f age prijzen! 8." 10." 17.51 9.- 12.- 19.- 5.- 7." 9." 235.- 12-Provinciënhuis 12-Provinciënhuis: Denderend i 50 |0 50 KL so J0 so 50 50 p 50 0 50 90 1 0 50 IC 50 HOGERE BOETES VOOR RIJDEN ONDER INVLOED Sportcombinalies Mantels 12.50 16." 19." Manfelcostuums Japonnen HERENMODE overwint KABOUTERS doen het! FELIX BONZO Yemen Pattes Ocelot lam R. W. Hendriksen Dr.B.J. TER BALS LIKDOORNS Zuiver kamgaren costuums Prachtige halfzware winterjassen en demi's Regenjassen Sportcolberts en blazers Pantalons ArtLIA nette brood- en banketbakkers- bediende Kantoorbediende I KABOUTERS Onze laatste wintermantels Mantels met bont Restantpartij mantelcostuums Enorme sortering zomer- en winterjaponnen Zuiver wollen damespullovers Nylon onderjurken KORTE BONTMANTELS Stropdassen50 ct. Nylon ankiets 95 ct. 100% wollen shawls 99 ct. Lange jaegerpantalons en borstrokken 1.99 No iron overhemden (wit) 5.— LANGE BONTMANTELS lm. suede jasjes Partij restanten dames rokken (zu'ver wo'' bouclé, tweed) Restanten montycoats en kindermantels 2000 COUPONS TEGEN ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN ft DE BREDE WATERING VAN ZUID-REVELAND" zitdagen van de Dijkgraaf Tragische verkeersfout voor kantonrechter Kwart eeuw C.B.T.B. in Koudekerke Generale Synode Geref. kerken (vrijgemaakt) POLITIERECHTER MIDDELBURG Vrijdag 16 januari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn gelief de Vrouw JOHANNA VADER— Goedbloed betuig ik mijn oprechte dank. Inzonderheid aan Dokter Pel en de Zusters van het Groene Kruis. S. VADER Middelburg, 16 jan. 1959. Seisweg 231. c Tandarts - Yerseke afwezig zaterdag 17 Jan. afwezig l/m. 21 Jan. verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. jodium en het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch liikdoornralddel van f. 1.60 bespaart veel ellende. 25.- 30.- 35 voer dit uw kat... en dit uw hond) Gevraagd wegens dienstpl.: of halfwas. P. J. Filiusv. Willigen, Brood- en Banket bakkerij, Nieuwekerkstr. 18, Yerseke, Telefoon 385. Gasbedrijf Goes GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding (mul.) "Leeftijd 22-26 jaar, in het bezit van diploma boekhou den, M.B.A. strekt tot aan beveling. Sollicitaties met volledige inlichtingen te zenden voor 24 januari 1959 aan de Directie, Westhavendijk 49, Goes. Fl, zelfst. meisje ge vraagd in Verpleeginrich ting. Pieter de Hooghstr. 2, Heemstede, Tel. 02500-34846. Verloren dinsdag via de Seisweg tussen M'burg en Serooskerke: groen dekzeil. Bode Wondergem, Seroos kerke, Telefoon 401, -#■ Opruiming! Haarvelours karpetten, ijzersterk, van 175,voor 135,van 132,50 voor 105,—. Wil ton karpet van 149,50 voor 100,Holtap vloerkleden, aan weerszijden te gebruiken van 55,75 voor 45,van 78,50 voor 65,van 84,50 voor 70,van 92,50 voor 75,Al deze vloerkleden zijn tonder fou ten en van prima kwaliteit. Wondergem, Oostkapelle. 4P Wij hebben een hele serie tafelkleden, in de opruiming. Er is van iets voor u bij. Kom eens kijken. Het ver plicht u tot niets. Tafelzeil met wollen rug, 140 br. van f 7,45 voor 4,per meter. Keukenstoelen nu 9,en 10.85. Rookstoel m. veren de kussens van 69,45 voor 47,Dressoir van 149,50 voor 100,Haardfauteuils van 69,50 voor 49,50. Gor dijnstoffen, coupons balatum enz. Te veel om op te noe men. Wondergem, Oostka pelle. -g- Gevr. flinke huish. hulp van 85 uur, v.g.g.v. Oost singel 88, Goes. -* Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke drogist. Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte emaille beschadiging voor 155.-, met garantie: desge wenst afbetaling. Fabrieks- agent: Nieuwstraat 28, Ter- neuzen, Tel 011502410. Oostkapelle. Uitvoering Kinder- en Jeugdkoor „Jon ge Stemmen", o.l.v. dhr, W. Gast. Zat. 24 jan. a.s. Ver. geb. 7,30 uur. Entree 0,75; kinderen 0,50, Opvoering o.a. „Marjolijntje in gevaar" en „De Bosbruiloft". 4.- 6.- 8.-12. met beverlam kraag en manchetten Mantelstoffen, Zuiver wollen j'aponstoffen, zomerjapon stoffen, coupons voor rokken, overhemden en kinderkleding HOOGSTRAAT 111 ROTTERDAM TEL. 112690 (3 I.) LEIDSESTRAAT 67-71 AMSTERDAM TEL. 63718 13 I.) Af Te koop een i.g.s.z. Fer guson petr. tractor. Compl. met ploeg en kooiwielen, of inruil tegen een FE 35 Fer guson bij A. M. Kloet, D 63, St.-Maartensdijk, tel. 36. M- Te koop door omstandig heden nieuwe electr. naai machine, compl. in koffer met 15 j. schrift, garantie, kan ook zig-zag naaien en knoopsgaten maken, 285,-. J. Cijsouw, Zuidstraat 103, Westkapelle, Tel. 287. M- Te koop nieuwe naaima chine op pracht salonkast. Compl. met 15 j. garantie, door omstandigheden zeer goedkoop. J. Cijsouw. Zuid straat 103, Westkapelle. Te lefoon 287. Gevraagd wegens dienst plicht flinke jongen, liefst met paarden willende om gaan. W. Minderhoud, Pre- laatweg E 8, Westkapelle, Telefoon 01187—254. Te koop marmeren pen dule met coupes, 4 fauteuils, aquarium en verder huis raad. Langeviele 82, M'burg. ga de hardnekkigste Ter voldoening aan het bepaalde in art. 148 van het Reglement voor het waterschap wordt hierbij ter kennis gebracht, dat de als volgt zijn vastgesteld: Elke dinsdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur in het Polderhuis, Grote Markt 3 te Goes en verder op de andere werkdagen volgens afspraak. BERGEN OP ZOOM Donderdag morgen moest C. L, uit Kloetinge, die in oktober j.l. op de Antwerpsestraat weg nabij Bergen op Zoom, toen hij uit een uitrit kwam gereden, geen voorrang aan het verkeer had verleend, voor de kantonrechter Te Bergen op Zoom ver schijnen. Verdachte, die bij het ongeval vrij ernstig was gewond, kon nog niet voor komen, waarom zijn verdediger, mr. Gerritsen uit Bergen op Zoom, aanwe zig was. L. was reeds over de helft van de weg, toen hij werd aangereden door de 18-jarige Van O., uit Tholen, die uit de richting Hoogerheide kwam gereden. Het feit was door L. erkend, doch de bestuurder Van O. was geen ervaren autorijder, omdat hij wel een rijbewijs had, doch meestal met een motorbak fiets reed. Volgens getuigen, die er kort achter hadden gereden, had Van O. onverantwoordelijk gereden. Ondanks dat was L. toch schuldig, want hij had voorrang moeten verlenen. De officier eiste een geldboete tegen hem van 20 subs. 4 dagen. Mr. Gerritsen vroeg de nodige clemen tie voor zijn cliënt. Deze is door de opgelopen verwondingen nog steeds niet in staat zijn werk te doen en zal niet meer kunnen chaufferen. In geen 14 jaar had de man schade gereden, waardoor hij zich niet meer had verze kerd, zodat hij straks ook nog voor de aangerichte schade zal worden aange sproken. Hij verzocht een milde straf. Mr. Goderie veroordeelde L. daarna tot 15 subs. 3 dagen. Br ouiver shaven Echtpaar Boesman sprak BROUWERSHAVEN In het jeugd- gebouw trad het ballonvarende echtpaar Boesman op voor de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen. Nadat de presidente, mevrouw Janse-Glas een kort inleidend woord had gesproken, waarin zij bijzonder burgemeester Van Leeuwen welkom heette, haar vreugde uitsprak over de grote opkomst, (er waren ook vele mannelijke belangstellenden) ver kreeg de heer Boesman het woord. Hij gaf een korte historische causerie over de betekenis en het ontstaan van de bal lonvaart, die door een vertelling over haar ballonreizen door zijn echtgenote werd gevolgd. Mevrouw Boesman even ais haar man wist op zeer voortreffelijke wijze het belangstellend publiek te boei en. Ze doorspekten hun verhaal met grappige voorvallen. Mevrouw Boesman nam het publiek mee o.a. met haar bal lonvaart-ervaringen boven Nederland, en andere Westeuropese landen, Algiers, Z. Afrika, Griekenland en Suriname, waar voor een 3-tal prijsjes werden beschik baar gesteld. De eerste prijs was een zil veren schepje met een zeer speciale bal lon erop (winnaar de heer W. Jonker), de 2e en 3e prijs een boekwerkje (met reisbeschrijvingen de ballonvaart betref fende (winnaars burgemeester Van Leeu wen en de heer J. v, d. Bos). Na de pauze werd een tweetal films vertoond. Het was een prachtige avond. A. R. -kiesvereniging AXEL In de vergadering van de A.R.-Kiesvereniging, werd de kandida tenlijst overeenkomstig het advies van het Centraal Comité aanvaard. De heer J. F. Francke werd als voorzitter her kozen. Als bestuurslid werden gekozen de heren I. Quaak en Jac. Wieland, KOUDEKEKKE. De Chr Boeren- en Tuindersbond, afd. Koudekerke, be staat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit feit zal vanavond om half acht in het Verenigingsgebouw aan de Nooordstraat een jubileumvergadering worden belegd. De voorzitter van de Zeeifwse CBTB, de heer A. Putter, zal een feesteliike toespraak houden. De CPMB en de CJBTB brengen vooorts en gevarieerd programma op de planken. Drs. A. Elshout zal een slotwoord spreken. ISoordgouive Rode Kruisfilni NOORDGOUWE In café Van der Weijde werd de Rode Kruis-filmavond gehouden. Niettegenstaande het winterse weer bestond voor deze avond een be hoorlijke belangstelling. De propagandist gaf een uiteenzetting van de vele taken, welke bij het Rode Kruis zijn onderge bracht. De organisatie kan op een ge slaagde avond terugzien. In de middaguren was vooraf een aan tal filmpjes speciaal voor de jeugd ver toond, waarvoor ook veel belangstelling bestond. BUNSCHOTEN-SPAKENBURG. De zer dagen heeft de Generale Synode der Gereformeerde Kerken (vrijge maakt) te Bunschoten-Spakenburg be zwaarschriften behandeld van de heer K. Raimond te Enschede en van de ker ken te Gouda, 's-Gravenhage-West en Vrouwenpolder, waarin onder meer liet oordeel van de Synode werd gevraagd over de eind 1952 op Oost-Soemba ont stane kerkscheuring. De directe aanlei ding tot de openbaring van deze scheu ring zag de Synode in de afzetting van de heer L. Kondamara uit het ambt van ouderling te Kananggar en zijn schorsing als Goeroe-Indjil te Mau-Ma- roe op 3 oktober 1952. De heer Kondamara werd door de kerkeraad van Kananggar gevonnist op grond van het feit, dat hij weigerde een door hem bij de kerkeraad te Zwolle ingediend bezwaarschrift in te trekken over handelingen vah de missionaire predikant op Oost-Soemba, ds. S. J. P. Goossens. Verder steunden genoemde vonnissen onder meer op de weigering van cfe heer Kondamara om schuld te beken nen in het zonder weten van de kerken op Oost-Soemba maken van een uittrek sel van de notulen dezer kerken, als mede op de weigering zich te verant woorden over het besluit van de hulp ouderlingen te Mau-Maroe om de zen- dingsonderwjzer Van Egmond te verzoe ken in de kerkdiensten voor te gaan. De Synode te Bunschoten-Spakenburg achtte deze schorsingsgronden onrecht matig en was ook van oordeel dat de classis Kananggar en de Synode van Melolo ten onrechte het appel hierte gen van de heer Kondamara onontvan kelijk hadden verklaard. De Synode sprak verder uit, dat voor alles aan de orde is een herziening van de ge noemde vonnissen door de kerken op Oost-Suemba, zijnde deze de directe aanleiding tot de openbaring der scheu ring. Thans .bestaan er twee groepen van kerken op Oost-Soemba (Savoe); die moeten volgens de Synode in het huidige stadium als zusterkerken wor den erkend, zodat de vraag naar de wet tigheid van een of andere kerkgroep thans niet aan de orde kan komen. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: di verse rijwielen en steppen, diverse wanten en handschoenen, etui met sleutels, sierbeu- gel van een rijwielkettingkast, portemonnee met inhoud, sleutels, rubberlaars, muntbil jet, schooletui, zakkam in etui, hondenriem, mapje met foto's, polshorloge en een vul pen. Cursus voor predikanten in industriegebieden UTRECHT. In het gebouw van de Rijksuniversiteit te Utrecht heeft prof. dr. W. C. van Unnik gisteren, het eer ste semester geopend van een cursus voor predikanten in industriegebieden. Deze bijzondere cursus zal worden ge volgd door dertien predikanten uit Twente, Arnhem, het IJmondgebied en Dordrecht en door enkele theologische studenten. Het is de bedoeling, dat de cursisten zich gaan verdiepen in de vraagstuk ken die verband houden met de situa tie van de mens in het bedrijf. De openingsbijeenkomst, die onder leiding stond van dr. Rupp, directeur van het Instituut Vormingswezen voor het bedrijfsleven, werd bijgewoond door vertegenwoordigers van verschil lende kerken, van de vakbeweging en van het bedrijfsleven. Prof. Van Unnik verklaarde, dat het totstandkomen van de cursus te danken is aan een goede samenwerking tussen de theologische faculteit van de Rijks universiteit te Utrecht en het bedrijfs leven. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de cursus, door de deelneming van verschillende kerken, een oecume nisch karakter zal dragen. De heer W. Bakker, hoofdingenieur bij de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en staalfabrieken te IJmuiden, gaf ten slotte in zijn functie als voor zitter van het IBV. een overzicht van de verschillende aspecten van het be drijfsleven, die de mensen die in de in dustrie werken, beïnvloeden. Zaaioesters naar Frankrijk YERSEKE De kwekers van zaai oesters zijn voornemens, aan het Pro ductschap te verzoeken een commissie van belanghebbenden naar Frankrijk te zenden, om de eventuele mogelijkheden van export van onze zaaioesters te on derzoeken. Het is van een groot belang voor de Zeeuwse oestercultuur om oesters te le veren. SINT ANNALAND Dinsdagavond hield de afdeling Sint Annaland van de C.B.T.B. haar algemene jaarvergadering in de School met de Bijbel. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer J. Ha- ge, bleek, dat de afd. St. Annaland 48 leden telt. Bij de verkiezing van het be stuur werden de periodiek aftredende bestuursleden herkozen. Na de pauze hield ir. B. Roelofsen een referaat over: „Teelt van kleinfruit", waarop een uit voerige bespreking volgde. St. Laurens C.H.-kiesvereniging ST. LAURENS. De C.H.-Kiesver- eniging kwam woensdagavond in jaar vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de heer H. van Langevelde, werden allereerst de jaarverslagen van secretaris en penningmeester uitge bracht. Het ledental groeide in 1958, terwijl ook het financieel verslag een goed slot aangaf. De voorzitter en de heer J. Koole Dzn. werden als bestuurslid herkozen. De groslijst voor de a.s. kamerver kiezing werd besproken en de afgevaar digden naar de groepsvergadering te Breda werden benoemd. Na bespreking van gemeentezaken sloot de vice-voorzitter, de heer J. Rein- houd, met dankgebed. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In het vervolg zul len de boetes die worden gegeven aan personen, die onder invloed van sterke drank zich in het verkeer begeven, aan zienlijk hoger worden. Het moet nu- maar eens uit zijn. De veroordeelden beschouwen de boetes, variërend van 40 tot 50 min of meer als een ver zekeringspremie. Daarom zullen deze in het vervolg aanmerkelijk worden ver hoogd. Aldus sprak de Officier van Jus titie, mr. G. J. B. van de Dussen, tij dens de gistermiddag gehouden zitting van de politierechter mr. B. S. Sieper- da. De eerste, die hieraan moest geloven, was de landbouwer C. A. F. P. uit IJzen- dijke. Op 12 oktober was hij met zijn vriend op de fiets naar de markt te Oostburg geweest en had daar „enige" borrels en glazen bier gedronken. Toen hij tegen de avond op zijn fiets weg reed, reed hij bijna tegen een ter plaatse staande friteskraam op. Enkele personen vonden hem later in dichte mist midden op de rijksweg lig gen, zodat het verkeer, dat hem pas laat opmerkte daar het zicht erg slecht was. op het laatste moment kon uitwij ken. Na weer opgestapt te zijn reed hij tegen een auto aan, waardoor deze een schade van 150 opliep. „Verdachte begrijpt niet, hoe ernstig zijn daad is," sprak de Officier van Justitie, „het is eenvoudig het toppunt, dat iemand in een dergelijke staat bij zulk weer midden op .de weg gaat lig gen. Er moet een einde aan worden ge maakt. Hij moet maar begrijpen, dat dit ongehoord is". De eis luidde dan ook 75 subs, vijf tien dagen en dit dan nog, gezien het blanco strafregister. Verdachte werd uiteindelijk veroor deeld tot 75 subs, vijftien dagen, bo vendien twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Tot een zelfde boete werd bij verstek P. O. P. uit Lamswaarde veroordeeld. Deze had dronken op een bromfiets ge reden en was in botsing gekomen met een andere brommer. Tevens werd hem twee maanden zijn voertuig ontzegd. De handelaar in kaas en vis A. van M. uit Axel was eveneens dronken ach ter het stuur van zijn auto gekropen en er mee weggereden. Hij werd veroordeeld tot 1 week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Onvoorwaarde lijk werd hem een boete van 100 subs, twintig dagen opgelegd en werd hem voor vier maanden zijn auto ontzegd met drie jaar proeftijd. 9 juni 1957 was er een openluchtbal in Vlissingen en daar de zeevaartscho lier J. D. dit wilde bezoeken, zette hij zijn rijwiel op slot voor een pand neer. Toen hij echter na afloop zijn karretje wilde ophalen, bleek de fiets te zijn verdwenen. Pas een half jaar later ontdekte hij zijn fiets, waar een ander stuur op was gezet. Het kwam uit, dat de Vlissingse aan nemer L. de J. de fiets volgens zijn zeggen in zijn werkplaats had aange troffen. Zonder ook maar aan aangifte te den ken haalde hij de verlichting er af en zette deze op zijn eigen fiets. Enkele maanden later ging hij nog wat verder en zaagde het slot met een ijzerzaag door en maakte de fiets verder onher kenbaar door er een ander stuur op te zetten. Voor zijn brutale daad werd de aan nemer veroordeeld tot 60 subs, twaalf dagen met een civiele vordering van ƒ60. Oostburg AR. -kiesvereniging OOSTBURG. De A.R. kiesvereniging te Oostburg kwam in ledenvergadering bijeen onder leiding van de heer I. A. Catsman. Breedvoerig werd de advies- lijst besproken die door het Centraal Co mité der Partij i.v.m. de komende ver kiezingen was voorgelegd. Besloten werd de namen dr. J. van Baal en prof. mr. F. W. de Gaaij Fortman aan de lijst toe te voegen In de plaatsen van de heren I. A. Catsman, W. Catsman en J. Rood- berg werden bij de bestuursverkiezing gekozen de heren L. Rentier, W. de Vis ser én P. S. Dekker. De heer A. D. de Best werd gekozen tot voorzitter. Verlaging mosselmaat YERSEKE De adviescommissie voor de mosselbranche heeft met algemene stemmen besloten, aan het productschap te verzoeken de verhouding van de le verbare mosselen (c-klasse) te verlagen tot 70 procent van 5 cm en 30 procent van kleinere maat. Men hoopt hierdoor iets te doen, om te voorzien in het ge brek aan mosselen. Oud-Vossemeer Gewogen bieten OUD-VOSSEMEER Volgens de zgn. weegbriefjes zijn tijdens de afgelopen bie. tencampagne 8.783.290 kg bieten aange voerd, waarvan 4.136.000 kg van de Coöp. Suikermaatsehappij en 4.647.290 kg voot rekening van de Ver. Coöp. Suikerf» briek.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6