SUBANDRIO'S VICTORIE IN AUSTRALIË: geen bezwaren tegen akkoord met Nederland PULLES VANHET TONEEL POLITIEMANNEN WACHTTEN IN BED OP OVERVALLERS Schepen botsten in MIST WEL ERKENNING VAN NED. SOEVEREINITEIT OP NIEUW-GUINEA Sadjarwo belooft vergoeding Staking lucht bij MAKARIOS geen rancune Bom stagneert scheepvaart in IJmuiden De Bilt: mist Extraatje voor vogels REDDINGSEXPEDITIE WAS VERGEEFS: VERDWAALDE SCHAATSERS SLIEPEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ernstig ziek Prins Bernhard (nog niet genezen) in Brazilië Beroving boerenleenbank gestrand kleine wereld" SEGNI PREMIER VAN ITALIË Geld in huis Na 10 dagen steeds meer slachtoffers Pyjama over uniform Boor het Fiscus haast zich op verzoek Zie verder pag. 5 raampje Ploertendoder Noorse supertanker te water gelaten K.L.M.-ers proberen straalvliegtuig V Hoofdkantoor: Goe*. L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991: Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren; Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189. Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsth Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 5 cent per woord met een minimum van f 1, we Jaar*. No. 1531 Maandag 16 februari 1959 CANBERRA (Reuter) Australië blijft tie Nederlandse soeve reiniteit over westelijk Nieuw-Guiuea en het zelfbeschikkingsrecht van de inheemse bevolking erkennen. Mochten Nederland en Indo nesië echter op vreedzame wijze tot een overeenkomst komen, dan zal Australië zich niet tegen een dergelijke overeenkomst verzetten. Aldus de belangrijkste -ssage in het gezamenlijke In isch- Australische communiqué, aat gis teren na het bezoek van de Indo nesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio, aan Australië, gelijktijdig in Canberra en Djakarta werd uitgegeven. Australische en Indonesische autoriteiten beschre ven Subandrio's bezoek als „een uitstekend succes voor beid-, lan den". Garantie Zeker wordt het bezoek, in Can berra beschouwd als een groot per soonlijk succes voor Subandrio. Hij heeft de garantie ontvangen dat Australië een eventuele Nederlands- Indonesische regeling voor de over dracht van westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië niet in de weg zal staan. Tot Subandrio's befcoek had Australië zich nog nimmer op een dergelijke wijze over dit aspect van de kwestie Nieuw-Guinea uitge laten. In Australische kringen zei men gisteravond dat Australië nog steeds krachtig de Nederlandse soeverei niteit over westelijk Nieuw-Guinea steunt. Men gaf echter toe. dat de verklaring dat Australië een vreed zame regeling niet in de weg zal staan, een verzachting betekent van het Australische standpunt. Men meende dat die wijziging alleen mogelijk is geworden door Suban drio's stellige verzekering dat Indonesië nimmer geweld 'Zou ge bruiken om westelijk Nieuw-Guinea in handen te krijgen. Voorbehoud Het voorbehoud dat een oplossing voor de kwestie Nieuw-Guinea uit sluitend met vreedzame middelen dient te worden nagestreefd, is overigens ook nog eens uitdrukke lijk in het gezamenlijke communi qué neergelegd. In het communiqué wordt voorts veel gezegd over ver sterking van de vriendschappelijke betrekkingen tussen Indonesië en Australië, onder andere door een cultureel verdrag (dat nog moet worden uitgewerkt) en verruiming van de samenwerking in het kader van het Colombo-plan. Minister Subandrio toonde zich in een televisieuitzending (het werd uitgezonden na zijn vertrek uit Australië naar Nieuw-Zeeland) al meteen zeer optimistisch. „Wij me nen dat wij de kwestie Nieuw- Guinea vreedzaam en door middel van onderhandelingen met Neder land kunnen regelen", zei hij. Indo nesië heeft meer hoop gekregen, vervolgde hij, omdat er over is geredetwist in de Tweede Kamer en omdat de Nederlanders de wijs heid van het beleid van hun rege ring ten opzichte van Nieuw- Guinea betwijfelen. Het Nederland se volk, meende hij, wenst zijn leger niet buiten zijn landsgrenzen te zenden. Uitnodiging Premier Menzies van Australië, intussen, heeft een uitnodiging om een bezoek aan Indonesië te bren gen aangenomen. Hij hoopt in okto ber naar Djakarta te kunnen reizen. Minister Subandrio heeft ook de Australische minister van defensie, John Cramer, voor een bezoek uit genodigd. Na de laatste ontmoeting die de Australische minister van buiten landse zaken, Casey, in zijn land huis met Subandrio had, verbood hij de journalisten Subandrio vra gen te stellen over de nationalisatie van Nederlandse ondernemingen. „Dat zou de goede sfeer, die door het bezoek van Subandrio is op gebouwd, kunnen bederven", zei hij. SAO PAOLO, Brazilië (AFP, AP, UPI). Een nog niet van zijn griep aanval herstelde prins Bernhard heeft zaterdagavond, bij zijn aan komst op het vliegveld van de Bra-: ziliaanse stad Sao Paolo, de journa listen verrast door vloeiend Portugee.s jte spreken. DJAKARTA (Reuter). De Indone- sische minister van landbouw, Sadjarwo, heeft zaterdag medegedeeld dat scha- devergoeding zal worden betaald voor de Nederlandse ondernemingen, die worden genationaliseerd. Daarbij zullen de be palingen van het internationale recht in acht worden genomen, zei hij. In de nationalisatiewet wordt gezegd dat de^ schadevergoeding zal worden vastgesteld door een bij afzonderlijke wet in te stellen commissie, ^aar- van de leden worden aangewezen door de Indonesische regering.. In diezelfde afzonderlijke wet zou worden bepaald hóe de schadevergoeding zou worden uitbetaald. President Soekarno en minister van buitenlandse zaken Subandrio hebben vorig jaar beiden verklaard dat Indo nesië geen schadevergoeding zal beta len voordat Nederland zich bereid ver klaart westelijk Nieuw-Guinea aan In donesië over te dragen. KOPENHAGEN. Voor de eerste maal in de tienjarige geschiedenis van de Scandinavische luchtvaartmaatschap pij S.A.S., die onder gemeenschappelijke Zweedse, Deense en Noorse controle staat, bestaat het gevaar dat alle 72 vliegtuigen van deze maatschappij en van de daarbij aangesloten maatschap pij voor de Zweedse lijnen, in de han gars blijven staan. Er is een conflict tussen de piloten- organisatie en de S.A.S. over hogere lonen voor het vliegend personeel dat dienst gaat doen op de dit voorjaar in bedrijf komende vliegtuigen met straal aandrijving en over verkorting van de werktijd. De Scandinavische piloten hebben zich tot de Amerikaanse pilotenorganisatie gewend om financiële ondersteuning bij een te verwachten staking. Volgens de internationale voorwaarden kunnen die luchtvaartmaatschappijen, die nu reeds op Scandinavië vliegen, waaronder ook de K.L.M. de vluchten overnemen die door het uitvallen van de S.A.S. niet worden gemaakt. Er zal echter voor 1 maart nog een vergadering worden ge houden om de partijen nader tot elkaar te brengen. LONDEN (Reuter) Honderden Cyprioten hebben gisteren de leider van de Griekse Cyprioten, aartsbis schop Makarios, uitbundig begroet op het Londense vliegveld. Hij is naar Londen gekomen op uit nodiging van de Britse regering om namens de Griekse Cyprioten deel te nemen aan de conferentie over Cyprus, die daar morgen begint. De aartsbisschop zei met een open geest naar de conferentie te zijn geko men: hij voelde slechts vriendelijkheid, vooral voor hen ..met wie enige .tijd minder goede betrekkingen hebben be staan." Makarios werd op het vliegveld ver-, welkomd door een vertegenwoordiger: van het Britse ministerie van buiten-, landse zaken en door de Griekse am bassadeur. Eisen nieuwsdienst WASHINGTON President Eisen hower heeft de diplomatieke wereld in rep en roer gebracht door zater dag na een bezoek aan minister Dul- nes in het militaire hospitaal te Washington officieel te verklaren dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken opnieuw aan kanker lijdt en voorlopig met ziekte verlof zal blijven. Men zal proberen hem door bestraling te genezen. Ont roerd zei Eisenhower: „Wij bidden allen dat de operatie en het verdere verloop van de behandeling met succes zullen worden bekroond." Het is de tweede maal in twee jaar tijds dat de zeventigjarige Dulles aan deze kwaal lijdt. De eerste maal heeft men hem geopereerd en toen hij het ziekenhuis verliet verklaarden de dok ters dat hij geheel genezen was. ONDERZOEK Hij was nu in het ziekenhuis voor een hernia-operatie en officieel was bekend gemaakt dat hij na drie weken weer als genezen ontslagen zou kun nen worden, op voorwaarde dat de be handelende geneesheren geen sporen van terugkeer van de destijds weg genomen gezwellen zouden vinden. Met het onderzoek dat nu noodzake lijk is geworden zullen ook drie weken heengaan Pas na het verstrijken van die tijd ?al er een beslissing worden ge nomen over de toekomst van Dulles' ministerschap. Er bestaat, aldus ver luidt in Washington, een goede kans dat de bestralingstherapie Dulles in staat zal stellen nog enige jaren lang zijn moeilijke en zware ambt althans ten dele te vervullen. De dokters over wegen geen tweede operatie. Zij hopen door bestraling de ziekte in toom te kunnen houden. ADVIESRAAD In de Amerikaanse pers, die, hoe zij ook verder over Dulles' capaciteiten mag oordelen, met waardering spreekt over zijn ongelofelijke ijver, wordt het in hoge mate betreurd dat de minister juist op dit belangrijke ogenblik in de wereldpolitiek voor geruime tijd van het toneel moet verdwijnen. De Nfew York Times stelt voor een adviesraad te benoemen die president Eisenhower raad moet geven op het gebied van de buitenlandse politiek zolang Dulles daartoe niet in staat is. Overigens een prachtig compliment voor de minister: men zou een gehele adviesraad nodig hebben om zijn per soon te vervangen! In het buitenland hebben de reacties op het nieuws uit Washington dezelf de strekking. Plotseling schijnt ieder zich te realiseren hoezeer de positie van het Westen in de koude oorlog samenhangt met de figuur van John Foster Dulles. Alle kritiek op zijn poli tiek en zijn inzichten is met één slag verstomd. Dulles' werk wordt voorlopig over genomen door Christian Herter, die zelf zeer zwak van gezondheid is. Hij heeft reeds te kénnen gegeven dat hij bereid zou zijn Dulles' taak volledig op zijn schouders te nemen wanneer Eisenhower hem zou dat vragen. Hij weet echter heel goed dat hij het zelf slechts kort zou kunnen volhouden. Vermoedelijk zou de voorkeur van de president uitgaan naar de veel jon gere Douglas Dillon. Herter is 63 en Dillon pas 49. Verder zouden mogelijk nog in aanmerking komen John Mc- Cloy, generaal Gruenther en Henry Cabot Lodge. Kort na zijn aankomst reed de Prins naar het Palais des Champs Elysées, dat hem voor de duur van zijn bezoek aan Sao Paolo ter beschikking is ge steld. Dat de Prins nog niet geheel is ge nezen, bleek later op de avond. Een re ceptie van de. gouverneur van Sao Paolo, Carvalho Pinto, en een banket dat op de receptie volgde, heeft hij niet kunnen bijwonen. Wel was hij later aanwezig op een intiemere receptie, waar hij op advies van de dokter slechts thee dronk. De arts, die de Prins verzorgt, vreest geen verdere complicaties. Koffie is de Prins voorlopig verboden. Zijn voor naamste voedsel bestaat uit bouillon en kippesoep. De Prins was uit Asuncion in Para guay opgehaald met een toestel van de Braziliaanse luchtmacht. Het toestel maakte een tussenlanding in de Brazi liaanse provincie Parana, waar veel Ne derlandse emigranten hem welkom heet ten. Gisteren en vandaag zou de Prins boerderijen en Nederlandse nederzettin gen bezoeken. Morgen brengt hij een bezoek aan twee Nederlandse fabrieken, die van Philips én Organon. Morgen middag zal hij doorreizen naar Rio de Janeiro. DJAKARTA (Reuter). In Noord- Sumatra zijn thans vijf Britse planta ges door plaatselijke autoriteiten „over genomen". Volgens berichten uit Medan is dat bij twee ondernemingen onder bedreiging met geweld gebeurd. De Britse zaakgelastigde in Djakarta zal vandaag een bezoek brengen aan premier Djuanda om „opheldering" te vragen. Verschuiving naar rechts i ROME (Reuter) In Italië is An- I tonio Segni gisteren premier van de regering geworden. Hij is tevens minis- i ter van binnenlandse zaken. Vergeleken bij het vorige kabinet, dat 20 dagen geleden ten val kwam toen premier Fanfani ontslag nam, toont dit kabinet een duidelijke verschuiving naar rechts. Segni, die de stuwende kracht was van Italië's landhervorming in de jaren na de oorlog, is reeds eerde,r premier geweest: in 1957 en 1958 stond hij aan het hoofd van een coalitieregering. Hij I wordt als vooruitstrevend beschouwd. Minister van buitenlandse zaken in de I nieuwe regering is Giuseppe Pella, een der meest vooraanstaande figuren van ide christen-democratische rechtervleugel. Ook hij is al eens premier geweest, na melijk in 1954. De linkervleugel van zijn j eigen partij bracht hem toen ten val. Eigen nieuwsdienst MAASLAND In het tweeper soons bed, waar zij vast gere kend hadden de 28-jarige kas sier van de Maaslandse Coöpe ratieve Boerenleenbank Fran- ciscus Muyselaar en zijn 24-ja- rige echtgenote Truus in diepe rust te zullen vinden, troffen twee inbrekers zaterdagnacht een paar rijkspolitiemannen aan: luitenant J. Frackers uit Den Haag en wachtmeester eerste klas J. Th. Ammerlaan uit Pijn- acker. Hun schrik was groot, te meer toen de politiemensen overeind kwamen en de 26-jarige Leidenaar T. V. en zijn collega W. S. (35 jaar) uit Den Haag duidelijk maakten dat zij het wa pen waarmee zij de kassier bui ten westen hadden willen slaan om de sleutel van de kluis mees ter te worden, beter konden op bergen. V. trok spierwit weg en S. liep rood aan vooral omdat zich onder de tafel in de slaapkamer nog een derde niet te onderschatten tegenstander ken baar maakte: adjudant J. Soer uit Den Haag. Even later kwam van de Kerkweg voor het bankgebouwtje het bericht, dat lid drie van de overvallersbende ook was ingerekf d: de 44-jarige Hage naar A. A. A. H., alias „Dolle Dries", een bekend straatvechter, die met zijn handen in de hoogte voor een wacht meester stond en zich gewillig liet boeien en fouilleren Hiermee klapte het valletje al geruime tijd openstond in Maasland en waardoor de politie een paar zware jongens in handen kreeg met wie zij nog verscheidene zure appels heeft te schillen op het stuk van inbraken en kleine overvallen. Late busreizigers uit Maasland was het al een paar keer opgevallen, dat vrijdagsavonds, als de melkcenten en tuindersgelden van zo'n duizend leden der Boerenleenbank in de brandkast waren gedeponeerd, een paar mannen met een zwarte auto rondscharrelden in de buurt van het gebouwtje, dat er aan het begin van het dorp wat een zaam bijstaat. De politie besloot een val op te zetten. In de late avond verzamelden zich zeven rijkspolitiemannen in de bank. Twee hunner kropen met de pyjama over het uniform en de laarzen nog aan in het echtelijke bed, een derde wrong zich onder de huiskamertafel, die voor dit doel in de slaapkamer was gehaald en de overige bleven in de huiskamer en het kantoortje van de bank achter. Om twaalf uur ging het licht uit en werd er een spreekverbod uitgevaar digd. Alleen wat laat straatrumoer en de klok en af en toe een zucht van de verontruste kassier zwierven door het donkere gebouwtje, dat vroeger een school is geweest en nog maar één maand door het pasgetrouwde echtpaar Muyselaar werd bewoond. Er waren geen vuurwapens in huis, behalve in de zak van de man, die onder de tafel zat voor een geval van uiterste nood. HAMBURG (Reuter) Terwijl i Groot-Britannië en Skandinavië ge- noten van stralend zonnig weer, kwam in grote delen van West-Europa het dicht, dat j lucht- en scheepvaartverkeer het af- 4JET AFGELOPEN weekeinde is de mist op verscheidene plaatsen van ons land nog dikker geweest dan in het begin van de nu tien dagen durende mistperiode. Toen sprak men al van de „dikste mist sinds mensen heugenis". De gevolgen zijn ernstig, hier en daar rampzalig geweest. Tenminste vijf mensen hebben door de mist het leven gelaten. Het scheep vaartverkeer is nog ontwricht. Aan varingen en verkeersongelukken zijn niet uitgebleven. Verscheidene provin ciale busdiensten zijn lamgelegd, veer diensten gestaakt. Op de vliegvelden en in de havens beleeft men zenuw slopende uren. TWEE VERDRONKEN DE DODEN vielen in Sas van Gent, bij Opheusden, bij Amerongen en in Someren (Nb.). Bij Sas van Gent reed zaterdagavond in de dichte mist een auto met drie Belgen het kanaal van Gent naar Terneuzen in. In de auto zaten de zestigjarige bankbediende i A. Depaepe, zijn vrouw en de 29-jarige! tuinder M. Snoeck, allen uit Gent. Mevrouw Depaepe, die achterin zat, kon het portier, dat toevallig niet goed was gesloten, gemakkelijk openen nog voor de auto in het water terecht kwam. Zij liep geen letsel op. De heer Snoeck, de chauffeur van de auto, kon ook naar buiten komen. Hij stond op zijn wagen en wilde naar de kant springen. Misleid door de dichte mist sprong hij echter juist in DEN HAAG. Het ministerie van financiën zal. voortaan het bij voorlopi ge aanslag of bij voorheffing te veel betaalde aan inkomstenbelasting of pre- mie-A.O.W. op verzoek sneller terug be talen. De belastingplichtige, die van die mo gelijkheid ebruik wil maken, moet aan de voorzijde van zijn aangiftebiljet een .erzoek hechten, aan de inspecteur ge-: richt, om de vaststelling van de defini tieve aanslag zoveel mogelijk te bespoe digen. Als het terug te geven bedrag aan inkomstenbelasting en premie-A.O.W. samen groter is dan ho-derd gulden, i zal de inspecteur aan het verzoek vol-1 doen. I Hoewel het bij de staking in de Borinage nergens tot bloedvergieten is gekomen, gaat het er tamelijk uw toe. Overal zijn wegversperringen opgericht zoals deze. Terwijl de gendarmerie die weer uit de weg ruimt werpen de stakers een eindje verder nieuwe barricades op. de tegenovergestelde richting, het ka naal in. Hij verdronk. Toen de auto werd opgehaald bevond zich daarin nog het lijk van de heer Depaepe. TEGEN TREIN DE 74-JARIGE bromfietser G. Jansen uit Opheusden reed zaterdagmiddag op de onbewaakte overweg van zijn woon plaats tegen een trein en was op slag dood. Hij had de trein in de mist niet opgemerkt. Een ander slachtoffer van de mist was de 37-jarige J. E. van R. uit Someren. Hij was van zijn brom fiets gevallen. Een automobilist een arts, die ondanks de mist naar een patiënt moest zag hem niet en reed over hem heen. Van R. was onmiddel lijk dood. Vallende rijp, dat het wegdek glad maakte, deed gistermiddag een auto slippen even buiten Amerongen. De wagen reed tegen een boom. De 25- jarige chauffeur, W. E. van Z. uit Rhenen, werd gedood. Drie andere in zittenden werden zwaar gewond. MEDISCH S.O.S. DE MIST heeft bijna het leven ge kost aan de zeventienjarige Louis Balzer uit Kummersfelt, een opvaren-: de van het Duitse schip Peter Ahrends Het schip ligt al enkele dagen op beter zicht te wachten op de rede van Vlis- singen. Balzer was ziek, maar er kon geen hulp van de wal worden gehaald. Zaterdagmiddag verergerde zijn toe- j stand en er werd een medisch SOS i uitgezonden. Dokter H. C. A. Dettmar, belast met de verzorging van zieken op schepen, besloot het er op te wageh. Na een uur zoeken in de dichte mist wist hij de Peter Ahrends te bereiken. De jongen werd naar het ziekenhuis gebracht, waar onmiddellijk zijn ern stig ontstoken blindedarm moest wor den verwijderd. Zijn toestand is nu goed. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN Een uit de oorlogsda- gen daterende bom heeft het scheep vaartverkeer te IJmuiden gister- avond ongeveer drie uur lamgelegd. Tegen half zeven werd de bom opge haald bij het slopen van een meer- stoel in het buitentoeleidingskanaal van de Noordersluis. Personeel van het bergingsbedrijf Van den Akker uit Rotterdam heeft de bom op een dekschuit gezet, die daar na zo ver mogelijk naar de noordkant van het vaarwater werd gebracht. Urenlang werd het scheepvaartver- keer toen stilgelegd, in afwachting van j deskundigen. Een politieman meende toen dat de bom. die ten slotte gedu- j rende vier maanden ondanks alle oprui- mingswerk in de buurt niet is ontploft, ook nu wel niet veel gevaar op zou le veren. Vijf schepen, die in de sluiskolk lagen te wachten, zijn daarop uitgeva ren. De dekschuit met de bom 1a vannacht naar de Haringhaven gesleept en over geladen op een vrachtauto van de Konink- j lijke marine. Vandaag zullen marinedes- kundigen het projectiel onschadelijk, maken. Tussen half twee en kwart voor twee kwam de gefluisterde boodschap uit het achterhuis, dat het wild op komst was: er wrong zich een man door het raampje van het toilet, dat met grote hoffelijkheid was opengelaten. Hij liep door de gang naar de voordeur en liet een kameraad binnen. De deur viel stil in het slot terug. Even kraak te de gangvloer en toen draaide de deur van de slaapkamer open, stotend tegen de tafel. Op het moment dat de beide indringers een zaklantaarn aankinpten en één hunner de vermeende, kassier met een vuistslag of een tik met een schroe vendraaier buiten gevecht wilde stel len, verrezen de beide geüniformeerde „slapers" uit de echtelijke sponde en dook de adjudant onder de tafel van daan. Zij zagen twee mannen met nylonkousen over het gezicht getrok ken en wisten, dat hun opzetje ge slaagd was. Het duo werd vlot ingerekend en in af wachting van de politie-auto in de gelopen weekeinde vrijwel tot stil stand. Aan de Duitse kust zijn dit week einde zes schepen betrokken geweest bij aanvaringen in de mist. De Duitse motorkustvaarder Kehr Wieder, 123 ton, zonk direct na een aanvaring met het 2035 ton metende Zweedse schip Liana nabij Kiel. Slechts één van de drie opvarenden werd gered, de an deren worden vermist. Een Noorse tanker, de Siranda, en het Griekse vrachtschip Argo Delos, beide ruim 10 000 ton, liepen bij een aanvaring schade boven de waterlijn op. Zij zullen in Kiel in dok gaan. Op de Elbe werden een Deens en een Pools schip beschadigd bij een aanvaring, doch beide schepen kon den hun reis voortzetten. AMSTERDAM Op de werf van de Nederlandse dok- en scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam is gisteren de Noorse supertanker Borgholm te water gelaten. Het is een enkelschroef tu'rbinetank- schip met een draagvermogen van 39 duizend ton. De Borgholm is gebouwd voor de rederij Fred. Olsen en Co. te Oslo. die op dezelfde werven al een zus terschip heeft laten bouwen. Het schip krijgt een afwijkend model schoorsteen, gekozen om het nadeel te ondervangen van het roetblazen. dat re- I gelmatig op dit soort turbineschepen 'moet gebeuren. MOSKOU (Reuter) De Russische president Worosjilof heeft het bezoek, dat hij deze maand aan Indië zou bren gen, afgezegd. Het Russische pers bureau Tass verklaart dat dit wegens gezondheidsredenen gebeurde, doch geeft geen*verdere bijzonderheden. huiskamer vastgehouden, terwijl de buitenwacht zich over chauffeur Dolle Dries ontfermde, die wat minder vlot tot capituleren was te bewegen, ge sterkt als hij zich voelde door een ploertendoder. „We hebben gegokt maar verloren", was het bescheid van de heren, die voorlopig in de cellen van de posthui zen te Maasland, en De Lier en in Den Haag werden opgeborgen. Een serie inbrekerswerktuigen en een paar hoeden werden in beslag geno men. Zij zijn inmiddels voorgeleid voor de officier van justitie in Rot terdam. Eigen nieuwsdienst LOOSDRECHT Vier rijkspoli tiemannen en vier Loosdrechtse burgers, uitstekende kenners van hun plassengebied, hebben in de nacht van zaterdag op zondag een levensgevaarlijke expeditie onder nomen op het ijs van de Loos drechtse plassen. Ruim vier uur hebben zij in het aardedonker gezocht naar twee ver miste jongens, de veertienjarige Arnoud Klap uit Nieuw-Loosdrecht en zijn vriend, de zeventienjarige Ben Fritz uit Naarden. De jpngelui waren zaterdagavond omstreeks zes uur bij vrij dikke mist in Nieuw-Loosdrecht de plas sen op geschaatst met de bedoeling naar Oud-Loosdrecht te rijden. Onderweg zijn zij in de mist en de duisternis verdwaald. Toen de moe der van Arnoud Klap zaterdagavond om half tien nog niets had gehoord, alarmeerde zij ongerust de politie, die de reddingsexpeditie organi seerde. Tot over half drie in de nacht heeft zij gezocht en gespeurd over de toen letterlijk onafzienbare ijs vlakte. Onverrichterzake moesten de mannen terugkeren. Juist toen gistermorgen een tweede expeditie zou vertrekken kwam het bericht binnen dat de knapen veilig thuis waren gekomen. Zij waren in het donker schaat send, soms zo bleek naderhand langs diepe wakken, bij een zomer huisje in de Kalverstraat beland. Zij hadden een ruitje gebroken en waren toen naar binnen geklommen en daar maar gaan slapen, te meer omdat zij er ook nog bedden en dekens in vonden, 's Morgens vroeg waren zij weer opgestapt. o o AMSTERDAM. Donderdag zullen de president-directeur van de KLM. de heer I. A. Aler, en de directeur mr. J. van der Wiel in Californië een vlucht met het Douglas DC-8 straalverkeersvlieg- tuig maken, waarvan de KLM er acht in bestelling heeft met optie op nog vier. Het K.N.M.I, In De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur. Overwegend droog weer met bijna overal mist of laaghangende bewolking. Wei nig wind. Mid- dagtemperaturen enkele graden boven nul. MIES JE: Bin nenblijven maar. 17 febr.: zon op 7.54, zon onder 17.56; maan op 12.18, maan onder 3.16 winteivoedei'ing brood LELYSTAD (ANPi Een dierenambulance van het Comité vogels heeft de vogels van Oostelijk Flevoland gisteren een lading en graan bezorgd, Rondom Lelystad werden de vogels al een paar dagen gevoerd maar Si» was met voldoende meer. Daarom hebben leden van de afdelingAmersfoort van het comité, samen met inwoners van Lelystad, over een afstand ran ongeveer vijftig kilometer van Harderwijk tot Kamperhoek roer geetrooSk I

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1