WASHINGTON: INDONESIË VERTROUWEN IN Vrouwen doen aanval op Himalaja Douane slaat bres in smokkelkomplot Wapenleveranties Geen verwijzing naar kwestie Nieuw-Guinea voor intern g Half-om-half kans voor Cyprus Vorstelijke reünie in St. Anton Engeland deelt standpunt van minister Dulles Nog geen haast met gesprek Berlijn over VEERBOOT VOER DOOR VERGISSING OMHOOG Treinen in mist op elkaar bij Verviers: 3 doden Molotof: „Niet geschikt" De Bilt: Mist blijft ELTEN VERTROUWT HET NIET PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Twintig bataljons Grieks-Turks overleg Minister Dulles ziek Plan voor excursies van Engelse arbeiders Militaire manoeuvres eisen mensenlevens Bakboord moest stuurboord zijn Bob de Lange gevraagd voor Kleine Comedie Autoverhuurders in paniek ■Vandaag verschijnt:. „Eenzaam maar niet alleen" Bolletje! Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 5 cent per woord met een minimum van 1, lie Jaar«' N°- ««Dinsdag 10 februari 1959 Van onze correspondent WASHINGTON De Verenigde Staten hebben besloten Indo nesië opnieuw wapens te leveren in bet goede vertrouwen dat de regering te Djakarta ze uitsluitend zal gebruiken voor intern ge bruik. Dat is ook aan de Indonesische regering kenbaar gemaakt. In het Nederlandse standpunt dat de Amerikaanse regering met deze aanvullende wapenlevering een grotere verantwoordelijkheid heeft aanvaard voor het gebruik, dat de Indonesische regering van die wapens zal maken, ziet men in Washington een te positieve uit- „„„s spraak. De Amerikaanse regering kan daaromtrent geen verplichtin- "isme voor GRENOBLE. Voor de eerste* maal in de geschiedenis van het al pinisme zal een expeditie, die uit sluitend uit vrouwen bestaat een aanval doen op een van de hoge top pen van het Himalaja-gebergte: de Cho-Oyu (8150 meter). De expeditie staat onder leiding van de Franse alpiniste uit Grenoble, Clau de Kogan, die in 1954 op dezelfde berg reeds tot een hoogte van 7700 meter ge vorderd was, maar toen haar onder neming met de Zwitserse Raymonde Lambert wegens slecht weer moest opgeven. Niettemin betekende de be reikte hoogte een record in het alpi- gen aanvaarden, zo meent men. De woorvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken die het besluit om Indonesië meer wa pens te leveren gisteren bevestigde verklaarde aanhankelijk dat de nieuwe leveringen geen schip of schepen inhiel den. Later verduidelijkte hij evenwel dat in de levering wel patrouillevaartui gen waren begrepen. Hij wilde echter niet zeggen om hoeveel vaartuigen het ging. De levering omvat verder geweren, pistolen, vrachtauto's, jeeps, verbin dingsuitrusting „en dergelijke", bestemd voor dekking van de behoeften van twintig bataljons van bet Indonesische leger. Voorts zal enige uitrustirfg wor den geleverd voor de Indonesische lucht macht. In de overeenkomst is ook be grepen: opleiding in het gebruik van de te leveren uitrusting. Dit alles ten be* hoeve van „interne veiligheid en gewet tigde zelfverdediging" De totale waarde van de levering is niet bekend gemaakt. In diplomatieke kringen spreekt men echter al enige da gen van tien miljoen dollar. Volgens de overeenkomst van augustus, waarvan Van onze correspondent LONDEN De onderhandelingen tus sen Griekenland en Turkije over de toekomst van Cyprus op basis van onafhankelijkheid zijn gisteravond in een vergevorderd maar niettemin kritiek stadium getreden. Nadat de Turkse premier Mènderes tot lunch tijd lang en geheel alleen met Kara- manlis overleg had gepleegd op grond van het door hun ministers van buitenlandse zaken bereikte, verklaarde de Griekse minister Ave- rof dat er vijftig procent kans op overeenkomst bestaat. Tot laat in de avond werd van gedachten gewis seld. Aan de lunch namen ook Averof, zijn Turkse collega Zorlu en de ambassa deurs van beide landen deel. Ook hier bij werden verschillende kanten van de nog explosieve kwestie tot in bijzon derheden besproken, maar de Turken vinden dat er voortaan nog steeds niet voldoende garantie is voor de rechten van de Turkse minderheid. Wel staat vast dat in de wetgevende ver gadering (Macmillans „partnerschaps plan" voorzag in twee) en in de rege ring de Turken meer dan proportioneel vertegenwoordigd zullen zijn. In de re gering vermoedelijk met veertig pro cent in plaats van met de evenredige twintig De voorzitter van de wetge vende vergadering zou Grieks zijn, de vice-voorzitter Turks. Dat het. zover zal komen is echter nog niet zeker. Turkije eiste eerst een Turks garnizoen op het eiland, vervolgens een gemengde macht van Turken, Grie ken en Britten. Griekenland is nog op beide voorstellen tegen. Volgens het jongste Turkse compromis-voorstel zouden alle troepen een speciale Uni form van de Navo moeten dragen om wrijving met de bevolkingsgroepen te voorkomen. Van Macmillans „partnerschapsplan' blijft dus niets over. Er kan nu geen sprake zijn van administratieve split sing op het eiland. Wat betreft het plaatselijk bestuur en de samenstelling, van politiemacht en hoog gerechtshof is reeds een grote mate van overeen stemming bereikt. LONDEN De Engelse regering deelt het standpunt van de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, John Foster Dulles, dat de wes telijke mogendheden wat het geschil over West-Berlijn betreft van geen toegeven mogen weten indien de Sov jetunie weigert concessies te doen. De woordvoerder van het. Foreign Of fice die dit gisteren in een persconferen tie mededeelde wilde zich echter niet uitlaten over de vraag of de westelijke mogendheden het al eens waren gewor den over de concessies die van de Sov jetunie verlangd zullen worden. Indien het geschil over West-Berlijn de kansen op een oorlog vergroot zal ook volgens de Engelse regering de Sov jetunie daarvoor verantwoordelijk zijn. De westelijke mogendheden blijven het standpunt handhaven dat zij in decem ber van het vorige jaar in Parijs nog eens formuleerden, namelijk dat de drie grote westelijke mogendheden vast zijn beslo ten hun rechten in Berlijn te handhaven. de nieuwe levering een uitvloeisel is, zou Indonesië mogen betalen in dollars of roepiahs. Credieten worden niet over wogen, maar betaling in roepiahs komt uiteraard neer op verstrekking van uiterst gemakkelijke voorwaarden, ook al moge betaling in contanten zijn ge stipuleerd. Volgens berichten uit Djakarta heeft premier Djuanda van Indonesië gisteren verklaard dat in de nieuwe overeen komst met de Verenigde Staten geen en kele verwijzing is opgenomen naar de kwestie Nieuw-Guinea. Hij voegde daar evenwel aan toe dat de overeenkomst van augustus bepaalt dat door Amerika geleverde wapens slechts gebruikt mo gen worden binnen het kader van het Handvest van de Verenigde Naties. De Verenigde Staten, aldus Djuanda. hebben ons geen nieuwe waarborgen ge vraagd. Ik hoop, vervolgde hij, dat dit gebaar van vertrouwen van invloed zal zijn op de houding van de Australische regering tegenover de Indonesische poli tiek. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Subandrio, is gister avond naar Canberra vertrokken voor een bezoek van enkele dagen aan Australië. Hij wil in die tijd trachten in Australië meer begrip te kweken, on der meer voor het Indonesische stand punt inzake Nederlands Nieuw-Guinea. Het tijdstip van de goedkeuring van de leveranties komt zeer gunstig voor ons, zei Djuanda. Voor ons is zij het beste bewijs van het vertrouwen en de waardering van Amerika voor onze bui tenlandse politiek. Djuanda wees ter loops op het verschil in houding van de Amerikaanse regering thans en een jaar geleden, ten tijde van de rebellie op Sumatra. Djuanda verklaarde dat de wapens zullen worden gebruikt voor binnen landse doeleinden, zoals de opbouw van de strijdkrachten en het bedwingen van opstanden in Indonesië. Op een vraag of hij verwachtte dat Nederland bij de Amerikaanse regering zal protesteren, antwoordde Djuanda: „Ik denk dat ze daar al mee bezig zal zijn. Wij raken er aan gewend". SION (Reuter) De helft van de bewoners van het Zwitserse berg dorpje Herbriggen, nabij Sion, wei gert de vertrouwde woonstede te ver laten, hoewel het dorp dreigt te wor den bedolven onder een aardverschui ving van honderden tonnen rots en steen. De autoriteiten bevolen gistermid dag een evacuatie, toen luchtfoto's aantoonden dat de aardverschuiving nog slechts een kilometer van het dorp verwijderd was. TENSINGS DOCHTERS Tot. leden van haar expeditie heeft Claude Kogan uitverkoren: Loulou Boulaz (Genève); Jeanne Franco, echt genote wan de directeur van de Hoge re Alpinistenschool te Chamonix; dr Colette Le Bret (Parijs)Claudine van der Stratten (Brussel); drie Engelsen: Margaret Darvall, Dorothy Gravina en Eileen Healey. Ter plaatse zal de expeditie assis tentie ontvangen van twee dochtertjes van de sjerpa Tensing (met Hillary de overwinnaar van de Mount Everest), Pem Pem en Nima en van een nichtje van de beroemde sjerpa, Douma Nor gay. Tensing zelf heeft gedurende de laat ste maanden zijn twee dochters en zijn nichtje stevig getraind en tevens al zijn ervaring ter beschikking gesteld om de expeditie zo goed mogelijk van dienst te zijn. ERVARING De deelneemsters aan deze expedi tie zijn allen alpinisten van repuatie. Claude Kogan wordt zelfs beschouwd als 's werelds beste alpiniste. Haar eer ste grote overwinning dateert uit 1951, toen zij met haar Parijse tochtgenote, Nicole Leininger, de top van de 6100 meter hoge Kuitara ju in Peru bereikte. Het jaar daarop keerde zij met een Frans-Amerikaanse expeditie naar Pe ru terug en bereikte de top van de 6100 meter hoge Salsacantay. In 1953 maakte zij voor de eerste maal ken nis met de Himalaja. Met de Zwitser, Vitoz beklom zij de Nun-Kur (7135 meter) en als lid van een Frans-Zwit serse expeditie kwam zij met Raymon de Lambert tot 400 meter ander de top van ó'e Cho-Oyu, die zij nu gaat beklim men, toen een sneeuwstorm met wind stoten van 160 km. hen naar lager ge legen gedeelte terugjoeg. IN KAUKASUS Zij keerde terug in 1955 en overwon de Gonesh Himal (7450 meter), voor dat zij zich inscheepte met een Franse expeditie op weg naar Groenland, waar zij een verkenningstocht maakte over 16 bergtoppen in vijf weken tijds. In 1957 zag zij Peru terug in gezelschap van de heer en mevr. Lambert en met haar tochtgenote van dit jaar, de Bel gische skikampioene Claudine van der Stratten Zonder moeite namen" ze de Pucaranza. Het vorig jaar zocht en vond zij een nieuw arbeidsterrein, de Kaukasus, waar zij met de Italiaan Magnone en de Fransen Dubost, Bernard Pierre en Claude Maillart vijf bergtoppen be reikte, waaronder de beroemd Elbrouz (5600 meter). WASHINGTON. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, zal in verband met een hernia-operatie die hij moet ondergaan zijn functie enige weken neerleggen. De perschef van het Witte Huis, John Hagerty, die deze verrassende mededeling gisteren deed, vertelde dat Christian Herter, de ondermi nister van buitenlandse zaken, Dul les' departement zolang zal leiden. De gezondheid van minister Dulles, die nu 70 jaar oud is, heeft de afgelo pen twee jaren herhaaldelijk te wensen overgelaten. Ten minste twee malen heeft hij in die tijd in het ziekenhuis gelegen, maar dit is de eerste keer dat hij zijn functie neerlegt. Kort voor zijn recente vertrek naar Europa toonde zijn familie zich nog bezorgd over zijn gezondheid, maar bij zijn terugkeer gaf hij niet de indruk dat zijn gezondheid iets te wensen overliet. Toen Hagerty medegedeeld had dat Dulleshad' besloten zijn functie voor enige weken neer te leggen en dat pre sident Eisenhower daarmee akkoord was gegaan volgde onmiddellijk de vraag of het desondanks in de bedoeling lag dat Dulles zou deelnemen aan de voorge- nomen conferentie met de Sowjetunie van ministers van buitenlandse zaken lover de Duitse kwestie en de beveiliging van Europa. Hagerty antwoordde beves tigend maar voegde daaraan toe dat op het Witte Huis niets bekend was over plannen een dergelijke conferentie al over enkele weken te beleggen. Dulles deelde president Eisenhower mede dat hij hoopt tijdens aajn ver blijf in het militaire hospitaal Walter Reed, waarin hij vandaag al wordt opgenomen, tijd te vinden om zijn gedachten te laten gaan over wat hij noemde „de gecompliceerde ernstige problemen die het gevolg zijn van de Russische dreigementen met betrek king tof Berlijn en ever de reacties van de geallieerden daarop". LONDEN (Reuter) Een oom van de koningin van Engeland, David Bo- wes-Lyon, heeft een plan geopperd voor het organiseren van excursies van Engelse arbeiders naar Nederland, West-Duitsland, Luxemburg, Italië en Zwitserland. De deelnemers aan die excursies zouden zich dan op de hoogte kunnen stellen van de werkmethoden in die landen en van de wijze waarop hun collega'é daar leven. Zij zouden allerlei verschillende fabrieken in een van de genoemde landen of fabrieken in hun eigen „branche" in al die lan den kunnen gaan bezoeken. BONN (Reuter). De winterma- noeuvres van het Amerikaanse Ze vende leger dat in West-D.uitsland is gestationeerd hebben het leven ge kost aan vijf militairen en drie Duit se burgers. De oefeningen hebben zes dagen ge duurd en werden gehouden in de om geving van Amberg in Beieren, onge veer 50 kilometer van de Tsjechische grens. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse leger is de verlies- lijst dit jaar kleiner dan vorig jaar het geval was. Er is ook minder materiële schade, aangericht. DEN HAAG. (A.N.P.) Vier leden van de juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zijn gisteravond in Nederland aange komen. Zij zullen tijdens een kort ver blijf in ons land een studie maken van het werk van het Internationale ge rechtshof. President Eisenhower heeft in zijn laatste boodschap over de state of the union" verklaard dat Amerika bereid is het internationale hof bij zijn werk meer armslag te geven. Eigen nieuwsdienst BRUSSEL Drie mensen hebben het leven verloren bij een botsing tussen twee treinen in België. Het ongeluk gebeurde maandagmorgen even buiten het station van Ver- Een binnenkomende trein uit Spa was in dichte mist door een stop sein gereden. Hierdoor kwam deze trein op een baanvak terecht waar een diesel-elektrische trein reed die juist uit Verviers naar Luik was vertrokken. Vlak bij de ingang van een tunnel zijn de twee treinen op elkaar in gereden. De diesel-locomotief werd door de veel zwaardere stoomlocomo tief volkomen vernield. Beide machi nisten en een stoker waren op slag dood. Vijftig mensen raakten min of meer ernstig gewond.. Het opruimingswerk dat onmiddel lijk is begonnen zal vele dagen in beslag nemen. Met veel moeite is het gelukt één spoor vrij te maken voor de talrijke internationale treinen die Verviers passeren. Twee machinisten en een sto ker kwamen om het leven toen even buiten Verviers een stoomtrein bij de ingang van een tunnel op een elektrische trein inreed. De stoom locomotief, die veel zwaarder was dan de elektrische, drong ver in deze laatste door. De ravage was zo groot dat er enkele dagen met het oprui mingswerk gemoeid zullen zijn. (Telefoto) DEN HAAG Bob de Lange, die het Rotterdams Toneel zal verlaten, is door de directie van de nieuw te bouwen Kleine Comedie in Den Haag aange zocht met een eigen gezelschap te gaan optreden. De regisseur/acteur heeft de uitnodi ging in ernstige overweging genomen. Van onze speciale verslaggever TILBURG. De douane heeft een smokkelkomplot van onge kende omvang opgerold. Reeds zijn twaalf mannen uit Tilburg in Eigen nieuwsdienst HELLEV OETSLUIS „Bak boord!", riep de uitkijk en op de brug van de Stad Zierikzee werd die roep prompt opgevolgd. „Harder bakboord!"', riep de uitkijk met nog wat meer nadruk maar op hetzelfde moment besefte hij dat hij zich had vergist. Inplaats van bakboord had hii stuurboord bedoeld! Die vergissing had nare gevolgen. Vlak voor de veerhaven van Hellevoet- sluis of om het precies te zeggen: tussen de hoofden van de Marinehaven en het Kanaal, voer de Stad Zierikzee in de mist omhoog en dat was gistermorgen kort na zevenen „Het is met die veerdienst van de R.T.M. steeds weer iets anders, doch zelden iets goeds", zo mopperden de passagiers, die meteen al dachten aan een overwintering. OP HET DROGE De veerboot Schelde, die achter de Stad Zierikzee kwam aangevaren, werd ondanks de dichte mist behouden bin nengeloodst Te Helievoetsluis wist men dus meteen wat er met de Stad Zierik zee aan de hand was. Nog voor de Flak- keese Gemeenschap in het geweer bon worden geroepen was kapitein L. van Oers al uitgevaren met de sleepboot Hellegat. Zonder veel moeite kon hij langszij de Stad Zierikzee komen en in drie reizen bracht hij de 230 passagiers aan tand. Op die derde reis nam hij ook nog zeven bromfietsen en drie motoren mee en met het trammetje van acht uur vijftien konden de gestrande reizigers hun reis voortzetten, wat achteraf be keken toch nog een meevaller was. Erger gedupeerd waren de inzitten den van twee personenauto's en twee vrachtauto's die hun voertuigen op de omhoog gelopen Stad Zierikzee moesten achterlaten. Een van die vrachtauto's was geladen met negen koeien die be stemd waren voor de Rotterdamse veemarkt. VLOT Pas omstreeks drie uur, bij opko mend water, kwam de Stad Zierikzee weer vlot. Na een vertraging van b;jna acht uur konden de automobilisten hun reis pas voortzetten en met evenveel vertraging bereikten die negen Flak- keese koeien haar bestemming. Om half vier voer de Stad Zierikzee weer met vracht en passagiers van Hel ievoetsluis naar Middelharnis. Behoudens dat omhoogvaren van de Stad Zierikzee ondervond de veerdienst gisteren tengevolge van de mist weinig of geen vertraging. Het boek waarin prinses Wilhelmina haar levensherinneringen heeft neergelegd. Aan dit boek wijdt ons blad enige uitvoerige artikelen. Het eerste vindt men op pag. 5. Prinses Beatrix aan de start van een snelle afdaling met haar instructeur, Tony Marth. Eigen nieuwsdienst SANKT ANTON Het koninklijk gezelschap in Sankt Anton groeit. Prinses Beatrix skiet er al enkele da gen onder ideale weersomstandighe den. Incognito en enigszins terugge trokken verblijft in hetzelfde hotel als de Prinses hotel Post koning Boudewijn. Vandaag 1 wordt prinses Irene in het vermaarde ski-centrum verwacht. Vandaag of morgen zou ook N prins Jan van Luxemburg er arrive ren. Prins Charles en prinses Charlotte van Luxemburg zijn er reeds. Op 15 februari komt prinses Elisabeth van Züidslavië. Ook zij zal in hotel Post logeren. Koning Boudewijn die staat inge schreven onder de naam De Réthy, de naam van zijn stiefmoeder en prinses Beatrix hebben elkaar enkele malen terloops ontmoet. Eenmaal kwa men zij elkaar in de hal van het hotel tegen. Hotelgasten zagen, dat de twee vorstelijke gasten de conventionele groeten uitwisselden en een praatje over het skieën maakten. Een tweede ontmoeting greep plaats 1 op het station van de kabelbaan van de berg Valuga. Prinses Beatrix, die op de hellingen van de berg gisteren skiede, ontmoette achtereenvolgens koning Boudewijn en prinses Char lotte van Luxemburg. Met heiden had zij een kort gesprek. arrest gesteld, maar er worden nog meer arrestaties verwacht. Drie gezochten zijn voortvluchtig. Vermoedelijk zijn zij naar België uitgeweken. Tientallen auto's, die door de groep voor het smokkelen van boter werden gebruikt, zijn in beslag genomen. Het kwalijke is dat het alle huurauto's zijn, die garagehouders en verhuurders van auto's zonder chauffeur in goed ver trouwen hadden meegegeven. Het gevolg is dat de auto's onherroe pelijk voor de rechtmatige eigenaars verloren zijn: in het gunstigste geval zullen zij na verloop van tijd hun eigen auto's kunnen terugkopen. Door deze omstandigheid is er een ware alarmtoe stand ontstaan onder de verhuurders in Nederland. IDEALE AUTO Het ijverige speurwerk van de centra le velddienst der douane van Tilburg heeft met deze arrestaties en inbeslag neming van auto's een zware bres gesla gen in een groot smokkelkomplot, waar van de omvang nog niet helemaal vast staat. Deze overwinning op het smokkel- front zal bij de douane geboekstaafd blijven als de oplossing van het geheim der Opel Rekords. Het nieuwste type Opel Rekord speelde een belangrijke rol in deze affaire. Met betrekkelijk eenvoudige middelen en vrijwel onzichtbaar ingrijpen maakten de smokkelaars van de spatborden ideale bergplaatsen voor pasklaar ge maakte lange kisten die door de opening van de koplampen in de spatborden werden geschoven. Voordien hadden zij de sierlijst van de spatborden verwijderd en op die plaats enkele gaatjes geboord waardoor dunne sterke staken werden gestoken. Daarop rustten de kisten met boter. Nadat de koplampen en de sier lijsten weer op hun plaats zaten duidde niets in het uiterlijk van de auto erop dat er in de spatborden 150 kilo boter was verborgen. Honderdvijftig kilo boter: dat is een winst van 225 gulden. Ge bleken is dat de smokkelaars soms tien en meer ritten per avond en nacht maakten. De nieuwe Opel Rekords huurden zij bij verhuurinrichtingen in Breda, Til- j burg, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en andere plaatsen. De smokkelaars hebben ook wel de achterbanken losgemaakt en in de zij- wanden van de carrosserie voldoende j ruimte gevonden om nog eens vijftig ki-j lo te verbergen. Dat ging gepaard meti ernstige beschadiging van het interieur! der auto's. Eén verhuurder is erin geslaagd zijn wagen tijdig te redden. Gealarmeerd door een collega in Brabant ging hij naar Til burg, waar hij inderdaad zijn auto vond, die in een straat stond geparkeerd. Met het reservesleuteltje opende hij de wagen en hij reed zijn bezit naar huis. De smokkelaar had de brutaliteit twee dagen nadien aangifte te doen van dief stal Hij is thans ook ingerekend. DEN HAAG Het persbureau Associated Press heeft in Den Haag vernomen dat de Nederlandse rege ring de Russische regering gisteren heeft meegedeeld dat zij Molotof niet beschouwt als een representa tief diplomatiek vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie in Den Haag. Het K.N.M.I. meldde ons gister avond te 23.15 u.: Op de meeste plaatsen mist of laaghangende be wolking en over wegend droog. Weinig wind, lichte tot matige vorst. MIES JE: Wie vindt radar voor wandelaars uit? 11 FEBRUARI: zon op 8.06, zon onder 17.45; maan op 9.18, maan onder 22.13. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki bew. WNW -3 0 Stockh. bew. WZW -3 0 Oslo onbew. NO -5 0 Kopenh. bew. ozo 4 0 Aberdeen bew. ZZO 4 0 Londen bew. stil 3 0 A'dam mist ZZO -3 0 Brussel mist O -2 0 Luxemb. bew. zzw 6 0 Parijs mist stil 7 0 Bordeaux bew. stil 7 0,1 Grenoble onbew. NO 13 0 Nice bew. O 14 0 Berlijn 1. bew ozo 0 0 Frankf. bew. stil 4 0 München 1. bew. O -0 0 Garm. P. onbew. Z 8 0 Genève h. bew. NO 7 0 Locarno h. bew. stil 7 0 Rome 1. bew. stil 16 0 Advertentie Eigen nieuwsdienst ARNHEM. Zonder een „maskerkaart", die vijftig cent kost, mag in Elten op last van de landdrost niemand een masker dragen tijdens het carnaval. De maatregel is niet genomen omdat de landdrost aan het carnaval wat wil verdienen, maar omdat men wil weten wie er zich achter het masker verbergt. Als er wat gebeurt wit men ook kunnen uitzoeken, of de oorzaak aan deze of gene zijde van de grem moet worden gezocht.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1