RANG RANG alleen RANG als op staat lAlt bet leven Ier herben Even glimlachen mrnrr rmrrt KANTONRECHTER TERNEUZEN W aren veiligheidsvoorschriften arbeidsinspectie onbekend Politie vraagt inlichtingen AURENS NQ10 Verplichte aftreding van ambtsdragers Chr. Schippersschool in Dordrecht Is Hoek over dieptepunt heen OPTIMISME VAN BURG. HANSSENS Uitslagen junioren- competitie Einde mosselseizoen op 11 april Met emeritaat ,,Hef huis van licht en schaduw Burgerlijke stand HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK ...U en {zfcCttfee**. Woensdag 18 maart 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag- Ice Mints per rol Rang Menthol 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol TERNEUZEN. Op 22 september werd de fitter H. tijdens werkzaam heden in een strikput te Axel door in storting gedood. De aannemer K. L., uit Hontenisse stond gisteren als hoofd van het aan nemersbedrijf, dat dit werk in opdracht van de waterleiding mij. Zeeuwsch- Vlaanderen uitvoerde, hiervoor terecht voor de kantonrechter. Hoewel hij die tijd door ziekte zelf niet op het werk aanwezig kon zijn, was hij toch de aan sprakelijke persoon te Axel. Zijn zoon en de opzichter van de waterleiding mij., P. S. v. d. H-, verklaarden dat alle voor zorgsmaatregelen genomen waren. Ook P. de D., eveneens fitter, die samen met het slachtoffer werkte, verklaarde dat er geen tekenen waren dat er kalvingen zouden komen. Elk fitter bekijkt een put voordat hij er in gaat. Er vertoon den zich geen scheuren, zodat er geen reden aanwezig waren om te stutten, of te stempelen. De verklaring van de twee gravers kon niet voor 100 pet. worden aangenomen wat door D. de Jong technisch ambtenaar le klasse van de arbeidsinspectie te Middelburg werd bevestigd. Deze was met een collega twee dagen na het ongeluk op het werk geweest. De waterstand was toen omhoog gekomen, doordat de pomp buiten werking was gesteld en er hadden zich inkalvingen voorgedaan. De officier stelde de vraag, of een ondernemer, ook al houdt hij zich aan de maten, zich kan verontschuldigen, als er een ongeluk gebeurt. Volgens de ge tuigen treft de heer L. geen verwijt. Maar had dit ongeluk niet voorkomen kunnen worden? De arbeidsinspectie heeft voorschriften en die waren destijds aan de aannemer niet bekend. De verdediger, mr, v. d. Wael, had deze voorschriften aangevraagd en het bleek, dat deze moeilijk te krijgen zijn. Pleiter vroeg om met de ongelukkige samenloop van omstandigheden rekening te houden. Hoewel de officier geen straf wilde vragen, die in overeenstemming was met de treurige afloop van dit geval, was hij toch van mening, dat L. die verantwoordelijk is voor andermans vei ligheid heeft gefaald. Hij eiste 100 boete, subs. 20 dagen. Mr. v. d. Wael was verwonderd dat zelfs de Waterlei ding Mij. niets van de voorschriften af wist. Deze verwees de aannemer in het bestek w'el naar andere veiligheids voor schriften maar niet naar die van de ar beidsinspectie. Zijn indruk was, dat de mensen niet anders hadden kunnen doen. De beroepseer van de aannemer, die bekend staat als secuur en veilig staat op het spel. TBC-verspreiders Zonder geldige papieren van de ge zondheidsdienst voor a'ieren had L. J. v. D., uit St. Jansteen op 24 oktober 5 run deren in een vrachtauto naar Den Haag vervoerd. A. C. D. v. B., opzichter bij de vee artsen ijkundigedienst, werd als deskundige gehoord. Hij zette uiteen, dat de Nederlandse rundveestapel tbc-vrij is. In België zitten ze achter met de sa nering van de veestapel. Daardoor zijn de runderen 150 a 200 nog goedko per d'an in Nederland en dit is voor som migen verleidelijk, om deze dieren te verhandelen. B. had reeds meerdere malen ervaren, dat er alarm werd ge geven, omdat geslachte koeien letterlijk dropen van t,b.c. De leveranciers zijn steea's spoorloos. Onze exportbelangen worden zwaar geschaad door het ver- handelen van dit soort vee. Nu wordt j er aan de boten een onderzoek ingesteld. Het zou een ernstig gevaar zijn. als het 1 besmette vee in aanraking komt met het handels-vee. Als er zich een geval van mond- en klauwzeer zou voordoen, kost dit ons land miljoenen. Mr. Andrea vroeg een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 weken. Tegen P., die 11 runderen onder de- zelfde omstandigheden had vervoerd, i werd dezelfde straf geëist. Over 14 dagen volgt de schriftelijke j uitspraak. De kantonrechter had verder een heel aantal verkeerszaken te behandelen: het openen van een autoportier, waardoor een meisje er tegen aanreed', en voor maanden in het ziekenhuis kwam 30, of 6 dagen). Te hard rijden, om de veer boot te halen, waardoor een 'bromfietser werd geraakt 40 of 8 dagen). Veel te zwaar laden van een vrachtauto, 8900 in plaats van 5000 kg 30 of 6 dagen). Te sterk links houden, waardoor een botsing ontstond 20 of 4 dagen). Advertentie MIDDELBURG Op vrijdag 13 maart 1959 te omstreeks 21.30 uur had op de Nieuwlandseweg' in de gemeente Middel burg ter hoogte van de hofstede De Gre nadier een ongeval plaats, waarbij een vrachtauto met aanhangwagen een boom pje omver reed. De vrachtauto en de aanhangwagen reed in de richting Nieuw en Sint Joosland. Enkele seconden vóór het ongeval kwam uit de richting Nieuw en Sint Joosland een Volkswagen de vrachtwagen tegemoet. De Commissaris van Politie te Middel burg verzoekt de bestuurder van deze Volkswagen en eventuele andere getuigen van bedoeld ongeval zich voor het ver schaffen van inlichtingen te melden aan het Bureau van Politie te Middelburg of bij de Politie van hun woonplaats. Advertentie Een verrassend lekkere sigaret 20 STUKS 75 CT Voor 2 Nevada wikkels leuke borduurkoartjes Neveda, Rokin 118, Amsterdam Dejieer M. P. Wondergem te Mid delburg. die veertig jaar in dienst was op het kantoor van de notaris R. Batten, vroeger notariskantoor Stmve te Middelburgwerd onder scheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Op de foto de jubilaris en zijn vierjarig kleinkind Giel, dat grote bewondering heeft voor de koninklijke onderscheiding. 's-GRAVENHAGE. In de door de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk in 1951 vastgestelde Kerkenorde met haar ordinantiën is bepaald, dat leden van kerkelijke vergaderingen, als ouderlin gen en diakenen, niet meer dan twee maal terstond herkiesbaar zijn. Nu aan het einde van het jaar 1958 een aantal verdienstelijke ambtsdragers niet op nieuw gekozen kan worden en over twee jaar zelfs de helft van de vvijk- kerkeraden moet aftreden, zien sommige kerkeraden de toekomst met enige zorg tegemoet. De Centrale Kerkeraad van de Herv. Gemeente te Leiden heeft daarom besloten zich tot de Generale Synode te wenden met het dringend verzoek de desbetreffende bepaling in ordinantie 1 te wijzigen, of althans de mogelijkheid van dispensatie-verlening daarin op te nemen, zodat geen kerke raad verdienstelijke ambtsdragers be hoeft te laten gaan. Hij sprak daarbij de wens uit, dat ook andere kerkeraden een verzoek in gelijke zin tot de Synode zullen richten. DORDRECHT. De Commissaris vin de Koningin in de provincie Zui'd-Hol- land, mr. J. Klaasesz, zal zaterdag 4 april om 3 uur in Dordrecht de nieuwe Christelijke Schippersschool met het daarbij behorende en al enige tyd in gebruik zijnde internaat officieel ope- Het nieuwe complex is gebouwd on- der architectuur van ir. J. Dicke, te Dordrecht. Het exterieur zowel als het interieur is bijzonder mooi. Schooi en internaat zijn berekend op een aantal van 200 leerlingen, schipperskinderen,' die van heinde en verre komen. De bouw van het internaat heeft 800.C00 gevergd en die van de school 550.000. De archi tect heeft er naar gestreefd de massali teit van een ..kostschool" te doorbre ken. Zo heeft hij de gelegenheid ge schapen de kinderen kleine gemeen schappen te laten vormen, die het ge zinsverband benaderen. Daartoe zijn kleine eet-, conversatie- en slaapzaaltjes gemaakt. Bij de opening zullen verschillende autoriteiten en vertegenwoordigers van de Nederlandse schipperswereld aanwe zig zijn. Het onderwijs aan .-chippers- kinderen in ons land is met dit nieuwe complex ten zeerste gebaat. Mevrouw A Huisman-Griep uit Ril- land-Bath sprak te SLUIS voor de afde ling van de Bond van latclandsvrouvven over het boek van A. den Doolaard: „Het Land achter Gods Rug". De Z.P.M. en de L.J.G. te ZOUTE- LANDE hielden een bijeenkomst, waarin de afdeling Koudekerke speelde „Flanel en rnfljoentjes". „Te Delta Players" gaven enkele vrolijke muzieknummers. HOEK Tijdens de gisteren gehouden zitting van de gemeen teraad deelde burgemeester A. F. Hanssens mede, dat de ge meente een toewijzing van acht woningwetwoningen heeft gekre gen. Mag Hoek zich op dit punt bevoordeeld voelen boven ande ren, bevredigend is het geens zins. Liever had het 28 woningen gehad. De Comp. de l'Azoter o.m. zoekt woningruimte voor haar personeel. De heer Van der Peyl (PvdA) ver wees naar het rapport van het landbouw schap over landarbeiderswoningen, waar uit blijkt, dat 50 pet. van deze woningen in de gemeente krotten zijn. De burge meester bracht in herinnering de rege ling krotopruiming, die voor de betrok kenen. voordeliger is dan premie-bouw. voor de verkoop van een perceel grond in het uitbreidingsplan aan dokter Hof stee, met name, omdat gebleken was. dat een stuk van de brandgang in deze verkoop begrepen is. Hoe was dit mo- gelyk? De voorzitter zette uiteen, dat dit op een vergissing berustte buiten de schuld van B. en W. Besloten werd, dat deze zaak nader «al worden onder zocht, waarbij ook zal worden nagegaan, of de verkoop van het stuk brandgang ongedaan kan worden gemaakt. Men had de indruk, dat ook dokter Hofstee dit zelf niet had gewenst. Burgemeester Ahnssens had de raads zitting geopend met een door zijn ziekte vertraagde nieuwjaarsrede. Hij toonde zich daarin niet al te zeer verontrust over de achteruitgang van de bevolking. Naar zijn oordeel heeft Hoek op ditvbgkqj zijn oordeel heeft Hoek zijn dieptepunt gehad. Nu een gedeelte van het uitbrei dingsplan gereed is, neemt de animo tot bouwen toe, ook van buiten de gemeen te. Het verzorgingspeil der gemeente is behoorlijk omhoog gebrachten Hoek ligt vlak bij prachtige recreatieterreinen en heeft goede verbindingen. De heer D. Tollenaar (SGP), die on danks het feit. dat hij de jongste in leef tijd is. toch qua zittingstijd de senioren- plaats inneemt, beantwoordde deze toe spraak met een welgemeend woord. Na uitvoerige discussie sprak de raad zich met uitzondering van de stemmen van de beide socialisten uit tegen aan stelling van een dera'e schoolarts. Besloten werd dat 1.46 ha bouwgrond t.z.t. nodig is voor doortrekking van de verbinding van Terneuzen naar het Mau- ritsfort en het omleggen van de weg HoekSluiskil. Renteverlies behoeft de aankoop tegen 1 per vierk. meter niet te geven, als de pachtprijzen van a'e erop iggende volkstuintjes een fractie verhoogd worden. De raad besloot het gemeentelijke deel in het onderhoud van de provinciale weg naar Terneuzen 5160) niet af te kopen, daar dit een kapitaalsuitgave van i f 114.667 zou vrageil. terwijl er nog veel ana'ere kapitaalsuitgaven te doen zijn. Wel ging de raad akkoord met de af- koop door Gedep. Staten van het onder houd van twee afgesneden weggedeelten in de vroegere verbinding HoekTer- neuzen en twee opritten, waarvoor de gemeente 34.400 ontvangt. Naar aanleiding van een verzoek van de Spotrvereniging Hoek besloot de raad in principe, te streven naar aanleg van een gemeentelijk terrein voor verschil lende takken van sport. B. en W. zullen de nodige voorbereidingen treffen, om met een voorstel te komen. De heer Tol lenaar verklaarde zich tegenstander van dit plan. De heer J. Rouw kreeg voor een half jaar optie op een terrein in het uit breidingsplan links naast het geprojec teerde dorpshuis, waarop hij eventueel I zeven wonigen zal bouwen. Ook werden jde straatnamen in het plan vastgesteld, waardoor we daar een Juliana-, een Bernhard- en een Irenestraat zullen krijgen. Aan de Ned. Herv. kerkvoogdij werd het voormalig schoolgebouw verkocht 'voor de getaxeerde waarde, 4550. Harde woorden vielen in de raad, toen ,B. en W. (achteraf) machtiging vroegen Groep A I: Arnemiuiden A IZeelandia A I 90; Middelburg A II—Vlissingen A II 20; Middelburg A IVlissingen A I 0—2. Groep A II: Kapelle A ILuctor A I 13; Krabbendijke A I—Goes A I 11; Nieuwdorp A I—Wolfaartsdijk A I 22. Groep A III: Steen A IHulst A II 11; Clinge A ITern. Boys A I uitg.; Terneu zen A IGraauw A I 8—0; Hulst A I Hontenisse A I 40. Groep B I: Walcheren B IMiddelburg B I 0—1; Veere B I—R.C.S. B 1 0—7; Zee landia B IZeeland Sport B I 21; Vlis singen B II—V.C.K. B I 2-1. Grop B II: Heinkenszand B IBorssele B I 3—2; Nieuwland B IVlissingen B III j 10; Middelburg B IIPatrijzen B I 0—L| Groep B III: Domburg B IR.C.S. B II 12—0; Meeuwen B IOostkapelle B I 6—0; Middeiburg B IIISerooskerke B I 02;; Vlissingen B IVVlissingen B V 5—0. Groep B IV: Middelburg B IV—Vlissin gen B IX 0—1; Vlissingen B VIIIMid-! delburg B V 5—0; R.C.S. B III—Walche ren B II 01; Vlissingen B VIIZeelandia! B II 2—1. Groep B V: Kloetinge B I—Handsw. Boys B I 1—7; Yerseke B I—Hansw. Boys B II 13—0; Kruiningen B IGoes B I 1 13; Wemeldinge B IRillandia B I 40. Groep B VI: Goes B IIPatrijzen B II 10—0; Wolfaartsdijk B IBeren B I 01; Robur B I—Luctor B I 4—0; S.V.D. B I— Kv/adendamme B I 010. Groep B VII: Bevelanders B IColpl. Boys B I 6—1. Groep B VIII: Brouwershaven B IZie- rikzee B I uitg.; Duiveland B ISinoto B I 5—2; Burgh B I—Dreischor B I uitg. Groep B IX: Renesse B IMevo B I 2 1; S.V.O.E.K. B I—W.I.K. B I 0—1; Zon- nemaire B IBruse Boys B I 101. Groep B X: Biervliet B IGroede B I B I 10—1; Oostburg B IBreskens B I 30: Oostburg B IIBreskens B II 12; Aardenburg B 1Sluus B I 34; IJzen- diike B ISchoondijke B I 50. Groep B XI: Hoek B ISluiskil B I 02; Terneuzen B IISpui B I 41; Corn. Boys B I—Terneuzen B III 18—0; Ria W B ICorn. Boys B II 1—0. Groep B XII: Koewacht B I—Terneuzen B I uitg.; Tern. Boys B IZaamslag B I 0-4: Hulst B I—Axel B I 5—0; A.Z.V.V. B IVogelwaarde B I 12. Groep B XIII: Steen B I—Vogelwaarde B II 4—1; Hontenisse B II—Hulst B III 1—1Hulst B II—Steen B II 1—0: Clinge B I—Graauw B I 2—1; Koewacht B I— Hontenisse B I 12. Kapelle Welfarecursus KAPELLE. Dinsdagmiddag is in het wijkgebouw de Welfare-cursus van de afdeling van het Rode-Kruis gestart. Deze cursus wordt gegeven door me.i. Kortenhorst en duurt drie maanden. El ke week zullen de 11 deelneemsters in het wijkgebouw hiervoor bij elkaar ko men. De voorzitter van de afdeling, de heeri C. Traas, sprak een welkomstwoord op| de eerste cursusmiddag, waarna mej. Halbertsma uil Den Haag. hoofdbestuur lid van het Rode Kruis, sprak over het werk van de Welfare vrijwilligsters. 1 I YERSEKE Het mosselseizoen (voor I export) zal op 11 april a.s. worden g'eslo- i ten. Enkele mosselhandelaren, die nog 'voorraad hebben, hebben het Produkt- i schap verzocht de sluitingsdatum uit te j stellen tot 25 april, doch dit verzoek is jniet ingewilligd. I'\ ~T~~7T Plannen voor Oranjefeest te 's-H. Hendrikskinderen 's-HEER HENDRIKSKINDEREN De Oranjevereniging alhier heeft besloten ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van H. M. de Koningin een feest te or ganiseren op zaterdag 2 mei. De muziek gezelschappen „'Excelsior" uit 's-Heer Arendskerke en het tamboers en pijper korps „Excelsior" uit Goes hebben reeds hun medewerking toegezegd. In de mor genuren zullen er wedstrijden zijn voor de jeugd, die ook wordt getracteerd. Des middags van twee tot vijf uur zullen er volkspelen worden gehouden op het sportterrein aan de 's-H. H. Kinderendijk en 's avonds zal een grote optocht worden gehouden waarvoor thans reeds veel be langstelling bestaat van 7 tot 8.30 uur, waarna van 9 tot plm. 11-45 uur de mu ziekkorpsen uit 's-H. Arendskerke en Goes afwisselend zullen optreden en door het dorp marcheren. 's-GRAVENHAGE. Ds. A. Meyers, 1 de nestor van de Herv. Predikanten te Utrecht, is- voornemens 1 mei met eme- ritaat te gaan. Ds. Meijers werd in 1893 geboren en aanvaardde in 1919 te Wou- brugge het predikambt. In 1923 vertrok hij naar 's-Gravelduin-Capelle en in 1926 werd hij te Hoogeveen predikant. Sedert 4 mei 1930 staat hij in de Dom stad. Ds. Meijers behoort tot de moda liteit'van de Gerei'. Bond. Hij is o.m. voorzitter van het hoofdbestuur van de Geref. Zendingsbond. De vacature ont staan door dit emeritaat zal niet wor den vervuld. Jaarvergadering Geref. vrouwen- en mannenver. MIDDELBURG In d$ jaai'vergadering van de Geref. vrouwen- en mannenver- enigingen te Middelburg heeft de heer Suurmond gesproken over „Waarom Ge reformeerd"? Na de pauze stelden negen dames historische figuren voor, die door de aanwezigen moesten worden geraden. Een komisch schetsje werd opgevoerd en voorts was er improvisatie. Bevelandse k.i.-vereniging koos nieuwe voorzitter Van een onzer verslaggevers GOES De vereniging voor K.I. ..Naar produktief vee op de Bevelan- den" heeft tijdens een in hotel Centraal gehouden bijeenkomst ir. A. E. Bruij- ning uit Goès gekozen als voorzitter, in verband met liet bedanken van ir. W. Kakebeeke. Ir. Bruijning was voor dien secretaris van de vereniging. Als nieuwe secretaris werd gekozen de heer R. B. Boelman le Wilhelmina-I dorp. T uinbouwonderwijzers bijeen Van een onzer verslaggevers GOES Tijdens een in hotel Cen traal gehouden vergadering van de ver eniging van tuinibouwvakonderwijzers in Zeeland en West-Brabant. sprak de voorzitter, de heer G. Toorenaar, over liet buigen bij fruitbomen. Algemeen bekend is, aldus de heer Toorenaar, die i de afwezige ir. P. M. Felius als spreker verving, dat het uitbuigen der bomen de vruchtbaarheid bevordert. Hij zou echter gaarne zien, dat dit weten schappelijk werd vastgesteld. In de discussie stelde men vast. dat voor peren de meest gewenste boom- vorm is de vrije spil. enigszins afge plat. Ten aanzien van de pruimenteelt; kwam mento t de conclusie, dat slechts j bomen, niet ouder dan twintig jaar, rendabel zijn. In augustus of september zal de ver- ieniging een middag-excursie houden naar de fruitbedrijven op Zuid-Beve land, terwijl eind juli de Belgische fruitbedrijven in de omgeving van St. Truiden zullen worden bezocht. De humor is een kostelijke eigenschap van ons nuchtere volk. Dit is wel gebleken in de verkiezingstijd. In menig punt dicht is de verdienste van een be paalde partij verheerlijkt of moesten andere het met een paar schimpscheuten ontgelden. Tegenover de ernst van het ogenblik en temidden van de re gelmaat van elke dag geeft de humor een zekere ontspanning. Met „een beetje" humor bewijst men, dat men zich niet door de omstandigheden laat overweldi gen, maar dat men er boven staat en ze nog met een glimlach kan beheersen. Waar ernst is, wordt als pen dant ook de humor gevonden. Geen wonder, dat daarom ook rond de kerk veel humor waart. Vooral moeten in dit opzicht de dominees het ontgelden. De hu mor doet een plooi spelen rond uw mond en is een bewijs van gezondheid. Wat dunkt u van de postbode, die een brief moest bezorgen, ge adresseerd aan ds. Calvijn te Geertruidenberg. Tante Pos be zorgde deze prompt aan de Her vormde pastorie. Vindt u, dat dit juist was? De dominee met talent De historie vertelt van een Zeeuws predikant, die in theologische kringen grote bekendheid genoot, vanwege zijn vele goede preken. Deze waren steeds goed voorbereid, weldoordacht en zeer i Schriftgetrouw. Maar naast deze goede eigenschap pen had hij ook een groot gebrek. Hij had namelijk niet veel talent, zei men, omdat hij niet zo'n machtig klankvolu me kon voortbrengen. Zijn stem was aan de zwakke kant. Nu had deze dominee het geluk, geen lange tenen te hebben. Maar wel be schikte hij over een goede dosis humor. Huis verkocht te Souburg SOUBURG Notaris B. A. van Verre te Middelburg heeft in café Riemens te Oost- en West-Souburg in het openbaar verkocht een woon- en winkelhuis met erf aan de Kanaalstraat 76 te Oost- en West- Souburg groot 6 a. 30 ca. Het werd gekocht door de heer C. J. i Huyssoon te Kapelle q.q. voor f 16.000,—. j OOSTKAPELLE De toneelclub „On- der Ons" gaf in het verenigingsgebouw, een opvoering van het toneelspel „Het huis van Licht en Schaduw" door Jan Abink. Dit sterke stuk naar de gelijkna mige roman van mevrouw H. J. v. Nij- natten-Doffegnies werd op uistekende wij ze opgevoerd. In de rollen waren geen zwakke plekken. Mej. P. M. de Wilde gaf; een prima vertolking van de jonge boe rendochter Geerte en de heer P. Jobse van de eigenaar van het Huis van Licht en Schaduw Bart Obbink. De heer A. J.< de Broekert zorgde voor een goede regie. Er was veel belangsteling voor deze op voering. Hedenavond wordt het prachtige nieuwe kerkorgel van de Herv. kerk te Scharendijke officieel in ge bruik genomen. Het orgel is ge schonken uit de gelden van het Rampenfonds. JSoordgouive Instuif-filmavond NOORDGOUWE De werkcommissie voor de instuif gaf in het gemeentever enigingsgebouw (kantine Oostweg) een filmavond. De voorzitter, de heer J. L. G. van den Broecke, liet in een kort inlei dend woord het verloop en de organisatie i van de instuif de revue passeren. Daarna werden enige zeer interessante I voorfilmpjes vertoond. I De hoofdfilm „Verboden te lachen", I waarin de bekende komieken Abot en Cosstello op het doek verschenen. In de pauze vond een verloting plaats. De prijzen waren door de plaatselijke J middenstand en overige Noordgouwenaren I vrijwillig afgestaan. Onder de aanwezigen waren o.a. bur-| gemeester N. A. van Wijk en wethouder Th. K. Ganzeman. De heer Bijkerke van Brouwershaven bediende met zijn echtgenote belangeloos het filmapparaat. ZOUTELANDE Geboren: Martina, d. v. M. Yevhage en A. Dommisse. Gehuwd: A. Jaeobse, 25 j. en F. K. Plcijte. 20 jaar. Advertentie Ben je gattu terug, mammie? Ja hoor Alleen even naar 't postkantoor om te sparen GOES. Export- en industrie veiling Jona- i than h 80-85 36; 75-80 37-40 70-75 42-45; 65-70 24 —42H 60-65 19-29; h IT 10-15. Golden Deli- I dous h 80-85 52—6575-80 51-69; 70-75 14—69: 65-70 38-63; 60-65 29-47; h II 15—23. Goudrcinet- le h 85-90 31—36; 80-S5 29-37; 75-80 26-35; 65- 75 18-24: II 13; keuken 20-23; fabriek 13 -15; Saint Rem ij li 75-80 18; 65-75 8 10; h 11 6. Gic- J set Wildeman li 60-70 39; 50-65 2229; h II 1217I Div. appels kroet 3 -7. op monster; Saint Remij li 65 mm en op 20. Gewone veiling: Jonathan! keuken 18—25; fabriek 10—16; Golden Delicious i keuken 31—48; fabriek 16—34; Goudreinettc keu- I ken 24; fabriek 16; Laxton Superbe h II 12; keuken 29—43; fabriek 13—15. Lombarts Calville fabriek 9. Zoete Enngaard li 55-65 38; li 11 24; Winston b 60-65 43; keuken 27; Saint Remij keu ken 8—9; fabriek 6—7. Gveser Wildeman keuken 14—30; fabriek 21. STXT ANNALAND 7 maart Furore maat 40 op 17.10. Aanvoer 133 lou. GROENTEN EN FRUIT MIDDELBURG, 17 maart 1959. Fruit: Jonathan; H 70/80 40—46, H 60/65 20—21, H 60/70 28-34. H 65/75 27—33. Keuken 15—27. Gotidreinette: H 85/op 33. H 75/85 28—30, H 65/75 22—23. Keuken 19—28. H 11 16—18. Lombart's Caivillo: H 70/80 33-34, H 60/70 24. Keuken 22—25. St. Remy: H 75/op 12, H 65/75 11—13, H 11 6—7, Keuken 7—12. Groenten: Glassla C 15—16. Glas spinazie 5485. Glas andijvie 6179, Veldsla 4380, Snijsla en dunsel 3897, Savoye kool 7—23, Rode kool 17—33, Boerenkool 16—19, Witte I kool 26. Prei 10—21, Uien 3—7, Radijs (bos) 26—34, Witlof 29—56. Spruiten 28—60. Kroten 4.50—9, Breekpeen 210, Bloemkool 6 stuks 31, Bloemkool 8 stuks 20, Bloemkool 10 stuks 14. De eerste Glassla werd aangevoerd dooi de heer P. Kleijn, Seislaan 36 te Middelburg. KRABBENDIJKE. 17 maart 1959. Win ston: st. 75/80 69, 70/75 74, 65/70 66. h. 80/85 68, 75/80 70, 70/75 65—68, 65/70 55—62, 60/65 35—36, 55/60 22—23, IT 8, K 33—34. F 10—11, Kr. 1318, stek 11. Comtessc de Paris:! h. 65/75 10, 55/65 6—8. II 6. Golden Deli-I cious: h. 80/85 62—63. 75/80 56-65, 70/751 52—65, 6*5/70 41—48, 60/65 32—37, II 14—24, K 27—44, F 13—26, Kr. 8—16, stek 13. Jona than: K 18, F 1314. Goudreinette: h. 85/95) 32, 75/85 27, 65/75 18, II 11, K 18—23, F 11—13, 'Kr. 14. St. Remy: K 7—9. Verpakt fruit: Winston: h. 85/90 70, 80/85 72, 75/80 76. 70/75 74, 65/70 68. 60/65 42. Golden Delicious: h. 85/90 73. 80/85 69, 75/80 66-69, 70/75 61, 1 60/65 41. Eens werd er een kerkeraads-vergade- ving gehouden in de pastorie, sommigen spreken dan nog van „op" de pastorie. Toen de kerkeraads-leden binnenkwa men, stond de radio aan. Er werd ge preekt en hoe! ..Broeders, zei de do minee, nu kunnen jullie eens een do minee horen met talent." De broeders luisterden en waren stom verbaasd. Ja. dat was wat!' Zo iets hoorde men zel den. Het was dan ook geweldig. Wat een stem! En nu, zei de dominee, zal ik hem nog wat meer talent geven. Meteen zette hij de radio op het allerhardst. Schopgeloof De dominee van Rockanje schreef in de kerkbode: „Het is een wijs besluit geweest van de kerkeraad, om de pre^ dikant de zorg te geven voor de pasto- rietuin. Dan moet hij bij tijd en wijle de handen eens uit de mouwen ste ken. Een goede lichaams-oefening. En dan heb ik altijd schik, als ik hoor: Kijk, de dominee is ook aan het werk! Overigens schijn ik weinig werk te heb ben". Vandaag heb ik de schop weer eens ter hand genomen. Hij stond te roesten in de schuur. Maai* onder het werk kwam de glans er weer op. Toen dacht ik. Zo is het ook met het geloof. Als wij het niet gebruiken, teert het weg Maar ga je er mee aan het werk, dan komt de glans er weer over. Ds. Dresselhuis, te LoTpith. vertelde in de kerkbode het volgende: Van de Noordhollandse Zaadhandel te Enkhui zen mocht ik een sympathiek schrijven ontvangen. Deze firma was kennelijk bang. dat het tractement in een hulp behoevende gemeente niet voldoende was ter voorziening in mijn levens-on derhoud. Bovendien leefde zij blijkbaar in de veronderstelling, dat ik over heel wat vrije tijd had te beschikken. In de brief stond namelijk: Wellicht hebt u eens gedacht aan de mogelijkheid, om in uw vrije uren bestellingen van tuinzaden e.d. op te nemen. Dit zou in derdaad een goede bijverdienste voor u kunnen zijn. Aangezien wij in uw ge meente iemand zoeken, die genegen is, op deze wijze als "ageht voor onze fir ma op te treden menen wij goed -te doen. u daartoe uit té nodigen enz. enz. Ik heb gemeend te moeten bedanken, broeders en zusters, ondanks de provi sie.Op tuinzaden en bloembollen is die zelfs 20 pet. Niet gek, hè? Is er misschien iemand, die voor dit agent schap voelt? Hij melde zich! Bent u tevreden In de „Strijdkreet" lezen we: „Zijn er eigenlijk nog wel tevreden mensen? Wie zou die vraag volmondig met „ja!" durven beantwoorden? Er blijft toch altijd wel wat te wen sen over, niet? In dit verband herinneren wij ons een verhaaltje uit onze lagere-schooljaren. Volgens onze onderwijzer waren er na melijk inderdaad geen tevreden men sen. En dan volgde ter staving van dit standpunt steeds het volgende: Hij had eens gehoord van een jonge man, die nooit verdriet had, nooit, mop perde. niet afgunstig was enzovoort. In hetzelfde dorp, waar deze knaap thuis hoorde, woonde in een grote villa een zonderlinge man. Op een morgen prijk te bij het hek van die villa een bord je met het opschrift: „Ieder mens die tevreden is met zijn lot mag deze villa hebben!" Vele mensen gingen er langs, lazen het opschrift maar de meesten gin gen hoofdschuddend huns weegs, die even weifelden, verdwenen ook Tot eindelijk de jongeman uit ons ver haal. „vrolijke Frans" genoemd, voor bij kwam. Ook hij las het bordje en na enige aarzeling ging hij het hek binnen en trok aan de bel. De zonderlinge heer deed zelf open en vroeg wat de knaap wenste. Deze wees op het bordje en zei: „Meneer, als er één mens tevreden is. dan ben ik het toch wel! Ik mopper niet, ben niet afgunstig heb geen verdriet enz., dus ik meen wel van uw vriendelijk aanbod gebruik te mogen maken". „Zo." zei de heer, „dus jij wilt de villa hebben? Ben je dan volkomen te vreden?" „Ja meneer." zei de jongen, „er is vast geen tevredener mens dan ik." „Maar waarom wil je deze villa dan nog hebben?" Even was het stil. U hebt gelijk meneer," zei de jongen toen en na vriendelijk te heb ben gegroet, ging hij fluitend heen." De kerk is rijk De Pionier, het blad voor de emigran ten in Canada, meldt onder deze titel, dat de kerk rijk is. als motivering, dat zij televisie's en auto's betaalt voor an deren. Bewijs: X. koopt een huis, televisie of auto. Hij bemerkt, dat de afbetalingstermij nen boven zijn draagkracht gaan. Dus gaat hij bezuinigen. Dus schrapt hij zijn bijdrage voor de kerk. Dus laat hij die rijke kerk zijn huis, televisie of auto betalen. Klopt er iets niet? Inderdaad. Maak voor uw geweten maar uit, wat er niet klopt. Een onbekende knipte dat uit en zond de redactie het volgende bijschrift: Ik heb de fout ontdekt. Het is juist an dersom. De kerk wil, dat X. voor haar gebouw betaalt en voor de moderne auto van haar dominee. Deze olijke snaak verzond echter zijn opmerking ongefrankeerd. zodat hij toch de kerk liet betalen. Een pijnlijke vergissing Een gevangenis-predikant gaf in de dienst op, als te zingen lied, het vers, waarin voorkomen de woorden:Voor elke dag mij hier gegeven, breng ik U hoger, reiner loflied toe. Maar hij be dacht onmiddellijk, dat dit vers in de ze situatie minder gewenst was. Hij zei dit tot zijn gehoor en verzocht aan één der aanwezigen, een lied op te geven. Prompt klonk het: Dominee, laat ons zingen: Ik zie de poort wijd openstaan. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4