Sint-Nico laas veiling te Krabbendijke werd succes Fruittelers zullen zich moeten aanpassen Zeeuwse bintjes gevraagd voor export Cadzand kreeg nieuw Groene Kruisgebouw LiJ LkJ ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE héérlijk volop eten! VEEL FRUIT VAN PRIMA KWALITEIT Thijs de Tuinman zegt All». ESSO BENZINE (T Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! Dr. Van Itterson wordt hoogleraar Schaken Goes NCVB Vlissingen Raad gaat geld lenen Gouden medal je voor W. G. van Nieuwenhuyze Pr ij suitreiking Nog Scarlet Pimpernel in Krabbendijke -J TV-toestel cadeau in Terneuzen Veel aanvoer in Goes Flitsen uit de tuinbouw Vrijdag 28 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Advertentie MET ESSO BENT U BETER UIT! geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. ff 's Winters belangrijker dan ooit! (Van onze tuinbouwmedewerker) KRABBENDIJKE. Voor de tiende keer organiseerde de veilings vereniging „Krabbendijke en omstreken" een Sint Nicolaasfruitveiling die ook gisteren weer een groot succes is geworden. Er was veel en voortreffelijk fruit. De talrijke handelaren betaalden hoge prijzen. Duidelijk bleek dat er in ons land behoefte is aan fruit van prima kwaliteit, dat verpakt wordt aangeboden. De middenprijs van het aangevoerde fruit bedroeg f 35.90 per 100 kg. De totale veilingsbesomming was f 86.794,26. Dat is weliswaar be langrijk lager dan vorig jaar, want toen was de middenprijs f 99,25, maar 1957 was ook een abnormaal jaar- De gemiddelde prijs van dit jaar steekt beslist zeer gunstig af bij de prijzen, die de laatste tijd voor het fruit worden betaald. Krabbendijke heeft naam gemaakt door prima fruit, afkomstig van jonge, moderne bedrijven. GOES. Dr. G. P. van Itterson, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, is be noemd tot gewoon hoogleraar in de facul teit der Godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de geschiedenis van het Chris tendom na 800 en in de leerstellingen van de Christelijke Godsdienst. De nieu we hoogleraar werd 11 december 1900 geboren. Na het voltooien van zijn theo logische studie werd hij in 1923 toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. Op 7 september 1924 werd kandidaat Itterson in zijn eerste gemeen te Gelselaar bevestigd. In 1928 verwissel de hij zijn eerste gemeente met die van Alblasserdam, om op 8 mei 1932 intrede te doen in de Residentie. Dr. Van Itter son was jarenlang voorzitter van de C.J.M.V. Van zijn hand verschenen ver schilled^ .theologische werken. Tien jaar N.C.V.B. in Wissenkerke WISSENKERKE De afdeling Wis- senkerke van de N.C.V.B. vierde het tien jarig bestaan. Leden van de vereniging voerden met veel succes de gedichten reeks „Tien jaar N.C.V.B. te Wissenker ke" op. Vijf nieuwe leden gaven zich op. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente der afdeling, mevr. Scheele. Raad Haamstede HAAMSTEDE. De raad der gemeen te Haamstede zal zaterdagmorgen bijeen komen om een agenda van 19 punten af te werken, w.o. een verzoek van de stich ting Rusthuizen Westelijk-Schouwen om bijdrage in het exploitatietekort over de jaren 1955 en 1956. Verder zullen b. en w. hun plannen be treffende recreatie in Haamstede bekend maken. GOES. Woensdagavond speelde Goes I tegen Vlissingen I een competitiewed strijd voor de le klasse der Zeeuwse Schaakbond. De voorlopige uitslag is 53 voor Goes. Twee partijen werden afgebroken. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Dr. Facee Schaeffer—P. A. Bohlmeyer 1—0; J. de Lange—J. Jansen 1—0; A. QuakkelaarT. H. J. Dieperinck afgebr.; A. J. C. NordlohneR. Ruig VzVz\ A. Foudraine—J. v. d. Hagen VzVz\ I. C. FranseA. Willemse afgebr.; A. v. d. LogtC. J. Mommaes 01; K. Flipse M. Donze 10; L. BakkerJ. Hoogstrate 0—1; P. DuvekotP. Benski 10. VLISSINGEN De afdeling Vlissin gen van de N.C.V.B. hield dinsdagavond haar maandelijkse vergadering onder lei ding van mevrouw Holthuis-v. d. Broeks. De heer Blokland uit Roosendaal sprak over Guido Gezelle. VLISSINGEN. De raad van Vlissin gen zal vrijdag moeten beslissen over een te aanvaarden geldlening van de bank voor Nederlandse gemeenten, groot f800.000. Dit geld is bestemd voor finan ciering van gewone uitgaven en voor de voorlopige financiering van kapitaals uitgaven. Hoogwater op zaterdag 29 november 1958 Vlissingen: 3.26 u. 210 m., 15.40 u. 207 m. Terneuzen: 3.54 u. 224 m., 16.05 u. 221 m. Wemeldinge: 5.16 u. 171 m„ 17.26 u. 176 m. Zierikzee: 4.51 u. 145 m., 17.02 u. 150 m. De jury had een zware taak, want de verschillen waren soms uiterst gering. De gouden medalje van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen werd toegekend aan de heer W. G. van Nieu wenhuyze te Waarde. De wisselbeker van de gemeente Krab bendijke voor de beste kwaliteit was eveneens voor deze kweker, terwijl de heer M. Dees uit Krabbendijke de wis selbeker van de gemeente kreeg voor de beste prestatie van deze veiling. In totaal werden aangevoerd 4310 krat ten en 600 eenmalige kratten met verpakt standaardfruit. Verder 2206 kratten ver pakt fruit van huishoud-kwaliteit en 7925 kisten met „los" fruit. Het totale .aanbod bedroeg 241.402 kg. Het leek ons dat de kwaliteit elk jaar beter wordt. Met name de Jonathan en de Golden Delicious zagen er gisteren prima uit. De kwaliteit peren was ietwat min der dan van de appels. Vooral de peren van het ras Doyenne du Cornice waren gevraagd. De meeste verpakte partijen van dit ras werden af gedrukt voor f 1.tot f 1,20 per kg. Ook de Golden Delicious en Cox's Orange Pippin waren duur. Grote maten Golden Delicious noteerden voor de stan daardkwaliteit 55-65 cent per kg. en voor de Cox's Orange Pippin werd eenzelfde prijs betaald. Jonathon standaard verpakt werd ver kocht van 30 tot 40 cent per kg. Ter gelegenheid van het tweede lustrum der St. Nicolaasveiling kregen alle kopers een asbak met inscriptie aangeboden. De prijsuitereiking werd verricht door de directeur der veiling, de heer S. G. Nooteboom. Deze sprak allereerst een welkomstwoord waarin hij zich in het bij zonder richtte tot burgemeester en mevr. Cnossen van Krabbendijke, de rijkstuin- bouwconsuient Ir. J. J. van Hennik en de afgevaardigden van zusterverenigingen. Het aangevoerde verpakte fruit was ge. keurd door een jury bestaande uit de heren A. de Jager te Nieuw en St. Joos- land; M. Paardekoper te Eist en W. J. Robijn te Goes. De prijzen werden als volgt toegekend: Voor het hoogste aantal door de jury toegekende punten voor kwaliteit, sor tering, verpakking en algemeen aanzien: 1. W. G. van Nieuwenhuyze, Waarde met Winston 97 pnt. Gouden medalje C. B. van Tuinbouwveilingen, 2. C.O. „Vrede hof" Krabbendijke met Golden Delicious 97 pnt. zilveren medalje id. 3 M. Dees, Krabbendijke met Golden Delicious 96 pnt. zilveren medalje. 4. Fruitbedrijt C. P. Vogelaar, Krabbendijke met Beurre d'Anjou 95 pnt. 5. Fruitbedrijt „Welge legen" Krabbendijke met Beurre Alex- Lucas 93 pnt. prijs voor de grootste partij van één ras en sortering. Voor het Rode Kruis werd zowel aan telers als kopers 1 cent per colli bere kend. De opbrengst hiervan is dus f300,94. Ook voor de kopers waren er prijzen. De prijs voor de koper die de grootste hoeveelheid fruit afneemt was voor de heer C. A. van Oosten te Krabbendijke met 69.463 kg. Deze kreeg ook de prijs voor het hoogste factuurbedrag, want dat was in totaal f27.930,66. De heerj. C. G. Wubben uit Rijswijk drukte een partij Doyenne du Cornice af voor f 1,24 per kg. en kreeg hiervoor de prijs voor de hoogst betaalde prijs voor minstens vijf kratten fruit. Tenslotte vermelden we nog dat de heer W. G. van Nieuwenhuyze te Waarde nu drie keer een gouden medalje van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen op een St. Nicolaasveiling in Krabben dijke heeft gewonnen en hiervoor ont vangt hij bovendien een beker. Een overzicht van het tentoon gestelde fruit in de ruime veilinghal van Krabbendijke. (Foto Zeeuwsch Dagblad) Van een onzer verslaggevers KRABBENDIJKE. De vroegste appel van het Neder landse sortiment was tot rai toe de Yellow Transparant. Vrijwel tegelijk met dit ras rijpt echter de Stark Earlyst en dit ras komt de laatste jaren in de jonge Zeeuwse bedrijven steeds meer naar voren. Een selectie uit de Stark Earlyst is de Scarlet Pim pernel. Deze is geselecteerd door de bekende fruitkwekers fa. gebr. Lindenbergh te Wemel dinge. Zij hebben een groot areaal Scarlet Pimpernel, waar van zij hoge verwachtingen koesteren. In de eerste week van juli van dit jaar werd de eerste Scarlet Pimpernel in Kapelle geveild, afkomstig uit de kassen van ex- hotelier Nicolaas Kroese uit Amsterdam. Tegelijk met de Yellow Transparant konden de gebr. Lindenibergh hun Scarlet Pimpernel uit de boomgaarden op de veiling brengen. De han del had voor deze goedsmaken- de en aantrekkelijk uitziende appel graag een hoge prijs over, die in de regel boven een gul den per kg. lag. Het bizondere van de Scarlet is, dat deze appel goed bewaard kan worden. Dat het in het sei zoen enkele weken mogelijk was (een belangrijke eigenschap), was reeds bekend, doch niet dat de Pimpernel tot begin decem ber prima bewaard kon blijven. De gebr. Lindenbergh hadden gisteren in Krabbendijke op de St. Nicolaasveiling nog vier kg. Scarlett Pimpernel uit het koel huis aangevoerd, die er best uit zag en niet minder dan f 1,14 per kg. opbracht. (Van onze tuinbouwmedewerker) Zeer veel wordt er de laatste tijd gesproken over Euromarkt en Vrijhandelszone- Er is een gevaar dat de berichten over deze zaken de gemiddelde krantelezer weinig zeggen en er is ook een gevaar dat de Zeeuwse fruitteler zich over het algemeen niet zoveel bekommert om alles wat er rondom die Euromarkt, Vrijhandelszone enz. staat te gebeuren. Toch menen wij dat het van het grootste belang is dat aan de ontwikkeling welke in Europa aan de gang is door de tuinbouw in ons land niet zonder meer voorbij gegaan wordt. Wat er nog op hoog niveau wordt besproken en besloten raakt de toekomst van onze be drijven. Op het ogenblik zijn er rondom E.E.G. en Vrijhandelszone nog zeer vele vragen. Hoe de positie van de tuinbouw in deze gemeenschap zal zijn weten we niet. Er is op het ogenblik over dat alles nog een grote onzekerheid. Wat er echter ook van terecht mag komen, zeker is wel dat er voor onze tuinbouw sprake zal moe ten zijn van een aanpassing. Onze bedrijven zullen zich moeten aan passen aan het Europees niveau. Onze produkten zullen in de toekomst afgezet moeten worden op de grote Euromarkt. De ontwikkeling in die richting is aan de gang. We weten dat er niet veel schot in zit. We hebben voor ogen de Bene- lux-unie, die vooral onze tuinbouw zo veel narigheid heeft gebracht tot op dit ogenblik, het neemt echter niet weg dat we met de toekomst rekening moeten houden. Tijdens een vorige week in Kapelle gehouden rede heeft de Zeeuwse rijks- tuinbouwconsulent ir. Van Hennik uit gesproken dat in de toekomst de fruit teelt zich daar zal ontwikkelen waar ze de beste mogelijkheden heeft. Hij was toen van mening dat binnen de Euro markt de moderne, jonge Zeeuwse fruit- bedrijven, een plaats verdienen. Er k#n op deze jonge bedrijven een goed pro- dukt worden geteeld tegen een betrek kelijk lage kostprijs. Er zal echter rekening moeten worden gehouden met een toenemende concur rentie. Dat houdt dus in dat enkel het beste goed genoeg is en dat de verouderde be drijven in de toekomst naar alle waar schijnlijkheid geen reden van bestaan meer zullen hebben. Prijzen voor de beste kwaliteit: 1. W. G. van Nieuwenhuyze, Waarde; 2. C.O. Vredehof; 3. Fruitbedrijf C. P. Vogelaar, 4. J. P. Kakebeeke, allen te Krabben- dijké.. Deze wisselbekers werden door burge meester L. Cnossen aan de winnaars overhandigd. De heer Cnossen merkte op, dat de fruitteelt voor Krabbendijke van grote betekenis is. De prijzen voor de hoogste gemiddel den van minstens vijf inzendingen waren voor: 1. C.O. „Vredehof", 2. M. Dees. 3. J P. Kakebeeke, allen te Krabbendijke. Voorts kreeg de C.O. Vredehof nog een Burgemeester L. Cnossen reikt de wisselbeker van de gemeente uit aan een vertegenwoordiger van het fruitbedrijf W. G. van Nieuwen- Ivuijzen, die de eerste prijs in de wacht sleepte. De directeur van de veiling, de heer S. G. Nooteboom en mej. Tollenaar, die enige banden heeft met de veiling (haar broer was secretaris en administrateur) kijken toe. (Foto Zeeuwsöh Dagblad) Van onze tuinbouwmedewerker GOES Reeds enkele weken achtereen is er sprake van een grote drukte in de aardappelcentra van ons land. Vooral is dat het geval in Zeeland, waar de aard appelen zulk een belangrijke plaats innemen op de landbouwbedrijven en waar zich zulk een krachtige aardappelhandel heeft ontwikkeld. Er wordt veel geëxpor teerd. Tot eind oktober werden er regelmatig flinke zendingen aardappelen vanuit ons land verzonden, maar het totale kwantum lag toch niet hoven dat van andere jaren in dezelfde tjjd. Sedert begin november is dat echter anders geworden. Toen openden namelijk Engeland en West-Duitsland de grenzen voor de aardappelen en er kwamen dus nieuwe exportmogelijkheden bij. Naar deze landen zijn dan ook regel matig heel wat aardappelen verzonden in de laatste weken. Toch krijgen wij het idee dat de uitvoer naar Engeland wel iets beneden de optimistische verwachtin gen is gebleven. De prijzen zijn namelijk flink opgelopen en in Engeland vindt men onze klei-aardappelen eigenlijk wat te duur. Noodgedwongen koopt men wel en de laatste dagen zelfs in versterkte mate, maar het gaat niet van harte. De grootste afnemer van de Nederland se aardappelen is Zweden. Ongeveer een kwart van de totale export gaat naar dit land. Zweden heeft dit jaar heel wat aardappelen te kort om in de eigen be hoefte te kunnen voorzien en de invoer vindt hoofdzakelijk plaats uit Nederland. Men heeft daar alleen belangstelling voor het rasbintje. Een ras dat de Zeeuw se telers kunnen leveren in een beste kwaliteit. Enkele duizenden tonnen aard appelen per week worden dan ook de laatste weken naar Zweden verzonden en men heeft goede hoop dat het voorlopig met die export wel door zal blijven gaan, als tenminste de winter niet al te vroeg mag invallen. De export naar West-Duitsland is de laatste weken ook flink toegenomen, maar deze bestaat hoofdzakelijk uit zandaard- appelen. Het is echter ook belangrijk dat deze weg gaan, zodat indirect de klei- aardappelen zijn gediend met deze export. Klei-aardappelen worden er vanuit ons land wel regelmatig geleverd aan de Amerikaanse en Britse legers in West- Duitsland. De belangrijkste afnemers van Neder landse aardappelen buiten Europa zijn Ceylon, Uruquay en Marokko. In haar laatste vergadering heeft het Produktschap voor aardappelen er de aandacht op gevestigd dat de export van onze aardappelen naar enkele landen on gunstig werd beïnvloed door de hoge prijzen welke in ons land betaald moeten worden. Ondertussen zjjn de prijzen de laatste tyd echter opnieuw gestegen. Zo werd in het begin van deze week voor de export Bintjes 17'/2 tot 18 cent per kg. betaald, terwijl de Alpha's voor export werden verkocht voor I6V2 tot 17 cent per kg. Na het zeer slechte aardappeljaar 1957 is de ontwikkeling van het ogenblik voor de telers een lichtpunt. De opbi'engst was goed. De kwaliteit is prima en de prijs is ook goed. Geen wonder dat er een goede stemming heerst in de aardappel sector. Opmerkelijk is het grote prijsverschil met de rassen waarvoor geen buitenland se belangstelling bestaat. Voor Zeeland denken we dan in het bijzonder aan de Eigenheimer. De prijs van dit ras ligt niet hoger dan 12 tot 13 cent per kg, terwijl het toch een zeer goede aardappel is. Algemeen hoort men van de aardap pelhandel de klacht dat de bintjes dit jaar te duur zijn voor de binnenlandse markt. De vraag bepaalt echter de prys. De vraag naar bintjes is overal in Europa zeer groot en daarom zal ook de Neder landse consument zich bij deze prijs moe ten aanpassen indien hij beslist bintjes wil eten. Heeft hij de prijs van het ogen blik er niet voor over, dan zal hij zich tot andere rassen moeten beperken, die heus ook wel goed zijn. Wanneer men overal in de ons om ringende landen bintjes eet die bij de inkoop reeds tot 20 cent per kg hebben gekost, dan is het niet mogelijk dat voor de binnenlandse markt diezelfds bintjes bij de telers worden ingekocht voor b.v. 15 cent per kg. Ook in dezen zullen de consumenten Europees moeten gaan den ken. TERNEUZEN. De Terneuzense middenstandsvereniging „Klimop" reikte gisteren aan de heer P. den Exter, Scheldekade 3, het tweede televisietoestel uit, dat in de kader van de verkoop- actie van deze vereniging beschikbaar was gesteld. De heer Den Exter had met de in de winkels verstrekte cijfers het getal 291345 gevormd, dat het bij de notaris gedeponeerde getal 291357 het dichtst benaderde. Nog vijf toestellen zullen in de loop van de volgende dagen worden uit gereikt. Ook in Oostburg hoela hoep-wedstrijd OOSTBURG Op het Ledelplein te Oostburg zullen zaterdagmiddag Hoela- Hoep-wedstrijden worden gehouden voor leerlingen van de lagere scholen. De wed strijden beginnen om 2 uur. St. Nicolaas zal de prijzen uitreiken. De laatste jaren is er reeds een ster ke ontwikkeling in deze richting. Dit jaar zullen de verouderde bedrijven met verlies werken. Twee jaar geleden was dat ook het geval. Dit houdt voor de telers de les in, dat zy rekening zullen moeten houden met de eisen van de toekomst en hun bedrij ven daarnaar zullen moeten inrichten, Dat houdt ook in dat het raadzaam is deze winter op de verouderde bedrijven bij de rassen die uit de tijd zijn, de bijl te durven gebruiken. Vooral in de oude fruitcentra mag gerust flink worden ge rooid. Het verschil in kostprijs van fruit op de verouderde bedrijven en de jonge, moderne bedrijven is zeker 68 cent per kg. Dat wil zeggen dat een dergelijk be drag juist het al of niet rendabel zijn van de teelt in de toekomst kan be palen. Het is voor onze fruitkwekers van het grootste belang rekening te houden met deze ontwikkeling. Hoe het in de toe komst zal gaan weten we niet. Rondom E.E.G., Vrijhandelszone en Euromarkt zijn nog vele vragen. Er is op het ogenblik zeker geen reden tot optimisme omtrent deze dingen. Als we kijken naar de Bel gische houding in de Benelux ten op zichte van onze tuinbouwprodukten, dan zien we een zeer teleurstellende ontwik keling. Onze tuinbouw heeft zeer grote export belangen in de landen van de E.E.G. en eveneens in de landen van de Vrijhandels zone. We kunnen dan ook enkel maar hopen dat de besprekingen die over deze zaken worden gevoerd, tot een goed einde gebracht zullen worden. Onze uit voer van tuinbouwprodukten zal het al leen maar bevorderen. Wel moeten we echter rekening houden met de moge lijkheid dat bepaalde produkten straks binnen de Euromark beter in andere lan den geteeld zullen kunnen worden dan in ons land. Dan zullen de bakens tijdig verzet moeten worden. Daarom is het zo belangrijk de ontwikkeling in dezen goed te volgen. Het fruitaanbod op de Zeeuwsche vei lingen ging zich de laatste tijd steeds meer concentreren op enkele hoofddagen. In verband hiermede wordt er met ingang van volgende week op alle veilingen nog maar twee keer per week fruit geveild en wel op dinsdag en donderdag in Goes en Krabbendijke en op woensdag en vrij dag in Kapelle. In Krabbendijke concentreerde deze week zich alles op de St. Nicolaasfruit veiling van gisteren, waar een aanbod was van ongeveed 250 ton verpakt fruit. In Kapelle was deze week ook maar weinig aanvoer. In Goes daarentegen werden zeer grote partijen fruit, in het bijzonder appels, aangevoerd. Bij de peren was het in Goes de Com- tesse de Paris, die de voornaamste plaats innam. Dinsdag had men een aanbod van dit ras van 40 ton export-kwaliteit. De prijs liep voor de grootste maten die naar West-Duitsland mogen van 25 tot 27 cent per kg. De kleinste maat (55—65 mm.) werd voor het binnenland verkocht voor 12 cent per kg. Van de Doyenné du Cornice, de fijn ste handpeer van de wereld, was dinsdag in Goes een aanbod van 5 ton. De prijs liep van f 0,95 tot f 1,per kg. Dit ras is vooral voor de binnenlandse markt gevraagd. Er is in Goes ook een begin gemaakt met de verkoop van peren uit het koel huis. Dinsdag werd 18 ton Conference verkocht en 10 ton Legipont. De prijzen waren zeer bevredigend. Conference grof noteerde 43 cent per kg.; fijn 38 cent per kg. Voor de Legipont grof werd betaald 46 cent per kg. en voor de huishoud fijn 43 cent per kg. Vooral Jonathan wordt op het ogenblik in zeer grote kwantums aangevoerd op de Goese veiling. Dinsdag had men een aanbod van 45 ton exportkwaliteit. De prijs van de grootste maten liep van 20 tot 22 cent per kg. Dat is gemiddeld ruim 5 cent per kg. minder dan enkele weken geleden voor de Jonathan werd betaald. Met name West-Duitsland toont op het ogenblik minder belangstelling en verder speelt de St. Nicolaasdrukte in ons land een rol ten aanzien van de binnen landse afzet. Een gulden kan men slechts één keer uitgeven en dat is te merken aan de fruitverkoop. Toch blijft het beste fruit goed te ver kopen tegen zeer bevredigende prijzen. Dat zien we met name bij de Cox's Oran ge Pippin en de Golden Delicious. Er was dinsdag in Goes een aanbod van 12 ton Cox's en 25 ton Golden Delicious. De prijs van de Cox's Orange Pippin liep voor de grote maten van 56 tot 62 cent per kg. en zelfs voor deze vrij hoge prijzen toonden nog vele binnenlandse handelaren belangstelling. Het toenemende aanbod van de prach tige Golden Delicious ontmoet ook een goede markt. De prijs is afhankelijk van de kwali teit maar de grote maten werden toch algemeen verkocht voor 45 tot 60 cent per kg. Het meer of minder gekleurd zijn speelt uiteraard een grote rol bij de prijsvorming. Zo zagen we b.v. Golden Delicious van de maat 65—70 mm. ver kopen voor 25 cent per kg., maar ook voor 45 cent. Bij een dergelijk ras is het dit jaar wel erg duidelijk dat men een mooi produkt moet leveren. Daarvoor kan men een goede prijs krijgen. Tenslotte vermelden we nog dat er a.s. maandag om 2 uur in de „Prins van Oranje" te Goes een tuinbouwmiddag van de Z.L.M. zal worden georganiseerd. Er zal worden gesproken over het Borgstellingsfondsvoor de Tuinbouw; de controle op samenstelling en werking van bestrijdingsmiddelen en de Tuinbouw en de E.E.G. (Advertentie) Eigen Nieuwsdienst CADZAND Gistermiddag is te Cad zand het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis officieel geopend door dokter H. J. S. Timmer. Hij ontsloot de deur van het gebouw met een sleutel, die vooraf steriel was gemaakt. In hotel „Noordzee" mocht het bestuur van de afd. Cadzand van het Groene Kruis tal van gelukwensen in ontvangst nemen. Namens het gemeentebeestuur sprak burgemeester J. A, Leenhouts, de heer H. P. Everwijk te Zuidzande bood na mens de Prov. ver. van het Groene Kruis een elektrische klok aan. Voorts spraken de heren J. A. Hennekij, J. Risseeuw, architect en H. L. A. Bom, arts te Cad zand. De aannemer bood een klok aan en de wijkverpleegster, zuster G. de Jong, sprak haar vreugde uit over het in ge bruik kunnen nemen van het gebouw, dat een medisch centrum voor de ge meente kan worden. De bouwkosten bedroegen rond 25.000. De financiering was mogelijk, dank zij een gift uit het Rampenfonds, een bij-1 drage van de Prov. veren. Het Groene Kruis, subsidie van het gemeentebestuur en giften van de bevolking. Advertentie StQf en stram? Hn Mor - dan daar? Heem Krutcben - en Uw pijnen verdwijnen. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood in duizenden gevallen van Rheumatische pijn. Dat komt omdat Kruschen de oor zaak van de kwaal aantast en verdrijft Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. 1

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5