Duitse reclametelevisie op Nederlandse schermen Rusland - ondanks geuite plannen - geen kandidaat Uit de VéGé-Krant: IN ZEELAND WEINIG BELANGSTELLING VOOR BORGSTELLINGSFONDS Plaats voor kwaliteitsfruit VAN HOUTEN H.J.C0LIJN - KL0ETINGE STEUNZENDERS VLAK OVER DE GRENS De Olympische Spelen in 1964 in Euromarkt Innsbruck en Tokio favoriet Tuinbouwmiddag Z.L.M. Herv. kerk kreeg bandrecorder Ingewikkeld ongeluk in Zoutespui chocoladeletters Mr. Cals opende R.K. Oostburgse scholen Propaganda-avond C.B.B. Westelijk Schouwen U kunt het St. Nicolaas niet verbeteren... Parfums - Eau de Colognes Luxe dozen Zeep en Cosmetische Artikelen FIRMA GEBRS. MULDER Een leuke Sint Nicolaas-verrassing KABOUTERS Een brug naar alle landenTelevisie Dinsdag 2 december 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 BIJ DE DUITSE TELEVISIE staan plannen op stapel, waardoor Duitse programma's en Duitse televisiereclame een belangrijke rol zullen gaan spelen voor Nederlandse kijkers. Nog vóór komende Kerstmis zullen twee nieuwe steunzenders in bedrijf worden gesteld: een te Aken. en een te Lingen nabij Almelo. Voorlopig krijgen beide zenders een reikwijdte van 30 kilometer. Aken zal dus o.a. Maastricht bereiken, ter wijl de (op het Emsland gerichte) zender Lingen het nabijgelegen Nederlandse grensge bied bestrijkt. REEDS volgend jaar komen daar nog twee zenders bij: in Münster en in Kleef. Münster zal direct al ont vangen kunnen worden tot in Enschede en omstreken', en Kleef zal uitstralen tot voorbij Nijmegen. Op den duur zal de sterkte van deze vier zenders aanmerkelijk worden op gevoerd, zodat de programma'^ van de W.D.R. tot diep in .ons land zullen doordringen. Dat geldt dus ook voor de reclame-uitzendingen, waarmee de tv-stations Hamburg en Keulen volgend voorjaar zullen komen op het hele noordwestduitse zendernet. Zolang de vier nieuwe zenders nog op aanvangssterkte werken, zullen nog geen nieuwe Nederlandse gebieden binnen Duits bereik komen. Wel be tekent dit alles voor de betreffende Nederlandse kijkers een betere ont vangst. Er is echter één belangrijke voorwaarde aan verbonden. TOESTELLEN OMBOUWEN DE nieuwe zenders gaan uitstralen op band 4, de kanalen 1220. Om deze kanalen te kunnen ontvangen, zal men in bestaande 12-kanalen-toestel- len een apparaatje moeten laten in bouwen, dat werkt volgens het prin cipe van de bandspreiding. Ook de an tenne moet worden aangepast. Het genoemde apparaat is in Duits land al voorhanden, en de totale kos ten van apparaat en antenne-aanpas sing zullen in Nederland ongeveer 200 gulden gaan bedragen. Voor vele Nederlandse kijkers zal het de moeite waard worden, deze ex tra uitgave te doen, want de Duitse tv-plannen gaan nog veel verder. TWEEDE EN DERDE NET MEN verwacht namelijk, dat in 1961 zal worden begonnen met een tweede net, dus een tweede program ma, hoogstwaarschijnlijk geheel op commerciële grondslag en geëxploi teerd door de Bundespost. Hierover moet de Westduitse Bondsdag nog be slissen. In Duitse tv-kringen echter wordt aan de komst van dit tweede programma niet getwijfeld, en het zou eveneens moeten worden uitgezonden op de nieuwe band 4. Ondertussen denkt men, voor een verdere toekomst, bij de Duitse t.v. al aan een derde programma, ook op commerciële grondslag, verzorgd door de bestaande omroepen, en alweer uit te zenden op band 4. Nederlandse kijkers, binnen het be reik van de Duitse zenders, die hun apparaat zouden laten ombouwen, zou den dus op den duur de keus krijgen Uit vier tv-programma's: één Neder lands en drie Duitse. Een rijk voor ziene televisie-dis dus, die zeker een extra uitgave waard is. Overigens zal men in Duitsland bin nenkort overgaan tot produktie van. toestellen, die al kant en klaar zijn voor de nieuwe band. DUBBEL GEVAAR \TOOR Nederland en de Nederlandse televisie betekenen de Duitse plan nen een teken aan de wand. Niet al leen zullen de Duitse programma's een steeds belangrijker plaats bij de kij kers gaan innemen naast onze eigen, nogal bloedarme t.v., maar bovendien gaat Duitse tv-reclame voor Duitse produkten binnendringen in Neder landse huiskamers, zonder dat het Ne derlandse bedrijfsleven daar iets te genover kan stellen. De mogelijkheid, dat Nederlandse be drijven zouden gaan adverteren via Duitse zenders, en dus Nederlands re clamebudgetten ten goede zouden ko men aan een buitenlandse omroep, is wel bitter weinig aantrekkelijk. Hier dreigt een aanzienlijk gevaar voor ons bedrijfsleven én voor onze televisie, en door de komende Euromarkt wordt dat nog zeer verscherpt. NEDERLAND wacht al zeer lang op de televisienota, met de regerings plannen betreffende commerciële tele visie. Ons land is al lang een achter gebleven gebied wat de televisie aan gaat, en die achterstand dreigt nu op gevaarlijke wijze verder te worden vergroot. Dit klemt óók op het gebied van de golflengten, want volgend jaar gaat men de nu nog vrije band 4 interna tionaal verdelen, en ons land zal er vlug bij moeten zijn om niet achter het net te vissen. De toekomst van onze televisie én onze economische belangen eisen, dat men voor onze t.v. de commerciële krachtbronnen opent, en dat men dit snel doet en radicaal. TERNELZEN C.R. V. I oorwaarts zag Oostenrijk TERNEUZEN. In de serie winter avondbijeenkomsten van de Chr. Reis- vereniging „Voorwaarts" hield onze oud- Terneuzenaar, de heer J. de Vries, thans directeur der P.T.T. te Hulst, een cau serie over een door hem gemaakte reis naar Oostenrijk. Een volle zaal heeft op deze avond genoten, niet alleen van een serie voor treffelijke kleurendia's, maar tevens van de hierbij door de heer De Vries ge geven toelichting. De aanwezigen werden meegenomen op de verschillende door de heer De Vries gemaakte tochten door de mooiste ge deelten van Oostenrijk, tot in een deel van Noord-Italië. Prachtige opnamen o.a. van de Do lomieten gaven de bezoekers een idee van de majestueuze schoonheid der Oos tenrijkse en Italiaanse bergwereld. De boeiende en geestige verteltrant van de heer De Vries tezamen met de prach tige kleurenopnamen maakten deze avond tot iets bijzonders. De C.R.V. „Voor waarts" kan met grote voldoening terug zien op één van haar meest geslaagde winteravondbijeenkomsten. Souburg N.C.V.B. bijeen De Nederlandse Christelijke Vrouwen bond afd. O.- en W.-Souburg hield haar vergadering in „Rehoboth". De vergade ring stond o.l.v. mevr. Polderman—Leyn- se. Spreker voor deze avond was de heer J. v. d. Velde, reisleider van de N.C.R.V. Hij vertoonde lichtbeelden en vertelde over Oostenrijk. De Kerstavond werd vastgesteld op 18 december a.s. programma's ln het kort] WOENSDAG 3 DECEMBER (jtADIO HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.10 Gram: 7.40 Idem; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gewijde muz; 9.00 V d zieken; 9.30 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram; 11.15 Goud. hoorsp middag 12.15 Koorzang; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 Kamerork koor en solist: 12.37 Adventsstonde; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad caus; 13.20 Lichte muz; 13.45 Gram; 15.00 Jeugdconc: 15.45 Gram; 16.00 V d jeugd: 17.20 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Spectrum van het Chris telijk organisatie- en verenigingsleven, caus. avond 18.00 Gram; 18.15 Boekbespr; 18.30 RVU: Natuurbescherming en Recreatie: 19.00 Nws en weerber; 19.10 Koorzang: 19.30 Radiokrant: 19.55 Op de man af. caus; 20.00 Utrechts Stedel ork en sol: 21.00 Gram; 21.10 Wijsgerige stromingen: het Pragmatisme, caus; 21.30 Geestelijke liederen; 22.00 Dit kleine grote land, klankb; 22.25 Blaas-ens; 22.45 Avondover denking: 23.00 Nws; 23.15 Zaalsportuitsl; 23.2024.00 Platennieuws. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram: VPRO: 10.00 Schoolradio: VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 Gevar progr middag 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram: 13.00 Nws en tentoonstellmgs- agenda; 13.20 Dansmuz; 13.50 Medische kron; 14.00 Jeugdconc; 14.45 Gram; 15.00 V d jeugd; 17.00 De kat van de stoel; 17.50 Regeringsuitz: Emigratiepraatje. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Orgel en zang; 18.40 Act; 18.50 Zang en gitaar; 19.00 V d kind; 19.10 Lof der luiheid, caus- 19.25 VARA-varia. VPRO. 19.30 V d jeugd VARA: 20.00 Nws; 20.05 Comm; 20.15 Weense muz; 21.00 Zoals u en ik hoorsp: 21.50 Lichte muz; 22.20 Celloreci- tal* 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus; 23.00 Nws: 23.15 Gram; 23.50—24.00 Soc 'nws in Esperanto. LAUSANNE. Brussel, Tokio, We nen en Detroit hebben zich kandidaat gesteld voor het organiseren van de Olympische zomerspelen in 1964. Cal gary (Canada), Innsbruck (Oosten rijk) en Lathi (Finland) vormen de kandidaten voor de Olympische win terspelen in datzelfde jaar. Dit is gisteren meegedeeld door Otto Mayer, de kanselier van het In ternationale Olympische Comité (IOC), nadat de inschrijvingstermijn voor de Spelen van 1964 officieel gesloten was. Op de vergadering van het IOC. die op 22 mei van het volgend jaar te Mün- chen zal word'en gehouden, zal beslist worden over de toewijzing. Algemeen wordt aangenomen, dat Tokio en Inns bruck de beste kansen hebben. Favorieten Naar Tokio zou de voorkeur uitgaan, omdat de Spelen reeds in 1940 aan deze stad waren toegewezen. Als gevolg van de oorlog konden ze toen niet worden gehouden. Bovendien zou het voor de eerste maal zijn, dat de Olympische Spelen in een Aziatisch land gehouden zou word'en, wat volgens verscheidene leden van het IOC de Olympische ge dachte zeer ten goede zou komen. Hier komt nog bij, dat Tokio, Brussel en Wenen alle 21 Olympische takken van sport in het programma willen op nemen, terwijl deze verzekering van Detroit niet verkregen kon worden. Het Olympische programma in Melbourne was beperkt tot 17 takken van sport cn in 1960 te Rome zullen slechts 18 tak ken van sport aan bod komen. Wat de preferentie voor Innsbruck betreft door het feit, dat ci'e winterspe len in 1960 in Squaw Valley worden ge houden, wordt de kandidatuur van Cal gary in Canada zeer verzwakt. De kan sen van Lathi zijn gering te achten door het feit, dat Helsinki in 1952 de zomer spelen heeft gehad. Rusland niet Wat echter in de sportwereld groot opzien heeft gebaard, is echter het feit, dat Rusland geen kandidatuur heeft ge steld. Ongeveer een jaar geleden heb ben Russische sportautoriteiten laten weten, dat Moskou de Olympische Spe len 1964 zou vragen en voegden daar aan toe, dat deze alles in de schaduw zouden .stellen, wat tot nu toe op dit gebied vertoond was. Later kwamen de berichten, dat Mos kou met het oog op deze Spelen plannen maakte om nieuwe stadions te bouwen met inbegrip van 's werelds grootste overdekte stadion. Waarom Rusland niet heeft gesollici teerd, is uiteraard niet met zekerheid vast te stellen. Maar het kan niet wor den ontkend, dat een serie sportschan- dalen, die in het afgelopen jaar aan het licht kwamen, waarbij de allerbeste Rus sische sportlui waren betrokken, alsmede vele verrassende nederlagen en teleur stellingen in de grote kampioenschappen van dit jaar, factoren waren, die tot het besluit hebben bijgedragen. Algemeen wordt aangenomen, dat het Russische staatsdepartement, dat de sport en lichamelijke oefening beheert, eerst een reorganisatie wil doorvoeren, die gericht zal zijn op een snellere op leiding van atleten en sportmensen, als mede op een grotere discipline, alvorens in eigen land de Olympische Spelen te organiseren. In verband hiermee heeft de kanse lier van het IOC laten weten, dat men binnengekomen kandidaatstellingen voor 1964 niet in behandeling zal nemen. Rus land zal dus moeten wachten tot ten minste 1968. Van onze correspondent HAAMSTEDE De kachel in de win- terkerk van de hervormde gemeente, was aan vernieuwing toe. De schoorsteen, die tot boven in het hoge gebouw toe is aangebracht, gaf vele moeilijkheden. Maar de kerkvoogdij beschikte niet over de nodige middelen om reparatie te fi nancieren. De besturen der hervormde verenigin gen besloten daar iets aan te doen, ech ter niet in de vorm van een bazar, maar door een ontspanningsavond te organi seren. Dat dit plan is ingeslagen, bleek wel uit de overweldigende opkomst. De roem van de toneelgroep van het kerk koor zal daar zeker niet vreemd aan zijn geweest. Onder leiding van de heer Heuting, voerde deze op voortreffelijke wijze een stuk op: „Het Straatje". Een flinke verloting, de verkoop van een pop in klederdracht en van oliebollen brach ten, met de entree, het bedrag van bijna 1200 op, waarvan het grootste deel ter beschikking' van de kerkvoogdij komt, omdat er vrijwel geen kosten zijn ge maakt. Mevrouw Dijkman zorgde nog tussen de bedrijven door voor een grote ver rassing door mee te delen, dat de fa milie De Jong, ö'ie in de zomermaanden een villa in de gemeente bewoont, een bandrecorder ter beschikking stelde. Reeds geruime tijd was men onder lei ding van ds. Boer aan het sparen voor een dergelijk apparaat, maar op verzoek van de schenkers zal de kerkeraad nu aan deze gelden een andere bestemming gaan geven. De zieken en ouden van dagen zullen met dit nieuwe toestel ten zeerste gediend zijn. GOES. Tuinders uit alle delen der provincie, leerlingen van tuinbouwscholen en vertegenwoor digers van verschillende organisa ties, waren gistermiddag in „De Prins van Oranje" bijeen om te luisteren naar een uiteenzetting over het Borgstellingsfonds voor de Tuinbouw, om te horen of er voldoende controle is op samen stelling en werking van bestrij dingsmiddelen en om zich te bezin nen op de vragen rond Euromarkt en Vrijhandelszone. Dat gebeurde op de Tuinbouw middag, georganiseerd door "de Tuinbouwcommissie van de Z.L.M. De leiding berustte bij de voorzitter der Tuinbouwcommissie, de heer P. J. J. Dekker uit Wemela'inge, die in zijn openingswoord zei dat de tuinders in ons land dragers zijn van het markt- en teeltrisico. De grondslagen van het tum- bouwbeleid zijn teeltbeheersing en vrije prijsvorming en wat dat betreft is het verschil met de landbouw wel erg groot. Vervolgens zei de heer Dekker, dat de tuinbouw haar marktrisico tracht te beperken, door het vormen van mini- mumprij zenfonds en. Dat gebeurt via het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen. Hoe groot de waarde is van deze minimumprijsregeling, blijkt uit het feit, dat in de afgelopen zomer en ^herfst zes miljoen gulden uit deze fondsen werd uitbetaald voor doorgedraaide produk- ten. A Verder wees hij op het grote belang van de prijsregeling ten aanzien van de export naar West Duitsland, die vooral voor de fruitteelt zeer groot is. Het geheel van het tot op heden ge voerde tuinbouwbeleid overziende, was de heer Dekker van mening, dat het wel het juiste beleid is gebleken. BORGSTELLINGSFONDS De heer A. R. Meima uit Den Haag vertelde de aanwezigen over het doel en de werkwijze van het Borgstellings fonds voor de Tuinbouw. Daarbij behan delde hij allereerst de funktie van het landbouwcrediet en kwam toen tot een bespreking van de garanties welke het borgstellingsfonds geeft. Dit geschiedt tot 50 procent van het bedrag dat men behoeft voor de nodige bedrijfsverbete- ringen. In 1951 is het Borgstellingsfonds haar werkzaamheden begonnen en thans markt wordt opengesteld voor invoer uit andere landen, maai' op de buiten landse markten, waar Nederland nu reeds met de Italiaanse concurrentie heeft te maken, zullen grotere moge lijkheden ontstaan als de invoerbelem- I meringen geleidelijk gaan verdwijnen. I Hij verwachtte geen grote moeilijk- heeft zij voor 55 miljoen golden credieten gegarandeerd aan 3600 ondernemers de akker- en weidebouwsector en 4000 in de tuinbouwsector. Opvallend is, dat er in Zeeland wel zeer weinig belangstelling bestaat voor het Borgstellingsfonds. Van de totaal in de tuinbouwsector gegarandeerde cre dieten was namelijk slechts 1/9 procent uit Zeeland afkomstig, terwijl dat voor de akkerbouw 3 procent was. Spreker deed een oproep tot de Zeeu wen om te onderzoeken of de rentabili teit van de ondernemingen kan worden opgevoerd. Hiervoor kan steeds een be roep worden gedaan op het Borgstel lingsfonds. Naast het Borgstellingsfonds werken de Provinciale Waarborginstituten. Deze waarborgen het geld dat niet wordt ge garandeerd door het borgsteïlingsfonds Behalve in Friesland en Zeeland zijn middag de officiële opening van het'êni- overal dergelijke instituten opgericht. ge tijd geleden gereed gekomen nieuwe Naar aanleiding hiervan deelde dei gebouw van de r.k.-HBS en MMS te J. van Hennik mede, dat de structuurOostburg. De heer J. M. A C van van de Zeeuwse tuinbouw zodanig is, Dongen, burgemeester van Aarden- Eigen nieuwsdienst ZOUTESPUI Een gedeeltelijk ver nielde vrachtwagen en een gewonde scholier waren he. resultaat van een in gewikkeld ongeluk dat gistermorgen in Zoutspui plaats vond. Bij de bushalte stond een bus van de Z.V.T.M. Uit de richting Axel kwam. een autobus, waarachter een vrachtauto, reed. De bus en de auto passeerden de stilstaande bus. toen aannemers S. uit Terneuzen kwam aangereden in de rich- j ting Axel. De vrachtauto remde, om ge- 1 iegenheid tot passeren te geven maar schoof door de gladheid dwars over de weg en eindigde die schuifpartij niet eerder dan tegen het inafbraak zijnde huis van de molenaar van D. Een scho lier kwam als gevolg van deze manoeu vre tegen de achterbak van de wagen en werd gewond aan de benen. Een arts verleende eerste hulp. Stukken beter - van A tot Z - in melk en puur. Verras gezin en vrienden met een royale letter van f 0.7 verras hen dubbel met een grote letter van f 1.50 M/W grote letter f2.- met betrekking tot druiventelers. Hij was van mening dat als de Nederlandse grens voor natuurdruiven wordt opengesteld, de afzetmogelijkheden voor kasdruiven terug zullen lopen. Peren zullen meer concurrentie gaan ondervinden van perziken en natuur druiven, maar voor een kwaliteitspro- rtukt zoals Nederland kan leveren, ver wachtte de heer Ton steeds behoorlijke afzetmogelijkheden. Van onze correspondent OOSTBURG. De minister van O., .K en W., mr. Cals, verrichtte gister- Trl/lo rr rl /t AffinïXln AHAMS..1— dat er geen grote behoefte is aan veel krediet. Aanvankelijk was er dan ook geen belangstelling voor een Provinciaal Waarhorginstituut. Thans lijkt het ech ter dat de belangstelling toeneemt en daarom is de oprichting van een Provin ciaal Waarborg Instituut voor Zeeland bij het Landbouwschap in studie. De vraag, of er voldoende toezicht is op de werking en de samenstelling van be strijdingsmiddelen kon dr. K. Hartsuy- cker van de Plantenziektekundige Dienst te Wageningen met een volmondig „ja" beantwoorden. Dat er aan deze controle heel wat vast zit bleek uit zijn betoog. De controle is namelijk gebaseerd op de bestrijdingsmiddelenwet, die de verkoop van alle niet door de P.D. goedgekeur de bestrijdingsmiddelen verbiedt. Deze wet is tien jaar geleden in werking ge treden. In deze tien jaar heeft de P.D. 1540 bestrijdingsmiddelen goedgekeurd, voor een tijdvak van tien jaar. Daarna moeten ze opnieuw aan een onderzoek worden onderworpen. De omzet van be strijdingsmiddelen in land- en tuinbouw beloopt per jaar een bedrag van rond 15 miljoen gulden. Zeven speciale ambtena ren van de AJ.D. zijn altijd op pad, om toezicht en controle uit te oefenen op de juiste toepassing van de bestrijdingsmid delenwet. Op bijzonder levendige en heldere wijze heeft de heer K. Ton, secretaris van het Produktschap voor Groenten en Fruit, de Z.L.M. tuinders ingewijd in de vraag stukken, welke samenhangen met de E.E.G. en de Vrijhandelszone. Daarbij gaf hij een uitvoerig overzicht van de voorgeschiedenis en onderwierp hij ver volgens de overgangsbepalingen aan een nauwkeurige analyse. In het bizonder behandelde hij de bepalingen over de toepassing van minimumprijzenstelsels. die voor de Nederlandse tuinbouw zeer belangrijk zijn. Het grote gevaar is na melijk aanwezig, dat er minimumprijzen worden vastgesteld, die te hoog zijn. Op de Euromarkt zag spreker een grote concurrentie komen met betrek king tot de appels. De doorsnee consu ment vraagt een aantrekkelijk, gestan- dariseerd prbdukt. Dat kan door Italië geleverd worden. Nederland kan echter een kwalxteitsprodukt leveren en hier voor zag de heer Ton wel mogelijkheden op de Euromarkt. In het algemeen was de heer Ton van mening, dat de Nederlandse Tuinbouw de E E.G. met vertrouwen tegemoet kan treden. Er zal hier en daar wel enige burg, voorzitter van het stichtingsbe stuur, schetste in zijn openingswoord de geschiedenis van de tot standkoming van de school. Minister Cals zeide zeer verheugd to zijn, dat hij ondanks zijn drukke werk zaamheden tijd had gevonden de ope ningsplechtigheid te kunnen verrichten. De minister merkte voorts nog op, dat de mening dat men in Zeeuws-Vlaande- ren tekort zou komen, onjuist is. Spe ciaal na de oorlog heeft Zeeland een groot aantal instellingen voor voortgezet onderwijs gekregen. Een groot aantal kerkelijke en wereld lijke autoriteiten voerde daarna het woord. De schooljeugd zorgde voor on derhoudend optreden tijdens het niet-of- ficiële gedeelte. Van onze correspondent HAAMSTEDE De vraag, of het wel m gelijk is voor een gewoon lid van de Chr. vakbeweging een propagandistisch woord voor de Chr. vakorganisatie te spreken, heeft de heer R. Hagoort, hoofdrecacteur van het Zeeuwsch Dag blad, gisteravond op een propaganda- avond van de Chr. Besturenbond Wes telijk Schouwen met een volmondig ja beantwoord. Elk gewoon lid vraagt zich wel eens af, aldus spr., waarom hij lid is van de vakbeweging. Zou het niet voorde liger zijn geen lid te zijn? De heer Hagoort schetste daarna de toestanden, zoals die waren voor de opkomst van de vakbeweging. Groen van Prinsterer en anderen hebben, aldus spr. begrepen, dat men niet naast, maar voor elkaar moest leven. Het zijn de chr. organisa ties geweest, die steeds voor samenwer king hebben gepleit. Dit is ook voor de ze tijd nog de taak van de chr. vak beweging. Na de pauze vertelde de heer Hagoort over de reis. die hij enkele jaren gele den heeft gemaakt naar Australië en Nieuw Zeeland. Hij wees daarbij o.a. op de mogelijkheden voor emigranten, doch verbloemde ook de moeilijkheden niet. D-*e films vulden het gesprokene aan. Vismijn Veere: Exportgarnalen 5823 kg, 136186; schar 519 kg, 4965; bot 31 44— 58; wijting 348 16—25; rog 68 1934; onges 1 moeite ontstaan als de Nederlandse vis 14 32; doorgedraaide vis 365. TELEVISIE middag KRO: 17.00—17-40 V d kind. avond NTS: 20.00 Weekioum; AVRO: 20.30 Vilmprogr; 21.00 Voor het laatst Lady Bar ker, TV-spel. Diamanten huwelijksfeest (Van onze correspondent) WOLFAARTSDIJK Gisteren mocht het echtpaar Eggerdeen—De Regt, waar van de man nog een stoere tachtiger is en zijn twee jaar oudere vrouw haar leef tijd ook nog niet uiterlijk verraadt, on der zeer grote belangstelling zijn 60-jarig huwelijksfeest vieren. Het gebouw T.A.V.E.N.U. was 's mid dags te klein, om de vele gasten op de receptie te bergen. Men moest in de rij staan, om het diamanten echtpaar de hand te kunnen drukken. Het gehele college van B. en W. met de gemeentesecretaris kwam op bezoek. De burgemeester bood de heer Eggerdeen sigaren en zijn bruid een fles eau de cologne aan. Door zijn jarenlange ervaring koopt hij uitsluitend kwaliteits artikelen op het gebied van Sinds 80 jaar is zijn adres voor al zijn geschenken bij Een plastic vrachtautootje gratis bij aankoop van 200 gram gesorteerde toffees voor 59 ct. Bij aankoop van 3 stukjes VéGé-toiletzeep a 32 ct. met geldzegels nu GRATIS een dubbele nagelborstel Vraag onze gratis gezins-krant met interessante nieuwtjes en tips voor het hele gezin. Stuur uw adres 1 gulden aan postbus 11, Serooskerke W. en u ont vangt p.o. een verrassing. Te koop gevraagd oude boeken en prenten van Zee land. Boekh. Van Benthem en Jutting, Lange Delft 64, Middelburg. Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig Domproost. 40 tabletten 1.45. Bij apoth. en dro gist. Te koop Jonge Vare Koe, J. Koppejan, Kaasboerweg 2, Meliskerke. -X- Vrijdagavond 5 decem ber om 7 uur 30 prysbiljart bij Café W. Duvekot, Vrou wenpolder. Te koop aangeb. jong vee, Buitelaar, Oostkapelle. 10 rijlessen a 60 min. voor 47,50!! in nieuwe Opel door gediplomeerd instructeur. Theorie, halen en brengen gratis.! Ook losse- en avondlessen. Erkende B.E.A, Bonds-autorijschool. F. Ver- du, Nachtegaallaan 38, Goes, tel. tijdelijk 01100—4164. -)f Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter mann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! "Groot pak 1,85 bij elke drogist. Haast U. De Prijskran- ten versch. dezer dagen. Energ. pers. vragen om Vertegenw.-Depoth. v. d. verkoop v. Groente, Bloem en Landb. Zaaigr. en Poot- aard. aan Serrarens Zaadh. Goes. Aantrekkelijke prov. KORTE KERKSTRAAT 17 GOES - TELEFOON 3201. Televisie overbrugt alle grenzen en laat u kennis maken met ande re landen en hun bevolking. Grijpskerke. St. Nicolaas- versmaking op Woensdag 4 Dec. Aanvang 7 uur. Café Bimmel. Philips Televisie geeft u een helder in zicht met een haarscherp en ongestoord beeld! Dat is de ideale combinatie waar door het u mogelijk wordt gemaakt in uw huiskamer te genieten van wat de wereld biedt! Wie het goed bekijken wil kiest Philips Televisie. Wie het goed bekijkt koopt bij: Lewestraat 43 - Telefoon 0 1100-3173 Radio Televisie Elektrotechnische artikelen Zie onze fraaie collectie BONBON SCHAALTJES ASBAKJES BROODMANDEN KANDELAARS VAASJES SERVETBANDEN enz. Specialiteit in TAFELZILVER U££L5TB.30 IEL34I4 -

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6