Economisch-politieke eenheid noodzaak voor West-Europa uniek album met langspeelplaat cadeau van de nieuwe Philips grammofoons PHILIPS GRAMMOFOONS Geleerden twijfelen aan waarde van uraniumvondst asm U hèbtnog kans... PRINSES SORAJA KAN NOG LACHEN DANK U, EN HETZELFDE Dinsdag 6 januari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 MR. DR. K. P. VAN DER MANDELE Geen herhaling van drama uit jaren dertig BEWAREN SAMENHANG WAAROM AARZELEN ONAANVAARDBAAR GEMEENSCHAPPELIJK GEVAREN ACHTERGEBLEVEN GEBIEDEN DESINTEGRATIE Anderhalf jaar en ter beschikking gesteld STAAT VAN BELEG IN HAVANA Nog slechts korte tijd zodat u zelf de klank-kwaliteit kunt keuren - ter introductie Adenauer 83 jaar Dr. MANSHOLT: GRENSKWESTIE OM DOLLARD IS ZINLOOS MEESPELEN Indringer schiet op bewoner Ambonees verwondt ambtenaar IN FINSTERWOLDE Gemeentebelangen liep raadzaal uit NIET LUXUEUS Vergadering van Prov. Staten FAVORIETEN VAN ÜE SPRINGPLANK Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Wel een vrij handelszone, niet een vrijhandels zone, het mag geen vraag zijn. Het mag nimmer een vraag zijn of het noodzakelijk is de economische eenheid van geheel West-Europa en van de gehele westerse wereld te bouwen. Een gezamenlijke eco nomisch-politieke conceptie voor de oplossing van de grote proble men waarvoor Europa staat, in zijn verhouding tot het oosten en in zijn verhouding tot de achtergeble ven gebieden en ten slotte even zeer in de opbouw van zijn eigen welvaart dat is het wat wij be hoeven. In het licht van de grote worsteling en de werkelijk grote problemen in de wereld is de twist die in Europa is uitgebroken, een atavisme. Deze uitspraken vormden gistermid dag wei de kwintessens van de rede, waarmee de zojuist herkozen voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koop handel, mr. dr. K. P. van der Mande- le, het nieuwe jaar voor het bedrijfs leven van de Maasstad inluidde. In zijn boeiende rede ontwikkelde dr. Van der Mandele een aantal belangwekkende gezichtspunten, die in hun visionaire strekking ver boven de directe belan gen van Kamer en stad uit reikten. Willen de recente maatregelen op mo netair gebied inderdaad een positieve inhoud krijgen, aldus de voorzitter, dan zullen zij gevolgd moeten worden door een positieve politiek van economische samenwerking in het westen, waarvan het bewaren van de samenhang tussen de jonge Euromarkt en de haar omrin gende landen van Europa, waaronder het Verenigd Koninkrijk, een essentieel onderdeel vormt. Dr. Van der Mandele zei met opzet te spreken van het bewaren van de eco nomische samenhang in geheel West- Europa. omdat deze onder de heilza me invloed van de O.E.E.S. in de ja ren na de oorlog wel degelijk steeds in tensiever is geworden. Wat kan het voor zin hebben dit natuurlijke integratiepro ces te verstoren door een deel-integra- tie van Klein-Europa. die zoals zich nu laat aanzien, een desintegratieproces zou inzetten dat ten koste van de wel vaart van allen in Europa zou werken? Hij wilde er tegelijkertijd op wijzen dat als wij werkelijk de eenheid van ge heel West-Europa willen bouwen, het niet voldoende is de handelsbelemme ringen tussen de landen van de Euro- markt en de andere landen van de O.E.E.S. te verwijderen en de goede renstromen zoveel mogelijk de vrije loop te laten. Willen wij de taken van gezamenlijke afweer van het oosten, van gezamen lijke opbouw in de achtergebleven ge bieden en van gezamenlijke verhoging van de eigen welvaart ter hand nemen, dan is een instrumentarium van geza menlijke economische politiek nodig, waal-door een positief optreden van Europa mogelijk wordt. Een vrijhan delszone in de oude stijl is niet voldoen de voor dit doel. Dr. Van der Mandele memoreerde dat de onderhandelingen van de laat ste twee jaar over de vrijhandelszone inderdaad ook de vraagstukken van gezamenlijk economisch beleid en de institutionele opzet hebben betroffen. Maar als dat zo is, wat doet Europa dan thans aarzelen om de beslissende stap te nemen? In dit verband vroeg hij zich af of niet een van de vele ontsnappingsclausu les, zoals zij ook in een verdrag over een vrijhandelszone rijkelijk aanwezig moeten zijn, Frankrijks vrees kunnen opvangen als dit land zich inderdaad economisch niet sterk genoeg voelt om de concurrentiestrijd in groter Euro pees verband aan te gaan. En voorts of het de Euromarkt eigen lijk wel goed doe., als Frankrijk de andere partners in de jonge gemeen schap zo dwingend de breidels aanlegt. Dit kan nooit tot een gunstig resultaat leiden, noch tussen de O.E.E.S.-partners, noch tussen de landen van de Euro markt onderling. Deze houding schaadt in laatste instantie het Europees be lang. Aan degenen in eigen land die een dergelijke vrees koesteren dat de Euro markt door de vrijhandelszone zou wor den stukgemaakt, vroeg dr. Van der Mandele waarom een open contact met de andere O.E.E.S.-landen een gemeen schappelijk economisch, conjunctureel of werkgelegenheidsbeleid binnen de Euromarkt, zo dat er te zijner tijd eens mocht komen, zou moeten frustreren. Zij die zo spreken, zei hij, laden de schijn op zich dat zij in Klein-Europa MR. DR. K. P. VAN DER MANDELE een economische politiek zouden willen voeren desnoods ten koste van de an dere Westeuropese landen. Dit nu is een gedachtengang die wij in het huidige tijdperk niet meer kun nen aanvaarden. Het behoort geheel uit gesloten te zijn, dat zich in West-Europa te eniger tijd het drama van de jaren dertig en dan op groter schaal tus sen de Euromarkt en de rest van de O.E.E.S. herhaalt, waarbij ieder door beschermde maatregelen probeert zijn economische moeilijkheden naar de ander te exporteren. Zullen in de westerse belangengemeen schap de onderlinge economische ver houdingen niet door politieke factoren beheerst en overheerst mogen worden, tegenover derden daarentegen, zo stel de dr. Van der Mandele in het licht, zullen vaak politieke overwegingen de doorslag geven en tot een bepaalde stra tegie nopen, zoals bijv. in de verhou ding oost-west. Altijd zal het erom gaan dat deze nieuwe, grote westerse belan gengemeenschap een gemeenschappelijk standpunt vindt in de grote problemen die de wereld beroeren. Als men bedenkt dat handel in de westerse zin van het woord in het oosten niet bestaat, aldus dr. Van der Mandele, dan verbleekt de oude droom dat de handel tussen de volken het onderling begrip kan stimuleren en haast onoverbrugbare tegenstellingen teniet kan doen. Het oosten ontwricht onze economie door ons zijn over vloedin de schoot te werpen. Heeft de Sowjetunie een bumpercrop van graan of China een grote oogst van rijst, dat vormt zulks een dreigend ge vaar voor het normale handelsverkeer en voor de normale prijscalculatie, als de politieke beslissing tot verstoring van de westerse économie is' genomen. Zo moeten de economische relaties tussen oost en wi. *t voorlopig clopr terughou dendheid onzerzijds gekenmerkt'blijven. Ten slotte besprak dr. Van der Man del0 de relaties van het westen met de achtergebleven gebieden. Om tweeërlei reden baren die zorg, zei hij. Zo goed als in de rechtstreekse rela ties tussen oost er west door het oosten de politiêk boven de economie wordt gesteld, zo is dat ook het geval bij de bewerking van de achtergebleven gebie den. Opnieuw moeten wij dus constate ren dat het westen slagen zal hebben af te weren op het economische front, waarvoor eenheid van conceptie en van optreden een allereerste eis is. En wij weten dat wij nu niet sterk staan. Meer dan eens is in de achter ons liggende tijd op jammerlijke wijze ge brek aan eenheid van inzicht en van optreden gebleken, als het erom ging grote politieke en economische vraag stukken in het Afto-Aziatische deel van de wereld aan te pakken. En dat in een deel van ie wereld dat zich juist van koloniale banden heeft bevrijd en dat niet a priori voor het westen heeft gekozen, omdat het niet overtuigd is van onze levensstijl en onze maatschap pijstructuur. Als tweede punt van zorg noemde dr. Van der Mandele het onmiskenbare des integratieproces, waarbij de economi sche relaties tussen de achtergebleven gebieden en het hoog ontwikkelde wes ten zwakker in plaats van sterker wor den. En straks zullen door de verdere technische voor' gang (kernenergie) wellicht opnieuw importen door het wes ten van bepaalde grondstoffen onnodig worden. Willen wij de achtergebleven gebieden werkelijk te hulp komen, al dus dr. Van der Mandele, daarbij te vens ons eigen belang op langere ter mijn dienende, -an zal het westen niet slechts meer of minder grote kapitalen voor investering in deze gebieden be schikbaar moeten stellen, maar ook on ze grenzen voor de exporten van deze landen moeten openen, ook en in toe- nem nde mate voor hun industriële pro- dukten. Puzzelorganisator gestraft AMSTERDAM (ANP). De 31-jari- ge Amsterdammer M. G.. organisator van een puzzelbureau, is door de recht bank te Amsterdam veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring. Hij heeft ongeveer zestienhonderd mensen voor een rijksdaalder opgelicht door middel van een advertentie. Ook heeft hij fraude gepleegd, door de op lossing van een van zijn puzzels tevo ren aan een kennis mee te delen met de afspraak, dat zij de opbrengst sa men zouden delen. Ten slotte vond de rechtbank hem schuldig aan de ver duistering van waarborgsommen, die door agenten van het puzzelbureau wa ren gestort. HAVANA (AP, Reuter). Dr. Fidel Castro heeft gisteren tijdelijk voor Hava na de staat van beleg laten afkondigen. maatregel werd genomen toen de voorlopige president, Manuel Urrutia, per vliegtuig naar de hoofdstad onderweg was. De aankomst van Urrutia in de hoofd stad zou zijn uitgesteld zolang de aan hangers van Castro nog niet volledig orde op zaken hebben gesteld. Castro maakte gisteren bekend dat het Cubaanse leger drastisch gereorganiseerd zal worden. In verband daarmee zal wor den nagegaan hoe de ongeveer 300 leger officieren die zijn gearresteerd zich heb ben gedragen. Urrutia is inmiddels in de hoofdstad aangekomen. NieUW is de verrassende vorm geving van de Philips grammofoons. Nieuw is het mechanisme, dat een triomf is voor de fijnmechanische industrie van Philips (één der meest ervaren producenten van elektrische precisie-apparaten)! En totaal nieuw is deze gedachte I u krijgt bij uw Philips grammofoon een unieke lang speelplaat in een prachtig kleurenalbum cadeau! Want met een nieuwe plaat komen de uitstekende hoedanigheden van de Philips grammofoon eerst ten volle tot hun recht. Exclusief Philips album bevat 30-cm-langspeel plaat „Uw gids in mu ziekland" met 19 lange, afgeronde fragmenten uit het klassieke en mo derne Philips repertoire (o.a. Bach, Beethoven, Mozart, Malando, Bras- sens, Eroll Garner). Het album heeft vele kleuren- pagina's met foto's van bekende zangers, dirigenten en solisten in prijzen vanaf f 69. AG 2009 - f 89.- (hierboven groot afgebeeld) Platenspeler voor inbouw. Ook geschikt voor stereo. Regelbare naalddruk. Opnemerarm met lift. Fijnrege ling voor draaisnelheid. AG 2210 - f 119.- Dezelfde platenspe ler op voet en met deksel en draagbeu- gel. Fraaie, moderne vorm en kleur. maar dan moet u vlug zijn Bij de fabriek zijn alle albums al weg. Maar u hèbt nog kans! Bij uw handelaar! Neem dus direct contact op - wellicht kan hij u nog helpen aan het album met langspeelplaat. BONN (U.P.I.) De Westduitse Bondskanselier Konrad Adenauer vier de gisteren zijn 83ste verjaardag. Op zijn verzoek werd de officiële feestvie ring beperkt tot enkele uren, waarin Westduitse politici en buitenlandse di plomaten hun gelukwensen kwamen aanbieden. Namens de Westduitse regering bracht de vice-kanselier Ludwig Erhard de j-rige kanselier dank voor zijn po litieke beleid, dat blijkens een onlangs gehouden enquête de instemming heeft van het merendeel der Westduitsers. Militaire autoriteiten lieten hun feli citaties vergezeld gaan van een album met foto's van de in de herfst gehou den eerste grote manoeuvres van het nieuwe Westduitse leger. In zijn dankwoord toonde Adenauer zich optimistisch ten opzichte van de in ternationale verhoudingen in 1959 en met name bracht hij dank aan zijn me dewerkers voor hu aandeel in de or ganisaties voor Europese samenwerking. De Europese eenheid is. aldus de jari ge kanselier, een garantie dat wij het nieuwe jaar goed zullen doorkomen. AMSTERDAM. Mr. F. L. Neppe- rus, oudste vice-president van het ge rechtshof te Amsterdam, is benoemd tot president van dit hof. Hij volgt jhr. mr. P. J. H. M. van d'er Does de Willebois op. die wegens zijn gezondheid met ver vroegd pensioen is gegaan. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het nieuws, dat „ergens in Overijssel" uranium zou zijn aangeboord wordt in wetenschappelijke kringen zeer ver schillend beoordeeld. Prof. dr. B. G. Escher, hoogleraar in de algemene geologie aan de Rijksuni versiteit te Leiden, verklaarde dat be halve in een museum hier in Nederland nog nooit uraniumhoudend gesteende is aangetroffen. Hij acht het vinden van een uraniumlaag in Nederland hoogst onwaarschijnlijk omdat dit element slechts voorkomt in gneis- of graniet formaties die hier niet voorkomen. Hooguit zouden sporen van uranium kunnen zijn aangetroffen in tijdens het diluvium aangevoerde zwerfstenen uit Scandinavië. De hoogleraar acht het uitgesloten dat, zo men werkelijk ura nium heeft aangetroffen, de vondst van werkelijk economische betekenis zou kunnen zijn. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. Ik ben verbaasd over de grensproblemen ir> de Dol- lardkwestie. Die grenzen zijn van i geen betekenis meer Dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Europese commissie, zei dit gisteren in een Iunchbijeenkomst van net de-1 partement Groningen van de Mij. voor nijverheid en handel. Wel belangrijk is het. zei hij, ge-1 zamenlijk de wateren te verbeteren ten behoeve van Delfzijl en Emden. Ook de moeilijkheden tussen de water schappen aan weerszijden van de grens kon hij niet begrijpen. Dr. Mansholt bekeek deze zaken in het licht van de Euromarkt en dan moest hij constateren dat binnen tien jaar de nationale grenzen nagenoeg weggevallen zullen zijn tussen het noorden van Nederland en dat van Duitsland, het gebied dat hij speciaal I onder de loep nam. Deze tien jaren zullen voor Gronin gen en Noord-Nederland van grote be tekenis zijn. Daarom moet de infra structuur (wegen spoorwegen, kanalen, havens) zo gunstig mogelijk worden gemaakt, want het noorden moet van meet af aan mee kunnen spelen. Mede beslissend voor de ontplooiing van het geheel achtte hij het geestelijk cultureel klimaat, volgens hem overi gens een zaak van het noorden van de, Euromarkt als geheel, dus ook in Duits, land. Dr. Mansholt gaf derhalve zijn gehoor in overweging nauw contact te houden met Noordwest-Duitsland. Als gemeenschapsorgaan zien wij het ge bied al als geheel bij de regionale stu dies. zei hij. Ook de overheden in de onderscheidene landen moeten meer in: deze richting gaan werken, aldus dr. Mansholt. i Eigen nieuwsdienst DELDEN. De 59-jarige tuinman R. S. uit Ambt-Delden is zondagnacht door een ongeveer 28-jarige man. die hij op diefstal betrapte, in zijn schouder ge schoten. De tuinman lag al in bed, maar ging. waarschijnlijk gewekt door het breken van de ruit, waardoor zijn bezoeker naar binnen kwam, op onderzoek uit. De gemaskerde inbreker sommeerde de tuinman onder bedreiging van een revolver naar zijn slaapkamer terug te gaan. Nauwelijks had deze de deur ach ter zich gesloten, of een schot trof hem door de deur in een schouder. Ondanks zijn wond klom S. door het slaapkamerraam om de politie te waar schuwen. Intussen verdween de inbre ker weer. Er wordt niets -ermist. Eigen nieuwsdienst ZWOLLE. In het Ambonezenkamp Beenderribben tussen Steenwij k en Blokzijl hebben zich weer moeilijk heden voorgedaan. Het is er al enige malen tot incidenten gekomen. Bij de jongste botsing wera' een ambtenaar van de stichting Ambonezenzorg aan het hoofd gewond. De ambtenaar had een bespreking met enkele jonge Ambonezen. Een vol geling van de onruststoker Siwalette maakte zich plotseling kwaad en wierp een zware asbak naar de niets vermoe dende ambtenaar. De asbak trof de ambtenaar aan het hoofd. Hij werci' gewond. De Ambonees is in Zwolle in het huis van bewaring opgesloten. Het is niet bekend wat de aanleiding van de plotselinge uitbar sting is geweest. FINSTERWOLDE. De twee leden van Gemeentebelangen zijn gisteren uit de gemeenteraad van Finsterwolde weggelopen omdat geen van hen in de woonruimtecommissie was benoemd. Vier communisten en een sacialist kre gen een zetel in de commissie De burge meester had voorgesteld een communist mindeer en een lid van Gemeentebelan gen te benoemen. Prof. H. J. de Wijs, voorzitter van de afdeling Mijnbouw van de Technische Hogeschool te Delft, zei: ,,Er zit overal uranium in de grond. Dat is bijna een kenmerkende eigenschap van dit ele ment. Wij weten dat ook in Limburg uranium voorkomt in de streek waar de grenzen van België, Brabant en Lim burg elkaar raken, maar we zijn nog ver verwijderd van die mogelijkheid om het te exploiteren. Zo zijn er nog meer plaatsen in ons land aan te wijzen waar door een bepaalde beweging van het grondwater uranium is neergeslagen. Het lijkt me echter voorbarig om daar veel waarde aan toe te kennen." De heer J. Z Lierop jr. van het Rot terdamse grondboorbedrijf, die er vast van overtuigd is dat de door hem in Overijssel aangeboorde uraniumlaagjes en -lagen lonend exploiteerbaar zouden zijn, heeft met een glimlach van al die reacties op zijn ontdekking kennis geno men. Hij herinnerde er aan dat m het ver leden wetenschappelijke mannen even zeer getwijfeld hebben aan de mogelijk heid tot exploitatie van a'e in Drenthe aangeboorde petroleum. En toch rijden er nu al jarenlang elke nacht olietrei- nen van Schoonebeek naar de raffinade rijen te Rotterdam-Pernis. ..Toen ik zoveel jaar geleden vlak aan de kust naar zoet water ging boren om de Westlandse tuinders uit hun nood te verlossen, ben ik óók uitgelachen. Maar de door mij geslagen bronnen zijn nog steeds in gebruik, niet alleen in het Westland maar ook op de Zuidholland se en Zeeuwse eilanden." ..Laat de deskundigen maar weten schappelijk twijfelen. Ik weet wat ik weet: ik heb in Overijssel uranium ge vonden", zo verklaarde de heer Lierop nog eens met nadruk. In het kort WOENSDAG 7 JANUARI RADIO Hoe vaak prinses Soraja na de gedwongen scheiding van de sjah van Perzië ook door fotografen in vele delen van de wereld werd gefotogra feerd, nooit zag men op de foto's iets van een,lach op het knappe gezichtje van de ex-keizerin. Evenals haar een zame ex-gemaal in zijn witte paleis scheen Soraja blijvend te treuren om de scheiding. Het eerste plaatje van het nieuwe jaar laat echter een lachende prinses zien. Zij schijnt veel plezier te hebben 1 gehad op het nieuwjaarsfeest in Sint Moritz, waar zij met de hertog Von Thurn verblijft voor het beoefenen van de wintersport. DEN HAAG. In een telegram heeft j minister-president Beel premier Kroesj- tsjef bedankt voor zijn nieuwjaarswens, f „Wederkerig", aldus het telegram, „moge ik u mijn oprechte wensen aan-, bieden voor geluk en voorspoed in dit j nieuwe jaar. Ik moge u er de verzeke ring van geven, dat de traditionele po litiek van Nederland er steeds op is ge richt, de vrede in de wereld te bewaren en te bevorderen. Ook mijnerzijds moge ik uiting geven aan de wens, dat zich blijvend goede betrekkingen tussen onze Eigen nieuwsdienst MIDDELBURG. Het motorschip ..Prinses Beatrix" is wat kleuren en aankleding betreft, fraai en wordt door deskundigen geroemd. Luxe ontbreekt echter. De veelal gebruikte betimmerin gen en houten banken der schepen in vroeger tijdperk, zijn aanmerkelijk kost baarder. Ook de Ned. Spoorwegen heb ben daarom de betimmeringen en ban ken der personenrijtuigen door een min der kostbare bekleding vervangen. Ook in onderhoud zijn deze betimmeringen duurder. Blijkbaar is het kleurengamma der mate goed gekozen, dat niet-deskundigen daar op gronden dat het schip luxueus is ingericht. Deskundigen delen echter cleze mening niet. Dit wordt door Ged. Staten naar aanleiding van in de afde lingen van Prov. Staten gemaakte op merkingen medegedeeld. MIDDELBURG Provinciale Staten van Zeeland hopen maandag 12 januari; om 9.45 uur in vergadering bijeen te' komen. De agenda vermeldt o.a. de be handeling van diverse begrotingen. Springplankfavorieten heet het pro gramma, dat de K.R.O. vanavond om 18.40 u. wijdt aan de springplankers Cock van der Palm, een zanger uit Rotterdam, en de vocaliste Geralda Smeitink. Met deze en volgende Springplank- uitzendingen heeft de K.R.O. een bij zondere bedoeling: men wil jonge ar- tisten, die een mooie prestatie lever den in dit amateurprogramma op nieuw een kans geven om zich te pre senteren. Vele Springplankdebutanten hebben hun weg naar radio en televisie reeds gevonden, zoals Corrie Brokken, El len Kramer van het V.P.R,O.-cabaret, Jan van der Most en anderen. Anderen vonden hun weg naar ,,het vak" omdat zij na een uitzending con tracten kregen bij orkesten die in het land optreden. Op 20 januari komen Cor Hoogeveen uit Gouda en het zangeresje Sylvia van Renesse, dat inmiddels al een Avro-contract heeft gekregen, in de Springplankfavorieten. HILVERSUM I 402 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.23 Gram; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Gym vd vrouw; 9.10 Gram (9.35 9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Er zit geen spek in de val. caus; 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 Ge- var progr. middag 12.00 Dansmuz; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 V h platteland: 12.38 Orgel- spel; 13.00 Nws en tentoonstellingsagenda; 13.20 Dansmuz; 13.50 Medische kron; 14.00 Gram; 15.00 V d jeugd. 17.00 De kat van de stoel; 17.50 Regeringsuitz.Rijks delen Overzee. Jeugduitz. De brievenbus gaat open, corr. club o.l.v. Regina Zwart. avond 18-00 Nws en comm; 18.20 Hammondor gelspel; 18.40 Act; 18.50 Gram; 19.00 V d kind; 19.10 Iedere vrouw kan mooi zijn, als caus; 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 De wereld in mijn brievenbus, klank beeld, VARA: 20.00 Nws; 20.05 Tussen de regels door, caus; 20.15 Promenade ork en soliste; 20.05 De man met het kof fertje, hoorsp; 21.35 Lichte muz; 22.05 Sopr en piano; 22.20 Tussen mens en ne velvlek. caus; 22.35 Lichte muz; 23.00 Nws; 23.15 Filmmuz; 23.5024.00 Socialis tisch nws in Esperanto. HILVERSUM II 298 m. ochtend i NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.10 Gewijde muz; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 V d zie ken; 9.30 Vd vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11.20 Een pelgrimstocht naar Beethoven, hoorsp. middag 12.30 Land- en tuinb meded; 12-33 In- str septet; 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad, caus; 13.20 Marinierskapel; 14.00 Gram; 15.30 Oude muz: 16.00 v d jeugd; 17.20 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Gram. avond 18.00 Leger des Heilskwartier; 18.15 Spectrum van het Chr organisatie- en ver enigingsleven. caus; 18.30 Gram; 18.45 Boekbespr; 19.00 Nws cn vveerber; 19.10 Koorzang; 19.30 Radiokrant; 19.55 Op de man af. caus; 20.00 Pianorecital; 20.15 Concertgebouwork; 21.00 Van Pelikaan tot Pinguin, klankb; 2130 Muzikale caus: 22.00 Concertgebouwork en solist; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Zaal- sportuitsl; 23.2024.00 Platennieuws. TELEVISIE middag VPRO: 17.00—17.40 V d jeugd. avond NTS: 20.00 Weekoverz. KRO: 20.30 Va demecum; 21.00 Tussen leven en dood, TV-spel. DEN HAAG. De Kroon heeft het plan van Gedeputeerde Staten van Noordholland tot herziening van het uit breidingsplan van de gemeente Huizen niet goedgekeurd. De voorgenomen be bouwing zou uit landschappelijk en ste debouwkundig oogpunt onjuist zijn, ge zien de ligging van de grond in. de órt» middellijke nabijheid van de modelhoa» ve Oud-Bussum.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6