KROESJTSJEF: DOOI IN OORLOG KOUDE Urker vissers vervingen veerdienst van Vlissingen Dank zij „warmte" van Mikojans bezoek Vrijspraak voor verdachte - standje voor agent De spoorwegen danken Duur idee voor ondergrondse Gesprek en werk-diner van ministers Luns en Lloyd SOEKARNO MOET WEER REIZENDE RUSTEN Italië zonder regering De Bilt: Zonnig Besprekingen over Cyprus in impasse PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Duizenden geen plaats bij herdenkingsdienst Veehouder gedood door kolendampvergiftiging Goede wil Plan voor pijpleiding IJmuiden-Amsterdam Duitse zorgen Britse vreugde Minister Luns zal Kamer inlichten Landingsrechten en leveringen Sigaret tegen baal salpeter Meer handel tussen V.S. en Rusland Schapen stierven cloor ondervoeding BoHet/e Jeep onder trein door dichte mist Overstromingen in V.S. kostten 23 doden Geen kranten door typografenstaking Artsen adviseren nieuiv onderzoek Vele varkens op de vuilnisbelten RELLETJES IN NYASSALAND hebt de rechtspraak ondermijnd Dienstplicht knakt rock 'ti' roll'idool In twee dagen 26 inbraken opgelost Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; by geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991 Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaÉ Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van 1, BONN (API. Karl Schmitz-Scholl, een Westduitse grootindustrieel, heeft in een bijeenkomst van de Rotary-club in Mühlheim de mogelijkheid geop perd van de aanleg van een onder gronds spoorwegnet voor treinstellen met twee verdiepingen in het Roer gebied. Zo'n net zou, meende hij, honderd mil jard mark moeten kosten. Hij was be reid 500.000 mark bij te dragen in de kosten van een studiegroep zo die zou worden gevormd om de mogelijkhe den te bestuderen. Schmitz Scholl dacht ó'at het ondergrond se net aangelegd zou kunnen worden op ongeveer honderd meter diepte. In geval van een oorlog met kernwapens zouden de tunnels te gebruiken zijn als schuilruimten. NICOSIA (Reuter) De Grieks- Turkse diplomatieke besprekingen over de kwestie-Cyprus zijn op niets uitgelopen. Aldus berichten twee Grieks-Cypriotische weekbladen. De besprekingen werden in Parijs gevoerd door de Griekse en Turkse ministers van buitenlandse zaken. Volgens de genoemde bladen zouden enkele eisen die van Turkse zijde wer den gesteld ertoe hebben geleid dat het overleg geen gunstig resultaat heeft gehad. De Turken eisen o.a. legering van Turkse troepen op Cyprus en een ge zamenlijk bestuur op het eiland van Grieken en Turken. Maandag werd de Griekse ambassa deur in Londen, Seferiades, bij de Britse minister van buitenlandse za ken, Selwyn Lloyd ontboden. Naar verluidt hebben zij over het GrieksTurkse overleg inzake Cy prus gesproken. Vorige week heeft Lloyd de Turkse ambassadeur ontvan gen. 14e Jaarg. No. 1516 Dinsdag 27 januari 1959 Belangstelling voor keizer BERLIJN (Reuter) Voor een her denkingsdienst in de Kaiser Friedrich Kirche te Berlijn hebben meer dan 2000 mensen die er graag bij wilden zijn geen kaart meer kunnen krijgen. Hoewel er in de kerk slechts 650 zitplaatsen zijn, zullen er bij de dienst, die vandaag wordt gehouden ter her denking van keizer Wilhelm II, dui zend mensen worden toegelaten. De kerk is gesticht door Kaizer Frie drich, die in 1888 maar 99 dagen re geerde. Zijn vrouw Victoria die een dochter was van de Engelse koningin Victoria, woonde de inwijding van de kerk bij en gaf die toen de naam van haar man. In de tweede wereldoorlog werd de kerk vernield, maar ter gelegenheid van de internationale architectuur tentoonstelling in 1957 opnieuw in mo derne stijl opgetrokken. SCHACHT ONDER WATER Weinig hoop voor mijnwerkers NEW YORK (Reuter). De pogingen tot bevrijding van de twaalf mannen die in een kolenmijn bij Pittston (Pennsyl vania) van de buitenwereld zijn afgesne den duren voort. De hoop dat zij gered zullen worden acht men nu zeer klein. Donderdag geraakten de mannen op gesloten toen een deel van de mijn on der water liep. Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. De veertigjarige «behouder W. van Ruiten te Winsum Fr.) is gisternacht door kolendampver giftiging om het leven gekomen. Om dat zijn vrouw in het ziekenhuis lag sliep de heer Van Ruiten in de woon kamer, waar een kachel brandde. Een van zijn kinderen vond hem Gistermor gen levenloos op bed liggen. MOSKOU (Reutei-) Ook de Russische premier Kroesjtsef heeft nu duidelijk gemaakt dat er kansen bestaan om de koude oorlog tussen Oost en West te beëindigen. Wij hebben als gevolg van Mikojans bezoek aan de Verenigde Staten de indruk dat de mogelijkheid bestaat dat de dooi in onze berekkingen intreedt, zei hij maandagavond op een receptie in de Indische ambassade in Moskou. De premier voegde hier echter on middellijk aan toe dat de besprekingen van Mikojan in Amerika tot dusver niet tot iets concreets hebben geleid. De Sowjetunie, aldus Kroesjtsjef, doet al het mogelijke om een einde te maken aan de koude oorlog. Maar wanneer het Westen een koude oorlog wenst, kunnen we het nog kouder maken. Maar ik ben nog altijd optimist, voegde hij hier geruststellend aan toe. Eigen nieuwsdienst VLISSINGEN Verscheidene pas sagiers voor de veerboot Vlissin gen. Breskens, die als gevolg van een vette mist gestrand waren, hebben de vissers van Urk hoog geprezen. In het begin van het jaar wordt er in het zuidelijke deel van het Engelse Kanaal veel ijle haring gevangen, waarvoor de Urker vis sers in groten getale naar Breskens komen. De weekeinden brengen de mannen meestal op hun voormalige eiland door; een kleine groep' blijft in Breskens op de schepen achter. Als de „verlofgangers" per trein uit Zwolle terugkomen is het ge woonte, dat de Breskense ploeg een paar keer heen en weer vaart om de vissers naar de vloot terug te brengen. Dit heen en weertje is ondanks de mist doorgegaan en toen gistermiddag de veerboot nog maar aan twee vaarten toekwam sprongen de Urkers bij. Zij verlos ten de gestrande passagiers uit de stationsrestauratie en nabijgelegen hotels zodat er af en toe kotters en botters met tachtig man extra naar Breskens overstaken. In de loop van de avond zijn er nog twee vaarten van de normale veerdienst uitge voerd, maar tegen negen uur lag het verkeer weer geheel stil. IJMUIDEN (A.N.P.) Rijkswater staat overweegt om bij de bouw van de nieuwe haventoegang te IJmuiden een aanlegsteiger voor grote tankers te bouwen. De steiger waarvoor men gebruik hoopt te maken van de bestaande zui- derpier zal met behulp van een pijpleiding met het Amsterdamse ha vencomplex worden verbonden, zodat de tankers voortaan niet meer de lan ge kostbare weg door de sluizen en het Noordzeekanaaï hoeven te gaan. Van Amerikaanse kant is maandag nog eens de wil getoond om waar mogelijk de Sowjetunie tegemoet te komen om tot: een redelijke overeenkomst te geraken. De plaatsvervangende onderminister van buitenlandse zaken Robert Murphy zei. dat het Westen nog altijd bereid is de Sowjetunie veiligheidsgaranties te ver schaffen voor geval het tot een hereni ging van Duitsland komt. Dit is een aspect van het Duitse vraag stuk, zei Murphy, waarvan wij het gevoel hebben dat beide partijen niet onver- moenlijk ver van elkaar af behoeven te staan. Hij zei dit tijdens een toespraak tot industriëlen en zakenlieden in De troit. Murphy verklaarde echter met veel na druk dat de jongste voorstellen van Mos kou voor een vredesverdrag met Duits land onaanvaardbaar zijn. Wij erkennen dat de Sowjetunie recht heeft op een stem in het kapittel wat betreft de vei ligheid in Europa, zei Robert Murphy nog. Dit geldt volgens hem beslist ook in hefc geval van een hereniging vap Oost en West-Duitsland. Uit de gesprekken die de Russische vice-premier Mikojan met Amerikaanse staatslieden heeft gevoerd was gebleken dat de leiders van de Sowjetunie werke lijk bezorgd zijn over de kwestie-Duits- land. Volgens Murphy komt dat voor een deel door Russisch onbehagen betreffen de de toestand in Oost-Duitsland. Ver der door de oude'vrees dat een ftërbe- wapend Duitsland opnieuw tot agressie zal overgaan. Voor dit laat>te behoeft men niet bang te zijn, meende hij. In Londen heeft de woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken maandag getuigd van de voldoe ning waarmee men in Engeland de ver klaring heeft ontvangen die vice-premier Mikojan bij zijn terugkomst in Moskou heeft afgelegd. Indien dit een aanwijzing is dat de Sowjetunie een regeling wenst van het Duitse vraagstuk, dan zijn wij daar na tuurlijk blij om, zei hij. Begin februari zullen in Washington Amerikaanse, Britse, Franse en West duitse diplomaten bijeenkomen om net westelijk antwoord voor te bereiden op het Russische voorstel om te komen tot een internationale conferentie om een vredesverdrag met Duitsland op te stei- len. De benoeming van Molotof Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Minister mr. J. M. A. H. Luns is bereid tot een gesprek in de commissie voor buitenlandse zaken in de Tweede Kamer over de vele be richten omtrent de eventuele benoe ming van Molotof als ambassadeur in Den Haag voor de Sowjetunie. Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Goes van Naters had dat schriftelijk gevraagd. Als gevolg van grove overtre ding van de voorschriften, zo niet van boos opzet, is er zondag avond in de haven van Kopen hagen brand uitgebroken in een met salpeter geladen Zweeds schip. Een havenarbeider hield per ongeluk of opzettelijk, dat moet de rechter uitmaken zijn sigaret tegen een baal sal peter. Na enkele seconden reeds schoten de vlammen uit het ruim en een paar minuten later stond het hele schip in brand. Een brandweerman kwam bij het blussingswerk om het leven. DETROIT (Reuter) De Ame rikaanse plaatsvervangende ondermi nister van buitenlandse zaken, Robert Murphy, heeft maandag in een rede tot Amerikaanse zakenlieden ver klaard, dat er grote kans bestaat op de uitbreiding van de handel tussen Rusland en Amerika. Rusland heeft, aldus Murphy, voor de verwerkelijking van zijn zevenja renplan behoefte aan kapitaalgoede ren, die het in Amerika zou kunnen krijgen. Advertentie Van onze correspondent LONDEN. Minister Luns heeft gisteren langdurige besprekingen ge voerd met zijn ambtgenoot Selwyn Lloyd .over een reeks voor beiden belangrijke onderwerpen" Besloten werd geen interim-communiqué uit ie geven 'de besprekingen zijn nog niet afgesloten), maar gevoegelijk kan worden aangenomen dat o.a. de lan dingsrechten van de K.L.M. in Singa pore en de levering van Gannet-vlieg- tuigen aan Indonesië ter sprake zijn gekomen. Even belangrijk als de tot laat in de middag voortdurende ontmoeting was het ..werk-diner" waarbij Lloyd gis teravond gastheer was De besprekin gen van gisteren werden gevoerd in een hartelijke sfeer. Minister Luns heeft in de ochtend vergadering nog eens het Nederlandse standpunt tegenover de landingsrech ten van de K.L.M. uiteengezet en met cijfers toegelicht. In de middag werd gespioken over de levering van Gan- nets Minister Luns schijnt te trachten van Engeland de bevestiging los 'e krijgen dal het zich door de levering van de vliegtuigen mede ei voor verantwoordelijk voelt dat die toestel len niet tegen Nieuw-Guinea worden gebruikt. Vandaag tegen lunchtijd zal mr Luns door premier Macmillan worden ontvangen. Dan zal ook zeker van gedachten worden gewisseld over meer algemeen Europese kwesties als de Navo, de Euromarkt en het vrij- handelsgebied. Aan het werkdiner zat gisteravond een aantal functionarissen van het Fo reign Office aan, .onder wie ö'e on-' derwerpen ressorteren, die de ministers Luns en Lloyd bij hun besprekingen hebben aangesneden. Onder hen bevond zich de heer Morland, deskundige voor het Verre Oosten, die van 19531956 Brits ambassadeur in Djakarta is ge weest. IN WIJDE WORMER Eigen nieuwsdienst KOOG AAN DE ZAAN. Op een weiland in de Wijde Wormer heeft de politie acht dode schapen gevonden. Vier lagen dood op het land, vier an dere in de sloot. Zij waren door onder voeding gestorven. Enige tijd geleden werden de scha pen met de boerderij verkocht aan twee broers uit Amsterdam. Het is nu dui delijk geworden dat beiden van scha pen houden weinig verstand hadden. Wél kwamen zij nu en dan naar de verbouwing van de boerderij kijken, maar aan de dieren schonken zij geen aandacht. Dat blijkt we! uit het feit, dat een van de broers reeds op 4 ja nuari een dood schaap vond, wat voor hem geen reden was om de dieren be- ter te verzorgen. Hij gooide het dode beest in een greppel en ging naar huis. I Eigen nieuwsdienst VENLO Om ongeveer kwart voor twee is gistermiddag op een onbewaak te overweg onder Maasbracht een jeep met twee inzittenden gegrepen door de sneltrein RoermondSittard. De bestuurder, de 48-jarige F. Bouwens, en zijn zestienjarige zoon werden ge wond. De trein had ongeveer twintig minuten vertraging. B. die met zijn gezin in het woonwa genkamp onder Maasbracht woont en over een veldweg in de richting van de rijksweg reed, heeft door de zware mist de trein niet opgemerkt. Zijn jeep werd aan de achterkant gegre pen, een meter of tien meegesleurd en kwam langs de spoorlijn terecht. De klap was zo hevig dat de achter as, een wiel en tal van andere onder delen honderd meter ver het bouw land ingeslingerd werden. De vader kreeg inwendige kneuzingen, de zoon liep verwondingen aan het hoofd op. NEW YORK (Reuter). Overstro mingen in vijf staten in het oosten van de Verenigde Staten hebben ten minste aan 23 mensen het leven gekost. Onge veer 22.000 mensen hebben hun wonin gen moeten verlaten. Het Rode Kruis verzorgt circa 6.000 mensen die voorlo pig een toevlucht hebben gevonden in scholen en kerken. LUXEMBURG (UPI). Als gevolg van een typografenstaking die maan dag is uitgebroken moet het groothertog dom Luxemburg het voorlopig zonder dagbladen stellen. Bij voortduring van de staking zal Luxemburg het ook zonder lectuur ter verlevendiging van de verkiezingsstrijd moeten stellen en de bontheid van de verkiezingsplakkaten moeten missen. Eigen nieuwsdienst DJAKARTA President Soekar- no is door zijn artsen geadviseerd om zich in het buitenland ver moedelijk in Europa medisch te laten onderzoeken, aldus heeft Asso ciated Press van „officiële personen" te Djakarta vernomen. Dat zou moe ten gebeuren tijdens een reis om de wereld, die Soekarno in april zou beginnen en die zou leiden naar Turkije, Latijns-Amerika, de Scandi navische landen en Japan. Men zal zich herinneren dat presi dent Soekarno in januari 1957 een lan ge reis maakte door een aantal Aziati sche landen om ..rust te houden". Dat was vlak na het begin van de anti-Ne derlandse actie en in een tijd dat steeds meer gebieden in Indonesië de betrek kingen met de centrale regering in Dja karta verbraken. Het besluit tot die reis van toentertijd aanleiding tot de wildste geruchten. NIERZIEKTE? Enige weken geleden heeft Soekarno in een ziekenhuis een, wat de Ameri kanen noemen, ,,check-up" ondergaan. Kort daarna begonnen berichten de ronde te doen dat Soekarno weer naar het ziekenhuis zou moeten voor een be handeling volgens sommige berich- ROME (Reuter) Italië zit sinds maandag zonder regering als gevolg van drie nederlagen die het kabinet- Fanfani gisteren in het parlement heeft geleden. In de regering van premier Fanfani zaten behalve Christendemocraten partijgenoten van de minister presi dent ook socialisten. De rechter vleugel van Fanfani's partij heeft de premier de laatste tijd verweten dat hij te veel naar links koerste. Verwacht wordt dat er een interim kabinet zal worden gevormd, dat uit sluitend uit- Christendemocraten zal bestaan. Dit zal slechts op een minder- heid in het parlement steunen. ten tegen een nieraandoening, volgens andere geruchten tegen nierstenen. Woordvoerders van het presidenti ele paleis spraken die berichten tegen. De president is niet voornemens zich te laten opereren, zei men. Later ver scheen een bericht dat Soekarno enige tijd naar Bali zou gaan, omdat hij „overwerkt" zou zijn. Associated Press meldde gisteren weer dat Soekarno een leveraandoening zou heben. TWEE MAANDEN Een woordvoerder van het paleis deelde gisteren mee, dat de reis van Soekarno twee maanden zal duren. Hij reist per vliegtuig naar Turkije, Bra zilië, Argentinië, Chili, Mexico, Zweden, Denemarken en tenslotte per vliegtuig naar Japan. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Ongeveer twaalf honderd varkens slijten in Nederland hun leven op een vuilnisbelt. De Ne derlandse vereniging tot bescherming van dieren heeft dat aan minister Struycken meegedeeld. Enige tijd geleden vestigde de ver eniging de aandacht van de minister op het gevaar, dat varkens op de vuil nisbelten lopen door scherpe voorwer pen in het vuil. Naar aanleiding van het antwoord van de minister liet de vereniging haar inspecteurs een onder zoek instellen. Zij noemt nu zeventien plaatsen waar varkens worden gehou den op een vuilnisbelt. LEOPOLDSTAD (Reuter, U.P.I.) Behalve in de Congolese havenstad Matadi zijn er de afgelopen dagen ook in Nyassaland ongeregeldheden voorgekomen. Er werden daar 26 mensen gearresteerd tijdens gevechten van nationalistische inboorlingen met de politie. Een aantal wagens van Europeanen is omvergeworpen. Nyassaland is een Britse protec toraat in Zuidoost-Afrika. De toestand in Matadi was maandag weer geheel normaal na de woelingen van het afgelopen weekeinde. De ge hele nacht van zondag op maandag gold er een uitgaansverbod. Tegen het ochtendgloren werd de inboorlingen weer toegestaan op straat te komen. Iedereen die kon be wijzen voor zijn werk in het Europese gedeelte van de stad te moeten zijn, werd daar toegelaten. Anderen wer den teruggestuurd. De Europese bevolking voorziet zich thans algemeen van wapens om zich bij nieuwe ongeregeldheden te kunnen verdedigen. MOERDIJK. Als gevolg van de dichte mist zijn gistermiddag om kwart voor vijf vier autobussen, drie vracht wagens en drie personenauto's bij de Moerdijkbrug op elkaar ingereden. Uit het puin werden vijf gewonden, allen inzittenden van de personenauto's ge haald. Hun toestand is niet ernstig. DEN HAAG. Met het doel de ver levendiging van de economische be trekkingen tussen Nederland en Japan is in Den Haag het instituut Nederland Japan opgericht. De leiö'ing wordt ge vormd door de heren H. F. M. van Hou ten, Fred. Th. Roeters van Lennep en Jiro Nishikawa, tweede secretaris van de Japanse ambassade in Den Haag. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk op vele plaatsen mist, maar latei op vele plaatsen ook opklaringen. Weinig wind. Middagtempera- turen om het vriespunt. MIESJE: Giste- ren heb lk ge zond. 28 JANUARI: zon op 8.28. zon onder 17.19; maan op 22.18, maan onder 9.48. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr C. in.mm Helsinki geh. bew. W -9 0 Stockh. zw bew. W -1 0 Oslo zw bew. stil 1 0 Kopenh. geh. bew. NW 3 0 Aberdeen onbew. Z 3 0 Londen onbew. ozo 6 0 A'dam onbew. stil 6 0 Brussel onbew. O 3 0 Luxemb. onbew. ONO 1 0 Parijs onbew. NO 5 0 Bordeaux onbew. O 11 0 Grenoble L bew. ONO 5 0 Nice 1. bew. N 12 0 Berlijn motregen NW 3 0,1 Frankf. onbew. stil 5 0 München onbew. W -0 0 Garm. P. onbew. NW -1 1 Zürich onbew. ONO 2 0 Genève onbew. NNO 2 0 Locarno onbew. ZZO Wenen geh. bew. NW 2 0 Innsbr. onbew. W 3 0 Rome onbew. stil 11 0 Ajaccio h. bew. stil 15 0 Madrid geh. bew. stil 16 0 Majorca 1. bew. NO 24 0 Algiers onbew. NO 17 0 Eigen nieuwsdienst APELDOORN Tussen Apeldoorn en Deventer ontdekte juffrouw J. W. Kamphuis begin januari een railbreuk. Zij waarschuwde de spoor wegen, die ijlings aan het repareren sloegen. Drie weken daarna heeft zij haar beloning binnen. Juffrouw Kamphuis mag in de eerste klas en op kos ten van de NS naar elk gewenst station in Nederland reizen en terug. Haar twaalfuurtje zal zij zelf moeten meenemen. „Onvolgroeide persoonlijkheid" LONDEN (U.P.I.) Voordat hij in dienst moest, had de rock 'n' roll-zan- ger Terry Dene een reserve-majoor gehuurd om hem op zijn diensttijd voor te bereiden. De majoor heeft hem blijkbaar niet veel bijgebracht. Na twee dagen wer kelijke dienst is Dene afgeknapt en opgenomen in de ziekenzaal van de kazerne te Netley. Gisteravond stond Dene, die in staat is een hele zaal in extase te brengen, huilend voor zijn pelotonssergeant. „Ik word nooit een goede soldaat" snikte hij. waarop hij bewusteloos in elkaar zakte. De sergeant liet hem in bed stoppen. Naar verluidt staat in de militaire papieren van de recruut Dene dat hij een „onvolgroeide persoonlijkheid" is. Italië's oudste vrouw, de lll-jarige Luisa Leppe, is in de plaats Orvieto over leden. Tot vlak voor haar dood at en dronk Luisa Leppe naar hartelust. Wijn was volgens haar de enige medicijn waar zij baat bij vond. Eigen nieuwsdienst DEN BOSCH Tegenstrijdigheden in het proces-verbaal van een agent en de verklaringen, die hij later voor het gerechtshof in Den Bosch aflegde, waren er gisteren de oorzaak van dat hij een stevige reprimande kreeg van de president. De verdachte, de kelner N. J. uit Maastricht, werd nu in hoger beroep vrijgesproken. Hij was eerder door de rechtbank in Maastricht veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf; drie maanden daarvan waren onvoorwaardelijk en die had hij in voorarrest al ondergaan. „Een" „Een" scooterrijder zou op een vroege meimorgen van het vorige jaar op de agent zijn ingereden. Die was met behulp van een passerende auto in de buurt gaan rondrijden en had de kelner N. J. met een scooter aangetroffen. Volgens het proces-verbaal van de agent zou N. J. hem met opzet hebben willen aanrijden. Op de zitting van het hof verklaarde de agent dat N. J. dron ken was en dat er dus geen opzet aan wezig was geweest: wel verklaarde hij uitdrukkelijk dat de kelner de dader moest zijn geweest. Eigen onderzoek De kelner, die na de uitspraak van de rechtbank uit voorarrest werd ont slagen, was toen zelf op onderzoek uit gegaan Hij had een getuige gevonden, die verklaarde dat de scooterrijder met een grote boog om de agent was heen gereden. Zelf bleef de kelner betuigen dat hij de schuldige scooterrijder niet kon zijn geweest, omdat hij pas enkele ogenblikken voor het voorval op een heel ander punt in de stad was geweest. Berisping De procureur-generaal achtte door dit alles het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. De president van het hof gaf de verbaliserende agent een berisping: met een dergelijk proces-verbaal onder mijnt u de rechtspraak, zo verweet hij hem MAASTRICHT. De dader van de vijf inbraken te Amby en Rothem en van de zes inbraken te Bunde, vorige week gepleegd, is door de Belgische rijkswacht te Verviers aangehouden. Hij is overge bracht naar Bunde. Het is een 29-jarige Duitser, E. Z„ afkomstig uit Benzberg bij Keulen. Met een in Bunde gestolen auto is hij in Verviers door een stoplicht gereden. Even later ontdekte de politie de wagen langs de weg. De bestuurder lag rustig in de wagen te slapen. Toen de politie naar zijn papieren vroeg, gaf hij plotseling vol gas en verdween. De auto werd later ergens anders gevonden, ditmaal zonder bestuurder. Hij werd echter nadien te voet in Verviers gesig naleerd en gearresteerd. De rijkspolitie zet het onderzoek naar de handel en wandel van Z. voort Ver moed wordt, dat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. De aanhouding van Z. is het tweede succes van de politie bij de bestrijding van de golf van inbraken! die sinds de dagen voor Kerstmis Maastricht en -mgeving heeft geteisterd. Zondag werden in Maastricht al twee mannen gearresteerd, die in die stad zeker vijftien inbraken hebben gepleegd.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1