Meerderheid voor Gaullisten en onafhankelijken AMERIKA KAN RUSLAND MET RAKET BEREIKEN Enkhuizer Almanak - verguisd èn geprezen - jaarlijks fenomeen Indonesië vat uitzending op als een uitdaging FRANSE VERKIEZINGEN - VERLIES VOOR LINKERZIJDE Rommelig in Algerije Algerije Sterke benen Gevaar Een Atlas: 10.220 km in half uur DE VERKEERDE OPGEHANGEN? Engeland vertrouwde Indonesië niet Kantje-boord veilig POLITIE-AUTO OVER DE KOP Bij achtervolging van overtreder Toekomstmuziek voor Willemstad De geschiedenis van een wonderbaarlijk boekje VRIJWILLIGERS NAAR NIEUW-GUINEA Liberiaanse tanker aan de ketting 2438 2468 2083 3131 3642 2705 2039 2424 2718 01130-232 3336 3015 2084 2424 3601 3752 3873 2295 3490 2712 2003 2330 3279 4382 2127 3807 2935 3234 2362 4382 4382 3353 2155 3286 01640-5171 01103-223 01183-352 01182-373 Maandag 1 december 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Advertentie Van onze correspondent PARIJS In Frankrijk zelf is over het geheel met weinig min der animo dan de vorige week ge stemd. Op het Algerijnse platte land echter heeft niet meer dan 50 tot 60 pet. van de kiezers zijn Stem uitgebracht. Het weer in Algerije was slecht; hevige regens hebben hier en daar de kiezers zelfs belet te komen stemmen. Tanks waren af en toe nodig om de stembussen over de onbegaan bare wegen te vervoeren en gis teravond kon-den vele stembussen niet eens worden gecentraliseerd, zodat de resultaten pas vanoch tend bekend zullen worden. Een correspondent van France Soir fn Algerye heeft gemeld, dat de situatie in de stembureaus op het platteland zo verward was, dat het moeilijk was uit te maken of de stemmen al of niet volgens de regels werden uitgebracht. De Algerijnse boeren en herders kunnen nauwelijks lezen, zij weten niet wie kandidaat zijn, zij begrijpen niets van de techniek van het stemmen. Naar het schijnt, zijn de militairen hier en daar ook nog wel eens te han delend" opgetreden. In sommige geval len zijn sancties genomen door de com missie van toezicht. De socialistische burgemeester van het plaatsje Tlemcen heeft aan de Gaulle een telegram ge- zonden, waarin hij spreekt van flagrante ongeregeldheden en combines en pres sie van de zijde van de militaire autori teiten. De verkiezingen hebben de verwachtin gen bevestigd. Er is een meerderheid ge vormd door de Gaullisten (onder het etiket U.N.R., Unie voor de nieuwe republiek) en door de onafhankelijken, of, zoals men ze ook wel noemt, de ge matigden. Als gevolg van het toegepaste kiesstelsel helbben de communisten, die toch altijd nog ongeveer een achtste van het aantal stemmen op zich hebben ver enigd, in de nieuwe assemblée slechts een gering aantal zetels. Met de socia listen is het navenant gegaan en ook andere partijen hebben bij de tweede ronde het nadeel van het nieuwe systeem ondervonden. blijven voeren. Stakingen, agitaties en mogelijk zelfs sabotage zullen onder de ontevredenen gemakkelijk aanhangers vinden. Juist voor de wankele Franse economie kunnen die acties grote schade betekenen. In de tweede plaats is de moeilijk heid vergroot door de relatief geringe deelneming aan de verkiezingen in Algerije, dat met 71 van de 500 zetels uit de bus zal komen. De gekozen gede puteerden vertegenwoordigen daar zeker wel hun kiezers, maar niet het gehele Algerijnse volk, waarvan de Gaulle heeft gewild, dat het in zijn geheel zou wor den geïntegreerd. Het gevolg z-al zijn, dat de Algerijnse gedeputeerden in de assemblee evenmin zullen kunnen zeg gen, dat zij dit departement vertegen woordigen als de voormannen van de Algerijnse nationalistische beweging dat kunnen doen. Neen, men kan niet zeggen, dat de verkiezingen van deze zondag Frankrijk uit de moeilijkheid, waaraan de vierde republiek uiteindelijk is te gronde ge gaan, hebben geholpen. Er zal thans ongetwijfeld komen wat men een sterke regering noemt met een grote meerderheid in de volksvertegen woordiging en een veel geringere bij het totaal van het Franse volk. De recente geschiedenis heeft van zulke regeringen meer voorbeelden gegeven en niemand in Europa mag zich blind houden voor de grote gevaren, die zoiets in zich houdt. De Gaulle en Soustelle zullen sterke schouders en sterke benen nodig hebben. Er schuilt in het feit, dat de nieuwe assemblée dus de politieke gezindheden van de Franse burgers en burgeressen niet juist kan weergeven, een groot ge vaar. In de eerste plaats: de linker par tijen zijn er in Frankrijk niet naar om zich zo maar in een hoek te laten duwen, ook al is dat ten slotte op wet telijke wijze geschiedt. Zo zal niets hen ervan weerhouden om met alle andere middelen waarover zij kunnen beschik ken, hun oppositie tegen te regering te QUEBEC (Reuter) In Canada is twee jaar geleden een man opge hangen wegens een moord welke hij misschien niet heeft gepleegd. De betrokkene, Wilbert Coffin, was ter dood veroordeeld, verdacht van moord op een Amerikaanse jager in een bos in de Canadese provincie Quebec. In Florida heeft een uit Ca nada afkomstige Indiaan thans te genover de politie bekentenissen af gelegd dat hij de moord heeft ge pleegd. Hij koesterde wrok tegen de blanken wegens de slechte behan deling die hij in de gevangenis had ondergaan. De Indiaan is wegens landloperij gearresteerd. Coffin heeft tijdens het proces dat te gen hem is gevoerd steeds volgehou den dat hij de moord niet heeft ge pleegd. Hij had alleen 600 dollar en wat persoonlijke bezittingen van de jager, de zeventienjarige Richard Lindsey, gestolen, zei hij. Behalve de jongen zijn ook diens vader en een twintigjarige vriend tijdens de jachtpartij gedood. Zeven keer is de voltrekking van het' doodvonnis tegen Coffin uitgesteld, om hem in de gelegenheid te stellen beroep aan te tekenen. Wanneer het ooit bewezen wordt dat Coffin onschuldig was, zal dat het einde van de doodstraf in Canada betekenen, zei een van zijn advoca ten toen hij van de bekentenis van de Indiaan op de hoogte werd ge steld. Ik heb nimmer een man ge zien die ondervragingen heeft door staan zoals Coffin. Hij had nooit ter dood veroordeeld mogen worden. KAAP CANAVERAL (Reuter, A.P.) Het is de Verenigde Sta ten voor de eerste keer gelukt een ballistische raket een interconti nentale afstand te laten overbrug gen. De raket, van het type Atlas, heeft ongeveer 10.220 kilometer afgelegd. Dat betekent dat men met vanuit Amerika gelanceerde raketten het gehele grondgebied van de Sovjetunie zal kunnen be strijken. ACHTERSTAND INGELOPEN Ruim een jaar geleden maakte de Sovjetunie reeds bekend dat zij be schikte over raketten die als inter continentale ballistische projectielen gebruikt kunnen worden. De medede ling van zaterdag van de Amerikaanse luchtmacht, die de proef met de Atlas had genomen, betekent dus dat de Verenigde Staten een belangrijk ge deelte van de achterstand op dit ge bied ten opzichte van Rusland zijn in gelopen. De neuskegel van de Atlas is waar schijnlijk in de Atlantische Oceaan bij het eiland Ascension terechtgekomen. Officieel is dit niet bekend gemaakt. Er werd slechts gezegd dat de raket te Kaap Canaveral was gelanceerd in de richting van de Atlantische Oceaan. Langs elektronische weg heeft men het projectiel in zijn vlucht van ruim tien duizend kilometer gevolgd op eilanden, en schepen. De vlucht van het 27 meter lange ge vaarte heeft een klein half uur geduurd. Het beest, zoals de honderd ton we gende raket was genoemd, heeft het van te voren vastgestelde doelgebied getrof fen, maakte het Amerikaanse ministerie van defensie, triomfantelijk bekend. Al le doelen van de proef zijn voor hon derd procent bereikt. In Washington- meent men dat de Ver enigde- Staten in hun raketprogramma steeds meer aandacht zullen gaan be steden aan de vervaardiging en ontwik keling van intercontinentale ballisti sche raketten, o.a. van het type Atlas. Het accent zou dus minder vallen op raketten met middelbare reikwijdte, zo als de Thor die o.a. aan Engeland is geleverd. MEER EXPERIMENTEN Het zal bij dit alles van het grootste belang zijn de Atlas van het stadium van experimenten in kwantitatieve pro- duktie te brengen. Volgens de Convair fabrieken die de raket produceren is er thans wat de Atlas betreft geen en kel vraagteken meer dat zal kunnen verhinderen dat de Atlas als potentieel wapen kan worden ingeschakeld bij de strategische luchtmacht van de Ver enigde Staten. De experimenten met de Atlas zullen in versneld tempo worden voortgezet. LONDEN (Reuter) Het Britse par lementslid James Callaghan (labour) heeft zaterdag gezegd dat het Britse ministerie van buitenlandse zaken Indonesische opdrachten voor scheeps bouw tot een bedrag van zestig mil joen pond sterling heeft verworpen. Hij zei dat enige van deze opdrach ten nu naar Duitse en Nederlandse werven waren gegaan. Volgens Callaghan achtte het Britse ministerie van buitenlandse zaken het tijdstip nog niet aangebroken om con tracten met Indonesië goed te keuren met het oog op de huidige „ver stoorde" omstandigheden. HALIFAX (Reuter) Met een slagzij van niet minder dan 30 graden, maar onder eigen stoom, is het Duitse vrachtschip Waldeck zaterdagavond binnengelopen in de haven van Halifax in Nova Scotia. In een zware Atlantische storm was het bijna ten onder gegaan toen de lading als ge volg van de hoge zeegang begon te schuiven. Er werd om assistentie geseind, maar hoewel de lading biels het schip met kenteren bedreigde, er slechts één motor draaide en de bemanning van 26 koppen geen droge draad aan het lijf had, slaagde de Waldeck erin, alleen behouden binnen te komen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Bij de snelle ach tervolging van een automobilist die een verkeersovertreding zou hebben begaan zijn zondagmorgen op rijks weg no. 16 twee rijkspolitiemannen, rijdende in de richting Rotterdam, in de beruchte bocht onder IJsselmonde met hun kleine personenauto geslipt en vervolgens enige malen over de kop geslagen. Met hun auto kwamen zij ondersteboven in de modderige bermsloot te liggen. Te hulp snellende automobilisten hiel pen de beide slachtoffers, die lichte ver wondingen hadden opgelopen en nolens volens modderwater hadden moeten slik ken, op het droge. Het waren de 39-jarige A. L. Swartz en de 38-jarige B. J. van Acker, twee rijkswachtmeesters 2e kl. van de Ver- keersgroep van de Rijkspolitie, distriet Breda, beiden woonachtig te Breda. Met een ambulanceauto van de G.G. en G.D. zijn zij ter observatie naar het Zuider ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Onmiddellijk na het ongeluk viel het omstanders op dat de rechterachterband sporen van slijtage vertoonde. De pro filering van het loopvlak zou gedeelte lijk afgesleten zijn geweest. Hun bevinding hebben wij getoetst aan de mening van de adjudant der rijkspo litie. de heer J. H. W. Besselink te Breda, chef van de Verkeersgroep, die ons meedeelde dat hij zich moeilijk kon voorstellen dat het ongeluk mede te wij ten zou zijn aan een gedeeltelijk afge sleten autoband. ..De banden van onze voertuigen worden regelmatig nageke ken en zo nodig door nieuwe vervangen. Bij voorkeur twee tegelijk. Maar mis schien kan het een tijdelijk omgelegde reserveband zijn geweest.. De technische dienst van de gemeen tepolitie te Rotterdam, zo deelde ons commissaris K. J. Muller mee, acht el ke conclusie met betrekking tot de toe stand waarin de rechterachterband zou verkeren, voorbarig. Bij afscheid burgemeester Eigen nieuwsdienst WILLEMSTAD. In een bijzondere raadsvergadering heeft burgemeester C. A. van d,er Hooft afscheid genomen van zijn oude gemeente Willemstad. Van vandaag af is hij de eerste burger van Waddinxveen. In een afscheidswoord gaf hij zijn visie op de toekomst van Wil- Alle zeilen moeten worden bijgezet, aldus de her Van der Hooft. Over en kele jaren zullen grote wegen langs de stad worden aangelegd en het lijdt geen twijfel dat per dag vierhonderd schepen de sluizen bij Willemstad zullen passe ren. Het kan een bruisende stad wor den met verkeer en handel, industrie en terisme. Het zal geen óbod stadje moe ten worden langs de grote weg. De ge dachten dienen uit te gaan naar een zwembad, jachthaven, kampeercentrum en dergelijke. Tractor en aanhanger kantelden bij Driewegen Driewegen. Vrijdagmorgen kantelde een tractor, bestuurd door de 18-jarige J. de R. bij Driewegen van de weg af. Hij werd door de mist misleid. Een ach ter deze tractor gekoppelde wagen met bieten sloeg eveneens om. De bestuurder raakte met zijn knie beklemd tussen de grond en zijn voertuig en kon eerst na een uur uit deze positie worden verlost. Het bleek dat zijn knie slechts licht ge wond was. Met een takelwagen moesten tractor en bietenwagen weer op de weg worden gebracht. Tegen negen uur kon het verkeer weer normaal passeren. 1 programma's ln hel kort] DINSDAG 2 DECEMBER ER ZIJN MAAR WEINIG werken in onze vaderlandse boekerij, die al eeuwen lang zulke bittere critiek en zoveel warme erkenning hebben ondervonden als het jaarlijks weer kerend fenomeen, dat Enkhuizer Almanak heet. Vader Cats en Breêro, maar naar het gerucht wil ook Ike en de regenmaker Veraart hebben dit onooglijke drukwerkje de eer van hun instemming gegeven en dat reeds Willem Barendsz.de „Enkhuizer" in zijn Behouden Huys op Nova Zembla nijver naploos, is bewezen door de vondst van twee vergeelde almanakblaadjes tussen het wrakhout van Barendsz' onderkomen. VLISSINGEN Gemeenteraad VLISSINGEN De gemeenteraad het werd vrijdag in de raadszitting oo al meegedeeld is tegen woensdag a.s. bijeengeroepen 's avonds 8 uur in een kor te zitting, waarin vijf punten aan de orde komen. Het belangrijkste daarvan is het voorstel tot het aangaan van een geld lening van 170.000,— 41/2t'met een loop-| tijd van 30 jaar. Voorts moet een wijziging in de ge-1 meenschappelijke regeling voor de ziekte kostenvoorziening van ambtenaren worden vastgesteld en een nieuw tarief voor he openbaar coöperatief slachthuis worden bekrachtigd. Wat het eerste betreft zal de premie in het vervolg berekend moe ten worden niet naar de pensioengrond slag, maar naar het werkelijk inkomen tot ten hoogste 12.000,Wat het twee de aangaat worden de tarieven voor het slachten verhoogd met bedragen van 1,503,per slachting. [_RADI0j HILVERSUM I 402 m. ochtend i •K,R9Nws- 7,15 Gram 7.30 V. d. J*11? 2Gram 7.45 Morgengebed en lit. kal 8-00 Nws. 8.15 Gram 8.50 V. d. huisvr 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 V. d. kleuters 10-30 Lichtbaken, caus. 10.45 Gram 11.00 V. d. huisvr. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. middag 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Me- tropole ork. en solist. (12.30-12.33 Land en tuinb. meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansmuz 14.00 Gram 14.05 School radio 14.35 V. d. plattelandsvrouwen 14.45 Ziekenlof 17.00 V. d. jeugd 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz Nederlands toneel in Suriname. avond 18.00 Lichte muz. 18.20 Amus muz, 18.45 Dit is leven, caus 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje 19.30 Gram 20.30 Ja, met mij, schets 20.35 De branding voor Setu- bal hoorsp. 21.55 Kamerkoor radiophilharm sextet en solist. 22.25 Gram 22.45 Avond gebed en lit kal 23.00 Nws 23.15-24.00 Bra bants ork en sol. HILVERSUM II 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws. 7-10 Gym 7.20 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 NwS 8.15 Gram 9-00 Gym 9.10 De groenteman. 9.15 Gram 9.40 Morgenwijding 9.55 Boek- bespr. 10.00 Gram 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Piano en zang 11.15 V. d. zieken. middag 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz,: Landb. rubriek 12.30 Land- en tuinb me. ded. 12.33 Orgel en zang 13.00 Nws 13.15 Meded of gram 13.20 Promenade-ork en soliste 13.55 Beursber 14.00 Gevar prog 14.40 Schoolradio 15.00 V. d. vrouw 15.30 Viool en piano 16.00 Fototips uit een nieu we encyclopedie, caus 16.15 Gram 16.30 V. d. jeugd 17.20 De dierenwereld en wij caus 17.30 Amateursprog. avond 18.00 Nws 18.15 Pianospel 18.30 Lichte muz 18.55 Paris vous parle 19.00 V. d. kind 19.05 Gevar prog v. d. sold 19.45 Lichte muz; 20.00 Nws; 20.05 Cabaret- progr; 21.15 Gram; 21.45 Act; 22.00 Film praatje; 22.15 Koorzang; 23.00 Nws; 23.15 Beursber te New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Met de Franse slag. TELEVISIE NTS: 19.30 Int agrarisch nws. 20.00 Journ en weéikwerz. NCRV: 20.20 Film. 21.00* Idem. Wie deze adressen belt krijgt waar voor zijn geld Directeur-redacteur-uitgever van de Enkhuizer Almanak, J. C. van der Schaar. Niet uit Enkhuizen, maar uit Apeldoorn. Zijn boekenkast puilt uit van de Enkhuizer almanakken. DJAKARTAAP, AFP, UPI). I Het Nederlandse plan om vierhon- derd vrijwilligers naar Nederlands Nieuw-Guinea te zenden is in Indo- nesië opgevat als een uitdaging. In die zin heeft zich een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse AMSTERDAM. In de Oude Hout-1 haven te Amsterdam is de 6910 ton me tende Liberiaanse tanker Anargyros aan de ketting gelegd. Het inbeslagnemen van dit schip heeft niets te maken met de boycotactie tegen de schepen onder goed kope vlag. Financiële moeilijkheden tussen de nieuwe rederij van de tanker en een bankinstelling zijn de reden, waarom de deurwaarder opdracht kreeg het schip onder beslag te brengen De Anargyros kwam ruim een jaar geleden met averij de Amsterdamse haven binnen. Het voer toen onder de naam Apollo. Nadat de tanker bij Werkspoor in reparatie was geweest, verwisselde het j schip van eigenaar. zaken in Djakarta, uitgelaten. Hoe Indonesië de „uitdaging" zou beant woorden liet de woordvoerder in het midden. Hij zei, dat de Nederlandse actie niet gerechtvaardigd was en de tendens in zich droeg om <?en vreedzame oplos sing van het geschil waarnaar Indonesië zou blijven streven in gevaar te brengen. Indonesië, vervolgde hij. stond klaar als geweld zou moeten worden ge bruikt. Dat zei ook brigade-generaal dr. R. M-ustopo, die buitengewoon plaatsvervangend chef-staf van het Indonesische leger is'en voorzitter van het ..Nationale bevrijdingsfront voor West-Iran". In Medan deelde hij mee dat ,,dat de verovering van Nieuw-Guinea veel ge-1 makkelijker zou zijn dan die van Me- j nado." Gevraagd of dat betekende, dat Nieuw-Guinea met geweld zou worden' verkregen, antwoordde hij: ..Alle op- j drachten om met de actie te beginnen j moeten van de Indonesische regering en de centrale militaire gezagsdragers komen. Wij zijn slechts uitvoerders." Het hoofdkwartier van het leger in Djakarta heeft zich gehaast mee te1 delen dat de verklaring van Mustopo j geenszins betekent dat Indonesië ge weid zal gaan gebruiken. WIE EEN ALMANAK voor het komende jaar heeft kunnen bemachtigen en dit valt gezien de vraag wel eens niet mee weet nu alvast dat maart, november en december 1959 warmer worden dan normaal. De zomer blijft aan de koele kant en het midden van februari 1959 wordt, zo voorzegt de Enkhuizer met grote stelligheid, een bar stukje maand. MET DE HAARLEMMER OLIE is dit innige boekje een van de pijlers van het vaderlandse volksbestaan, sinds ruim drie-en-een-halve eeuw terug de eerste almanak verscheen. Het werkte zich alras op tot een van de drie meest gelezen boeken, driftig concur rerend tegen de Bijbel en de werken van Vader Cats. Haar leven begonnen als een soort scheepvaartkalender met in dorre volgorde de hoog- en laag- waterstanden bewees het werkje dra zijn nut en zijn populariteit. De naam van Enkhuizen werd er mee verbonden toen de uitgevers zochten naar een duidelijk onderscheid met de Deventer Almanak. Enkhuizen, stapelplaats van ue Verenigde Oost- mdische Compagnie, venster op de rijkdom van Indië, werd en bleef de naamgeefster van de almanak tot heden toe, ook al zitten uitgever, di recteur en redacteur in de persoon van de heer J. C. van der Schaar in Apeldoorn. Het boekje wordt door uitgeverij N.V. Gebr. v. d. Staden ter perse bezorgd, dezelfde die merkwaardigerwijs de Deventer Almanak het licht doet zien. Wie de beide almanakken doorbladert zal dan' ook weinig verschillen mer ken. Zelfs weinig verschillen met een kostbaar archiefstuk, de in perkament gebonden „Enkhuizer" A.D. 1686, een fraaie, met vele gravures verluchte uitgave. In 1876 toen het voorzichtig was neergelegd op een tentoonstelling in Philadelphia bood een Amerikaan se bibliofiel er twintigduizend dollar voor HET FENOMEEN van deze Almanak is moeilijk, maar toch ook gemakkelijk te verklaren. Achter zijn papieren omslag, bedrukt met het bekende vriendelijke schippertje tegen de ach tergrond van scheepsmasten, verbergt het weinig literatuur maar des te meer wetenswaardigs. ..Charlatannerie" zeggen de weerdeskun- digen-met-een-wetenschapipelijke-onde-r- grond. ,,Sjuust" zeggen de vissers van de vroegere Zuiderzeekust, de strandjutters en de kermisgasten, de reizigers en de verhuurders van kam- peerhuisjes. Of „hoe bestaat het", als de almanak de spijker op de kop. treft met zijn weersvoorspelling. De bedorven zomer van 1954. de zachte herfst van 1955, de poolkou van februari 1956 ze hebben allemaal vooraf in de Enkhuizer gestaan. DE MAN DIE DAARACHTER zit is geen magister of zoeker naar de steen der wijzen, maar de nuchtere, zij het bejaarde Nederlander: de tachtigjarige Chr. A. C. Nell. Hij zweert bij zijn formule voor de ..omkeerdagen". Hij gaat er bij zijn profetieën van uit, dat er een golvende lijn is te ontdek ken in de temperatuursverschillen. De wisselingen in de temperatuur gebeuren volgens hem allerminst grillig, maar onder invloed van periodieke oorza ken. Die oorzaken heeft hij gevonden zegt hij en hij kan de omkeerdagen berekenen met een trefkans van 87 op honderd. Meneer Nell kan met enige trots wijzen op Amerika en Engeland, waar men niet vies is van zijn methode en op generaal Eisenhower, die een der medestanders van het systeem-Nell zou hebben geraadpleegd voor D-day in Normandië losbarstte. Veraart, de befaamde regenmaker, is medewer- l werker aan de almanak geweest. „Ook zo'n man, die door de officiële we tenschap verguisd werd. maar na zijn dood in zoverre werd gerehabiliteerd, dat de Amerikaanse regenmakers zijn systeem met succes bleken toe te passen DE ENKHUIZER ALMANAK is een wonderlijk boekje. Zij gaat haar 365ste jaargang in. werd een begeerd object voor verzamelaars, een verguisd boek je voor wetenschapsmensen, een be minde en geachte raadgever voor burger, boer en buitenman en 150.000 gebruikers hebben haar veelal bedui melde bladzijden onder hun bereik. De Purmerender veemarkt, de Leeu warder kermis, het hoge water in Cad- zand en het weer van maart ze kunnen tot in lengte van dagen reke nen op een toegewijd lezerspubliek. De heer Van der Schaar is daar zéér zeker van. Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwsch Dagblad, Goes Ass. Apotheker A. C. v. d. Rest Geneesmiddelen, Hoorapparaten Elastieken Kousen, Bandages enz. Lange Kerkstraat 42 Goes Autoremmenservice Hollestelle Uw leven is een goede rem waard Noiiu.t'.M 16 - Goes Autorijschool Paardekoper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeerslessen elke dinsdagavond 8 uur 0. Rijksweg 4 's-H. H. Kinderen Bestrijdingsmiddelen voor land- en tuinbouw M. Meeuwse Kapelseweg 1, Kloetinge Brandstoffenhandel 1. Fokke Zusterstraat 10-12 Goes Brillen, Bandages, Elastieken kousen Focus Opril Grote Markt Goes Drukwerk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes Fofohandel en Fotoatelier A. W. Verschoore Grote Markt 7 Goes Rijksweg 45 Kruiningen Kantoormachines v. d. Graaf's Alg. kant,mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdalenastraat 4 Goes Lunchroom - Banketbakkerij Luteijn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Plouvier's Schoenhandel Ganzepoortstvaat 21 Goes Reclame-drukwerk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes Setter-Set nylons „Willy" Opril Grote Markt Goes Kengetal Middelburg 01180 Aardappel-, Groente- en Fruitzaak W. Verstraate, Langeviele 81 Middelburg Beva vak- en regenkleding H. Cosijn Lange Delft 17 Middelburg Brandstoffenhandel Fa. W. P. Wattel en Zn. K. Noordstr. 25-27 Middelburg Diners - zalen - verzorgen van partijen Café-Restaurant Wöhler Lange Delft 10 Middelburg Dommels bier - Dat is pas bier Deko Langeviele 26 Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo Korte Noordstr. 4 Middelburg Haarden, Kachels, Wasmachines, Stofzuigers, Huish. artikelen B. Midavaine, v.h. Van Roon Langeviele 62-64 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain L. Noordstraat 27 Middelburg Kousenreparaties Porceleinhuis (v.h. Fa. Fastenau) Lange Viele 65 Middelburg Naaimachines - Breimachines Bogaert Naaimachinehandel De speciaalzaak met de grootste sortering Lange Delft 59 - Middelburg Phoenix - Locomotief - Simplex rijwielen Rijwielhandel Wibra Nieuwe Haven 3 Middelburg Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J. v. d. Meer en Zonen De enige speciaalzaak Eigen servicedienst. Korte Delft 32 Middelburg Schilderijen, Etsen en Omlijstingen Kunsthandel Visser Langeviele i Middelburg Schoenhandel en pedicure Fa. J. Allevvijn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Sleutelreparaties, reserve sleutels enz. Sleutels in één dag klaar Porceleinhuis (v/h Fa Fastenau) Langeviele 65 - Middelburg Sola bestekgoed en serviezen Porceleinhuis Langeviele 65 Middelburg Verlovingsringen J. v. d. Berge Lange Delft 40 Middelburg Vespa - Hillman - Kaptainbrommers diverse motorrijwielen Kees Huybregts Blauwedijk 47 Middelburg Wassen - stomen - verven Wasserij „De Lelie" Lange Noordstraat 46 (n. postk.) Middelburg Bergen op Zoom Autorijschool Den Herder De school met jarenlange er varing en overzichtelijke theo retische opleiding Goesse- str.weg 10 - 's-Gravenpolder Brandstoffenhandel I. Fokke Braamstraat 42 O. en W Souburg Loonspuitbedrijf, Handel in bestrijdingsmiddelen J. A. Njjsse Kieverskerke t

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6