Gelukkig Nieuwjaar beginnen zonder scherpe kanten o Uit de kerken Petsie Pelle Pingi 1 KAPPIE en de zeeplantage J Foto's die voor zichzelf spreken DAT is een goed voornemen: Brug over Haringvliet niet voor 1967 klaar hj Prijzenvoorverkoop kinderzegels Huizenbouw voor gereformeerden Duitse coaster op de Waal aangevaren en gezonken Kustvaart-huisonderwijzer Vrachtauto klem in Veerpoort te Schoonhoven Licht gemeenten tevoren in Italiaanse journalisten willen 40% meer salaris De Veerse vissersvloot Zelf aan de slag Mail Mau krijgt navolging Ontspoorde wagon botst tegen diesel Spel met raketten eist drie doden Amerikaanse vlieger spoorloos Amerikaan sprong naar Oostduitse gevangenschap Zaterdag 6 december 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 P. W. RUSSEL'S Het monster op de motorkap moet worden onthoofd. NOG vijf en twintig dagen en dan moet het afgelopen zijn met de scherp uitstekende delen op uw auto, scooter of motor. Als ik zo om me heen kijk, dan moet ik wel constateren, dat negen van de tien mensen vergeten hebben, dat 1 januari de defini tieve datum voor „weg met al dat scherp" is. Want pas bij een doodenkele wagen heb ik gezien, dat een messcherpe adelaar of zo werd verwijderd. U moogt er echter op rekenen, dat het u al op Nieuwjaarsdag geld kan kosten. En dat is niet leuk, eerst „Gelukkig Het str aal-vliegtuig op de motorkap is beslist uitstekend, scherp en onnodig. Het ornament op de motorkap komt zeker voor verwijdering in aanmerking. Het verdient aanbeveling om de W.W.- plaquette tegen de carrosserie te bevestigen. ■#- Spiegel akkoord, mistkapjes weg! ;Sr*- •■v—a 35® heb ik er mijn Lucas-kind eens op E aangekeken. Ze telt vandaag de dag nog voor drie en ik moet haar dus met enig respect behandelen. Toen ze geboren werd uiter- aard herinner ik me nog goed, dat het op een zondag was. zodat we begonnen zijn, haar ons zondags- kindje te noemen gold die in- =E stelling nog niet. Maar nu enkele jaren geleden kreeg ze op haar 16e verjaardag die waardigheid. Ze is schoolgaand, net als haar jongere broer. Op die 16e verjaar- dag ging ze daarom ineens voor twee tellen iets, wat wij overi- gens al lang wisten. Maar omdat ze nu officieel voor twee telde, EE en we dus drie kinderen hadden ik hoop. dat u me volgen kunt terwijl we toch maar twee bor- den voor hen op tafel hoeven te EE zetten, kregen we nog een kina EE van mijnheer Lucas toegewezen. E Ze werd dus een drieling, om zo te zeggen en met de jongste mee hadden we er vier. Mijn vrouw jE en ik waren rijker, dan we ooit E geweten hadden. Maar mijn jon- gere zoon heeft het altijd wat cm- 5 rechtvaardig gevonden. Want toen EE hij 16 werd, veranderde er veel minder. Hij telt nu wel voor twee, maar tot drie zal hij het nooit brengen Ik hoop. dat ieder, die EE er niet mee te maken heeft, be- grijpt, wat ik met dit alles bedoel. Het gaat over de kinderaftrek voor de belastingen, moet u we- ten. En u zult toestemmen, dat S het nogal ingewikkeld is. Daarom juich ik het wel toe, als minister Hofstra een technische herzie- EE ning, zoals dat geleerd heet, in SE de belastingwetgeving gaat aan- brengen, waardoor die wet wat leesbaarder wordt, zij het dan al- licht nog piet als een roman. SE Maar er z *1 wel één punt daar- mee overeenkomen: ze krijgen elkaar. Dat wil dan zeggen: de minister van financiën en mijn belastingpenningen, hoe meer hoe liever, van zijn kant dan. Want E verdwijnt nu wel het wonder- lijke instituut van de twee- en 5 driedubbele kinderen geluk- kig zijn ze boven de 16 jaar E en geen baby's, want dat zou voor mijn vrouw wat te druk zijn SS maar het uiteindelijk resultaat is, E dat het me duurder zal uitkomen. Misschien is mijn tijd op dit punt =5 wel voorbij, eer die wijziging er is, maar ik wil dan voor de toe- komstige dragers van mijn lot wel E bepleiten: denk erom, dat wie een paar kinderen op middelbare scho- 2 len heeft, de kosten daarvan heus 5 niet goedmaakt met de opbrengst E van kinderbijslag en kinderaftrek En als die aftrek nu geringer ES wordt, zou de animo voor langer SE op-school-laten wel eens kunner S dalen. En ik meen, dat het om gekeerde gewenst is. Nieuwjaar" tegen een kennis zeggen en een straat verder een bon krijgen. Daarom heb ik gis teren aan een man, die u een deskundige kan noemen, ge vraagd er iets over te zeggen. Zijn naam zal u niet onbekend zijn. Het is de inspecteur van politie te Zwolle, de heer J. F, BASTEN. En dit is, wat hij zegt. Normen TYE nieuwe bepaling is voor de ver- hoging van de verkeersveilig heid van veel belang, want ofschoon hieromtrent geen statistische cijfers bekend zijn, is het aan geen twijfel onderhevig, dat de kans op ernstig letsel bij een aanrijding met een auto door deze uitsteeksels stellig wordt vergroot. De wet noemt dus de normen: scherp, uitstekend en onnodig en of schoon uiteindelijk de rechter in twij felgevallen wel zal beslissen of een bepaald uitsteeksel onder deze normen valt, kunnen toch reeds nu wel enige richtlijnen worden gegeven. Vooropgesteld zij, dat de wetgever niet alleen de naar voren uitstekende scherpe delen op het oog heeft, maar ook de scherpe uitsteeksels aan de zij- of bovenkant van de auto en deze die nen dus ook voor Nieuwjaarsdag te worden verwijderd. Deurknoppen DEZE laatste zullen wel niet in groten getale op personenauto's worden aangetroffen, maar zullen alle deur krukken aan de eisen voldoen en wat denkt u van puntige sluitingen van laadbakken? Vergeet u ook de baga gerekken en voorwerpen met reclame aanduidingen op het dak niet, want de ze mogen evenmin naar voren gerichte punten of scherpe kanten vertonen. Het verdient ook aanbeveling om de mascottes op voorspatschermen van motorrijwielen en scooters onder de loupe te nemen. Het zal op den duur wel zo worden, dat men t.a.v. de in ons land geïm porteerde automobielen met de hier geldende wettelijke voorschriften re kening zal houden, maar voorlopig zit u met de vraag of het versiersel op uw motorkap er af moet, ja of neen. Ook bumpers DE Amerikanen hebben altijd een grote voorliefde gehad voor auto versierselen in allerlei uitvoeringen van projectielen tot gevleugelde wezens en niet te vergeten de zinloze uitgroei sels, welke aan de bumper zijn beves tigd. Het gaat ook om de overbodig heid, hetgeen van een buitenspiegel weer niet kan worden gezegd, dus die spiegel levert geen moeilijkheden op, mits er geen scherpe delen aan zitten, De afschermkappen boven de kop lampen zijn toegestaan voor zover zij deel uitmaken van het eigenlijke koets werk, waaruit volgt, dat u in de bo venrand van de koplampen aange brachte mistkapjes, met scherpe ran den, waarvan het nut overigens twij felachtig is, dient te verwijderen en ditzelfde geldt voor boven de voorruit aangebrachte zonneschermen. Officiële richtlijnen ontbreken nog, wel is door de rijksdienst voor het weg verkeer een ontwerp opgesteld, waar mede in bovengenoemde regels reke ning is gehouden. Vraag garagehouder Udoet er nu reeds verstandig aan om te controleren of uw auto uitste kende delen heeft en, zo ja, of deze scherp en onnodig zijn. Uw garage houder kan u van advies dienen om trent de wijze van vervanging van deze delen. Hebt u een Amerikaanse auto dan kunt u wel aannemen, dat van de motorkap en dikwijls ook van de bumper het een en ander verwij derd dient te worden met uiteraard een mogelijkheid om het door een minder gevaarlijk ornament te laten vervan gen. Ten aanzien van auto's van Euro pese makelij is er een grote verschéi- denheid, zoals de gapende muil van de Peugeot, het gevleugelde embleem van de Austin en de „Mercedes-ster", voor zover deze laatste niet van een kogelgewricht is voorzien, om slechts enkele te noemen, die beslist moeten verdwijnen. De zin van deze nieuwe voorschrif ten is u allen duidelijk, daarom doet u er goed aan om het in twijfelge vallen niet op een oordeel van de rech ter te laten aankomen. Bekijkt u het als een van de middelen ter bestrijding van de verkeersonveiligheid', aan welk streven u uw medewerking toch niet zult willen onthouden. kosten veertig miljoen Van onze Haagse redactie DEN HAAG De brug over het Haringvliet, die Goeree en Overfiak- kee en Noord Brabant met de Hoek- sche Waard zal verbinden, gaat onge veer veertig miljoen gulden kosten. De brug is een belangrijke schakel in de Zoomse weg, die West-Nederland regelrecht zal verbinden met Bergen op Zoom en Antwerpen. Overigens zal de brug niet voor 1967 gereed zijn. Dat hangt nauw sa men met de bouw van de Volkerak- dam en de aansluitende verbinding. AMSTERDAM (ANP) De leerlingen uit klas la van de Land'bouwhuishoud- school te Barendrecht gaan straks sa men veertien dagen op vakantie ergens in Nederland. Zij wonnen de hoofdprijs in de kinderpostzegelactie ..Door het kind voor het kind". De tweede prijs een vakantie van een week werd gewonnen door klas 6 van de montesso rischool Kralingen te Rotterdam. In to taal namen dit jaar 18.788 klassen aan de actie deel. NED. HERV. KERK Beroepen te Ophemert J. Hovius te Dordrecht, te Vreeland (toez.) H. J. Smalbrugge te Kollum. te Waspik (toez.) J. J. de Heer te Babyloniënbroek, te Dwingelo (Dr.) H. Bosma te Beers (Fr.) Aangenomen naar Koudum (toez.): J. Tammeling te Lutten. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Wilnis kand. G. de Vries te Almkerk, die bedankte voor Mariënberg en Nieuwlande (Dr.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo: M. Baan te Dor drecht, te Veenendaal: J. Keuning te Ba rendrecht. Beroepen te Boskoop: M. Blok te Rijs- «en. NED. PROT. BOND Benoemd tot voorganger van de afd. Beilen: M. Mengerink, voorganger afd. Ver. Vrijz. Hervormden te Kampen. Eigen nieuwsdienst BUSSUM De kerkeraad van de ge reformeerde kerk in Bussum heeft de stichting Huizenbouw opgericht die wo ningen zal bouwen voor jonge mensen, aangesloten bij de Bussumse gerefor meerde gemeente. De stichting begint met de bouw van zestien woningen. De bouwsom daarvan ■edraagt bijna driehonderdduizend gul den, de huur zal -ngeveer 75 gulden per maand bedragen. Men hoopt een lening te kunnen aan gaan met een looptijd van vijftig jaar en garantie te krijgen van de gemeente Bussum voor D5 procent van de rente en aflossing. Ook bestaat er kans op een rfjkspremie. Eigen nieuwsdienst NIJMEGEN. De Duitse kustvaarder Alex is gisteren op de Waal even ten zuiden van Nijmegen door de Neder landse sleepboot Bernardine aangevaren. De Alex 600 ton, geladen met potas maakte meteen water en zonk. Het stuurhuis bleef boven water. Hier heb ben de vijf opvarenden zich in veiligheid gebracht. De kustvaarder voer stroomaf de sleepboot stroomopwaarts. De kapitein van de Bernardine zag, dat er te weinig ruimte was om te passeren en heeft nog geprobeerd een aanvaring te voorkomen. Dit mislukte en zijn boot voer de Alex in de flank aan. Het Duitse schip is uit de vaargeul tussen twee kribben gesleept. Het zal waarschijnlijk vandaag al worden gelicht. DEN HAAG (ANP) De heer K. Romkes, afkomstig uit Urk en onderwij zer aan de christelijke school te Vollen- hove is benoemd to. huisonderwijzer aan boord van het Kustvaartuig Calvijn. Hü zal privélessen geven aan de kinderen van de leden der bemanning. Het kust vaartuig vaart voornamelijk van Neder land naar België, Engeland. Frankrijk en Scandinavië. Waar de leerlingen niet naar de meester komen, komt in dit ge val de onderwijzer naar de kinderen. SCHOONHOVEN (ANP) In de Veer poort te Schoonhoven, die dateert uit 1601, is gisteren een zandauto klemgere den. Het gebouw werd zwaar beschadigd. De c-hauffeur had vergeten de laad- ik van zijn kipwagen terug te draaien. Twee van de binnenste bogen werden zo zwaar beschadigd dat zij moesten worden gesloopt. Met een dommekracht is de auto weer vrijgemaakt. Het verkeer, dat de pont te Schoonho ven alleen kan bereiken via de Veer poort, werd ernstig vertraagd. KAMERCOMMISSIE: DEN HAAG Is het nu wel nodig dat gemeentebesturen in de krant moe ten lezen dat er een wetsontwerp tot wijziging van de grens van hun ge meente is ingediend? Is het nu wel juist dat zij zich dan tot de staatsdrukkerij moeten wenden om tegen betaling! een exemplaar van het ontwerp te be machtigen? Vragen van die strekking heeft de vaste commissie voor binnenlandse za ken uit de Tweede Kamer gesteld aan minister Struycken. Gevraagd wordt of de gemeentebesturen er niet van te vo ren van op de hoogte kunnen worden gesteld als het inzicht van de minister zich na de consultatie met de besturen heeft gewijzigd. De gemeentebesturen zouden dan op korte termijn nog des gewenst hun mening kunnen geven. ROME (AP, Reuter) De meeste Italianen hebben het gisteren zonder hun krant moeten stellen. Ruim zesduizend journalisten staakten een etmaal om kracht bij te zetten aan hun streven naar een loonsverhoging met 40 procent. In Italië is in geen acht jaar een journa listenstaking voorgekomen. Vandaag ver schijnen de kranten weer gewoon. De sinds woensdagavond vermiste 68-jarige E. Cortvriendt uit Sluiskil is gistermiddag gevonden. Hij is. zoals men al vermoedde, met zijn bromfiets in een sloot gereden en verdronken. UZER en goud kunnen ook elementen des geestes zijn, wanneer we ze voor gees telijke doeleinden gebruiken", zei Jozef. „Een mooie zizi voor uw boek, dr. Livius, als u verder niets fei telijks hebt mee te delen", hoonde Justus. „Wat moet Judea volgens u doen, als het niet wil ondergaan?", vroeg Jozef weer. „De Maccabeërs hebben gewonnen, omdat ze be reid waren voor hun overtuiging en inzicht te sterven." „Ik zie er het nut niet van in", antwoordde Justus, „voor een in zicht te sterven. Voor een over tuiging sterven is het werk van een soldaat. Het beroep van de schrijver is die overtuiging ande ren bij te brengen. Ik geloof niet, dat de onzichtbare God van Jeru zalem zo gauw tevreden is als de God van uw Maccabeeërs. Ik ge loof niet, dat er iets mee gedaan is wanneer iemand voor hem sterft. Hij woont fiu in Italië. Zijn huis in Jeruzalem is hem niet meer voldoende. Het is ontzaglijk moei lijk voor deze onzichtbare God een onzichtbaar huis te bouwen. Zo eenvoudig als u dat denkt, dr. Jo zef, is het vasten zeker niet. Uw boek zal misschien iets van de Ro meinse geest naar Judea, ma r zeker niets van de Joodse geest naar Rome brengen." Dit gesprek met Justus kwam Jozef tegen zijn wil telkens weer in gedachten. DEN HAAG De bouw van een oes- terproefbekken in het Veerse Gat wordt op het ogenblik nauwkeurig bestudeerd. De inlaatwerken voor het zeewater en andere voorzieningen voor de oestercul tuur kunnen om technische redenen pas worden gebouwd als de afsluiting van het Veerse Gat in 1961 een feit is ge worden. Het rapport over het oester- proefbekken wordt in de loop van het komend'e jaar verwacht, evenals een be slissing over de verplaatsing van de Veerse vissersvloot. DE NATUUR IN EN OM UW HUIS NAIROBI (U.P.I.) Op zijn minst twee geheime genootschappen probe ren in Kenia het sinistere werk van de Mau Mau voort te zetten. De rege ring van Kenia heeft vrijdag beslo ten hiernaar een diepgaand onderzoek in te stellen. In 1955 werd de macht van de oude Mau Mau-beweging gebroken, vooral dank zij de hulp van gezagsgetrouwe Kikoejoe's. De Britse troepen moesten een verbitterde strijd voeren voor zij de Mau Mau onder de knie hadden. Drie jaar heeft die strijd geduurd. 11.000 mensen werden in de loop van die tijd gedood. Negenduizend daar van waren leden van de Mau Mau. Een van de geheime genootschap pen die zich als opvolger van de Mau Mau heeft aangekondigd is die onder leiding van de Kikoejoe Kiama Kia Muingi. Er zijn reeds 1631 van zijn aanhangers in arrest gesteld. Eigen nieuwsdienst FRANEKER De laatste wagon van een goederentrein van Leeuwarden naai Harlingen is gistermorgen vlak voor het station te Franeker ontspoord er tegen een tegemoetkomende dieseltreir gebotst. Deze laatste werd slechts licht beschadigd. De goederenwagon is na de botsing losgeraakt en heeft een flinke ravage op het spoorwegemplacement aangericht. Een as van de op een na laatste wa gon van de goederentrein is door d schok gebroken. De machinist heeft da.' niets van gemerkt en kon pas vijf kik meter verder worden gewaarschuwt Over die afstand is de wagon meeg' sleurd. De spoorlijn werd daardoo zwaar beschadigd. De ontsporing is te wijten aan eei ontijdige wisselbediening. Het passa giersvervoer is de gehele dag met busser onderhouden. In de avond is het baan vak weer opengesteld. Bij niet vriezend weer kunnen klimro zen nu nog gepoot worden en doe het dan liefst zo spoedig mogelijk. Tegen de gevel op het Zuiden en het oosten groeien ze uitstekend, doch laat ze niet pal te gen de muur opgroeien: eerst dient u een houten latwerkje aan te brengen: daarlangs kunnen de scheuten geleid worden. Klimrozen verlangen een losse grond; spit de grond dus goed los en zorg er voor dat het plantgat niet alleen diep, doch vooral ook breed genoeg is. De wortels moeten direct alle kanten kunnen uitgroeien. Klimrozen moeten direct na het poten worden teruggesnoeid; het is niet goed ze het eerste jaar die meters lange tak ken te laten behouden; tot op ongeveer een halve meter boven de grond moe ten ze na het poten u kunt het ook volgend voorjaar doen terug gesnoeid worden. De eerste zomer zult u dan niet zo veel bloemen hebben; dat is ook niet gewenst; de struik moet zich eerst flink kunnen ontwikkelen; volgende ja ren zult u er dan des temeer plezier van hebben. Tegen de gele muur moet geen gele roos gepoot worden; de kleur komt dan niet tot zijn recht; daar voldoet veel be ter, een donker rode roos en poot ook geen witte roos tegen eén witte gevel. Rozen die al enkele jaren staan moeten heel anders gesnoeid worden; volgend voorjaar kan men dan' enkele van de djkste en oudste takken weg nemen; de jongere worden er voor in de plaats ge leid. Op die manier kan men een klim roos steeds verjongen en dat is nodig om een rijke bloei te behouden. Tevergeefs hield hij zich voor ogen, dat Justus alleen uit jalou- zie zo had gesproken, omdat zijn boeken succes hadden en die van Justus niet. Wat Justus hem ver weet, had doel getroffen eet hij moest er voortdurend aan denken. Hij las zijn boek over de Maca- beeërs nog eens over, riep alle verheven gevoelens te hulp uit de eenzame nachten, toen hij het ge schreven had Tevergeefs. Hij moest weten, wie van hen beiden gelijk had; Justus of hij. Zó kon hij niet verder leven. Hij besloot aan de kwestie-Cae- sarea de waarheid van zijn op vattingen te toetsen. Al een jaar lang schermden ze nu voor zijn ogen met dat onnozele edict. Al leen die kwestie-Caesarea geeft Justus het recht zó over hem te oordelen. Goed. Als die kwestie werkelijk ten nadele van de Jo den wordt beslist, zal hij zich on derwerpen, dan heeft hij ongelijk en bevat zijn boek over de Mac cabeeërs niet de ware joodse geest, is Justus de grote man en hij een kleine, ijdele streber. Ve le lange dagen loopt hij zo rond in angstige verwachting. Ten slot te kan hij die spanning niet lan ger uithouden en haalt hij zijn dobbelstenen te voorschijn. Heeft hij geluk, dan valt de beslissing ten gunste van de Joden uit. Hij heeft geen geluk. Hij gooit nog eens. Weer geen geluk. Hij gooit voor de derde maal. Dit keer heeft hij geluk. Hij schrikt. Werkelijk zonder opzet had hij de schuin afge sneden steen genomen. In ieder geval wil hij naar Ju dea terug. In deze achttien maan den in Rome heeft hij veel van Judea vergeten. Hij ziet het niet meer en moet terug om er nieuwe kracht uit te putten. In grote haast maakt hij zich reisvaardig. De helft der Joden van Rome staat bij de poort als de reiswa gen vertrekt, die hem naar Ostia zal brengen, waar hij scheep gaat. Drie van hen brengen hem nog verder weg: Irene, de vrouw van dr. Licin, de acteur Deme trius Liban en de letterkundige Justus van Tiberias. Wordt vervolgd KANSAS GITY (Reuter) Experi menten met een zelfgemaakte raket hebben gisteren in Lawrence drie jon gelui het leven gekost. Vier anderen lie-- pen ernstige kwetsuren op. De jongelui wilden de zelfgemaakte ra ket lanceren op een stortplaats voor af val nabij de chemische fabriek waar zij werken. In die fabriek worden brand stoffen voor echte grote raketten ver vaardigd. De raket ontplofte. Drie van de jonge lui waren op slag dood. De vrolijke avonturen van en -6) Je hebt werkelijk niet te laat nigheid als een deur vergeet gezegd, dat het huis kant en klaar is, Petsie. Kom aan, dat kan de beste archi tect overkomen, hoor, dat-ie zo'n klei- Kijk eens, wat de kleintjes voor ons gemaakt hebben? Een brievenbus! Daar kun je de brieven ingooien. Als ze nu maar komen. Ik vind het zo HEIDELBERG (UPI, AP). Sedert woensdag is een Amerikaanse vlie ger, die in een klein koeriertoestel van de Amerikaanse luchtmacht op weg was van een vliegveld bij Frankfurt naar Grafenwöhr, spoorloos. Grafenwöhr ligt ongeveer 15 kilometer van de Oost- duitse grens. De laatste radioboodschap van de vermiste vlieger was dat hij haast geen benzine meer had en op het punt stond naar beneden te springen. De Amerikaanse militaire autoritei ten kregen donderdag in antwoord op een verzoek om medewerking bij het zoeken naar de vlieger van de Russen in Berlijn te horen dat op 3 december een Amerikaans vliegtuig over de Oost- duitse grens was gevlogen. Over de vlie ger of het vliegtuig was de Russen niets bekend. Zij zouden de Oostduitse overheid vragen een onderzoek in te stellen. ONTVANGEN De Oostduitse politie deelde later me de dat een Amerikaanse vlieger gevan gen was genomen die een noodlanding op Oostduits gebied had gemaakt. Hij was ongedeerd gebleven. W? Z'JNJAMPIE EN •BA^UTAKA VAN DE VERENIGING „BOEKEN - VRIENDEN7EN ZOUDEN GRAAS EENS TU.55EN UW BOEKEN ZOEKEN NAAR WERK leuk, als iemand ons eens schrijft. Het staat echt leuk aan het huis. En als er een postbode voorbij komt, dan kan die zo zien, dat-ie hier de brieven in moet doen. [DAT VOOR HERUITGAVE AL5 BOCKET- ÈOEKOE IN AANMERKING KOMT. boeken die hebben we GENOEGMAAR WAT LURT^ UW 'ZOONTJE BEREKEND op \v, MANHEER. BA2.URKA. •jimiimmmiimiiiiiiimiitmimimwwmimwiiiiininiwiiiiwwnwwiwiiimiiiiiiimimnmimmmmmmiimiiimwmiiiiiiiniimiiimiiiiwiiiiiiimiiimm 44. „Krakende krukassen, waar zijn jullie al die tijd gebleven?" riep de meester, toen hij Kappie en de zijnen genaderd was. „Ik zou maar maken dat ik weer aan boord kwam, als ik jul lie was. Ik vind het hier maar sinister! Weten jullie, dat het hele eiland wordt opgegeten?" Dat bericht sloeg in als een bom Want niemand had eraan gedacht, dat de hongerige stapparis-planten ook aan de wortels van de plantjes zouden be ginnen, die zij eerder hadden veror berd. En, zoals de lezer weet, bestond de bodem van het eiland uitsluitend uit plantenwortels. Toen de aanwezigen dan ook om zich heen keken, zagen zij, dat de omtrek van het eiland aanzien lijk kleiner was geworden. Het was werkelijk de allerhoogste tijd om weg te gaan, anders zou er al gauw helemaal geen eiland meer zijn. „Alla, professor, geen gezever en ge zanik nieer", riep Kappie. „Laat die sakkerse planten toch geworden en zit daar niet te kijken als een makreel in het zuur! Als we ja niet vlug van deze groeiselklont af zijn, gaan we naar de haaien. Als om zijn woorden kracht bij te zet ten, begon het eiland, dat inmiddels nog slechts de grootte van een dorpsplein had, krachtig op de golven te dobberen, waardoor de laatste bomen, die nog overeind stonden, zich krakend uit de losse bodem scheurden BERLIJN (Reuter, A.P.) Een Amerikaanse piloot die sinds woens dag vermist werd, blijkt per parachu te in Oost Duitsland terecht te zijn ge komen. Hij had zijn basis in West Duitsland geseind dat hij zijn toestel, een ver kenningsvliegtuig, wegens gebrek aan benzine moest verlaten. Uit Oost Duitsland kwam gisteren het bericht dat de piloot zich daar in gevangenschap bevindt. Hij is niet ge wond. Kinderen hadden de piloot vol gens het Oostduitse persbureau A.D.N. ontdekt. Ze hebben de Amerikaan aan de politie overgeleverd, nadat zijn vlieg tuig was neergestort. De piloot had geen toestemming boven Oostduits gebied te vliegen, aldus A.D.N.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2