Piet de Vree snelt (vogel)koppen DE NATUUR Pingo KAPPIE en de zeeplantage Zeesleper voor Tonga-land Drieduizend liter moutwijn stroomde uit ketel 1 Is niet zo erg Als studie-object „Ontzettend vies" 1 Ontdekkingen Na rechtzaak te Almelo Brits echtpaar over de grens „Mol had 30 tandjes Bewoners van huis geen „publiek" Kort geding over arbeidsconflict Hispano Suiza ontslaat driehonderd man Beatrixbrug in Zaandam I Eoka steelt partij springstoffen Schepen ook Nederlandse - door ijs belaagd DAG-PI ZZEl in en om uw huis 27 Uit de kerken Gelakte meubels opknappen? nedo-mex Ceta-Bevei Donderdag 4 december 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 P. W. RUSSEL'S HEERLEN. Wat Piet de Vree doet, dat doet zeker niet. Piet de Vree verzamelt doodskoppen! Vier en een half jaar al en het resultaat is terug te vinden achter glas in zijn Heerlense slaapkamer: ruim dertig schedels en schedeltjes, soms helder wit, soms iets ivoorachtig. En dat is nou typisch Piet de ree: almaar doodskoppen bij elkaar zetten, als het even kan. PIET DE VREE koppen snellen Eigen nieuwsdienst DELFZIJL. Prins Tungi van het koninkrijk Tonga in de Stille Zuidzee krijgt binnenkort de zeesleepboot thuis-1 bezorgd, die hij heeft laten bouwen bij I de N.V. Gebr. Niestern te Delfzijl. Het schip, dat een lengte heeft van bijna 35 meter en 228 brt. meet. is dezer da gen overgedragen aan de vertrouwens man van prins Tungi in ons land, de heer Kamp van Kamp's Scheepvaart en Handelmaatschappij te Groningen. Een Nederlandse bemanning zal de Hi- fofua, zoals de sleper is genoemd, via het Panamakanaal naar Tonga-land brengen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Drieduizend liter gloeiend hete moutwijn stroomde gis teren de distilleerderij van de N.V. J. H. Henkes aan de Voorhaven te Rot terdam in, nadat door een ontploffing de distilleerketel was gescheurd. De ontploffing ontstond toen een mengsel van alcolholdampen en zuur stof door het vuur onder de ketel tot ontbranding kwam. De brand werd door personeel van het bedrijf geblust. Er waren geen persoonlijke ongelukken. bracht het bericht, ,,Film Fanfa re maakt school" zo enkele beel den rondom .,de muziek" in mijn gedachten. Voor hen. die het niet weten, zij hier meegedeeld, dat de film ..Fanfare" nu echt een film is naar mijn hart. Nee, ik heb die rolprent nog niet gezien. Maar wat ik ervan las, ook in andere Christelijke dagbladen, gaf mij die zekerheid. Ze is op genomen in Giethoorn, het plaats je in de top van Overijssel, waar het water de weg is en men met punters", lange smalle bootjes, het onderlinge verkeer onder houdt. Het onderwerp van de film is de spanning, die er in een dorp kan groeien, als er ruzie komt in ,,de muziek" en er daardoor zelfs een splitsing ontstaat. Het is een echt Nederlands onderwerp. In het buitenland heeft men ook wel zo iets. In Duitse dorpen heb ik ,.de toeters en blazers" wel zien op trekken. Maar het was anders dan ,,bij ons". En we hebben er het meest van meegemaakt in onze dorpen, waar ,,de muziek" het centrum was van veler ontspan ningsleven. Het aantal ere- en eerste prijzen, dat het plaatse lijk corps had behaald op de con coursen, die de gelegenheid tot „een uitje" gaven in het afgeslo ten dorpsleven van weleer, wist ieder dorpeling op te noemen. Ik heb het eens meegemaakt, dat ,,de muziek", waarvan de brui gom lid was, in zijn geheel de bruiloft kwam opluisteren. Dat was een hoogtepunt. Doch het ging de bruigom niet naar 't zin. Met glanzende ogen zat hij naar zijn makkers te kijken, toen zij speelden. Maar hij was anders de trommelslager of moet het zijn tamboer, of paukenist? Maar zijn remplacant maakte er niet veel van. vond hij. Nadat het eer ste nummer was gespeeld en de dirigent de titel van het volgende fluisterde, stond de bruigom op uit zijn versierde stoel, liet zijn bruid de bruid en nam zijn plaats in op de plaats, waar hij moest zitten, achter de trommels en bekkens. Toen het weer echt zo ging in de cadans, die hij sloeg, was hij nog stralender bruidegom dan tevoren. En zijn bruid? Ze begreep het en bij zijn terug komst maakte ze hem het com pliment: ..Het ging weer echt g°ed" j i Nee. het is niet voor niets, dat in onze dorpen en steden de mu ziektent in het middelpunt staat. Daar geeft ,.de muziek" haar concerten op hoogtijdagen. En daarvandaan marcheert ze op Voor een plechtstatige rondgang, waarbij het hele dorp er achter aan gaat. Soms heb ik wel eens zorg. dat radio en televisie ..de muziek" in moeilijkheden gaan brengen. Dat zou een verarming zijn. Want ze is een deel van ons dorpsleven Kijk. daar gaat de schoenma ker. Hij is onze trompettist. Zie ie, zijn lippen en tanden staan naar de trompet. Hij speelt ei ook al op van zijn 12e jaar Als dat wegvalt, gaat er iets eigens verloren. En als dat behouden wordt, is er meer gewonnen dan een plaat met Louis Armstrong kan bieden. Die Amerikaan blaast toch niet beter dan ..onze trompettist". Want die laatste doet het uit roeping en ter ver vulling van zijn eervolle plaats in ons dorpsleven. Twintig jaar is deze Heerlenaar en als je zo oud bent, dan zegt je vader land: Piet, jongen, het soldatenpak aan. Hij is dus in militaire dienst en zijn verzameling aan het Dr. Nolensplein in Heerlen staat onder toezicht van zijn moeder. Als Pieter de Vree niet zijn vader land dient, dan dient hij Philips. Met het wikkelen var» roosters voor elec- tronenbuizen. In Heerlen. En als hij dan even vrij heeft, dan draait hij vo gels de nek om. Dat klinkt nu wel allemaal erg hardhandig, maar weest gerust. Laat me u dan meteen zeggen, dat deze De Vree lid is van de Dierenbescherming. Nou. dan weet u het wel. Kijk, Piet de Vree vindt het heerlijk om een kattenkop uit te koken. Ge woon, dat is zijn hobby. En daar zit natuurlijk wel iets achter, zoals u in middels begrepen zuil hebben. Dat is nu juist wat ik u wilde vertellen. Alles heeft een begin en bij Piet de Vree begon die hobby al op de Mulo. De lessen in natuurlijke historie had den beslist meer zijn aandacht dan de andere. Hij hield van vogels en hij wil die graag om zich heen hebben. Daar om zag ik in die kamer van hem ook een ekster en een Vlaamse gaai, plus nog een waterhoentje. Als je meer-dan-een-ander van die ren wil weten, dan moet je ze bestu deren. Niet alleen als ze ergens langs- hollen. maar ook hun kop en wat daaronder zit. En vandaar die schedel tjes, die De Vree als studie-object dienen. Hij vindt in het bos (..Als hij even vrij heeft schiet hij het bos in", zegt zijn moeder) een dood vogeltje. Ziet, en dan is Piet de Vree nauwelijks meer te houden, zogezegd. Hij draait er zijn hand wel degelijk voor om en dan is het vogelkopje los. Dat neemt hij mee naar huis en daar begint alles pas goed „Als Piet gaat koken op mijn fornuis, berg je dan vanwege de lucht", vertelt mevrouw De Vree. Maar alvorens het koken begint, doet Piet eerst iets anders Het vogelkopje gaat in een leeg groenteblikje met water en soda. om een dag te trekken. Niet voor de soep, maar om alles ..goed los" te krijgen. En dat trekken gebeurt, op uitdrukke lijk verzoek van mevrouw De Vree. helemaal achter in de tuin. Een etmaal later komt het blikje weer te voorschijn. Piet de Vree neemt een houtje, roert wat in het blikje en kijk, langzaam laten vlees en veren los van het kopje. „Het is ontzettend vies", vindt zijn moeder, „maar het wordt nog veel erger. Piet doet schoon water bij de vogelkop en wat maagzoüt. Dat laat hij dan allemaal bij elkaar op het fornuis koken en dan wandel ik meestal vlug de deur uit. Niet te harden die lucht. Als hij vindt dat het genoeg heeft ge kookt, trekt hij gummihandschoenen aan, neemt zijn pincet en haalt de hersens uit de schedel. Daar kijk ik nooit naar. En ten slotte heeft hij dan het doodskopje, waar het om begonnen is", rilt mevrouw De Vree. het bleken stukjes ruggewervel te zijn. Urenlang is De Vree bezig geweest met het in elkaar zetten van schedeltjes Een ontstellend precies werk, zoiets als bij een horlogemaker. Want een schedel van een vleermuis is maar anderhalve centimeter lang en van een mees één centimeter. Tussen die vogeldoodskoppen staat ook de schedel van een aap. „Piet heeft bij de reconstructie ontdekt, dat die aap aan tand vliesontsteking is gestorven". Wat verder zag ik de doodskop van een haas en een konijn. „Die haas was slachtoffer van de gevreesde ziekte Marechaussee"over de grens gezet, myxomatose en dat kwam Piet pas te Het eerste deel van de tocht naar weten toen hij met de schedel bezig grensovergang De Poppe maakten Een deel van de doodskoppenverza- meling van de 20-jarige Piet de Vree in zijn Heerlense slaapkamer. ALMELO (ANP) De Britse majoor James Burke en zijn vrouw, die dins dag te Almelo terecht stonden wegens diefstal, zijn gistermiddag door de Kon. was „Van de kant van het onderwijs is belangstelling getoond voor de ver zameling van de Heerlenaar. U kunt ook zeggen, dat een onderwijzer het idee kreeg de schedeltjes aan de kin deren te laten zien, als hij de betrok ken dieren voor de klas besprak. Dat moet nog gebeuren. Maar alles bij elkaar staat De Vree's hobby nu stil. Door de dienst. Zijn moeder weet niet precies of ze het leuk vindt als Piet weer verder gaat, wan neer hij de uniform heeft uitgetrokken. „Aan de ene kant wel, maar als ik denk aan de lucht toen hy die kop van die aap aan het koken was 39 Van Piet de Vree wordt gezegd, dat „zijn vreugde geen grenzen meer kende toen hij ergens een dodé kat vond, in staat van ontbinding". Of dat zo is, weet ik niet, maar gisterochtend zei zijn moeder: „Die kattenkop heeft hij weggedaan voor hij in dienst ging. Het was de kop van een wilde kat". Nu is het niet zo, dat die jongeman in Heerlen aan zijn hobby niets anders heeft dan een vies karwei. Hij is er een hoop door te weten gekomen. Hij weet nu bijvoorbeeld precies hoe het gebit van een mol eruit ziet. ..Een week lang was hij bezig om Ue dertig tandjes van die mol weer in de kaak te plakken en die tandjes zijn niet groter dan een speldeknop", hoor ik van mevrouw De Vree. Ik zag ergens hele kleine en tere stukjes been-met-uitsteeksel liggen en VoorstelLeveringsplieht melk van de baan EDE De heer J. Koster, die voor de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond zitting heeft in het bestuur van het Produktschap voor Zuivel, wil binnen kort het produktschap voorstellen de leveringsplicht van de veehouders ge heel op te heffen. Hij zei dit, nadat het bestuur in een gisteren te Ede gehouden vergade ring had besloten in dé toekomst de veehouders niet meer te verplichten hun melk dagelijks aan een zuivelfa briek af te leveren en melkslijters niet langer te dwingen hun produkten iedere werkdag bij de verbruikers te bezorgen. ,.Nu de consument oude melk kan worden voorgezet, moet voor hem de mogelijkheid worden geopend, zijn consumptiemelk rechtstreeks bij de veehouders te kopen", zo meende de heer Koster. in een gesloten auto van de marechaus see. Nadat in het klooster te Zenderen de lunch was gebruikt, mochten zij in hun eigen auto, gevolgd door een wa gen van de marechaussee verder reizen. Een majoor van het Britse leger nam in Duitsland de begeleiding over. Majoor Burke is verplicht zich bij de garni zoenscommandant te Osnabrück te mel den. DEN HAAG (ANP) Bewoners van een huis kunnen niet als „publiek" wor den beschouwd, heeft de Hoge Raad be slist in een proces tegen een Getuige van Jehova. Door de kantonrechter te Lei den en later in hoger beroep door de rechtbank in Den Haag was hij veroor deeld wegens overtreding van de alge mene politieverordening van de gemeen te Voorschoten. Daarin staat, dat het verboden is 's zondags „op of aan wegen en aan de huizen al dan niet tot reclame of pro paganda dienende geschreven of gedruk te stukken"onder het publiek te ver spreiden. Op zondag, 23 juni, had de Ge tuige van Jeljova aan een bewoonster van een huis te Voorschoten een bro chure aangeboden. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. De publieke tribu ne in de rechtszaal van. het gerechtsge bouw te Groningen was gistermiddag boordevol, toen het kort geding werd behandeld in verband met het conflict tussen het aannemersbedrijf n.v. O. Bolhuis te Winschoten en 29 arbeiders in dienst van dit bedrijf en werkzaam bij de verbetering van de weg over de Oude Dijk te Drieborg. De aannemer had tien arbeiders van de 29, die de vorige week om dringen de redenen ontslag namen en het werk massaal neerlegden in kort geding ge dagvaard voor de president van de Groninger rechtbank, jhr. mr. W. W. Feith. Negen hunner waren versche nen. De arbeiders hadden ontslag geno men op advies van de Algemene Ne derlandse bouwbedrijfsbond aangeslo ten bij het N.V.V., daar de aannemer volgens deze bond en de betrokken ar beiders te lage lonen betaalde. De aan nemer eiste in dit kort geding onmid dellijke hervatting van het werk op straffe van een dwangsom van 25 gul den per dag. De president heeft beide partijen tot maandagmorgen 10 uur gelegenheid ge geven om tot een regeling te komen. Hij adviseerde de werknemers gedurende deze besprekingen het werk te her vatten. Deze stemden daarin toe met voorbehoud echter van alle rechten. BREDA (A.N.P.). Driehonderd werknemers van de wapen- en munitie fabriek N.V- Hispano Suiza te Breda is met ingang van vrijdag ontslag aange zegd. De personeelsbezetting wordt daar mee tot 430 man teruggebracht. Het ont slag was noodzakelijk door gebrek aan orders. 45 Maar kijk, niet alleen Irene, die nu de vrouw van dr. Licin was, en de welwillende lezers aan de rechter oever van de Tiber, maar ook de literatoren en jonge snobs in de elegante badinrichting aan de linker oever van de Tiber, von den zijn boek over de Macca- beeërs goed. Jozefs naam werd bekend en zijn Joodse oorlogsboek werkte als een interessante en een vruchtbare vernieuwing van het oude heldenepos. Jonge literatoren trachtten met hem in aanraking te komen, men imiteerde hem al en hij gold als het hoofd van een nieuwe richting. Aristocratische families inviteerden hem bij zich thuis om zijn werk te komen voor lezen. Op de rechter oever van de Tiber gebruikte men zijn boek bij het onderwijs. Het werk van Jus tus van Tiberias kende en las nie mand. De boekhouder van de uit geverij van Claudius Reginus ver telde Jozef dat er van Justus' boek 190 en van zijn boek 4200 exem plaren verkocht waren en de na vraag uit alle provincies, vooral uit de Oriënt, voortdurend steeg. Justus zelf scheen Rome te heb ben verlaten, in ieder geval ont moette Jozef hem in de maanden van zijn literair succes nergens. De winter ging voorbij en vroeg in het voorjaar had een indruk wekkende demonstratie der Ro meinse machthebbers plaats. Een uiting' Van de lang voorbereide triomf van Rome over het oos ten. Het grootse begin van de nieuwe Alexanderzegetocht. De oostelijke naibuur, het rijk der Parthen onder koning Vologaês, behalve Rome, de enige grootmo ge,ndheid van de bekende wereld, was de lange oorlog moe en gaf Armenië, waar de strijd om ging prijs. De keizer zelf sloot met een feestelijke plechtigheid de Janus- tempel ten teken dat er vrede op aarde was. Daarna vierde hij deze eerste overwinning op het oosten, dat hij nu ging veroveren, met een ■grootse vertoning. Tiridat, de ko ning der Armeniërs, moest per soontijk voor hem verschijnen om uit zijn handen de kroon als leen goed ontvangst te nemen. Maandenlang trok de oosterse heerser met een reusachtige rui terstoet, kostbare geschenken, goud en myrre naar het westen om de Romeinse keizer te huldi gen. Door heel het oosten ver spreidden zich legenden over drie koningen uit het morenland, die op weg waren getogen om de op komende ster in het westen te aanbidden. Overigens was het mi nisterie van financiën in zware zorgen, hoe het die hele geschie denis, die natuurlijk op kosten van de keizerlijke kas ging, moest bé talen. Toen de stoet van koning Tiri dat eindelijk Italië had betreden, werden Senaat en volk van Rome door een proclamatie opgeroepen om aan de huldiging van de kei zer door het oosten deel te nemen. Overal verdrongen zich scharen nieuwsgierigen. De soldaten van de keizerlijke garde stelden zich in het gelid en langs hen schreed, in de dracht van zijn land met de tiara op het hoofd en een korte Perzische sabel in de schede de oosterse koning. Maar zijn sabel was nu in de schede vastgeklon ken. Zó schreed hij over het Forum, besteeg de estrade, waar de Ro meinse keizer troonde en boog het hoofd ter aarde. Hierop nam de keizer hem de tiara van het hoofd en zette hem in plaats daarvan de diadeem op. Daarna sloegen de soldatén hun, schilden en lansen te gen elkaar en riepen in een mach tig spreekkoor, dat ze dagenlang hadden ingestudeerd: weest ge groet, keizer, heerser, imperator, God. Op een tribune aan de Heilige Weg, die over het Forum ging, woonden eregasten uit de provin cies het schouwspel bij. Jozef was onder hen. Vol diepe ontroering zag hij hoe de keizer Tiridat ver nederde. De strijd tussen oost en west was oeroud. Reeds de Perzen hadden het westen ver terugge drongen maar daarna had Alexan der het oosten weer voor eeuwen achteruitgezet. In de laatste tijd, vooral sinds de Parthen een eeuw geleden een groot Romeins leger vernietigd hadden, scheen het oos ten weer machtiger te worden. In ieder geval voelde het zich geeste lijk de meerdere. En nieuwe hoop vervulde de Joden; uit het oosten zouden dus hun verlossers komen, zoals in de oude boeken geprofe teerd was en Jeruzalem tot hoofd stad der wereld uitroepen. Wordt vervolgd Eigen nieuwsdienst ZAANDAM Met de Beatrixbrug is Zaandam gisteren een tweede brug bij de sluis in het stadscentrum rijker gewor den. Daarmee is een eind gekomen aan het lange wachten voor de open brug. De Beatrixbrug zal een onderdeel worden van een toekomstige boulevard dwars door Zaandam. Voor de door braak zuilen tweehonderd huizen wor den gesloopt, wat met de boulevard ruim drie miljoen gulden gaat kosten. De brug kost ook al twee en een half miljoen. PIftOgE LEIDT OOM BAIDRHAEN 3 AM PI E DOOR SMALLE êïIVATjté MAR HET WINKELTJE VAN HAAR Joy-riders verzamelden auto-sleuteltjes Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Twee zeventienjari ge jongens te Hilversum hebben een verzameling aangelegd van zestien auto sleuteltjes, afkomstig van wagens waar mee zij aan het plezierrijden zijn get weest. De politie heeft de collectie over genomen en de knapen aangehouden. Sinds juli maakten zij er een gewoon te van in het weekeinde tochten te ma ken in auto's, die in Hilversum gepar- kerd stonden. Kregen zij genoeg van de rit, dan zetten zij de auto, keurig af gesloten. ergens langs de weg en namen zij de sleuteltjes mee naar huis. NOd EVEN (SOLD AFSPREKEN, JUFFROUW P1ROSE, U <SAAT hlv DIRE KT NAAK DAMPIE BN IK KOMEN DAN STRAKS OM ZOGENAAMD NAAR BOBKEN TE 50EKEN. MAAR IN WERHELUKHrlLD PROBEERT 17 AAN DE WEET TE KOMEN WELKE ZUSÏÏR VAN MU WIL 'ROUWEN POELDIJK. De 69-jarige mevrouw De Groot is gisteren, toen zij achter de bus. die zij zojuist had verlaten, de Monsterseweg te Poeldijk wilde overste ken, aangereden door een personenauto en gedood. S NICOSIA (Reuter) De Eoka heeft i in een chroommijn in het zuidwesten j= j van Cyprus een grote hoeveelheid spring- i stoffen bemachtigd. Gemaskerde man- nen drongen gisteren met pistolen ge- -1 wapend de mijn binnen. Zij dwongen mijnwerkers die bezig waren springla- I dingen aan te brengen met de handen! omhoog te gaan staan. Hun buit bestond 5 uit zakken vol dynamietstaven. Zij ont- i kwamen in hel nachtelijk duister. MONTREAL (Reuter). Bijna veer-, tig schepen lopen gevaar vast te komen; zitten in het ijs tussen Montreal en dei i Grote Meren, ten gevolge van de vroeg J ingevallen vorst. Bij die schepen zijn twéé Nederlandse, de Prins Willem IV en de Prins Willem II. De stremming van de scheepvaart tus- sen de Grote Meren en de Atlantische Oceaan is het gevolg van de opeenho- |ping van ijs in sommige sluizen. No. II. Omschrijving Horizontaal: 2. staafje; 6. lofdicht: 10 zwemvogel; 12. 13. voegwoord; 14. ik; 16. de onbekende; 17. kleine hoendersoort; 18. voertuig: 20. soort prent; 21. afk. vreemde munt; 23. zuiver; 25. drank; 27. honingdrank; 29. dee', v. e etmaal; 30. vuurpijl. Verticaal: 1. telwoord; 2. vreemde munt; 3. voorzetsel; 4. dicht; 5. pit; 7. lidwoord: 9. naaldboom; 11. hinderen; 12. onbebouwd ot zonder plantengroei; 15. zwarte glanzende steen: 18. behoef tige: 19. klein hert; 21. mann. dier: 22. kéur: 24, mestvocht: 26. kleine armelijke wonintr "!R eerste oercoon 736) Wat zeg je, Petsie? staan lawaai te schoppen. Kijk, nu is onze villa gereed. Ik zeg, dat ik niet kan begrijpen Je hoeft niet zo lang naar die Hoera, wat zijn we blij, nu kunnen dat de Zeebeer bij zo'n lawaai kan spijker te kijken, hoor Pingo, sla hem we aan ons schip gaan bouwen, slapen. Moet je zien, zelfs de kleintjes maar gerust erin. ^iiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniwtiiiiiiiiimiimiiiiiiiiniifiiiiiiiniiiiHiiiinniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu /3 /<f 25 '9 24 30 /4 2.3 üt2.? I 1 De zesjarige Henk van Bentum uit Woudenberg is gisteravond overleden aan zware hoofdwonden, die hij had op gelopen bij een verkeersongeluk. Hij was dinsdag door een vrachtwagen aan gereden, toen hij van de fiets van een vriendje sprong, die hem achterop van school naar huis had meegenomen. Rhoe discolor is een soort Tradescan- tia. hetgeen overigens alleen maar aan de bloemen is te zien. In uiterlijk doet1 deze mooie, decoratieve kamerplant veel meer aan een bromclia denken. De, bloemist kan u wel aan een exemplaar helpen: ze verlangt een normaal ver warmde kamer er) moet in deze tijd van het jaar wel een zonnig plekje heb-( ben. In de zomer is het wel nodig haar IlllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHHlIeen weinig te beschermen. Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: 1. rho: 4, uil; 6. noest: 7, it; 9. te; 10. terrarium: 15. Leo; 16. eer; 17. delegeren. 20. en; 21. na: 22. Hades; 24. kar; 25. tam. Verticaal: 1. ruit; 2. oh; 3. Wega: 4. ut; 5. leem; 8. telen; 9. turen; 11. rel; 12. roe; 13. ree; 14. iar: 17. deuk; 18. gade; 19 naam; 22. Hr; 23. St. Stel niet uit tot morgen wat ge heden Joeu kuui. SijcSSS 42. Professor Bladergroen werd door jde aanstormende planten tussen zijn kostbare gewassen gedreven. Toen de geleerde bemerkte, dat die stuk voor stuk ten offer vielen aan de eetlustige kweeksels van Kappie en de zijnen, be gon hij luid wenend in het rond te ren nen. vergeefse pogingen aanwendend om de planteneters op de vlucht te ja gen. „Ai! Ai! Foei! Foei!" kreet de plan tenkundige. „Houdt op, lelijk onkruid, houdt op! Ge verteert mijn levenswerk. ge ge zijt ontaard: Heb ik u daar voor nu grootgebracht? Ach. ach En in wanhoop wrong hij zijn handen. Professor Bladergroen was evenwel niet de enige, die in zorg zat. Op eni ge afstand van hem en van Kappie en de zijnen haastte de meester zich over de drijvende bladeren naar het eiland toe. „Ik geloof dat het goed is, als ik eens een kijkje op dat eiland ga ne men", mompelde hij. „Kappie, Okki en NED. HERV. KERK Aangenomen naar Veenendaal (toez. 5e pred. pl.): D. v. d. Berg te Oud-Alblas, die bedankte voor Wijk bij Heusdên. Geref. kerken Bedankt voor Boven-Hardinxveld: P. de Jong te Kootwijk. Beroepbaarstelling: vicaris C. Balk te [Tweede Exloërmond. GEREF. KERKEN Beroepen te Echten: C. H. van de de maat zun nu al ruim een week van,Berg, kand. te Hilversum, boord, zonder dat ze een seint.,e hebben Beroepen te Steenwijk; R. Reitsma te gegeven dat is sinister! Er is vast|warns iets aan de hand, op dat doorgeroeste eiland!" GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) v„;„„ „„„„uiii-i,i„i„,. v„n„ ,i„ I Beroepen te Kemptonpark (Zd.-Afrika) taftënde leemaf ëëet a"n wal In daar|L'B«INieuwleusfef "h T Meijennk te Aduard. Ds. C. '«nVenel lijk bevestigd door de eigenaardige ge dragingen van een bepaald soort gewas, dat voor zijn verbaasde ogen bezig was het eiland op te eten Advere ntie tië te Wormerveer slaagde aan de Theo logische hogeschool te Kampen voor het doctoraal examen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Veenendaal: J. Keuning te Barendrecht en M. Vlietstra te Eemdijk. Beroepen te Oud-Beijerland (vac. D. Henstra) R. Slofstra te Harderwijk: te Elburg-Doornspijk J. Brons te Mijdrecht, tweetal té 's-Gravendeel: G. J. Buys 10 Papendrecht en W. Ruiter te Baarn.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2