bedrijfsautomobielen Oók al aan de sigaar? Rillandia en Mevo weer dichter bij liet kampioenschap Oud-Zeeuws elftal versloeg in IJzendijke de jeugd met 9-0 E.M.M. versloeg Walcheren Petsie Pelle Pingo ZO ROLDE DE VOETBAL IN ZEELAND Sprang bedreigt in 4e ld. zuid Nieuwdorp en Arnemuiden E.M.M. kreeg een nieuw vaandel ZEBRA stelde programma vast Burgemeester Oosterland met ziekteverlof Familiebijeenkomst Tioba-ploesen behaalden de fRTR St. Phi'lipsland Volle winst Goed korfbal bij TOGO-VIOS Geen bushalte in Gapinge Kampeerterrein in Dreischor erkend ZAALHANDBALCOMPETITIE Tonido had weinig moeite met Marathon Krediet voor toren van 's-Gravenpolder Polshorloge voor jonge redder Veere versterkt positie C.J.V.-secretaresse voor Zeeland Goese Operette bracht „Madame de Pompadour Subsidie zomershow in gevaar f Woning- en onderwijs problemen in St. Maartensdijk Maandag 2 februari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 RAM Advertentie Sfeer en gezelligheid ZKB-MIKROKORFB ALTOERNOOÏ SEROOSKERKE (W.) De muziek- vereniging E.M.M. heeft, onder leiding van de heer A. Joosse een geslaagde uit voering gegeven. Na de pauze werd het toneelstuk „Inkeer" opgevoerd. Namens het actiecomité bood de heer J. Cevaal de vereniging een prachtig nieuw vaandel aan, dat door de voorzit ter, de heer F. de Steun in dank werd aanvaard, waarna hij het overdroeg aan „J de vaandeldrager, de heer K. Houterman. overwinningen klom Sprang naar de vierde plaats en heeft nu even- De heer M. de Pagter, die 25 jaar lid veel punten als dorpgenoot SSC '55 en Arnemuiden, zij het met een is geweest van mocht een zil- 1 a r-r-TTTT 1 vpvpn mpri wedstrijd meer gespeeld. AZVV zag zijn verliespuntenaantal tot der- tien aangegroeid, maar bleef op de zevende plaats. Van onze sportredacteur De Zeeuwse titelpretendenten in de vierde klasse Zuid, Nieuwdorp en Arnemuiden, hebben er een nieuwe concurrent bijgekregen: Sprang, dat zaterdag het Axelse AZVV met 60 versloeg. Half de cember wonnen de Sprangenaren met 60 van Colijnsplaatse Boys, dat nu toch wel als uitgeschakeld mag worden beschouwd. Door deze veren medaille in ontvangst nemen. Stand 4e klasse zuid: Nieuwdorp 10 7 1 2 15 32—14 10 5 3 2 13 40—20 10 5 3 2 13 34—17 11 6 1 4 13 39—24 9 4 3 2 11 29—24 10 4 2 4 10 20—23 11 4 1 6 9 27—46 9 3 1 5 7 32—30 8 2 2 4 6 16—28 7 2 0 5 4 21—34 9 1 1 7 3 13—43 Arnemuiden Sprang Good Luck Colpl. Boys AZW The Gunners Zwaluwse Boys Dinteloord Vredelust Rillandia kwam in de le klasse Zee land weer een stap dichter bij het kam- lijden met 's-Heer Hendrikskinderen. Tien keer werd de doelman van de gasten gepasseerd. En SVD verzekerde zich van een goed plaatsje in de middenmoot via een 7—0 overwinning op Goes V. UITSLAGEN: 4e klasse zuid: SprangAZVV 60. le klasse: Hoek IKapelle I 52; We- meldinge IRillandia I 26. 2e klasse a: Arnemuiden IIMiddelburg V 41; Bevelanders IZeeland Sport VI 80; Meeuwen IVeere I 02. 2e klasse b: Zaamslag I"s-Heer Hen drikskinderen I 100; Mevo IKloetinge 13 10 1 2 21 50—22 14 8 2 4 18 38—22 15 8 1 6 17 41—46 15 7 1 7 15 52—42 15 6 1 S 13 41—33 13 4 4 5 12 25—29 14 6 0 8 12 31—41 14 5 2 7 12 32—43 13 5 1 7 11 31—39 12 3 1 8 7 20—47 Ila door een 2- -0 zege 2e klasse c: Sinoto IIBurgh III 16. 3e klasse a; Veere IIHeinkenszand I 64: Beren IBorssele I 53. 3e klasse c: Duiveland IIBurgh IV 5—1. pioenschap. Het tvon met flinke cijfersj I 72: SVD IGoes V 70. (62) in Wemeldinge, dat nu is afge- ,_1 TT zakt naar de vierde plaats. Hoek nestelde zich op de derde plaats dank zij een 5—2 overwinning op Kapelle, dat nu gevaar lijk dicht in de buurt van de rode lantaarn is gekomen. Stand le klasse: Rillandia I Krabbendijke Hoek I Wemeldinge I Tern. Boys I Serooskerke I Yerseke III Spui I Kapelle I VCK I 12 op Meeuwen aan de winnende hand, maar Bevelanders blijft de koploper goed i'olgen. In lib werden gevoelige klappen uit gedeeld. Mevo liep weer verder uit op Wolfaartsdijk door een 72 zege op het inmiddels uitgeschakelde Kloetinge. Zaamslag had byzonder weinig mede- GOES Zaterdagmiddag werd onder voorzitterschap van de wnd.-voorzitter de heer J. Beckt uit Bergen op Zoom, de jaarlijkse algemene vergadering ge houden van de Zeeuws-Brabantse Turn kring. De heer Beckt memoreerde het over lijden van de heer Sio en echtgenote, juist drie weken geleden bij een droevig ongeval te Krabbendijke en verzocht de aanwezigen een ogenblik stilte te hun ner nagedachtenis. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd, evenals het technisch ver- slag De penningmeester werd op voor- stel van de kaseommissie gedechayeerd. Het werkprogramma voor 1959 werd i vastgesteld, nadat enkele veranderingen werden aangebracht. Hieraan werd nog toegevoed een kringuitvoering te Sas van Gent in begin juli en een returnwed strijd tussen de Zebra en de Belgische Noordergouw (dames en heren) welke tegelijkertijd te Sas van Gent zal wor den gehouden. De jaarlijkse adspiranten- dag zal dit jaar te 's-Heer Arendskerke worden gehouden. 23 mei zullen te Middelburg vereni gingswedstrijden worden gehouden op de Grote Markt met 's avonds een kringpa rade. De voorzitter wees op het overvolle werkprogramma en hoopte dat alles vol gens de plannen zal worden algewerkt. Verder deelde hij mede, dat hij namens het K.N.G.V. de heer Klompe, als voor zitter van de Technische Commissie, de medaille van verdienste heeft overhan digd. Ook mevrouw Klompe werd een verrassing overhandigd. Bij de begroting kwam ter sprake om het nadelig saldo van 1958 en het begrote tekort van 1959 door de verenigingen weg te werken. Besloten werd door een vrijwillige bij drage van 10 cent per lid de verenigingen deze tekorten te doen wegwerken. Bij de bestuursverkiezingen werden de OOSTERLAND De burgemeester van Oosterland, de heer S. W. A. Lau- rense, zal gedurende de maand februari zijn ambtsbezigheden niet verrichten. Op eigen verzoek is hem een maand ziekte verlof verleend. In een spoedeisende ver gadering vim de gemeenteraad, die een besloten karakter droeg, werd over deze materie gesproken. Als loco-burgemeester zal optreden de heer M. J. Zeijler (V.V. D.>. Voor de leden van de landbouwver- eniging D. E. S. te Oosterland hield ir. Heringa uit Goes een causerie over de Belgische Congo. Dia's verduidelijkten het gesprokene. Bep Bakhuys verrichtte de aftrap Van onze sportredacteur IJZENDIJKE. Het oud-Zeeuws elf tal heeft zaterdagmiddag In IJzendijke een Zeeuws jeugdelftal een zware 90 nederlaag toegebracht. Dit gebeurde on der toezicht van de oud-middenvoor van het Nederlands elftal, Bep Bakhuys, die zich berei- had verklaard de aftrap te verrichten. Hij was toch in IJzendijke voor een lezing voor de leden van de v.v. „IJzendijke". De centervoor uit de glorieperiode van ..We gaan naar Rome" heeft met be langstelling de verrichtingen van de „pudjes" en de jongens gadesloegen, heren J. Hendrikx te Souburg, K. Kooy'Glimlachend zei hij. toen wij hem vroe- te Goes. C. Bennaars te Bergen op Zoom gen naar'zijn indruk van de wedstrijd: en H. Mijnsbergen te Goes bij acclamatie j pe jeugd maakte direct al een tacti- herkozen. Mej. T. v. d. Kreek te Bergen g,,^ fout, z;j won de toss, maar verkoos op Zoom \yerd als technisch bestuurslid 1 met wind tegen te spelen." De vroegere gekozen. Afgevaardigden voor de Bonds- schrik van de Europese voetbalvelden vergadering werden gekozen. De volgen-vond j Lüiipaiy van Vlissingen de bes- de jaarvergadering zal te Goes worden, te Speier bij de jeugd, gehouden. Bij de rondvraag werden vragen ge- De wedstrijd zelf was met zo eenzij- steld voor het invullen van vragenlijsten,dig als de uitslag zou doen vermoeden, welke door het Zebra-bestuur waren hoewel in de tweede helft de jeugd maar ANNA JACOBAPOLDER. Sfeer en gezelligheid. Met deze twee woorden kan de familie-dag van de C.B.T.B. afdeling St. Philipsland ongetwijfeld het beste ge tekend worden. De christelijke agrariërs in dit vrij geïsoleerde bolwerk van de C.B.T.B. waren in het dorpshuis bijeen gekomen, om nu eens echt onder elkaar te zijn. Men wist de juiste sfeer te treffen, een goede stemming te vinden en bovendien in grote mate de gezelligheid te bevorde ren. Voor ernst en luim was deze dag vol doende plaats ingeruimd. Na het openingswoord van de heer G. J. dc Jager deelde de secretaris mede, dat het ledental iets achteruit is gelopen door overlijden en door verhuizing. De activi teiten zijn er echter niet minder om. De vergaderingen staan vaak op een hoog en leerzaam peil. Bijzonder was men ver heugd over het feit, dat deze kleine afde ling tal van vertrouwensfuncties krijgt toegewezen in het hoofdbestuur. Tijdens de koffiemaaltijd werd de af deling toegesproken door burgemeester L. J. de Jonge, door de heer J. de Jager- Mol namens het prov. bestuur, door de presidente van de C.P.M.B., door mej. v Strien, namens de N.C.V.B. en door de heren P. S. Marinussen en S. Baar. Na deze zeer gezellige schakel in het programma zong een koortje op verdien- Feyter en Van Strien declameerden en stelijke wijze enige liederen, de heren de werd een geanimeerde wedstrijd op de planken gebracht. De hoofdschotel vormde de opvoering van het ernstige spel „Hart zonder Ha ven". Dit stuk werd door de tonelisten met volle overgave voor het voetlicht ge bracht. Een welverdiend applaus bleef dan ook niet achter, alsmede een pre sent je voor de speler# en speelsters. Ds. Chr. Wielemaker, Geref. predikant te Bruinisse sprak 'n pakkend slotwoord naar aanleiding van een tekstgedeelte uit de profeet Amos, de boer uit Tekoa. Diploma machineschrijven BERGEN OP ZOOM. Op het te Ber- gen op Zoom gehouden examen slaagden voor het diploma machineschrijven: uit St. Annaland: mej. Inge Giljam; uit Poortvliet: de dames C. A. Gebraad, J. van Nieuwenhuizen. en de heer D. Oos- dijk; uit Seherpenisse: de dames A. Dij- ke, W. van Houte, M. A. Suurland; uit Tholen: H. Antons, M. Schot en de heer L. Baay. Allen werden opgeleid door de heer Koetsdijk, leraar steno-typen. Op het te Bergen op Zoom gehouden examen slaagden voor het diploma ma chineschrijven de volgende leerlingen van de Chr. Ulo te Zierikzee. Trees Rombouts, Ellie Vaane, Dienie Schulte, Joke v. d. Schelde, Ankie Schouls en Lies Verspeek, allen uit Zie rikzee. Koos de Vlieger uit Dreischor; Jaan van As en Piet van Bloois uit Noordgau- we; Harm Fasol uit Renesse; Betsy van Dijke uit Nieuwerkerk. Van de leerlin gen der Chr. Ulo werd op dit examen niemand afgewezen. Een mooie prestatie van de jongelui. Verder slaagden voor het diploma ma chineschrijven: mej. D. J. Gaanderse te Brouwershaven; mej. C. Semeijn, Burh; de dames J. v. d. Doel en E. J. Dijkman, Haamstede; N. Flikweert, W. J. Kooy- man, Katie Mol en Joke Stins, Nieuwer kerk; M. v. d. Maas en S. P. P. Bakker, Oosterland; dhr. P. Bouwman, Renesse; de dames L. J. G. Kouijzer, Tonny Leeuw S. A. Verburg, H. Jumelet, de heren J. Put en I. Verton, uit Zierikzee; mej. N. van Felius, Zonnemaire. Allen volgden de cursussen georgani seerd door de Stichting Handelsonderwijs te Zierikzee en werden opgeleid door de heer Koetsdijk, leraar steno-typen. Van onze korfbalmedewerkster GOES. Met groot enthousiasme werd tijdens het mikrokorfbaltornooi in de veilinghal te Goes weer gestreden om de puntjes. In enkele ontmoetingen steeg het spelpeil tot behoorlijke hoog te. Tjoba I moest in la alle reserve sluizen openzetten om Elto te kunnen weerstaan. Het won ten slotte door een enigszins betwistbaar doelpunt met 2- 1. Tjoba heeft in deze afdeling nu de leiding met twee punten uit vier wed strijden, gevolgd door Elto I en Scam- polo I, beide met 0 uit 1. In lb speelden TOGO en VIOS een spannende wedstrijd. Slechts doordat VIOS vlak voor het einde een straf- worp miste, ontkwam TOGO aan een nederlaag. Nu bleef het 22. Ook de derde eerste-klasse-wedstrijd Olympia Van een onzer verslaggevers GAPINGE. De bushalte in Gapin ge, die tijdelijk daar was uitgezet, zal niet langer worden gehandhaafd. Er was een proef genomen om te zien of er in Gapinge behoefte bestaat aan een bushalte, maar nu gebleken is dat iede re dag slechts een of twee mensen van de nieuwe gelegenheid gebruik maak ten, wordt de bushalte opgeheven. Wel zai men binnenkort een wachthuisje bij de Kreekweg plaatsen. De kosten hier van worden gedekt door een overschot van de begroting 1958. Uit deze vrij gekomen gelden zal tevens een verbe tering van de straatverlichting worden bekostigd. Dit jaar zal een begin wor den gemaakt met de verhouw van het oude kerkgebouw van de Gereformeer de Kerk tot brandweergarage. De brandweer zal dit jaar nieuwe materia len krijgen. Dit werd meegedeeld in de vrijdag in Gapinge gehouden raadsvergadering van de gemeente Vrouwenpolder. De burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam, gal in zijn nieuwjaars rede een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Een daarvan is de bouw van de riool waterzuiveringsinstallatie. Een andere belangrijke gebeurtenis is de totstand koming van de Noorddijk en de Vroom- dijk. Het vreemdelingenverkeer vertoonde 1958 een stijgende lijn. De burge meester betreurde de geringe woning- bouwtoewijzing. Hij meende, dat het streven van de raad erop gericht moet blijven hierin verbetering te brengen. De heer J. Janse zei in zijn antwoord op de nieuwjaarsrede dat de mogelijk heid bestaat, dat Vrouwenpolder in het kader van het drie-eilandenplan zal worden ingedeeld bij een andere ge meente. Hij zou dit betreuren, omdat Vrouwenpolder zeker een „safe" ge meente is. Er is echter geen reden om pessimistisch te zijn. De raad ging akkoord met het voor stel de heer Wattel te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Tijdens de raadsvergadering werd medegedeeld dat dit jaar zal worden begonnen met het verwijderen van der tig a veertig bunkers ten behoeve van de zeewering. IZuidwesters I was het aankijken ten volle waard. Pas na de rust kon Zuid westers zijn overwicht in winst uitdruk ken (2—4). Stand in lb: TOGO I 3 uit 2, Zuidwesters I 2 uit 2, VIOS I 1 uit 1 en Olympia I 0 uit 1. In Ha schudde TOP I SSS resoluut van zich af (62) en het achttal uit Arnemuiden gaat nu fier aan de lei ding: TOP I 3 uit 2; Volharding I 1 uit 1, SSS 0 uit 1 en VEDO I 0 uit 0. In lib won Tjoba II overtuigend met 42 van VIOS II en staat nu samen met Blauw-Wit I aan de kop. Beide hebben twee punten uit één wedstrijd, gevolgd door Vios II en Vitesse I, bei de met 0 uit 1. In 3a deed Tjoba III niet voor de grotere „broers en zus ters" onder. Olympia II werd met 32 verslagen. De TOGO b-adspiranten wonnen met 40 van VIOS. DREISCHOR. In een gehouden ver gadering van het bestuur van de „Stich ting Dorpshuis Dreischor" is o.m. beslo ten het instuifwerk op de zaterdagavond te reorganiseren. In verband hiermede zal van 7 tot half tien instuifwerk voor de jeugd worden gehouden. Op zaterdag 7 februari a.s. zal er een filmavond voor de gehele bevolking ge geven worden. De tarieflijst voor het gebruik van het Dorpshuis werd herzien en opnieuw vast gesteld. Met de concierge werd een nieuwe overeenkomst gesloten per 1 mei a.s. Tijdens de vergadering kwam ter spra ke de noodzakelijkheid van een nieuw vast toneel. Hiervoor wordt thans een bouwfonds gevormd. Voorts werd besloten voor het dorps huiswerk een loterij te houden. De hoofdprijs werd bepaald op een rijwiel. De voorzitter gaf een overzicht van de inrichting van het kampeer- en va kantiehuis, dat erkend is als bondsva- kantieoord door de A.N.W.B., waarmede het dorpshuis vorig jaar werd uitgebreid. De bovenverdieping van het dorpshuis biedt plaats aan 42 bedden, n.l. 3 kamers met respectievelijk 2, 4 en 6 bedden en een zaal met 30 bedden. Spreker kon verder mededelen dat, hoewel dit vakan tiehuis in het vorig seizoen nog geen bekendheid genoot, toch 423 overnachtin gen plaats vonden. Aan de verschillende V.V.V.'s in den lande zijn 2000 folders verzonden. De prijzen voor dit Bondsvakantieoord wer den als volgt vastgesteld: overnachtingen f 1,25; broodmaaltijden met thee of een lunchpakket f 1,warme maaltijden met vlees f2,—; volledig dagtarief (lo gies en maaltijden) f5,Voor grote groepen zijn reducties mogelijk, evenals voor weekend-conferenties. toe- rondgezonden. Deze werden nader gelicht. In zijn slotwoord zei de voorzitter, op een vraag van de secretaris, dat hij tot september zijn functie als waarnemend voorzitter wil aanvaarden, daar in augus tus een nieuwe voorzitter zal worden ge- kozen. Hij reikte verder nog het diploma j trad dan zijn gewonde collega van verdienste uit aan de heren J. Ver- tijd had gedaan, gouwe te Sas van Gent en M. W. van Lie- re uit Wolfaartsdijk. heel weinig had in te brengen. Misschien kwam het ook wel een beetje doordat doelman De Jonge van Terneuzense Boys reeds voor rust moest uitvallen we gens een blessure aan de hand en zijn plaats werd ingenomen door Voet van Hulst, die iets minder doortastend op- voor die De oud-middenvoor van het Neder lands elftalBep Bakhuys verrichtte zaterdagmiddag de aftrap voor de wedstrijd van het oud-Zeeuws elftal tegen een Zeeuws jeugdelftal. J aarvergadering Geref. mannen NIEUWDORP. De Geref. Mannen- veren. „Belijden en Beleven" kwam on der leiding van de heer Chr. Melse in jaarvergadering bijeen. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden geleverd. Ds. Goedendorp sprak hierna over: „Stromen van kracht". Naar dit onderwerp werd met intense belangstel ling geluisterd. Een goede gedachten wis seling volgde. De heer Jb. de Kok de clameerde nog. Chr. Volksonderwijs WEMELDINGE. Onder leiding van de heer J. A. de Schipper werd de leden vergadering van Christelijk Volksonder wijs gehouden. Na afhandeling der huis houdelijke zaken werd een filmstrip ver toond over de haringvisserij. De pen ningmeester meldde een batig saldo van f 7095,96. MIDDELBURG. E.M.M. heeft za terdag in de wedstrijd tegen Walcheren beide punten kunnen bemachtigen. In het begin wilde het niet erg vlotten bij E.M.M. en uit een dekkingsfout ontstond het eerste doelpunt voor Walcheren. Daarna kwamen de Middelburgers er beter in en de eindstand 513 in het voordeel van E.M.M. geeft de verhou ding goed' weer. De tegenontmoeting tussen beide ploe gen werd eveneens door E.M.M. gewon nen, ondanks het sterke offensief van Walcheren. Eindstand: 96 in het voor deel van E.M.M. Marathon, dat met een sterk gewij zigd elftal in het veld kwam, verschoot zijn kruit voor d'e rust. De ruststand was 44 en het einde kwam met een 127 overwinning voor Tonido. Hellas was met 115 de meerdere van Volharding, dat slecht samenspel liet zien. Stand eerste klasse heren: E.M.M. 9—16, Tonido 9—14. Hellas 9—10, Volharding 97. Marathon 8—3, Walcheren 82. Dames eerste klas Ook de dames van E.M.M. speeld'en twee keer. Zij verloren eerst van Zee land Sport met 73, doch wonnen na derhand van dit team met 43. Hellas was sterker dan Walcheren en toonde vooral betere schutterskwalitei- ten. Uitslag; 17 in het voordeel van Hellas. Marathon won met 51 verdiend' van Tonido. Stand eerste klasse dames: Hellas 9 16, Marathon 312, Tonido 98, Wal cheren 75, Zeeland Sport 85, E.M.M. 7—2. In Middelburg werden nog de volgen de weó'strijden gespeeld: jongens adsp. MarathonTonido 216, meisjes adsp. b. MarathonOdi 56, meisjes adsp. Zeeland Sport 1Walcheren 2 13, da mes junioren tweede klas Olympus 2 Odi 113, heren junioren tweede klas Marathon 2Volharding 213. In Goes werd'en gespeeld: meisjes adsp. b. De MeeuwenTonido 54, da mes jun. tweede klas LuictorVolharding 1—2, OVU—Volharding 2 410, heren junioren tweede klas Hellas 2Tonido 2 155, heren junioren eerste klas Hellas Marathon 56, dames tweede klas De MeeuwenOlympus 22, heren derde klas Tonido 3E.M.M. 2 89, heren vierde klas De MeeuwenE.M.M. 3 17—5. 's-GRAVENPOJjDER. De leden van de gemeenteraad van 's-Gravenpolder hebban uitvoerig gesproken over de de solate toestand van de toren. Na enige discussie werd besloten een ingenieurs bureau uit Gorcum, bureau Van der Mast, in de arm te nemen om over de fundering e.d. advies uit te brengen. De kosten zullen vermoedelijk wel meer be dragen dan de gevraagde f30.000,De raad stelde een krediet beschikbaar. Met de stem van de heer Op 'tHof (a.r.) tegen besloot de raad de burge meester een vaste vergoeding per jaar te geven voor het gebruik van een eigen auto. De heer Op 'tHof was van me ning, dat de burgemeester de dienstrei zen zelf dient te bekostigen, althans ze ker wanneer het kleine afstanden be treft, omdat hij er dan zelf het meeste profijt van trekt. Achter de nieuw gebouwde kleuter school is een perceeltje grond ongebruikt gebleven. B. en w. stellen nu voor dit te verhuren aan de eigenaar van de daar achter liggende boomgaard, omdat dit allerlei moeilijkheden met uitwegen enz. voorkomt. De raad ging hiermee ak koord. Een aandeel in premie woningsplitsing werd toegekend aan de heer L. C. Hu- bregtse. Besloten werd een kasgeldlening aan de gaan van f30.000,ter financiering van een zelfde lening aan de kerkvoog dij van de ned. herv. gemeente voor de restauratie van de kerk. Het door een der leden ter sprake ge brachte verzoek van de schietvereniging om het gymnastieklokaal te mogen ge bruiken voor de oefeningen ontlokte enige discussie. De raad besloot het verzoek toe te staan, als er geen andere redelijke op lossing is. MIDDELBURG. De burgemeester van Middelburg reikte aan Karei van r„ j v- ,.i Velzen (oud 11 jaar) te Middelburg een 0 In de Keikeraad der Geref. Gemeen- nol sh orlop*» mpt. insorintio uit Txrocrona te te Zoutelande werden herkozen als ouderling de heer D. Kodde en als diaken de heer W. Lievense. polshorloge met inscriptie uit wegens het redden van een tweejarig jongetje uit het kanaal door Walcheren op 12 augus tus, Advertentie De jeugd speelde over het geheel ge- Van een onzer sportverslaggevers i nomen iets te onbesuisd, men „plaatste" i vaak al voordat men zich had afge-1 vraagd waar de bal heen moest. In de voorhoede ontbrak na somtijds aantrek- j kelijke aanvallen het beslissende schot. De ouderen bedienden zich van een be-1 In een niet onaardige wedstrijd is het kend spelletje, waarop de jeugd op de, Veere gelukt de zware uitwedstrijd tegen duur geen vat had. Met de rust stond Middelburg V tot een overwinning te [het oud-Zeeuws elftal reeds met 3—0 maken Na het beginsignaal nam Veere ivoor. Mos was naar onze mening bij direct het heft in handen door goedde veteranen de beste speler, voetbal te vertonen. De eerste aanvallen! waren dan ook voor Veere, maar de af- werking liet nogal eens te wensen over. Na ca. 20 minuten spelen was het F. Minneboo die door goed samenspel van1 de gehele voorhoede de kans kreeg <01). De Middelburgers bouwden en kele tegenaanvallen op, maar door pech gingen diverse kansen verloren. De rust ging in met een verdiende 01 voor-| Rook met verstand rook met smaak rook sigaren! GOES. Eigen nieuwsdienst Het hoofdbestuur van het ging lil mei een veiuieuae ui vuui - sprong in het voordeel van Veere Na de CJV heeft tot districtssecretaresse voor Ei„ Zeeland. West-Brabant en de Zuidhol- rust kwamen de Middelburgers iets de meerderheid, maar uit een snelle aan val van Veere maakte C. de Rooy na 15 minuten een mooi doelpunt. Met ver woede aanvallen trachtte Veere de score te verhogen, maar dat gelukte niet meer De stand bleef 20 in het voordeel van Veera. Voor de afdeling Colijnsplaat van de N.C.V.B. hield ds. Veldman een referaat over de Jehova's getuigen. landse Eilanden benoemd mej. N. Bur ger te Eindhoven. Sinds de fusie tus sen het meisjesverbond CJVF en het CJMV was alleen de districtssecretaris de heer Jac. Sinke, in Zeeland werk zaam, doch nu is men erin geslaagd in de vacature van secretaresse te voor zien. Het ligt in de bedoeling dat mej. Burger zich in Zeeland zal vestigen. Zij treedt op 1 maart in dienst van het CJV. De vrolijke avonturen van en 22-7) Naar de kaart te oordelen, Pingo. Waar zijn de reddingsgordels? niet getekend waarop we zijn vastge- hebben we nu de helft van de weg af- Waar is de Zeebeer? We moeten de lopen. En de Noordpool kan het niet gelegd. Het.duurt dus niet lang meer, kleintjes redden. zijn, daar groeit geen gras heb ik wel voordal we het een beetje koud krijgen. Natuurlijk mankeert er niets aan eens gehoord. Hé help! Houd de kaart vast, deze kaart Petsie, maar je hebt het land GOES. Zoals Madame de Pompadour met haar in de historie berucht gewor den corrupte hofkliek vrijdag- en za terdagavond door een enthousiast spe lende Goese Operettevereniging ten tonele is gevoerd, heeft dit grillige we zen niet alleen haar slappe koning Lo- dewijk XV, maar ook een stampvolle zaal om haar geraffineerde vingers ge wonden. Het is telken jare weer een genoegen te mogen zien en horen, met welk een geestdrift en spontaneïteit minnaars van zang en muziek zich beijveren om naar amateuristische maatstaven een zo goed mogelijk peil te bereiken. En dat het publiek op de Bevelanden deze voor een vrij kleine stad als Goes unieke prestatie weet te waarderen, kan alleen tot vreugde stemmen. In een tijd, waarin cultuurvorming bij voor keur van elders wordt opgelegd, ver dient een spontaan uit de burgerij ont sproten en verantwoord geleide, ware volkskunst zeker aller steun en sym pathie. Wanneer daarbij tevens een niet geringe vooruitgang valt te bespeuren, is dat dubbele winst Wie getuige was van de met elan en vaart gebrachte „Pompa dour", moet hebben genoten. Dat een enkele solist al zingende wel eens zijn spel uit het oog verloor, viel daarbij in het niet. Er speelde een geestdriftig team, dat zichtbaar genoegen in de eigen rollen had en dat zijn enthousias me wist over te dragen op het publiek. Bijzondere lof verdienen mej. A. Wij- nands, die een uiterst pikante Pompa dour deed leven, de heer D. Meijer die schitterde als de volksdichter Calicot en de heer J. J. Evers in zijn voortref felijke mime-rol van de seniele politie- ministél' Maurepas. Ook zang en spel van mevrouw A. Tamminga (Belotte), de heren G. Hopmans (geliefde René) en V. Hopmans (Louis XV) staken bo ven de middelmaat uit, terwijl de da mes J. Platteeuw, M. van Loo, C. Hoo- gesteger en O, Lindenbergh het als de verleidelijke meisjes heel goed deden. Een woord van hulde aan het adres van de Goese Operettevereniging voor het moedig en succesrijk voorwaartsgaan onder regie van dr. C. Griep en de mu zikale leiding van Jan Kousemaker. Een extra compliment voor het bestuur dat de organisatie en uitvoering tot in de puntjes heeft verzorgd. De G.O.V. heeft haar bestaansrecht weer eens dubbel en dwars bewezen. A. VLISSINGEN. In een avondzitting heeft de gemeenteraad de begroting voor 1959 in onderdelen behandeld en tenslotte vastgesteld overeenkomstig het voorstel van b. en w. Uit d ediscussies, die hierbij gevoerd werden, stippen wij aan, dat hieruit bleek, dat Vlissingen momenteel nog 232 gaslantaarns heeft. De kosten daarvan zijn f130 per lichtpunt per jaar. Uit de raad werd aangedrongen op versnelde voortzetting van de elektrificatie. Weth. Van Pouering rekende de raad voor, dat b. en w. hiervoor alle belangstelling heb ben, doch dat dit stuit ojo de investering, die deze bouw vraagt. Bij die omzetting is men daardoor de eerste tien jaar duur der uit. Daarna dalen echter de kosten tot f 67 per lichtpunt per jaar. Voor de zelfde kosten zou men dus een betere verlichting kunnen krijgen. De Schelde- straat bijv., die vroeger 36 gas- en 10 elektrische lampen had, wat f5300 per jaar kostte, heeft thans 81 betere licht punten en de jaarlijkse kosten zijn gelijk. Verkeerslichten, eventueel knipperbol- len op de kruispunten Paul Krugerstraat met Schelde-, Badhuis- en Dishoekstraat en w. het onderwerp van studie, en op het Betje Wolffplein zijn voor b. De heer Bikker (C.H.) gaf een warme aanbeveling voor een verhoging van het subsidie van de Hervormde Jeugdraad, om daardoor de aanstelilng van een jeugdleider mogelijk te maken. B. en w. zullen hierover nader met een voorstel komen, zodra het advies van de Vlis- singse jeugdraad binnen is. Tenslotte kwam er nog wat vuurwerk door een voorstel van de heer Smit (P.v. de Vlissingse zomershow tot memoriepost d.A.), om de post subsidie van f 6000 aan te maken. Hij vreesde, dat de midden stand teveel op deze post zou gaan leunen bij het opzetten van zijn plannen. Verschillende raadsleden, de lieren Oosterhuis (VVD), Vader (RK) en Bik ker (CH) kwamen hiertegen in het ge weer. De meningen van de wethouders Poppe en Van Popering bleken weer ver deeld. Tenslotte werd de post gehand haafd, maar als het verzoek om subsidie behandeld wordt, zal de zaak nog wel eens worden bekeken. St. MAARTENSDIJK. De woning nood zal ook in de toekomst voor St Maartensdijk een ernstig probleem vor men, omdat geleidelijk aan de krotwo ningen zullen moeten verdwijnen. Bur gemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk zei dit in zijn gisteren uitgesproken nieuwjaarsrede. Hij wees voorts op het plaatsgebrek, dat nu al in de technische school dreigt. Thans volgen 122 leerlingen de school, maar overwogen wordt een hoofdklasse voor monteurs te vormen. De kleuterschool, die tachtig leerlingen telt, heeft nog steeds een wachtlijst, omdat er geen derde leidster mag worden benoemd. Bij de behandeling van de gewone agenda merkte wethouder A. J. op den Brouw ten aanzien van de begroting van de stichting voor Maatschappelijk Werk op, dat het subsidie van de Ned. Herv. kerk in St. Maartensdijk wel heel erg laag is in vergelijking met andere ge meenten. De diakonie blijkt echter moei lijk meer te kunnen betalen. Een verzoek om dit jaar weer een vermaakspel te mogen houden werd met zes tegen één stem afgewezen. Overeenkomstig de wens van G. S. werd het besluit om het ingenieursbu reau Schat en Schut te Middelburg een saneringsplan te doen opstellen, ingetrok ken. De begroting voor 1959 werd zodanig gewijzigd, dat de post voor middelbaar onderwijs werd verhoogd, terwijl pos ten werden opgenomen voor de kosten van de a.s. verkiezingen. De verlaging van de'rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. gemeenten tot 50.000 ondervond geen bezwaar. De nieuwe bouwverordening werd vastgesteld en tot de nieuwe huis nummering werd besloten. De raad ging akkoord met het voor stel om over het al of niet noodzakelijk zijn van een weg aan de Oostsingel overleg met de bewoners te plegen. Ten aanzien van de onbewoonbaarheid van woningen werd besloten vooralsnog met drie woningen te beginnen, en dit aan tal daarna geleidelijk uit te breiden. Ten slotte gaf de raad zijn fiat aan het voorstel om met een nader aan te wij zen bankinstelling een geldlening aan t# gaan van ƒ140.000.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3