KROESJTSJEF: BEREID TOT GESPREK Maar mét Tsjechen en Polen Wimp ïe's troost: cadeaus te veel Verzoenende nota als afscheidscadeau voor Macmillan Dronken rijder joeg dwars door groep spelende kinderen ONRUST OVER MOGELIJK AFTAPPEN GESPREKKEN NIEUW CONFLICT BIJ DAM IN DE ZAMBESI De Bilt zonnig TWEE ACTEURS VERLATEN ROTTERDAMS TONEEL Minister Staf in Eerste Kamer Russisch schip had uitgebreide uitrusting K.L.M. IN OKTOBER 40 JAAR Nasser vergoedt Londen schade Baby valt uit rijdende auto PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Vrij Berlijn" Twee emmertjes water halen 225 km lopen Expeditie naar Nieuw- Guinea ingeluid EILANDJES IN BRIELSE MEER Transatlantische telefoonka hel Brits parlementslid wil niet vertrekken Stemming beter Jeugdhotel in Den Daag blijft bestaan 1 GELMOK Korte Lederen Dames jasjes f 59.50 Ze? industrieën gaan samen voor houw van atoomcentrale b -j ELKE DAG VIER GLAASJES... Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2433; bi.i geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vüssingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzonl Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havennark 24' tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur; R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 5 cen-t per woord met een minimum van 1,— 14e Jaarg. No. 1544 Dinsdag 3 maart 1959 Van onze correspondent LONDEN De Sowjetunie heeft, ongetwijfeld als gevolg van het bezoek van Macmillan, dat Kroesjtsjef op het laatste ogen blik toch niet heeft willen laten mislukken, de wereld nieuwe moed gegeven door zich gister middag bereid te verklaren tot het houden van conferenties zo als h.et Westen dat zo graag wil Het Kremlin stelt voor in april een topconferentie te houden over een Duits vredesverdrag en over de positie van West-Berlijn. Polen en Tsjechoslowakije. .de eerste slachtoffers van Hitlers' Derde Rijk, zouden ook aan de conferentietafel moeten aanzit ten. Zou het Westen liever deze confe rentie vooraf doen gaan door een bij eenkomst van de ministers van bui tenlandse zaken, dan is het Kremlin bereid om ook daarin toe te stemmen. Ook dan zouden Polen en Tsjechoslo wakije eraan moeten deelnemen. Als plaats voor de bijeenkomsten, zo wel voor de topconferentie als voor een conferentie van ministers van buiten landse zaken, stelt Moskou Wenen of Genève voor. De Oostenrijkse regering heeft al doen weten dat zij de grote mogendheden gaarne ter wille zal zijn. Van Zwitserse zijde is een soortgelijke verklaring gegeven. Een conferentie van ministers zou twee of desnoods drie maanden mogen duren. .Zowel West- als Oost-Duitsland mogen deelnemen wanneer het Duitse vraagstuk wordt besproken. Berlijn zal, zo zegt de nota. in elk geval gedemilita riseerd moeten worden en de status van de stad (West-Berlijn moet een vrije stad" worden, houdt het Kremlin vol) dient te worden bevestigd door garanties van alle betrokken mogendheden. De inhoud van deze Russische nota wordt in Washington, Londen. Parijs en feïcntietewaaren^reg"steravonS nergens M-jwige G. D. P. uit de Van Brakelstraat in Rotterdam, heeft gistermiddag te verkrijgen Niet-officiële reacties wa- legen vijf uur m een geleende auto als een ware amokröaker door een deel van ren echter niet ongunstig en vooral in het centrum der stad gereden. Hij kwam na overvloedig gebruik van sterke Londen stak men niet onder stoelen of drank in een oude Buick,- zonder rijbewijs, van de Westzeedijk af de Schie- banken dat het de verdienste van Mac- damsevest op. Daar tolde hij drie keer op topsnelheid om hef plantsoen, dat millan is dat Kroesjtsjef op het laatste de ves(- van de singel afscheidt en schampte tenslotte eerst tegen een lantaarn- ogenblik heeft toegegeven aan het ver- j daarna tegen een taxi aan. langen dat vooral m Washington was 1 geuit om een topconferentie in fik geval De taxichauffeur zag tot zijn schrik rit had veroorzaakt waren inmiddels vele vooraf te doen gaan door een oorbe- dat de wilde rijder het trottoir opschoot buurtbewoners de straat opgelopen zodat reidende conferentie van de mmisteis pn dwars door het plantsoen hobbelde, p een waim onthaal wachtte. De ge- van buitenlandse zaken. waar kinderen aan het voetballen waren alarmeerde politie moest hem uit de han- Waarschijnlijk zal de Russische wens en een paar moeders met hun kroost wan-van eni°e Na zes auto's min of meer ernstig te hebben beschadigd een werd aan de linkerkant opengereten kwam deze oude wagen met zijn dronken chauffeur tot stilstand. Daarbij gingen er nog eens drie in elkaar. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een zwaar beschonken olieman van de grote vaart, de Van onze kunstredactie ROTTERDAM. Ton van Duinhoven en Ina van Faassen zullen het komende seizoen geen deel meer uit maken van het Rotterdams Toneel. Zij zullen een contract aangaan bij het nieuwe gezelschap, dat onder directie van Bob de Lange in de te bouwen Kleine Comedie in Den Haag gaat spelen. Het heeft in toneelkringen bevreem ding gewekt dat de heer De Lange, die nog directeur van het Rotterdams Toneel is. thans blijkbaar reeds bezig is zijn nieuwe troep te formeren, mede met acteurs van het Rotterdamse ge zelschap. Moeilijkheden Intussen vernemen wij dat ook in het Rotterdams Toneel zelf moeilijkheden zijn ontstaan. Er zijn besprekingen gaande over de directie, die liet volgen de seizoen de leiding zal hebben. Het lag in de bedoeling, om Ton Lutz en Hans Tobi hiermee te belasten, maar de besprekingen zouden in een impasse zijn geraakt. Er is derhalve reden om de gang van zaken bij het Rotterdams Toneel met bezorgdheid gade te slaan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. 5.7 Procent van de boe- ren- en tuinderswoningen in ons land zijn niet aangesloten op de waterleiding. Hier moet gepompt worden, elektrisch, met een benzine- of dieselmotor of vol- gens het oua'e systeem: twee emmer- j tjes water halen. j Voor de veehouder, die bij een stal- periode van 130 dagen per jaar zijn vee te drinken geeft volgens dit oude prin cipe, betekent dit driehonderd uren arbeid en 225 km lopen. Een dergelijk gemiddelde is berekend door het Insti tuut voor landbouwtechniek en rationa lisatie te Wagening'en, in een rapport gemaakt op verzoek van het Landbouw schap. Het Landbouwschap zal bij de rege ring aandringen op een zo spoedig moge lijk opstellen van een plan voor de „su per onrendabele gebieden", opdat deze in de toekomst kunnen worden aange sloten op d'e waterleiding. ELECTRA Met elektriciteit is het thans zo ge- j steld dat 88 procent van de boeren en j tuinders hiervan zijn voorzien. Het j Landbouwschap hoopt dat de aangekon- j digde wet op de elektriciteitsvoorziening op het platteland zo spoed'ig zal worden i lieden redden, die het! ingediend als de financiën het toelaten, de taxichauffeur met; In dit ontwerp moet een Subsidie voor MANKEERT NIETS Eigen nieuwsdienst TILBURG. Toen de heer De J. uit Tilburg zondagavond met zijn bestelwa- gen de bocht nam op de hoek Goirlëse- wegRingbaan Zuid vlogen de achter- deuren open en uit de bergruimte reed de kinderwagen, waarin zijn babytje lag. Het kindje viel uit de kinderwagen. 1 rolde een eind -het wegdek over en be gon luid te huileft. De vader en voorbij- gangers schoten toe en stelden vast, J dat de baby ongedeerd* was LEIDEN. Een gezellig onderonsje van leiders deelnemers en organisatoren benevens hun echtgenoten luidde maan dagavond in De Doelen te Leiden het begin in van de grote wetenschappelijke expeditie haar Nederlands Nieuw-Guinea. De avond had een tweeledig doel: af scheid te nemen van de twee leiders, dr. L. D. Brongersma en kapitein luite nant ter zee vlieger G. F. Venema, res pectievelijk de wetenschappelijk en alge meen leider en de technische leider, die morgen per vliegtuig naar Nieuw-Guinea vertrekken en voorts de kennismaking tussen de overige wetenschappelijke deelnemers te bevorderen. Eigen nieuwsdienst BRIELLÈ Men is begonnen met het vormen van tien kunstmatige eiland jes in het westelijke deel van het Briel- se meer. Nel als de oeverstrook van het meer zullen de eilandjes een beschuttende be- i planting krijgen. Ze Worden gebouwd om de grote watervlakte wat aantrekke- 1 lijker te maken. Ina van Faassen en Ton van Duinhoven in het toneelstuk Zo oud als de wereld. Van onze correspondent LONDEN. De zondagmiddag her- stelde breuk in de transatlantische 36 i spreekkanalen bevattende telefoon- kabel tussen Engeland en Amerika heeft in militaire en diplomatieke maatschappij Western Union, wier schip, de Lord Keivin. de reparaties uitvoerde, heeft erop gewezen, dat bij Newfoundland reeds eerder onopzettelijk kabels zijn d'oorgesifeden of beschadigd door Noorse en Portugese trawlers. Verleden zomer merkten de Amerikaanse autoriteiten nog op. dat zij niets ongewoons zagen in het de laatste jaren aanzienlijk gro ter worden van de Russische vissers vloot in dit gebied/ Het snelle herstel van de kabel was mogelijk omdat men van de wal vrij nauwkeurig de plaats van breuken kan bepalen door het meten van de tijd die een signaal nodig heeft om terug te keren. Dan wordt het kabelschip er op afgezonden. Dat kan eventueel een heel stuk van de kabel, dat ge- wantrouwd wordt, vervangen door DEN HAAG De minister van de fensie, de heer C. Staf, staat op de kringen enige bezorgdheid gewekt met Chr. historische lijst als opvolger van t OQ - d moeeliikheid van bet het overleden lid der Eerste kamer mr. oog op «e mogeiijkfteid van net dr. G. Kolff. aftappen van diplomatieKe en strate- Als hij de benoeming niet aannèefiftt€isch hoogst geheime gesprekken komt mr. J. Ravesloot. burgemeester!tussen Amerika, Engeland en Frankrijk, een nieuw stuk van Almelo, in aanmerking. lEen woordvoerder van de telegraaf- Voor het periodieke nazien van de ka- -i bel en de om de veertig mijl aangebraehtë onderzeese versterkers hebben de. kabel- schepen speciale frequentiemodulatie- apparaten aan boord, waarmee de frè- I quenties kunnen worden getest met be- i hulp van o.a. kathode-straalbuizen. Dit komt in feite neer op het beproeven van j de kwaliteit van de gevoerde gesprekken ^elf. Tussen New Foundland en Engeland I gaat het verkeer door twee aparte kabels. om Polen en Tsjechoslowakije een plaats delden De chauffeur holde achter de voorbeeld A®. conferentietafel te geven nog wel j aut0 aan, die hij pas kon inhalen toen (kracht wilden opvolgen. Hij is in het j de aanleg in onrendabele gebieden wor- moeilijkheden veroorzaken. In Londen j de wagen m de Kortenaerstraat tégen hoofdbureau opgesloten. den geregeld, verluidt dat Macmillan deze deelneming een tweede auto was opgebotst, geen onoverkomelijk bezwaar acht. SALISBURY (Reuter, UPI) Op- nieuw is er op het bouwproject van de Karibadam in Zuid-Rhodesië een arbeidsconflict uitgebroken. Maan dag legden 1500 arbeiders het werk neer. Vorige week moesten troepen naar: de dam-in-aanleg worden gezonden om| de orde te herstellen, nadat stakende inheemse arbeiders onlusten waren be-j gonnen. De Karibadam vormt een on derdeel van een gigantisch hydro-elek-t trisch project in de rivier de Zambesi. De mannen waren weer aan hel werk gegaan nadat de Italiaanse maatschap pij die de arbeiders in dienst heeft, loonsverhoging had toegezegd. De oor zaak van de nieuwe staking is nog niet bekend. In de hoofdstad van Njassaland, Blantyre, waar het, de laatste weken zeer onrustig was wordt nog altijd ?en v0?r uitgaande en een voor binnen door militairen en politie gepatrouii-^oruende gesprekken. Van New Found- leerd. Er wordt speciaal op gelet dat land naar het westen gaan beide delen van de verboden Afrikaanse nationale con- een gesprek echter door een en dezelfde grespartij geen bijeenkomsten houdt.co-axiale kabel. Om technische redenen, Nog altijd is het socialistische lid van 9m *6 gelijktijdige gesprekken mogelijk het Britse Lagerhuis, de 33-jarige John te ™aken, zijn de conversaties opzettelijk Stonehouse, niet uit Rhodesië vertrok- technisch verminkt en daardoor onver ken. Hij heeft eind vorige week bevel staanbaar gemaakt. Maar deze verminkte gekregen van de regering van de Cen-conversaties kunnen betrekkelijk eenvou- traalafrikaanse federatie waar Noord-i dig (aan beide kanten van de Oceaan of en Zuid-Rhodesië deel van uitmaken op een onderzoekend schip) weer ver- het land zo spoedig mogelijk te veria- j staanbaar worden gemaakt, ten. Dat heeft hij tot nu toe geweigerd: Bovendien kunnen onderzoekende hij ontzegt de federale regering de be- schepen, die de daarvoor bestemde elek- voegdheid een lid van het Britse La gerhuis uit te wijzen. NOODTOESTAND maar in Washington, waar men nooit erg geestdriftig is géweest voor dit soort conferenties met de Russen, za"l de re actie wel wat stroever zijn. Wat men in Londen bepaald toe juichte was dat er nu waarschijnlijk een conferentie van ministers kan worden gehouden vóór de fatale 27ste mei, de dag waarop de Sowjetunie de Oostduitse regering de macht m han den geeft om toezicht uit te oefenen op de toegangen tot West-Berlijn. Ove rigens verheelde niemand in Whitehall zich dat er nog heel wat moeilijkheden overwonnen moeten worden eer de mi nisters aan de conferentietafel kunnen plaatsnemen. VUISTSLAG De man rukte het portier van de Buick open. sleurde de bestuurder die sterk naar drank rook er half uit en verkocht hem een vuistslag. Dit bekoelde de wilde bui van de olieman niet in het minst: hij trapte weer op het gaspedaal en stoof weg, enige auto's beschadigend en ra kelings langs de stoepranden schietend Na vijf geschonden personenauto's en! een bestelwagen in zijn spoor te hebben achtergelaten vond de' woesteling het, blijkbaar welletjes en hij probeerde dei Van Brakelstraat in te draaien om de auto vooraan aan de rechterkant te par keren. Het parkeren lukte wel, maar 's mans reactievermogen was 'zo ver ge daald. dat hij met een klap op drie voor hem staande wagens reed, die gedeelte lijk in elkaar schoven en ook nog eens 1 deerlijk gekreukeld werden. Van de De stemming in Moskou was giste- Buick was toen aan de voorkant niet ren aanzienlijk hartelijker dan de laatste Ve# meer over. Twee dames, die bij een dagen het geval was geweest. Zowel groentewagen stonden, konden ternauwer- Kroesjtsjef als Macmillan hebben uit-nood tussen de opeenschuivende auto's drukking gegeven aan hun tevreden- uitspringen. heid over het bezoek van d; Britse Door het lawaai, dat deze dronkemans delegatie Volgens de Russiscne ore- mier zijn er nu grondslagen gelogd voor vruchtbare onderhandeDngen die zullen kunnen leiden tot een einde van de koude oorlog. Tevoren had Macmillan. die van- daag terugreist naar Engeland, de ge legenheid om een lange toespraak tot het Russische volk te houden via de televisie. Men schat dat zeker vijf mil joen Russen hem hebben zien en horen verklaren dat er in een volgende oor log van overwinnaars geen sprake meer zal zijn en dat men ook in de politiek er niet meer op mag rekenen voor honderd procent als overwinnaar uit de strijd te komen. C> O Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het stichtingsbestuur van het internationaal jeugdhotel heeft een maand de tijd alvorens te moeten voldoen aan de eis tot terugbetaling van de gemeentelijke leningen. Deze eis had wethouder Dankelmap gesteld wegens het in gebreke blijven van betaling van rente en aflossing aan de gemeente. Het jeugdhotel zelf zal zeker blijven1 bestaan Vorig jaar bedroeg de omzet 94.000 gulden, bijna het dubbele van de raming, waaruit blijkt aan welke be hoefte dit hotel voldoet. Of echter het thans zittende stichtings bestuur in welker boezem ook onenig heid heerst over het beleid en wel over de aankoop van een tweede pand het vertrouwen van de gemeente zal kunnen herwinnen is echter een vraag Er wordt reeds gesuggereerd dat de gemeente Den Haag het jeugdhotel zal ..over nemen' en zal laten exploiteren onder toezicht van een gemeentelijke stichting. DEN HAAG De K.L.M.. koud veertig jaar oud als in begin 1960 de drempel 'naar het jet-tijdperk wordt overschreden, zal haar jubi leum sober vieren. Geen gratis vluchten voor iedere tiende be woner van Nederland maar het cijfer 40 op ieder vliegtuig, lucht vaartpostzegels, tentoonstellingen, concert in het Kurhaus en even tueel dat staat nog niet vast een internationale wedstrijd in veertig landen waarbij een radio klankbeeld moet worden geschre ven van twintig tot veertig minu ten. gewijd aan de burgerlucht vaart. Het plan is er voorts om aan de voet van de Utrechtse domtoren een tiental brieven in te metselen van bekende personen, 'die hun visie geven*op de luchtvaart over veertig jaar. In het jaar 2000 zal dan de inhoud van de brieven worden bekend gemaakt. tronische apparatuur aan boord meevoe ren, de opgeviste kabel aftappen en zo de kwaliteit van de conversaties beproeven, op ongeveer 'dezelfde manier waarop te I land door telefoontechnici kabels worden Deregering van de federatie heeft afgetapt. Als de kabel buiten werking is, het bevel tot uitwijzing uitgevaardigd wordt van de oude radiotelefoonverbin- op grond van de noodtoestand die in ding gebruik "emaakt een deel van de federatie is afgekon- 0 digd. Stonehouse heeft een aantal rede- RAVFM WATFD voeringen gehouden voor de Congres- r>U V Hun VV A 1 JcjJrv partij waarna hij zich het ongenoegen Luitenant Sheel.v verklaarde dat het zeer van de regering op de hals heeft ge haald. Ik ben niet van plan te vertrekken, zei Stonehouse maandag, voor mijn be zoek van vijf weken voltooid is. Hij is pas twee weken in Rhodesië. De leider van de Britse Labourpartij, Gaitskell, is van plan de zaak-Stone- house in het Lagerhuis ter sprake te Kóelhuisboter uitverkocht Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Alle voorraden koel- huisboter zijn thans uitverkocht. Alleen bij de handel is nog enige voorraad aan wezig Het Produktschap voor zuivel ver wacht geen opslag van boter meer, tot dat in de lente het nieuwe seizoen zal zijn begonnen en de produktie van boter weer gaat stijgen. 1 LONDEN, (Reuter) De Verenig de Arabische Republiek zal Engeland 27,5 miljoen pond (ongeveer 275 mil- jjoen gulden) schadevergoeding voor i genationaliseerde of verbeurd ver klaarde eigendommen betalen. De minister van financiën, Heathcoatl Amory, deelde hierover gisteren in het. Lagerhuis mede dat de overeenkomst waarbij deze schadevergoeding wordt geregeld zaterdag is ondertekend. De Verenigde Arabische Republiek zal i 3.5 miljoen pond meteen betalen en dc mesterende 24 miljoen pond voor 29 fe bruari 1960. De overeenkomst houdt ook een rege ling in voor de hervatting van de uit kering van pensioenen aan Engelsen met 'erugwerkende kracht en voor schadeloosstelling aan Engelsen die ir. Egypte in 1951 werden ontslagen uit overheidsdienst. Voorlopig- kan Wimpie vooruit met de gaven, die naar hemt toestroomden: een kleine winkel vol. t ,-h^U JÜfrrumui Xt*udl -At A Een van de vele kaarten aan de mishandelde kleuter. Zo zijn er hon derden, waarbij vele met de uitnodi ging om eens te komen logeren.. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM De driejarige Wimpie F. uit de Oostervantstraat in Rotterdam heeft in een week tijds een grotere populariteit gekregen dan hij waarschijnlijk in de rest van zijn leven zal oogsten. Stapels brieven naar het ziekenhuis aan de Bergweg, dc Rotterdamse politie en naar de Dienst voor de kinderbescherming hebben ,,de kleine Wimpie met de mooie zwarte oogjes" proberen te troosten voor het schandaal, dat de kleuter is aangedaan door zijn stief vader en moeder, die het kind aftuig den met een riem, een pook of een stoelpoot, zodat hij met een gebroken linkerarm en -beentje in het zieken huis terecht kwam. Wimpie is inmiddels naar een kin dertehuis overgebracht, helemaal de oude en nog steeds niet onzindelijk het argument" waarop hij door de twee in voorarrest zittende ouders werd geslagen. Later wordt over zijn verdere toekomst beslist. In de kamer van de commissaris van de Kinderpolitie is inmiddels een etalage van een middelgrote speelgoed winkel verrezen, waar de cadeaus uit het hele land voor de peuter zijn uit gestald: veertien beren, waaronder een heel mooie van een textielfabri kant uit Enschede, twee driewielers, boeken, snoep, maar ook kleine ont roerende presentjes van kinderen, die cen speelgoedautootje in de kast heb ben opgesnord en het opstuurden naar Wimpie. Per adres de commissaris. Wimpie krijgt liet niet allemaal, want dat zou van dit leuke ventje misschien oen verwend kind maken: de mooiste presenten zoals een kooi met twee tropische vogeltjes mag hij houden, maar de rest beslist, niet minder mooi wordt verdeeld onder pukken, die het evenmin breed hebben. wel mogelijk was, dat de Russen voor hij aan boord ging bepaalde uitrusting over boord hadden geworpen. Zijn comman dant. lieutenant-commander Korte van de U.S.S. Roy O'Hale, had eerder verklaard, dat de Russische kapitein vriendelijk en bereidwillig was, en dat het voor de diepzeevisserij uitgeruste schip geen an- dere taak dan visvangst leek te hebben, brengen. Sinds het afkondigen van de: Alle papieren leken in orde. Vervolgens noodtoestand vorige week in Zuid- heeft lieutenant-commander Korte een Rhodesie en het verbieden van de Con- dik rapport aan Washington uitgebracht, grespartij zijn ruim vierhonderd in- waren aanwijzingen dat de kabel boven heemse politici gearresteerd. de zeeoppervlakte was geweest. Eerst thans is bekend geworden dat Gisteren werd besloten een tweedë behoeve van de veertien landen wier luchtvaartmaatschappijen transatlanti sche diensten onderhouden. Gezamenlijk zullen die maatschappijen de kosten, on geveer vijf miljoen gulden per jaar, op brengen. De geprojekteerde kabel, die over twee jaar in gebruik moet zijn genomen, zal de ernstige communicatiemoeilijkhe den oplossen waarmee de luchtvaart maatschappijen nu te kampen hebben. De voorbereidingen van de aanleg van een derde transatlantische telefoon kabel zijn al in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. Deze kabel is nodig omdat het telefoonverkeer langs de nu twee en een half jaar oude eerste kabel al bijna verviervoudigd is. hebben voorgedaan. Inheemse arbei ders bestormden daar een cementfa briek, nadat een van hun collega's bij een ongeluk was verdronken. Militai ren moesten de orde herstellen. Intussen komen er in Leopoldstad berichten binnen dat leden van twee stammen negers in het binnenland op het punt staan de strijd met elkaar aan te bieden. Advertentie GOES LANGE KERKSTRAAT Telefoon #11««—2538. In het Stads- en academisch zieken huis te Utrecht is de heer J, van der l Blom uit Hilversum gisteravond over leden, Hij werd op 21 februari in zijn splinternieuwe auto aangereden door een jonge man, die hem geen voor rang verleende. Later bleek, dat liet rijbewijs van de jonge chauffeur was ingetrokken. VLISSINGEN. De Koninklijke Mij. De Schelde, Werkspoor, Stork, de Roterdamsche Droogdok Mij. en Machi nefabriek Breda voorheen Backer Sc Rueb zullen samen een N.V. oprichten met het doel de stichting van de eerste atoomcentrale in ons land. Dit werd in de jaarvergadering van De Schelde meegedeeld. Waarschijnlijk zal dit jaar worden beslist over de bouw van een dergelijke centrale, waarbij tien grote en samen- werkende electriciteitsmaatschappijen I betrokken zullen zijn. Gehoopt wordt dat 50 a 70 procent van de centrale in ons land kan worden vervaardigd. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond te 23.15 uur: Droog en over wegend zonnig, maar in het wes ten tijdelijk wat bewolking. Zwakke tot ma tige zuidelijke wind en opnieuw zacht weer. MIESJE: Hij weert zich dapper. 4 MAART: zon op 7.22 zon onder 18.23; maan op 4.11. maan onder 13.16. moej nP LONDEN (U.P.I.) Een Britse geheelonthouder, Cecil Wagstaff, doktersvoorschrift vier glaasjes whisky per dag drinken! Deze medicijn kost hem ruim twintig gulden per week. Hij heeft nu via een socialistisch kamerlid voorgesteld in dergelijke gevallen whisky via de nationale ziekteverzekering tegen halve prij, beschikbaar te stellen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1