MOSKOU VERDACHT VAN OPRUIEN AvWJonnevëld voor ik woon in een graf Onrust in Afrika blijft toenemen Onlusten in Njassaland, Congo en Somalia O BBcAfLÊVÏSÏË Callisto na aanvaring vergaan bemanning behouden aan land Macmillans geestdrift aanzienlijk bekoeld Veilig na angstige nacht De Bilt: Droog Weet die waak hond veel LIBERIAAN VOER DOOR! PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 26 februari 1959 Adenauer 4 maart naar De Gaulle Rebellen kosten veel geld Politieke achtergrond Oorzaak onbekend Arrestaties LAATSTE NIEUWS Gulle goedkeuring van T weede Kamer voor A.W.W.-wet Baircl sprak in van kracht algemene termen Brazilië bedreigt koffiemarkt GEEN ANTWOORD MISTSELNEN BURGEMEESTER Vier miljoen voor 54 sportvelden Kruiver uitgeschakeld Zeer veel sneeuw in Midden-Oosten RUSSISCH IJS NIET GEBROKEN Vlissingse veerboot (na grote beurt) had opnieuw pech Hans Brandts Buys Fonds Zie verder pag. 5, Zie verder pag. 5 Vrouw stak haar krotwoning aan Billy Vaughn komt naar Amsterdam Recreatiecentrum bij Eindhoven itag Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3139.. Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 1,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 5 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1540 NEW YORK (A.P.) Kruidenier James Johnsons in het Newyorkse Brooklyn heeft een waakhond. Het dier hield zijn kaken stijf op elkaar toen twee mannen de winkel binnen stapten, pistolen voor de dag haalden en er vandoor gingen met een dikke vijftig dollar uit de kassalade. Maar toen even later een inspecteur uan politie, telefonisch te hulp ge roepen, de winkel binnenstapte kwam de waakhond in actie. De inspecteur kreeg een ferme beet in zijn been. De arme kruidenier kreeg een proces-verbaal. Hij had zijn gevaar lijke hond aan de lijn moeten houden, vindt de politie. BONN (Reuter) Bondskanselier Adenauer zal op 4 maart te Parijs een onderhoud hebben met de Franse pre sident generaal De Gaulle. Von Bren- tano, de Duitse minister van buiten landse zaken, zal ook aanwezig zijn. Het onderwerp zal zijn de gehele internationale toestand, maar er zul len ook economische problemen ter sprake komen. De kwestie-Berlijn zal uiteraard een van de belangrijkste onderwerpen zijn. LONDEN Bij de gebieden in Afrika waar onrust lieerst heeft zich gisteren een nieuw gevoegd: in het vroegere Italiaanse Somaliland zijn ernstige onlusten uitgebroken die hun grond schijnen te vinden in nationalistische gevoelens. Op verscheidene blanken zijn aanslagen gepleegd, er is met bommen gegooid en met messen gestoken. Ook in de Belgische Congo heerste gisteren weer onrust, nadat het enige weken vrij kalm was geweest. Uit de hoofdstad Leopoldstad hebben verdreven inheemsen hier en daar grote demonstraties gehouden, die ontaardden in vechtpar tijen waarbij blanken werden gewond. Politieversterkingen uit Leopoldstad moesten naar andere plaatsen worden gezonden om er de rust te herstellen. Er kwam traangas aan te pas en opnieuw vielen er gewonden. OK naar Njassaland zijn gisteren opnieuw troe pen gezonden omdat er onder de arbeiders die werken aan de bouw van de grote stuwdam een gevaarlijke stemming heerst. Vierduizend zwarte arbeiders hebben daar het werk neergelegd nadat er door onbekend gebleven lieden Sta kin crcrprlit wnivlt onder hen was gestookt- Het oiaKingsrecnt wordt wordt niet onmogeiijk geacht bestudeerd dat de onrust daar het gevolg ,ris van de activiteit van agen- DEN HAAG. Er is een voorontwerp van wet opgesteld over het stakingsrecht, aldus de minister van justitie a.i. in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1959 van zijn departement. £Jet ontwerp is opgesteld naar aanleiding van het ambtelijk onder- j zoek dat naar de verschillende aspecten van het stakingsrecht js ingesteld. In overleg met de minister van sociale j zaken en volksgezondheid a.i. heeft minister Struycken het voorontwerp j voorgelegd aan enige deskundigen op het gebied van het arbeidsrecht. In verband I met het stadium waarin -deze kwestie nu verkeert acht hij het niet gewenst de uu T a conclusies van het ambtelijk onderzoek I habheeft gisteren gezegd, dat Indone- mee te delen. Overigens heeft hij zelf Sle zestig procent van de begroting nog geen standpunt over deze conclusies nodig heeft om de rebellen te bestrij- bepaald. den. DJAKARTA'S ZORG .- - DJAKARTA (Reuter). De minis- ™»1Ch»<V=?Jn arbeidsrecht. In verband ter V001. burgerlijke en militaire sa- met het stadium waarin -deze kwestie nu Lö„n,a„L;n. f,.- Wok;k \tjZ verkeert acht hij het niet gewenst j^^weikinöin Indonesië, ah ïbWa- ten die in Moskou zijn opge leid. Deze agenten zouden gebruik ma ken van het feit dat de arbeiders een loonsverhoging wensen. De staking be gon dan ook als middel om kracht bij te zetten aan de looneisen, maar gisteren traden er andere verlangens aan de dag, waaruit bleek, dat er po litiek gestook achter de actie schuil gaat. Ook in de Belgische Congo is wel gezegd dat de onrust daar voor een deel is veroorzaakt door agenten uit Moskou. Enige weken geleden is er te Brussel op gewezen dat sommige van de gearresteerde inheemse leiders zeer goede betrekkingen hebben on derhouden met leden van het perso neel van de Russische ambassade te Brussel. 4 De oorzaak van de* onrust irt Soma- j lia (het" vroegere Italiaanse Somali- j land) staat niet vast. Het ligt zeer ver i van de andere haarden van onrust in j Afrika, namelijk aan de kust van de j Golf van,Aden en de Indische Oceaan.; Het wordt -sinds 1950 door Italiaanse bestuursambtenaren beheerst in naam I van de Verenigde Naties. In 1960 j moet het zijn zelfstandigheid verkrij gen. Er wonen nog altijd een goede vijfduizend Italiaanse burgers en de aanslagen van gisteren waren in t hoofdzaak tegen die Italianen gericht. De politie heeft enkele vooraan- staande nationalisten gearresteerd. Onder de gewonde Italianen bevindt zich een bestuursambtenaar, die door woedende inheemsen met messen werd bewerkt. Er zullen over enkele dagen voor het eerst verkiezingen worden gehou den en het is mogelijk dat de span ning in Somalia daarvan het gevolg is. Maar het kan ook zijn dat de on rust door Egyptische of zelfs in Rus land opgeleide agitatoren is veroor zaakt. MOGADISCIO (Reuter) Bij de onlusten in Somalia is gisteren één dode gevallen. Negen oproerkraaiers werden gewond. Onder de politie vie len vier gewonden. Er zijn bijna drie honderd arrestaties verricht. Er is een uitgaansverbod afgekondigd voor de hoofdstad Mogadiscio tussen zes uur 's avond en vijf uur in de ochtend. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Zonder wijzigingen en zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer gistermiddag de Alge mene weduwen- en wezenwet aange nomen. Het staat -'us nu vrijwel dat de wet op 1 januari 1960 zal zijn. Aan de voorbereiding van de Wim Sonneveld is gisteravond met zijn gezelschap opgetreden voor de BBC-televisie. Het was de eerste keer dat een volledig Nederlands programma voor de Britse camera's werd uitgevoerd. Voor zover wij konden nagaan is de Nederlandse show door de En gelsen zeer goed ontvangen. In Sonnevelds programma kwam o.a. deze lampekappenscène voor. ing van del uitvoering wordt met grote voortva-1 WASHINGTON (U.P.I.) Het Ame- rendheid gewerkt, aldus de minister van sociale zaken a. i., prof. Beel. Het' ziet er naar uit, dat meii daarmee voor de streefdatum wel klaar zal zijn. Te gen die tijd zal het aantal aanvragen voor A.W.W.-pensioen omstreeks hon derdduizend bedragen. rikaanse ministerie van buitenland se zaken heeft James C Baird, hoofd van het bureau hulpverlening in Djakarta, opnieuw gevraagd een verklaring te geven over zijn op merkingen, die in Nederland groot misnoegen hebben gewekt. Baird had het ministerie meegedeeld Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM, De internationale kof fiemarkt dreigt te worden overspoeld door een hoeveelheid van 400.000 ba len koffie uit Brazilië. Relaties van het officiële Braziliaanse koffie-insti- tuut, I.B.C., zijn er enige tijd geleden in geslaagd deze zg. halfgebrande koffie geregistreeerd te krijgen in de vierde categorie exportgoederen van Brazilië waarvoor een exportkoers gold van 67 cruzeiros per dollar. In het begin van dit jaar heeft Brazi lië een nieuwe uitvoerregeling vast gesteld, volgens welke zowel de ruwe i als de half- en geheel gebrande kof- fie onder de eerste categorie zijn ge komen, waarvoor een exportkoers geldt van 60 cruzeiros per dollar. Hierdoor is het vroeger bestaande ver schil tussen ruwe en gebrande koffie komen te vervallen en daarmee tege lijk het voordeel voor de gebrande koffie. Braziliaanse verladers trachten nu deze koffie op de gebruikelijke afzet-mark- ten te slijten. De Braziliaanse autori teiten schijnen te hebben geëist, dat de hoeveelheid van 400.000 balen voor 1 augustus moet zijn uitgevoerd. De koffiehandelaren in tal van plaat sen, zoals Amsterdam, Rotterdam, Bremen. Hamburg, Londen. Marseil le, Bordeaux en Triëst, hebben tegen deze gang van zaken krachtig gepro testeerd. Brazilië is door de manipulaties met de verschillende categorieën exportgoede ren in staat deze koffie beneden de geldende prijzen aan te bieden. •Matroos Kees van Rijsinge was schamel gekleed en ongeschoren, maar vrouw en zoon Jantje waren daarom niet minder gelukkig met de behouden schipbreukeling, toen hij in Hoek van Holland weer vaste grond onder de (koude) voeten kreeg. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM. In de dikke mist heeft dinsdagavond om kwart voor twaalf het 8500 brt. metende Liberiaanse vracht schip Andros Stream het 8500 tons Rotterdamse m.s. Callisto dichtbij het vuurschip Noord Hinder in de grond geboord. Alle 33 opvarenden van de met 10.000 ton erts geladen vracht vaarder van de Maatschappij Zeevaart (Hudig en Veder) werden gered. De lege, met een Griekse bemanning varende Liberiaan voer met een boven de waterlijn aan weerszijden beschadigde voorsteven op halve kracht naar Rotterdam. Achilleas Pavlov, de 47-jarige ka pitein van de Andros Stream, ontving ons vriendelijk, toen zijn schip gis termiddag bij de Rotterdamse Droog dokmij. ter reparatie was aangeko men. Hij weigerde evenwel beslist te antwoorden op vragen als „Hebt u de Callisto op uw radar gezien?,, en „Hebt u op de radar de ondergang van het andere schip gezien?". Ook zijn glimlachende tweede stuurman, die tijdens de aanvaring op de brug was, reageerde alleen met: „Dat kan ik niet zeggen". Kapitein Pavlov vond het tijd genoeg als de Raad voor de scheepvaart daarnaar zou informeren. Zonder enige aarzeling daarente gen was de 43-jarige Vlaardingse gezagvoerder J. van der Zwan: „Wij lagen juist gestopt, omdat op de ra dar enkele schepen dichtbij ons in de buurt voeren. De Callisto gaf de voorgeschreven mistseinen, maar de Liberiaan voer door. Wij probeerden door achteruit slaan er nog vrij van te raken, maar met een geweldige klap werd de Callisto aan stuurboord net achter de voorpiek geraakt". Veel sneller dan iedereen ver wachtte, werd het noodzakelijk dat MONSTER Burgemeester K. L. J. Wouters van Monster, woont in een witgepleisterd graf. Althans, dat heeft 1 plaatsen komen: 39 in sportpark Ook- hij zelf beweerd. meer, dat bij het Geuzenveld in meuw- Nogal geprikkeld door een oprner- - west ligt en 15 in het sportpark Buiten- Gemeente Amsterdam: Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. B. en W. stellen de gemeenteraad van de hoofdstad voor om voor de aanleg van totaal 54 sportvelden een krediet van 4 miljoen gulden be schikbaar te stellen. De velden zullen op twee verschillende king van het katholieke raadslid Rui mers, dat hij een huur van 916 gulden per jaar voor de burgemeesterlijke ambtswoning eigenlijk wel wat laag vond, heeft de burgervader even een boekje open gedaan over zijn „vuilnis bak". Behalve de centrale verwarming had hij deze winter nog een kachel moeten stoken om de boel enigszins droog te houden. Als het stevig waaide ging hij hoed op en das om de gaten in het dak met kranten opvullen. In zijn slaapkamer was het dan zo tochtig, dat hij en zijn vrouw naar een andere kamer verhuisden. Zijn gedienstige had hij een extra toelage moeten geven omdat haar kleren in de kast beschim melden. Levensmiddelen bedierven en meubilair werd geruïneerd. De geplaagde burgemeester gaf de raad het advies er voor te zorgen, dat over anderhalf jaar, als hij met pen sioen gaat, voor zijn opvolger een an der huis beschikbaar is. De heer Rui mers, die zelfs had gemeend, dat er voor het vaststellen van een nieuwe huur een huurcommissie moest worden ingeschakeld niet wetend, dat voor ambtswoningen van burgemeesters een speciale regeling bestaat kreeg de uitnodiging, eens ,,een keertje langs te komen". Eigen nieuwsdienst ZAANDAM. De PSV'er Piet Kruiver, middenvoor van het Nederlands elftal, nog steeds woonachtig in Koog aan de Zaan, zal dit seizoen naar alle waarschijn lijkheid niet meer kunnen spelen. Zondag kwam Kruiver na lange tijd geblesseerd te zijn geweest, tegen Willem II weer in het veld, doch hij raakte in deze wed strijd opnieuw gêblesseerd. De knieband bleek weer gescheurd, zo dat opname in het ziekenhuis noodzake lijk was. Hoewel operatief ingrijpen niet nodig is, zal Kruiver lange tijd niet kun nen spelen. veldert bij de Ringspoorbaan. Uitvoering van deze nieuwe plannen wordt al urgent, nu reeds voor mei van dit jaar verscheidene gemeentelijke sportvelden plaats moeten maken Voor de woningbouw. Andere bestaande sport velden, waaronder tennisbanen, zullen vermoedelijk in 1962 moeten worden op geheven. Het sportpark Buitenveldert, dat 15 velden van de 54 krijgt, zal een opper vlakte van 23 hectare hebben. Men heeft de aanlegkosten globaal op 1.200.000 geraamd. Een veel groter oppervlak zal sport park Ookmeer beslaan met 57 ha en 39 velden. Het zal niet vóór 1962 gereed zijn en 2.825.000 aan aanlegkosten vergen. JERUZALEM (Reuter, AP) In sommige delen van het Midden-Oos ten is de afgelopen dagen een onge woon grote hoeveelheid sneeuw ge vallen. In en rond Jeruzalem ligt de sneeuw hier en daar een decimeter hoog. De hoofdverkeersweg van de stad naar Tel Aviv is onbegaanbaar. Het verkeer in de stad kampt met grote moeilijkheden. Zelfs in het hart valt de Negebwoestijn is sneeuw gevallen. Sneeuw in Jeruzalem is een zeer on gewoon verschijnsel slechts eens in de drie tot vier jaar krijgen de Israë liërs sneeuw te zien. Ook Jordanië ondervindt veel last van sneeuwval. De telefoonverbindingen met de Libanon en Syrië zijn verbroken, de weg tussen Jordanië en de Libanon is volkomen onbegaanbaar. De Syrische hoofdstad Damascus heeft ook zwaar van sneeuwstormen te lijden, zo zeer zelfs dat president Nasser een bezoek aan de voorsteden van de stad moest af gelasten. VLISSINGEN Na een onderhouds beurt gisteren voor het eerst weer in dienst heeft de veerboot Prinses Beatrix hei grootste schip van de Provinciale stoombootdiensten in Zeeland onmid dellijk weer mei moeilijkheden te kam pen gekregen. Dooi de zware mist. die dinsdagavond was komen opzetten en die tot halver wege woensdagmorgen bleef hangen, werden de eerste vaarten van de veerboot aanzienlijk vertraagd. Zes overtochten van Breskens naar Vlissingen en terug moesten worden afgelast. Pas gistermid dag was de dienst weer normaal Het schip heeft enige tijd op de werf van de NV. Koninklijke maatschappij De Schelde gelegen. Door de langdurige mistperiode van vorige week was het niet' mogelijk de noodzakelijke proef vaart na de onderhoudsbeurt te maken Het opnieuw in dienst stellen van de Prinses Beatrix moest daardoor tot gis teren worden uitgesteld. slechts „in algemene termen" met| een verslaggever te hebben gespro ken. Het ministerie heeft Baird thans De Tweede Kamer verleende haar gulle goedkeuring aan de A.W.W. precies een week eerder dan werd verwacht., Hpt mimstme nwrr Kami tnan, .1 De behandeling ging opvallend snel verzoch, die „algemene termen"'Film over Wllton-Fljétioprd HILVERSUM Gisteren is te Hiiver- en toen halveiwcje de middag het t preciseren sum bekend gemaakt dat er ter r.age- vooraftter'Kortw" rst^dewet maad Baird zou in zijn gewraakte opmer- ROTTERDAM - Binnenkort zal een 1 dachtenis van de zaterdag overleden voorzitter ivorten orst ae wet maai hehhen verklaard dat met de nieuwe korte documentaire van de dirigent en pedagoog een Hans Brandts direct in stemming te brengen. De frac- natfona]jsatie van Nederlandse on- ciPeasl Yszen Brusse onder dc titel 1 Buys Fonds is gesticht voor de bekosti- tie van de S.G.P. was op dat moment! afwezig en zo kwam het, dat de wet. zonder enige tegenstand werd aange-l nomen. T „Dokbouw aan de Nieuwe Maas" in rou-'ging van de studie van minvermogende; »c.,ci. Sev«,. Hij aai euncie uagen dernemingen in inaonesie een Psj- iaüe worden gebracht. In de film wordtstudenten. De teeds ingekomen giften thuis blijven. deeld,e een woordvoerder chologische rem werd weggenomen. eell 0Verzicht gegeven van de bouw var.bedragen meer dan duizend gulden !van de regering in Bonn woensdag mee Zó genadig kwam de Andros Stream er van af. Het lijkt, of haar neus enkel een paar gescheurde „neusgaten" heeft opgelopen. Bij de R.D.M. zal het schip enige plastische chirurgie ondergaan. de Callisto verlaten werd. Na drie uur in de reddingboot te hebben ge zeten, werden de schipbreukelingen door de Duitse kustvaarder Julia opgepikt. Dit gastvrije scheepje heeft hen 's ochtends om kwart voor elf te Hoek van Holland aan wal gezet. Toen het daglicht aanbrak, ble ken de twee masten van de Callisto boven water uit te steken. De po sitie was 51.41 graden N.B. en 2.37 graden O.L, Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. Een 24-jarige huisvrouw in Finsterwolde, die in een krotwoning woonde, heeft dusdanig korte metten gemaakt met haar be narde woongelegenheid, dat zij giste ren voor de politierechter moest verschijnen. Die veroordeelde haar tot 175 dagen gevangenisstraf met aftrek, waarvan honderd dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter had met de straf rekening gehouden met tal van persoon lijke omstandigheden, o.m. de ziekte van haar zoontje. De vrouw had op 17 november van het vorige jaar. na haar kinderen te hebben aangekleed en naar buiten te hebben gebracht, het petroleumstel leeggegoten over de schoorsteenmantel en de boel in brand gestoken Daarna had zij de deur dichtgetrokken en was zij naar haar ouders gegaan. BONN (Reuter) Voor de derde keer deze winter heeft de 83-jarige Kon rad Adenauer, de Westduitse bondskan selier, kou gevat. Hij zal enkele dagen Van onze correspondent LONDEN „Het is eigenlijk maar goed dat premier Nibita Kroesjtsjef op de hem eigen botte wijze heeft gereageerd op de toenaderingspogingen van zijn Engelse ambtgenoot, Harold Macmillan. Nu kan ten minste over hetgeen hij gezegd heeft aan de conferentietafel nuchter, zakelijk en in het be sef van de werkelijke verhou dingen gepraat worden." Het is geen wonder dat de leden van de Engelse delegatie die in Moskou on geveer op deze wijze reageerden op Kroesjtsjefs opzienbarende rede zon der er doekjes om te winden toegaven dat de lunch die Kroesjtsjef en Macmil lan gisteren samen in een villa buiten Moskou gebruikten in het teken van koelte, kalmte en gereserveerdheid had gestaan. Zij voegden daaraan veelbetekenend toe dat kennelijk nog steeds een diepe kloof het westen en het oosten scheid) en dat Engeland nog steeds samen met de Verenigde Staten en Frankrijk aan de ene zijde daarvan staat. Niet makkelijk Premier Macmillan heeft het in deze da gen niet gemakkelijk, en dat niet al leen wegens de zware verkoudheid die hem nog steeds plaagt. Daarbij is r Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Meer dan een kwart miljoen platen zijn de laatste tijd in ons land verkocht van de saxofonist en band leider Billy Vaughn. Zijn succes berust op zijn speciale klankeffect, dat hij be reikt door na de eerste bandopname met zijn saxofoon nogmaals bij het afdraaien mee te spelen. Billy Vaughn zal maandag en dinsdag in ons land zijn om wat disc-jockeys en platenhandelaren te ontmoeten en om iets van Amsterdam te zien. Hij komt samen met Randv Wood, de directeur van de Dot-platenmaatschappij. Billy Vaughn zal zich in ons land niet laten horen, dal zou ook in verband met zijn bepaalde opnametechniek in een gewoon concert niet goed mogelijk zijn. nu immers de teleurstelling gekomen over de koude douche die Kroesjtsjef hem heeft gegeven nog voordat de eigenlijke besprekingen over verbete ringen in de betrekkingen tU3sen En geland en de Sowjetunie zijn begon nen. Hij heeft gisteren niettemin de verkoe ling die Kroesjtsjef heeft gewild ge bruikt om zonder zich gouden bergen te beloven te zoeken naar Kroesjtsjefs motieven voor diens weigering akkoord 'te gaair met een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van de vier grote mogendheden, voor diens beschuldiging dat de Verenigde Staten en Engeland er op uit zouden zijn de Geneefse conferentie over een verbod van proeven met kernwapens te sabo teren, en voor diens bewering dat de westelijke grote mogendheden de Sbtv- jetunie een politiek inzake Duitsland zouden willen dikteren. Het zal hem niet zijn ontgaan dat de Moskouse dagbladen de tekst van de geruchtmakende rede van Kroesjtsjef, die hem in een zo moeilijk parket heeft gebracht, volledig hebben gepu bliceerd en daarentegen maar heel wei nig aandacht hebben geschonken aan zijn bezoek aan het Sowjetrussische centrum voor kernonderzoek. Die tegenstelling moet veel meer indruk op hem hebben gemaakt dan de grote activiteit van de Moskouse claque in het Bolsjoi-theater, waar de beide pre miers gisteravond een voorstelling van Prokofjefs opera Romeo en Julia bij woonden. Nederland zou voor de oorlog in Indonesië een „volkomen steriel be leid" hebben gevoerd. de nieuwe dokken 6 en 7, waarmee deHans Brandts Buys is gisteren onderOok bij de twee vorige gelegenheden werf van Wilton Fijenoord te Schiedamzeer grote belangstelling ter aarde be-'heeft Adenauer zijn huis in Rhöndorf is uitgebreid. I steld. I bij Bonn niet verlaten. EINDHOVEN (ANP) Ongeveer twaalf kilometer ten zuiden van Eind hoven wordt midden juni een nieuw' recreatie-oord geopend. Rond een kunst matig meer van veertien hectare, dat tot natuurbad zat worden ingericht, ko men midden in de hei en dennebossen een bungalow-, een tenten- en een cara vankamp. Het bungalowkamp zal zestig huisjes bevatten Een particuliere onderneming sticht' het kamp; zij is op de gedachte geko men toen midden in prachtig terrein1 door zandaanwinning een groot meer1 ontstond, Aan het meer wordt een natuurbad i voor kinderen ingericht. Daarbij wordt j een restaurant gebouwd. Een ziekenzaal j zal de inrichting van het kamp vol tooien. Het geheel ligt vlak bij de rijks weg tussen Valkens'waard en de Belgi sche grens* Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te gisteravond te 23.15 uur: Overwegend droog weer met opklarin gen, voornamelijk in het zuidoosten van het land. Zwakke tot matige, aan de kust vrij krachtige zuid westelijke wind. On- veer dezelfde tem-- raturen. MIES JE: ik vind het maar nattig. 27 februari: zon op 7.33, zon onder 18.14, maan op 23.54. maan onder 9.18. max. ueersl. temp. 719 in uur J weer wind gr C. in nun Helsinki h bew. ZZW 2 0 Stockh. regen ZZW 6 0,1 Oio zw bew. ONO 5 0 Kopenh. motregen WZW 6 0,4 Aberdeen h. bew. Z 13 0 Lonclen bew ZZW 12 t) - A'dam mist ZW 8 0 Brussel onbew. ZW 12 0 Luxemb. onbew Z 10 0 Parijs onbew. stil 13 0 Bordeaux zw. bew O 16 0 Grenoble onbew. stil 16 0 Nice 1. bew. ONO 16 0 Berlijn geh. bew. W 11 o Frankf. onbew. NNO 5 0,1 München onbew. O 11 o Garm. P onbew. Z 12 0 Zürich onbew stil 13 0 Genève onbew. WZW 13 0 Locarno onbew. stil 11 o Wenen zw. bew. NNO 10 O Innsbr. h. bew. stil 14 0 Rome regen stil 16 o Ajaccio onbew. O 17 0

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1