GEEN Hoog bevel van Hoge autoriteit: UITSTEL VOOR BORINAGE Onrendabele mijnen dicht en anders geen subsidie RUSTIGE STAKERS: STRIJD WORDT VOORTGEZET BURGESS WIL NAAR ZIEKE MOEDER Geheimzinnigheid rond Macmillans gesprekken D' Week cel voor hondemoord Vliegtuig landt op straatweg De Bilt: Vrij zacht SCHOT IN ONDERDAAN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND HULP VOOR MIJNWERKERS Studeiiteii-applaus voor Britse premier 25 man verzwolgen door metaalstroom Spandoeken en roffelende trommels in Borinage Nieuwe directeur generaal bij PTT Eerste overwinning Gezin drie dagen op lichtboei SPIJKERHARDE KIESSTRIJD 5,Macmïllijn99 Njassaland blijft onrustig Nieuw-Guinea niet meer van zo vitaal belang Bedreiging Miljoenenorder van D.M.L. Suiker deze herfst 2 cent goedkoper? Worosjilof mocht blijven Twee honden bijten jongen dood Voorjaarsgeur JJ I11 maart tabak naar Bremen Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 1 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van 1, 14e jaarg. No. 1538 Dinsdag 24 februari 1959 BRUSSEL A.N.PDe Hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal kan er niet mee akkoord gaan dat de sluiting van de onrendabele mijnen in de Bori- nage wordt uitgesteld tot januari van het volgend jaar. Zij wenst dat daar nog dit jaar een begin mee wordt gemaakt. Dit is het belangrijkste resultaat van de besprekingen die de Hoge autoriteit gistermiddag en -avond in Brussel heeft gehouden met de Belgische regering en afgevaardigden van werkgevers en werknemers in de Belgische industrie. Als er dit jaar geen onrendabele mijnen worden gesloten, kan er geen sprake zijn van voorstellen aan de raad van ministers van de K.S.G. voor extra subsidie voor een overgangsperiode, zei vice- voorzitter D. PSpierenburg na afloop van het overleg. Zoals overeengekomen moet de produktie in de Borinage worden ver minderd van 3,3 miljoen tot 2,1 miljoen ton steenkool. Slechts deze hoeveelheid kan worden gesubsidieerd, zo zei hij. De heer Spierenburg wees nogmaals op de bereidheid van de Hoge autoriteit te helpen bij de aanpassing en overheveling naar andere indus trieën van mijnwerkers. Ook wil zij meehelpen bij het opstellen van een nen- Hij bracht maandagmiddag een tijdschema voor de overgangsperiode. bezoek aan de universiteit van Mos- Volgens de voorzitter van het Belgijch verbond van industriëlen, de heer De Staercke, zou overschrijding van het produktiequotum van 2,1 miljoen ton kunnen leiden tot het verlies van de financiële hulp die de door de sanering werkloos wordende mijnwerkers nog 15 maanden lang en zelfs daarna in de periode van aanpassing van de Hoge autoriteit zullen ontvangen. De voorzitter van de Hoge autoriteit, Paul Finet, heeft nog meegedeeld dat de Hoge autoriteit thans erkenning van de toestand van „duidelijke crisis" noodzakelijk acht. Dat zou het mogelijk maken invoer- en produktie- quota voor alle landen van de K.S.G. vast te stellen. Ook wil de Hoge autoriteit komen tot een loongarantie (naar verluidt tot 90 procent) voor de mijnwerkers. Behalve Nederland schijnt in elk geval ook West-Duitsland niets voor afkondiging van de crisistoestand te voelen. Het plan voor de sanering van de Belgische mijnen heeft gisteren de in stemming van alle deelnemers aan de conferentie in Brussel verworven be halve van de vertegenwoordigers van het Algemeen Belgische vakverbond. Daarom heeft het verbond besloten de situatie vanmiddag in haar nationaal comité te behandelen, waartoe een bijeenkomst is belegd in het Volkshuis te Brussel. die Door rijen enthousiast klappende studenten moest de Britse premier Maemillan zich gisteren een weg ba- bezoek aan de universiteit van Mos kou. Naast hem loopt de rector mag nificus van de universiteit, Petrofsky. CALCUTTA (U.P.I.) In een In dische staalfabriek bij Burnpur hebben 25 arbeiders een afschuwelijke dood gevonden. Een mixer, die 800 ton ge smolten ijzer bevatte, scheurde open. De mannen werden verzwolgen door een stroom wit-gloeiend metaal. Slechts een lichaam kon geborgen worden. Van onze speciale verslaggever PATURAGE Boem, boem, boem-boem.Boem, boem, boem-boem Slagen op de grote trom onderstrepen de cadans van de roffelende trommels. Troepen stakers, velen vergezeld van vrouwen, trokken gisteren door de Borinage. Uit alle delen van de Borinage stroomden de stakende mijnwerkers gistermiddag te samen op de speelweide van Paturage, duizenden, tienduizenden. Hun rijen werden versterkt door stakende metaalarbeiders, door stakende fabrieksarbeiders en door alle andere stakers in de Borinage, die ge volg gaven aan de oproep om het werk voor een etmaal neer te leggen. MOSKOU Reuter-A.P.). Maemil lan en Kroesjtsjef zijn maandag pas goed begonnen met hun besprekingen in Moskou. Ze hadden er volop gele genheid voor. 's Morgens twee en een half uur lang in de vergaderzaal van de Russische regering in het Kremlin, aan de lunch en tenslotte nog eens in de avonduren tijdens een diner in de Britse ambassade. Veel wijzer is men niet geworden over het besprokene. Er is een uitwisseling geweest van de standpunten over vraagstukken die voor beide partijen van belang zijn, vermeldde het wel zeer summiere communiqué dat na het ochtendoverleg is uitgegeven. De besprekingen verlopen uitstekend, was alles wat een Britse woordvoerder in Moskou gisteravond wilde loslaten. Men wist te vertellen dat deskundigen zich nog tijdens de conferentie zuilen bezig houden met een bespreking over de culturele betrekkingen tussen de twee landen. Ook dat is niets nieuws, ESONDANKS kon hier gisteren niet van een totale werkstaking worden gesproken, want het per soneel van de electriteitscen- trale te Quaregnon, nam slechts ten dele aan de staking deel en op de ove rige elektriciteitscentrales werd nor- maal gewerkt. Ook het treinpersoneel onthield zich van actie, maar doordat gistermorgen vroeg reeds aan alle sta tions in dit deel van Henegouwen druk door stakers werd gepost en werkwil ligen de toegang tot de stations werd verhinderd, ondervond het iokale trein- DEN HAAG. Professor ir. G. H.| verkeer wel veel vertraging. Bast is benoemd tot directeur-generaal bij PTT. Hij volgt in die dunctie ir. J. Te Paturage werden de betogers toe- D H van der Toorn op. gesproken door liet parlementslid Leoj Professor Bast is op 9 maart 1903 in' volledige werkgelegenheid" en „Natio nalisatie van alle energiebedrijven". Tijdens de grote protestvergadering waren in geheel Charleroi zo goed als alle grote zaken gesloten. Collard en door de landelijke secreta ris van de F.G.T.B., de heer André Génod. Beide sprekers repten van reeds bereikte resultaten maar nade- maal die voornamelijk in het politieke vlak lagen, spraken zij weinig tot de verbeelding der toehoorders. De vage toezegging van de Belgische regering dat getracht zal worden de sluiting van de mijnen in de Borinage voorlopig op te schorten tot eind meiDe zeventigjarige weduwe J. F. Blom- v.-erd als een eerste overwinning breed i de Bruin te Kampen, die zaterdag ern- uitgemeten maar nadrukkelijk werdstige brandwonden opliep, toen haar, onderstreept dat onveranderd zal wor- kleren de kachel raakten en in brand den vastgehouden aan de door het na- vlogen, is gisteren in een ziekenhuis tionale comité van het socialistisch vak-overleden. Het ongeluk gebeurde, toen de Nijmegen geboren. Hij studeerde aan de technische hogeschool te Delft. Daar ver wierf hij in 1925 het diploma elektronisch ingenieur. In 1927 deed hij zijn intrede bij PTT. In 1947 kreeg hij een leerop dracht aan de Delftse technische hoge school, waarna in 1948 zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar volgde. In 1954 was de heer Bast tot hoofddirec teur bij PTT benoemd. De heer Bast is ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. CORPUS CHRISTI (A.P.). Een Amerikaans echtpaar heeft met zijn drie kinderen tegen wil en dank drie dagen en nachten a'oorgebraeht op een lichtboei, vlak voor de kust van Texas. Zij waren een dagje gaan vis sen, doch werden overvallen door de mist. Bovend'ien lekte de boot zo sterk dal deze zonk juist nadat zij op de lichtboei geklauterd waren. Iedere ochtend passeerde een oliebootje hen op 100 meter afstand, doch zij slaag den er niet in de aandacht te trekken. Behalve met honger, dorst en koude, hadden zij ook te kampen met pech: zelfs op deze kleine oppervlakte wis ten zij een brand te stichten die nog maar op het nippertje geblust kon worden. Verder liep de vrouw ernstige brandwonden op toen zij op een bat terij van de lichtboei ging zitten. Een garnalenvisser verloste hen ein delijk van dit eilandbestaan. De regering heeft de Tweede Kamer ZAANDAM In één van Zaan- dams nieuwe woonwijken heeft de christelijke woningbouwvereniging Patrimonium verkiezingsborden van de P.v.d.A., die tegen de hui zen waren gespijkerd, laten ver wijderen. Als motief werd opgegeven, dat de huizen van de kopspijker- tjes te lijden zouden hebben. De P.v.d.A. is hierover niet erg te spreken, omdat vroeger, toen zij geen leden in deze woningen had, nimmer een aanmerking is gemaakt tegen het aanbrengen van borden met propagandaleuzen van andere partijen. Eigen nieuwsdienst ALKMAAR De Alkmaarse po litierechter heeft gistermiddag de 35- jarigfe veehouder R. de W. uit Egmond- Binnen conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens het weder rechtelijk doden van de hond van zijn buurman. Hij had op 14 december de tweejarige herdershond, die naar zijn zeggen ach ter zijn schapen, kippen en konijnen aan zat, in zijn schuur door ophanging omi bet leven gebracht. De verdediger mr. C. Smal uit Aik- een regeling voorgesteld, waarbij haven-(maar concludeerde tot vrijspraak wij- geld zal worden geheven in de havenszend op artikel 65 van de veewet volgens J van het Staatsvissershavenbedriif te welke men een hond op zijn erf straffe- - IJmuiden. Tot nu toe konden in de haven iloos mag doden. Volgens de politierech- alleen rechten worden geheven voor het ter ging dit verweer echter niet op om- want men wist dat dit op de agenda zou staan. Voor de berichten dat Engeland de Sow- jetunie een niet-aanvalsverdrag zou aanbieden, is nog weinig grond aan te wijzen. Bij de studenten Duizenden studenten van Moskou's uni versiteit zorgden gisteren voor een op gewekte noot in het programma van Macmillans bezoek. De Britse premier werd enthousiast door de jongelui toe gejuicht toen hij daar maandagmiddag bij het universiteitsgebouw met zijn 32 verdiepingen hoge wolkenkrabber arriveerde. De studenten omzwermden hem aan alle kanten. Soms kon hij geen stap meer verzetten. De premier oogstte vooral veel aaplaus door een toespraak voor de studenten te beginnen met: Gospo- din Petrofsky, Towaritsji! Meneer Petrofsky, kameraden! (Petrofsky is de rector van de universiteit.) Maemillan hoopte dat zijn besprekingen met de Russische leiders zouden bij dragen tot het instandhouden van vrede en gerechtigheid, -die twee pila ren waar de vooruitgang der wereld op gebouwd kan worden. „Oh' In een der leeszalen van de universiteit; kwam een roodharige meisjesstudente, gekleed in een groen truitje, op de Britse premier toe, terwijl ze luid en kennelijk trots uitriep: We hebben vijf j miljoen boeken in onze bibliotheek! Maemillan keek het meisje een beetje verbaasd aan, glimlachte zwakjes en zei „Oh". Overigens heeft de Engelse gast gisteren gezorgd voor uitbreiding van de uni versiteitsbibliotheek. Hij gaf de reetor de verzamelde werken van Shakespeare in vier kostbare rood leren'banden. Het menu van het diner in de Britse ambassade dat Maemillan premier Kroesjtsjef en andere hoge leiders van de Sowjetunie aanbood, vermeldde typisch Engelse gerechten. Er werden Franse wijnen bij geschonken. LONDEN (A.P.) Engeland be reidt zich voor op de nieuwe „Mac- mode". Reeds gisteren waren op een herenmodeshow in Londen prach- i tige witte bontmutsen te bewonde ren, en diverse firma's maken over uren om aan de verwachte vraag te voldoen. De witte bontmuts waarmee Maemillan de Russen zo voor zich ingenomen heeft moet volgens een Engels blad „in tien minuten meer gedaan hebben voor de Brits-Russi sche betrekkingen dan wekenlange diplomatieke gesprekken." De muts zelf, die misschien het prototype van de nieuwe herenmode is, heeft dertig jaar lang in de mot- tenballen gelegen: Maemillan kocht het hoofddeksel toen hij in 1929 een vakantiereis naar het hoge noorden maakte. Van onze correspondent LONDEN Guy Burgess bijna acht jaar geleden sa men met zijn collega van het Foreign Office Donald Maclean naar de Sovjetunie vluchtte, wil graag een Brits vrijgeleide hebben om in Engeland een bezoek te kunnen brengen aan zijn 70-jarige zieke moeder. Burgess heeft dat duidelijk laten door schemeren tijdens gesprekken met En gelse journalisten die op het ogenblik in Moskou het bezoek van premier Maemillan verslaan. Hij heeft o.a. een ontmoeting gehad met Randolph Chur chill. De staf van premier Maemillan in Moskou heeft tot nu toe nog geen en kel verzoek van de 47-jarige Burgess, om toestemming te krijgen voor een reis naar Engeland ont vangen. Het is trou wens de vraag of Maemillan wel een boodschap van een vroegere employé van het ministerie van buitenlandse zaken, die naar het buitenland is uitge weken, in behande ling kan nemen.' De Britse regering heeft het nimmer onder stoelen of ban ken gestoken dat Burgess en Maclean zich aan spionage hebben schuldig ge maakt. Burgess is bang dat men hem bij binnen komst in Engeland zijn paspoort zal afnemen. Hij wil dus van tevoren ze ker zijn dat men hem ook weer zal laten vertrekken. Ik heb nu eenmaal besloten om hier te wonen en te wer ken, zei hij zondag tegen Britse jour nalisten. GEEN AANVRAAG LONDEN (Reuter) Een vertegen woordiger van het Britse ministerie van koloniën zal nog deze week naar Njassa- land vliegen voor besprekingen met de goeverneur, sir John Armitage. Er zijn j sinds de anti-blanke relletjes van vori- i ge week geen incidenten meer gemeld, maar de toestand in dit gebied blijft ge- j spannen. De burgerwacht van Zuid-Rho- desia is onder de wapens geroepen om de troepen te vervangen die naar Njas saland gestuurd zijn. Vele planters, die in afgelegen gebieden wonen, hebben 1 uit voorzorg hun vrouw en kinderen naar de stad gezonden. In een rumoerige zitting van het parlement van Njassa land heeft' een der kamerleden uitge roepen dat van nu af iedere blanke in dit gebied als een vijand beschouwd moet worden. Njassaland. Noord- en Zuid- Rhodesia vormen een federatie, doch Njassaland wil zich hieruit losmaken omdat in de beide andere gebieden een blanke meerderheid bestaat. In Njassa land vormt de Europese bevolking slechts een kleine minderheid. GUY BURGESS wil terug naar Engeland I Het Foreign Office in Londen deelcTe maandag koeltjes mee dat er geen aan vraag van de heer Burgess was ge weest voor een nieuw paspoort. Een woordvoerder beaamde een opmerking van een der aanwezige journalisten, die er op wees dat Burgess' paspoort in elk geval verlopen moet zijn. ï)e vlucht van Burgess en Maclean in mei 1951 heeft destijds bijzonder veel opzien gebaard. Vergeefs heeft de Britse geheime dienst geprobeerd de twee vluchtelingen te achterhalen. Ook de buitenlandse veiligheidsorga nen konden de mazen van het net waardoor zij ontkwamen niet dichten. Pas in februari 1956 lieten de twee oud-employé's van het Foreign Office weten dat ze in Moskou waren. Nie mand had er eigenlijk aan getwijfeld dat ze hun heil in de Sowjetunie ge-; zocht hadden. De twee gaven in 1956 toe dat ze com munist waren. Reeds tijdens hun stu diejaren waren ze het geweest en ook later, toen ze al op buitenlandse za ken werkten. Vanzelf waren ze daar door in conflict gekomen met de bui tenlandse politiek van hun land. Zie voor het bezoek van Guy Burgess aan onze verslaggever Randolph Churchill pag. 5. Australisch parlementslid SYDNEY (Reuter/U.P.I.) „Nieuw- Guinea is niet meer van vitaal belang voor de veiligheid van Australië". Dat heeft het liberale Australische parle mentslid W. C. Wentworth in een vraag gesprek voor de Australische televisie. Luitenant-generaal Gordon Bennet, die in de Tweede Wereldoorlog een Australische divisie op Malakka com mandeerde, heeft onmiddellijk op de woorden van de heer Wentworth ge reageerd: een halfbakken idee, zei jjij. Wentworth had herhaald dat Austra lië zich niet tegen een vreedzame re geling tussen Nederland en Indonesië voor de toekomst van Nederlands Nieuw-Guinea zal verzetten. De nieu we wapens hebben de teorieën over de mogelijkheid van een aanval op Australië doen verouderen, zei hij. Lt.-generaal Bennet daarentegen wees er op dat geleide projectielen niet voldoende zijn om Australië te ver overen. De vijand zou troepen aan land moeten zetten om de verovering te voltooien. Al eerder heeft de generaal verklaard dat het een bedreiging voor de veilig heid van Australië zou zijn ais Indo nesië het beheer over westelijk Nieuw- Guinea zou krijgen. verbond gestelde eisen: nationalisatie vrouw die alleen thuis was bezig gebruik van de installaties en voor de dat de hond door het zoontje van ver van de mijnen en van de gas- en elek- .was met het afstoffen van de schoor- diensten, die het Staatsvissershaven-dachte op het erf en in a'e schuur triciteitsbedrijven. opschorting van van het sluiten van mijnen tot 1 januari 1960. maatregelen om verdere uitbrei-. ding van werkloosheid tegen te gaan. maatregelen ten behoeve van de in- dustriële ontwikkeling en het instellen van planbureaus. De mijnwerkers van de Borinage werd op het hart gebonden te volhar-1 den in hun strijd die niet alleen gaat om het behoud van de Borinage. doch tevens voor de gehele industriële ont-l wikkeling van België van grote bete kenis kan ziin. Op het einde van de betoging zette een muziekkorps de Internationale in. maar ook dat vermocht de geest niet aan te wakkeren. Rustig gingen de betogers uiteen en voor zover wij kon den nagaan kwam het daarna nergens tot ordeverstoringen. De afwezigheid van de Rijkswachters heeft daar stellig toe bijgedragen Het wachten, het voor alle? geduldig wachten, is op nieuwe beslissingen die mogelijk vandaag te Brussel zullen worden genomen. Ook in Charleroi hoorden vele dui zenden stakende mijnwerkers die daar waren, samengestroomd hun vakbonds-1 leiders de nationalisatie van de kolen mijnen en de electriciteitsbedrijven 1 eisen. De stakers, wier aantal omstreeks de 20.000 lag. droegen spandoeken mee, waarop leuzen stonden als „Wij willen ons dagelijks brood", „Wij wensen ■.teenmantel. bedrijf bewees. 1 gelokt. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De consumentenprijs van suiker kan komende herfst met twee cent per kilo worden verlaagd, doordat de voor de oogst 1959 vastge stelde garantieprijs voor de bietenver bouwers bijna twee cent per kilo lager is dan die voor de oogst 1958. De prijs verlaging zal niet vóór 1 oktober wor den toegepast. De nieuwe gegarandeerde suiker prijs bedraagt'61 gulden per 100 kilo witsuiker, onveraccijnst en exclusief omzetbelasting, af fabriek. Hij zal gelden voor een hoeveelheid van ten minste 465.000 ton witsuiker. Wordt meer suiker geproduceerd, dan geldt voor de meerdere produktie slechts garantie als zij voor de binnenlandse consumptie kan worden afgezet. NEW YORK (AP) De New York! Times weet te melden dat ook de pre-' sident van de Sowjetunie, de 78-jarige' maarschalk Worosjilof, heeft behoord, tot de groep van Molotof, Sjepilof, Ma- lenkof enz. die wegens tegen de «partij 1 gerichte activiteit zijn uitgestoten. Hij zou echter zijn hoge post hebben mo gen behouden vanwege zijn leeftijd en de grote populariteit die hij geniet als militair leider uit de oorlog. DORDRECHT (A.N.P.) Het Di- rectoraat materieel landmacht heeft een miljoenenorder geplaatst voor de levering van Willy's jeeps bij de N.V. Kemper en Van Twist te Dordrecht. De vennootschap verwierf kort ge-1 leden de vertegenwoordiging in ons land voor de Willy's Overland fabrie ken. De jeeps zullen in de fabrieken van de N.V. voorheen fa Willem van VIELLACH (U.P.I.) Een twaalf jarig Oostenrijks knaapje is doodge beten door twee woedende buldoggen die hij uit de boomgaard van zijn va- Twist worden geassembleerd. Daarbij der wilde verjagen. zullen op grote schaal onderdelen enDe dieren besprongen hem en vóór materialen, gemaakt door de Neder- i voorbijgangers tussenbeide konden ko- landse industrie, worden gebruikt. 1 men takelden zij hem zo toe dat hij kort daarna overleed. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond te 23.15 uur: Vrij zacht weer met verander lijke bewolking met hier en daar wat regen of motregen. Mati ge en langs de kust af en toe krachtige zuid westelijke wind. MIESJE: Om tóch fit te blijven. 25 februari: zon op 7.37, zon onder 18.11, maan op 21.18, maan onder 8.18. VAN ONZE WEERKUNDIGE MEDEWERKER TyATULRLIJK worden er in deze dagen nog- wel eens vergelij kingen gemaakt met het weer van de vorige week; de mist is nog niet vergeten. Gezegd kan worden, dat dit wederkerig het geval is: de mist is ook ons niet vergeten, ge zien de vele mistbanken, die zich gisteren over ons land bewogen. Er waren echter ook bijzonder grote verschillen: ten eerste was de mist lang zo dicht niet als de vorige week en kwamen er opkla ringen voor en ten tweede was het een stuk zachter. Gisteren werden op de Veluwe elf graden en in IJmui den zes graden als hoogste tempe ratuur gemeten. Gisteravond was het hier en daar nog wat nevelig. Ook waren er veel wolken, maar gelukkig hing er geen echte mist meer. Merkwaardig is verder, dat het gebied van hoge druk, dat de vorige week de oorzaak was van de mist, er nog altijd is: het heeft zich eerst naar het zuiden teruggetrokken, maar is daarna weer naar het noor den opgeschoven, zodat het opnieuw vlak bij ons land ligt. Het breidt zich verder naar het oosten pit, terwijl in het noorden, boven Skandinavië, de barometers dalen onder invloed van een diepe de pressie. Al ligt ons land dan aan de rand van het gebied van hoge druk waarvan het centrale deel boven België en Noord-Frankrijk is gele gen er zal voldoende wind blij ven om dichte mist te weren. De nabijheid van het gebied van hoge druk is er borg voor, dat de regen tot het noorden van het land be perkt zal blijven. De aanvoer van zachte, vochtige lucht blijft nog gehandhaafd, zodat het tijdens de spaarzame plaatselijke opklaringen zelfs voorjaarsachtig zou kunnen worden Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Met een feilloze voorzorgslanding op de nieuwe straatweg AmsterdamRotterdam ter hoogte van Leiden, heeft de 35-jarige sergeant-vlieger Ph. Ensink (24) zijn piper-cub en zichzelf in veiligheid kunnen stellen. Een plotseling opkomende mistbank ontnam hem het zicht een radioverbinding was niet aan boord, zodat de vlieger besloot zo spoedig mogelijk aan de grond te komen. Door middel van heltig zwaaien met de arm wist hij een arbeider te waarschuwen die onmiddellijk de toe stand begreep en het verkeer op een van de twee rij banen ophield. Het toestel werd zonder veel moeite aan de kant van de weg geparkeerd, waarop het verkeer enigszins verbaasd de rit kon vervolgen. DJAKARTA. In maart zal voor het eerst tabak van Indonesië worden ver- scheept naar West-Duitsland. Volgens] het persbureau Reuter gaat het hier om een partij ter waarde van 16 miljoen mark. Indonesische berichten spreken van een partij van 7.000 balen. De tabak zal in Bremen worden geveild. NICOSIA Op Cyprus heerst vreugde: er is een eind gekomen aan het bloedvergieten. Toch is er nog een schot gevallen dat de Cyprioten wellicht nog enig leedvermaak heeft verschaft. Luehtmaarschalk William Macdonald, opperbevelhebber van de Britse luchtmacht in het Midden Oosten zou dé algemene vreugde op het eiland verhogen door het startschot voor een veld loop te geven. Misschien om te laten zien dat hij wel zwaardere wapens gewend was, hield hij het s.artpistool achteloos naar beneden. „Op uw plaatsen. Klaar....!" Toen schoot hij zich in de voet.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1