91' IN SMOKKEL: ANTIEK DE MODE SCHITTERT HET THEATERSEIZOEN van handwerken van Max Koementas opi Handelaars jagen op graven tanker gemonsterdQRIEK§E Boete voor te laag vliegen PORTEMONNAIE) Hulsttakjes eu sparappels Overleg tramtunnel en brug bij Brienenoord Verlenging startbaan nog onzeker Zaterdag 6 december 1958 ZEELWSCH DAGBLAD Pag. 7 In Amerika draait alles om de vrouw )EW YORK. Het loopt tegen midder nacht in een duur New Yorks restau rant. Alle kelners draven af en aan om de gasten aan een grote tafel in het midden zo goed mogelijk te bedienen. Aan die tafel zitten, als slagschepen klaar om op, te stomen, twaalf vrouwen in fraaie avondtoiletten. Twaalf vrouwen en geen enkele man. Wie zijn die vrouwen? Vrouwelijke bedrijfslioofden die een avondje uit zijn? Het bestuur van een vrouwenver eniging, dat vandaag een jaar vergadering heeft gehad? Welnee, het zijn zo maar twaalf Amerikaanse huisvrou wen, die samen zijn gaan di neren. De rekening van zo ongeveer zestig dollar zullen ze straks ondertekenen en naar hun echtgenoot laten zenden. Die echtgenoten zit ten nu braaf thuis, wachtend op het telefoontje, dat hun het sein geeft hun vrouw te komen afhalen, als de dames hun avond samen uit hebben beëindigd. Zkomen hier om de veertien da gen, vertelt ons de ober. Zo'n dineetje van vrouwen onder elkaar is hier heel gewoon. Ook in andere restaurants hebben huisvrouwen regelmatig sa men een etentje. Dat is niets bijzon ders in Amerika, want dit is hier nu eenmaal de tijd, waarin de vrouw do mineert. De best geklede, de meest luxueus wonende, de fraaist opgemaakte en het meest door een toegewijde echtge noot omgeven en beschermde vrouw van de wereld, noemt de Amerikaanse man zijn Amerikaanse echtgenote. Vetorecht IN zeventig procent van de Ame rikaanse gezinnen heeft de vrouw veto-recht, wat de uitgaven aangaat. In meer dan vijftig procent van die gezinnen is zij wat de beste ding van hel inkomen betreft, zelfs ab soluut autoritair. Het salaris van de man wordt op zijn bankrekening gestort. Maar de vrouw heeft het chequeboek en zij geef dat geld uit! Zij besteedt het onderan- dere aan kleren, aan cosmetische ar tikelen, aan schoonheidsbehandelingen en aan allerlei huishoudelijke appara ten. In een Amerikaans gezin treft men gemiddeld voor twee en een half dui zend gulden aan huishoudelijke appa raten en andere hulpmiddelen aan, om de taak van de huisvrouw te verlich ten. Zelfs daardoor wordt echter niet voorkomen, dat de huisvader "s avonds na werktijd nog heel wat huishoude lijke karweitjes heeft op te knappen. Huis aan huis hangen hier twee schorten in de keuken en op het ene exemplaar staat ,,Hers" geborduurd, op het andere ..His", Zijn er vrienden, kennissen of fa milieleden op visite, dan heeft hij zijn schort aan en is druk in de keuken bezig. Het schort met „Hers" er op blijft echter aan de haak hangen, terwijl mevrouw in een snoezig toi letje de cocktails serveert en stralend de mooie, charmante gastvrouw speelt. Ook in werkkring DAT is dan allemaal nog alleen maar thuis. Ook in de werk kring wordt de Amerikaanse man echter danig door de vrouwen over vleugeld. De werkende vrouw heeft de laatste jaren overal enorm aan invloed gewonnen en is in het zakenleven en zovoorts. minstens de gelijke van de mannen. De New Yorkse effectenbeurs heeft pas een vrouwelijke president gekre gen. Aan het hoofd van een groot con cern van schoenenwinkels, met negen tien filialen alleen reeds in New York, staat een vrouw. Een van de belang rijkste Amerikaanse voedingsmidde len-coöperaties, wordt door een vrouw geleid. Een van de grootste nationale televisie- en radiozendstations heeft een vrouwelijke vice-president. Die vrouwen hebben een salaris, dat gelijk is aan het inkomen van de belangrijk ste Amerikaanse grootindustriëlen of dit zelfs overtreft. Waarom ook niet. wanneer zij voor die functies de juis te capaciteiten hebben? Economische invloed OMDAT steeds meer vrouwen over veel geld gaan beschikken, krijgen.ook .steeds meer vrouwen in vloed op de nationale economie in Amerika. Op elk dollarbiljet staat bijvoor beeld de handtekening van een vrouw. Immers de president van de Ameri kaanse Bank is een vrouw, een char mante, modern geklede vrouw met veel intelligentie onder haar altijd zeer verzorgde kapsel. Meer dan 140 Amerikaanse banken hebben een vrouwelijke directeur en van meer dan vijftig bankinstellingen zijn vrouwen de belangrijkste aan deelhouders. De New Yorkse beurs heeft pas onderzocht wie de voor naamste aandeelhouders waren in de grote Amerikaanse concerns. Het bleek dat de aandelen overwegend in het bezit van vrouwen waren. De invloed van vrouwen is ook zeer groot in de Amerikaanse industrie en handel. Er is in dit werelddeel zelfs geen enkele functie meer, die alléén door mannen kan worden bekleed. Een officiële enquête, waarvoor de mannen beslist hun belastinggeld liever niet gebruikt zouden hebben gezien, heeft uitgewezen dat er in Amerika bijvoorbeeld 2.460 vrouwelijke onder nemers zijn, 190 vrouwelijke vendu meesters, 360 vrouwelijke machinisten van treinen, 4350 vrouwelijke bus chauffeurs en 750 vrouwelijke stuwa doors. Een van de grootste Amerikaanse banken van lening heeft verklaard, dat men liever geld aan vrouwen dan aan mannen ter beschikking stelt. Een be kende bankier haastte zich dat te be amen. Een vrouw weet zoveel meer van de financiële omstandigheden van haar gezin dan een man, voegde hij daaraan toe. Zij weet ook veel intel ligenter met geld om te gaan. In Amerika worden de vrouwen te genwoordig aanmerkelijk ouder dan de mannen. De Amerikaanse vrouw bereikt gemiddeld een leeftijd van 73 iaar, de gemiddelde man wordt maar 67. Hoe kan bet ook anders, klaagt de Amerikaanse man, als ik in een werk kring al altijd druk bezig moet zijn en daarna thuis nog zoveel aan moet pakken, om het mijn vrouw naar de zin te maken. Vergeet men daarbij niet dat voor de gemiddelde huisvrouw in Eu ropa, een werkdag van zestien uren tot voor kort heel gewoon was. Zij kleden de munnen HÉT zijn de vrouwen die in Amerika ook bepalen; wat de mannen dragen. Een belangrijk concern van heren modezaken heeft verklaard, dat 85 procent van de artikelen in hun win kels, door vrouwen wordt gekocht. Door vrouwen die het een zwakheid zouden vinden, wanneer zij hun man ook maar Voor zouden stellen mee te gaan om zijn kleren uit te zoeken! In de Amerikaanse advertenties die op herenkleding betrekking hebben, richt men zich dan ook meestal uit sluitend tot de vrouw. Zij wordt aan gespoord bepaalde artikelen voor haar man te kopen en of die man die das sen, overhemden enzovoort ook zelf leuk vindt, speelt geen rol. Enige jaren geleden nam de Ameri kaanse man 's ochtends een douche, strooide wat talkpoeder op zijn huid, scheerde zich en vond dan, dat hij klaar was met zijn toilet. Nu koopt hij jaarlijks lotions, crè mes enzovoort, voor een gezamenlijke waarde van 160 miljoen dollar. Alleen omdat mevrouw Amerika" &at zo wil! De bloemisten hebben ook nog nooit zo'n goede tijd gehad. Iedere Amerikaanse wil dat de man die haar mee uit neemt, een fraai corsage op haar japon speldt. Zijn promotie 4LS zij dan samen aan tafel zit ten in een restaurant, kan het best zijn dat zij het is -die er over te beslissen heeft, of hij voor promo tie in aanmerking komt in zijn werk kring. Vrouwen hebben namelijk in Ame rika ook een grote invloed gekregen op de keuze van de employés en de pro moties van de mannelijke werknemers, hetzij omdat zijzelf aan het hoofd staan, hetzij omdat de mannelijke di recteuren in die zaken bij voorkeur hun vrouwen om advies vragen. Dit gebeurt allemaal in een wereld deel, dat door de lucht heen niet veel meer dan een halve dag reizen van ons verwijderd is. Voor luxe uitgaven zal er deze maand op het door Sinterklaas danig in de war gebrachte huishoudbudget weinig ruimte zijn. Vooral naar prak- I tische nieuwtjes zijn wij daarom op Uoek gegaan. i Heel handig in de keuken is een I roestvrij metalen afvalbakje dat door I middel van twee klemmen op ieder wil lekéurig plaatsje kan worden aange bracht, bijvoorbeeld aan de binnenzijde van het keukenkastje. Het halfronde bakje wordt gesloten met een deksel dat mên op kan klappen, om daarna alleen het bakje uit de klem te lichten en leeg te maken. Een vuilnisvat in het klein, is dit afvalbakje. Nog een nieuwtje voor de keuken en de huisvrouw is het geheel synthe tisch vervaardigde zeemvel. Over de ge hele oppervlakte heeft die zeem een ge lijke dikte, dus geen zwakke plekken die in het gebruik eerder slijten. Door de synthetische samenstelling is het bo vendien mogelijk deze zeem in een zeep- sopje te koken, wanneer deze bijvoor beeld bij het schoonmaken van de auto al te smerig is geworden. Aan het overhemd wordt de laatste tijd zwaar gedokterd, steeds weer nieuwe en prakti sche verbeteringen brengt men daarbij aan. Boord en manchetten zijn ge woonlijk het eerst ver sleten, daarom past men nu op die plaatsen ook wel een polyester vezel toe. Deze nieuwe boord en manchetten zijn ster ker dan het voor het overhemd gebruikte ma- teriaal, waardoor ze geen vroegtijdige slijtage- plekken gaan vertonen. Sinterklaas is welis waar weer naar Spanje vertrokken, maar mis schien is er nog wel een verjaardag in het ver schiet. De nieuwe rol schaatsen die wij deze week ontdekten zijn in de eerste plaats heel veilig. Door een leren kap op de neus van de schaats is het onmogelijk dat de schoenzool uit de klem schiet, met alle nare ge volgen van dien. Boven dien betekent die leren kap een bescherming van het schoeisel, de zool heeft veel minder te lij den en de neus wordt bij een eventuele valpartij veel minder snel kaai- gestoten. De schaatsen lopen op slijtvaste dub- belgelagerde wielen. Het is zo prettig met Kerstmis zelf geborduurde kleedjes enzovoort beschik baar te hebben, om het huis stemmig mee op te sieren. Wil men met zo'n handwerk, voor Kerstmis tijdig gereed komen, dan dient men er nu aan te be ginnen. Het kerstkleedje dat hier is afgebeeld werd met hulsttakjes versierd. Het formaat kunt u regelen naar eigen behoefte en het patroon ook naar eigen fan tasie over het kleed ver spreiden. Met dit motief kan bijvoorbeeld ook een groot kleed voor de feeste lijk gedekte kersttafel wor den gemaakt. Op het kleine ronde kleed, dat op de foto wordt getoond, zijn de hulstblaad jes tot een krans aaneen gevoegd. De takjes hulst kunnen eventueel door. sparappeltjes worden afge wisseld. Van dat kerstmo tief geven wij hier even eens een voorbeeld. Vele lezeressen schreven ons reeds enthousiast over de resultaten, die zij met onze borduurvoorbeelden bereikten. Ook met dit handwerk wensen wij u veel succes. Fijn linnen Dit kerstkleedje is in fijn wit linnen uitgevoerd. Voor het borduren werd splijtzijde gebruikt. Die zij de is zesdraads, men werkt echter steeds met een of twee, hoogstens drie draden. De zoomafwerking van het kleed kan geschieden in Point de Paris. De tech niek daarvan werd hier reeds eerder voor u be schreven. Men kan daar bij dit kleed rode of groe ne zijde voor gebruiken. Het aantal draden kunt u zelf bepalen, waarbij het een rol speelt of u het a jour of de gekleurde draad het meest wilt laten uitkomen. ROTTERDAM. Maximilianus Koe mentas, de 20-jarige verstekeling die op de Shelltanker Tomocyclus geprobeerd heeft Nederland binnen te komen omdat hij het in Indonesië niet langer kon har den, is weer op weg naar ons land. Nu met betere papieren dan de eerste keer. Hij is namelijk sinds kort volwaardig lid van de bemanning en heeft als zo danig in de pantry zijn sporen ruim schoots verdiend. Max dobbert nu er gens tussen Curacao en de haven van New York, waar de Tomocyclus maan dag aankomt. De waterschout op Cu racao heeft hem een voorlopig monster boekje verstrekt, hetgeen de gewoonte is bij minderjarige varensgezellen. Met dit monsterboekje kan hij vrij van boord gaan. Zogauw zijn wettelijke meerderjarigheid intreedt, kan hij een definitief monsterboekje krijgen. Daar voor moeten ouders of voogd mee-teke- nen, hetgeen in het geval van Max. wiens ouders naar hij zegt overleden zijn, moei lijk is. De kapitein kan in zulke gevallen echter ook ondertekenen. ATHENE (A.P.) De Grieken hebben een speciaal woord, „ar- chaeokapelia", voor een bijzonder soort smokkelarij, de onwettige handel in oudheden. De kopstukken van deze antiek smokkel zijn er maar een paar, waar schijnlijk niet meer dan twee of drie, maar door heel Griekenland hebben ze hun agenten. Naast de officiële opgravingen brengen toevallige vondsten door boe ren de meeste oudheden aan het licht. De gang van zaken is natuurlijk niet anders dan bij andere soorten smokkel. Hij heeft goede hoop, dat de Tomocy- Men gaat als volgt te werk: .11 TZ> s, v TV/rife,-, in flfirn Km clus hem in Nederland brengt op het ogenblik dat hij meerderjarig is. Het geen niet wil zeggen, dat hij toch niet weer wordt teruggezonden. De Tomocyclus gaat van New York- Brooklyn nog éénmaal terug naar Cura- cao om daarna Europa weer op te zoe ken, waar het schip waarschijnlijk een Engelse of Nederlandse haven zal aan doen. MAASTRICHT- 'ANP) - Tot een boete van 75 gulden heeft de Maastricht se kantonrechter mr. P. Ballieux giste ren de heer M. S.. leider van een lucht- reclamebedrijf veroordeeld wegens over treding van de veiligheidsvoorschriften bij het luchtverkeer. S. had boven Maas tricht te laag gevlogen met een recla mevliegtuig. Er waren later proeven genomen, die volgens de kantonrechter het ten laste gelegde hadden bewezen. Wanneer S. lager vloog dan 275 meter konden de wachtmeester van de rijkspolitie, die de overtreding had geconstateerd en de of ficier van justitie mr. W. Moors, de ken tekenen van het vliegtuig duidelijk waar nemen. Boven de toegestane noogte van drie honderd meter echter niet. Verdachte is van het vonnis in hoger beroep gegaan. Boer Mitso in het dorp Koropi in de provincie Attica graaft een mooi mar meren beeld op. Hij neemt het mee naar huis en zoekt contact met de agent in zijn district. De agent fotografeert de vondst en zendt de foto naar de baas in Athene. ,.Goed, stuur maar", schrijft de baas terug. Boer Mitso gaat in zijn ezelwagen naar Athene. Het mooie beeld ligt onder een lading pas gesneden kool op de bo dem van de kar. Op een overeengekomen plek ontmoet hij de baas, die het beeld overneemt in ruil voor een flinke bundel dragmebil- jetten. Behoorlijk gecamoufleerd en verpakt 'als het te groot is eventueel zelfs in twee of meer gedeelten gebroken) wordt het beeld vervolgens naar de Passali- mani, Tourkolimano of een andere kreek in de Piraeus vervoerd en daar onop vallend aan boord van een plezierjacht onder buitenlandse vlag gebracht. Even onopvallend wordt het beeld en kele dagen later in een haven aan de Middellandse Zee Napels, Genua, Marseille gelost om tenslotte zijn weg te vinden naar een museum in Eu ropa of Amerika of de woning van een rijk verzamelaar. Politie waakt Maar het pad van de antieksmokkê- laar gaat niet altijd over rozen. In de ononderbroken strijd van hun sluwheid tegen de handhavers van de wet behalen soms de laatsten de over winning. Het beroemde bronzen standbeeld van Zeus bijvoorbeeld, dat zich thans in het museum van oudheden te Athene be vindt, viel in handen van de politie op het eigen ogenblik waarop hel door de smokkelaars uit de zee werd opgevist. De reis van een ander marmeren standbeeld uit de zesde eeuw voor Chris tus. dat' in vier stukken uit Grieken land was gesmokkeld, werd nagespeurd tot Parijs en het beeld werd in triomf naar zijn vaderland teruggebracht. De Griekse wet zegt de persoon die een vondst overdraagt aan het depar tement voor oudheden een beloning toe naar verhouding van de waarde van het voorwerp, maar de boeren weten uit ervaring dat dit theorie is en dat zij nooit mogen verwachten van dit eer biedwaardige maar financieel weinig krachtige orgaan meer te zullen krijgen dan een handvol drachmen. Weinigen kunnen daarom weerstand bieden aan de verleiding, hun vondsten te verko. pen aan de behoorlijk betalende antiek- smokkelaars. Men kan bijna overal overblijfselen van de oude Griekse beschaving vinden, soms nauwelijks enkele centimeters on der de grond, maar de zogenaamde Mykeense graven zijn een onuitputtelijke mijn voor op antiek jagende boeren. De Mykeense beschaving bloeide in Griekenland tussen de 15e en de elfde eeuw voor Chr. De Mykeners hadoen de gewoonte om hun doden te begraven in diepe schachten, bekleed en overwelfd met stenen. Behalve geraamten kan men in deze graver van alles vinden, van munten, kleinodiën, wapens, vazen en tanagra- beeldjes tot grote marmeren bas-relièfs en levensgrote bronzen beelden. Boven de grond ziet men niets van de graven, behalve soms een lichte indeu king in de grond, veroorzaakt door aard bevingen of erosie, welke alleen door een geoefend oog kan worden ontdekt. In de provincie Attica lopen de boe ren met een dikke stok, waarmee ze onder het gaan over hun landerijen op de grond stoten, luisterend of een holle klank de aanwezigheid van een graf on der de aarde verraadt. Een deskundige heeft eens gezegd dat alle schatten uit de oudheid die in Griekse en andere musea te zien zijn slechts een honderdste deel vormen van wat nog onder de grond begraven ligt, Dit geeft de ruimte aan verscheidene toekomstige generaties van amateur an tiekjagers in dit land. door Rita Beukman Het theaterseizoen is nu in volle gang overal in Europa. De betoverende korte en lange avondtoiletten, die in alle modecentra het hoogtepunt vormden van de wintershows, vinden nu hun achtergrond in de foyers, loge's en couloirs van schouwburgen en operagebouwen. IV U c )AAR weerkaatst zich hun élégan- ce in hoge spiegels onder de stralende verlichting van kristal len kronen. Daar steken de fraaie kleuren van de edele stoffen die er voor als materiaal werden gekozen, boeiend af tegen het zwart en wit. waarin de heren zijn gekleed. De- machy, een van de beroemdste mo detekenaars van onze tijd, maakte deze schets op een gala-avond in Covent Garden. Een keur van exclu sieve toiletten, door Franse, Engelse en Italiaanse couturiers ontworpen, werd daar gedragen. Een keur van juwelen en aparte accessoires even eens. Lang maar ook kort blijkt de ze winter toonaangevend, voor het geen men bij grand gala in het thea ter draagt. JONG EN KORT De jongeren geven aan kort over wegend de voorkeur en overal komt duidelijk naar voren, dat de mode hard op weg is een goed figuur ook weer goed tot zijn recht te doen ko men. Modellen die de taille weer markeren zijn in de praktijk van het theater-gala. in alle hoofdsteden van Europa, dit seizoen het meest in trek. Los en luchtig opgewerkt zijn de kapsels en pruiken zorgen voor de finishing touch bij menig elegant avondtoilet. Wit viert grote triompheri bij de avondkleding, naast brocaat en lamé met een Oosters effect, donkere kant met een Spaanse toets, fel uitdagend rose, zacht turkoois en nieuwe scha keringen van paars en violet. De jonge vrouw op de voorgrond draagt op deze exclusieve tekening van Demachy een korte avondrobe, geheel vervaardigd uit golvende stro ken van witte zijde, afgezet met een smal randje zacht blauwe satin. Rechts van haar poseert een be kende figuur uit de Londense society, in een goudkleurig lang avondtoilet, dat haar slanke gestalte accentueert. NATUURLIJK De losse, in soepele plooien vallen de panneau in de rug werd met een strikje aan het strapless bevestigd. Strapless is ook het toilet van de klassieke, donkere schoonheid, die juist de brede trappen opkomt. Die robe is van satin en fluweel ver vaardigd. In zacht paarse satin duchesse is de rok uitgevoerd en in diep groene fluweel het corsage. Het is december, overal ziet men gala in de theaters en overal voorbereidingen voor de feesten van Kerstmis en Nieuwjaar. Voor de avond steekt stralend wit het stemmige zwart naar de kroon, korte avondtoiletten gaan steeds meer opgang maken, brocaat en lamé als vloeiend goud blijkt algemeen en vogue en Empire is in deze sector van de mode al weer vergeten. De taille is weer zichtbaar, men keert naar een natuurlijke proportio- nering terug en het wordt dus weer heel belangrijk slank te zijn. Een beetje dieet tegen eind december, mochten de Sint Nicolaaslekkernijen u wat al te veel hebben bekoord, is dus wel aan te bevelen! DEN HAAG Zowel over een brug bij Brienenoord als een tramtunnel in Rotterdam zijn al mterimrapporten ver schenen. Het overleg, waaraan o.a. rijk, gemeente en spoorwegen deelnemen, vor dert goed. Dat deelt minister Van Aart- sen de Tweede Kamer mee. De bouw van die tunnel is weliswaar een gemeentelijke aangelegenheid, maar de commissie oeververbindingen Rotter dam (heeft zich daarmee toch bezigge houden, omdat de bouw van de tram tunnel consequenties heeft voor het tijd stip waarop eventuele nieuwe oeverver bindingen ter vervanging van de Wil lemsbrug en de spoorbruggen kunnen worden gebouwd. Het definitieve rap- port' van de werkgroep over deze laatste oeververbindingen kan men over enige maanden tegemoet zien. De vereniging Het Kantsalet heeft aan het Rijksmuseum een strook ker kelijke naaldkant. Vénise a gros relief (laatste kwart 17e eeuw), geschonken. HET HULSTBLAD is in donker en iets lichter groen uitgevoerd. De drie hoekjes op de tekening zijn de omgekrulde puntjes, dus de achter kant van het blad, dat lichter van kleur is. Deze driehoekjes vult u op met de platsteek in lichtgroene kleur en met twee draden. In dezelfde kleur wordt ook de hoofdnerf van dat blad, in drie dra den, uitgevoerd. Voor de zijnerven wor den twee draden gebruikt. Hoófdnetf en zijnerven alle in de steelsteek. De omtrek van het blad is donker groen. Die wordt uitgevoerd in twee draden in de festonsteek, met de „poot jes" naar buiten. Dit om een stekelig effect aan het hulstblad te geven. De festonsteek is niet hetzelfde als de knoopsgatensteek. Wanneer u een steekje loodrecht op de bladrand hebt opgeno men, zorgt u er voor dat de draad op de stof onder de naald ligt, waardoor bij het doorhalen een soort lus ontstaat. Bij het eerste driehoekje aangekomep, dient men er rekening mee te houden, dat de zijden 1 en 2 (zie tekening), de buitenkanten van het blad zijn. Bij A gekomen steekt u dus achterlangs naar B, draait het werk om en werkt de festonsteek langs de zijden 2 en 1 naar A terug, waarna u weer achterlangs naar B steekt om zo verder te gaan. DE HULSTBESJES worden in plat steek uitgevoerd, waarvoor twee draden splijtzijde in rood worden gebruikt. Het besje wordt mooi gevuld, wanneer u twee laagjes platsteekjes loodrecht over elkaar werkt. Het „neusje" van het besje wordt met een klein zwart steekje aangegeven, (zie tekening). DE SPARAPPELS, op de foto niet aanwezig, op de tekening wel aange geven, worden in twee draden bruine splijtzijde uitgevoerd. De vlakjes (zie te kening), worden weer met platsteekjes gevuld, steeds in afwisselende richting, waardoor het lijkt of er met twee ver schillende tinten bruin is gewerkt. DE STELEN van de bladen zijn in steelsteek uitgevoerd, met twee of drie draden. Bredere gedeelten worden opge vuld met rijen steelsteken naast elkaar. DE SPRIETEN van de sparappels, uitgevoerd in heel kleine rijgsteken, zijn in een draad donkergroen aangebracht en omwoeld met een draad bruin. De Rotterdamse luchthaven Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nog steeds wordt on derhandeld over een al of niet verlen gen van de startbaan op hei Rotterdam-! se vliegveld Zestienhoven. Het is minis ter Van Aartsen nog niet mogelijk ge weest een volledig overzicht, te krijgen van alle daarmee verbonden vraagstuk ken en hij heeft zich daarom nog geen oordeel kunnen vormen. Dat deelt hij aan de Tweede Kamer mee. Volgens de bewindsman wordt Schip hol beschouwd als de centrale luchtha ven waardoor Nederland in het inter- nationale en zeker in het intercontinen tale luchtverkeer is opgenomen. De ove rige luchthavens vervullen een aan vullende taak waarbij de lokale belan gen van de streek, waarin zij zijn gele gen richtinggevend zijn voor hun acti viteiten. Minister Van Aartsen legt er echter t de nadruk op, dat dit een algemene richt lijn is. waarvan de toepassing telkens! van geval tot geval moet worden be- oordeeld teneinde verstarring tegen te gaan. OSLO (AP) Een ambulancevlieg- tuig van de Noorse luchtmacht dat een aanstaande moeder zou ophalen om haar naar een ziekenhuis te brengen is gis teren bij Tromsö in zee gestort. De twee inzittenden zijn vermoedelijk omgeko men. I

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7