Westen verstomd door het rode succes SCHOOL IN AS KINDEREN WAREN NET WEG Kind uur geroofd twee na geboorte GELUKWENS VAN EISENHOWER NAAR MOSKOU Opera's van Haydn onder het stof Bus en trein hadden nog geen hinder van flink pak sneeuw Uiteenlopende meningen over de nieuwe achterstand Verkochten twee mannen juwelen? Radeloze ouders doen beroep op jonge daderes HAAI GRIJPT VISSER j Geen belangstelling Zeilschip Passat uit de vaart Veertien houten lokalen na gasexplosie verbrand Kosmische postzegel „STINKENBRUNN" RIEKT NIET MEER Uhlmann loopl uit Wit gevolg van rug van lage druk Maandag 5 januari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Eigen nieuwsdienst WASHINGTON Het nieuws dat de Sowjetunie een ruimtevaartuig in een elliptische baan om de zon heeft gebracht en dus zowel de Amerikaanse luchtmacht als het Amerikaanse leger de loef heeft afgestoken heeft een zware domper gezet op de opeens weer hoog espannen verwach tingen die onlangs waren gewekt door de lancering van een Atlas die als een bijna vier ton zware kunstmaan om de aarde draait. Dit kan men opmaken uit de reac ties van vooraanstaande Amerikaan se politici. Overheersend is het geroep om grotere inspanningen op het ge bied van wetenschap en techniek, om meer miljarden welke die inspannin gen mogelijk moeten maken. Daar tegenover staan de rustiger en minder emotionele meningen van tal van deskundigen, ook in Amerika, dat het zo'n vaart niet loopt met de ach terstand van de Verenigde Staten op de Sovjetunie. Tussen die beide uitersten in vindt men het sportieve gebaar van presi dent Eisenhower: een dadelijk naar Moskou gezonden gelukwens. Die luid de: De geslaagde lancering van een ruimtevaartuig voorbij de maan be tekent voor het doordringen van de mens in de oneindige ruimte een grote stap vooruit. De geleerden en technici die daarmee waren belast komt alle STIJLKRITISCH moge Mozarts Requiem nog vele geheimen bergen, in de uitvoeringspraktijk staat dit geniale werk als een rots, op zijn minst gelijkwaardig aan de grote grafzangen van Brahms, Verdi en anderen. Het is een dodenmis, die in elke tijd weer anders wordt uitgevoerd en dat is mogelijk, omdat zij veel dieper graaft dan Mozarts overige kerkmuziek, die nauwelijks meer is dan briljante Napolitaanse ope ramuziek op liturgische tekst. Philips geeft deze zwanenzang uit op A 00435 L. Karl Böhm di rigeert de Wiener Symphoniker en de sopraan Teresa Stich-Randall, de alt Ira Malaniuk, de tenor Wal- demar Kmennt en de bas Kurt Böhme zingen. Vooral de sopraan, die tot de superklasse in haar hoge stemvak behoort, geeft veel te genieten, zonder dat zij zich door persoon lijke virtuositeit op de voorgrond dringt. Onwillekeurig, vergelijkt men met een vroegere Philips-uitgave met Bruno Walter, wiens solisten kwartet thans echter wordt over troffen. De waarde van deze nieu we opname wordt nog verhoogd door de perfecte weergave van de orgel-continuopartij door Franz Schütz en de boeiende inleiding door Prof. Bernhard Paumgart- ner, die over Süssmayers aandeel aan dit Requiem veel wetenswaar- epOT DE componisten, wier lot •I het was door groie navolgers overschaduwd te worden, behoort ook de geniale Manraheimse com ponist Johann Stamitz, de 18e- eeuwse pionier op het gebied van de ontwikkeling der grote symfo nische vormen. Een speciale serie, uitgebracht door de Archiv-Produktion van DGG, is gewijd aan componisten uit de Mannheimse School. Op 33- toerenplaat 14089-APM bevinden zich vier orkestwerken van Sta mitz, die de luisteraar overtuigen van de grootheid van deze com ponist. Een hartverwarmende frisheid en vitaliteit in zijn componeer- trant maken, dat ook nu nog de ze werken het Orkesttrio op. 1 nr. 2, een hobo-concert in C, een klarinet-concert in Bes en de Sinfonia in D stuk voor stuk als juweeltjes uit de 18e-eeuwse kamermuziekstyi beschouwd kun nen worden. Een subliem hoogtepunt van de ze plaat is het, glashelder door Jost Michaels voorgedragen, kla rinet-concert. Een tot in alle on derdelen afgewogen klank-nuance ring van het solo-instrument, en een voortreffelijk samengaan met het Münchener Kammerorchester onder Carl Gorvin is hier in een perfecte opname, zonder enig sto rend bijgeluid, vastgelegd. Een waardig monument voor een ten onrechte op de achtergrond ge raakt componist. Jan Masseus SIEBNEN. Zwitserland (UPI. ANP) Bij een verkeersongeluk in het Zwit serse dorp Schuebelbach is zaterdagmor gen vroeg professor mr. F. R. Böthlingk uit Nieuwer Amstel omgekomen. Hij botste met zijn auto tegen een slippende Zwitserse auto en raakte be klemd achter het stuur. Zijn vrouw en drie kinderen die bij hem in de auto zaten bleven ongedeerd. lof toe. Wij wensen hen geluk met deze prestatie. Over de mate van achterstand die de Amerikanen nu weer op de Russen zouden hebben gekregen lopen de me ningen uiteen. Krafft A. Ehricke, tech nisch adviseur van de Convairfabrie- ken die o'e Atlas vervaardigen, schat die achterstand nu op ten minste twee jaren. Professor Herihann Oberth, die in Amerika jarenlang een van'de naaste medewerkers van dr. Wernher von Braun is geweest en nu weer in West-Duitsland woont, schat die ach terstand op ten hoogste twee tot drie maanden. Om Venus Ehrickg, evenals Oberth en von Braun Duitser van geboorte, voorspelde dat men in de Sovjetunie spoedig zal trachten een klein onbemand ruimte vaartuig in een baan om de planeet Venus te brengen om ook daarmee de Verenigde Staten voor te zijn. De maand juni is daarvoor ö'e meest ge schikte tijd. Tussen nu en 1969 zal het maar negen maal mogelijk zijn een dergelijke poging te wagen. Daarom is er volgens hem voor de Amerikanen geen tijd te verliezen. Professor Oberth zei dat de Ameri kanen het er veel beter af zouden heb ben gebracht als zij evenals de Russen er maar alles op hadden gezet om zo krachtig mogelijke raketten te bouwen. In plaats daarvan streefden zij naar verfijnd precisiewerk. De Sovjetrussi- sche raketten vergeleek hij met wek kers waarbij vergeleken de Amerikaan se kleine damespolshorloges waren. Geen mens In het geheel niet verontrust toonde zich de directeur van het Smithsonian Astrophysical Observatory, dr. J. Hy- nek. Hij zei dat de prestatie van de Rus sen niet betekent dat er spoedig een bemand Sovjetrussisch ruimtevaartuig is te verwachten. Hij zei dat men in de Sovjetunie en in de Verenigde Staten nog steeds niet in staat is een een reis door de ruimte de dampkring naar de brengen. Wel verontrust toonden zich de poli tici. Zo verklaarde Lyndon Johnson, de voorzitter van de Democratische fractie in de Senaat dat de Amerikaanse pres taties op het gebied van de ruimtevaart nog steeds onbevredigend waren en dat er nog te weinig werd ondernomen om daarin spoedig verbetering te brengen. Meer inspanning Johnsons collega in het Huis van Af gevaardigden, John McCormack, drukte zich nog krasser uit. Hij drong aan op een verdubbeling van de Amerikaanse inspanningen opdat Amerika „een Pearl Harbor van de ruimtevaart" bespaard zou blijven. Het is van essentieel belang voor het voortbestaan van de Amerikaanse natie, zei hij, dat de Sovjetunie, waar men precies het tegenovergestelde voorstaat van hetgeen vrije mensen overal elders in de wereld voorstaan op ó'it belang rijke terrein geen voorsprong op de Verenigde Staten zal behouden. Hij zei te beseffen dat daarmee zeer grote kapitalen gemoeid zouden zijn. Geen commentaar leverde dr. von Braun. Hij was in het weekeinde gaan jagen. Een van zijn naaste medewerkers zei dat von Braun eerst op zijn gemak alle gegevens wilde bestuderen en over enige dagen zijn oordcel wel zou geven. Na roofmoord Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Juwelen en andere eigendommen van de vermoorde vrouw M. G. van E. zijn op 30 december 's avonds in een café in de binnenstad door twee mannen verkocht. Dit heeft de schilder S. aan de politie verklaard. Hij werd vrijdagavond gearresteerd, toen hij een ring, die van mej. Van E. was, had proberen te verkopen. Bij S. thuis zijn nog meer sieraden, een tas. een' bontjasje en een hoogtezon- apparaat gevonden, alles eigendom van mej. Van E. In het café heeft S. vol gens zijn zeggen alleen een ring en gouden armband gekocht voor twintig gulden. Later op straat boden de twee mannen nog andere voorwerpen aan, die hij voor vijftig gulden zou hebben overgenomen. De schilder beschrijft de twee verko pers als jonge mannen van niet ouder dan 25 jaar. In het café waren nog twee mannen aanwezig, vermoedelijk tuinders uit het Westland, die misschien van de koop getuige zijn geweest. De politie onderzoekt thans in hoeverre de verklaringen van S. juist zijn. Hij ont kent ten stelligste iets met de moord zelf te maken te hebben gehad. MOSKOU (UPI). De Russische pos terijen hebben gisteren een „kosmische" postzegel uitgegeven. Er staan drie spoetniks en de ruimteraket op afge beeld tegen een blauwe lucht met het Kremlin op de achtergrond. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Een uiterst felle brand, die veroorzaakt werd door een gas-ontploffing, heeft zondagmiddag een houten schoolgebouw te Rotterdam- Overschie tot op het trasraam verwoest. De school maakte deel uit van het scholencomplex op het bouwterrein dat wordt ingesloten door de Varf Har- melenstraat, de Duyvesteinstraat en de De Josselin de Jonglaan. In de zui delijke vleugel van dit complex hield het Leger des Heils gistermiddag zon dagsschool. De kindeven hadden de school reeds verlaten en waren nau welijks thuis toen de buurtbewoners werden opgeschrikt door het geluid van een gasontploffing. Vrijwel op het zelf de ogenblik stond het langs de Van Harmelenstraat gelegen gedeelte van het complex houten scholen in lichte laaie en binnen vijf minuten loeiden de vlammen door de veertien leslo kalen. MACHTELOOS De daarbij ontwikkelde hitte was zo groot dat van verscheidene woningen in de Van Harmelenstraat de ruiten sprongen. Bij de familie J. A. Ber- wald, in de Van Harmelenstraat no. 7 vlogen daarbij de gordijnen in brand. Bij afwezigheid van de bewoners kon niet snel genoeg worden ingegrepen zodat er een kleine binnenbrand ont stond. De met veel materieel uitgerukte brandweer stond vrijwel machteloos tegen de enorme vuurzee, maar zij slaagde erin de aangrenzende Elout- school te behouden. Bluswater was er in overvloed mede omdat een der motorspuiten opgesteld aan de Koningssingel op open water werkte. Terwijl het blussingswerk in volle gang was kon de door burgers groten deels ontruimde Eloutschool weer wor den ingeruimd. Aan alle kanten sloegen de vlammen uit de houten gebouwtjes, die een vrijwel weerloze prooi van het vuur waren en spoedig bezweken. Advertentie Italian»de heerlijke versnapering bij hoeft en verkoudheid EEN PRODUCT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK NEW YORK (Reuter). Via de radio heeft de politie van New York gisteren een beroep gedaan op een jonge vrouw, die vrijdagavond een pas geboren baby uit de kraamafdeling van het St.-Peterziekenhuis in New York ontvoerde. Haar werd gevraagd het kind aan de radeloze ouders terug te geven en het in elk geval goed te verzorgen. Nauwelijks twee uur nadat het doch tertje van het advocatengezin Chionchi geboren was, werd liet vrijdagavond uit Lawrence viste op nieuwjaarsdag met i w'eSle in het ziekenhuis weggeno- LOURENQO—MARQUES (Reuter i De 31-jarige Zuidafrikaanse toerist Eric Lawrence is ternauwernood ontkomen aan een haai, die hem nabij de kust van Portugees West-Afrika levensgevaar lijk verwondde. BOEDAPEST (A.P.) Niemand voelde er iets voor te gaan zoeken op die stoffige planken met operama nuscripten in de Szechenvibibliotheek van Boedapest. Het was allemaal ver velende muziek, 150 jaar geleden ge schreven door een half vergeten Ita liaanse componist. Maar iemand liet er zich niet door weerhouden en het resultaat was een van de grootste vondsten van de afgelopen jaren van werk van Joseph Haydn. De manuscripten zijn afkomstig uit de grote collectie Esterhazy. Het zijn opera's, die werden gemaakt toen Haydn in dienst was van de familie Esterhazy. In verband met het Haydn-herdenkings- festival, dat in september zal plaats heb ben, toog men aan het werk. Het werd zes maanden geleden begon nen door professor Denes Bartha, een vooraanstaand Hongaars kenner van Haydn. en een assistent, Laszlo Somfai. Bartha deelde mee dat Haydn zelf de supervisie over de opvoering van een negentig opera's tijdens zijn dienst van dertig jaar bij de familie Esterhazy heeft gehad. In twintig of dertig ervan haal de hij er de aria's uit. die hij niet mooi vond en schreef betere. In Circe van Ci- marosa laste hij zelfs een geheel nieuwe scène in. Geen haast H. C. Robbins Landon. een Amerikaan se Haydn-autoriteit, heeft kort geleden een bezoek gebracht aan Boedapest en de authenticiteit van de vondsten beves tigd. Het 's neg niet zeker hoe zij gepubli ceerd zullen worden. Professor Bartha heeft geen haast. Hij heeft de nauw keurigheid van de geleerde en ziet er op toe dal alles gecontroleerd en nog eens gecontroleerd wordt. Op het ogen blik weigert hij zelfs te zeggen hoe veel bladzijden muziek van Haydn hij heeft gevonden. Voor het Haydncongres. dat op 17 sep tember in Boedapest wordt geopend, wordt een catalogus voorbereid. De pu- blikatie van de muziek zal later geschie den, misschien in de 120 delen tellende editie van de volledige werken van da componist, waaraan men in West-Duits land bezig ij. WENEN (Reuter) Er is grote vreugde in het dorpje Stinkenbrunn nabij Eisenstadt. Hun dorp krijgt een wat minder onwelriekende naam en zal voortaan officieel Steinbrunn heten. Jarenlang hebben de inwoners van Stinkenbrunn pardon, Steinbrunn strijd, gevoerd voor naamsverande ring. Zij hielden bij hoog en bij laag voldat er in hun dorpje geen enkele stinkende put meer te vinden was. In vroeger tijden was dat wel het geval. Het putwater rook' er onaangenaam. Dat kwam door de bruinkool ïn de bodem. ALEXANDRIË (AP) De Neder landse kapitein H. A. Kruller van het vrachtschip IJssel is gisteren dood in zijn hut gevonden. Zijn schip ligt in de haven van Alexandrië. De 57-jarige ka pitein is een natuurlijke dood gestor ven, zo hebft een medisch onderzoek uit gewezen. Schaaktornooi Hastings HASTINGS. De Oostduitser Uhl mann heeft door een zege op de Oos tenrijker Duckstein zijn greep op de lei ding verstevigd. Hij staat nu aan de kop met 4'i punt uit 5. Andere resultaten van de vijfde onde waren: Portisj (Hong.) wint van Gereben (staatloos). Radoisietsj (Zuidslavië) wint van Bar den (Engeland), Wade (Nieuw-Zeeland) Darga (W.-Duitsland) afgebr. Op de tweede plaats in de rangschikking staat Gereben en Portisj met 3]/z punt daar na volgen Darga 3 punten en een afg. partij, Duckstein en Clarke (Eng.) met 2'i punt. HAMBURG (Reuter). De bark Pas- sat, een zusterschip van de in septem ber 1957 vergane Pamiv, ligt nu voor anker in de haven van Hamburg en, doet weer dienst als opleidingsschip voor jongens die ter koopvaardij zul len gaan. Het schip zal niet meer varen, daar men het risico te gröot vindt sinds de ramp met de Pamir. Vijf-en-dertig jongens wonen nu aan boord en krijgen daar hun eerste lessen. Van het idee van een zeilend school- schip zijn de gezamenlijke Duitse re-' ders, die de Pamir en de Passat exploi teerden, nog niet afgestapt. Er is een veel kleiner zeilschip in aanbouw, dat een van de veiligste opleidingsschepen ter wereld zal worden. GEEN AFBRAAK In de tot op de grond afgebrande school waren een industrie-school, een christelijke ulo-school en een klas van de aangrenzende Ds. Van der Boom- school gevestigd. Laatstgenoemde school heeft de beschikking over een door Finland geschonken schoolgebouw dat binnen afzienbare tijd zou kunnen worden afgebroken omdat voor deze school in hetzelfde complex een per manent schoolgebouw in aanbouw is. Van die afbraak zal nu wel worden afgezien. De industrieschool die in het thans afgebrande Routen schoolgebouw was ondergebracht zou in mei worden over geplaatst naar een nieuw gebouw aan de Koningssingel. een vriend in de baai van Lourengo- Marques, toen hun boot zonk. In het men. De vader had het kind juist even te licht" van een vuurtoren zwommen de I v?ren ,voo£ *iet'eerst gezien en een ver- I beide mannen zestien uren om de kust ?ieesLs. .,f ,4? babyzaal ge- te bereiken bracht, waar het wicht bij nog acht pas- geboren kindjes lag. Op enkele honderden meters van het Toen de verpleegster een uurtje latei- strand werd Lawrence aangevallen door in het zaaltje kwam. was de kleine Chi- programma's ln het kort) DINSDAG 6 JANUARI een grote haai. ,,Het beest pakte mij beet zoals een terrier het met een rat doet. Hij nam mij in zijn bek en schudde |mij door elkaar. Hoewel hij mijn buik verwondde en ik hevige pijn had, kon I ik het ondier met mijn vuisten op zijn snuit timmeren. Toen liet de haai mij los. verdween en kwam niet meer te rug". Uitgeput bereikte Lawrence toch nog het strand. Met schepen en vliegtuigen zoekt men thans nog naar zijn vriend. .Lawrence had hem tijdens het gevecht i met de haai uit het oog verloren. onchi verdwenen. Onmiddellijk werd de politie gealarmeerd en tijdens het onderzoek verklaarde de portier van het ziekenhuis, dat hij op de avond van de ontvoering een ongeveer dertigjarige, blonde vrouw van de trap had zien ko men. Niets gemerkt Eigen nieuwsdienst De kans op sneeuw is meldt onze [weerkundige medewerker vandaag iets WASHINGTON (A.P.) De Wereld bank heeft in 1958 leningen verstrekt tot een bedrag van bijna 750 miljoen, het hoogste totaal uit de geschiedenis van de bank. Het totale aantal kredieten is nu gestegen tot ruim 4W miljard. Japan heeft in 1958 het meeste geld geleend 164 miljoen), daarna komt Indië. Zo zal vermoedelijk het Sovjetrussische ruim teschip een elliptische baan om de zon en de aarde gaan beschrijven. Deze baan gelijkt op die van een komeet. De omtrek van de haan schat men op 343.600.000 kilometer. Het punt daar op dat het dichtst bij de zon ligt is er nog altijd 146.400.000 kilometer van verwyderd. m De zonneraket werd gelanceerd toen de maan in het laatste kwartier stond, dus ongeveer lood recht op de lyn die men van de aarde naar de zon kan trekken. De Amerikanen lan ceerden hun raketten omstreeks nieuwe maan recht tegen de zon in dus omdat met nieuwe maan de maan tussen de aarde en de zon instaat. Het Sovjetrussische ruimtevaartuig, gelan ceerd in de baan waarin de aarde om de zon draait, had een zeer gro te kans om de maan voorbij te schieten en in de richting van de zon af te buigen en een zeer kleine om de maan te raken. Het is er dan ook op 7500 kilometer af stand aan voorbij ge schoten. De bovenstaande teke ning is schematisch. De er op aangegeven onder linge verhoudingen van de planeten en de zon komen om technische redenen niet overeen met de werkelijkheid. Hier volgen, om u een indruk van de weidsheid van de wereldruimte te geven, enkele gemiddelde af standen: aardezon 150 miljoen kilometer, aar demaan 400.000 kilo meter. De afstand van de zon tot Pluto, de buitenste planeet van ons zonne stelsel is gemiddeld 4 miljard kilometer. Limburg werd zondagmorgen wakker j kleiner, doordat de rug van hoge druk met een pak sneeuw van 10 centimeter.)die van Groenland via de oceaan dicht Ook in Groningen en Drente in I langs Ierland tot voorbij Portugal reikt, midden-Drente ongeveer vijf centi- dichterbij komt meter heeft het gesneeuwd. Het ver- j keer, de busdiensten en de treinen heb- Depressie op komst Terwijl hij even met haar praatte, be merkte hij dat zij iets onder haar man tel droeg, maar hij had daar verder geen aandacht aan geschonken. Wel had ;de portier ook het geschrei van een ba by gehoord, doch omdat hij dal in de I stille avonduren zo vaak hoorde, vond hij ook dat niet vreemd. Een der verpleegsters van de kraam afdeling verklaarde wel de blonde vrouw in de buurt van de babyzaal te heb ben gezien, maar zij had niet gemerkt, dat die vrouw iets onder haar mantel verborg. Het wiegje van het geroofde kind stond vlak bij de deur van het zaaltje De politie neemt daarom aan, dat de ontvoerster de eerste de beste baby heeft meegenomen. Men denkt in poli tiekringen niet zozeer aan een wraak neming of een chantagepoging als wel aan de daad van een geesteszieke. Speurtocht ben er weinig hinder van ondervonden, j Zondag is de speurtocht naar de blon de vrouw in New York en omgeving door de politie voortgezet. Er werd een beroep gedaan op de gehele bevolking en vooral op taxi- en buschauffeurs om Tussen deze rug en een uitgebreide de- j uü te zien naar iemand, die beaut- j Zuid-Limburg leek gisteren op een,pressie boven Scandinavië stromen nog boordt aan ^et vage signalement, zonnig wintersportoord. Velen trokken er (steeds grote hoeveelheden lucht uit heil ouders van het ontvoerde kind., op uit voor een wandeling door de natuur p00igebied naar het zuiden. Bij IJsland is dié nog een dochtertje van een jaar Er werd gesleed op de dik besneeuwde i een nieuwe hoeveelheid koude lucht aan-1 hebben, kregen het nieuws over de ver heuvels. Op verscheidene plaatsen zag gekomen, die zich naar het zuiden be- noissmg van hun baby pas zaterdag te, men skiërs. weegt. Tegelijkertijd begint zich boven horen. de oceaan echter een depressie te roeren. Een autobotsinö met vier- gewonden was «.jijvydrjfyr warmere lucht in bewcfiinc is het gevolg van de sneeuwval in Drente. warmeie mcru n De egmg 1S Het nieuwe secretariaatsgebouw van Op de door sneeuw glad geworden Bos- §eKomen- de Koninklijke Nederlandsche jaarbeurs, laan in Emmen slipte de auto van de Nu moet men maar afwachten wat hier dat op het Vredenburg zal komen, wordt Groninger JC. Sans. Hij en nog drie van het eerste is: de koude of de warme lucht, j nog dit jaar aanbesteed. Het schetsplan de zes inzittenden liepen verwondingen 1 Een grote koude wordt in ieder geval nietheeft de goedkeuring van het gemeente-1 op. verwacht. 1 bestuur van Utrecht al verworven. HILVERSUM I 402 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram: 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 V d vrouw; 9.15 Gram; 9.35 Watersl: 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 R.V.U. Naar het land van de kersebloesem; 11.30 V d zieken. middag 12.00 Lichte muz; 12.20 Regeringsuitz: Landb rubriek; 12.30 Land en tuinb ine ded; 12.33 Metropole ork; 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 Mil Kapel; 13.55 Beursber; 14.00 Alt, bariton en piano: 14-40 V d kind; 15.00 V d vrouw; 15.30 Gram; 16.00 Boekbespr; 16.15 Gram; I6.3O V d jeugd; 17.30 Jazzmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 R.V.U. Onze feestdagen, hun oorsprong en hun ge schiedenis; 19.00 V d kind; 19.05 Paris vous parle; 19 10 Orgelspel; 19.25 Dans- muz; 19.55 Alles op één kaart, caus: 20.00 Nws; 20.05 Vocalisten festival; 20.55 Gram; 21.45 Act; 22.00 Lawijt in deze tijd, caus; 22.15 Muz causmet gram; 22.40 Orgel- conc; 23.00 Nws; 23-15 Koersen v New York; 23.16 New York calling; 23.2124.00 Orgel', zang en trompet. HILVERSUM II 298 m. ochtend 7.00 Nws: 7.15 Gram: 7.30 V d jeugd; 7.45 Morgengebed en lit kal; 8-00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d huisvr; 9.40 V d kleuters; 9-55 Pontificale hoogmis; 11.15 V d vrouw; 11.45 Gram. middag 12.00 Middagklok noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land en tuinb meded; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Platennieuws; 13.30 Lichte muz; 14.00 Omr ork: 14.35 V d plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar progr; 16.00 V d zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 V d jeugd; \7.40 Beurs ber; 17.45 Regeringsuitz; Uitwisselings- progr over Japan. avond 18.00 Instr trio en solist; 18.20 Pol caus; 18.30 Gram: 1.40 Lichte muz; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Sportpraatje; 19.35 Gram; 20,30 Ja. met mij, schets, 20.35 Limburgs symfonie-ork; 21-25 Aan de poorten van een nieuwe tijd. Rlankb; 21.55 Instr sep tet; 22.30 Drij Koninghen. rijk ende groot van macht, klan-kb; 22.45 Avondgebed en lit kal; 23.00 Nws; 23.1524.00 Nouveau- té's. TELEVISIE NTS; 19.30 Int. agrarisch nws; 20.00 Journ en weeroverz; 20.20 Documentair# film; 20.50—22.20 Speelfilm.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4