Rusland duldt geen inmenging van Egypte in Irak Toestand in Midden-Oosten spitst zich toe Kroesjtsjef: NASSER STOOKT IN IR AK oïzTerheTd Prol BEEL BEGINT WAAR HU OPHIELD BOAC en BEA in het nauw tpéu Sji r P V YFR7FT 7IM I TFT FA S"™»! Muzikale stoelen VERKIEZINGSUITSLAG Geen invloed op uitslag De Bilt: droog In Assen komt t in de bus! BLOEMEN VAN BLOEMEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Pijnlijk getroffen" Beschuldiging Werk aan ontwerpprogram Demonstraties „Ontsteltenis" bij hoogleraren Arnhem koo-pt hos en cultuurgrond Mozartvereniging hervat activiteit VJ.JL V. V 1j11/1 Ij L /f IV JI I I IAJIj I Valkenburg stegen zes Avengers en| Ir Beetjehoven Sultan Hamid II blijft LAATSTE NIEUWS DESNOODS BREUK MET IATA mmm ÊSÊÊÊÊÊ Wtïwill K.L.M. éénmaal naar Singapore Saxofonist Lester Young overleden Mr. Van Rijckevorsel in de Kamer Hoofdkantoor, Goes, L Vorstslraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1555 Dinsdag 17 maart 1959 j Straaljager neergestort Van onze correspondent LONDEN. -7— De tot dusverre redelijke betrekkingen tussen de Soivjetunie en de erenigde Arabische republiek van Nasser ver keerden gisteravond in ernstig gevaar toen Kroesjtsjef liet weten dat hij geen gestook van Nasser in Irak kon dulden. De Russische premier maakte het duidelijk dat hij van liet standpunt uitgaat dat Irak thuis hoort in de Russische invloedssfeer en geen inmenging in de gang van zaken in Irak zal dulden. Deze uitval van Kroesjtsjef volgde direct op de bekendmaking dat Rusland Irak een lening van 550 miljoen roebel heeft gegeven tegen de geringe rente van 2,5 pet. IRAK zal in de komende tijd overstroomd worden met Russische goederen, wapens en deskundigen op velerlei ge bied. Met Russische hulp zullen in Irak nieuwe industrieën in het leven worden geroepen. Het leger ontvangt reeds geruime tijd wapens en vliegtuigen uit de Sowjetunie, die via de Per zische golf worden aangevoerd. Er bevinden zich reeds honder den Russische adviseurs in het land. BIJ de ondertekening van het Rus- sisch-Iraakse verdrag te Moskou was premier Kroesjtsjef persoon lijk aanwezig. Uit de redevoering die hij hield halen wij de volgende passages aan: „Wij hier zijn bijzonder pijnlijk getroffen door de jongste toespraak van Nasser. Wanneer hij spreekt over het communisme en de communisten, ge bruikt hij de termen van de imperialis ten. De Sowjetunie kan niet onverschillig staan tegenover hetgeen gebeurt in de onmiddellijke nabijheid van haar gren zen. Nasser probeert Irak in te lijven bij de Verenigde Arabische republiek. Wij kennen de anti-communistische gezindheid van Nasser, maar de betrek kingen tussen de Sowjetunie en de Ver enigde Arabische republiek zullen blij ven zoals zij zijn. Onze economische en technische hulp aan Irak is van vriend schappelijke aard en ontbloot van eigenbelang. Politieke of militaire voor waarden zijn er niet aan verbonden. De Verenigde Arabische republiek geniet j dezelfde hulp van ons." IN Egypte en Syrië heeft men zich niet onbetuigd gelaten. De vice- I president van Nassers Arabische ïepubliek, generaal Abdel Hakim Amer heeft de plechtigheid geleid die werd ge- 1 houden ter nagedachtenis van de bij de mislukte opstand in Irak omgekomen mensen. Het was de grootste demon stratie uit de geschiedenis van Kairo en er waren .tienduizenden mensen op de been. De generaal, die tevens minister van defensie is van de Verenigde Arabische republiek, hield een rede waarin hij de I communisten ervan beschuldigde, de opstand in Mosoel te hebben uitgelokt. Hij voorspelde dat de Iraakse commu nisten, die hij landverraders noemde, hetzelfde lot zouden ondergaan als koning Feisal en diens aanhangers in de vorige zomer. Van onze parlementaire redacteur j DEN HAAG. De vaak speelse ironie van het politieke lot heeft prof. dr. L J M. Beei als informateur aan het werk gezet met de rapporten, die hij I als minister-president had laten gereed- maken voor de kabinetsformatie. Deze dossiers, die zijn opgesteld door de onderscheidene departementen, bevat-, ten de belangrijkste problemen, die, een nieuwe regering onder ogen zal. hebben te zien Gisteren is de informa teur begonnen aan het bestuderen van deze kwesties, en naar ons van be voegde ziide werd verzekerd zal prof. Beel er ook vandaag wel mee bezig i blijven. Na deze studie komen de gesprekken pas. Het overleg met politici en mogelijk ook andere mensen zal dus morgen beginnen en dan wel enkele dagen du- ren Naar verwachting zal prof. Beel er ook nog de eerste dagen van de vol gende week aan besteden. Het zal dus wel een dag of negen aanlopen eer ei iets uit de bus komt. Moeilijkheden Dit programma en de tijd die ervoor uit- gemeten is, geven een aanwijzing van enerzijds de ernst en de degelijkheid, waarmee de informateur zijn arbeid aanpakt, maar anderzijds ook van de moeilijkheden op zijn weg. Professm Beel zal zijn opdracht waarschijnlijk zo ruim mogelijk interpreteren dus met name niet alleen de mogelijkheden voor de formatie bekijken. In deze ruimte past ook de problematiek van de onderlinge tegenstellingen tussen de Dartiien. Die zal eveneens m de studie worden betrokken met de mogelijk heden, die daarin kunnen liggen. Systematisch Als grondslag van deze studie dient dan de uitgewerkte inventaris van de in de eerstvolgende vier jaren aan de komende beleidskwesties. De informa teur werkt dus volgens een systeem: eerst nagaan wat er te n°en is, dan bekijken wie deze re5e^!2?vé taak gezamenlijk op hun sch.0Uf*erG willen nemen en ten slotte hoe die raas zal kunnen worden uitgevoerd. Dit betekent <fat de informateur bezig is met het opstellen van een ontwerp programma. Voorshands echter zal er weinig nieuws uit het Torentje komen; in ieder geval vandaag niet. Advertentie BI N N ENVERI NGBED Dit was het ogenblik waarop de heer P. W. Smits (staand) namens het Gereformeerd politiek verbond, bezwaren inbracht tegen de uitslag van de algemene verkiezingen van 12 maart. Rechts van hem de voor zitter van het Centraal stembureau, prof. Van den Bergh, en links de secretaris mr. dr. Van Ommen Kloeke, die bij de lotingen vaardig het stembusje schudde. Eigen nieuwsdienst HILVARENBEEK. De 23- jarige heer M. van Dal uit Es- beek maakte gisteravond om half zeven een einde aan de ter gende onzekerheid die van het middaguur had bestaan over het lot van een Thunderstreak. van de vliegbasis Eindhoven. Ontginningsarbeiders op de hei van Mierde hadden hem verteld dat er een vliegtuig neergestort moest zijn. Zij hadden even na twaalven al een zware klap gehoord. Zij hadden er aanvanke lijk geen aandacht aan besteed, maar toen zij uil het radionieuws van zes uur vernamen dat er een straaljager werd vermist, legden zij verband tus sen een en ander. De heer Van Dal reed terstond over alle bospaden van De Utrecht om een onderzoek in te stellen. Op de eenzame hertgang vond hij het in duizenden stukken uit elkaar gereten vliegtuig. De vernielde romp had zich in de grond geboord. Met het oog op een mogelijk gevaar van explosie durfde de heer Van Dal zich niet te vergewissen over het lot van de vlieger. Hij waarschuwde even wel ogenblikkelijk de vliegbasis en de politie. Piloot omgekomen Om half acht waren alle technische diensten op de plaats van het ongeluk. In de buurt van het toestel vonden zij eerst het vliegboekje en daarna het verminkte lichaam van de piloot. Het was de 23-jarige ongehuwde beroeps sergeant-vlieger W. van der Doel uit Haamstede 's Morgens was de sergeant-vlieger Van der Doel in formatie met een kapitein-vlieger naar Vliehorst op Vlie land gevlogen voor het houden van schietoefeningen. Tegen de middag keerden zij terug. Zeven kilometer voor Eindhoven doken beide straaljagers in een wolken dek. De kapitein-vlieger miste de ser geant met zijn machine nadat hij weer zicht kreeg. Omdat er nergens uit Nederland melding kwam van een neergestort vliegtuig, werd aangenomen dat de Thunderstreak ergens in zee of in het IJsselmeer terecht was gekomen. Radio NIJMEGEN De hoogleraren, die al eerder een adres. stuurden aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp, dat de toelating beoogt van onderwij zers tot de universitaire examens in de psychologie en pedagogie, hebben nu in een telegram aan de Eerste Kamer opnieuw hun ongenoegen over het ontwerp kenbaar gemaakt. Het wetsvoorstel werd op 18 februari door de Tweede Kamer zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De Eerste Kamer zal er zich waarschijnlijk over enige weken mee bezig houden. In het telegram spreken de hooglera ren hun spijt uit over de genomen be slissing en hun ontsteltenis over de ma nier van behandeling. Zij hadden ver wacht, dat meer waarde zou worden ge hecht aan het advies van deskundigen, dat is opgesteld en aan het positieve voorstel, dat zij hebben gedaan om be kwame onderwijzers op verantwooi'de wijze tot universitaire examens toe te laten. Het telegram is getekend door prof. dr. A. M. J. Chorus van de Rijksuniver siteit te Leiden, door prof. dr. J. Lin- schoten van de Rijksuniversiteit te Utreght, door prof. dr. J. T. Snijdei's van de Rijksuniversiteit te Groningen, i door prof. dr. H. C. J. Duijker van de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, door prof. dr. H. R. Wijngaarden van de vrije universiteit te Amsterdam en door prof. dr. S. Strasser van de R.k. universiteit te Nijmegen. ARNHEM De gemeente Arnhem zal een 363 hectare groot complex bos en cultuurgrond in Schaarsbergen, in het noorden van de stad, kopen voor 2.700.000 gulden. De raad heeft daartoe gister middag besloten. AMSTERDAM. Na een sluimertoe stand van tien jaar is de Nederlandse Mozartvereniging herleefd. Bij het hervatten der werkzaamheden zal de vereniging vooral aandacht schen ken aan minder bekende werken van Mozart én de kennis over deze compo nist vernieuwen. Het nieuwe bestuur be staat uit de heren: Marius Flofchuis (voorzitter), H. Passchier (secretaris penningmeester). prof. dr. K. Ph. Ber- net Kempers, G. J. G. Leonhardt en Jan Odé. j waaciuiccj. icicuh wns gvrrvunimx. ivauiu Tl /f" T T T OVERAL in de Verenigde Arabische republiek worden op het ogenblik demonstraties gehouden tegen het communisme en tegen de regering in Irak. De hele dag galmen de luidspre kers dat de dag zal komen waarop de te Mosoel vermoorde Arabieren zullen worden gewroken door de dood van de communistische machthebbers te Bag dad. De voor het buitenland bestemde radio-uitzendingen uit de Verenigde Arabische republiek worden hevig ge stoord, waarschijnlijk door Russische stoorzenders. Uit berichten in kranten te Bagdad blijkt dat de Iraakse regering nog steeds moet rekenen op plaatselijke opstanden. Telkens steken anti-communistische be wegingen het hoofd weer op en moeten vertrouwde eenheden van het leger in actie komen tegen pro-Egyptische ele menten. Vooral langs de grens met Syrië, waar uiteraard de steun van Nasser het meest wordt gevoeld, komen zulke schermutselingen voor. Dick Schallies, componist van Een beetje, deelde in de Eurovisie triomf van Teddy Scholten. "Weet u hoe Dick Schallies nu genoemd wordt in de Hilversumse wandel gangen? Beetjehoven PONTIANAK (UPI). Sultan Ha mid II heeft definitief besloten zich in Pontianak te vestigen. Hij zal in de exporthandel gaan. In ieder geval is hij vastbesloten, aldus verklaarde hij tegenover het persbureau Antara, zich voor altijd uit het politieke le ven terug te trekken. Van on»e Haagse redactie DEN HAAjG Het Gerefor meerd politiek verbond zal een protest indienen tegen de ver kiezingsuitslag. Dit verrassen de nieuws werd bekend bij monde van een gewone kiezer, de heer P. W. Smits uit Bilt- hoven, aan het slot van de openbare vergadering van het Centraal stembureau. Op de routinevraag van voorzitter prof. mr. dr. G. van den Bergh of iemand bezwaren had tegen de officieel vastgestelde uit slag, kwam de heer Smits naar voren. On regelmatigheden kon worden ingediend. Het is een zaak van de Tweede. Kamer zich er van ie vergewissen of zich bij de verkiezin gen onregelmatigheden hebben voor gedaan en wel bij het onderzoek naar de geloofsbrieven van de afgevaardig den. Hij ried de heer Smits aan zich totde Kamer te wenden, maar nam diens bezwaren wel in het proces-ver baal op. een Beachcraft op. Zij bleven in de lucht totdat de heer Van Dal zijn ont dekking deed. FRANKFURT (AP) Het spoorweg net tussen het Roergebied en Wenen zal eind mei geheel geëlektrificeerd zijn, de len de Wesfcduitse Bondsspoorwegen mee. Dit is de laatste schakel ki een net van geëlektrificeerde spoorlijnen in en tussen de Beneluxlanden, Frankrijk, West-Duitsland en Oostenrijk. Tegen het einde van dit jaar aal op 3400 kilometer van het Westduitse spoor wegnet, of te wel 11.5 procent, door elektrische treinen gereden kunnen wor den. DEN HAAG. Het Haagse Ge meentemuseum neemt eerstdaags mu zikale stoelen in gebruik. De bezoe kers kunnen daarin muziek horen als zij hun hoofd tegen de bovenkant la ten leunen. Zulke discozetels zijn o.a. ook gebruikt in het Oostenrijkse paviljoen op de Expo. ZIERIKZEE De Zierikzeese hen gelsportvereniging Oosterschelde houdt op 7 mei een groot internationaal hen- gelconcours in de bij hengelsportvrien- den beroemde kreken van Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland. Paling, bot, schol en lomppaling wachten in de kreken op de hengelaars. WASHINGTON (Reuter) In zijn radio- en televisierede tot het Ameri kaanse volk heeft president Eisenhower vannacht verklaard dat Amerika bereid is deze zomer deel te nemen aan een topconferentie over Berlijn en het Duitse probleem, „als de ontwikkeling dat voor-I schrijft". Van alle mogelijkheden geeft Amerika de voorkeur aan onderhande lingen. Wij geven onze positie in Berlijn niet prijs en kunnen niet toestemmen in een blijvende verdeling van Duitsland. Door krachtig stand te houden beperken wij het oorlogsgevaar. In Amsterdam, zo zei hij, zijn in enige stembureaus de bussen geopend op onregelmatige manier. Er waren mensen aanwezig, zelfs minderjarige, die daarbij niets te zoeken hadden en die zouden hebben meegeholpen de stembriefjes op te vouwen. Van drie Amsterdamse stembureaus is dat door getuigen geconstateerd en die hebben de voorzitters hun bezwaren kenbaar gemaakt. De bezwaren moeten in het proces-verbaal van het bureau zijn opgenomen. De heer Smits, sprekend namens het Gereformeerd politiek verbond, zei dat dit verbond een herstemming in Amsterdam noodzakelijk achtte of althans een hertelling Prof. Van den Bergh antwoordde dat het Centraal stembureau niet het juiste adres was waar een dergelijk protest HAZ ET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN De zon keek met grote ogen van een wolk opzy toen de Haarlemse bloemenmeisjes het bordes van hun hoofdkwartier op de Grote Markt ai- schreden om den volke haar nieuwe toiletjes te tonen. Straks op Tweede Paasdag zullen zy, dan twintig vrouw sterk, pas officieel optreden tijdens een internationaal hockeytornooi in Groe- nendaal te Heemstede. Van die dag ai' zullen zij liet hele hloemenseizoen lang kwistig dochleren van Flora uit reiken aan vreemdeling en stedeling van Haarlem. De bloemenmeisjes vieren dit jaar haar eerste lustrum. Ook in het bui tenland hebben zij hoe kan het an ders furore gemaakt. Binnenkort gaan zij naar Parys, waar zy de Flora- lies, die er de laatste week van april wordt gehouden, zullen opluisteren. Daarna leveren de meisjes een zonnig aandeel m de Hollandse weken te Scarborough en Stuttgart. SCHUIMRUBBERBED Van onze Haagse redactie DEN HAAG De frequentie van de dienst AmsterdamSingapore van; de K.L.M. zal met ingang van 1 april1 van twee- op eenmaal per week wor den teruggebracht. De Britse regering heeft de Nederlandse regering laten weten dat een grotere frequentie dan eenmaal per week niet kan worden toe gestaan. De K.L.M. heeft inmiddels be sloten voor de weg te vallen dienst Colombo op Ceylon als eindpunt te; nemen. Een woordvoerder van het Nederlandse departement van buitenlandse zaken I gaf als commentaar op het Britse be sluit: De Nederlandse regering heeft met grote teleurstelling kennis genomen van het Britse besluit. Zij is van mening dal de protectionistische mentaliteit waar- van dez,e beslissing getuigt, een ge zonde Ontwikkeling van de burger luchtvaart ernstig belemmert. De. KLM deelde mee buitengewoon te leurgesteld te zijn en het te betreuren dat het reizend publiek eveneens de dupe wordt van deze restrictieve luchtvaartpolitiek, die een enigermate vrije keuze sterk aan banden legt. ONOFFICIËLE HULPJES AMSTERDAM De aanwezigheid van onbevoegden bij de voorlopige telling van stemmen kan van geen enkele invloed zijn geweest op de definitieve uitslag. De voorlopige uitslag, aldus deelde men ons gisteravond namens het bureau verkie zingen te Amsterdam mee, is automatisch gecontroleerd door de definitieve telling, waarbij een aantal ongeldige stemmen bij nader inzien geldig werd verklaard en omgekeerd. De kieswet schrijft voor dat de leden van de stembureaus geen gebruik mogen maken van niet-officiële hulpkrachten. In de haast om de uitslag van de voor lopige telling zo snel mogelijk bekend te, kunnen maken, zal er hier en daar ach- ter in de praktijk misschien toch van onofficiële hulpjes gebruik zijn gemaakt, zo zei men ons. Van onze correspondent LONDEN De Britse lucht vaartmaatschappijen BEA en BOAC zitten in het nauw! Van daag zullen de jaarverslagen worden gepubliceerd. Het verlies dat de BOAC het afgelopen jaar heeft geleden zal vermoedelijk te boek staan voor veertig miljoen gulden „ten gevolge van on vermijdelijke omstandigheden". Daaronder zal men wel de „ex cessieve concurrentie" van de K.L.M. rekenen. De BEA en de BOAC hebben ver leden jaar bijna vier miljoen passa- Van onze Haagse redactie giers vervoerd, maar de snelle expan sie, die het luchtvervoer ook bij andere maatschappijen tot dusverre kenmerkte, is bij deze maatschappijen onrustbarend teruggelopen. Beider vervoerscapaciteit steeg in 1958 met ruim 13%, maar de aantallen passa giers stegen slechts niet resp. 0.3 en 1.4%. Binnenkort zal verder blijken dat een kat in het nauw rare sprongen kan maken. De BOAC namelijk is voor nemens zelfs indien de internationale organisatie IATA daar niet akkoord mee zou gaan begin volgend jaar uiterst goedkope tarieven in te stellen op al haar diensten naar Afrika. De BOAC zoekt daarvoor thans de steun van de Britse regering. De BOAC wil deze goedkope tarieven doen volgen door soortgelijke óp de routes naar Australië en het Verre Oosten. GEHEIM RAPPORT Dat de Britse regering de K.L.M. het recht twee maal per week in Singapore te landen heeft geweigerd, heeft met dat al in luchtvaartkringen niemand verwonderd. Het hemd is nu eenmaal nader dan de rok, vooral nu dat hemd vol gaten blijkt te zitten. Juist een week geleden namelijk heeft een groep hoge functionarissen van de BOAC een ge heim rapport uitgebracht waaruit blijkt: DEN HAAG. De voorzitter van het Centraal stembureau, prof. Van den Bergh, heeft speciale melding gemaakt van het feit dat mr. K. T. M. van Rijckevorsel met voorkeurstemmen in i. dat de BOAC veel te veel mensen de Tweede Kamer is gekozen. Mr. Van: dienst heeft- Rijckevorsel verkreeg 91.128 stemmen' op zich en werd daarmee officieel door het stembureau als gekozen verklaard. KRIMPEN ad. IJSSEL. Zonder enig ceremonieel is gistermorgen bij C. 'van der Giessen Zns. scheepswerven n.v. te Krimpen aan de IJssel het m.s. Mi nos tewatergelaten. Het schip is in aan- bouw voor de KNSM te Amsterdam. De j Minos heeft een draagvermogen van on geveer 2550 ton. Zij kreeg een ijsver sterking volgens di zvvaa.->te klasse van Lloyds, omdat j het dienst-zal doen op de Finlandlijn. die de KNSM gezamenlijk met de Finska Angfartijgs a.b. te Helsinki onderhoudt. NEW YORK (UPI) De fenor-saxo- fonist Lester Young, die sinds 19Q6 deel uitmaakte van de band van Count Ba- sie, is in een hotel te New York over leden, enkele uren nadat het orkest van zijn toernee door Europa was terugge keerd. Tijdens deze concertreis heeft de band ook in ons land gespeeld. Young was 59. Hij genoot in jazzkrin gen grote bekendheid. Het bestuur van de Katholieke volkspartij maakte in de loop van gis termiddag bekend dat het geen be zwaar heeft tegen een aanvaarding door mr. Van Rijckevorsel van zijn be noeming. In de K.V.P. geldt namelijk de regel dat een kandidaat, die met voorkeurstemmen wordt gekozen, zijn zetel pas inneemt indien het partijbe stuur daarmee akkoord gaat. Mr. Van Rijckevorsel had zich zoals o.a. bij de K.V.P, gebruikelijk is bij voorbaat schriftelijk gebonden zijn benoeming niet aan te nemen ingeval de partijraad anders zou beslissen. Overeenkomstig artikel 46 van het partijreglement gaat het bestuur van; de K.V.P. met de aanvaarding van een voorkeurszetel akkoord, tenzij in be-j langrijke mate afbreuk zou worden ge-j daan aan een goede samenstelling van de fractie. Het gaat hier om het behoud j van deskundigheid op belangrijke ge bieden van het staatkundige en maat-! schappelijke leven en van algemene politieke en maatschappelijke ontwik keling. 2. dat op de grond bijzonder inefficiënt wordt gewerkt; 3. dat de BOAC verstikt wordt door eigen ambtenarij en beperkingen van de vakbonden, waardooi- zij te log is ge worden om te concurreren met een moderne maatschappij. Kortgeleden heeft de BOAC een com missie van onderzoek naar de Verenigde Staten en Nederland gezonden.Van de K.LM. kreeg zij alle steun. De commis sie constateerde bij de K.L.M. dat de BOAC ongeveer drie maal zoveel onder- houds- en administratief personeel had en twintigmaal zoveel inspecteurs per vliegtuig „tengevolge van het meer ge compliceerde stelsel van de BOAC". Eigen nieuwsdienst ASSEN Het gemeentebestuur van Assen speelt met een origineel idee: een ideeënbus voor de ingezetenen van Assen. Als het plan doorgaat komt de bus aan de Brink. Tweemaal per week zou de hus worden gelicht en het college van B en W. wil de ideeën beoordelen. Vindingrijke Assenaren kunnen nog mooie premies verdienen. Donderdag zal de raad over dit ideetje van B. en W. beslissen. MlESJE: stemmen? Het K.N.M.I. in De Bilt beriohttc gisteravond om 23.15 uur: Over het alge meen veel bewol king, maar droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en oost. Vrij koud. Zou ik over moeten 18 MAART: zon op 6.50, zon onder lo.48; maan op 11.49, maan onder 2.47.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1