Koopjes bij ogen zet u op Betere vestigingsfactoren voor industrie gewenst Spoed gevraagd bij de inpoldering Zuid-Sloe bij Bischoff Tlioolse NCLB 'ers bezochten Bestrijding van pijn in grote getalen toogavond Chefarine 4 „Socialisten hebben huidige moeilijkheden veroorzaakt" TL II C.N.V. en verkorting van de arbeidstijd Inwonertal van Goes gestegen OKK en Astra speelden gelijk Monopolieheffingen invoer van granen STATENLID D. KODDE MEENT Fr. Wttewaall v. Stoetwegen opnieuw Kamerkandidate Ds. F. W. G. Verheul te Gouda 80 jaar Toogavond NCLB Zuid-Beveland NIEUWE PREDIKANT VAN SLUIS ECHTGENOTE OMGEKOMEN GARNERING VOOR DAMESHOEDEN MET God gezegend. lichtte hét raonort dat het CNV heeft haar woning tengevolge van pas geval- De bondsvoorzitter, de heer P. Stok- „it„ebracht aaPnP d zittende reSne De 'len hagel glad was' zodanig te vallen, G&iepeevAAn f'mirTiilfiD Woensdag 14 januari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Advertentie THOLEN. Van alle plaatsen op liet eiland Tholen stroomden de NCLB-ers met hun vrouwen en verloofden naar ..Het Hof van Holland" om de jaarlijk se toogavond bij te wonen. De districts voorzitter, de heer YV. Lindhout uit Tho len sprak dan ook zijn vreugde uit over de grote opkomst. In zijn openingsrede waarschuwde de voorzitter om als christenarbeider niet onder te gaan in het materiële, maar eerst het koninkrijk Gods te zoeken. De districtsbestuurder Van Wensen toonde in zijn toespraak aan. dat alles moei zaam tot stand is gekomen en wekte al len op er voor te waken dat het grote goed (de christelijke organisatie' niet wegvalt door het oude spoor te verlaten, j ..Tholen moet in de toekomst vak mensen krijgen. Het is voor onzei jeugd van groot belang alle vakonder wijs te volgen, en met name het chr. onderwijs, omdat zij hun werk bid- dend leren doen en arbeidsvreugde f gaan krijgen." Ten slotte riep hij zijn nrar* toehoorders toe van de NCLB. actief lid te blijven Lezing over Sloe-plan MIDDELBURG. Op 27 januari a.s. belegt de streek Walcheren van de L.J.G., des avonds om half acht, een vergadei'ing in „De Eendracht" te Mid delburg, waarin drs. J. Th. Westerhout, lid van de Tweede Kamer en wethouder van Middelburg, zal spreken over het Sloeplan. Sint Annaland Wie wordt dirigent SINT ANNALAND Nu de heer Jac. J. Ridderhof bedankt heeft als dirigent van het Christelijke Gemengd zangkoor te Sint-Annaland. heeft het bestuur ge vraagd aan twee personen, om deze func tie over te nemen, n.l. aan mej. J. de Rooy en aan de heer J. van den Bos (on derwijzer). Het is thans nog niet bekend, wie deze functie zal overnemen. Het lid van de Tweede Kamer, de heer H. Kikkert sprak over „bezinning en voortgang". Bezinning is nodig om daar. waar de tijd dit vraagt, de ba kens te verzetten. Voortgang, ook voor Tholen, betekent aanpassen. „Midden in al deze grote problemen zult u de juiste koers kunnen vinden als wij ons onderwerpen aan Gods wil." Op deze toogavond, tijdens welke dui delijk bewezen werd hoe hecht de band tussen de Thoolse NCLB-ers is was ook voldoende plaats ingeruimd voor de ontspanning. Het zangkoor uit St. Annaland bracht, enkele nummers ten gehore en de heer De Haan declameerde op verdienstelijk ke wijze. Ook het vraag- en antwoordspel tus sen de afdelingen Poortvliet (winnaar) Tholen viel zeer in de smaak. Ten genoten de aanwezigen van de prachtige zang van een dertienjarig meisje uit St. Annaland. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenl Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze hebben mil- lioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. f/ BlftOEMDE GENEESMIDDEL H IN ÉÉN TABLET Tegtn pijnen en griep. Gesckikl veer Je gevoeligste maeg, went die wordt beschermd deer ket bestanddeel Chelare*. De heer ir. C. A. L. Horstmann (V.V.D.) besprak gisteren in de zitting van Provinciale Staten de industrialisa tie van Zeeland en zei van mening te veelal hoger dan in andere gebieden, o.a. op zandgronden. Aan geschoold personeel ontbreekt het in Zeeland niet; er zijn mogelijkheden zijn dat de vestigingsfactoren in Zeelandom goéd technisch onderwijs te volgen. GedStaten behandelden i teclin. onderwijs onjuist Als wij ons de ontwikkelingsmogelijk heden in de komende jaren realiseren, dan komt het ons voor, dat het niet mo gelijk zal zijn alles wat te doen staat uit de gewone middelen te realiseren. Voor d grote werken en de deelna me daarin door de provincie, zal op andere wijze moeten worden voorzien. Deze opmerkingen maakte gisteren de heer P. Meliefste (a.r.) in de algemene beschouwingen in Provinciale Staten. Ik weet, aldus de heer Meliefste, dat net toekomstbeeld van Zeeland financieel grote offers zal vragen. Maar moet het geld alleen bepalen of het vreugdevol zal zijn een provincie in een ontwikkelings fase te sturen? Is het scheppen van be tere bestaansmogelijkheden voor de Zeeuwen op zichzelf niet reeds vreug devol? De heer Meliefste ging vervolgens in op Sloeplan, Kreekrakdam en kanaal zone. Het verwonderde spreker dat Ge deputeerde Staten van Zeeland en Noord brabant besprekingen hebben gevoerd over de Kreekrakplannen, zonder daar over Provinciale Staten te hebben inge- 1 licht. Sloe-plan niet gunstig zijn. De heer Horstmann merkte op dat de elektrische stroom in Zeeland te duur is, duurder dan in andere provincies. Ook de kosten van kolen en stookolie liggen in Zeeland hoger dan elders en het wa ter is in Zeeland hoog in prijs. De grondprijs is voorts in ons gewest Tal van technisch opgeleide personen moeten echter vertrekken, omdat hier geen werkgelegenheid is. Wat het leidinggevend personeel be treft, merkte de heer Horstmann op dat de Zeeuwen wel eens te kort schieten in doorzettingsvermogen en initiatief. Het bestaan van de gemeenteclassifi catie is voorts nadelig voor het aantrek ken van leidinggevend personeel uit an dere provincies, aldus spreker. De heer Horstmann adviseerde in en kele plaatsen de industrie te bevorde ren, doch de krachten niet te versnip peren. Concentratie in enkele centra is noodzakelijk, meende de heer Horst mann, die Gedeputeerde vroeg een vast plan te maken. Twee of drie ontwikke lingskernen in Zeeland zijn gnoeg; een aantal van vijf is te veel. Spreker had kritiek op het beleid van de waterleidingmaatschappij in Zeeuws- Vlaanderen tn op hét feit dat de direc teur van deze maatschappij tevens lid is van G.S., het toezichthoudend orgaan. Hij drong aan op het bewijzen van waarborgen, die het Sloeplan biedt en vroeg een diepgaand onderzoek m.b.t. het Westerscheldebekken. Hij herinnerde voorts aan de besprekingen tussen de Kamers van Koophandel en G.S. over de veertarieven en zei dat G.S. traag waren met antwoorden. G.S. willen met l de Kamers samenwerken, doch als dit betekent dat men samen niets gaat doen. dan weigeren de Kamers van Koophan- j del dit, aldus spreker. Ten slotte merk te de heer Horstmann nogmaals op dat het Zeeland ontbreekt aan een grote vi sie. Er zijn veel commissies, maar er gebeurt niets. Het is nodig meer posi tieve vestigingsfactoren te scheppen. Zo lang men niet wèet, wat er met het Westerscheldebekken zal gebeuren is het onzin met een Sloeplan te komen. GOES GOES. In de vergadering van de Christelijke Besturenbond sprak de heer H. Beenhakker, districtsbestuurder van hét CNV, over de arbeidstijdverkorting. Hij zette uiteen, dat hierover twee rap porten zijn verschenen, een van het CNV en een van de SER. De door het CNV ingestelde commissie was al met de bestudering van dit vraagstuk bezig, toen de regering aan de SER advies vroeg. Het is dan ook niet vreemd, dat hat CNV-rapport eerder klaar was. Dat het CNV bestudering van dit punt aanving, wil niet zeggen, dat het een punt van actie van de hoogstemorde is. Er zijn punten, die naar de mening van het CNV moeten voorgaan. Maar met name door de Euromarktverdragen zul len we met dit onderwerp worden ge confronteerd. Om arbeidstijdverkorting te kunnen re aliseren zal1 er een produktieverhoging of een vergroting van ons nationaal in komen op andere wijze moeten komen. De meerdere welvaart die dan ontstaat, kan dan niet omgezet worden in meer loon, doch in meer vrije tijd. Meer urgente punten die bij een en- GOES In de onder voorzitterschap quete onder de leden van het CNV ook van mr dr j j van Bruggen gehouden naar voren kwamen zijn: weduwen- en vergadering van de Unieraid van de C.H. 0?ü'enmg'f T«ve mvall^teits- U t 8was ingekomen een brief van de C. afschaffln8 van de ge- j H.-Kiesvereniging te Middelburg, waarin classificatie, maar' 1S dit verwe- deze bezwaar maakte tegen de kandidaa- zenhjkt, dan bleek het merendeel der ^uur Van jkvr mr. C. J. Wttewaal van onder vraagd en de voorkeur te geven aan stoetwegen, dit op grond van het feit. arbeidstijdverkorting gekoppeld aan een juridische problemen voor haar vijfdaagse werkweek boven loonsverho- te zwaar zouden zijn, met name die bij I de behandeling van het nieuwe Burger- GOES. In 1958 is het inwonertal van de gemeente Goes gestegen met 194 personen. Op 1 januari 1959 stonden 14.640 inwoners (7052 m en ^588 vr) in geschreven. Geboren werden 303 kinde ren en in de gemeente vestigden zich 910 personen (433 m en 477 vr). Deze aan tallen moeten verminderd worden met 108 (64 m en 44 vr) door overlijden en met 911 (416 m en 495 vr) door ver trek. Opvallend is, dat het verschil tus sen vestiging en vertrek slechts één be draagt. Op 1 januari 1959 telde Goes dus in totaal 14.640 inwoners. Volleybal Zuid-Beveland GOES. De meest enerverende wed strijd in de zaterdag gespeelde volley balcompetitie Zuid-Beveland vormde de ontmoeting tussen de teams van OKK en Astra 1. OKK weerde zich krachtig tegen de goed spelende Astra-ploeg. Tot een overwinning kon OKK het echter niet brengen. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel. De wedstrijden van de dames waren snel beslist: de beide As- trateams haalden de punten binnen. De uitslagen luiden als volgt: dames Astra 1—EGVC 3—0; Bazo—Astra II 0 3; heren: TerholeSmash II 30; As- tra I—OKK 2—2; Terhole II—KVC 1 0 3. Zaterdag a.s. zullen slechts twee wedstrijden worden gespeeld: dames Ba- zo—EGVC -en SmashAstra II. GOES. Voor het realiseren van de aan telers van voergranen verleende garantieprijs wordt gewerkt met een systeem van wisselende heffingen bij invoer van buitenlandse voergranen. Tegen dit systeem zijn verschillende be zwaren gerezen. De minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening heeft daarom in mei 1958 een commis sie ingesteld, die tot taak had' hem te adviseren over het meest wenselijke sys- De Postbrug bij Wemeldinge, die on langs door een coaster iverd aangevaren en ernstig vernield, wordt thans gere pareerd. Omstreeks half februari hoopl men de brug weer te hebben hersteld, zodat het tvegverkeer niet langer be hoeft te ivorden omgeleid. In decem ber jl. toen de vernieuwing, van het brugdek juist was gereed gekomen, ramde de kustvaarder Ton van der Hei den bij het doorvaren de brug. De coas ter liep slechts minieme schrammetjes op, maar de brug werd ernstig bescha digd en ontwricht. Wal het Sloeplan betreft meende de iheer Meliefste. dat het ijzer gesmeed moet worden als het heet is. Rotterdam 'bouwt met spoed en kracht zijn Euro- poort. Laat Zeeland met spoed overgaan tot het openen van de Scheldemond. Met bezorgdheid hebben wij, merkte spreker op, gelezen dat het Rijk voornemens is pas in 1962 met de inpoldering van het Zuid-Sloe te beginnen. „De Schelde" wil hier met spoed een werf bouwen. Moet hiermede worden gewacht tot na 1962 dan is de eerste sprong te laat. I De heer Meliefste vroeg Gedeputeerde Staten alles in het werk te stellen om de indijking twee jaar eerder te doen plaatshebben. Wij moeten met onze plan nen haast maken en Den Haag overtui gen, dat het Zeeland ernst is. Vervolgens ging de heer Meliefste in op de geringe toewijzing woningwetwo- De heer D. Kouao merkte in zijn na mens de fractie van de S.G.P. gehouden algemene beschouwingen op, dat moet worden gestreefd naar vergroting van de welvaart in Zeeland. De verkiezingen hebben voor de S.G.P. geen veranderingen gebracht. De beginselen van deze partij liggen vast verankerd. De heer Van Oorschot boekt alle gunstige resultaten op rekening van de P.v.d.A. en schuift de onprettige din gen in de schoenen van de andere par tijen. Gelukkig heeft de Tweede Kamer niet gebukt onder de dictatuur van de Partij van de Arbeid. Vervolgens ging de heer Kodde' in op een aantal problemen van de provincie Zeeland. De ruimte- in de begroting achtte hij zeer gering. Wij. worden weer meer afhankelijk van de Staat..Tep^ann- zien van de financiën van de" provincie zei spreker niet optimistisch te zijn. Zo spoedig mogelijk moeten gunstige perspectieven worden geschapen voor het Zuid-Sloe en het particulier initia tief dient de plannen uit te voeren. Hoe zal Zeeland worden geholpen? Zullen wij nog iets krijgen uit de grote, lande lijke belastingspot? Spreker dacht ook aan de waardevermindering van de gul den. Het is mij niet duidelijk, aldus spreker, waarom St Maartensdijk en niet Tholen is aangewezen als ontwikke lingskern. Tholen ligt, meent de heer Kodde, veel gunstiger. Vervolgens vroeg spreker D. KODDE van de veerdiessten op zondag. Thans teem voor het effectueren van de aan wordt met de wil van het volk rekening telers van voedergranen verleende prijs- gehouden en niet met Gods Woord, garanties. Men is nu tot de conclusie ge- De heer Van Oorschot viel de heer komen, dat de voorkeur moet worden Kodde hier in de rede met de opmer- gegeven aan een systeem van een lage king, dat hij anderen van de vrijheid Wat de woningbouw betreft merkte hij op, dat de socialisten de huidige ont wikkeling in de hand hebben gewerkt. Men moet spreken van een te grote stillegging overheidsbemoeiing. invoerheffing met een hectaretoeslag. (Eigen nieuwsdienst) Gevaren van de arbeidstijdverkorting 'zijn: vermeerdering van ploegenarbeid en bedreiging van de zondagsheiliging. Deze gevaren zal het CNV niet mogen veronachtzamen. De arbeidstijdverkorting zal geleidelijk aan gerealiseerd moeten worden. In be paalde bedrijfstakken kan er reeds een begin mee gemaakt worden waarbij de arbeiders het begrip moeten kunnen op brengen. dat het niet voor allen tegelijk kan. Aan het begin van deze vergadering, die onder leiding stond van de heer A. de Lange werden nadefe mededelingen gedaan over de korriende viering van het veertig-jarig bestaan van de bestu renbond op 7. 9 én 10 maart aanstaande. lijk Wetboek en dat het onjuist zou zijn geweest, dat zij optrad als gezins voogdes in het gezin van minister Donker, na diens overlijden.' Wat het eerste punt betreft zette mr. dr. Van Bruggen, die in de eerste Kamer hêt B.W. behandelt, uiteen, dat hij daar voor de redevoeringen van freule Wtte waal heeft doorgelezen en ze uitstekend vond. Wat het andere punt betreft kan de freule een toelichting' geven, die de gehele vergadering bevredigend achtte, zodat ze met aller instemming opnieuw op de groslijst werd geplaatst. wil beroven. De heer A. J. Berenpas (PvdA): „dat ls Exegese-Kodde Veren Indertijd hebben de Staten uitgespro ken, verbetering van de veren-outillage te willen, desnoods door het brengen van een offer. Diverse thans uitgespro ken theorieën verbazen mij, aldus de heer Kodde. Vervolgens brak hij een lans voor ee vaste verbinding óver de Wester-Schel- de. Hij vroeg, of voor arbeiders reduc tie op de veertarievn mogelijk is. Hij zou dit liever zien dan verlaging van ta rieven voor gezelschappen. De wegen in Zeeland werden vervol gens door de heer Kodde aan een be schouwing onderworpen. Hij verzette zich daarbij tegen het sluiten van le ningen voor onderhoud van wegen. MELIEFSTE ningen voor 1959. Hij betreurde het dat niet meer woningen werden toegewezen. Nijverheidsonderwijs Het nijverheidsonderwijs is voor Zee land van groot belang. Het komt de A.R.-fractie onbegrijpelijk voor, dat G.S. de Kroon hebben geadviseerd geen toe stemming te geven tot het stichten van een lagere technische school te Middel- Prot.-Christelijk nijverheidsonderwijs, burg, aangevraagd door de stichting voor Het is op zichzelf a lerg genoeg dat de gemeente Middelburg het gewestelijk belang niet heeft gezien, aldus spreker; maar het 'is toch wel heel erg dat het provinciaal bestuur een advies uitbrengt, dat de belangen der provincie schade doet, geestelijk en economisch. Wegen De heer Meliefste brak een lans voor verbetering van het wegennet en vroeg vervolgens of onder de garantie voor de veerboot Prinses Beatrix" ook valt de verbetering van het elektrische be dieningsapparaat, dat niet heeft voldaan. Hoe stellen, aldus spreker, G.S. zich voor verbetering te brengen op de dienst Zierikzee Katse Veer? Met spoed zullen „De Val" en de te maken haven in de kop van Noord-Bo- veland van fuiken moeten worden voor zien. Voorts vroeg de heer Meliefste welk standpunt Gedeputeerde Staten innemen ten aanzien van de veertarieven en of het college denkt dat in 1959 de aan sluiting van onrendabele panden op het elektriciteitsnet op Walcheren zal plaats hebben. TERNEUZEN Aanbesteding Rijks werkplaats TERNEUZEN Gisteren had de aan besteding plaats van de bouw van de rijkswerkplaats te Terneuzen. Er waren 18 biljetten ingekomen. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Leenhouts, Sluis, 131.000,F. Verstelle, Philippine, 129.400; I. Bosshnd, Oostburg ƒ130.000; P. Hamelink, Hoek. 136.800; Gebr. Si mons, Terneuzen, 131.250; Freysscher, Sint Jansteen 118.400; Gebr. v. d. Poel, Walsoorden, 148.000; Kriekaart, Hengst dijk, 125.400; Bleyenberg, St, Jansteen, 126.500; L. de Bruijn, Hulst, 124.700; Freysscher, Ter Hole, 119.000; Hame link, Zaamslag, 127.890; Galle, Zaam- slag, 128.840; F. v. d. Veen, Terneuzen, 138.825; Wiemeersch, Axel, 133.950; Gebr. Feye, Ter Hole, 162.850; Kolijn, Terneuzen, 138.250. De gunning werd aangehouden. TERNEUZEN Aanrijding Domburg Instrumenten Meliskerke Z.L. M.-vergadering MELISKERKE. van de ZLM-afdeling, onder leiding van de heer W. de Buck, heeft de rijksvee- te eltc ons-u lent, ir. W. Harmsen gespro ken over de veehouderij. De aanwezige landbouwers kregen van de heer Harm sen tal van interessante mededelingen en ook nuttige wenken te horen. Het was een leerzame avond. voor Apollo" DOMBURG. De muziekvereniging Apollo" zal reeds het aanstaande sei zoen met een geheel nieuw instrumen- Op de vergadering tarium op kunnen treden. Het korps wordt daartoe in staat gesteld door de verkoop van de muziektent aan de ge meente en voor het resterende bedrag door uitgifte van rentegevende aande len. De opdracht is inmiddels geplaatst. In maart zal reeds met de aflevering een begin worden gemaakt. GOES. De Nederlandse Christelij ke Landarbeiders Bond afdeling Zuid- Beveland heeft dinsdagavond in het Schuttershof te Goes een toogavond ge houden. Twee leden van het hoofdbe stuur, te weten de voorzitter, de heer P. Stokman en de secretaris, de heer D. Meijer, voerden tijdens deze bijeen komst het woord. De heer Meijer zeide aan het begin van zijn toespraak, dat we ons in de dagelijkse gang van het leven niet eens altijd 's-GRAVENHAGE. Ds. F. W. G. Verheul te Gouda, emeritus-predikant der Ned. Hervormde Kerk, viert morgen zijn 80e verjaardag. Ds. Verheul werd op 14 januari 1879 te Mr. Cornells geboren. Hij studeerde j 3 oescnaaiga. a an de R.U. te Utrecht en werd in 1906 kandidaat in Zuid-Holland. Op 26 mei 1907 werd hij te Jukwerd in het predik ambt bevestigd. Hij diende de gemeen- ten van Zeerijp en Delfzijl en van maart 1920 tot aan zijn emeritaat in september 1945 die van Gouda. Ds. Verheul was lid van het classi caal bestuur van Appingedam en prae tor van de ring Gouda. Hij was leraar aan het chr. lyceum te Zeist, president curator van het Coornhertgymnasium, voorzitter van het diaconessenhuis „De Wijk" te Gouda, mede-oprichter en voor zitter van de Westerschool, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Zendelingge nootschap en bestuurslid van de Ned. Padvinders Vereniging. Na zijn emeri- I taat heeft hij als geestelijk verzorger in het gemeenteziekenhuis te 's-Gravenha- I ge gewerkt. Ds. Verheul is Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en drager van de ere- i penning in zilver van de stad Gouda. TERNEUZEN. Tengevolge van het feit, dat de Dijkstraat te smal is, wat bij sneeuwval en gladheid extra-bezwaar oplevert, is gistermiddag in deze straat een vrachtauto uit Hontenisse in aan raking gekomen met een bestelauto uit Sas van Gent. De laatste werd behoor- Gapinge A.R. -kiesvereniging GAPINGE. De A.R.-kiesvereniging vergaderde onder voorzitterschap van de heer W. Louwerse. De kandidatenlijst voor de komende Kamerverkiezingen werd besproken. Daarna behandelde de tw w voorzitter het gemeentebeleid in 1958, realiseren, of iets goed, dan wel waarop een drukke bespreking volgde. kwaad is. De grondwet voor het leven -is de wet. Heb God lief en uw naaste. Sprekend over het werk van de N.C.L.B., zei de heer Meijer, dat ieder, die niet met een blinddoek voor, het ileven doorgaat kan zien. dat het werk i succes heeft. De invloed van de landar- I beider is toegenomen. Zijn stem wordt thans overal gehoord. De spreker waar schuwde nimmer de macht als uitgangs punt te gebruiken. De biddende han- den, aldus de heer Meijer, worden door Haamslede Jaarvergadering chr. organisaties HAAMSTEDE Te Haamstede werd jaarvergadering van de N.C.B., de N.C.L. B. en de N.C.B.O. gehouden. De heer K. Zuidema, spreker voor die avond, be YERSEKE Ook in de laatste maan den van 1958 werd in de Zeeuwse wate ren nog op weer boompjes (zeemos) ge vist. In oktober werd 5.027 kg aan de wal gebracht tegen een prijs, die varieerde van 2,tot 3,25 per kg. Het zeemos wordt naar Amerika verzonden; in di verse kleuren geverfd en voor garnering van dameshoeden gebruikt. ZIERIKZEE Draagt Elkanders Lasten ZIERIKZEE. Gisteravond hield de plaatselijke afdeling van het CNV-fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten" haar jaar lijkse p ropaga-nd a vond De heer W. C. van Beek (Utrecht) deelde in zijn toespraak mee, dat het fonds in het afgelopen 'jaar in 3200 ge vallen hulp heeft kunnen verlenen tot een bedrag van 400.000. Het bestuur hoopt nog te komen tot het stichten van een eigen rusthuis en tot meer hulp aan chronische patiënten. Na de pauze werd de film „Vechten en dienen" vertoond. Een grote verlo ting bracht bijna 300 ten ba«te van het fonds op. De mandolineclub „Scheld e- klanken" verzorgde op voortreffelijke wijze de muzikale omlijsting. Zoutelande Been gebroken ZOUTELANDE. Mej. E. Visser kwam gisteren, doordat de stoep voor Tragisch auto-ongeluk door hun Gorcumse plaatsgenoot, de heer F. Asmus (50) en diens zoon. die het huis zouden stofferen. Om even vier uur werd de terugreis aanvaard. Op het kruispunt bij Draaibrug gekomen ging SLUIS Grote verslagenheid heerst j de auto met grote snelheid door de bocht in onze gemeente door de zware slag, die en verleende daarbij geen voorrang aan vroeg drie doden man. zette de opbouw van het orgam- he Zuidema hooote dat de weduwen- dat ze haar rechte»'been op twee plaat- satieleven uiteen, naar principe en naar wezenvoomenina Heen schadeliike ge sen brak' Ze werd naar het ziekenhuis beroep. Vervolgens schetste hij de n|«|"^adel«k® g®". Bethesda, tc Vlissingen plaats, die de N.C.L.B. in het kader daar opgenomen, van de, organisaties op landbouwgebied de Gereformeerde „De Veendokter" vervoerd en de Ned. Herv. kerk trof, nu, terwyl ds. L. P. W. Groeneveld zondag afscheid nam en men uit mocht zien naar de intrede van ds. F. A. Pannekoek (27) op 1 fe bruari a.s„ een tragisch einde aan dit jonge leven en dat van zijn vrouw (25), met wie hy pas in het huwelyk trad. kwam door een verschrikkelijk ongeluk te Draaibrug, onder dè gemeente Aarden burg. een vrachtauto met aanhanger uit Balde- ghem (België). Een botsing was onver mijdelijk. De gevolgen waren ontzettend. Ds. Pannekoek en zijn vrouw waren vrij wel op slag dood. De heer Asmus werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De heer Asmus jr. werd in zeer ernstige toestand naar het H. Anto- niuszièkénhuis te Oostburg overgebracht, evenals de vrachtwagenchauffeur, die slechts lichtgewond was. De Rode Kruis- Ds. Pannekoek had met zijn êchtge- j hulpdienst èn dr. N. Kijk uit Oostburg, note een bezoek gebracht aan zijn toe- waren zeer spoedig ter plaatse geweest, komstige gemeente, om de inlichting van doch zij konden aan drie der slachtoffers het huis te bezien. Zij werden gereden1 geen hulp meer verlenen. inneemt. De spreker vestigde er de aan- dacht op, dat moet worden getracht, een zo groot mogelijk aantal ongeorgani seerden bij de N.C.L.B. te betrekken. De laak van deze christelijke organi satie is, een middenweg te zoeken tus sen individualisme en collectiviteit, tus sen gezag en vrijheid, vrije prijsvor ming en aan banden gelegde economie. Wat is het algemeen belang?, vroeg de heer Stokman zich af, sprekende over deze term, die zoveel wordt ge bruikt. Spreker noemde het de publieke gerechtigheid. Voor de Christen geldt echter nog een andere gerechtigheid nl. de Gerechtigheid die Gods Woord leert. De N.C.L.B.-groep uit Kapelle bracht het toneelstuk „Nienke" door J- de Jong, voor het voetlicht. op. Advertentie BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET de kcetonfsmeltende iabtvffen Dreischor Gymnastiekvereniging kwam bijeen DREISCHOR Onder leiding van de heer A. L. Padmos hield de gymnastiek vereniging „Jong Dreischor" de jaarver gadering. De voorzitter werd herkozen en de secretaresse en penningmeesteresse leverden de jaarverslagen. Uitvoerig werd gesproken over het werkprogramma voor liet aanstaande seizoen o.a. voor uitbrei ding van de afdeling volleybal en atle* tiek. Eind februari zal een uitvoering ia het Dorpshuis worden gegeven.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4