Vrees voor maatregelen van K.S.G. AMERIKANOG GROTERE CRISIS Bezorgd om reactie op invoerbeperking kolen ZAAG DWARS DOOR BEETJE OVERVAL MOEST CAFETARIA UIT SCHULD REDDEN Diensttijd in België verkort tot één jaar T De X-15 hing in de lucht OISTERWUK ZOEKT AL MEER DAN WEEK NAAR VERMIST KIND De Bilt: Droog ZEEUWSCH DAGBLAD DO O Melkleverantie gaat door Washington valt Baird af Grijp deze kens NU tot 1 april voor slechts 56 cent Twee jeugdige daders bekennen Hilversum wil te lijf nozems PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND de mogelijkheid bestaat dat de Amerikaanse kolenleve- ranties aan de k.s.g. dit jaar tot minder dan 15 miljoen ton zullen slinken. Vorig jaar be liepen zij nog 26 miljoen ton bij een totale invoer in de gemeen schap van 32 miljoen ton. In 1957 waren deze totalen resp. 38 en 44 miljoen ton. Belgische douane zat niet stil Gestroomlijndleger is effectiever RUSSEN BRENGEN FINS SCHIP OP Expeditie naar stad uit derde eeuw Europese commissie wil kortere overgangsperiode V Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bfj geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 teL 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMITHoofdredacteur: B. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1550 Woensdag 11 maart 1959 Eigen nieuwsdienst LUXEMBURG De Ameri kaanse regering heeft de landen van de Europese ge meenschap voor kolen en staal en de Hoge Autoriteit gewezen op de ernstige terugslag die de al genomen en eventueel nog te nemen maatregelen tot be perking van de invoer van Amerikaanse kolen kunnen heb ben in de Verenigde Staten. Zij wijst erop dat de Amerikaanse kolenmarkt zelf ook een crisis doormaakt, die ernstiger is dan die van de kolen- en staalge meenschap. Daardoor zullen volgens de Amerikaanse rege ring invoerbeperkingen voor Amerikaanse kolen ernstige ge volgen hebben voor de Ameri kaanse kolenindustrie en de Amerikaanse spoorwegen. yOORTS waarschuwt de Ame rikaanse regering de landen van de K.S.G. voor ongunstige reacties bij de Amerikaanse openbare mening, die in geval van dergelijke maatregelen ze ker niet uit zullen blijven. In tussen heeft de Hoge Autori teit gisteren in haar vergade ring te Luxemburg nog geen besluit aangaande de kolen- crisis genomen. Maar vandaag valt een besluit van haar te verwachten dat zij op 17 maart het raadgevend comité van de gemeenschap zal raadplegen over de opportuniteit van het instellen van produktiequota's in de gemeenschap en van in voerquota's voor kolen van bui ten de gemeenschap. Het is dus niet de bedoeling van de Hoge Autoriteit dan aan dit comité een gedetailleerd programma op deze terreinen voor te leg gen. gEN dergelijk programma zal waarschijnlijk op 23 maart de bijzondere raad van minis ters van de gemeenschap door de Hoge Autoriteit ter goed keuring voorgelegd krijgen. Wil de raad dan tot een geldige be slissing komen, dan moet er een jneerderheid van vier tegen twee stemmen zijn, met onder de voorstemmers Duitsland of Frankrijk. Van de vorig jaar in de k.s.g. ingevoerde Amerikaanse kolen ging circa de helft naar Duits land. Van onze speciale verslaggever CANNES Ondanks de zenuwachtige spanning bij a'lle deelnemers aan het Eurosongfestival in Cannes blijft Teddy Scholten merkwaardig rustig, vertelde Dolf van der Linden ons gisteravond in het Splendidhotel. Zelfs de bezwaren van de Franse regisseur tegen haar kostbare jurk konden haar niet van haar stuk af brengen evenmin als c de moeilijke om standigheden, waaronder zij gisteren moest repeteren. De hele organisatie valt wel mee, vond kapelmeester Van der Linden, al maakt alles een slordige indruk en zijn de bege leidende orkesten niet bepaald ideaal. Voor de gastdirigenten valt het niet mee eenheid te krijgen in het orkest. De muzikanten zijn her en der vandaan ge sleept. Zij zijn niet aan elkaar gewend en enkelen van hen komen uit de wereld van de ernstige muziek en staan dus onwennig tegenover het lichte genre. Dat is nog niet het ergste, maar toen Teddy vanmorgen haar liedje zong be gon achter de coulissen een cirkelzaag te gieren. Doch Teddy heeft gedaan wat zij kan en zij blijft rustig. Vanavond weten wij, hoe zij het er heeft afgebracht en over een paar dagen is alles weer achter de rug, het feestgedruis, de show en hopelijk ook de regen, die gisteravond met bakken tegelijk uit de grijze hemel werd gestort. Denemarkens meest populaire man wordt vandaag 60 jaar: koning Frederik IX. Sinds hy in 1947 zijn vader Christiaan X opvolgde, heeft Denemarken een tyd van veel voorspoed gekend, maar zyn popu lariteit heeft hij te danken aan zyn warme menselyklieid. Hy is een enthousiast roeier. Een mede lid van zijn roeivereniging zei onlangs: „De koning is niet gemakkelyk om in de boot te hebben, hy is zo sterk als een boom en hy heelt verschrikkelijk lange armen. Maar hy is een goede kameraad." Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Besprekingen tussen Nederlanders, Denen en Westduit sers over enkele moeilijkheden die waren gerezen rondom de uitvoer van kaas en melk naar West-Duits- land hebben voorlopig tot een voor ons land goed resultaat geleid. Men herinnert zich de moeilijkheden: de Duitsers waren van mening dat onze kaas te goedkoop was en wensten dat Nederland een exportheffing op de kaas zou instellen, zo niet: dan con- tingentering. Wat de melk betreft die Nederland aan het Amerikaanse bezettingsleger levert al tien jaar lang ongeveer een miljoen liter per week meende de West- duitse regering eveneens dat het voor Duitse bedrijven onmogelijk was, tegen de Nederlandse prijzen te concurreren. Men wenste een prijsafspraak. Een Nederlandse delegatie, bestaande uit de heren mr. F. van Rosmalen, hoofd van de afdeling buitenlandse handel van het ministerie van Landbouw, ir. B. van Dam, voorzitter van het pro- duktschap zuivel en twee vertegen woordigers van de industrie is gister avond teruggekeerd met de volgende mededelingen: ITen aanzien van de kaas zullen de Duitsers in de eerste paar weken geen nadere maatregelen overwegen. Denen, Duitsers en Nederlanders werden het er over eens dat er in de kaasprijzen voorlopig geen nieuwe ontwikkeling kan worden verwacht. 2 Wat de melk betreft: men heeft gege vens uitgewisseld en is niet tot een besluit gekomen, Nederland blijft dus voorlopig op de oude voorwaarden melk aan het Ame rikaanse bezettingsleger in Duitsland leveren. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft in verband met de overval op de kruidenierster Carolina Belles in de Bankastraat inmiddels vier personen gearresteerd. Twee van hen hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. De arrestanten zijn de achttien jarige Pietje H., die vijf huizen van juffrouw Belles afwoont, de even eens achttienjarige A. D. H., de 24- jarige Thijs van G. en de 28-jarige cafetaria-houder W. van V. Uit de verhoren is gebleken dat Pietje H. en Thijs van G. in de nacht van zaterdag op zondag de overval op de oude kruidenierster hebben gepleegd. De andere achttienjarige heeft op de uitkijk gestaan. De cafe tariahouder schijnt als zogenaamde „intellectuele" dader te zijn opgetre den. De arrestanten maken alle deel uit van een groepje jongelui, dat regel matig in de cafetaria van Van V. samenkwam. Men legde er een kaar tje en de laatste tijd beraamde men er ook inbraken. De cafetariahouder zat financieel in moeilijkheden, en hij schijnt zich van zijn jeugdige klan ten, die grote schulden bij hem had den, te hebben bediend om zijn kas tekorten aan te vullen. TEGENVALLER Zo pleegden de twee jongemannen, die ook de kruidenierster knevelden het mensje bleef dood van schrik enkele inbraken in Amsterdam oost en centrum. De buit bleef ech ter beneden verwachting. In de ko- menijswinkel van juffrouw Belles dacht men een grote slag te slaan De jongens schatten haar op drie „rooien" (drieduizend gulden). Zij hadden eerst het plan om bij haar aan te bellen en zo binnen te dringen. Vorige week waren zij inder daad 's avonds aan de deur geweest, maar werden toen niet opengedaan. Zaterdagavond jl. klommen Pietje en Thijs uit de bovenste verdieping van Pietje's ouderlijke woning en slopen over de daken naar de school, die grenst aan de winkel van juffrouw Belles. Op het dak van de school trof fen zij een luik aan. Zij lieten zich zakken, liepen de trappen af naar be neden en zetten de schooldeur aan de straatzijde open. In een lokaal, even eens aan de straatkant, schoven zij ver- Dolf van der Linden „valt mee" Teddy Scholten „vast van plan rustig te blijven" BRUSSEL (AP) De Belgische dou ane heeft in 1958 aan de Nederlands- Belgische grens 178.500 kilo roomboter in beslag genomen. Dat is in Brussel bekend gemaakt. De boter is in Nederland goedkoper dan in België, waardoor een uitgebrei de smokkelhandel tussen beide lande' wordt gevoerd. ENSCHEDE. Zonder dat iemand het heeft gemerkt is gistermiddag de driejarige Hannie van Ulzen uit de Ma- rioenstraat te Enschede in een tuinvij- ver achter het huis van de familie S. gelopen en verdronken. Na ongeveer een uur bemerkte een buurjongen haar. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. BRUSSEL (Belga) De dienst tijd zal in België van 15 maanden worden bekort tot 12 maanden. Nadat hierover reeds geruime tijd geruchten de ronde hadden gedaan, heeft Arthur Gilson, de minister van defensie, gisteren tijdens het begrotingsdebat in de Kamer aangekondigd dat met in gang van september de nieuwe diensttijd zal gelden. Hij betoogde dat de kortere diensttijd niet ten koste van de weerbaarheid be hoeft te gaan. Door de Belgische strijd krachten te „stroomlijnen" meent hij het beschikbare effectief doelmatiger te kun nen gebruiken. Gilson. pleitte vooral voor verdere in tegratie in Navo-verband en grote bun deling van inspanning, vooral op het gebied van de logistiek. Beter gebruik Door vrijwilligers te werven stijgen weliswaar de defensie-uitgaven, maar daar staat tegenover dat van de opge leide krachten een beter gebruik kan worden gemaakt. Het leger geeft ieder jaar miljarden uit aan de opleiding van jonge mannen die na korte tijd weer te rugkeren in het bedrijfsleven. De minister bepleitte herziening van de opleidingsmethode, bijvoorbeeld door de opleidingsperiode te beperken tot de eer ste oefening. De Belgische strijdkrachten hebben thans een effectief van bijna 124.000 man, van wie meer dan de helft beroepsmili tairen zijn. Er zijn ruim 50.000 dienst- plichtigen onder de wapenen. volgens een raam naar beneden en schiepen een bescheiden ravage, om aldus de indruk te wekken, dat zij door het raam naar binnen waren ge klommen. Zij wilden voorkomen dat de politie onmiddellijk aan buurtbewo ners, die immers gemakkelijk toegang hebben tot de daken, zou denken. Nadat ze deze scene op touw hadden gezet, keerden de twee jongemannen naar de cafetaria van Van V. terug. Daar legden zij met een paar kornuiten tot ver na sluitingstijd een rustig kaartje. Om een uur of drie gingen zij opnieuw op pad. Ditmaal ging ook de andere achttienjarige mee. Door de schooldeur slopen de twee jongemannen binnen. Zij forceerden de tussendeur naar een katholieke meis jesschool, waarvan de achterdeur toe gang gaf tot een speelplaats naast de tuin van juffrouw Belles. Het is gebleken dat de kruidenier ster niet wakker is geworden van de binnenkomst van de jongemannen. Zij werd in haar slaap overvallen. Even heeft zij gegild, toen zij in een kort ogenblik tussen droom en werkelijk heid haar aanvallers, die maskers droe gen, ontwaarde. Zij kreeg een klap in haar gezicht, werd gekneveld en bedekt met een deken. Het staat niet vast of de jonge mannen hebben gemerkt dat zij kort na deze mishandeling overleed. Het hondje van juffrouw Belles hebben zij gepoogd te wurgen. Dit is niet gelukt, omdat het diertje een zeer dikke vacht heeft. TOEVAL HIELP De arrestatie van de daders is het gevolg van een toevallige samenloop van omstandigheden. De 'politie had hen namelijk in verband met eerder gepleegde inbraken, waarbij steeds de telefoons onklaar werden gemaakt, on der observatie. Toen bleek dat bij deze overval opnieuw een telefoon in het ongerede was gebracht, aarzelde men niet langer, en werden Pietje en Thijs gegrepen. Aanvankelijk bleven zij ontkennen. Selectieproeven met een speurhond, waarbij gebruik werd gemaakt van het touw waarmee de oude kruidenierster was gebonden, gaven echter absolute zekerheid. Op grond van de verklarin gen van Pietje en Thijs werden latei- hun uitkijk en de cafetariahouder ge arresteerd. De koffiehuisbaas blijft nog steeds ontkennen. ALARMPISTOOL Er is verder gebleken dat het cafe- taria-komplot nog een overval beraamde. Ditmaal zou een man in de binnenstad, die 's avonds laat veel geld met zich mee naar huis neemt, het moeten ontgelden. Voor deze overval dachten zij een pistool nodig te hebben. Het wapen zou worden gekocht van de buit, die de inbraak bij juffrouw Belles zou opleveren. Die buit bleek achteraf de driehonderd gul den niet te boven te gaan. Het geld werd aangetroffen in het bezit van de cafeta riahouder. Voor de overval op juffrouw Belles hadden de jongemannen een alarmpistool gekocht, dat zij echter niet hebben ge bruikt. Intussen neemt de politie geen genoe gen met de houding van de twee gezins verzorgsters die boven juffrouw Belles wonen. Zij hebben namelijk in de nacht van zaterdag op zondag gestommel ge hoord, en hebben ook de winkelbel ho ren overgaan, toen de daders het toneel van hun misdrijf verlieten. Ze zeggen nu dat zij fiaarop naar be neden zijn gelopen om een melkboer uit de buurt te waarschuwen. Deze zou niet hebben opengedaan. Pas in de la tere ochtenduren belden de dames bij hem de politie. Daarna vertrokken ze naar Antwerpen, omdat ze voor geen geld een dagje uit wilden missen. Het staat op grond van toch nog ge- HELSINKI (UPI) Sowjetrussische patrouilleschepen hebben het Finse vis sersvaartuig Saga, dat thuishoort in Ma- riehamn, dezer dagen opgebracht en de vangst van het schip, een hoeveelheid zalm ter waarde van een miljoen Fin se marken (ongeveer 12.000 gulden) ver beurd verklaard. Het schip is twee en een halve dag vastgehouden geweest. Het is nog niet eerder gebeurd dat een Fins vissersvaartuig in moeilijkhe den is gekomen in verband met de uit breiding van de Sowjetrussische territo riale wateren tot twaalf mijl uit de kust. Wel zijn al eerder Deense vissersvaar tuigen opgebracht. WASHINGTON (UPI). De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag heeft minister Luns meege deeld dat de verklaringen, toege schreven aan de heer Baird, niet de opvattingen van de Amerikaanse regering weergeven. Dat heeft een functionaris van het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken gisteren in Washington meege deeld Baird, chef van het Amerikaanse bureau voor buitenlandse hulpverlening te Djakarta, zou enige tijd geleden o.a. hebben gezegd dat met de overneming van Nederlandse bedrijven een psycho logische last van de Indonesiërs is af gevallen en dat Nederland voor de oorlog in Nederlands-Indië een „volko men steriel" beleid had gevoerd. De functionaris deelde mee dat Baird Washington heeft gemeld dat hij deze verklaringen óf niet heeft afgelegd óf zich niet herinnert ze te hebben af gelegd. LONDEN (Reuter). Een expeditie onder leiding van de Nederlander Hans van Praag en de Britse acteur John Pertwee zal aanstaande zomer een on derzoek instellen naar de Zuidslavische stad Epidaurus, die ongeveer tien me ter onder water ligt. Epidaurus, waarvan men de oude Romeinse huizen duidelijk kan zien lig gen, werd in de derde eeuw overstroomd. De expeditie wil een onderwaterfilm van de verdronken stad maken en hoopt tegelijkertijd voorwerpen op te vissen, waaruit men zich een beeld kan vormen van het leven in de derde eeuw. WASHINGTON (Reuter). De X-15, Amerika's eerste bemande raketvlieg tuig, waarmee deze zomer waarschijn lijk voor het eerst een mens buiten de dampkring gebracht zal worden, heeft dinsdag zijn eerste proefvlucht gemaakt. De X-16 hing onder zijn moeder vliegtuig, een bommenwerper van het type B 52. Bij deze eerste vlucht bleef het raketvliegtuig aan de bommenwer per hangen. Het was de bedoeling dat de twee vliegtuigen twee uur lang op 11.000 me ter hoogte boven het vliegveld Edwards in Californië zouden vliegen. Twee ande re vliegtuigen gingen mee de lucht in om de gedragingen van de X-15 en het moe dervliegtuig gade te slaan. Eigen nieuwsdienst TILBURG Reeds meer dan een week is men in Oisterwijk koorts achtig aan het zoeken naar het stof felijk overschot van het jongetje Hennie Wonning, 2% jaar oud, dat sinds verleden week maandag wordt vermist door zijn familie. Het kind was met een broertje van drie jaar en een vriendje van dezelfde leef tijd uit de Bergakkerdreef waar de fa milie woont, naar het bruggetje aan de Voorste stroom gegaan, waar vaak kin deren uit de buurt spelen. Op zeker moment 's middags ging mevrouw Wonning haar kinderen opzoeken, maar trof alleen het broertje en het vriendje aan, die in een vlak bij de brug gele gen sloot aan het spelen waren. De step van Hennie lag nog op het brug getje, maar de jongen zelf was ver dwenen. In stroom gevallen Onmiddellijk werd van de vermissing aangifte gedaan en dit leidde tot groot scheepse onderzoekingen door buurt genoten, de gemeentepolitie en mili tairen. Het eerste vermoeden was dat het ventje van het bruggetje in de Voorste stroom was gevallen, die zeer snel stroomt. Andere mogelijkheden werden nochtans niet veronachtzaamd, omdat het ter rein vlak bij de plaats waar de kinde ren speelden, op tal van plaatsen wordt doorsneden van greppels en bezaaid is met kuilen en putten vol water. Boven dien ligt op enige afstand bosland, zo dat het mogelijk kon zijn dat het jon getje daarin was verdwaald. Meegenomen Ten slotte werd dan nog de kans onder ogen gezien, dat het knaapje door iemand was meegenomen. Onderzoek door de rijkspolitie, afdreggen van sloten en putten en rivieren van het terrein met behulp van speurhonden leverde echter wel de overtuiging op, dat het kind inderdaad in het rivier tje moet zijn gevallen en daarin ver dronken is. De Voorste stroom wordt nu geheel af gezocht, hetgeen een zeer tijdrovend werk is, daar de bedding op tal van plaatsen wielen en kalken bevat, die soms 7 a 8 meter diep zijn. Militaire commandanten hebben manschappen ter beschikking gesteld, o.a. leden van het duikcommando, de zg. kikvors mannen, maar die hebben tot dusver ook niets gevonden. Ten einde raad heeft men een beroep ge daan op een korporaal van de aan- en afvoertroepen uit Nunspeet die van zijn kapitein onmiddellijk order heeft gekregen naar Oisterwijk te vertrek ken om te proberen of hij op paranor male wijze iets doen kan om aan de onzekerheid van de ouders een einde te maken. Hij gebruikt daarvoor de enige foto die het gezin van het vermiste jongetje heeft. De deelneming van de dorpsge noten met het getroffen gezin, waar van de vader mijnwerker is in' Hoog halen (België) is groot. ROTTERDAM. In het prentenkabi net van het Museum Boymans-van Beu- ningen wordt tot 12 april een keuze uit de grafische aanwinsten van 1958 ten toongesteld. Het zijn alle prenten die uit het fonds van de Stichting Lucas van Leyden zijn aangekocht. De tentoonstelling Contour in het Prin senhof te Delft wordt dit jaar gehou den van 21 maart tot 4 mei. HILVERSUM. De gemeente raad van Hilversum overweegt de algemene politieverordening uit te breiden met bepalingen, die het mogelijk moeten maken paal en perk te stellen aan het wangedrag van de Hilversumse nozems. Dat is geen weelde. De laatste tijd worden in Hilversum regelmatig rus tige wandelaars door opgeschoten jon- geris uitgescholden, aangevallen en mishandeld. Met leeftijdsgenoten wordt ruzie gezocht, meisjes worden gemo lesteerd. De Amsterdamse politierechter mr. L. de Blécourt heeft verscheidene van de jongens streng gestraft; zelfs zijn gevangenisstraffen opgelegd. Het is inderdaad bar en boos wat deze knapen uithalen, zo zegt hij. Ik heb wel eens tegen de politie gezegd: Dat soort snaken kun je me ook nog 's nachts sturen, dan maken we er een nachtelijke zitting van, want snel in grijpen is het best met dit soort dingen. BRUSSEL (Belga). Volgens Jean Rey, lid van de Europese commissie, ziet het er naar uit dat de overgangs periode voor de Euromarkt korter zal worden dan in het verdrag is bepaald. De Europese commissie denkt erover dit jaar uiterlijk volgend jaar aan de zes regeringen voorstellen te doen om de betrokken periode te bekorten, zei hij gisteren in Brussel. De particuliere sector past zich snel ler aan dan men had verwacht, aldus Rey, die verder meedeelde dat er con tacten zijn opgenomen over de invoe ring van een gemeenschappelijke han delspolitiek die uitstekend verlopen. Als de gemeenschappelijke markt slaagt, zal de levensstandaard in de Euromarkt-landen in tien tot twintig jaar die van de Amerikanen naderen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Droog en gedeel telijk bewolkt. Matige tot vrij krachtige zuid oostelijke wind. Weinig verande ring in tempe ratuur. MIESJE: De zon is weer weg! 12 MAART: zon op 7.04, zon onder 18.37; maan op 8.08, maan onder 22.06. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr C. in mr Helsinki onbew. W 5 0 Stockh. h. bew. zzw 9 0 Oslo onbew. stil 1 0 Kopenh. onbew. O 4 0 Aberdeen geh. bew. zo 6 0 Londen zw, bew. zzo 12 0 A'dam zw. bew. ozo 10 0 Brussel h. bew. O 15 0 Luxemb. 1. bew. ozo 8 0 Parijs h. bew. wzw 17 0 Bordeaux 1. bew. w 17 0 Grenoble zw. bew. NW 13 0 Nice zw. bew. w 13 4 Berlijn. onbew. O 6 0 Frankf. 1. bew. O 9 0 München zw. bew. ONO 8 0 Garm. P. geh. bew. NW 8 0 Zurich zw. bew. O 11 0 Genève geh. bew. stil 12 0 Locarno geh. bew. O 12 0 Wenen geh. bêw. ozo 4 0 Innsbr. geh. bew. ozo 16 0 Rome geh. bew. z 20 0 Ajaccio zw. bew. z 17 0 Madrid geh. bew. wzw 15 0 Majorca zw. bew. N 15 2 Algiers zw. bew. w 16 9 rezen twijfel over de natuurlijkef?) doodsoorzaak nog niet vast wat de ar restanten uiteindelijk ten laste zal wor den gelegd. Het is mogelijk dat zal blij. ken dat hun mishandeling de dood van de kruidenierster rechtstreeks ten gevolge heeft gehad. Van wurging is volgens het sectierapport echter geen sprake. In ieder geval kan aan twee ver dachten worden verweten dat zij zich hebben schuldig gemaakt aan inbraak en geweldpleging. Aan de andere zal vermoedelijk medeplichtigheid (uit kijk en 'uitlokking (cafetariahouder) ten laste worden gelegd. Als U het nog niet elke ochtend 's morgens vroeg thuisbezorgd krijgt, abonneert U dan ingaande door middel van onderstaande Bon. Aan de Adm. Zeeuwsch Dagblad Postbus 4Goes Ik ben nog geen abonnee en wens het Zeeuwsch Dagblad tot 1 april te ontvangen voor 56 cent en verder per week voor 56 ct. per maand voor 2.43 of per kwartaal voor 7.—. (Doorhalen wat niet verlangd wordt).

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1