De heer Michaëiis geïnstalleerd als burgemeester van Goes A.R.-gemeentebestuurders over financiële zorgen UIT ZEELANDS STEDEN Centrumgemeente heeft een zeer omvangrijke taak PRAKTIJKSCHOOL IJZENDIJKE UNIEK VOOR NEDERLAND Zeeuwsch Dagblad Welkom Boycot lk heb steeds naar deze stad verlangd99 Kolenprijzen Rector lyceum Oostburg neemt afscheid Najaarsbijeenkomst te Goes KRING THOLEN Z.L.M. Ir. M. A. Geuze contra N.V.V. en K.A.B. Mis die aansluiting niet! Soberedoch waardige receptie V olksdansweekend in Goes MIDDELBURG in Canada mooi en goed horlog Feestavond personeel Stoomtram Walcheren TERNËÜZEN Gouden fanfarecorps Dinsdag 2 december 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 ProtestantS'Christelijk pOES HEEFT WEER een burge- T meester. Wij heten hem ook hier hartelijk welkom. Wij verheugen ons over het welzijn van de steden in onze provincie, die nu weer alle onder lei ding staan van voortvarende mannen met een frisse kijk op de zaken, die voor Zeeland nodig zijn. Het burgemeesterloos tijdperk is voor Goes stellig niet een tijdperk-zon- der-goed-bewind geweest. Maar een burgemeester moet er zijn. En het heeft zijn voordelen, dat in het Nederlandse regeersysteem „iemand van elders" wordt geroepen, om eerste burger in een gemeente te worden. Dat geeft goede kansen op een nieuwe kijk en aanpak. Met name in Zeeland, waar we voor grote ontwikkelingen staan, heeft dat voor deze tijd grote waarde. Burgemeester Michaëiis het is bij zijn afscheid overtuigend gebleken was een goed burgemeester van Brui- nisse. Wij hopen, dat God hem geve, dat hij de problemen van de stad, die in het centrum van onze provincie ligt, zo kan aanpakken, dat het onze gehele provincie ten baat zij. En Bruinisse wensen we een even goede opvolger toe. \JT/"E STAAN NU voor het merkwaar dige feit, dat een rechter in Rot terdam de socialistische boycotactie tegen de Panhonlibco schepen als wet tig en één in Amsterdam dezelfde actie als onwettig heeft aangewezen. En toch is de boycot waaraan bijv. Hamburg niet meedoet, waarschijnlijk omdat de havenarbeiders daar besef fen, dat ze de concurrent Rotterdam daarmee een hak kunnen zetten gisteren begonnen. Een Belg komt nu in Rotterdam zetelen, om de actie te leiden. Antwerpen heeft er, naar het schijnt, geen moeite mee. En dat is ook een concurrent van Rotterdam! Te elfder ure heeft de R.K. organisatie zich nog aan de boycot onttrokken; dat had eerder moeten geschieden. Men kent ons standpunt inzake deze actie. De uitspraak van de Amster damse rechter klopt meer met ons rechtsgevoel, getoetst aan Christelijk- sociale opvattingen, dan die van de Op sobere, maar vooral waardige wijze heeft Goes gisteren zijn nieuwe burgemeester ontvangen. De plechtigheid trad niet naar bui ten, maar concentreerde zich in twee gebouwen op de Markt, het Stadhuis en de Korenbeurs. Maar het was aan beide gebouwen te zien, dat er iets feestelijks te doen was. Dus vlagde de Markt, evenals trouwens enkele aanliggende straten, toch al feestelijk met hun Sint Nicolaasversiering. En op het stadhuisbordes lagen de lopers uit, ter wijl de Korenbeurs gesierd was met een aantal vlaggen, waarbij die va nons land, de provincie, Goes en Bruinisse. En voor de aanvang van de raadszitting zowel als aan het eind ervan, toen de gasten voor de receptie naar de Korenbeurs gingen, sloegen vele inwoners hen gade, waarbij de nieuwe burgemeester, zijn charmante echtgenote en de Rotterdamse We z.jn benieuwd, wat bijzondere aandacht hadden, hogere rechters hierover zullen oor- J De installatie van de nieuwe burge- delen, hoewel de uitspraak wel te laat zal komen, om nog invloed op deze ac tie te hebben. Tot dusver kunnen wij het niet an ders zien, dan dat de socialistische or ganisatie met deze actie ons land een meester vond plaats in een buitengewone vei'gadering van de gemeenteraad, die door de waarnemend burgemeester, wet houder J. J. van Melle werd geopend. De secretaris, de heer M. J. Taillie, deed voorlezing van het Kon. Besluit tot be noeming van de heer Michaëiis. De heer en mevrouw Michaëiis werden de raadszaal binnengeleid door mevrouw Van Willigen en de heer Taillie. In zijn installatietoespraak memoreerde wethouder Van Melle de toewijding, te t waarmede wijlen burgemeester mr. W. C. heel slechte dienst heeft bewezen. pELUKKIG is de winter nog niet koud. En we hebben de Enkhuizer almanak niet geraadpleegd om daaruit met 81 pet. zekerheid althans vol gens de samenstellers ervan weten, hoe de verdere wintermaandenten Rate het burgemeestersambt in Goes I heeft vervuld. Spreker wees op de bij- zullen zijn. Maar wat wel vaststaat, is, zon(jere taak van het gemeentebestuur dat de kolenprijzen heel hoog zijn. We van een centrumplaats als Goes en merk- zullen maar geen vergelijkende cijfers te op, dat de raad, hoewel welwillend, toch ook kritisch de nieuwe burgemees ter tegemoet treedt. Deze reserve komt, aldus de heer Van Melle, niet voort uit een zekere vooringenomenheid tegenover tegenover uw persoon, maar louter een gevolg van onbekendheid, een omstan digheid, die zeker remmend moet wer ken. Een vergelijking tussen de problemen van de vorige gemeente van de heer Mi chaëiis, Bruinisse en Goes, achtte wet houder Van Melle nauwelijks mogelijk. De vraagstukken, welke alleen reeds op het gebied der streekvoorziening in Goes aan de orde komen, gaan zefs verre uit boven die van sommige plaatsen, waar dertig- of veertigduizend mensen wonen Deze taak beperkt zich niet tot de Be- velanden, maar strekt zich in bepaalde gevallen uit tot grote delen van Zeeland. Een weerslag van deze taak kan men met bijv. 1940 of zelfs 1946 opslaan; ieder weet dat voor zichzelf. De gewone man begrijpt daar niets Van. Want hij heeft gelezen, dat de kolenmijnen in Europa geen raad we ten met de kolen. Zijn nuchtere kijk zegt hem: laten ze de prijzen laten zakken, dan koopt men er meer van. En de industrie, voor wie de brandstof ook belangrijk is, kan beter opfleuren. Op de EGKS, het internationale li chaam, dat het kolen- en staalbedrijf als overleg- en bestuursorgaan dient, heeft de gewone man deze visie: sinds die er is, zijn de prijzen alleen maar gestegen waarnemen op onderwijsgebied, op het Het is daarom verheugend, dat het Kepje^ van landbouw en ten aanzien .CNV het Nederlandse lid van de Hoge Van handel en vervoer. Autoriteit der EGKS, de heer Spieren burg, in de gelegenheid heeft gesteld, eens te vertellen, hoe dat nu allemaal zit. De vergadering was zo belangrijk, dat minister Zijlstra ervoor naar Am sterdam kwam, om aan de discussie deel te nemen. Zowel de heer Spierenburg als mi nister Zijlstra hebben bij die gelegen heid verblijdende dingen gezegd. Het lid van de Hoge Autoriteit staat op het standpunt: er moet weer concur rentie komen en daarom moet de in voer uit Amerika niet worden stopge zet. En minister Zijlstra zei: maximum prijzen zijn in normale tijden uit de boze, want dat worden minimumprij zen. We zijn het met beide uitspraken van harte eens. Het is feitelijk dwaas, dat we voor de noodzaak staan, onze in-toespraak als burgemeester der gemeen- dustrie uit te bouwen en dat dan de De heer Van Melle wees er op, dat de gemeenteraad van Goes een uiterst zake lijke werkwijze op prijs stelt en zich ver antwoordelijk voelt voor de belangen der plaatselijke gemeenschap. Vervolgens sprak wethouder Van Melle woorden van dank tot de wethouders, de raadsleden en het personeel der gemeen te voor de steun, hem tijdens de waar neming van het ambt van burgemeester verleend. De heer Van Melle besloot met er op te wijzen, dat de verantwoordelijke en zware taak van burgemeester van Goes aanvaard moet worden in het diepe besef, dat elk streven slechts kan slagen wanneer men zich gedragen weet door Hem, Die alleen kan sterken en wijsheid geven. Hierna hing spr. burgemeester Michaëiis de ambtsketen om. Aantrekkingskracht te Goes uiteen, dat deze gemeente hem steeds heeft getrokken vanwege het aan zien, de levendigheid, de plezierige men sen, de vlot-werkende en goede service- gevende instellingen en de mogelijkheden voor schoolgaande kinderen. Ook hij me moreerde het overlijden van burgemees ter mr. W. C. ten Kate en merkte ver- Eigen nieuwsdienst OOSTBURG. De heer A. A. Hooi- horst, rector aan het koningin Wilhelmi- na-lyceum te Oostburg. zal de school verlaten, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Er zal afscheid worden genomen in aanwezigheid van de commissie van toe zicht, curatorium, personeel, leerlingen en oud-leerlingen. Het afscheid zal plaats hebben op 23 december a.s. in het Le- deltheater. De leraren en hun dames zul len een toneelstuk opvoeren en de leer lingen zullen zorg dragen voor de muzi kale omlijsting. Van onze oorrespondent POORTVLIET. De kring Tholen van de Z.L.M. vergaderde onder voor zitterschap van ir. M. A. Geuze, Mr. J. F. G. Schlingemann hield in deze ver gadering die goed was bezocht, een causerie over Zwakke plekken in de landbouw" en de heer C. Pauwe van het boekhoudbureau der Z.L.M. gaf een uit eenzetting over de aardappeltermijn- markt. In de vac. ir. M. A. Geuze (niet herkiesbaar), werd als voorzitter gekozen de heer A. J. Groenewege. Eigen nieuwsdienst GOES. In hotel „De Koren beurs" te Goes heeft gistermiddag, tijdens de najaarsvergadering van de Zeeuwse AR-gemeentebestuur- ders, burgemeester J. C. Haspels uit Bussum in een aantrekkelijk betoog het huidige gemeentelijke financiële bestel geschetst. Dat dit onderwerp de intense belangstel ling geniet van de bestuurders bleek duidelijk uit het feit, dat een flinke serie vragen werden af gevuurd op de rede van- de Bus- sumse burgemeester. Het talrijke en aandachtige gehoor be luisterde in het betoog van de spreker een hunkering (en tegelijk een harte- kreet) naar een behoorlijke basis van de financiële verhoudingen tussen Rijk en gemeenten. Met tal van voorbeelden liet burgemeester Haspels zien hoe de ge meenten tobben met de huidige financië le regeling. ,,Nog steeds is er geen wetsontwerp inzake de financiële verhouding tussen Rijk en Gemeenten. Wij vinden dit te- Burgemeester H. K. Michaëiis van Goes tijdens zijn installatierede. volgens op, dat hij, naast de goede eigen schappen, die werden opgesomd, ook slechte kwaliteiten bezit. Ik heb, aldus burgemeester Michaëiis, een bepaalde po litieke kleur. Ik ben lid van de C.H.U. en deze partij mag in het dagelijks leven op mijn steun rekenen. Uitdrukkelijk wil ik echter verklaren, dat ten stadhuize mijn politieke jas aan de kapstok blijft hangen. Hier ben ik de gelijke dienaar van elke ingezetene van Goes, ongeacht zijn inzichten. Ik heb, aldus spr. groot respect voor de democratie, maar in mijn hart heb ik dictatoriale neigingen en ik zal graag mijn mening opdringen. Een gewaarschuwd man en dat bent u nu, aldus spr. tot de raad telt voor twee. Nadat burgemeester Michaëiis de wens had uitgesproken, dat met B. en W. en de raad een goede samenwerking tot stand zal komen, besloot hij, met Gods zegen te vragen op aller werk en voor de toekomst van de stad. Namens de leden van de gemeenteraad sprak het oudste lid van dit college, de heer J. Laport, die burgemeester Mi chaëiis een hartelijk welkom toeriep en woorden van dank sprak tot de heer Van Melle. „Ik spreek uit naam van ons al len", aldus de heer Laport, „als ik zeg, dat u op voortreffelijke wijze uw taak van waarnemend burgemeester hebt ver vuld. U was hiervoor met grote gaven gesierd". Het is de bedoeling dat per drie leer lingen een tractor met bijbehorende apparatuur ter beschikking komt. Dit mechanisatie-praktijkonderwijs is uniek voor Nederland. De school te Sc'hoondijke is bestemd als onderwijlscentrum voor het gehele zuidwestelijke zeekleigebied van Neder land. Tijdens de vergadering van de ZLM in Oostburg, die onder leiding stond van de heer M. A. de Bruijne, hield ir. M. A. Geuze een uitgebreide rede, waarin hij in het bizonder het zui velbeleid belichtte. Hij noemde het moei lijk te verteren, dat Nederland het eni ge land is in Europa, waar volle-melk drinken blijkbaar ongezond is. De ZLM-voorzitter kantte zich fel te gen reacties van het NVV en de KAB, inzake het melkvraagstuk. Het verwijt van de KAB dat de kostprijs van de melk sinds 1951 met 70 procent zou zijn gestegen, noemde hij sterk misleidend. Immers in deze oplopende kostprijs zijn meegecalculeerd de hogere lonen van de landarbeiders, waarvoor zowel het NW als de KAB mede verant woordelijk waren. Dat op de begroting 35 miljoen min der voorkomt voor cultuurtechnische werken, is voor de georganiseerde land bouw moeilijk te aanvaarden, aldus ir. Geuze. Wil Nederland zijn voorsprong Her „racHUte fruiUabteau uiaarop de wapens van de provincie /ee/ana, ian t den ^oor moeten gaan. Met bezuiniging pUrrt moet men daarom uiterst voorzichtig zijn, vooral in verband met de Europese markt. Van onze correspondent OOSTBURG. Ir. J. Roest, direc teur van de rijkslandbouwschool te Schoondijke, vroeg in de kringvergade ring van de ZLM medewerking van de georganiseerde landbouw voor de prak tijkschool die per 1 januari zal starten. De omwenteling in de arbeidsmethoden, aldus ir. Roest, vraagt naast kennis van de landbouw nog ander onderricht, dat is gericht op de mechanisatie. Deze mechanisatie vraagt van het boerenbe drijf enorme investeringen, waardoor aparte vorming, gericht op de dure landbouwmachines, verantwoord is. .Naast eenvoudige reparaties en het opsporen van mankementen, zal ook grote aandacht worden besteed aan het afstellen der apparaten. De gemeente Schoondijke heeft voor dit onderwijs grote bedragen gevoteerd, het arbeiderslogeerkamp is aangekocht, waar de jonge boeren tijdens de cursus kunnen verblijven. leurstellend. Naar mijn mening is de besluitvaardigheid van de regering op dit punt ver te zoeken" aldus de burge meester, ,,van de bestaande toestand moeten wij zo gauw mogelijk worden bevrijd. Een verlengingsontwerp moeten wij echt niet hebben". Een aparte regeling voor de kosten van verpleging geesteszieken biedt, vooral voor de kleine gemeenten, enig licht, maar wat het probleem wegenfi nanciering betreft was burgemeester Haspels enigszins kritisch gestemd. „Intussen zitten wij met de wenk om de stijgende lijn van de uitgaven om te buigen. Steeds wordt van hogerhand aangedrongen op het nemen van bepaal de maatregelen, waaruit kosten voort vloeien. Op zich zelf heb ik niets tegen werkclassificatie, maar ik ben zo ont zaglijk bang, dat daardoor weer een apparaat ontstaat, waarmee geld is ge moeid. Het gevaar bestaat, dat wij on ze apparatuur steeds vergroten. Vervolgens liet de burgemeester de grote onderwijsuitgaven, waar practisch geen inkomsten tegenover staan, de re vue passeren en besprak hij de verhou ding Oed. Staten—gemeenten. „De gemeentebesturen zitten tussen twee vuren. Het huidige bestel kan niet langer duren. Ik hunker naar de dag, waarop een behoorlijke basis van de fi nanciële verhoudingen kan worden ver kregen" zo besloot burgemeester Has pels zijn speech. Nadat de voorzitter, burgemeester A. A. van Eeten van Nieuwerkerk aan het begin der vergadering allen had ver welkomd, wijdde hij enkele gevoelvolle woorden aan het overlijden van de heer R. Zuidema te Goes. Advertentie Goes en van Bruinisse prijken. prijzen van kolen, één der belangrijke j energiebronnen, feitelijk kunstmatig hoog gehouden worden. Het is in strijd De grote zaal van de Korenbeurs leent zich bijzonder voor een plechtigheid als de ontvangstreceptie van de nieuwe burgemeester, waarvoor ze gisteren in gebruik was. Het was er gezellig, met al de met bloemen versierde tafeltjes, waaraan zich al tegen drie uur de eerste gasten neerzetten: vele vooraanstaande Goesenaren, maar daar naast velen uit het provinciale leven, burgemeesters van andere Zeeuwse gemeenten, vooral die op de Bevelanden. Mensen uit zaken- en onderwijskringen, uit het bankbedrijf, uit het kerkelijk- en ver enigingsleven van alle richtingen ontmoetten elkaar hier. De Beve landen zijn een fruitcentrum. En Goes is daar het hart van. Dat bleek' De heer Michaëiis zette in zijn eerste wel uit de prachtige kisten fruit, die de Veilingsvereniging Zuid- Beveland ter opluistering had tentoongesteld en vooral uit het prach tige, 3,5 bij 4,5 meter hoge fruittableau, waarop de wapens van de provincie Zeeland, van Goes en van Bruinisse prijkten. rissen van Noord- en Zuid-Beveland en van de afdeling Zeeland der Veren, van Ned. Gemeenten. Ook namens de andere burgemeesters 'begroette hij de nieuwe collega en zegde hun medewerking toe, waarbij hij hilariteit verwekte, door Goes „het grootste dorp van Zuid-Beveland" te noemen, dat met de andere plattelands gemeenten kan samenwerken ten bate van het geheel. Mr. L. G. Wolf, de inspecteur van het L.O., sprak namens alle sectoren van het onderwijs. Minister Vondeling naar Middelburg GOES. Minister Vondeling zal op 7 januari spreken voor de Zeeuwse L. J G. over het onderwerp „De toekomst van de landbouwjongeren. mede gezien in verband met de te stellen vestigings eisen in de landbouw", zoals wij zater dag reeds meldden. Deze bijeenkomst zal echter niet in Goes worden gehou den, maar in de stadsschouwburg te Mid delburg. Gebruik die llitsaansluitins op uw fototoestel Voor kiekjes binnenshuis: de leukste van uw leven! GOES Ruim zeventig jongeren van 16 jaar en ouder uit onze provincie heb ben het afgelopen weekend deelgenomen aan een volksdansweekend te Goes, dat georganiseerd werd door de jeugdorgani saties C.J.V. en V.C.J.C.. Bij mejuffrouw D. Dekker uit Kloetinge berustte de lei ding. Naar aanleiding van Lucas 6 46 49 wees zij in haar openingswoord op de twee elementen, die op een dergelijk weekend tot haar recht kunnen komen de gemeenschap met elkaar en de ge meenschap met de Heer. Onder leiding van de volksdansinstruc- teur Wika D. E. Hiensch uit Goes werden Engelse contra-dansen en Amerikaanse squaredansen enthousiast beoefend. Op merkelijk was het dat er precies zoveel jongens als meisjes aan dit weekend deel namen. De heer M. Wesdorp uit Hansweert hield zaterdagavond de dagsluiting. Vele jongeren uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren werden gastvrij opgenomen bij verschillende gemeenteleden. Zondagmorgen heeft de groep de jeugd dienst in de Grote Kerk bijgewoond, waarin Ds. H. M. Strating voorging. Mejuffrouw M. Adriaanse uit Goes be- Sluis Weer aan het kantklossen SLUIS De afdeling Sluis van de Ne derlandse bond van Plattelandsvrouwen startte dezer dagen met een cursus in kantklossen onder leiding van mej. A. Huyssen. Op deze wijze hoopt men meer belangstelling te wekken voor een tak van handwerken, die vroeger in Sluis alge meen werd beoefend. met de logica, dat we sober moeten Gl'Ote lllOgelij kliedeil leven, maar dat de prijzen voor brand- O J stof de neiging hebben, een al groter deel van het gezinsbudget te vragen. Advertentie MIDDELBURG. De heer J. Louer, die deze zomer op familiebezoek in Ca nada is geweest, heeft vrijdagavond voor de C.B.T.B. en de C.B.J.T.B. verteld pen. over zijn ervaringen in dat land. Ho-e- 1 wel de oogst vaak overvloedig is, zijn j er strubbelingen, want de boeren wer- ken er veelal niet coöperatief, zodat de afzet wel eens spaak loopt. De heer Louer vertelde van de moeilijkheden, die Canada in petto heeft voor de emi grant. maar kon toch als conclusie zeg gen, dat Canada, mede door zijn uitge strektheid. grote mogelijkheden biedt. Ook deze samenkomst droeg weer een waardig karakter. Er is en dat kan van dergelijke bijeenkomsten niet vaak ge zegd worden geen woord teveel gezegd. De begroetingsplechtigheid speelde zich dan ook af in de tijd, die ervoor gesteld was. Om 3 uur begon ze en om 5 uur was ze beëindigd, de receptie van enige honderden aanwezigen daarbij inbegre- MIDDELBURG. Evenals de week tevoren, organiseerde de personeelsver eniging van de „Stoomtram Walche ren" een feestavond in ,,De Gouden Poorte" te Middelburg. Na de opening door de penningmeester, de heer P. J. den Boeft, werd het door eigen krach ten geschreven cabaret „Van alles wat" opgevoerd. De muzikale begeleiding werd verzorgd door het Clavecimbel- kwartet o.l.v. Jo den Hollander. *Na de pauze werd een klucht, „Cel 13 is vrij" opgevoerd. Wethouder Van Melle riep ale aanwe zigen een woord van welkom toe, waarbij hij uiteenzette, dat deze dag voor Goes een bijzonder vreugdevolle en gewichtige dag is. Hij verwelkomde de nieuwe bur gemeester en zijn gezin en wenste de bur gemeester toe, dat zijn werk zo rijke vruchten zou dragen, als hier waren ten toongesteld. Wethouder J. H. Roose was de eigen lijke ceremoniemeester in deze bijeen komst. Hij kweet zich met een zwier en luim, die bij dit ambt pasten van deze functie. Het bedrijfsleven, zei hij, is het gemeentebestuur bij deze representatie- taak tegemoet gekomen. Daarmee kan de burgemeester iets proeven van de sfeer, die in Goes heerst. gehele gemeente is hem daarvoor dank baar. Namens haar en de gemeenteraad bracht spreker hem hartelijk dank, een erkentelijkheid, waarin hij ook mevrouw Van Melle betrok (applaus). De gemeentesecretaris, de heer M. J. Taillie, was de eerste spreker na deze in leidende woorden. Hij richtte zich met een hartelijk woord van gelukwens na mens het gehele gemeentepersoneel tot de nieuwe chef en verzekerde hem, dat het gehele gemeentepersoneel zich wil inzetten voor het belang der gemeente Goes en dat het dat bij voorkeur doet in prettige samenwerking met de burge meester. Hij zal dus op aller medewer king kunnen rekenen. Aan mevrouw Michaëiis kon hij toezeg gen: u staat voor de huisvesting nummer één op de allerhoogste urgentielijst. Ook bij de volgende sprekers bleek, dat goede samenwerking tot beperking leidt. geleidde de dansen op de piano. Het volks indruk wekte het woord van wethou-1 dansen werd onderbroken met volkszang der D. v. d. Berg, de waarnemend bur- ook onder leiding van Wika Hiensch. gemeester van Bruinisse, die er de nadruk Bij de sluiting mocht mej. Dekker con- op legde, dat zjjii gemeente de heer Mi chaëiis node liet gaan, hoewel ze hem de promotie van harte gunde. Bruinisse wist, dat het veel aan hem had. Goes weet nog niet, wat het aan hem zal hebben, maar spr. kon Goes feliciteren met zijn nieuwe burgemeester. De heer C. Philipse sprak ook al niet als lid van G.S., doch als vborzitter van de C.H.-Kamerkieskring Middelburg, die er zich in verheugt, dat in Goes de tra ditie van 25 jaar, dat er een C.H.-burge- meester is, wordt voortgezet. De heer H. Pilaar, commandant van de brandweer en kringhoofd van de B.B., sprak namens deze diensten een zeer kort, maar temeer veelzeggend welkomstwoord. De burgemeester, die ieder der spre kers steeds tersnede had geantwoord, dankte in zijn slotwoord allen voor hun belangstelling, waarna de receptie begon, die toch ook nog een goede drie kwartier in beslag nam. Ds. J. W. Coenraad sprak namens alle kerken. Hjj zei, dat het kerkelijk leven de nieuwe burgemeester kritisch zal be geleiden, niet in afbrekende zin, maar juist ter ondersteuning, omdat de kerken Maar volkomen ernstig richtte de heer weten, dat een ambtsdrager staat in Roose zich tot zijn collega Van Melle, om dienst van God, dat hij ztfn werk moet hem ervoor te danken, dat hjj zjjn taak zien als een opdracht van God. Juist in als waarnemend burgemeester op bui- die geest kunnen we hand aan hand gaan, tengewone wyze heeft vervuld. Wat hij in de afgelopen maanden heeft gepres teerd. heeft by de andere wethouders en de andere insiders bewondering gewekt. Hij was haast nog beter burgemeester dan h\j wethouder is en bouwde een sfeer en teamgeest op, die onovertrefbaar zijn. De aldus spr., die de hoop uitsprak, dat Goes onder zyn nieuwe burgemeester een rus tig en eerlijk leven zal mogen hebben. Mr. dr. A. J. J. M. Mes sprak niet als gedeputeerde, maar als voorzitter van de vereniging van burgemeesters en secreta- Onder leiding van zuster Van Donk hield de N.C.V.B. te ARNEMUIDEN een vergadering, waarin mevrouw Veldman uit Colijnsplaat sprak over: „Algert Schweitzer". Dinsdagmiddag 16 december houdt de N.C.V.B. een kerstavond voor ouden van dagen en weduwen. Op 23 de cember wordt de kerstvergadering ge houden. stateren, dat men samen mede door de volksdans en de volkszang een gemeen schap gevormd had en door de dagslui ting en de jeugddienst in het bijzonder bepaald was bij de gemeenschap met de Heer, waardoor het vreugdevol samen leven pas goed mogelijk is. E.H.B.O.-wedstrijden te Goes GOES In het Slot Ostende te Goes is de eerste kring wedstrijd 1958-1958 van de E.H.B.O. gehouden. De uitslag was als volgt: 1. 's-Gravenpolder 374 pnt. Leider 75 pnt. 2. Goes 320 pnt. Leider 68 pnt. 3. 's-H. H. Kinderen 275 pnt. Leider 55 pnt. 4. Wolf aartsdijk 210 pnt. Leider 45 pnt. De jury werd gevormd door de doktoren Wouda en Weiten en Zr. v. d. Kley. De eerstvolgende kringwedstrijd zal op 16 december worden gehouden in Katten- dijke. TERNEUZEN. Wederom is zater dag een T.V.-toestel naar een gelukkige winnaar van de Terneuzense Midden stand-Klimopactie gegaan. De auto, die langs een omweg naar de Bern- hardstraat trok, om het toestel aan de familie A. de Cocq te overhandigen, werd gevolgd door een steeds aangroeiende mensenmassa. WESTKAPELLE Dat het fanfare corps O.K.K. een belangrijke plaats in neemt in de dorpsgemeenschap, bleek wel hieruit, dat afgevaardigden van praktisch alle verenigingen in Westkapelle hun ge lukwensen aanboden op de drukbezochte receptie, die zaterdagmiddag werd ge houden in het verenigingsgebouw „West kapelle Herrijst". De voorzitter der feestvierende vereni ging, de heer W. Dieleman, memoreerde in een geestige speech het verloop der vereniging van de oprichting in 1908 af. Een minuut van stilte werd in acht ge nomen ter herdenking van alle gestorven leden. Burgemeester Tydeman, die namens het gemeentebestuur O.K.K. feliciteerde, was er van overtuigd, dat onze gemeente zon der de muziek een stille beweging zou zijn. Niet alleen de dorpsgenoten, maar de laatste jaren genieten honderden bad gasten 's zomers van de concerten. Nooit wordt er tevergeefs een beroep op u ge daan, aldus de burgemeester. Oud-voorzitter P. de Vos, bracht in de vorm van een enveloppe met inhoud van het prachtige bedrag van 460,— de ge lukwensen van de gehele bevolking over. Als persoonlijk cadeau bood hij een mu ziekstuk aan. Mevr. N. de Kam-Lous sprak namens de plattelandsvrouwen, de heer P. Maas na mens de muziekvereniging uit Zoutelan- de en de heer I. v. d. Sande namens de korfbalvereniging. De dirigent, de heer P. de Rooy, overhandigde een muziekstuk zoals hij zei namens de beste trombonist der vereniging de heer J. Huibregtse. 's Avonds werd een jubileumconcert ge geven. Het is niet het enigste jubileum, aldus de heer Dieleman bij de opening. 50 jaar O.K.K.. waarvan de heer P. de Rooy 40 jaar dirigent. Namens de ver eniging werd hem een prachtige schilderij aangeDoden. De heer W. Roelse, die 50 jaar, en de heer P. Minderhoud, die 40 jaar lid zijn, ontvingen resp. de gouden ster en de gouden draagmedaille, plus een doos sigaren. Na dit officiële gedeelte werd op su blieme wijze het muziekprogramma afge werkt, een 5-tal nummers, gevolgd door het jeugdorkest, dat een aantrekkelijke bijdrage in de feestvreugde bood. Bijzonder succes oogstten de heren Jac. Minderhoud en Leo Simonse met hun pistonsolo in Alphe echos. Voor een schitterend slot zorgde de boerenkapel, die terecht een daverend ap plaus kreeg. Advertentie sesmvt*

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3