tot de aanschaffing van de 'vrij dure) kastjes kunnen overgaan. Elke huisvrouw krijgt een sleutel p haar eigen kastje. De melkboer teeft een sleutel, die op alle kastjes past. Mevrouw T. van 't Hoen kreeg gisteren de eerste sleutel. Toen zij haar kastje openmaakte, trof zij daarin een surprise aan. Het K.N.M.I. in lfflUR« D(, BHt bcrichtle gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Zwakke tot ma tige wind tussen zuid en west. De zelfde tempera turen als gisteren of iets hogere. Mies je: Weer of geen weer: limo nade smaakt al tijd. Zon op 6.29 uur, zon onder 19.03 uur. Maan op 22.52 u„ maan onder 7.51 uur. 27 maart: in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki zw. bew. WNW 7 0 Stockh. onbew. WZW 12 0 Oslo geh. bew. zzw 3 0 Kopenh. geh. bew. zo 3 0 Aberdeen 1. bew. zzw 12 0 Londen h. bew. w 13 o.l A'dam zw. bew. stil 10 6 Brussel zw. bew. zo 11 7 Luxemb. regen w 9 7 Parijs 1. bew. zw 13 0 Bordeaux onbew. wzw 16 0 Grenoble regen stil 11 16 Nice regen NNO 14 22 Berlijn geh. bew. O 15 0 Frankf. regen NW 17 0,1 Mlinchen geh. bew. zo 18 0 Garm. P. geh. bew. stil 18 0 Zürich regen WNW 13 0,1 Genève regen zzw 9 9 Wenen geh. bew. ZO 19 0 Innsbr. geh. bew. zo 17 0 Rome regen z 18 0,2 Ajaccio regen O 14 17 Madrid zw. bew. zw 10 Majorca onbew. WNW 16 Algiers zw. bew. W 17

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1