Geen straf zonder schuld H Vechtpartij t Uiltje berecht reis om de wereld met de keukenpan Zaterdag 21 maart 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 "s Avonds feest, overdag hulp aan de medemens Pijler van ons strafrecht Scherp contrast Geen gekoppel Vakantie Driebergen onteigent bos van... zichzelf BIJ VEROLME Inbrekers lieten slechts spoor na van brand Stilzwijgend m Kind gered Nederlandse vliegers demonstreren in V.S. Ontucht Burgerlijke stand S. W. Numann reclame man van het jaar Het dubbele leven van Lady Jane LADY Jane ane-Tempest-Stewart. een nicht van koningin Eliza beth. is een van de meest tegenstrijdige figuren in Londen, of zelfs in Engeland. Een zeer knappe 25-jarige vrouw, van de hoogste adel: 's avonds het middelpunt van vrolijke feestjes in het dure West End. overdag een hulp in de nooil voor achterbuurt- kinderen. „Twaalf kinderen wil ik hebben. Door mevr. mr. E. J. A. Fischer-Keuls Dat geen straf mag worden opgelegd, als de dader van een strafbaar feit geen schuld treft, is een algemeen aanvaard be ginsel van ons strafrecht, al staat het nergens in de wet. Het be ginsel vindt vooral toepassing bij de berechting van overtredingen. Want dat er bij een misdrijf, de zwaardere vorm van strafbare feiten, bij de dader opzet of althans schuld d.w.z. onvoorzichtigheid, zorgeloosheid moet zijn geweest, blijkt al uit de omschrijving van de misdrijven in het strafwetboek: diefstal is er, als iemand iets dat aan een ander toebehoort, „wegneemt met liet oogmerk om het zich wederrechtelijk toe te eigenen"; en hiji „aan wiens schuld de dood van een ander te wijten is" is strafbaar. kP PAPIER wordt er in Engeland voor iedereen door de staat ge zorgd; ,,van de wieg tot het graf" is een kreet die de vorige socia listische regering betekenis heeft ge- gegeven, en die bijna onveranderd door de huidige conservatieve rege ring is overgenomen. Maar nog steeds is het Londense East End een doolhof van smerige straatjes, waar verwaarloosde kinde ren in krotwoningen leven. In dit ge deelte van de grootste stad ter we reld heersen misdaad en ontucht. Dit is de buurt waar de mensen wo nen die door generaal Booth, de op richter van het Leger des Heils, de „van God vergetenen" werden ge noemd. Deze buurt is ook het werk terrein van Lady Jane. In het East End kan iedereen doen en laten wat hij wil, op twee dingen na: verklikken aan de politie, en kwaadspreken van Lady Jane. Wie één van deze beide dingen doet loopt grote kans met een mes be werkt te worden. ER IS nauwelijke groter verschil denkbaar dan tussen het East End en het West End. Hier leeit men van brood met margarine en „fish and chips" uit een oude courant; daar eet men kaviaar en drinkt men champagne. In het East End speelt een draaiorgel, in het west- End betaalt men in een restaurant 100 gulden nog vóór men iets gege ten heeft, alleen om naar het dans- orkest te mogen luisteren. In deze beide werelden is Lady Ja ne Antonia Frances Vane-Tempest- Stewart thuis. In de ene wereld is geen party compleet zonder haar, in het East End zijn de achterbuurtkin deren gek op haar. Ginger wordt dit roodharige meis je door haar kennissen genoemd. Zij is een zuster van Lord Londonderry, de negende markies van die naam, en een nicht van koningin Elizabeth. Zeker een dozijn vrijgezellen uit de hoogste Engelse adel zijn al genoemd voor dit lange slanke meisje, maar geen enkele van hen is het gelukt haar hart te winnen. Vorige maand kwam zij woedend terug van een Italiaanse vakantiereis, omdat Italiaanse kranten geschreven hadden dat zij met een jonge rijke Italiaanse society figuur zou trouwen, een zekere Giuseppe Borea. STEL JE voor", vroeg zij haar kennissen in Engeland, „wie kan T 7 er nu denken dat ik zou trou- i wen met een man die door zijn vrienden „baby" wordt genoemd!!" „Ik wou dat de mensen nu eens uit wilden scheiden met dat eeuwi ge gekoppel. Als ik trouw wil ik een dozijn kinderen hebben,- zes jongens en zes meisjes. Ik houa van kinde ren, en tot nu toe heb ik geen man gevonden die daar moed genoeg voor heeft. Als ik hem vind, dan trouw ik waarschijnlijk met hem, en dan horen jullie vanzelf wel wie het is". Er is geen twijfel aan dat Lady Jane van kinderen houdt. Ze bewijst het dagelijks in de Londense achter buurten, en ze bewees het een paar jaar geleden ook aan de Hongaarse grens. Zij is niet rijk. Haar vader, de achtste markies van Londonderry, liet vrijwel zijn gehele vermogen na aan zijn zoon, de negende markies. Uit de rest krijgt zij een maande-, lijks inkomen van ongeveer 600 gul-j den, niet meer dan wat een secre-j taresse in Londen verdient. Tijdens de Hongaarse opstand kreeg zij van vrienden en kennissen J genoeg geld bij elkaar om een vrachtauto te kopen en die vol te] laden met voedsel, kleren en medi-j cijnen. Zelf reed zij die oude wagen, die al in de oorlog dienst had g,e-| daan, naar Wenen. Toen zij de la ding daar aan het Rode Kruis had ten zaten, die zeker het gehuil van het kind zouden horen. Er viel geen seconde te verliezen. Zij haalde haar kleren en haar huid open aan doorn struiken. een paar maal viel zij lang uit in een greppel. De tank was al vlak bij haar toen zij weer struikel de. ditmaal over een bewusteloze vrouw, de moeder van het huilende kind. Lady Jane greep het jongetje en drukte het stijf tegen zich aan. Het jochie begreep gelukkig dat de ze vrouw kwam om te helpen; het sloeg zijn tengere, halfbevroren arm pjes om haar hals en bleef doodstil zitten terwijl de Russische tank op nog, geen tien meter afstand passeer de. Daarna viste Lady Jane een s»tuk chocolade uit haar zak, gaf dat aan het kind, en wijdde haar zorgen aan de moeder. Die was flauw gevallen van honger en uitputting, maar kwam al spoedig bij. Drie kilometer was het naar de Oostenrijkse grens; het leek een on eindige afstand. Lady Jane droeg het kind en ondersteunde de strompelen de moeder. Een paar maal moest het drietal in een smerige, ijskoude sloot springen om zich te verbergen voor Russische patrouilles. LATER, IN Wenen, vond Lady Jane nog meer nuttig werk: zij trok een overall aan, schrobde en des infecteerde barakken, baadde en ver pleegde vluchtelingen. En toen zij, na weken, in Londen terugkwam, vroegen haar vrienden waar zij ge weest was. „Met vakantie in Wenen." antwoordde zij. En de kranlen. die erg in haar doen en late^ - - «?seerd zijn, maar die weinig van de wérkeli Lady Jane wect.i, ou.nc^en zwijme lende stukjes over „haar liefde voor die mooie, oude stad." Wat beweegt deze jonge vrouw, die opgroeide tem:dden van praal en luxe, en die altijd op haar wenken werd bediend? Het antwoord is een voudig: zij voelt dat mensen haar nodig hebben-. Een paar maanden geleden was zij uitgenodigd op een party in Chelsea, de Londense artistenwijk. Het zou een feest der feesten" worden, maar de tijd verstreek, en geen La dy Jane. Lady Jane Vane-Tempest-Stewart, 's Avonds een ster in het Londense nachtleven, overdag een oprechte weldoenster. De volgende dag verontschuldigde zij zich en vertelde slechts dat zij verhinderd was. Pas weken later bleek, bij toeval, dat zij die nacht had doorgebracht aan het ziekbed van een klein meisje in een armoedig huis in het East End. Zij stond op het punt naar het feest te gaan, toen een wanhopige havenarbeider bij haar aanbelde. Zijn dochtertje was er heel erg aan toe, zij had zware koorts en ijlde. En zij vroeg steeds naar Lady Jane. De dokter had gezegd dat het goed zou zijn als zij kwam, het zou het kind misschien rustiger maken. Met zijn pet in de hand keek hij haar smekend aan. DRIEBERGEN (ANP) Een vreemdsoortige procedure gaat de gemeente Driebergen-Rijsenburg be ginnen door een stuk te onteigenen van een bos, dat een halve eeuw in het bezit van de gemeente zelf is. Men wil op het te onteigenen gedeel te woningen gaan bouwen. Dat is zon der meer niet mogelijk. De Rijsenburg- se bossen, waar het over gaat, zijn in ^901 geschonken aan de toenmalige ge meente Rijsenburg, echter onder de uit drukkelijke voorwaarde, dat de bossen steeds voor het publiek toegankelijk blijven en dat er in de bossen geen woningen gebouwd worden. Het bleek, dat er een juridische kunst- I greep nodig is als men de bepalin gen wil omzeilen. Zo rees het plan het stuk bos, dat men voor woning-' 'bouw wil gebruiken, van de gemeente 1 zelf te onteigenen. Tegen het voornemen is inmiddels op positie gerezen. De bond Heemschut heeft het gemeentebestuur een brief gezonden, waarin met klem wordt ver zocht geen huizen in het bos te bouwen en niet te onteigenen. Als men deze weg op gaat. aldus dé bond, blijft het niet bij een klein ge deelte, maar is het hek van de dam en verdwijnt op de duur een fraai recrea tiegebied. Ook van particuliere zijde is gepro testeerd tegen de plannen, doch voorlo pig heeft het gemeentebestuur de pro testen terzijde gelegd. Eigen nieuwsdienst ALBLASSERDAM. Een hap uit een heg, een sjaal en een op dood spoor zoekende politiehond zijn tot nu toe de enige vaste punten in het uit gebreide onderzoek naar de inbrekers brandstichters, die gistermorgen vroeg oorzaak werden van sen telle brand bij de N.V. Verolme, Dok en Scheepsbouw- i maatschappij in Alblasserdam. BRAND De nachtportier van het bedrijf, de heer R. de Ruiter, ontdekte bij zijn rond gang over het terrein, dat in het houten gebouw, waar onder meer de personeels- in het E,ast _End zelfs niet geweten afdeling van de werf is gehuisvest, twee OVER DE nacht die zij daar door bracht spreekt Lady Jane niet. Zij spreekt trouwens zelden over haar werk in het East End. Zij is in onbetaalde dienst van de gemeente .Londen als sociaal werk ster. Iedere ochtend om half acht verlaat zij haar huis, eenvoudig ge kleed. Zij doet dit, werk niet „om wat te doen te hebben." Ook niet „uit liefdadigheid", of om „anders te zijn". - Vier jaar lang hebben de mensen wie zij was. Toen enige maanden ge leden uitlekte dat zij „de beroemde Lady Jane uit het West End" was, maakte dat weinig verschil. Haar vrienden in het East End ble ven haar Jane Stewart noemen het beste bewijs dat zij haar waarderen en van haar houden. En als zij in de kranten lezen over Lady Jane, het middelpunt van uitbundige socie ty-parties in het West End, zijn zij trots op haar. „Dat is onze Jane," zeggen zij. Deze mensen nemen haar zoals zij is, en zij zien niets vreemds in het dubbele leven van Lady Jane. Haar vrienden in het West End begrijpen dit niet. Zij vragen zich af wat dit meisje, dat op geen feest gemist kan worden, er in ziet om overdag moe-| ders met grote gezinnen te helpen, boodschappen in volkswinkels te doen, of het huishouden te doen voor een moeder die in het ziekenhuis opgeno men is. Lady Jane vindt het heel eenvou dig: „Ik houd nu eenmaal van kin deren. Daarom wil ik ook alleen trouwen met een man die ik -tw-aalf kinderen mag geven. Of hij van adel' is kan mij niets schelen, ik heb in de achterbuurten meer liefde en ge negenheid gezien dan in welk kasteel ook." figuren met een acetyleenbrander bezig waren de brandkast te forceren. Hij waarschuwde een der directeuren, die in een ark vlak bij woont. Toen de por tier terugkwam waren de inbrekers ge vlogen, maar het kantoor stond in lichte laaie als gevolg van de brander, die was blijven doorbranden. Ondanks een verbeten strijd van een aantal uit de omtrek toesnellende brand weerkorpsen ging het gebouw met de hele personeelsadministratie, die in brandvrije kasten was opgeborgen, in vlammen op. Het enige dat gespaard bleef was de brandkast met 87.000. aan uit te betalen lonen en een paar niet-brandvrije kasten. WEG IN AUTO De Rijkspolitie van Alblasserdam ver moedt, dat de beide mannen van wie zeker één goed op de hoogte moet zijn geweest van de situatie in het kantoortje, met een auto verdwenen zijn, die zij had den geparkeerd bij de benzine-opslag- plaats naast de werf: daar was althans de heg langs' de dijk uitgekapt om een gemakkelijke vluchtweg mogelijk te maken. 9 De directe schade beperkt zich tot het houten gebouw en de inboedel; de in directe nadelen voor Verolme zijn veel groter als gevolg van de ravage in de personeelsadministratie. AASTIGE SPOED is zelden goed, ja, dit kan dan in vele gevallen zo zijn, ik wil U echter een geval voorleg gen, waar het beslist niet zo is. En ik denk nu aan het koken met de snelkookpan, daar is haastige spoed mits wij dit met overleg en kennis van zaken doen be slist op zijn plaats. Ook noodge dwongen moet een huisvrouw soms met veel haastige spoed koken: bij de grote schoonmaak, bij verbou wingen of bij een overmatig werk programma. Hoe dan ook: Heeft U weieens op één pitje met één pan gekookt? Ik wel. en zal ik U eens iets zeggen: we eten er nog lekker bij ook. En toen ik mij dat realiseerde dacht ik: kom laat ik dit mijn lezers eens vertellen, wie weet komt het ook bij hen van pas. Kijk maar eens wat ik gemaakt heb. VOORJAARSFANTASIE: voor 4 per- overgedragen, hoorde zij dat er nog sonen voor twee dagen ije komt wel tot steeds vluchtelingen over de zwaar; het koken voor twee dagen, want tenslot- bewaakte grens kwamen. 1 *- '-Jjj J- =-j— of> jatv-je. En toen zij hoorde dat er ook kin deren bij waren, was zij niet meer te houden. Zij reed naar de grens, trok een lange donkere broek en een zwarte trui aan, en glipte 's nachts' de grens over. Wekenlang hielp zij talloze Hongaarse vluchtelingen het veilige Oostenrijk binnen. TUINBONEN-BAMI-fantasievoor 4 personen, maar nu voor één dag, neemt U 1 pak diepvries tuinbonen. 1 half pak mie. wat gemengde kruiden, drie eetlepels na- si-gorengkruiden, ons Jaugée (even in water gezet om de groene vlies- jes, die gaan drijven, eruit te halen'). 3 ons gehakt, 1 grote ui, 1 ons gesne den soepgroente, wat diverse aroma's zoals worcestersaus, soyasaus, toma- toketchup en wat dies meer zij. Aan U de vrije keus. Een wolkje kerrie poeder verhoogt natuurlijk de smaak. Verder neemt U er 60 g margarine bij. In de snelkookpan zonder rooster (evenals bij de soep) laat U de mar garine bruinsmelten en fruit hierin allereerst de grote gesnipperde ui, de gesneden soepgroente met de tau- gée en het gehakt. Als al deze ingre diënten goudgeel van kleur zijn ge worden, doet U er alle kruiden én aro ma's bij met de tuinbonen en de fijn- geknepen mie. Laat al deze ingrediën ten even lichtgeel fruiten en giet er dan plm. anderhalf glas water op. AMSTERDAM (ANP) De recht bank te Amsterdam heeft de 36-jarige gewichtheffer Teun van der V., die op 29 juli van het vorig jaar de gerucht- I makende rel veroorzaakte in het caba ret 't Uiltje aan het Thorbeckeplein, wegens lokaalvredebreuk tot 'der maan den gevangenisstraf veroordeeld, waar van twee maanden voorwaardelijk en terbeschikkingstelling van de" regering, eveneens voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Dit met de bijzon dere voorwaarde dat Van der V. zich gedurende de proeftijd onder toezicht stelt, ook bij de keuze van een werk kring, van het medische consultatiebu reau voor alcoholisme. Mèt de officier achtte de rechtbank Roer met een vork alles even door, zodat de mie goed met het water m 'de primair te last gelegde mishande- is ook i dat het' Het Openbaar Ministerie moet dan slachtoffers. M.a.w.: de dader ook, ingevolge deze omschrijving, het j strafbaar, als hij niet wist, Mttf'kan\i°SdTt%iet0f danSi> het straf- meisie °f de Ungen nog geen zestien j bare feit niet bewezen en volgt vrij-j jaar was. spraak. Djt is in overeenstemming met de Bij de overtredingen komt het begin- strekking van de wetsbepalingen, die die sel op andere wijze tot uiting: daar-tien ter bescherming van de jeugdige wordt in de omschrijving van het stral- slachtoffers. Deze bescherming strekt bare feit van opzet of schuld niet ge- zich ook uit over die slachtoffers, die rept. Het Openbaar Ministerie behoeft|zelf tot de handelingen aanleiding heb- dar alleen maar te bewijzen, dat del ben gegeven, handeling is gepleegd, die strafbaar is; b.v. dat een politieverordening is over EENS, TOEN zij weer in haar eentje, in het niemandsland op zoek naar vluchtelingen was, hoorde zij er gens een kind huilen. Maar er reed ook een Russische tank in haar richting. Het was een koude vries- nacht; tegen de sterrenhemel zag zij het silhouet van de tank. en zij zag ook dat op de tank Russische solda- O DEN HAAG Vier Nederlandse'vlie gers van de Koninklijke luchtmacht zul len op 15 april deelnemen aan internatio nale vliegdemonstraties in Las Vegas. Met die demonstraties zal het eerste I wereldcongres voor de luchtvaart, dat in j Las Vegas wordt gehouden en waaraan ook prins Bernhard zal deelnemen, het tienjarig bestaan van de Noordatlantisehe een veel oudere indruk maakten, ging 1 het verweer van de verdachten op. Niet De daders in kwestie nu beriepen er j zo bij het Hof en bij de Hoge Raad. treden. Maar als dan de verdachte aan- j zich op. dat zij van alle schuld vrij wa-iLe Hoge Raad overwoog, dat uit de toont. dat. hem generlei schuld treft ren omdal de meisjes er aanmerkelijk dd Jetreffendestrafbepalingen dan is hij met strafbaar en woidt hijifi horMcm „i1W7iAn ftm. niet,volgt,\ het beginsel^geen^stiaf ontslagen van rechtsvervolging. ouder dan 16 jaar hadden uitgezien, om- zonder schuld" hier helemaal geen toe dat ze zich zelf voor ouder dan 16 jaar passing kan vinden, hadden verklaard en omdat de verlei ding vai/de meisjes zeil was uitgegaan. Onlangs zijn een paar arresten van de Hoge Raad gepubliceerd, waarbij Maar de vraag of inderdaad alle i Het uiterlijk en de verklaringen van het beginsel ..geen straf zonder schuld" schuld ontbreekt, moet ook bezien wor- de meisies waren dus niet voldoende toepassing vond bij een misdrijf en te- verband met de strekking van dej#» tot afwezigheid van schuld te con- vens aan de toepassing van het' begin- cluderen, juist omdat de betreffende sel een nadere begrenzing werd gege- strafbepaling, waar het om gaat. in het wetsbepalingen ten doel hebben jeugdi-i ven. De beide gepubliceerde arresten onderhavige geval zou het doel van de- ge meisjes ook tegen eigen verkeerde: betroffen eenzelfde misdrijf: het plegen ze strafbepalingen worden gemist, ais I neigingen te beschermen. De verdachten van ontuchtige handelingen met meis- verdachten dat eeba- hadden beter gedaan zich eerst om in- jes, ouder dan twaalf, maar jonger dan het veiweer \an vei dachten, dat geba Uchtingen t0, de burgerlijke stand te. zestien jaar. seerd was op het uiterlijk van de meis- wenden! lijk zijn gepleegd1 Maar uit de wets-. den. Het Hof had hen dus terecht straf- der ^ns tem men, behave waarschijn^_ tekst het betioi de wrtikelen ~4o en fcaar verklaard. trent ue« begrip geen stral' zonder vdgtadat ditWopzet'geen"behang bc- Bij de rechtbank, die met eigen ogen schuld" is voor de rechtswetenschap van, hoeft te hebben op de leeftijd van de l constateerde dat de meisjes indeidaad veel belang. te lokt de zon ieder mens meer naar buiten dan naar de keuken!) Een soepkip of een pond gesneden kalfs poulet met vier saucijzen elk van 1 ons. IV2 ons gesneden soepgroente, er. daar extra nog een grote fijngesnip perde ui bij, een flinke theelepel met kerriepoeder, een mespuntje gemeng de kruiden, plm. 1 ons vermicelli, en een half pond fijngesnipperde aardap pelen. Zet alle ingrediënten op met 2 liter water en doe er als U een kip ge bruikt, die ook ineens bij, anders zet U het kalfspoulet met de diverse in grediënten op. De worsten komen daar dan later bij. Laat in de snelkookpan de soep aan de kook komen en als er stoom uitblaast, zet U er de stop stand" komen!'Dar' ze,6 U°d°f'gasvïïm Verdragsorganisatie herdenken. De Ne-1 lager - of als U elektrisch kSokt, zet der andse vliegers rijn uitgenodigd als U de regulator terug. Laat in de van alle bij de Navo snelkookpan Uw soep plm. een half aangesloten landen. uur trekken. Bij deze soepen is dit De vier vliegers maken deel uit van een ruim voldoende. Dan koelt U de pan j grp_ep' Thunderstreakpiloten van de vlieg-1 onder stromend koud water af om zo-^asjs yolkel, die vorig jaar kampioen is doende de stop terug te late"Ls}0®1"1; geworden van Nederland in het kunst- i gebeurt ook bi] het gebruik van vliegen voor formaties en een eerste prijs de kalfspoulet, maar daar doen we|jieeft gewonnen in een competitie kunst-; dan als het deksel van de pan geno- vliegen voor luchtmachten van de Navo. men is. de worsten in en zetten qlings De Nederlanders zullen in Las Vegas i de pan met het deksel eiop nog even vliegen met toestellen van de Ameri- op het ..pitjeOpnieuw tot de hoog- k e iuchtmacht. ste drukstand laten komen en dan bij lagere hitte nog 3 minuten geven. - Uw soep is nu echt klaar. Heeft U kip gekozen, dan ontdoet U dit malse beest van alle vel en bot en snijdt, het vlees in snippers. Dit vlees doet, U terug in de soep. U proeft of er) genoeg zout en peper in zit en strooit er voor het opdienen nog twee volle' eetlepels gehakte peterselie op. Serveer er een bakje met geraspte kaas en wat geroosterd, eventueel; met knoflook ingewreven sneedjes br jod bij. Zij, die worst hebben ge-1 kozen, snijden deze worsten in plak ken en strooien er niet alleen gehakte peterselie, maar ook seldérïjgroen in. En wilt U beslist geen éénpansgeiechti van soep hebben, hoe denkt U dan hierover? contact is gekomen. Zet het deksel op Uw pan en laat als de hoogste drukstand is bereikt, dit gerecht plm 1012 minuten gaar worden. Koel de pan af en nadat ge ze open hebt gemaakt, zult U zien, welk heerlijk gerecht U heeft toebereid. De lekke re geur komt U tegemoet! Geef erbij: diverse sambals, een bakje met pinda's, wat verse, in plak ken gesneden ongeschilde wel goed gewassen komkommer. Een paar zoetzure uitjes en augurken. En wilt U de uitjes eens zelf maken, zie hier het recept. pOETZURE UITJES: Neem hier voor 1 kilo geschilde, hele, sja- ling verdachte zou Zwarte Riek een zogenaamd knietje hebben gegeven niet bewezen. De officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, had de maximum straf vooi* lokaalvredebreuk: zes maanden plus onvoorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering geëist. De raads man van Van der V., mr. M. H. Huy- gens uit Den Haag, had verzocht een voorwaardelijke straf op te leggen. NOG TEGOED Van der V.'s strafblad bevat veertien veroordelingen, waarvan elf wegens ge welddadigheden. Op de dag van de rel waren nog twee voorwaardelijke straf- fen, een van drie maanden en een van lotte uitjes, en laat di geduren- veertien dagen, niel vereffend. Deze on- de ongeveer 35 minuten, nadat dergaat v. d. V. thans, ze aan de kook zijn gekomen in het De officier van justitie gaat tegen de volgende mengsel zacht, maar vooral uitspraak in appèl, niet week worden. Ze moeten, als ze i straks zijn afgekoeld een beet hebben, j want dan pas smaken ze in koude toestand erg lekker. Kookmengsel: 1 liter water met 1 dl olie, 2 g coriander, het sap van 3 citroenen, of dezelfde hoeveelheid EINDHOVEN (ANP). De heer S. wijnazijn, een gladafgestreken eetlepel W. Numann. directeur van de ..General suiker. 1 g peperkorrels. 5 g zout. 1 laurierblad met 1 mespuntje thym. 5 takjes peterselie en selderij. In dit vocht laat U dan de uitjes overge goten in een kom afkoelen en doet ze vervolgens in glazen. Dit soort uitjes smaakt heerlijk bij gebra den vlees, in welke vorm dan ook, ook zijn ze erg lekker bij gemengde sla. Ik wens U veel succes toe en tot onze volgende speurtocht door de keu ken. Micky Woodhouse. advertising division" van Philips in Eindhoven, is door de ..International" advertising association" gekozen tot ..advertising man of the year". De commissie tot toekenning van de onder scheiding kwam unaniem tot deze beslis sing. Aangezien de jaarlijkse conventie van de ..association" in New York sa menvalt met het internationale recla mecongres van Philips in Eindhoven zal de onderscheiding worden uitgereikt tij dens een bijeenkomst van de „associa tion" in Wehen, die van 13 tot 15 maart wordt gehouden. Advertentie SOEPELE PLASTIC TEGELS VOOR PRAKTISCHE VLOEREN Colovïnyl EEN KLEURRIJK PRODUKT VAN LINOLEUM KROMMENIE

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 13