Garantie 12-Provinciënhuis zaak-Anneke Beekman Conflict hoofdcommissaris- burgemeester bijgelegd Gesprek met Alexander Tsjeiswilli vóórdat hij uit Rusland vluchtte PRINS KOCHT FERRARI Jarde beefde op twee plaatsen ZEEUWSCH DAGBLAD Geen concessies aan FAMILIELEDEN VERBREKEN ZWIJGEN „zwarte korps" Nieuwe ontwikkeling in 2 Tiende braderie wordt internationaal Bent U niet naar wens geslaagd of kunt U het kledingstuk ergens anders goedkoper kopen, dan kunt U tussen 9 en 12 uur Uw geld aan de kassa terugkrijgen. Mr. Van Walsum legde verklaring af Sportcombinaties Regenjassen Poplin en Demi Saisons Licht* 19.. Verkoop „zwarte" Schrijvers zetten er haast achter melk neemt toe Eerste stap naar vakvereniging WATERIG GAS Geschenken van prinses naar museum Militair viel in kokende soep Bij de uitgevers DOOR PONTON OP LANGE SLEEPREIS Vrijdag 12 december 1958 Pagina 6 Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Er zijn geen onder handelingen gevoerd mèt of toezeg gingen gedaan aan niet bona fide or ganisaties, die geen partij zijn bij de c.a.ó. voor het bouwbedrijf. Dat ant woordt minister Suurhoff op vragen van het Tweede-Kamerlid Maenen. Het college van rijksbemiddeiaars heeft geen concessies gedaan onder dreiging van het zogenaamde „zwar te korps", deelde de minister verder mee. Het „zwarte korps" is. volgens minis ter Suurhoff. ,,een kleine, zogenaamde categorale organisatie, die een aantal arbeiders omvat dat in de water-, spoor- en wegenbouw de machines be dient". Het korps is geen partij bij de c.a.o., maar kan toch niet mala fide worden genoemd, aldus de minister. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Nu door de vragen van het katholieke Tweede-Kamerlid mr. Rooivink de zaak-Anneke Beek man opnieuw in de openbaarheid is Moorst werden van katholieke zijde Op de hoogte gebracht van dit regelings- voorstel. Zij wezen het voorstel van de hand. Merkwaardig was ook. dat er blijk baar personen zijn. die de verblijfplaats van mevrouw G. M. Langendijk-Van Moorst en Anneke Beekman kenden c.a.o. Eigen In de periode toen de bindende loon- van feiten en gebeurtenissen, die tot nu toe aan de publiciteit zijn ont houden. Op verzoek van de voogdes van Anneke Beekman, mevrouw S. B. v d. Sluis, heeft ten paleize van mgr. Alfrink. de r.-r■- aartsbisschop van Utrecht een bespreking regeling in net bouwbedrijf van kracht plaatsgehad, waarin een oplossing werd Ï11L werkgevers- en werk-; gevonden voor de zaak-Anneke Beekman. ,over',®k 8®" I Deze oplossing bestond uit vier punten: pleegd met het ..zwarte korps Na de stond uit vier punten: totstandkoming van de nieuwe c.a.o. voor het bouwbedrijf hebben deze orga- nisaties ook met het korps overlegd J -I over zijn wens tot een eigen c.a.o.1 Er mócht en mag worden aangenomen dat. gezien de voorgaande geschiedenis, de contracterende werknemersorganisa- gekomen, meent de familie van dit Mevrouw Langendijk-van Moorst was Joodse pleegkind, dat nog steeds in het met het meisje ondergedoken in het buitenland verborgen wordt gehouden, buitenland. Officiële nasporingen hebben niet langer te mogen» zwijgen. Detot nu toe geen succes opgeleverd. familieleden van Anneke Beekman Dok nadat mevrouw Langendijk-van, hebben ons bij monde van hun raads- Moolst zich de justitie had gemeld man mr T F Hm mededeling eeriaarren mevrouw E. van Moorst én Amiêke - ®efa,a"'onvindbaar bleven, is volgens mede deling van mr. Hes van katholieke tiea kennis droegen van dat overleg. Van een dreiging met staking door het ..zwarte korps" was de betrokken rijks- bemiddelaar niets bekend, aldus minis ter Suurhoff. 3 De voogdijvereniging verbindt zich Anneke Beekman te plaatsen in het gezin van een der familieleden (een liberaal Joods milieu). Anneke Beekman zal in haar per soonlijke godsdienstige overtuiging volkomen vrijgelaten worden. De dames Van Moorst zullen in over leg met de familie van Anneke een regelmatig contact met het meisje kunnen onderhouden Een verzoek om gratie voor de dames Van Moorst zal door de familie wor- -Nader hierover ondervraagd, zei ALMELO De tiende braderie, die ép de laatste dag van juni en de eerste twee dagen van juli van hét volgend jaar te Almelo wordt gehouden, krijgt een internationaal tintje. De steden Al melo, Biel (Zwitserland), Preston (En geland), Kdge (Denemarken). Iserlohn (Duitsland) en Kortrijk (België) zullen van de partij zijn. Een groots bloemen- corso zal het hoogtepunt van de brade-gebeurde na het nemen van die beslis- rie vormen. sing iets merkwaardigs. De dames Van zijde wederom contact gezocht met het verdwenen meisje. Er heeft toen een onderhoud plaatsgehad en hét resultaat daarvan was. dat Anneke Beekman, dié inmiddels achttien jaar is geworden, een briefje aan haar familieleden schreef waarin zij meedeelde bezwaar te hebben terug te keren ..zolang de Joden de voogdij over mij hebben". Zij geeft in dit briefje ..de Joden" de schuld, dat zij al die jaren een verbor gen beslaan moet leiden. .Ambtsgeheim'' Op onze vraag wie bedoeld werd met ..katholieke zijde", zei mr. Hes daarop niet te kunnen ingaan. Hij gaf op verdere vragen toe. dat degene die de verblijfplaats van Anneke Beekman kent en dit voor de justitie verzwijgt, zich schuldig maakt aan een strafbaar feit. ,,Of het zou moeien zijn, dat die persoon of personen gebonden zijn door ambtsgeheim", aldus voegde mr. Hes aan deze verklaring toe. dén ondersteund. Met deze vier punten verklaarde de aartsbisschop van Utrecht zich akkoord, alsook de vicaris-generaal van het aartsbisdom, de voogdes van Anneke Beekman, de Joodse Voogdijvereniging Le Ezrad-Hajeled en de raadsman van de familieleden van het meisje. Merkwaardig Naar mr. Hes ons thans meedeelde, ROTTERDAM. Burgemeester reeds zijn benoemd, ware het niet dat mr. G. E. van Walsum heeft gister- de benoeming werd aangehouden tot het middag in de gemeenteraad een ver- seschil tussen de hoofdcommissaris en klaring afgelegd over het inmiddels s^hied^sta^e^a^n^aar aansteiling et opgêloste geschil tussen hem en de ders niets meer in de weg". Vertrouwen Hes. dat ook voor degenen die aan ambtsgeheim zijn gebonden, de algeme ne plicht bestaat een misdrijf te mel den. Het verborgen houden van Anneke Beekman is een strafbaar feit. Het ver zwijgen van haar verblijfplaats even eens. Tot in hoogste rechterlijke instan tie is immers vastgesteld, dat Anneke Beekman wederrechtelijk wordt onttrok ken aan het over haar gestelde gezag, namelijk de Joodse Voogdijvereniging] Le Ezrad-Hajeled. De vice-voorzilter van deze vereni ging, mr. G. Polak, zei dat noch het bestuur van de voogdijvereniging noch de familieleden van Anneke Beekman er op uit zijn het meisje te dwingen. Men wil juist een einde maken aan de psychische druk van het onderduiken, dat nu al zoveel iaren duurt. ..Vóór ons is er een scherp onder scheid tussen de zaak-Anneke Beekman en het meisje Anneke Beekman", aldus mr. Polak. „De zaak-Anneke Beekman is een aantasting van de rechtsorde. Het meisje is voor ons een van de vele voogdijkinderen voor wier persoonlijke vrijheid en welzijn wij krachtens rech terlijke benoeming verantwoordelijk zijn. Joodse waarden PÉT, CostuUmS Prachtige kwaliteit, fraaie dessins, 1- en 2 rij model, 2- en 3 delig. Ook voor zwaardere figuren. 39»" Italiaans 3-knoopscostuum, modern* schouderlijn, In zuiver wollen kamgaren faniasie 55.» 2- en 3 knoops sportcolbert» met bijpassende pantalons w.o. gabardine, kamgaren en Terlenka wollen gabardine. Korte en langere modellen. en halfzware demi's in tweedt en veloursstoffen. v.a. v.a. v.a. héér H. M. C. A. Staal, hoofdcom missaris van politie te Rotterdam. Daaruit blijkt dat het verschil van in zicht over het al dan niet verstrekken Ten slotte verklaarde de burgemèes- van een vaste aanstelling aan een agen- ter nog van oordeel té zijn dat een uit te van politie zich heeft toegespitst gepraat meningsverschil vaak verhelde- plicht en het recht haar ook met de doordat de burgemeester op een Brief^an werken. ,,Zo zal ook dit ertoe Joodse wa reen bekend te maken", van de-, hoofd commissaris over het on-bijdragen om in de toekomst in de bes- voegde mr. Polak aan zijn verklaring derhavige geval reageerde met een verstandhouding samen te werken", toe. brief die ,,in zodanige bewoordingen was gesteld dat de hoofdcommissaris heeft gemeend daarop te moeten antwoorden met een verzoek om zijn ontslag te be vorderen". Betreurd ..Ik wil thans gaarne verklaren", zo zei burgemeester Van Walsum, ..dat ik het. achteraf bezien, betreu dat de in houd van mijn brief minder gelukkig is geweest. De hoofdcommissaris is er echter van overtuigd dat bij mij niet de opzet heeft voorgezeten hem te kwetsen en heeft hierin mede aanleiding gevon den het verzoek om bevordering van zijn ontslag in te trekken." Agente weg ,.Ik kan hieraan nog toevoegen dat het besluit van de hoofdcommissaris om aan te blijven voor hem nog vergemak kelijkt is door de overweging dat de betrokken agente binnenkort de Rotter damse politiedienst za] verlaten. Reeds vóór het ontstaan van het conflict liep er een sollicitatie van deze agente bij een ander politiekorps: zij zou daar Indien het meisje onder het wettelijk over haar gestelde gezag zou terugke ren, willen wij haar in de uitoelening van haar godsdienstige plichten elkr vrijheid geven. Wij hebben echter al? Joodse organisatie en als voogd ook de i ROTTERDAM HOOGSTRAAT fff TEL, 112690 (3 L.) Modern» 3/4 demi met ingezette mww In prachtige velours 39.- Voor de a.s. feestdagen Donkerblauwe en zwarte drapi costuumt 95.» Enorme koopjes in onze afdelingen Japonnen Boni Mantels Dames» en Herenmode Jongenslcfeding Stoffen AMSTERDAM LEIDSESTRAAT 67-71 TEL. 63713 <3 LONDEN (AFPi - Het gas doet zo raar, zeiden de huisvrou wen in het Engelse plaatsje Fri- zlngton, toen ze water wilden op zetten voor hun eerste kopje thee van de dag. In plaats van gas spoot er na melijk water uit de fornuizen en gasstellen toen ze de kraan open draaiden. De gaslantarens op straat de den ook al raar. Die spoten ook al water en leken wel fonteinen. Een buis van de waterleiding was gebroken en het water was doorgedrongen in de gastoevoer van het plaatsje, deelde de%asfa- briek na een uitgebreid onder zo k mee. DELFT. De gevolmachtigd minis ter van Suriname, mr. dr. R H. Pos. zal morgen in het Delfts etnografisch museum een tentoonstelling' openen van geschenken, die prinses Beatrix ontving tijdens haar bezoek aan Suriname. Zij heeft die ongeveer honderdtwintig voorwerpen in permanente bruikleen ge geven van het museum. De tentoonstelling draagt de naam: Su riname. land van opkomst. 'De conser vator heeft de verzameling voor de ten toonstelling aangevuld met een fraaie collectie, waardoor een vollediger beeld is ontstaan van de etnografie van het land. MODENA. Incognito heeft prins Bernhard dinsdag en woensdag een bezoek gebracht aan de autofabrieken van Ferrari te Modena. Nadat de directeur, de heer Enzo Ferrari, de I Prins de laatste nieuwe modellen had laten zien de California, een 250 Ferrari GT cabriolet met een carros serie van Scaglieti, de nieuwe sport wagen Dino 196 en de nieuwe Grand Prix-racewagen heeft de Prins een LONDEN (Reuter, AP) Op twee plaatsen in de wereld zijn gisteren zware aardschokken gevoeld. In San Francisco en in het gebied van Sie na, ten zuiden van Florence in Ita lië. In San Francisco hield de beving verscheidene seconden aan. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. Verscheidene grote gebouwen in de stad stonden op hun grondvesten e schudden, er is echter geen schade van betekenis aangericht. Schilderijen vie len van de muren en lampen zwaaiden heen en weer. Ook in Italië zijn er geen slachtof fers gevallen, hoewel het er aanvanke lijk op leek dat er ernstige dingen gin gen gebeuren. Na een eerste serie schokken begon tien minuten later na- i melijk een tweede reeks bevingen, die door ooggetuigen als zeer krachtig wer- I den beschreven. In Sicna vluchtten de mensen gillend van angst hun huizen uit Weidra keerde iedereen weer terug toen bleek I dat er niets bijzonders was gebeurd. jOok in Italië bleef de schade beperkt tot gebroken schilderijlijsten en lampen. Dit iszij het in de witte uitvoering waarschijnlijk de wagen, die door prins Bernhard bij zijn recente be zoek aan de Ferrari-fabriek is gekocht: de Ferrari 250 GT met een carrossierie van Pinin Farina. Deze wagen heeft een 12 cilinder-motor met een inhoud van 2953 cc, die bij 7000 toeren per minuut een capaciteit heeft van 240 pk. De topsnelheid van deze wagen ligt rondom de 250 km per uur en het verbruik is ongeveer 1 liter op 6 km. bezoek gebracht aan de onlangs ge reedgekomen fabrieksuitbreiding. Een van de redenen van het bezoek was tevens de aankoop van een nieuwe auto Hoewel over deze aankoop niets bekend geworden is, hebben wij re denen om aan te nemen, dat het een zwarte Ferrari Gran Turismo 250 met een carrosserie van Pinin Farina is. Toen woensdagochtend de Prins nl. terug kwam om een proefrit te maken, was dit de enige wagen, die in de fabriek stond warm te draaien. De Prins zal zaterdag op de univer siteit van Milaan de Erasmusprijs uit reiken. De prijs is gewonnen door de Oostenrijkse president dr. Adolf Schaerf. DEN HAAG (ANP) Uit een on derzoek van het Bedrijfschap detail handel in melk en melk- en zuivel- produkten blijkt, dat de clandestiene, melkverkoop stijgt. Door de prijsstijging van de gepas teuriseerde melk en door het groter worden van het verschil tussen de prijs, die de veehouders voor de melk krijgen j en de prijs, die men bij de slijter moet I betalen, gaan steeds meer mensen hun melk zelf bij de boer halen. Het onderzoek doet vermoeden, dat bv. in de omgeving van Bodegraven vijl procent van de melk clandestien wordt j betrokken. In Midden Limburg bleek I dat zeventien procent van de bevolking zelf de melk bij de boer haalt. Van onze kunstredactie AMSTERDAM. Met een onvoor stelbare snelheid en grimmige on verzettelijkheid heeft het bestuur van de Vereniging van letterkundi gen gereageerd op de besluiten, die vorige week zaterdag op een verga dering van schrijvers werden geno men. Er is nu aan alle leden van de ver eniging een verklaring ter onderteke ning gestuurd, waarin de volgende be palingen voorkomen: De schrijver verklaart geen boek of bundel van eigen werk te doen uitge ven of herdrukken, hetzij in de traditio- Het Bedrijfschap zal hier op 18 de-1 nele vorm. hetzij als pocketboek zon- cember in Utrecht over praten. Ook de der voorafgaand schriftelijk contract. Hij verkoop van margarine door slagers zalizal geen contract ondertekenen, indien dan ter sprake komen. [daarin overdracht van auteursrechten Eigen nieuwsdienst RIJSSEN De militair P. Kiestra uit Rijssen viel bij een oefening in de buurt van Oldebroek in een ketel ko kende soep. Met ernstige brandwonden aan de rug en de benen werd hij te Zwolle in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. j ontwikkelen, zoals op de vergadering van zaterdag is voorgesteld. De reacties van de uitgevers van pocketboeken op de actie van de schrij vers zijn zeer uiteenlopend. Van de vijf grootsten zijn er drie bereid tot over leg. ook al zien zij niet hoe de eis van tien procent te verwezenlijken is. De twee anderen weten niets anders te doen dan zich fel tegen de schrijvers te ke ren. De uitgeverij Het Spectrum van de Prisma-reeks heeft reeds aangekondigd dat zij alle bloemlezingen uit de Neder landse literatuur zullen schrappen met de opmerking ,,Wij zullen er zonder zul ke boeken ook wel komen". De uitgeverij Bruna van de Zwarte aan de uitgever is opgenomen. Hij zalBeertïes ^ei"k^ai'^e dat zij lak heeft geen contract ondertekenen indien hetaan„ de Nederlandse literatuurbaron- honorarium lager is dan tien procent "e"..en ,s. v,a" plan de Nederlandse royalty of een daaraan gelijkwaardig sehujveis te_ laten schieten als zij geen bedrag genoegen willen nemen met een honora- I rium van vijf procent. Het belangrijkste is uiteraard de roy-Andere geluiden laten de uitgeverijen altybepaling van tien procent, vooral in'Bert Bakker-Daamen van de Ooievaar- verband met het pocketboek. Indien vol- reeks, J. M. Meulenhoff en Querido., doende schrijvers hun handtekening on- j die de Salamanderreeks laat verschil der deze verklaring zetten, zou een unie-nen, gelukkig horen. Overleg lijkt de ke actie in het letterkundige leven van directies een eerste noodzakelijkheid. Zij Nederland worden ingeluid, nl. een col- i achten de eis van tien procent van lectief optreden van zulke individualis-1 schrijversstandpunt uit geenszins onre- ten als schrijvers zijn. delijk. maar vragen zich af waar die AGENT SCHOOT JONGEN IN DE VOET MAASTRICHT. Een agent heeft een Maastrichtse jongen in zijn voet ge schoten nadat hij hem herhaaldelijk had gesommeerd te blijven staan. De jongen had woensdagavond de vlucht genomen nadat hij samen met een vriend was aangehouden door een pa trouille-auto van de politie. De twee had den even tevoren ieder een bromfiets gestolen van een speelplaats van de technische school. De aangeschoten jongen is naar het ziekenhuis gebracht. programma's I In liet kort ZATERDAG 13 DECEMBER RADIO De Vereniging van letterkundigen zou hiermee tevens een eerste stap hebben gezet om zich tot een vakvereniging te Advertentie „Teleurgesteld als com munist in zijn idealen en verwachtingen" verblijft de Russische schrijver Alexander Tsjeiswilli als vluchteling in Frankfort. Een schrijverscongres in Oost-Berlijn bood hem de mogelijkheid naar de wes telijke sector uit te wij ken. Vandaar werd hij met een vliegtuig door de Russische emigrantenorga nisatie N.T.S. naar West- Duitsland gebracht. Reeds eerder is Tsjeis willi in West-Duitsland geweest, nl. om de Dieh- tertagung van de Gruppe 47 in het Beierse plaatsje Niederpöcking bij te wo nen, een goed jaar gele den. Onze medewerker Manuel van Loggem ont moette hem daar en schrijft over deze kennis making: Tsjeiswilli had toen ven zijn regering toestemming gekregen zich op de hoogte te stellen van wat er in Westelijke letterkundige kringen gaande was. Hij sprak redelijk Duits, kon de voordrachten goed volgen, maakte zich dooi- zijn be minnelijkheid en bewonde ring voor het gebodene veel vrienden en dronk een eer lijk glas mee, toen er werd feestgevierd. Tijdens dat feest hacl A een gesprek met hem. Hij vertelde mij, dat hij mede werker was van het grote letterkundige tijdschrift Li- teratoernaja Gazeta, dat in Moskou verschijnt. Dit blad had hem uitgestuurd om over de literaire verhoudin gen in West-Duitsland te schrijven. Werk van Hein. rich Boll en Hans Werner Richter was in het Russisch vertaald en had grote op gang gemaakt. Onder indruk Tsjeiswilli was diep onder de indruk van wat hij op dé Diehtértafung beléeide. Vooral trof hem de sfeer van ernst, waarmee over li teraire vraagstukken werd gediscussieerd en de schep pende slagvaardigheid, waar mee over stijlproblemen werd gesproken. Hij ondervond dit als een bewijs van de grote verant woordelijkheid, die de schrij vers in dit gezelschap voor hun werk voelden. Hij be treurde het toen. dat er in het buitenland zoveel mis verstand bestaat over de toestanden in het Russische literaire leven. „Wij willen weten, zei hij, wat er in het buitenland gebeurt en wij zijn ook bereid dat met gro te waardering te bezien. In het buitenland maakt men altijd de grote fout te den ken, dat er in Rusland al leen maar over sociale pro blemen wordt geschreven. Er zijn ook lyrische dichters ondei' ons en de poëzie staat op hoog peil. waarbij men wel moet bedenken, dat er in vele verschillend» talen wordt gedicht." Brieven tan nomaden En toen noemde Tsjeis willi, die zelf dichter is in een van de vele talen uit het Sowjetgebied, namelijk een Georgiër uit Tiflis. een paar cijfers, die voor Wes terse oren bijna futuristische klank hebben. Een van zijn boeken was in 350.000 exem plaren gedrukt. Maar dat vond Tsjeiswilli niet het be langrijkst. „Soms krijg ik brieven van nomaden, dui zenden kilometers ver weg ir. Azië. die mij inlichtingen vragen over een moeilijke passage in een gedicht o( die mij bedanken voor wat ik hun heb gegeven." Alexander Tsjeiswilli zal geen brieven van nomaden in Azië meer ontvangen. De kennismaking met het Westen en misschien ook de recente gebeurtenissen met Boris Pasternak hebben hem de ogen geopend. En vol vertrouwen in een nieu we toekomst wacht hij nu of hij in Engeland of Ame rika zal worden toegelaten. vandaan moet komen. Aan de prijzen I van papier, drukken en binden valt niet te tornen. De boekhandel neemt beslist geen genoegen met lagere kortingen. En verhoging van de prijs daarvoor is men wat huiverig. IJMUIDEN (ANP) De zeesleep boot Noordholland van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden is met een boorponton op sleeptouw, weer uit Nederland vertrokken. Het schip heeft de ponton woensdagavond bij de werf Gusto te Schiedam vastge maakt en zal hem over een afstand' van 4500 mijl naar Maracaibo bren gen. De boorponton de GP 9 is 42 meter lang en 45 meter breed. Het is een drijvend krachtstation, dat bij het: boren naast de boven water gebouwde boortoren komt te liggen. De installa-| tie op de ponton is dieselelektrisch uit gevoerd. Pas terug De Noordholland was pas veertien da gen geleden van een reis om de we reld teruggekeerd, waarbij 39 duizend mijl slepend werden afgelegd. Vier andere sleepboten van Bureau Wijsmuller zijn elk bezig met sleeprei zen, die ruim tienduizend mijl lang zijn en twee tot drie maanden zullen duren. De Zeeland en de Cycloop zijn onder weg van New Orleans naar de Perzische Golf, de eerste met een oliebooreiland, de tweede met tw^e bakken. Ook de Ti-I tan brengt daar vanaf Galveston twee bakken heen. De Friesland ten slotte: brengt een zestig tons bok van Yokoha-i ma naar Venezuela. I HILVERSUM I 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 9.30 V.d. jeugd. 7.40 Gram. 7-45 Morgengebed en lit. kal. 8 00 Nws. 8.15 Gram. 3.50 V.d. huisvr. 10.00 V.d. kleuters. 10-15 Gram 10.30 Ben je zestig? 11.00 V.d. zieken. 11-45 Gram middag 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Dans» ork. en sol. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Zonnewijzer 13-20 Lichte muz 13.45 V.d. kind. 14.00 V. d. jeugd. 14-10 Fanfarecorps. 14.30 Krón. v. letteren en kunsten. 14.55 Koorzarig 15.15 Metropole Ork. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse gezangen 16.20 V.d. jeugd 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 J azzm uz. avond 18.0» Journalistiek weekoverzicht; 18.10 Amateurprogr. 18-30 Gram 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Licht baken. caus. 19.35 Omr. ork.. koor en so liste. 20.30 Ja. met mij schets. 20-35 Ge- var. progr. 21-55 Pol. caus. 22 05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. aan sluitend: Avondgebed en lit. kal .23-00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22-24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II 198 m. ochtend VARA: 7.00 Nws 7.10 Gram. 7.23 Lichte muz. 8.00 Nws 8.18 Gram. 8.50 V.d huisvr. 9.00 Gym v.d. vrouw 9.10 Gram VPRO: 10.00 Tijdel. uitgeschakeld caus: 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 Vd vrouw; 10.45 Annemarieke. hoorsp; 11.15 Buitenl weekoverz. 11.30 Viool en piano. middag 12-00 Politiekapel. 12.3o Land- en tuinb. meded 12.33 Hammondorgelspel 13-00 Nw« 13.15 Instr kwint 13.40 Sportnw s 14.05 V.d. jeugd 14.40 Koorzang 14.55 Streekuitz. 15.20 Is maat vol?, caus 15.35 Omr. ork en solist; 16.20 Boekenwijsheid; 16.40 Instr trio 17-00 Vers van de pers; 17-30 Act. avond 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Machten en mensen 19.45 Deze week, caus. 19-50 Iets voor niets, caus. VARA: -20.00 Nvv*: 20.05 Thuis best? schets. 20.13 Gévar pro* 21.30 Soc comm 21.45 Twintig vragen 22.10 Instr. sextet 22.35 Anecdote® 23-00 Gram 23-15 Nws. 23.30-24.00 Gram. TELEVISIE middag AVRO: 17.00-17-30 V.d. kind. avond NTS: 30.00 Journ. en tveerber. NCRV: 30.20 In 't Pothuis. 20.40 Hobby-program - ma 3054 Quizprogr 31.20 D» Dik Tton» Story. 32 06 Dagsluiting.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6