Veertig jaar christelijke besturenbond te Goes ZIJLSTRA Verlaat uit hel Kerstverslag verre Seroei PLASTICLAK verovert Nederland! Chefariite 4 Grote bus voor ruim 10 m2 slechts f 3.801 Is beter.... kost minder.' ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Receptie en twee jubileumavonden De heer A. de Lange legt de voorzittershamer neer De zagende pijnen A str a-avond verdiend succes beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Mr. dr. D. C. Mulder met verlof BURGERLIJKE STAND Dr. W. S. van Teeuwen met emeritaat Dit jaar weer een Kam ito ARNEMUIDEN AKKOORD MET HERINDELING Vijftig jaar „Groene Kruis" Scliarendijke WEMELDINGE LEENT VOORBARIG Brand in kantoor Gemeentewerken in Middelburg ■ii ui.» m tm ininiiiM.plui «mi A rijclag 6 maart 1959 Advertentie Van een onzer verslaggevers GOES. Met een receptie op zaterdag a.s. en jubileumverga deringen op maandag en dinsdag a.s. gaat de christelijke besturen bond Goes en omstreken het 40-jarig bestaan herdenken. Hoewel de officiële oprichtingsdatum geboekt staat op 5 februari 1919 heeft het bestuur toch maar gewacht tot de week van biddag, waarin, der traditie getrouw, elk jaar de uitvoeringen worden ge geven voor de ruim 1500 leden uit de 21 afdelingen. De receptie zal met name in het teken staan van het afscheid van de voorzitter, de heer A. de Lange. Vijf-en-dertig jaar heeft hij met hart en ziel leiding gegeven aan het werk van de'christelijke vakbeweging in Goes en omstreken. Hij acht nu de tijd gekomen om de voorzittershamer over te geven aan een jongere C.N.V.-er. A. de Lange J. A. Flink Advertentie van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen worden snel ën afdoende verdreven door Togal. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zui vert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en 8.88. Op 5 februari 1919 schaarden zich in melksalon ,,De Opril", enkele heren (pioniers van de christelijke vakbewe- j ging) onder leiding van de heer J. A. Flink, tevens de eerste voorzitter van de christelijke besturenbond, rond de ta- i fel om met de besturen van de plaat selijke C.N.V.-afdelingen te praten over een samenbundeling in een christelijke besturenbond. Het gesprek leidde tot bres gestaan voor de belangen van haa goed resultaat en de oprichting werd ieden. een feit. De heer C. Bustraan is de enige Eerst onder leiding van de heer J. A van de oprichters, die thans nog in leven is. U kunt zich afvragen: waarom zocht men deze samenbundeling? Reeds van de opkomst der arbeidersbeweging" af was er behoefte aan contact tussen de besturen der verschillende verenigingen, die alle een plaatselijk karakter droe gen. Het ging echter niet van een leien dakje. Een eerste christelijke besturen bond werd in 1899 te Kampen opgericht. Het jaarboekje-1908 van Patrimonium vermeldde dertien christelijke besturen- 1ViCUC bonden In de eerste jaren daarna is dit ^hnlteirjke"*"bestüï'enbónd steeds door- aantal langzaam gestegen tot 25 in 1916. gaan behoudens dan de „onderduikpe- riode" in de oorlogsjaren. I GOES. De jaarlijkse uitvoering van Astra, de schoolvereniging van het Christeiyk Lyceum voor Zeeland, die gis teren voor het eerst werd gegeven en vanavond zal worden herhaald, is e«n bijzonder geslaagd evenement, dat van het begin tot het eind boeiend is ver zorgd. I Voorzitter Gerard Smallegange bleek I een prima leider zowel in zijn openings- I woord als in zijn aankondigingen. De i serieuze muziek, de Sonate 11 opus 16, van J. S. Bach, werd door Petie Baan (fluit) en Maps Adriaanse (piano) op aantrekkelijke wijze gebracht. Stof Gunst gaf in de Barcarolle in groot, van Ga- briel Faure blijk, inderdaad tot de beste jeugdige pianisten van Zeeland gerekend te kunnen worden. De gymnastische oefeningen o.l.v. de heer J. Goedee wa- j ren een bewijs van stevige training. Het 's-GRAVENHAGE. De bondsraad luchtig gedeelte voor depauze was ailer- van de christelijke middenstandsbond eerst een humoristische schets van M. zal maandag 27 april in het Berghotel Vasbinder, „Ambrosius in smoking", te Amersfoort bijeenkomen. In de och-1 onder regie van de heer J. Hondius door tendvergadering komen de huishoude- Jaap Koolstra, Marijke Reehorst, Willy lijke zaken aan de orde. In de middag- j Vermet. Eric Kousemaker en Gerke vergadering, die openbaar zal zijn, zal 1 Renting in luchtige toon gebracht De het rapport over Economische mede- Astra-stars. geleid door Jankees Duvekot dinging" behandeld worden dat is sa- konden met hun optreden met jazz- mengesteld door een door het hoofdbe- muziek en zang ook terecht succes stuur benoemde commissie. Dit rapport boeken, is uitgebracht onder de titel Midden stand en mededinging '.Het is samen- helemaal van onze tijd: een echtpaar, dat gesteld door de heren H. van Eijsden, p. van Vliet onder de tlte] En zover lid der 2e Kamer, voorz. A. van Buu- is 't- nog niet- Het gegeven was wel een blijspel in drie bedrijven van S. J. bij een prijsvraag eenen moderne flat wint komt te staan voor de strijd tussen Bij pijn, griep of landerig" gevoel zorgi een enkel tablet dat II weer met plezier Uw werk kunt doen I Chr. middenstandsbond vergadert ren, drs. J. van Ede, J. de Groot, mr. P. J. van de Hout, mr. F. E. Oskam, drs. G. van Westrienen, D. Zuidhof, I mr. H. van Muiden (secr.) en H. van Kuiken. iWe gaan weer naar Seroei om met de vriendjes van Sadrach het Kerstfeest te vieren. Als het kleine vuurtje, dat op een der cementen treden van het podium in het kerkje, bijna dooft en de herdertjes liggen te slapen, flitsen opeens zes grote zaklantaarns aan en midden in het licht staat een witte figuur, de handen met wijdafhangende mouwen over de herders uitgestrekt, en met glasheldere stem wordt de blijde boodschap gezegd, dat Jezus geboren is. Onmiddellijk zet het schoolkoor in: „Gloria in Exselsis Deo!" Dan gaan de lichten uit, de engel verdwijnt en de herders staan verbijsterd in het donker, zoekend, rondkijkend, naar de stal. Maar dan is daar de zilveren ster. Zij wijzen elkaar er op, het donkere gordijn schuift weg en dan zien ze een afdakje, zoals er zoveel staan in Seroei, gemaakt van aan elkaar geregen sopabladeren. Doodstil is het in de kerk, wanneer de herdertjes aarzelend en zwijgend de drie treden van het podium verder opklimmen. Er wordt niets gezegd, maar terwijl de kinderen neerknielen bij het kribje, klinkt heel zacht en prachtig driestemmig, zuiver gezongen, door het koor van de school het lied van de herders. Het hoofdnummer kwaam na de pauze, oud en nieuw, modern of antiek, met alle verwikkelingen, die zoiets in een gezin met een gevarieerdheid van groot moeder, vader en moeder, serieus stu dent, bakvis-dochter, puberzoon en de y na|,nma„ Knmt »»n woordiger van de prijsuitlovende firma. deJe/flos^ gekomen. Komt, juicht en Dan komen de Wijzen naar het krib je. Buiten rekt en dringt men, om ook maar even een glimp te kunnen opvan gen, doch geen enkel geluid wordt ge hoord, geen mok valt om, en geen kind je praat meer. Als de gordijnen weer zijn dichtgeschoven, is daar weer de kleine heraut met zijn koperen bazuin. En op de bovenste trede verschijnt weel de witte engel met glanzende sterren in het zwarte kroeshaar. De Kerstboodschap wordt herhaald, breder en jubelender nog dan daar straks. ..Voor allemaal, ook voor u is ,de dienstbode, een student in de historie, Mr. dr. D. C. Mulder, missionair pre-en. een antiquair, kan geven. We moeten hanteerde. In dat jaar kwam de heer A. de Lange aan het „roer". Van 1920- 1952 werd hij zeer actief bijgestaan door de secretaris, de heer C. K. Maar- tense. die opgevolgd werd door de heer M D. van der Slikke. Sinds 1957 fun- in Indonesië gewerkt als docent aan de theologische academie en als bijzonder docent aan de Gadja Mada universi teit van Jogjakarta. Het is de bedoeling, dat dr. Mulder begin april een conferentie bijwoont in geert de heer J. C.-Hinders uit Kloe- Asmara en Eritrea over De evangelie- tin ge als secretaris. Wie deze namen overziet, zal consta teren, dat de leiding zeer stabiel was. Mede daardoor kon het werk van de Een wezenlijk verschil met de neu trale en socialistische bonden ligt -in de nuam christelijke besturenbond. In de andere kringen spreekt men van bestuurdersbond. Hier openbaart zich het verschil van inzicht, dat ontstaat, doordat men in de christelijke kring de zaken organisch" ziet, in de niet- christelijke ..individualistisch". Van meet-af aan waren de leiders van de christelijk-sociale beweging C. K. Maartense van mening, dat niet de bestuurders zich aaneen moesten sluiten, maar de organisaties en zij vaardigden hun be sturen af naar het overkoepelend or gaan. wens werd geuit, in elke*plaats, waar C.N.V.-afdelingen zijn. een christelijke besturenbond op te richten. Het C.N.V.-bestuur ging zich steeds meer met de besturenbonden bezig hou den. Het aantal vermeerderde snel: in 1918 waren er 44, in 1919 61 en in 1921 reeds 96. Ook Goes hoorde dus bij de 61 in 1919. De christelijke besturenbond te Goes heeft met de aangesloten afdelingen uit vele omliggende plaatsen steeds op de kloetinge. Geboren: Catharina j., d. v, m. v. d. Kleijn en C M. Roozemond, Robert P., x. v. P. A. Mallekote en J. C. de Jonge; Ma- rinus C., z. v. C. Blommaard en N. van Dalen; Jacobus W., z. v. M. W. Verlare en M. van de Velde. Gehuwd: C. J. J. Krijger, 25 J. en L. St. Wagenaar, 24 j. Overleden: A. Beenhakker, 80 J. e. v. A. de Ruiter. poortvliet. Geboren: Jacob, z. v. M. Uiji en L. M. Hollebrands; Dirk C., z. v. H. Uijl en C. Petappel. Overleden: J. Scherpenisse, e. v. L. M. Andriesse, 71 j. axel. Ondertrouwd: W. J. van Drongelen, 21 J. en P. Bareman, 24 j.-. M. p. Hoogstrate, 30 j. en M. den Engelsman, 27 j.; G. J. Koek koek, 24 j. en D„ C. de Kraker, 20 j.; P. Meertens, 40 j. en c. Koster, 28 j.; J. w. Troost, 29 j. en H. A. Risseeuw, 21 j. Gehuwd: C. Scheele, 25 j. en C. C. Oile- bek, 22 j.; W. J. van Drongelen, 21 j. en P. Bareman, 24 j. ellewoutsdijk. Geboren: Cornells N., z. v. C. J. Tolleman en H. Otte; Philip C., z. v. H. C. Flipse en W. de Fouw. I Gehuwd: A. A. Zegers. ss J. en J. G. Ver- In het C.N.V. raakte men steeds heijke, 21 J. meer doordrongen van het feit, dat de MELISKERKE. christelijke besturenbonden een grote Louws 29 j betekenis konden hebben, maar ook. dat Getróuwd: F. de Kok. 35 j. en M. Louws, «S organisatorisch moesten worden in- 29 j. geschakeld in het geheel der christelijk- Óverleden: J Sturm, 82 j. wed. v. J. Wie- sociale beweging. Van verschillende zij lemaker: M. Bouman, 63 j., e. v. j. Hoo- den werd echter tegenkanting ondervon- gerwerf. ovezande dan" maar het C.n.V. achtte het zijn Geboren: Cornells P„* z. v. A. C. de Jon- Plicht, hiervoor wegen te zoeken. Op 27 ge en H. Franse; Andreas A. M., z. v. c. en 28 juni 1917 werd in een algemene Ars en M. Zuidhof. vergadering van het C.N.V. een motie Overleden: J. Bakker, 60 j., e. y. j. Stee- aangenomen waarin de uitdrukkelijke nepoorte. kattendijke. Geboren: Jacoba M., d. v. L. J. Tramper en D. G. van Koeveringe. hoedekenskerke. Geboren: Petrus C. M., z. v. M. C. Rep- kes en D. P. Steenbakker; Cornelia M., d. v. W. F. Maartense en M. Verbart; Johan na C., d. v. Jac. van 't Westeinde en M. D. Meijer. Overleden: C. G. J. de Jager, 9 mnd. aagtekerke. Overleden: M. Wisse, 73 j., wed. J. Kwekkeboom. ritthem. Geboren: Ingrid, d. v. E. J. Kluik en C. de Meijere. Ondertrouwd: T. van Rootselaar, 27 J. en W. P. varel, 24 j. arnemuiden. Geboren: Casper, z. v. D. Cal jouw en J. van Belzen. bruinisse. Geboren: Cornelia J., d. v. A, C. Koster en E. J. van Popering: .Angenita, d. v. H. J. Smit en M. J. de Bree. Overleden: C. Haeck. 85 j.; L. Verspoor. 70 j., e. v. J. H. Tack: K. Jumelet, 84 j., wed. v. D. Jumelet. oostkapelle. Geboren: Neeltje K„ d. v. J. Schoe en N. Janse. Gehuwd: J- de Jager, 24 j. en N. Koo-1 man, 24 j.; A. C. Abrahamse. 24 j, en E. de Visser. 23 j.; C. Verhage, 23 j. en E. N. Buijs. 26 j. Overleden: C. Louwerse, 82 j.; N. Won-, dergem, 80 j., wed. v. H. Willemse. KOUDEKERKE. Geboren: Salomon, z. v. L. Kluijfhout en J. Kluijfhout; Jozina W.. cl v. H. Kesteloo en T Abrahamse: Lourus C„ z. v. C. Schip- per en M. Kaland: Neeltje J. M., d. v. c. J. de Looff en M. P. Kwekkeboom; Marti-, na P., d. v. M. van der Heijden en K. Wie- lemaker. Overleden: J. A. Antink. 84 j„ wed. v. G. Bak: A J. van den Broeke. 82 j., e. v. 1. de Veij: J. Rejack.ê 85 j., wed. v. J. A. M. P. Matthijsse; S. A. Louwerse. 87 j., wed. van der Kemp; N. Francke, 85 j., wed. v. v. "W. B, Brielsman: J. van den Hoven, 8o j., wed. v. C. Schrier. kortgene. Geboren: Pieter M., z. v. A. W. Koets en A B. Kouwei jacoba A., d. v. N. Heijstek en C A. de Smit: Johannes C. M., z. v. M. van de Maas en M. A. Dalebout te Goes. Ondertrouwd W j Bosman, 26 j. te Nisse en N. H. Klaassen, 22 j. Getrouwd: W. J. Bosma. 26 j. te Nisse en N H. Klaassen, 22 j. Overleden; J. J. Janse, 75 j., wed. v. P. Verburg: N. Bareman. 77 j.. J. M. K. Mar- kusse, 76 wed. v. M. Bruinooge; A. Mar- kusse, 73 j.: D. B. Noorclhoek, 73 j.: M. Mol 60 j.. e. v. J. Eckhardt: A. Markusse, 79 j. SINT ANNALAND. Geboren: te Maurik, Pieter C., z. v. W. Moerland en D J. Smit: Pieter. z. v. C. van de Klooster en "E. Heijboer; te Bergen op Zoom, Abraham, z. v. A. L. Theunisse en J Versteeg: Jan, z. v. c. Quist en D. Scherpenisse: Elizabet J., d. v. L. Theu nisse en M. Moerland: Dingenus A., z. v. J. den Engelsman en A. de Witte; Johan- nis C., z. v. J. C. den Boogaart en A. Scher penisse. Gehuwd: M. Aarnoudse, 20 j. en A. M. van Dijke: D. J. van Poortvliet, 25 j. en D. C. Scherpenisse. 18 j.: W. K. den Boer, 23 j. en P. L. Ridderhof. Overleden: J Hage. 92 j.. geh. gew. mei J. van der Klooster: A. C. Geluk. 77 j., e. v. A J. van Luijk; P. van Diest. 75 j., e. v. M. L. Ridderhof. Na de oorlog werd de zaak van de christelijke vakbeweging weer energiek aangepakt. Het ledental groeide gestaag en op allerlei gebied werden vele ac tiviteiten ontplooid. Dit brengt uiter aard uitbreiding der werkzaamheden met zich mee. Maar het werk wordt met liefde gedaan, omdat men weet te werken in het belang van de christelij ke vakbeweging. En dat betekent tege lijk arbeiden in dienst van Gods Konink rijk. 's-GRAVENHAGE Dr. W. S. van Leeuwen, de nestor van de Hervormde Predikanten van Rottérdam heeft het voornemen om 1 mei met emeritaat te gaan. Dr. Van Leeuwen werd 26 fe'bru- ari 1894 te Baarn geboren. Hij studeer de aan de rijksuniversiteit te Leiden en aan de universiteit te Berlijn. Op 13 juli 1919 aanvaardde hij het predikambt te Ellewoutsdijk, vanwaar hij_ in 1924 naar Velsen vertrok en op 5 oktober 1930 naar Rotterdam kwam. Hij is hier eerst werkzaam geweest in de wijk Nieuw-Crooswijk en thans nog in de wijkgemeente Prinsekerk. Dr. Van Leeu wen promoveerde in maart 1940 tot doc tor in de theologie aan de rijksuniver siteit te Leiden. Dr. Van Leeuwen is bestuurslid van de ..Doetinchemse In richtingen" en directeur van dë gods dienstschool. Hij is medewerker aan de ..Commentaren op de Heilige- Schrift" en aan de ..Kanttekeningen op de bij belvertaling". Van onze correspondent KAPELLE Er zal dit jaar weer een tentoonstelling komen van de Kapelse middenstand. Het wordt de Kamito 5. Zij zal worden gehouden op 23, 24 en 25 april in een der veilinghallen. Vele middenstanders Uit de gemeente zullen met een stand uitkomen. De orga nisatie berust bij de middenstandsver eniging „Handelsbelangen". Hmderniswedstrijd op Koninginnedag COLIJNSPLAAT Het centraal comité van buurtverenigingen te Colijns- plaat heeft een voorlopig programma voor Koninginnedag vastgesteld. Dit zal bestaan uit muziek, zang, kinderspelen, voetbalwedstrijd en een hinderniswed- predikïng aan de islam, Dr. Mulder be hoort tot de sprekers. Dr. Mulder zal tot oktober a.s. in Nederland blijven en dan zijn werk in Jogjakarta hervatten. daarom niet van uitblinkers spreken: er werd vlot en met goede kleur gespeeld en de soufleusse Nellie Pauwe, had slechts zelden in te grijpen. Henk van 't Veer. Emmy Stam, Hannie Baan, Willy Kloosterman. Eric Hoogendoorn. Hans Goovers, Bernhard Hagoort, Truus van Dokkum, Dries Vermeer en Inge Ligt- hart Schenk bleken allen geknipt voor hun rol. Als de avond een cijfer ople verde, kregen alle medewerkers stellig zeer ruim voldoende. Advertentie Al™ 3 aanbidt onze Koning!" En alles rijst overeind, om samen met vreugdelied aan te Onze kleine papoese onderwijzeres sloot met een klaar en helder uitgespro ken dankgebed. Bezorgdheid over financiën Van een onzer verslaggeve Van onze correspondent SCHARENDIJKE. In de gisteravond gehouden ledenvergadering van het ..Groene Kruis", afdeling Scharendijke, is het vijftigjarig bestaan van deze ver eniging herdacht. Zuster Kloet, districts- zuster voor de reumabestrijding uit Goes, hield ter gelegenheid hiervan een causerie over de heumabeslrijdtng, die werd toegelicht met lichtbeelden. De be groting 1959 werd vastgesteld. De af tredende bestuursleden de heren ds. T. Kamper, voorzitter en A. C. de Jonge en A. J. Kloet werden allen herkozen. In de vakature-P. H. Westdorp werd ge kozen de heer C. Vast te Ellemeet. In de rondvraag werd nog gesproken over de beplanting rondom het wijkgebouw. V eer e A.R. Kiesvereniging de vele kapitaalswerken ook druk uit- oefenen op de gewone diénst. Veel staat ARNEMUIDEN. De burgemeester j nog ap i,et programma, zoals de bouw van Arnemuiden. de heer W. H. v. d.van een gymnastiekzaal, een bijzondere Heide, heeft er tijdens de gisteravond een kleuterschool gehouden raadsvergadering zijn vreugde j nekom te Middelburg trad gisteravond over uitgesproken, dat Gedeputeerde De heer Joosse drong er op aan te j ©reformeerde kerkte Veere op als Staten overeenkomstig de wens van de bezuinigen. Hij noemde speciaal de post®Pre,ker voor de AR kiesvereniging. Na Van onze correspondent VEERE. De heer J. A. van Ben- Arnemuidense raad hun plannen voor telefoon en de subsidies, gemeentelijke herindeling hebben opge- De burgemeester meende, dat hiermee zet. De burgemeester zei, dat het onver- de kosten niet zouden zijn opgeheven, standig zou zijn, tegen de regelen In te Hij zei ervan overtuigd te zijn dat G. S. gaan. Het plan vermeldt met betrekking opnieuw een verhoogde, uitkering zullen tot Arnemuiden zelfstandigheid van deze toestaan. gemeente. Doch een grenswijziging waar- De raad stemde in met een voorstel bij drie gezinnen bij Middelburg zullen vanL g en yp Voor de school op gerefor- gaan behoren, en zeven gezinnen aa«jmeerde grondslag gelden beschikbaar te Arnemuiden worden toegevoegd. De stellen voor de aanschaf van een nieuwe Arnemuidense bevolking zal hiermee methode en materiaal voor handenarbeid, groeien met 24 personen. betreft hier een bedrag van ongeveer Wel wilde hij de aandacht vragen over 22®°- de rechtspositie van de ambtenaren bij Voor traktatie op de scholen ter ge de gemeente. In het bijzonder was hij begaan met het lot van de ambtenaar van de centrale dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. Over de toekomst van deze dienst spreken G. S. in het geheel niet, terwijl de centrale dienst in het leven is geroepen op aandrang van G. S. De heer J. L. Joosse (SG.P.) vermoed de dat aangezien deze dienst een „kindje is dat bij G. S. is geboren, zij het nu I ook wel zullen voeden". Over 1958 heeft de gemeente Ame- muiden een tekort van 17.500, ondanks een verhoogde uitkering uit het Gemeen tefonds van 11,50 per inwoner. Dit was voor de heer Joosse aanleiding zijn ern stige bezorgdheid uit te spreken over de financiële toestand van de gemeente. De burgemeester voerde hiertegen aan dal legenheid van. de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin stelde de raad 0,75 per leerling- beschikbaar een duidelijk overzicht te ebben gege ven van de vraagstukken rondom de verkiezingen, stelde spreker dat de AR steeds een Christeijke politiek voorstaal. In de vorige eeuw streed men voor het vrijheidsbeginsel. De WD propageert thans ook weer vrijheid', maar deze par tij groeit op uit een andere wortel dan de Christelijke partijen. Laat zich nie mand verleiden door de lokkende klan ken van deze vrijheidsgeest, aldus spre ker. De Partij van a'e Arbeid stamt uit diezelfde wortel. Zij streeft naar natio nalisme. Velen zien thans de gevaren van. deze staatsmacht in, zo zei spreker. Ter afwisseling zong een flink aantal bezoekers nationale liederen. WEMELDINGE. De raad van de ge- meente Wemeldinge heeft besloten een geldlening aan te gaan van f 66,000, bij de n.v. bank voor Nederlandse gemeen- strijd "voor bromfietsen. Naast de gewone ten te Den haag. prijzen zal er een wisselbeker beschik- j t i j i baar worden gesteld, daar de hindernis- De raad besloot aan de kantoorhouder wedstrijd elk jaar op Koninginnedag van de de beer A. de Hulster, met wordt gehouden. De inschrijving staatjterugwerkende kracht de woning en het open voor een nader te bepalen aantal j hulpkantoor te verhuren, bromfietsers van Noord-Beveland.' Ver der werd in principe besloten de 'reis met ouden van dagen te maken op 7 sep tember met als hoogtepunt een bezoek aan het bloemencorso te Zundert.Ge tracht zal worden de reis te maken met een touringcar en enkele auto's. GEVONDEN VOORWERPEN VLISSINGEN, De Commissaris van Po litie te Vlissiiï'gen maakt bekend, dat over i de volgende gevonden voorwerpen aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen: Diver se rijwielen: autosteps; handschoenen: sleu tels en portemonnees, passer: muntbiljet v. Vanmiddag wordt in het raadhuis van Oostburg de tentoonstelling „Mijn hobbygeopend, die tot 15 maart a.s. te bezichtigen zal zijn. De expositie De anti-revolutionare topfiguren Zijl stra en Bruins Slot ztjn te voorbarig ge weest met hun bewering, dat het na de van wat. vele tientallen uit Zeeuwsch verkiezingen te vormen kabinet er een Vlaanderen en ook uit andere delen christelijke signatuur zal moeten zijn. Wij zullen moeten afwachten wie er als t formateur wordt en met welk program hij komt. Dit laatste kan moeilijkheden ELKERZEE KRl JGT geven, voor ons met name op het punt iwuöi/.i van de algemene kinderbijslagverzake- "\1JT?T ITT/ CD/ADTT/UT Tl f2.50. gele gebreide das, beige knipjeinder- ring. en 0 dat Van de regeling van het i\ I Vj i ft Y ËJjLéEJ portemonnee, inh. f hb'T. yanslagbipet. rpde i voortgezet onderwijs, aldus dr. H. W. I shawl met blauw en witte strepen, groene [parkiet, kruisje, vermoedelijk van rozen Tilanus in zijn slotrede. Van onze correspondent krans, 2 ijzeren plaatjes. 4 maandbladen.; De heer Tilaanus wilde in het bijzon- ELKERZEE De gemeenteraad wan! 7 a om non +0 >110*0» a 2 si óo>-,v,o m grijze gebreide shawl, rol zwart verduiste- der jr staf hulde brengen voor het vele Eikerzee besloot tot aanleg van een j e 1 on nngspapier, 1 theedoek,-zakdoeken en een werjC( dat jn de afgelopen jaren had nieuw sportveld. Het werk zal wordenSchijve uit Oostburg en de 89-jarige obneaueze'oeis'van AlbertHeiin wieldop v'. gedaan. Het had de CHU, aldus spreker opgedragen aan de Ned. Heidemaat-°ud-molenaar Luteyn te Middelburg C. Bustraan obligatiezegels van Albert Heijn, wieldop v auto. hamer en combinatietang, blauwe jurk, Barco sleutel nr. 72,5 maal 8. een paar bruine schoenen met witte sokjes, rood blauw geblokte zakdoek inh, f 0.44, rode voetbalkous, padvindersfluit en balpoint: grote hanger aan ketting; vulpen en vul potlood in etui merk „Ston Lady en heren polshorloge. "ou iitw. iiciuluioov- - - „vv pijnlijk getroffen, dat nu op een enkelschappij. Het oorspronkelijk geprojec- Op de foto een hoekje van de tentoon- onderdeel van het defensiebeleid de staf; teerde veld zal wat worden opgeschoven, stelling en twee der organisatoren over de minister van oorlog wordt ge-1 omdat de Elkerzeeseweg zal worden onder wie d burgemeester mr. K. broken* terwijl men, als men dat beleid doorgetrokken naar de Zeedijk. De be- tt__,j,„ u u j in het giote verband beziet, niets andersgraaf plaats zal worden uitgebreid, ter- ze* 00/c aan expo- dan de grootste lof. voor ir. Staf kan'wijl de door de zangvereniging gekochte \spie deelneemt, met een unieke an- hebben. muziektent zal worden overgenomen. tieke napoleonkollektie. Toen was onze prachtige avond voor bij. Nog even na-pratend en opruimend in de consistorie, zagen we de kleine he raut in (en hoekje liggen slapen, de ba zuin nog in de hand. ..Kom Josafat", zei ik. hem over z'n bol aaiend, wordt eens wakker, wa moeten nog naar huis!" Josafat opende een paar grote, zwar te lodderogen en zei slaperig: ,,Nbo" en draaide zich om- in zijn hoekje. Maar daar was Salomo al. de grote sterke vader van Josafat, die het ke reltje met bazuin en al opnam en naar buiten droeg. Hij was trots op zijn zoon. maar zoonlief was het niet minder, want nog eer hij helemaal buiten was, had de avondwind' hem al wakker geblazen en we hoorden hem tegen zijn vader nu Zijn liefde en zeggen: ,,Goed, dat ik nou wakker ben. daarvoor Wat zouden de jongens lachen, als ze Want HiTheeft de zonde der we- za§en- dat ik slapend naar huis werd reld weggenomen. gedragen! Jammer, dat ik geen foio's kon ma ken van het geheel. Eigenlijk moet ik zeggen: jammer, dat u er niet bij was. Was ik wat vergeten? Vaag besefte ik. dat er iets moest zijn, wat me door het hoofd' geschoten was. maar omdat we het de hele voorgaande week al zó druk hadden gehad, voelde ik er voor lopig alleen maar voor, om zo gauw mo gelijk uitgebreid te gaan uitslapen. Maar toen ik de volgende dag op de pasar een paar kinderen tegen elkaar bezig hoorde, wist ik het weer. Tegen elkaar opbiedend wat kunt u van kinderen anders verwachten over het Kerstfeest op de verschillen de scholen, hoorde ik een kampongjon getje zeggen: „Maar het A.L.S. Kerst feest was het mooiste." ..Nou" zei een meisjes van de Meis jes vervolgschool, ,,wij hebben allemaal een mooi cadeautje gehad", ,,Ja. dat was het. wat ik vergeten had te zeggen. De twee andere jaren hadden we aan het eind van de avónd' cadeautjes uitgedeeld en 't vorig jaar had ik ze verteld van de op zee dobbe rende kist. Maar nu had ik er niet aan gedacht. Even was het'stil. Niet een van de kinderen zei meer wat, en in het gewone gekwetter op de pasar le ken de A.L.S.-kinderen een weerwoord te zoeken, dat hen niet te binnen wilde fchieten. Daar kwam net de pasarbeheerder langs, een Mohammedaan, wiens kinde ren ook naar de A.L.S. school gaan. Zijn dochtertje stond er ook bij en hij zei vriendelijk tegen de anderen: „We hadden een mooi feest gisteren, hé? [En iedereen was tevreden!" i ,.Ja, betoelt" Daar was het weer woord; iedereen was tevreden! Triom fantelijk knikten de kinderen bij deze loftuiting en ze begonnen weer van vo ren af aan de herinneringen op te ha len. De eadeautjeskwestie was van de kaart. Maar kinderen zijn kinderen en toen ik op de eerste dag na de vakantie een gezellig babbeltje met ae kinderen hield, zei Sadrach onmiddellijk: Juffrouw, weet u nog, vorig jaar, die kist?" ..Hou jij je mond maar, spijbelaar," zei ik quasie boos tegen hem. Jij be looft me, dat je maar twee dage» naar kampong Menawi zou, gaan, zodal je op tijd terug was voor het. Kerstfeest! Er was één derde stem te weinig jongetje1'. ,,Ja juffrouw", grijnsde Sadrach breed, ..maar er waren zulke grote golven en de prauw was lek." ,,Ja, ja, praatjesmaker, die je bent." Ik had onze kleine deus ex machina gemist op het Kerstfeest, maar van zijn vader gehoord, dat hij liever in Menawi was gebleven, waar hij een nieuw vriendje had opgedaan. Jobber, die met grote ogen tegen die knap pe Sadrach opzag. Sadrach wist zoveel te vertellen van de grote school in Se roei, waar je ook Nederlands leerde en waar je w.c.'s had, zoals nergens ter wereld; je trok maar aan een touwtje en de bak spoelde vanzelf schoon Van een onzer verslaegever» MIDDELBURG. Gisteren is brand uitgebroken in het kantoor van de Dienst GeGmeentewerken aan de Stadsschuur. Een loodgieter was bezig met het re pareren van de goot. waarin een lekkage was opgetreden. Hij rookte daarbij een sigaret, maar maakte verder geen ge bruik van vuur. Op een gegeven moment moet er brand zijn ontstaan tussen het dakbeschot en het plafono' van de teken kamer, waarboven de loodgieter zich be vond. De man slaagde erin zich tijdig in veiligheid te brengen terwijl perso neel van gemeentewerken in allerijl met emmers water trachtte het vuur te do ven. Dit gelukte echter niet. De inmid- brand daarna met behulp van de hoge drukspuit bedwongen. In de tekenkamer zelf ontstond doordat men zich bediende van miststralen weinig of geen water schade. De tekeningen konden vrijwel onbeschadigd naar een andere afdeling worden overgebracht. De oorzaak van de brand" is nog on bekend. van Zeeland in hun vrije tijd aan handvaardigheid presterenis alles zins de moeite van het bezichtigen waard. Er is een grote collectie ar tistieke foto's, tekeningen, borduur werk. een verzameling schelpen, houtsnijwerk, modelbouw en houtbe werking, terwijl andere inzenders hun kunnen hebben getoond met draadplastiek, perceel of schaar. Bij zondere aandacht trekken de silhouet- knipsels van mevrouw Marsman, kin dertekeningen en het fraaie hout snijwerk van twee zeer bejaarde ak n.v Groot-Ammen t

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5