Hysterisch gepeupel trekt plunderend door Havana TIqKxq DWERGRAKET GING IN DRENTE VAN START Anderson naar de profklasse 2SO gram biscuits VéGé-T omatensoep BATISTA DR. CASTRO CUBAANSE POLITIE OPENT VUUR OP MASSA Generaal Batista met gezin naar Amerika Van kapper tot president Toevlucht voor de armen ACHT DODEN IN HET VERKEER TIJDENS JAARWISSELING GROEI VAN BEDRIJFSLEVEN EN STIJGING VAN DE PRODUKTIE Bosbrand bedreigt filmsterren Vrijdag 2 januari 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Jacht op aanhangers Dreigement Pag. 4 Tweede trap wilde niet ontbranden Schaatsploeg traint weer in Hamar Nieuw Amsterdam niet naar Havana De heer T. J. Twijnstra verwacht Michael Dehré waarschijnlijk de nieuwe Franse premier 't Koekblik is er al Argentijn Suarez won Sint Sylvester-loop J. M. Scherphuis-Voogd G. J. Scherphuis vers paardevlees lappen f 1.60 stukken f 2.— per kg. Een pot met rijst voor KABOUTERS In het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort (gem. Bloemendaal) LEERLING-VERPLEEGSTERS De nieuwe Christelijke School te Wolf aartsdijk is voor ouders, leden en belangstellenden te bezichtigen op maandag 5 januari a.s. Vavonds van 7-9 uur Het bestuur Wij wensen cliënten en vrienden een goed 1959 toe AUTORIJSCHOOL JASPERSE EN INSTRUCTEURS Eigen nieuwsdienst HAVANA Generaal Fulgencio Batista, de als dictator regerende president van Cuba, is gisteren met zijn gezin en vele van zijn ministers en generaals naar het buiten land gevlucht. De laaiende vreugde die meteen na het vertrek van de dictators- kliek tot uitbarsting was gekomen onder de bevolking van Havana ontaardde spoedig in plundering en brandstichting. Zo verward was de toestand na enkele uren dat de politie het vuur op de dolle menig te opende. Aan de volkswoede vie len ook de kantoren van de K.L.M., de Air France en an dere buitenlandse luchtvaartmaat schappijen ten offer. De opRewor.de menigte plunderde win kels leeg, vernielde luxe speelzalen, richt te grote ravage aan in verscheidene grote hotels en stak de brand in het gebouw van het dagblad El Tiempo, eigendom van een goede vriend van Batista. Som mige mannen sloegen met mokers de ene spiegelruit na de andere in en gebruik ten ze vervolgens om parkeermeters en openbare telefoons stuk te slaan en leeg te stelen. De volkswoede kwam tot uitbarsting ondanks een radio-oproep tot kalmte van het hoofdkwartier van dr. Fidei Castro, de leider van de Cubaanse opstandelin genbeweging. en ondanks de pogingen van een militaire raad. die het lands bestuur voorlopig op zich had genomen, om de orde te herstellen. De menigte dwong de onmiddellijke vrijlating van een groot aantal politieke gevangenen af en maakte jacht op de weinige invloedrijke aanhangers van Batista die er niet in waren geslaagd dë wijk te nemen naar het buitenland. Het plunderende gepeupel maakte zich in restaurants en hotels meester van grote hoeveelheden sterke drank en ging zich daaraan te buiten. Terwijl de chaos in Havana steeds groter werd beëdigde men een van de leden van de voorlopige bestuursraad. Carlos Piedra. als voorlopig president. Uit het hoofdkwartier van Fidel Castro kwam daarna het dreigement met een algemene staking tegen Piedra en de voorlopige bestuursraad. Piedra gelastte de Cubaanse troepen de strijd tegen de opstandelingen van Castro te staken. Castro antwoordde daarop met de eis dat het leger zich on voorwaardelijk zou overgeven. Zijn troepen zouden oprukken naar de hoofd stad. pENERAAL Fulgencio Batista be- gon zijn loopbaan ais kappers bediende. Vijf keer voerde hjj met succes een opstandige bewe ging aan. De bekroning van zijn carrière kwam in 1954. Toen werd hü op grondwettige wijze gekozen als president. Zijn ambtstermijn zou de volgende maand zijn af gelopen. In 1933 liep onder zijn lei ding de „ser geantenopstand" uit op de om verwerping van het toenmalige regime. Hij werd toen dic tator en bleef dat ruim tien jaren. In 1944 deed hij vrij willig afstand van zijn machtspositie overeen komstig de grondwet die hij Cuba had geschonken, en vertrok als balling naar het buitenland. In 1952 keerde hij als opstande lingenleider naar Cuba terug om de republiek „voor chaos te be hoeden". Onder zijn leiding werd president Carlos Prios afgezet. Batista nam de teugels toen weer in handen. Er werden in de loop der jaren zeer vele aanslagen op zijn leven gepleegd. Daarom liet Batista zich altijd beschermen door een zwaar bewapende lijfwacht. Batista is 57 jaar. Rillend zetten Carlos Manuel (links) en Roberto Francisco (rechts), twee zoontjes van ex-president Fulgencio Batista van Cuba, hun kraag op na hun aankomst in Amerika. rzR. Fidel Castro, de 32-jarige iei- der van de Cubaanse opstande lingenbeweging, is een zoon van een rijke suikerplanter. Hij stu deerde rechten en kwam na zijn vestiging in Havana als advocaat al gauw op voor de armen en ver drukten. Na Batista's staatsgreep van 1952 ondernam Fidel Castro samen met zijn broer Raul en een klein groep je andere mannen op 26 juli 1953 een aanval op een garnizoen in Santiago in de hoop een begin te kunnen maken met een opstandige beweging tegen Batista. De aanval mislukte. De meeste rebellen sneu velden. Fidel Castro en zijn broer kregen 15 jaar gevangenisstraf. In 1955 werden zjj ter gelegenheid van een algemene amnestie vrij gelaten. Fidel Castro verliet Cuba. In Mexico leidde hij uitgeweken Cu banen illegaal op voor de guerrilla strijd in het oerwoud. Op 2 de cember 1956 landde hij met 82 gewapende opstandelingen op de Cubaanse kust. Batista's troepen gingen tot de aanval over. Fidel en elf anderen ontkwamen naar het binnenland. Enige maanden later had hij al een strijdmacht van enige duizen den mannen. De laatste tijd werd de bewapening van Castro's leger steeds moderner, vooral na de val van de dictatuur van Jimenez in Venezuela. Naar verluidt zou Cas tro de laatste maanden veel wapens uit dat land hebben gekregen. Fidel Castro heeft steeds beweerd dat hij zelf geen bestuursfunctie begeert, maar sommige van de journalisten die met hem gespro ken hebben geloven dat hij heers zuchtig is. Eigen nieuwsdienst EMMEN. Op een weiland „ergens in Drente" is op nieuwjaarsdag om 12.57 uur een raket met een razende vaart het luchtruim ingeschoten. Het was de Hero III, een tweetrapsraket, ontworpen door twee jonge Drentena ren: Roel Visser uit Emmen en Henk ter Veen uit Buinen. De Hero III was ruim anderhalve meter lang, had een middellijn van 25 millimeter. De ont- HAMAR De kernploeg van de KNSB heeft het trainingskamp in Fa- gernes („Een schot in de roos; veel ge schikter dan dat hoge Valadalen", zei Klaas Schenk) verlaten en met twaalf man sterk heeft men zijn tenten in hotel Viktoria in Hamar weer opge slagen. Daar op het gjs van de ver trouwde baan van Hamar zullen de rijders onder leiding van Klaas Schenk hun voorbereiding voor de komende internationale wedstrijden voortzet ten. De stemming is goed en de conditie bevredigend'. Alleen Pesman heeft last van een lichte enkelverstuiking, maar het ziet er niet naar uit, dat deze blessure van langdurige aard is. Het is koud in Hamar, 13 a 15 graden vorst bij een nogal scherpe wind, doch de training gaat natuurlijk door en het nieuwe jaar is door de jongens ingezet met een stevige tempo-training en een flinke dosis bochtenwerk. Vandaag worden onderlinge wedstrij den gehouden op de 500 en 5000 meter; maandag volgt nog een wedstrijd over 1500 meter en daarna zal Schenk zijn ploeg voor de landenwedstrijd tegen Zweden samenstellen. NEW YORK (UPI). In verband met de onoverzichtelijkheid van de toe stand op Cuba zal de Nieuw Amsterdam van de H.A.L. die r-et 760 passagiers een vakantiereis door de Westindische archipel maakt, Havana, de hoofdstad van Cuba, niet aandoen. De Nieuw Amsterdam doet in plaats van Havana Nassau, op de Bahama-ei- landen, aan. Vandaar vertrekt het schip naar New York waar het op 4 januari wordt verwacht. HET VERKEER heeft op de laatste dag van het oude en op de eerste dag van het nieuwe jaar enkele slachtoffers ge- eist. Twee mensen verloren het leven bij ongelukken op onbewaakte overwegen. Op oudejaarsmiddag is de dertien jarige Henk Bos uit Delden om het leven gekomen, toen hij op zijn bromfiets werd gegrepen op de onbewaakte overweg in de buurtschap Wiene. Diezelfde middag werd op de over weg bij 't Haantje in de spoorlijn Delft- Den Haag de 72-jarige J. Stalman uit Delft door een trein overreden en ge dood. In Enschede is op oudejaarsdag de 64-jarige winkelier L. J. Andres in een HILVERSUM. De heer T. J. Twijn- stra, voorzitter van het Verbond van Nederlandse werkgevers, heeft zich gis teren voor de radio optimistisch ge toond over de economie van Nederland in het komende jaar. Zijn verwachting luidde: „Groei van ons bedrijfsleven en stijging van onze produktie, zonder dat wij weer verval len in het euvel van overbesteding. dat wij zo juist niet zonder succes hebben bestreden." Was er gedurende 1958 in bijna alle industriële bedrijfstakken een verbete ring te constateren, het probleem van de werkgelegenheid bleef. In de komen de vijf jaar zullen alleen al in de indus trie 140.000 nieuwe arbeidsplaatsen moe ten worden geschapen wil iedereen werk blijven vinden. Daartoe zullen tenmmste voor een bedrag van elf miljard gulden nieuwe fabrieken moeten worden ge bouwd. Volgens de heer Twijnstra is het zelfs do vraag of die elf miljard wel voldoen de is. De zich zo snel ontwikkelende techniek noodzaakt de industrie name lijk vooral ook tot verbetering en ver dere automatisering van haar installa ties. Een stijging van de produktie, nodig om de groeiende bevolking arbeid en inkomen te verschaffen, vraagt een toe neming van onze afzet in het buiten land. Exporteren is daarom ook zo no dig teneinde de nodige grondstoffen te kunnen invoeren. De heer Twijnstra stelde dat de natio nale middelen niet alleen voldoende moeten blijven voor een expansie van het bedrijfsleven, maar ook voor grote uitgaven als voor de bouw van wonin gen en scholen, de aanleg van wegen, de uitbreiding van de havens en de uit voering van het Deltaplan. Dat betekent dus werken en sparen. 0 Onder leiding van ds. K. W. Slik hadden de bejaarden van Wemeldinge een kerstavond in het jeugdgebouw. Ds. Slik las een verhaal voor, dat een blinde jongen, Nico de Leeuw, had geschreven. Mej. Spek uit Rotterdam droeg een mooi stuk voor. ziekenhuis overleden. De dag tevoren was hij, toen hij op zijn fiets linkaf wil de slaan, door een achteropkomende auto aangereden. 0 Mevrouw A. Willems-van Drabbels is op oudejaarsavond dodelijk aangereden in Overloon, waar Zij woonde. De chauf feur van de vrachtauto die haar aanreed, werd waarschijnlijk verblind door een tegenligger. De eerste verkeersdode van 1959 in Amsterdam viel gistermorgen voor enen al op de Hoofdweg. De zeventigjarige B. F. van L., die onder drankinvloed ver keerde, viel van een vluchtheuvel vlak voor een naderende scooter. Hij werd gewond en overleed in de loop van de dag. Op de weg van Hoengen naar Tuddern is gistermorgen een auto tegen een boom gereden. Eén van de inzittenden, de 35- jarige mejuffrouw C. Billens werd op slag gedood. Haar zuster, die de auto be stuurde, en haar 77-jarige vader die ach terin zat, werden zwaar gewond. Een tweede luitenant van het Engelse bezettingsleger in Duitsland reed giste ren met een grote snelheid in zijn Jaguar tegen een boom. De wagen vloog in brand. Het ongeluk is ontdekt door vroege kerkgangers. De bestuurder was dood. Een bromfietser, die in Geldermalsen op oudejaarsavond een botsing met twee voetgangers wilde vermijden, remde zo krachtig dat hij over de kop sloeg. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Het was de 28-jarige A. de Keyzer. gehuwd en vader van vijf kinderen. ROTTERDAM. Woensdagmorgen is de 62-jarige Rotterdamse glazenwasser N. Schoenmaker op de binnenplaats van de Technische school aan de Tamboer- straat door een val om het leven ge komen. Hij lapte de ramen van het gebouw en zou in de dakgoot overstap pen, waarbij hij schijnt te zijn uitgegle den. Na een val van- 6'i meter kwam de man via een gegolfd ijzeren dak met het hoofd op de stenen terecht. 0 De N.C.V.B., afdeling Colünsplaat, hield in de zaal van de Christelijke Kleu terschool een kerstavond. Mevr. Veld- man-Key, de presidente, hield een me ditatie over „Immanuël. God met ons". De kleuters van de school zongen o.l.v. mej. C. v. Gilst enkele kerstliedjes. Van onze correspondent PARIJS. Officieus wordt een lid van de Gaullistische partij, Michael Debre gedoodverfd als de minister president van de eerste regering van de vijfde Franse republiek. De Gaul le wenst dat Debré op 8 januari, de dag waarop hijzelf zijn intrek neemt in het Eiysée en president Coty dat gebouw verlaat, een nieuwe regering zal hebben gevormd. Op die manier zal worden vermeden dat er een machtsvacuüm ontstaat. Zowel de katholieke partij (M.R.P.) als de socialistische (S.F.I.O.) moeten hun houding ten opzichte van de mo gelijke deelneming aan het nieuwe ka binet nog bepalen. Het ligt voor de hand dat de katholieken wel hun ver tegenwoordigers in het ministerie zul len laten, terwijl de socialisten in fei te reeds hebben besloten dat niet te zullen doen. Soustelle Een moeilijkheid voor de nieuwe premier en voor generaal de Gaulle zelf schijnt het onderbrengen van Ja- ques Soustelle, de huidige minister van voorlichting, te zijn. Deze wil nl. niet worden afgescheept met een zg. klein ministerie. Hij verlangde oorspronke lijk binnenlandse of buitenlandse za ken. De Gaulle, die zijn pappenhei mers wel kent, moet dat nadrukkelijk hebben geweigerd en Soustelle zal dus met zaken van het Franse gemene best of met onderwijs genoegen moe ten nemen. Volgens de jongste geruch ten zou hij daarvoor echter hebben bedankt. Men behoeft het dus niet geheel en al onmogelijk te achten dat Soustelle weer terug zal keren naar zijn direc teursfunctie van het Parijse museum voor ethnologie. Dat zou ongetwijfeld het aanzien van de Franse weten schap ten goede komen, terwijl een nieuw kabinet heel wel zonder de nog al onstuimige politicus zal kunnen worden gevormd. LOS ANGELES (Reuter) Duizenden mensen zijn na het uitbreken van twee grote bosbranden in de omtrek van Los Angeles uit hun huizen gevlucht. De branden, de grootste van de laatste tijd in Californië, hebben ongeveer tweehon derd huizen in de as gelegd. De brandweer, versterkt met vrijwil ligers, deed op nieuwjaarsdag al het mo gelijke om de met vernietiging bedreig de woningen van Elizabeth Taylor, Chi- co Marx en vele andere filmsterren te behouden. De politie vermoedt, dat de branden zijn gesticht door een pyromaan. „Ergens in Drente" hebben twee jonge Drentenaren gistermorgen een tweetrapsraket gelanceerd. Hoewel de tweede trap weigerde, bereikte de ra ket de Hero III een hoogte van verscheidene honderden meters. W'IM KAN heeft na zijn Oudejaars- optreden voor de radio in zijn wo ning te Aalsmeer een groot koekblik ontvangen met twee peddeltjes De afzenders lieten zich raden: het waren de Zaankanters, die de raad hadden ge kregen in koekblikken het Noordzee kanaal over te steken. Zij hoeven, vond Kan, dan niet langer voor de pont te wachten, en ook niet langer ruzie te maken met Amsterdam over de vraag, welke tunnel het eerst moet worden gebouwd, de Amsterdamse IJ-tunnel of de Zaanse Coen-tunnel. De Voorlichtingsdienst van de Zaan streek sprak in een begeleidend briefje de hoop uit, dat Wim Kan en zijn vrouw Corrie zich de inhoud van het blik goed zouden laten smaken. Voor de trommel konden zij in de: Zaanstreek statiegeld krijgen, zodra zij met hun auto „waardig over de drem pel" van de Coen-tunnel zouden komen. De Zaanstreek hoopt dat dit ver voor 1999 zal zijn werpers hadden bij de lancering die niet helemaal naar wens verliep de elementaire voorzorgsmaatregelen ge nomen. Sissend en rook spuwend verhief de raket zich. Zij bereikte een hoogte van verscheidene honderden meters en kwam toen weer naar beneden. De tweede trap was niet tot ontbranding gekomen. Waarschijnlijk was de nog al straffe wind daarvan de oorzaak. GEHEIME BRANDSTOF De beide ontwerpers Roel stu deert schei- en Henk natuurkunde hebben al enkele kleinere raketten ge lanceerd, waarvan de meeste van plastic waren. De Hero III was van metaal en werd op ruim honderd me ter met een „druk op de knop" de lucht in geschoten. De brandstof van de Hero III was van een geheime samenstelling. In de kop van de raket bevond zich een pa rachute, die open zou gaan wanneer zij meer dan vijftien graden uit haar koers zou raken. Aanvankelijk zou de Hero III op een militair terrein in Oldebroek worden gelanceerd; het ministerie van oorlog kon daar echter geen toestemming voor geven. Daarom werd de proef „ergens in Drente" genomen. De Hero IV, die misschien al deze zomer zal worden gelanceerd, is uit gerust met een zendertje en een ca mera. België Frans geeft weer een t.v.- spel naar een beroemd authentiek pro ces: De zaak Tropman (20.35). Na Jürgen Rolands politiebericht Stahlnetz (20.20) maken we om 21.05 een reis met de Duitse en Zwitserse televisie naar de verste uitlopers van het Duitse taalgebied: Noord-Friesland en het Beroer Oberland. SAO PAULO. De 35e Sint Sylvester- loop, een stratenrace over ongeveer 7400 meter, die in de nacht van het oude op het nieuwe jaar in Sao Paulo is gelopen, is een overwinning geworden voor* de Argentijn Osvaldo Suarez. De winnaar van de drie voorafgaande wedstrijden, de Portugees Faria, werd tweede met ruim 2 seconden verschil. De uitslag was: 1. Suarez (Arg.) 21 min. 20.3 sec 2. Faria (Port.) 22.22.6; 3. Amoros (Sp.) 22.23.4; 4. Molins (Sn.) 22.33.4; 5. Seth (Ver. St.) 22.34; 6. Lee- naert (Belg.) 22.37; 7. Alonso (Z.-SI.) 22.38,4; 8. Drago (Z.-SI.) 22.40,5; 9. Ca- laxto (Braz.) 22.40.6; 10. Lemos (Arg 23.47.1. De Spaanse ploeg Amoros, Molins en Alonso won de landenprijs voor Argen tinië en Chili. Eigen nieuwsdienst BRISBANE Ofschoon er geruch ten zijn geweest, dat Cooper en An derson reeds vóór de eindstrijd van de Davisbeker een contract met Kramer hadden getekend (zelfs wer den de bedragen genoemd), blijkt nu toch, dat dit niet het geval is geweest, want eerst nu heeft Anderson een contract met Kramer aangegaan voor een tijdvak van twee jaren tegen een honorarium van 50.000 dollar of wel ongeveer! 190.000. Dat is dus minder dan Rosewall 60.000) en dan Hoad 75.000) indertijd konden bedingen. In het contract is de bepaling opgenomen, dat Kramer een derde jaar beslag kan leggen op Anderson tegen een honorarium van 22.500. Cooper heeft zijn beslissing op een aanbieding van Kramer opgeschort tot na zijn huwelijk met „Miss Austra lia 1957". dat in de volgende week zal worden voltrokken. Niemand twijfelt er echter aan. of ook Cooper zal tol de ploeg van Kramer toe treden. Hij zou dan de elfde Austr-- lische topspeler zün, dij Kramer aan het „amateurisme" heeft ont trokken. Geboren ISAAC—DOMUS (Sacco) zoon van: J. M. PAAUWE M. L. PAAUWE— v. d. Maale Janette en Anja 's Heer Arendskór kfe 30 December 1958 Korte Achterweg 1 Heden is van ons heen gegaan onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARIA CORNELIA GIDEONSE Wed. van Maarten Arendse, in de ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam: W. ARENDSE. O. en W. Souburg. 31 december 1958. Beciusstraat 9. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 3 Januari a.s. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. keel-neus-oorarts zenuwarts afwezig van 4 t/m 21 jan. Vrijdagmiddag 2 uur Abattoir, Scisweg, Middelburg bij 100 gram VéGé-Cacao en nog 12 geldzegels v. bij een blik VéGé-Soepballetjes 2 kwartjes èn nog 29 geldzegels De Griffier der arrondisse mentsrechtbank te Middel burg maakt bekend: 1. dat aan die rechtbank door de Vennootschap onder de Firma Tange De Visser, loonwerkersbedrijf, gevestigd en kantoorhoudende te Oost en West-Souburg, waarvan Ie vennoten zijn Lein Adriaan Tange en Cornells Willem de Visser, beiden wonende te Oost- en West-Souburg, een verzoekschrift is ingediend tot het bekomen van sur séance van betaling; 2. dat bij beschikking dier rechtbank van 29 december 1958 de gevraagde surséance voorlopig is verleend; 3. dat de schuldeisers en de schuldenaren zullen worden opgeroepen tegen dinsdag 14 april 1959 te 14.30 uur, ten einde in het gerechtsgebouw aan het Hofplein no. 8 te Middelburg op het verzoek schrift te worden gehoord; 4. dat als bewindvoerder is benoemd de heer Mr. J. J. van der Weel, advocaat en procureur te Middelburg; 5. dat geen ontwerp van akkoord bij het verzoek schrift is gevoegd. Middelburg, 29 dec. 1958. De Griffier, J. W. MULLER. Te koop volbloed kalf- vaars a. d. rek. T.b.c.- en a.b.- vrij. A. van Soelen. Abeelse- weg Oost 3. Oost Souburg. Ook in 1959 koopt u wear de mooiste nylons van be kend fabrikaat voor half geld in de speciaalzaak 't In- terlockhuis, Lange Vorststr. 45. Goes. M- Speciale aanbieding rag fijne Crêpe Mousse Kousen, een product van de Danlon- fabrieken van 5.90 nu 3.25. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Lange Vorststr. 45. Goes. Speciale aanbieding zeer mooie Nylonkousen van be kend fabrikaat met naad en zonder naad van 3.98 nu 1.98. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Lange Vorststraat 45, Goes. Te koop: Kalfvaars iek: 23 januari. Vierkantbedrijf. J. v. Meidegen, Lageweg 3, Biggekerke, Tel. 1185-376. Af Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla con 2,- bij elke drogist. Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte email- Ie beschadiging voor 155.-, met garantie; desgewenst af betaling. Fabr.agent: Nieuw- straat 28. Terneuzen. Tele foon 011502410. kunnen worden geplaatst ter opleiding Staatsdiploma B. Bruto salaris per maand (ongeacht de leeftijd). Eerste-jaars 105,141 boven het 8en°t van kost, Tweede-jaars 120.81 Derde-jaars 140.96J etc. Minimumleeftijd 18 jaar. De gehele opleiding, met inbegrip van eventueel algemeen vormend herhalingsonderwijs wordt door het Ziekenhuis gedragen. Mulo of Huishoudschool Huishoudschool strekken tot aanbeveling. Gunstige ligging nabij Haarlem Eenmaal pei veertien dagen vergoeding van reis kosten voor bezoek aan ouderlijke woning. Ruime aanschaf dienstkleding vrij. strekken tot aanbeveling Bij eventuele oproep vergoeding van reiskosten, terwijl één van beide ouders de minderjarige sollicitante desgezvenst zal kunnen vergezellen. Schriftelijke solli citaties onder letter L. Vaan de Eerste Geneesheer- Directeur. Nieuwe Vlissingseweg 366, Middelburg

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 4