Oud ambacht nog springlevend Hedeb0 K2r zonder kringen Jeugdlectuur KATTENPROBLEMEN Butterfly doe er dan toch iets aan allerlei nare luchtjes bederven overal in huis de frisse atmosfeer. VERNIETIG ZE VLUG inwrijven laten drogen afborstelen In Parijse etalages al natuurlijke modelijn Dieuwke Aalbers-Kollewijn: kunstboekbindster Sterren in naaldkant om zelf te maken een nieuwe make-up Zaterdag 14 februari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Advertentie door Rita Beukman MET de nieuwe modelijnen voor de lente, op een natuurlijk 'silhouet af gestemd, kan men in Parijs reeds in vele boutiques en waren huizen kennis maken. Dat komt doordat de toonaangevende Fran se confectiefabrikan- ten een goede intuïtie voor de ontwikkelings mogelijkheden van de mode hebben gehad. De tendensen die de couturiers tot basis van hun nieuwe ontwerpen kozen, waren ook voor hèn het richtsnoer bij het samenstellen van de lentecollecties. Die Franse top-con- fectionairs voelden aan dat men niet meer op Empire moest wedden en zij lieten dat dan pok na. Voor de Fran- gaises maakten zij reeds voorjaarsjurken, met de taille weer op haar plaats! Daardoor kan er nu in de Parijse etalages reeds voorjaarskleding staan, oie ,,bij is wat de nieuwste modelij nen aangaat. Kijkt u maar naar de loto s, zij tonen u wat het gevolg is van de terugkeer naar een natuurlijk silhouet, al zijn dit confectiemodellen. I AE SQUARE LOOK die onder andere ^de pakjes een ander aanzien gaat geven, signaleerden wij ook herhaal delijk toen wij als afwisseling op de shows van de couture, in Parijs ook eens gingen bekijken wat de belang rijkste Franse confectiefabrikanten voor 1959 brachten. Die Franse confectie blijkt de rich ting waarin de mode zich zou gaan ontwikkelen feilloos te hebben aange voeld. terwijl in ons land helaas in de collecties voor 1959. welk een ver zorgde indruk die ook mocht maken, Empire nog de doorslag blijft geven. Wij hebben er reeds herhaaldelijk op gewezen. wq^in Frankrijk kan is ook. in'ons land mogelijk! Dan dienen Overal zijn Empire-vari- aties voor de lentesorterin gen naar de winkels onder weg. terwijl over de gehele wereld kranten en tijd schriften hebben verkon digd: Lentemode 1959, Em pire verdwenen, terugkeer naar een natuurlijk silhou et! ''TAILLE weer op haar 1 plaats, de mode gaat de markante plaatsen van de vrouwelijke gestalte weer duidelijk accentueren, Squa re Look, bredere schouders als algemeen uitgangspunt; die kenmerken van de nieu we lentemode werden u in het Algemeen Dagblad reeds 1 voorspeld, lang voor de couturiers in Parijs hun col lecties toonden. Met voldoende mode-in tuïtie als achtergrond had de Nederlandse confectie dat óók kunnen voorzien. Hoe belangrijk is dat niet voor de Nederlandse vrouw, die nu als zij gaat winke len voor haar lentegardero be, nog herhaaldelijk met Empire zal worden gecon fronteerd, terwijl die voor de mode echt van de baan Spuare Look (foto links), Man telpakjes met verbrede schou ders, de Franse conrectie is óók reeds zo ver! Weer een taille; ceintuur op haar plaats (foto rechts), twee japonnen van Pierre Billet. Fleurige zomerjurken met wü- de rokken en een heel vrouwe lijke lijn (foto onder). Ook deze modellen troffen wij aan bij Billet. helpt direct tegen etensvlekken, vet teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royale tube f.1,95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Mareret Astor-Mouson-Blendax Tot de twee enige Nederlanders die deze meestertitel mogen voeren, be hoort Dieuwke Aalbers. De tweede kunstboekbinder in ons land, die de ze letters achter zijn naam mag plaat sen. is de heer B. Aalbers, haar man. In het huis aan de Vliet in Voorburg waar dit meester-echtpaar woont, is het oude ambacht van de boekbind- kunst nog springlevend. Dc zacht glan zende, perkamenten en Iedere ruggen vart de boeken, die in dichte rijen in Amsterdam de bakens ech ter te worden verzet. Dan dient men namelijk in te zien. dat men als confec- tiefabrikant tegenwoordig niet meer kan volstaan met zich naar de ontwerpen van enkele couturiers te richten, om daar dan de eigen collecties, die eerst een half jaar later uit komen. op af te stemmen. Het gaat nu om heel andere in zichten. wil men actueel kun nen zijn. [N DEZE TIJD moet een -*■ confectionair over een even sterke feeling voor de ont- wikkelings-tendensen van de mode beschikken, als de ge middelde couturier. Jolo cou ture, die dat wel' zo aanvoelt, is bijvoorbeeld mede daardoor elk seizoen een uitblinker, wat de actualiteit aangaat. Alleen met die .feeling als achtergrond kan worden voor komen wat nu in ons land ge beurt. t i RAGIELE sterren, opengewerkte hartjes en spinnenwebben uit ff fijne draden gewevenzijn de belangrijkste motiefjes, waarin de typisch Deense Hedebp-techniek gewoonlijk wordt uitge voerd. Op een ovaal kleedje in fijnwit linnen schakelde mevrouw Koese-Tammeling die eenvoudige figuurtjes aaneen, als voorbeeld van de fraaie resultaten die men met die oude techniek in naald-1 kant bereiken kan. Het grondprincipe van de motiefjes op dat kléédje toegepast, gaan wij hier voor u bespreken. Voor het maken van zo'n heel fijn borduursel behoeft men geen expert te zijn, een paar goede ogen en een beetje geduld hebt u er echter wel bij nodig. Met wat fantasie kan men bovendien ver schillende variaties bedenken op het grondpatroon en deze eventueel combineren met Engels borduur- werk, zoals bij deze techniek dik wijls wordt toegepast. ALS materiaal gebruikt u fijn, wit linnen en als werkdraad frivolité ol haakgaren (geen borduurkatoen) i No. 70 of dunner, ten slotte nog een heel dunne naald. Ons eerste motief je is een niet te groot rondje, bij voorbeeld getekend om een dubbeltje. Op dc potloodlijn rijgt u met heel fijne steekjes tweemaal het cirkeltje rond, de tweede keer de steekjes op nemend, die u de eerste keer hebt laten liggen, zodat een aaneengeslo-1 ten geheel ontstaat. De werkdraad laat u hangen. Deze rijgsteekjes voorko-l men dat het figuurtje later eventueel' gaat rekken. Met een heel scherp schaartje) wordt het rondje vervolgens straals gewijze vanuit middelpunt tot de rijg draad ingeknipt en de puntjes stuk' voor stuk naar achteren gevouwen, zo dat de rijgsteekjes precies op de j rand zitten. Op de plaats waar de werkdraad hangt, neemt u nu van achter naar voren een heel klein) steekje in de stof op, haalt de draad' niet helemaal door, neemt de open, niet gedraaide lus van achter naar! voren op en trekt de steek stevig aan. Met een kleine tussenruimte eerst! weer een steekje in de stof en dan! de open lus opnemen, aantrekken en-) zovoort. tot u het cirkeltje rond bent. Door de beginsteek van achter naar voren op te némen, wordt die eerste toer ..vasten", die de basis van de verdere vulling vormt, gesloten. De tweede toer bestaat uit een, rondje lossen", op precies dezelfde I wijze gewerkt alleen minder stevig! aangetrokken. In plaats van het' steekje dat bij de eerste toer in de, stof werd opgenomen, neemt u nu dei lussen van die eerste toer op. Omdat het rondje echter steeds kleiner' ligt, waarna twee of driemaal om de draad wordt teruggeslingerd naar het beginpunt, waar de spijl in de stof- rand wordt vastgezet. Links en rechts nog twee spijlen maken, die u bijvoorbeeld ir^ hetzelf de punt laat beginnen. Door een draad driemaal te spannen en daarop aaneengesloten Hedebpsteekjes, dus een toer vasten" te werken, ont staan dikke spijlen. 'TER afwerking van zo'n kleedje in fraaie Deense techniek vervaar digt u een kantje in dezelfde stijl. De zoom wordt daarbij slechts eenmaal ingeslagen en omgeregen. U werkt nu bijvoorbeeld twee centimeter ,,vas-| ten", neemt met dezelfde draad in het midden een steek op, zodat er een boogje op de laatste centimeter ontstaat, dat- daarna nog tweemaal wordt gespannen. Op dat driedubbele boogje wordt een toer vasten" gewerkt, tot het punt waar u met de volgende twee centimeter Hedebösteekjes op de stof- rand verder kunt gaan, weer een boogje op de laatste helft, enzovoort. Zo maakt u langs de zoom, met tel kens een centimeter tussenruimte, picootjes als fraaie garnering van het kleedje in de Hedebotechniek. wordt, af en toe een lus laten liggen, de steken van de tweede toer zou- den anders te dicht bij elkaar komen te zitten. Voor de onderlinge afstand kunt u ongeveer de hoogte van de steken aanhouden. EEN SPIN MA de tweede toer gesloten te beb- Den. brengt u een spantoer aan door alle ..lossen" van achter naar voren op te nemen, waardoor het kantwerk in het cirkeltje kan worden strakgetrokken Bij het afhechten' loopt u met de draad langs de ste ken naar de stofrand terug en Zet deze daar vast. Kiest u echter voor het werken van de figuurtjes in de Hedebotechniek een flinke draad, zo dat dit, afhechten niet midden in een I motiefje behoeft te gebeuren. Wanneer u het hele rondje met naaldkant wilt vullen en niet, zoals bij het eerste motiefje, een opening in het midden wilt houden, maakt u na de spantoer een spin. Die spin be staat uit een oneven aantal lossen", BENJAMIN HET BERENJONG is een bijvoorbeeld vijf, gewerkt op de span-bekende figuur van de Engelse televi- toer. Dc steken moeten zo groot zijn, i sie, want Benjamin bestaat echt en de; dat ze in het midden bijeengenomen Engelse kinderen weten precies hoe hij, kunnen worden. 'van een Dajak-jager werd gekocht en Wanneer de vijfde steek is ge-1 "laar Engeland werd gebracht. De Ne- maakt en de toer gesloten, begint u!derlandse kinderen kunnen nu ook met om het middelpunt te stoppen, tel-Benjamin kennis, maken door het boek- kens één op één neer. zodat de spin i Je dat Charles Lagus schreef en illu- komt vast te liggen. Het aantal toe-1 stree.rde met vele foto's, die een ver ren kan men zelf bepalen. Bij het,rukking voor ieder kind zijn. Uitgege- afhechten een steek in het spinnetje veTn dool het Wereldvenster te Baarn. opnemen en met de draad weer naar I JjJST HUIS VAN CAROLIEN en CA- de stofrand teruglopen. ROLIEN IN INDIA zijn twee nieuwe kinderboeken in de Grote Brepols Serie. QPflf ftvt 'Uitblinkers allebei, zowel in de presen- OTIJIjEjIi Katie als in de prachtige,, kleuren en aml1??PT Va" "h h "guurtje deKeksTzet al gauw een dom- naaldkant. kunnen behalve een per op enthousisame. Jammer, want spin ook spijlen worden aangebracht,1 deze boeken, waaraan zoveel zorg is ge-! bijvoorbeeld bij een hartvormig mo- geven, verdienen een betere puntiger en tief. Tot de spantoer wordt het fi- geestiger tekst. guurtje gevuld, zoals beschreven voor, Achttien verhaaltjes voor kinderen van; een cirkel, vervolgens wordt de eer- 8 jaar en ouder schreef Christine Mey-i ste spijl aangebracht. Van het punt,ling onder de titel TIEN TEENTJES.' waar u met de laatste toer eindigde, j dat geïllustreerd door A. van Heusden fin het laagste punt aan de boven- uitkwam bij n.v De Arbeiderspers te i zijde van het hartje) spant u de Amsterdam. Het zijn goede, oorspronke- draad van achter naar voren doornijke verhalen, die de fantasie van de. het punt dat daar recht tegenover I jeugdige lezers stimuleren. Uit de vele brieven die lezeressen ons naar aanleiding' van de vorige ru briek Nieuwtjes van de week" schre ven, bleek vooral een grote belangstel ling voor verwarmingsapparaten en alles wat daarmee samenhangt. Ook deze week ontdekten wij weer een nieuw type oliestook. Die nieuwe haard geeft zestig' procent normale warmte door middel van een inge bouwde ventilator en veertig procent directe uitstraling over de vloer. Niet alleen het probleem van de koude voe ten is op deze manier opgelost, door de snelle verwarming van een vér- trek langs de vloer en via norma le ventilatie wordt ook een bespa ring op de brandstof verkregen. Speciaal ontworpen voor personen, die veel en langdurig' bij hun werk zaamheden moeten staan, is een nieuw model pendelzit. De ontwerpei- heeft daarbij niet alleen gedacht aan technische tekenaars, laboranten en winkelpersoneel, maar vooral ook aan de huisvrouw, die dagelijks tientallen karweitjes heeft op te knappen waar bij zij zou kunnen zitten, maar bij :g'ebr'ek aan een krukje op 'de juiste hoogte toch blijft staan. De pendelzit kan op verschillende hoogten worden ingesteld en is vervaardigd van ge moffeld staalplaat. De voet is met een betonblok gevuld, zodat het zitje niet zonder meer kan omrollen, terwijl de ze bovendien met rubber is bekleed, waardoor een soort anti-slip effect wordt verkregen. Via een textiel-finish uit een tube, ■is de huisvrouw nu ook in staat zelf, het wasgoed van een vuilafstotend en vormhoudend laagje apprêt te voor zien. De nieuwe plastic finish heeft bovendien een kreukherstellende en krimpvrije werking' op verschillende weefsels, voorkomt het vergelen van nylon stoffen en het schroeien van strijkgoed. Nylons, gewassen in een sterk verdunde oplossing van die plas tic finish, zullen minder snel ladde ren, terwijl de vouw in de rokken en pantalons langer houdbaar blijft. Door een bekende Nederlandse kou- senfabriek werd na jaren van onder zoekingen en proefnemingen een nieuw soort nylons in de handel gebracht, ter vervanging van de minder elegan te elastische rubber steunkous. Die nieuwe kousen zijn geheel uit synthe tische vezels vervaardigd en hoewel even fijn als een normale kous, sterk genoeg om oververmoeide voeten en benen de nodige steun te geven. Dat gebeurt vooral bij de enkel, waar de constructie van het weefsel op me disch advies het dichtst is. Vrouwen die veel moeten lopen of staan, kun nen nu voortaan in haar werk ook heel gracieuze steunkousen dragen, die niet of nauwelijks van ragfijne ny lons te onderscheiden en bovendien veel sterker' zijn: Handig voor op reis en ook om al tijd bij zich te dragen, is de opvouw bare kleerborstel. Die kleerborstel zit! in een plastic huisje, dat ongeveer vijf tien centimeter lang is en niet veel dikker dan een zilveren gulden. Wan neer men de borstel wil gaan gebruiken, schuift men van het kokertje, waarin deze opgevouwen is, het dekseltje af. Die deksel schuift men dan aan de bovenkant van het kokertje in een gleuf, waardoor de horstel zich van zelf ontvouwd. De haren.die op plastic staafjes zijn gemonteerd, gaan door de druk van die deksel rechtop staan. De borstel is dan voor gebruik gereed, bok over deze nieuwtjes zullen wij u graag inlichten. TJE (VELE) bezitters van katten zal ik zeker niet behoeven te ver tellen dat het houden van deze fi losofen-onder-de-huisdieren ons dik wijls heel wat zorg kan baren? Ze zijn in de regel betrekkelijk weinig aan de mensen gehecht (hoewel er zeker katten zijn die in trouw niet voor een hond onderdoen) en schij nen er een intens particulier leven op na te houden. Ze zijn echte in dividualisten die geheel hun eigen gang gaan en zich in de regel niet veel van hun eigenaar of eigena res aantrekken. Een van de meest gehoorde klachten is hun, soms verregaande uithuizigheid. Hoe wel we niet over zulke nauwkeuri ge gegevens beschikken als bij de hond. is toch wel bekend dat kat ten twee paar-perioden per jaar hebbendeze vallen in het vo'or- en l najaar. Maar daarnaast hebben katten nog herhaaldelijk een bronsttijd, dat is de tijd waarin ze neiging tot paren vertonen. Gedurende deze perioden blijven ze soms dagenlang weg terwijl ze in die tijd alle voedsel weigeren. Keren ze eindelijk weer naar huis terug dan zijn onze eertijds zo mooie, glanzende huis genootjes onherkenbaar veranderd door diverse wonden, vervuiling en sterke vermagering. Bovendien kunnen ze de mensen uit de buurt danig er geren door het lawaai dat ze dan ma ken. U bent allen wel eens uit Uw slaap opgeschrikt door een hevig kat- tentumult. Van het liefdespad EEN POPULAIRE en zeer veel toe gepaste methode om ze wat meer aan'huis te binden is de castratie, die bij katers gemakkelijk is uit te voeren en ook bij poezen geen grote moeilijk heden geeft. Bij poezen spreekt men meestal van steriliseren maar beide termen mogen door elkaar gebruikt worden. Door het verwijderen van de geslachtsorganen hebben de dieren geen behoefte meer het liefdespad op te gaan. Voor het castreren van katers .is echter nog een andere goede reden aan te voeren. Wanneer ze namelijk volwassen worden nemen ze de onaan gename gewoonte aan om hun eigen terrein te markeren door herhaaldelijk te urineren tegen voorwerpen die daar staan. Hiermee geven ze te kennen dat dit gebied van hun is. Helaas schro men zij niet deze instinctieve hande lingen ook binnenshuis te verrichten. In de urine zitten scherpe reukstoffen, i die een zeer vieze lucht verspreiden I en voor de mensen dus erg hinderlijk I zijn. Niet 1ZUNSTBOEKBINDSTER staat er in de Haagse telefoongids onder de naam van mevrouw Dieuwke Aalbers-Kollewijn. M.D.E, Meister der Einbandkunst zou er achter die naam kunnen staan. M.D.E., dat is een meestertitel die herinneringen aan de reeds lang verdwenen gilden oproept. De tijd waarin een leerling, gezel en via een geslaagde proef van zijn vak bekwaamheid ten slotte meester kon worden. langs de wanden van alle kamers staan, zijn er de getuigen van, even als het atelier vol attributen voor het uitoefenen van dit handwerk. In Perzië en Irak IN verscheidene koninklijke biblio theken zijn de proeven van vak bekwaamheid te vinden, die tot stand kwamen op dit atelier. In het witte sprookjespaleis in Teheran bijvoor beeld, tussen het Oosters, kunstbezit van de Perzische Sjah. Een in Voor burg gebonden en door mevrouw Aal bers met antieke stempels bewerkte atlas van Irak, was onder andere in het bezit van koning Feisal. Heel bijzondere jubileumuitgaven en gastenboeken worden er in dat atelier ook ontworpen en gebonden. Deze zijn dikwijls van een gouden snede voor zien, die weer met geciseleerde mo tiefjes wordt bewerkt. Meer dan eens heeft onze vorstin haar handtekening geplaatst in een gastenboek, door me vrouw Aalbers ontworpen. Mijn man heeft voor het heel nauw keurige bindwerk gewoonlijk meer ge duld, maar in de loop der jaren heb ik het vak ook onder de knie gekre gen, vertelt de kunstboekbindster. We ontwerpen en maken een band echter altijd samen. Dat is al twintig' jaar zo, vanaf de dag dat beiden toe latingsexamen deden voor Het Insti tuut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amsterdam. Aan dat instituut bestond toen nog de opleiding voor het boek bindersvak, dat mevrouw Aalbers koos, omdat ze graag een kunstzinnig ambacht wilde gaan uitoefenen. Bloemen in handmarmer ALLE facetten van dit oude ambacht werden tijdens dié opleiding ter dege bestudeerd, zoals bijvoorbeeld het ciseleerwerk op de vergulde sneden en het toepassen van de oude handmar- mertechniek. Met die laatste techniek vooral bereikt mevrouw Aalbers bij zondere resultaten, waardoor de boe ken in Voorburg gebonden, «en heel eigen cachet krijgen. Bloemmotieven worden daarvoor on der andere dikwijls getekend "op het atelier. Dat gebeurt in verf die op een gelei-achtige massa drijft en die door een bepaalde samenstelling niet door kan lopen-. Wanneer hei motief in die verf is getekend, wordt daarvan een afdruk op papier gemaakt. Het effect dat in die heel oude techniek met verschillende kleuren is te berei ken, kan men vergelijken met de tin ten, door een vlek olie op het water ontstaan. Behalve boekbindster is mevrouw Aalbers ook nog ontwerpster op ver schillende andere gebieden. De vijf kinderen in het buis aan de Vliet wor den opgevoed tussen wandlappen, kle den voor religieuze doeleinden, glas- in-loodramen, schilderijen, boeken- illustraties, stoffendessins en wat al niet. Zelfs de kleine Florence die nog niet naar de kleuterschool gaat, is al j heel vertrouwd met de fraaie voorwer pen, door haar vader en moeder ook voor het eigen interieur ontworpen. Salonrijtuig bekleed TV-&' voorwerpen dragen sbuk voor j stuk het stempel van het vakman schap, voor het oude boekbindersvak 1 velende complicaties optreden. De uri- ne-afvoerbuis kan dan verstopt raken hetzij door steentjes hetzij door ont- stékingsproducten, bloedstolseltjes etc. De dieren kunnen de urine niet of slechts druppelsgewijs lozen, waar door het lichaam uit de ürine weer al lerlei schadelijke afvalstoffen opneemt en de dood in vrij korte tijd kan op treden. Aangenomen wordt dat derge lijke verstoppingen ontstaan doordat in de jeugd, door de vroegtijdige castra tie, genoemde afvoerbuis geen gelegen heid heeft gehad goed uit te groeien en dus te nauw is gebleven. Ik moet u daarom aanraden uw kater pas te laten castreren als hij tenminste 9 maanden oud is! Niet te dik "T'R WORDT WEL beweerd dat ka- JA' ters erg dik worden na castratie maar dat is beslist niet waar. Wel ver tonen ze een neiging om iets gezetter 1 te worden maar met behulp van een verstandig dieet kunnen ze heel goed in conditi.e blijven. U moet ze dan eten geven waarin slechts weinig vetten en koolhydraten voorkomen. Ook worden het geen saaie, afgestompte dieren, ze behouden integendeel volledig hun interesse voor de omgeving. Wel zien we bij gecastreerde katers nu en dan kale plekken ontstaan wel ke soms gepaard gaan met een kors tig exzeem. Deze aandoeningen zijn echter meestal wel te verhelpen met hormoontabletten en smeersels. Boeken, boeken, boeken, die worden door mevrouw Dieuwke Aalbers op het atelier in Voor burg gebonden voor paleizen, bi bliotheken en industrieën. Maar ook wandkleden, borduursels en stoffendessins maakt deze actieve vrouw. vereist, Merita ment. dat voor tientallen fraaie banden als materiaal wercl ge kozen, wordt bijvoorbeeld op talrijke andere manieren verwerkt. Tot de be zittingen van Paus Pius d.e .twaalfde i behoorde onder andere een bureau-set^ van perkament, vervaardigd op hél" atelier aan. de Vliet. Met dit heel moeilijk te verwerken materiaal werd ook het koninklijke ^salonrijtuig door het Voorburgse boekbinders-echtpaar bekleed. Op het grote tekenbord in het ate lier kwamen bovendien de ontwerpen voor een nieuw interieur voor de kerk van Voorschoten, wandkleden voor ge meentebuizen en kloosters, avond- maallinnen enzovoort, tot stand*. Heel gevarieerd is bet werk, dat op dit Voorburgse atelier onstaat. Wanneer er op één dag twee wand kleden worden afgeleverd'een voor een kerk en een voor een nieuw raad huis terwijl er tegelijk een serie'ju- bileumboeken voor een textielindustrie de deur uitgaat, is dat evenmin ver- Wonderlijk als een gelijktijdig bezoek van een dominee en een fabrikant van opwekkende drankjes, de een om te praten over een kleed voor de preek stoel, de tweede om een ontwerp te bespreken van een nieuwe etiket op een fles cognac. te jong UZIET dat het castreren van katers, waartoe ik mij nu zal bepalen, ze- kei' op goede gronden verdedigd kan worden. Van veel belang is echter dat het niet op al te jeugdige leeftijd ge-' schiedt. Wanneer u het Iaat doen als dieren nog geen 9 maanden oud zijn zien we op oudere leeftijd soms ver- MET DE NIEUWE MODE gaat ook een nieuwe make-up onze aandacht vragen tegen het voorjaar. Die nieuwe make-up is Japans geïnspireerd, juist zoals menige lentecollectie van de Ita liaanse en Franse modeontwerpers. But terfly Look noemt Helena Rubinstein deze flatteuze, doorzichtige, heel lente- lijke maquillage. In de salon van Pa trick de Barentzen, de jonge Frans- Deense couturier die ditmaal in Rome voor het eerst een collectie toonde en daarmede internationaal reeds veel succes oogstte, vertelde de nu 83-jarige Madame Rubinstein, miljonaire door het verlangen naar schoonheid van de vrouwen, óns de bijzonderheden van die nieuwe make-up. Butterfly Look, een maquillage mat en egaal van tint, wordt uitgevoerd in porselein- of bronsachtige kleuren. Rouge wordt er in het geheel niet meer gebruikt. Om de ogen sprekender te j maken, brengt men op het bovenste ge deelte van de wangen eventueel een air-wick donkerder toets poeder aan. Om een smalle, ovale gelaatsvorm te bereiken, past men die iets donkerder poeder ook dikwijls toe langs de contouren van het gezicht. De ogen worden in zacht grijs, blauw, groen of violet opgemaakt, naar de na tuurlijke kleur ervan. De omlijning van de ogen loopt in de buitenste hoeken iets omhoog in amandelvorm. Van de bovenlip worden de bogen iets afgevlakt, terwijl dc onderlip de natuurlijke vorm blijft aanhouden. Deze nieuwe make-up met Japarise toets doet het uistekend bij de fleurige vrouwelijke en blijde mode, die de lente ons brengt. Zowel in Rome als in Flo rence en Parijs, koos menige couturier oeze maquiilagp voor de mannequins, die de voorjaarsontwerpen toonden. Advertentie Voor het tere Baby-huidje BABYBERM-POEDER

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9