VERKOOP INDONESISCHE THEE IN BELGISCHE HANDEN Afspraak met beheerders van Nederlandse ondernemingen Met medewerking van grote Antwerpse banken Mislukt dorp in N.-Oostpolder staat leeg NIET VEEL VREES VOOR CONFISCATIE Dertig doden geborgen velen nog bedolven Dulles' ziekte brengt geen vertraging mee Australië is bezorgd over wapenleveranties van V.S. blijft nog „Rode invitatie was te vaag' Zwitsers bergdorp nu ontruimd John ongewenst in Engeland West-Duitsland voert water uit 26 woningen door bewoners verlaten HIJ HAD EEN AMBTSGEHEIM Meer eenvoudige gevallen gevraagd Reuze idee" vond actieve reiziger De BiltMist V PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Mr. Roosjen tegen noodwachtplicht B.B. Weg geëffend voor Fidel Castro Thee van overgenomen ondernemingen is Nederlands eigendom Tornado teistert St. Louis Postbode gleed uit nu bijna blind Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vltssingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwse!) Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 5 cent per woord met een minimum van 1 1, ue jaarg. No. 1528 Woensdag 11 februari 1959 ^TTTTTTTTTTTTTTTrrTTJmTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT ITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTI KRIBBIGE EISENHOWER: Eigen nieuwsdienst SION (A.P., U.P.L) Grote spanning heerst in het Zwitserse bergdorpje Sion, nabij Herbriggen, dat bedreigd wordt door een schuivendë massa rotsblokken van honderdduizenden kubieke meters. yan een speciale verslaggever Deze aardverschuiving, die door de dooi zwaard6van D^mocte6bovei^hetdoTp!ANTWERPEN Socomabel, de grote Belgische maatschappij, die gespecialiseerd is in de Deskundigen zeggen, dat het maanden of verhandeling van tropische landbouwprodukten, heeft de verkoop in handen gekregen van de weken, maar ook uren of minuten-kan: i u. i duren vóór de lawine zich op het dorp: Reilt van de gehele jaaroogst van thee in Indonesië. Ue waarde hiervan kan worden gescliat op circa 60 miljoen gulden. Eind april of begin mei wordt in Antwerpen de eerste openbare veiling 23?^nwonere1 vveigerde het ontaiimSigs-1 gehouden van deze thee. Zo mogelijk zal elke drie a vier weken een theeveiling worden gehouden, bevel op te volgen, hebben nu allen het! waarin per veiling enkele duizenden kisten worden aangeboden. dorp verlaten. Waaghalzen keren echter De Pusat Perkebunan Negara (P.P.N.), die het toezicht voert over het beheer van de Neder landse ondernemingen in Indonesië, heeft de betreffende overeenkomst met Socomabel gesloten. Het contact niet de Belgische firma vloeit voort uit de politiek van de Indonesische regering om de traditionele markten van Indonesische landbouwprodukten uit Nederland terug te trekken. van tijd tot tijd terug om huisdieren, kleding en meubelen te redden. Overal staan dorpsbewoners gereed om alarm j te slaan als de schuivende massa in be-1 weging komt. De beroemde gletseherpiloot Hermann Geiger is gisteren nabij de aardverschui-1 ving geland om een ingenieur de gelegen- I heid te geven de situatie te verkennen. I Bovendien cirkelen voortdurend vlieg- j tuigen boven het bedreigde dorp om de j wacht te houden. Ongeveer 5.000 toeristen die momenteel in Zermatl verblijven lopen de kans van de buitenwereld afgesneden te worden: Als de bergwand naar beneden komt. zal de spoorlijn verwoest worden. Zermatt zelf loopt echter geen gevaar. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Een bedenkelijke be schikbaarstelling, zo noemde de a.r. woordvoerder mr. Hoos jen gisteren in de Tweede Kamer de indeling van dienst plichtigen bij a'e noodwacht van de B.B. Deze maatregel is in het bijzonder on aangenaam voor de oud-strijders in* In donesië, onder wie zich vele oorlogsvrij willigers bevinden. Mr. Roosjen vroeg of het mogelijk zou zijn rekening te houden met de per soonlijke Omstandigheden van tfeze men sen. Minister Staf kan a'eze zaak niet he lemaal op minister Struycken afschui ven. Dit is een onelegante manier om vrijwilligheid af te straffen, aldus mr. Roosjen. CUBAANS PRESIDENTSCHAP HAVANA (Reuter). Hoewel Fidel Castro verklaard heeft het Cubaanse presidentschap nóch een andere open bare functie te wensen is de weg naar het presidentschap toch voor hem ge- effend. De regering heeft namelijk een „fun damentele wet" afgekondigd die de Cubaanse grondwet van 1940 moet ver vangen, en waarin de minimumleeftijd voor het presidentschap van 35 op 30 jaar wordt gebracht. Fidel Castro is 32 jaar oud. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Morgen komt het bestuur van de Nederlandse Vereni ging van thee-importeurs bijeen om zich over de toestand van de thee- markt te beraden. De directies van de belangrijkste theecultuurmaatschappijen achten het nog te vroeg om een oordeel uit te spreken over de theezendingen naar Antwerpen. Maar, zo zeggen zij. in principe lig gen de zaken voor de theemaatschap pijen niet anders dan die voor de ta- baksma^tschappijen. Ook de directies van dele ondernemingen staan op hel standpunt, dat produkten van de door de Indonesische regering overgenomen bedrijven afkomstig, Nederlands eigen dom zijn. De mogelijkheid zal onder ogen wor den gezien om via het diplomatieke verkeer tussen Nederls en België naar een oplossing te zoeken. WASHINGTON President Eisen hower zal een duidelijker uitnodiging voor een bezoek aan de Sow jetunie van premier Kroesjtsjef moeten krij gen eer hij er over denkt daarheen te gaan. Hij maakte dat gisteren in een perscon ferentie duidelijk in een kribbig antwoord op de vraag of hij, nu premier Kroesj tsjef hem had uitgenodigd, een reis naar Moskou wilde overwegen, dan wel of hij een bezoek van Kroesjtsjef aan de Ver enigde Staten wellicht nuttiger achtte. Eisenhower gaf zijn antwoord de vorm van een wedervraag. Hij vroeg sarcas tisch of de steller van de vraag wel de rede van Kroesjtsjef had gelezen waar in was gezinspeeld op de mogelijkheid van een bezoek dat hij aan de Sowjetunie kon brengen en of deze dan ook had ge lezen wat Kroesjtsjef in diezelfde rede zoal over de Verenigde Staten had ge zegd en welke termen Kroesjtsjef daar voor had gebruikt. Van onze correspondent LONDEN. Dr. Otto John, het voor- malig'e hoofd van de Westduitse veilig- heidsdienst, is gisteren door de Britse J douane in Dover vastgehouden nadat hem i toestemming was geweigerd in Engeland I aan land te gaan. Vandaag zal dr. John naar het vaste land worden teruggezonden met de veer- J boot Döver-Os ten de. Dr. John, die in 1954 naar Oost-Duitsland vluchtte en een jaar later naar de bondsrepubliek terug keerde waar hij gevangen werd gezet wegens hoogverraad, wordt door de En gelsen als ongewenste vreemdeling be schouwd. Hij was voornemens zijn vroegere echt genote die in Londen woont te bezoeken. Zij heet Lucy 'Manen. Vroeger was zij opera-zangeres. Volgens haar zou John naar Engeland zijn gekomen na toestem ming" te hebben gekregen voor een be zoek van 48 uur. Bij het schaatsenrijden op de Strang bij Oosterhout is de veertienjarige Mar- garetha Krijnen uit Valburg door het 1 ijs gezakt en verdronken. EAU DE BONN Eigen nieuwsdienst BONN. Het nieuwste West duitse exportprodukt is doodgve- woou water uit Bonn. Grote hoe veelheden Aqua Bonnensis worden dagelijks, in grote glasballons ver pakt, naar binnen- en buitenland verzonden en wel naar aquarium- liefhebbers, die zich speciaal toe leggen op het houden van kleine exotische siervisjes. Deze diertjes kunnen alleen maar groeien en bloeien in bij zonder zacht water en dat nu le vert het Wahnbachstuwmeer na bij Bonn. Doordat Bonn van oudsher het centrum is voor de handel in allerlei soorten huisdie ren, w.o. ook aquariumvisjes, die in grote plasticzakken gevuld met het superzachte water naar alle windstreken verzonden wol den, is de kwaliteit van het Bon ner water een zodanig begrip ge worden, dat een groot aantal zoö logische handelaren in de West duitse hoofdstad zich de laatste tijd in het bijzonder is gaan toe leggen op de handel in water. Het een hangt nauw met het an- der samen en zo is ook de omzet van siervisjes uit Bonn in de laat ste tijd sterk gestegen. Behalve naar alle delen van Duitsland wor den zij in het bijzonder gele verd naar de Beneluxlanden, Oos tenrijk en Zwitserland. Overigens is het houden van merkwaardige huisdieren de laat ste tijd in Duitsland tot een ware rage geworden. Het zijn naast exotische visjes, vooral parkietjes, een bijzondere lijster afkomstig uit het Himalajagebied en als nieuwste mode, kleine aapjes, die in vele Duitse huishoudens ver troeteld en bemind worden. Van een onzer verslaggevers EMMELOORD. Een dorp met drie straten en 26 woningen, een dorp, dat tussen de honderd en honderdvijftig inwoners heeft geteld, staat leeg. Het is het dorp Kuinderbrug ergens in de wijde Noordoostpolder tussen het oude stedeke Kuinre en het; moderne Emmeloord. Die polder ligt in het hart van Neder- land, het land dat zo'n ernstige wo ningnood kent. Het dorp ligt er een zaam en verlaten. Wij zijn er geweest} en wij hadden het gevoel, dat wij in j een dorp waren dat in oorlogstijd doorj zijn bewoners was verlaten, omdat zij; moesten vluchten. VERTROKKEN HET is een merkwaardige sensatie wanneer men in een land, waarin gezinnen in kleine woningen bij elkaar gepakt zitten en waarin toekomstige echtparen jaren moeten wachten eer zij een klein beetje woonruimte kun nen krijgen, zo maar een heel dorp, al is het dan maar klein, leeg ziet staan. Hoe kan dat? Er hebben hier mensen gewoond. Het is nog maar enkele dagen geleden, dat het laatste gezin vertrok en een briefje met „Vertrokken naar Bant" op de voordeur plakte. Er zijn nog tientallen dingen, die Socomabel onderhandelt thans nog over de verkoop van andere landbouwprodukten als rubber, koffie, palmolie en palmpitten. Daartoe is een lid van de direc tie van Socomabel in Djakarta. In Antwerpen heeft men goede hoop een belangrijk deel van de verkoop van deze produkten tot zich te kunnen trekken. Maandenlang hebben de onderhan delingen tussen Socomabel en de In donesische autoriteiten geduurd. De maatschappij heeft ten slotte nog de medewerking van da voornaamste Antwerpse banken gekregen, die voor een belangrijk deel de transac ties. zullen financieren. Commissionnair De directie wijst erop, dat zij slechts' optreedt als commissionnair namens de P.P.N. Indonesië zorgt zelf voor het vervoer van thee. De opbrengst van de produkten zal direct met de Indonesische Instelling worden afge rekend. waarop Socomabel zijn com- misie mag afhouden. Ten aanzien van de mogelijke con fiscatie van de produkten is de direc tie van Socomabel optimistisch. Zij heeft nog geen enkele reactie van Nederlandse zijde ontvangen en z(j rekent erop, dat de Belgische juristen, die de zaak nu aan het uitzoeken zijn. hiervoor wel een oplossing zullen vin den. Ruime ervaring Socomabel Société Commercials Anversoise et Société d'Extrême- Orient Réunies heeft een ruime er varing in de verhandeling van tro pische landbouwprodukten. De maat schappij is in 1898 opgericht met als doel de handel in rubber, ivoor, palm olie en kopal afkomstig uit Belgisch Kongo. Zij heeft zich geleidelijk uit gebreid tot een grote maatschappij, die ruime faciliteiten bezit voor op slag en verhandeling. De lijst van verhandelde produkten en het werk terrein heben zich voortdurend uit gebreid. Socomabel is nu een van de grootste Belgische makelaars in.tropische pro dukten geworden. In Antwerpen heeft men een opslagcapaciteit voor 20.000 ton produkten. Nu het duidelijk is, dat Indonesië zich wat de verhandeling van haar produkten betreft definitief van Nederland wil distanciëren, ziet de maatschappij haar grote kans. De directie wijst dan ook op het grote belang dat de markten in de verschillende Indonesische landbouw produkten voor Antwerpen hebben. Zowel het zeetransport als de haven behandeling, het vervoer, de opslag, bewerking, verzekering en financiering in België zullen van de politiek van Indonesië aanzienlijk profiteren. Een paar huisjes van het verlaten dorp Kuinderbrug in de Noordoost polder en de laatste sporen van be woners. eraan herinneren, dat hier twaalf jaar lang gezinnen in de nu leegstaande huizen zijn geweest: een stapel fiets banden, een kapotte keukenpan, een gummi popje en lege dozen en in een van de huizen de meeste zijn op slot een verdwaald poederdonsje. WAAROM zijn de mensen vertrok ken? Zij hebben elders in de polder werk gekregen. De polder is nieuw en de bewoners stellen eisen. Zij willen niet te ver van hun werk wonen. Zij willen een slager, een bakker en een kruidenier in hun dorp hebben. De school en de kerk moeten niet te ver af zijn en van dat alles is in Kuinder brug niets te bekennen. Heel eenvou dig omdat de planologen zich een beetje hebben vergist. Het zou een flink dorp worden en het i zou de naam Luttelgeest krijgen. En-i keie jaren na de oorlog werd het ook eerst zo genoemd, maar het echte regering heeft doen weten dat het Eigen Nieuwsdienst WASHINGTON. Het ziekenverlof van minister Dulles zal geen vertra ging veroorzaken in welke onder handelingen er met de Sowjetunie ook zal worden gevoerd. Dit zei pre sident Eisenhower gisteren op zijn wekeliikse persconferentie. Minister Dulles is dinsdag opgenomen in het militaire hospitaal Walter Reed in Washington voor het ondeigaan van een hernia-operatie. De aankondiging, dat de minister van buitenlandse zaken ziek was.'kwam als een verrassing voor vrijwel iedereen in de nacht van maan dag op dinsdag. De onderhandelingen met de Sowjetunie, waar Eisenhower op doelde, betreffen de kwestie-Berlijn en het vraagstuk- Duitsland. Zijn eigen gezondheid noemde Eisen-, hower uitstekend. Minister Dulles zal op zijn vroegst 'vrijdag geopereerd worden; misschien pas vol gende week. Hij zal twee weken nodig hebben om op te knappen. Van de gelegenheid dat Dulles in het zieken huis is wordt gebruik gemaakt om hem te behandelen aan een ontsteking in zijn darmkanaal, waar hij de laatste tijd weer veel last van had. Ook met het oog daarop zal hij verscheidene weken moeten rusten. De minister is oververmoeid, hij moet nodig wat rust hebben, zei de chirurg die Dulles behandelt. Ook in Londen is er gisteren de nadruk op gelegd, dat de ziekte van Dulles geen vertraging zal veroorzaken in het op stellen van de westelijke gedragslijn met betrekking tot de Duitse kwestie en Berlijn. Eigen nieuwsdienst ARNHEM Een postbode uit Arnhem zal waarschijnlijk zijn hele leven aan een oog blind blijven; het andere laat nog maar weinig licht door. Dat is te wijten aan nalatig heid van een van de mensen, die hij ook in de sneeuwperiode post bezorgt. In de sneeuw op een trottoir is hij uitgegleden. Hij liep een hersenschud ding op die noodlottig is gebleken voor zijn gezichtsvermogen. In Arnhem is het politievoorschrift om de trottoirs voor de huizen sneeuw vrij te houden. De bewoonster van het huis, waarvoor de postbode is geval len zei later, beledigd: Wat heb ik er mee te maken? Drie arbeiders, twee Duitsers en een Italiaan, zijn om het leven gekomen bij een ontploffing in een kolenmijn in de omgeving van de plaats Forbach in het noordoosten van Frankrijk. Van onze correspondent WASHINGTON. De Australische Luttelgeest kwam op een andere plaats. Het kleine dorpje tussen Kuinre en Emmeloord werd Kuinderbrug. Twaalf jaar lang hebben er mensen gewoond Zij waren tevreden over hun haar niet onverschillig kan laten indien Indonesië een dusdanige orga nisatie van zijn strijdkrachten ont wikkelt, dat deze het ondernemen degelijke stenen huizen met een woon- v?n rn'ktaire expedities zou aanmoe- kamer, een woonkeuken en drie slaap- digen. Dat zou aan de Indonesische kamers. Zij hadden flinke tuinen en minister van buitenlandse zaken, ARNHEM „Wij hebben net als geestelijken ook ons ambtsgeheim", zei de 27-jarige opkoper J. Th. A. uit Nijmegen gisteren voor de Arnhemse rechtbank. Hij werd verdacht van diefstal van twee ton oud ijzer. Zijn ambtsgeheim bestond er uit dat hij weigerde te vertellen waar de twee ton oud ijzer vandaan kwamen, die hij voor tweehonderd gulden aan een grossier in lompen en metalen had verkocht. Hij werd er van beschul digd de partij te hebben gestolen van een opslagplaats in Nijmegen, maar ontkende dit. Er werd tien maanden gevangenisstraf tegen hem geëist. hun dorp lag beschut in de schaduw van de bomen, die er rondom waren geplant. Er waren drie straatjes, maar die hebben nooit namen gekregen. Kuin derbrug kreeg alleen maar huisnum mers en geen kerk, geen school, geen bakker en geen kruidenier. VERGETEN TAAAROM zijn de bewoners er van- U' daan getrokken. Eerst de een en toen de ander. De laatsten zijn nu ver trokken en wie in de polder vraagt: ..Waar ligt Kuinderbrug?", krijgt niet Men is het mislukte dorp al .bijna AlllCnkgSllS Staildpilllt vcseten Vrijwel niemand komt er Het Amerikaanse standpunt blijft noch- kijken. Daarom voelt de enkele nieuws- tans dat het van belang is Indonesië gierige, die langs de verlaten huizen neutraal te houden, In voortgezette en Subandrio. te verstaan worden ge geven bij diens bezoek aan Canberra. Ook de Amerikaanse regering is van het Australische standpunt op de hoogte gesteld. Hoewel Australië uiteraard belang heeft bij een verbetering van de betrek kingen met Indonesië, kan van enigerlei wijziging van Australië's houding ten op zichte van Nederlands Nieuw-Guinea geen sprake zijn. Nederland heeft, zoals bekend, zijn bezwaren tegen Amerikaan se wapenleveringen aan Indonesië al bij herhaling kenbaar gemaakt. loopt, zich alsof hij over een kerkhof gaat. Hij keert dit zwijgende dorp zo snel mogelijk de rug toe net als de honderd dertig mensen die in Kuinderbrug heb ben gewoond. zelfs vermeerderde wapenhulp zien de Verenigde Staten hiertoe een geschikt middel. Indien Indonesië deze hulp zou worden onthouden zou het gevolg slechts zijn dat Indonesië in toenemende mate zou pogen zijn behoeften elderg, te weten j in staten van het Russische blok, te dek- ken. Dat zou Indonesië's bewegingsvrijheid kunnen beperken. Anderzijds zou voort gezette wawpenhulp volgens het Ameri kaanse oordeel een zeker houvast op In donesië kunnen verschaffen. Wel, aldus zegt men in bevoegde Amerikaanse krin gen, zou de Amerikaanse beslissing kun nen worden beschouwd als een bewijs van vertrouwen in de Indonesische rege ring, „zoals deze thans is samengesteld De Amerikaanse regering neemt zoals wij gisteren meldden het stand punt in dat vertrouwen moet worden ge steld in Indonesië's verzekeringen dat de Amerikaanse wapenen uitsluitend zullen dienen ter verzekering van de binnen landse veiligheid en gewettigde zelfver dediging". Welke houding de Verenigde Staten zouden aannemen in geval dit vertrou wen mocht worden beschaamd, valt niet van te voren te zeggen. De gegronde verwachting mag echter worden ge koesterd dat de Amerikaanse regering zulks „niet licht zou opnemen". Dat is ook aan de Indonesische regering ken baar gemaakt. Afgescheiden van de wapenhulp zijn ook verschillende projecten vöor eco nomische hulp aan Indonesië in actieve overweging bij de Import-export- bank en bij het lenings-ontwikkeiings- fonds. Binnenkort kan een aankondiging tegemoet worden gezien van een lening door het fonds aan Indonesië. De onder handelingen daarover bevinden zich in het eindstadium. Eigen nieuwsdienst ST. LOUIS Met gierend ge weld heeft een wervelstorm zich dinsdag in alle vroegte op de Amerikaanse stad St. Louis ge stort. Na twee minuten was hij uitgewoed, maar eerst na vele uren bleek welk een verschrik kelijke ramp deze stad in het zuiden met zijn ruim twee mil joen inwoners had getroffen. Gisteravond waren er al meer dan 30 doden geteld, meest negers; 320 mensen zijn gewond geraakt. Tien tallen gebouwen zijn ingestort of door brand geteisterd. Maar wat het ergste is: nog een onbekend aantal inwoners van de stad ligt bedolven onder het puin van .de verwoeste huizen in de binnenstad. Het dichtbevolkte hart van St. Louis ziet er uit als na een zwaar bombar dement. Uren na d-( oorverdovende, korte aanval van de wervelstorm op de niets vermoedende slapende stad ontsnapte nog overal i.i het centrum gas uit gesprongen leidingen, waardoor het gevaar voor explosies lang niet denkbeeldig was. Een tropische regen val van vier uur was de wervelstorm voorafgegaan. TWEEDE MAAL Merkwaardig genoeg heeft de wer velstorm dezelfde weg gevolgd als een die St. Louis in 1937 heeft getroffen. Toen kwamen ruim honderd mensen om het leven. Hetzelfde deel van de stad is destijds getroffen: het centrum met zijn vele café's, kunstwinkeltjes en pensions. Van alle kanten kwamen meldingen binnen over ingestorte gebouwen. Van een kunstijsbaan is het dak weggebla zen. In een gebouw er naast zaten 20 tot 30 mensen ingesloten. Van een vier verdiepingen tellend gebouw in de buurt verdwenen er twee in het spoor van de dood en verderf zaaiende wer velwind. Een 175 meter hoge televisie toren knapte af als een lucifer. De straten in het getroffen gebied liggen vol puin van ingestorte huizen. Hon derden brandweerlieden, pohtie-agen- ten en vrijwilligers zoeken er vertwij feld in naar ingesloten mensen. In een ingestort gebouw van drie verdiepin- Uren nadat een tornado een brede baan van verwoestingen door de stad St. Louis had getrokken waren brandweermannen en vele andere redders nog bezig in de puinhopen van vernielde gebouwen te zoeken naar vermisten. (Eigen telefoto) gen vond men veertien mensen vijf waren dood. DRAMA'S De meeste branden die waren uitge broken na de storm konden spoedig worden geblust. Omdat de elektriciteit uitviel moest in de eerste uren gebruik worden gemaakt van zaklantarens bij het reddingswerk. Een der overlevenden van de ramp, een oude man, vertelde dat hij juist bezig was zijn broek aan te trekken, omdat hij de wind naderbij hoorde gie ren. Ik woonde op de vijfde verdieping, zei hij. Plotseling werd ik door het raam naar buiten geblazen. De man belandde op een matras in de tuin van het huis, waar vrijwel niets van is overgebleven. Hij liep al leen wat schrammen op. St. Louis ligt in de staat Missouri in grootte is het de achtste stad van de Veïercigde Staten. Vooral door de St, Louis v Blues heeft de stad grote be kendheid gekregen, ook buiten Ame rika. Academisch ziekenhuis Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Ook al wonen ver zekerden van de algemene ziekenfond sen niet in de buurt van een academisch ziekenhuis, toch kunnen ze voorlaan als ze dat wensen ook in die ziekenhuizen worden opgenomen, zo is bij Koninklijk besluit bepaald. De academische ziekenhuizen hopen daardoor meer eenvoudige ziektegeval len voor behandeling te krijgen. Dat is nodig voor het onderwijs. De ontwikke ling van het ziekenfondswezen heeft er toe geleid, dat zij juist steeds meer al leen moeilijke gevallen kregen. Het academisch ziekenhuis waar de verzekerde wordt opgenomen, moet nu de extra reis- of vervoerskosten aan het j algemeen ziekenfonds terug betalen. LONDEN (Reuter) Een van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, de Trans World Airlines, heeft een nieuwtje ingevoerd. De passagiers kun nen in de vliegtuigen van de T.W.A. gratis gekleurde prentbriefkaarten krij gen. De maatschappij zorgt voor de postzegels. De Amerikaanse heer James Harvey overhandigde de stewardess van het vliegtuig waarmee hij uit New York op Londen Airport was aangekomen. 198 briefkaarten. Die had hij allemaal onderweg volgeschreven. Of de stewar dess die maar even wilde posten. Een reuze idee, die gratis briefkaar ten, vindt James Harvey. In Den Haag is gistermiddag de vier jarige Marianne Toonstra door een vrachtauto aangereden. Ernstig gewond is zij naar een ziekenhuis gébracht, waar zij in de loop van de avond is over leden. Het K.N.M.I. in De Bilt meldde ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend droog weer met op de meeste plaatsen mist of laaghangende bewolking. Zwakke noord oostelijke wind. Overwegend lichte vorst. MIESJENu in Sankt-Antonï 12 FEBRUARI: zon op 8.03, zon on der 17.45, maan op 9.41, maan onder 23.17. -J

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1