Onfatsoen kostte 40 mille j Pak de pers Petsie Pelle Ping r Gnpa: KHEEDBAAB HOUT van Geta Bever KAPPIE en de zeeplantage Minder race op Roetsj V ier portalen Beetje tijd 5 gestikt gas Lrqqd Palen Teksten Meubelgeld voor oorlogsslachtoffers Meer misdrijven in Amerika WIELRIJDER GEDOOD Bejaarde man overreden DAG-Fl'ZZil 3 5" 6 7 8 9 IO J2 /3 /5 7 /d> 9 25 £4 *7 29 30 Bruins-bord Gezond maar... BonSana Uit de kerken Landbouwschap heeft bezwaar tegen tuindersplan o bromfietsers maken bezwaar tegen voorrangsregel Dinsdag 25 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 P. W. RUSSEL'S 'jHitiuiifiiiHiiiHiiitiiiiii mi minim i in mi hui ii hui minim Minimin min ii ui in mi iiimi iiiiiiitiiiiiiiiimirtiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiinïii EÉN DING IS ZEKER: er wordt veel minder snel gereden op de Rijksroetsj- baan. Ik heb dat gisteren kunnen zien toen ik op en neer van Rot terdam naar Den Haag reed, over de meest beruchte weg van Nederland. En mijn conclusie is, dat zes van de tien auto's 80 kilometer per uur rijden, twee van de tien 90 of iets meer en die andere twee boven de hon derd. Men mag dus stellen, dat autorijdend Nederland iets heeft geleerd uit die reeks berichten van ongelukken op de roetsjbaan, de laatste maanden. Intussen is dat inhaalverbod. niet ver van Rotterdam en op dezelfde weg, verdwenen; omdat het werk aan het wegdek daar klaar is. V weet, dat er een ontstellende hoeveelheid auto mobilisten was. die zich van dat ver bod niets aantrok ondanks het ge vaar van juist deze weg. Met handen vol zijn de processen-verbaal er uit gedeeld; bijzonder terecht, naar mijn smaak. Ik heb voor u eens geïnfor meerd wat die tóch-inhalers daarvoor alleen al in september en oktober moeten gaan betalen. Dat is een dikke ^9.000 gulden! Het offer, dat onfatsoenlijkheid eist. EN NU gaat men op de Rijksroetsj- baan dus vier .portalen neerzetten; van metaal en met letters van een halve meter: „Matig uw snelheid". Misschien was uw eerste reactie net 'zo als de mijne: borden met 70 of 80 km maximumsnelheid zouden een stuk goedkoper zijn geweest, want als ik zeg dat die vier portalen zo'n dikke twaalf mille gaan kosten, dan zit ik er zeker niet ver naast. A/TAAR die borden, dat gaat zo maar •tVl niet. Want daar is bijvoorbeeld artikel 7 van de Wegenverkeerswet, dat de regeling de maximumsnelheid regelt. Binnen de bebouwde kommen is ihet allemaal iets gemakkelijker, maar op de rijkswegen ligt dat an- Toevoerbuis gebroken Vrouw door uitstromend DORDRECHT (ANP) De 65-jarige mevrouw J. Bothof-Degens, die aan het Berckepad in Dordrecht woonde, is zon- jdag door gasverstikking om het leven gekomen. Het gas was haar woning binnenge stroomd, doordat bij een grondverzak king een ijzeren toevoerbuis was ge broken. Merkwaardig is, dat zich in het huis geen ontploffing heeft voorgedaan: er brandden een haard en een gascom- foor. De dood van mevrouw Bothof is tus sen vijf uur en half zes ingetreden. Zij heeft waarschijnlijk nog een vergeefse poging gedaan het huis te verlaten. In de gang is zij in elkaar gezakt en ge storven. ders. Het wordt aan de minister over gelaten daar iets aan te doen. Dan moet er echter eerst een Koninklijk Besluit tot stand komen en dat dient te lopen via Gedeputeerde Staten en de Raad van State. Dat duurt wel een paar dagen... Dat betekent dus bij elkaar, dat de minister niet kan zeggen: Een college van deskundigen komt tot de conclu sie dat op die weg tussen Den Haag en Rotterdam niet harder gereden moet worden dan 80 kilometer, om dat die weg gevaarlijk is; men weet dat er aan een nieuwe weg wordt ge werkt. dus die snelheidsbeperking is van tijdelijk karakter; es kijken, het is vandaag dinsdag... volgende week maandag komen die borden met de zwarte 80 km. in de rode rand er te staan. Neen, dat kan niet. En dat is eigenlijk wel heel jammer, in dit ge val. PEfLEXtótAa f— 1.5 GEVAAR - j BORD ClkfSKM IN LKTHTSEVCN DE VERF NU KOMEN ER dure portalen van metaal. En de gemeente Rotter dam verhuurt aan Rijkswaterstaat elf meter hoge lantaarnpalen, waar men de portalen aan vast hangt. Zo'n paal zou anders iets van 5.000 gulden kos ten; die hoeven nu niet betaald; al leen de huur aan Rotberdajm. NOU, da's dan fijn. En alles bij el kaar kost het nog genoeg. En dan komen er dus teksten. Matig uw snelheid", teksten, die noch een ver plichting, noch een gebod opleggen. Een verzoek slechts, waar de piraten op vier wielen zich toch niets van van aantrekken, omdat die alleen iets doen als het móét. En die piraten zijn dan alleen te Dit is het Brtiins-bord. Wel duide lijk, vind ik, maar het invoeren er van gaat zomaar niet. pakken zover ik het zie op artikel 25 van de Wegenverkeerswet, „wanneer redelijkerwijze aan te nemen is, dat (door hun optreden) de veiligheid op de wog in gevaar kan worden ge bracht". Als dat zo is, vraag ik me af of viedkante blauwe borden waarop in wit ,.80 km" staat, ook niet goedko per zouden zijn geweest. Die borden kent u, met ,,30" erop, bijvoorbeeld bij een rotonde. Ook geen verplichting, ook geen gebod, maar een verzoek. Een ver zoek, waar dat art. 25 achter staat. Het is natuurlijk gemakkelijk kri tiek te hebben op elke maatregel, die ergens wordt genomen. En nu den ken misschien de mensen, die besloten tot die portalen over de Rijksroetsj- baan: Nu doen we er wat aan en nu is het nog niet goed. TWILT u alstublieft over mijn perzen lopen?". Dat is het verzoek van een ivinkelier in München en op deze G. en G.-foto slaat hij links in zijn winkeldeur te lachen. Hoe meer men over een pers ivandelt, hoe mooier ie wordtf-t aldus die winkelier en de voet gangers stappen er dus maar stevig overheen. Onzinzei me gisteren een Rot terdammer die 75 jaar is en een levenlang tussen de perzen heeft doorgebracht. „De ketting van de perzen is van ivol of katoen en op een ruwe straatsteen loop je de zaak in de kortst mogelijke lijd kaal. Het is precies hetzelfde als een dame een bruidsjapon aantrekken en haar dan op een kolenwagen zeilen. Een pers is niet „onverslijtbaar"een pers is wel sterk. En binnenshuis zal hij het langheel lang uithouden. Maar dat gedoe in München is alleen maar een aardige publiciteüsgrap" Dat iveel u dus iveer. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Aan de Nederlanders, die in Indonesië in gevangenschap heb ben vertoefd zal over enige tijd een aan vullende tegemoetkoming in de kosten van wederinrichting worden verstrekt. In zijn memorie van antwoord deelt mi nister Luns dit de Kamer mee. Men overweegt ook het mogelijk te maken de na 31 december 1953 gerepa trieerde Indische oorlogsslachtoffers een tegemoetkoming te geven in de vorm van een gedeeltelijke kwijtschelding van het verstrekt meubelvoorschot, maar echter alleen dan indien zij met de af lossing daarvan moeilijkheden hebben. Een dergelijke tegemoetkoming zal niet worden verleend aan hen, die in 1957 onder de druk van de toen kritieke si tuatie Indonesië hebben verlaten. WASHINGTON (AP> Het aantalj misdrijven in de Verenigde Staten is de eerste negen maanden van dit jaar met elf procent toegenomen in vergelijking met dezelfde periode van het vorig jaar. De Amerikaanse federale recherche (F.B.I.) die dit bekend heeft gemaakt heeft berekend dat in steden met meer dan 25.000 inwoners vooral gevallen van beroving en inbraken zijn toegenomen met respectievelijk achttien en veer-j tien procent. APELDOORN. Met een bak schillen achter op zijn fiets op weg om, zoals iedere morgen, de herten te gaan voeren, die aan de weg komen, is de bejaarde landbouwer H. J. Methorst uit Beek bergen gisteren bij het overs'eken van o'e Arnhemseweg te Apeldoorn door een personenauto aangereden en op slag gedood. APELDOORN (ANP) Op de Arn hemseweg in Apeldoorn is gistermiddag de bejaarde voetganger H. J. M. toen hij plotseling de weg overstak, door een auto overreden en gedood. |No. 4. Van dit kruiswoordraadsel geven wij u eens niet de omsohrijving maar de oplos sing, eohter zijn de letters van de sleutel woorden vervangen door andere letters, zo dat in feite de oplossing in geheimschrift gegeven is. Gevraagd wordt met behulp van het kruiswoordsohema de oorspronke lijke oplossing terug te vinden. Horizontaal: 1. A, B. C, D: 4. H, E, K. D; 7. H. B, G, E, H: 9. C. D: 11. B. C, J; 12. I. E; 13. D. E. H. I; 15. E, G, E. H; 17, J. E; 18. E, D; 19. J, E. C, H; 21. F. E, E. A; 23. H, H; 24. B. J, E; 25. H, B; 27. A. B. H. C, I: 29. L, B. B. K: 30. D. B B. M. Verticaal: 1. A. C, C, D; 2. C. H; 3. D, B. B, I; 4. H. E. 3, E; 5. E, H; 6. A, B. E. H; 8. G. C; 10. D. E, J. E, H: 12. I, E, D. E. H; 14. H. E, C; 16. G. E. E; 19. J. H. C, L: 20. H. B. B. K; 21. F. E, C, D; 22. A, B. B. M; 25. J. H; 27. A. B; 28. I, B. A, B, C, D, E, F G, B. H, I, E, F I, E I. E. F. K vormen een gezegde. r~ mi IÉ 2 O m 22. 23 i 21 2 tP Iff H Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: 1. stel; 4. slee; 8. ooi; 9. eer; 10. eend; 12. bent; 13. draad; 15. uit; 17. sirih; 20 hoef; 22. keer; 24. Eem; 25. Vlei; 26. Erin; 27. Edda. Verticaal: I. soes 2. loe; 3. eind; 5. leed; 6. een; 7. erts; II druif; 12. batik; 14. air; 16. thee: 17. semi; 18. hemd; 19. aria; 21 oer; 23. eed. had natuurlijk iedereen in ons land belangstelling voor de zeven punten, waarvan de P.v.d.A. haar verdere medewerking aan het huidig kabinet afhankelijk stelt. Zelfs minister president Drees schijnt die zeven punten met applaus begroet te heb ben, Van de andere ministers is het nergens vermeld, al zou het natuur lijk interessant geweest zijn, het ook van hen te weten. Zo ook; of minis ter Hofstra geapplaudiseerd zou heb ben, indien hij aanwezig zou zijn geweest. Maar de tijd zal wel leren, hoe het op dit punt staat. Intussen is d i t wel zeker, dat de P.v.d.A. bereid blijkt te zijn, een kabinets crisis te foceren en dat zij reeds een aanvang maakt met het vullen van een verkiezingsfonds voor het geval de Kamer ontbonden zou worden. Maar ik had nog voor iets anders aandacht. De „fakkeldragersdag", waarm de zeven punten werden ge steld, had ook nog te luisteren naar een redevoering van prof. dr. W. Banning, die al luisteren veel door brekers graag naar hem, geen door breker is, maar een oude socialist. Het trof mij, dat uitgezocht hij op deze „fakkeldragersdag" (fakkeldra-, gers zijn, naar ik meen te weten, mensen, die in het duister voorgaan met hun lichtende fakkel) zo scherp de staf brak over het oude socialis me. Hij citeerde, als ik het verslag in „Het Vrije Volk" mag geloven, één der coupletten van de Interna tionale, waarin gezegd wordt: „sterf dan oude vormen en gedachten". Maar hij liet dat niet slaan op zoals de oude socialisten het bedoel den de oude maatschappelijke vormen, doch op het oude socia lisme. Wilt u een citaat? „Dit (de op komst van een nieuwe midden stand, sterker dan het proletariaat) is een andere ontwikkeling dan de oude socialisten verwacht hebben en de partij heeft daarmee rekening te houden". En dan nog één: „Een oude socialistische gedachte is: als de economie socialistisch wordt, worden de mensen „vanzelf" ook socialisten. Die gedachte is onjuist." Dit zijn nu net de punten, waarop het socialisme in het verleden be streden is en waarvan het toch meen de, dat ze allesbeheersend waren. Toen ik dat gelezen had, vroeg ik me af: komt het de P.v.d.A. wel toe, zo pretentieus te zijn, voor te schrij ven, aan welke punten precies vol daan moet worden, wil het regeer- beleid in ons land haar steun heb ben? Heeft het socialisme werkelijk een verleden, op grond waarvan zij kan zeggen: zo moet het en niet anders? „Niet genoeg", zei inij gisteren een verkeersdeskundige, „kan er over .die Rijksroetsjbaan worden geschre ven. „Laat de mensen foto's zien en zeg erbij: Dit is die weg, wees voor zichtig ais u erop rijdt." Wel, hier is de beruchte, gistermiddag gefoto grafeerd op een bepaald niet-druk uur: half drie. TVTEEN. HEREN, zo is het niet. Ik dacht alleen dat het wat voor deliger kon, maar misschien vergis ik me daarin. Dat dacht bovendien DE HEER F. W. BRUINS te Rotterdam ook. Hij stuurt me een brief: „Veel kosten voor bauwen, plaatsen en af breken als de nieuwe weg klaar is. Mijn idee is een bord, .dat ook op an dere wegen ('bij reparatie) te gebrui ken is: een royaal gevaarbord met een „springende" auto erop: veertien bor den nodig op de rijksweg 13 op een hoogte van 2,5 meter boven het weg dek". Ja, dat idee is gezond, maar ook dat kan niet zomaar. Het Bruins-bord is geen bestaand bord en de bestaan de borden zitten allemaal vast aan het Internationale verdrag van Genève. Nederland heeft bij dat verdrag niet ingestemd met alle paragrafen, maar ook ons Wegenverkeersreglement kent het Bruins-bord niet. Dat betekent dan weer: het Bruins- bord is alleen maar in te voeren via een wijziging in de bijlagen van het Wegenverkeersreglement en dat kan alleen via een nieuw K.B., oftewel Ko ninklijk Besluit. Hetgeen andermaal een te bewandelen weg is, die niet binnen een stel maanden is af te leg gen. We moeten dus handelen met ge geven grootheden en die zeggen, dat er niet veel kan; niet vlug tenminste. Alleen die vierkante blauwe borden met die witte „80", dacht ik. Advertentie DEN HAAG. De Haagse gemeente raad heeft gistermiddag mr. R. M. van Reenen (JProt. Chr.) tot wethouder ge kozen. De heer Van Reenen zal de por tefeuille van economische zaken gaan beheren. Hij volgt mr,. Aartsen op. Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom BonSana opgelost in melk, Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ij zerhoudend- Voor .11. rehoolgaand. kindo«nV tij apothekers en drogisten mNICQ N.V,« «««tri»* ned. herv. kerk Beroepen te Groningen R. Hensen, voorganger afdeling Baarn Ned. Prot. Bond. Bedankt voor Vroomshoop J. D. S'pa- ling te Workum. Benoemd tot hulpprediker te Doetin- ehern (voor Vrijz. Herv.) B. Chrietensen te Drempt, die deze benoeming ook aan nam. geref. kerken Beroepen te Nunspeet A. Wiersinga te 's-Graveland; te Appingedam j. Boon stra te Zwaagwesteinde: te Den Haag- West C. Goeman te Haarlem-Zuid. Aangenomen naar Ezinge: G. de Zeeuw te Schoonoord', die bedankte voor Cu- lemiborg en voor Garijp. Bedankt voor Winschoten: J. van Da len te Nieuw-Loosdrecht. chr. geref. kerken Tweetal te Rotterdam-Kralingen B. Bijleveld te Noordeloos en M. W. Nieu- wen'huyze te Amsterdam-West: te Oud- Beyerland R. Slofstra te Harderwijk en W. van 't Spijker te Drogeham. Beroepen te London (Ontario) S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Bedankt voor Lutjegast: H. U. Wes terterp *e Wormerveer. geref. kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Maastricht: M. R. van de''Berg te Kampen. Ds. D. Zemel te Enschede ontving een verzoek om de kerk van Curasao van X maart tot 1 37 "piNDELIJK kreeg hij van Reginus 1-1 een invitatie voor een diner. Be halve Jozef was Justus van Tibe rias de enige gast. Jozef werd nerveus en voelde, dat men er straks over zou beginnen. Hij hoefde niet lang te wachten. Al na het eerste gerecht zei de gast heer, dat hij Jozefs memorandum natuurlijk aandachtig gelezen had. Buitengewoon goed geschreven, maar zwak van inhoud en argu- rpentatie. Jozefs collega Justus had, in opdracht van koning Agrip- pa, eveneens over de kwestie der drie gevangenen geschreven. Mis schien zou die zo vriendelijk wil len zijn om hem zijn mening over het geval mede te delen. Jozef voelde, dat zijn knieën beefden. Wat heel Rome dacht, kon hem plotseling minder schelen dan wat deze éne collega Justus vail Tiberias dacht. Justus stak dadelijk van wal. Volgens hem kon de kwestie van de drie gevangenen alleen in verband met de kwestie-Caesarea worden be handeld en de zaak-Caesarea niet anders dan in verband met de he le Oriëntpolitiek van Rome. Sinds generaal-veldmaarschalk Corbu- lo het bevel over de troepen in het oosten voerde, had Rome soms in theorie maar nooit in de praktijk concessies gedaan. Met alle respect voor Jozefs schrijf talent geloofde hij niet, dat zijn memorandum in de keizerlijke kanselarij de doorslag zou kunnen geven. Financiële rapporten en balansen van de generale staf leg den veel meer gewicht in de schaal. Hij zelf had in het manu script, dat hij in opdracht van ko ning Agrippa aan de Oriëntafde- ling van de kanselarij had over handigd, vooral de nadruk gelegd op de juridische kant van de kwestie-Caesarea en gewezen op het voorbeeld van de stad Alexan- drië, waar Rome de intriges van de anti-joodse elementen had ver hinderd; maar vreesde toch ook, dat minister Talass. die toch al antisemiet was en waarschijnlijk door de Grieken uit Caesarea ge schopt werd, ondanks alle juridi sche argumenten het drijven van de niet-joodse bevolking zou be gunstigen. Van de Romeinse Oriëntpolitiek uit beschouwd had hij daar waarschijnlijk nog gelijk in ook. Justus was overeind gaan zit ten en argumenteerde scherp, lo gisch en indringend. Jozef luister de in liggende houding en had de handen onder zijn hoofd gevou wen. Plotseling richtte hij zich op, boog zich over de tafel naar Jus tus en zei vijandig: „Het is niet juist, dat bij de kwestie der gevan genen van Tibur de politieke zijde de doorslag geeft." Het gaat hier om recht en men selijkheid. Ik ben hier alleen geko men om recht te vragen. Recht. Sinds ik hier in Italië ben, werp ik als het ware iedereen, die ik op mijn weg ontmoet, dat woord in het gezicht. En alleen door mijn vurig verlangen dit recht te laten geworden, heb ik de keizerin over tuigd." Reginus wendde zijn dikke hoofd van de een naar de ander, zag het bleek-bruine, magere gezicht van Jozef en het geel-bruine magere gezicht van Justus. „Weet u eigen lijk wel, mijne heren", zei hij en men kon aan zijn stem merken, dat zijn ontdekking hem ontroer de. „dat u op elkaar lijkt?" Beiden waren getroffen. Ze ke ken elkaar eens onderzoekend aan- de juwelier had gelijk. Ze haatten elkaar. Wordt vervolgd september 1959 als „leenpredikant" te willen dienen. De predikant heeft zich daartoe bereid verklaard. geref. gemeenten Bedankt voor Capelle aan de IJssel, J. B. Bel te Krabbendijke: voor Nunspeet C. Hegeman te Genemuiden. Advertentie YOW MHZEW EH ÉÉN DOELEINDEN Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het Landbouwschap voelt er niet voor deel te nemen in de stichting, die het provinciaal bestuur van Zuid-Holland wil oprichten ten behoeve van tuinders die door stads uitbreiding van hun grond worden ver dreven. De tuinders zullen volgens het plan van Gedeputeerde staten nieuwe grond kunnen krijgen in de B-driehoek, het gebied van tweeduizend ha tussen Bleis- wijk, Berkel en Bergschenhoek. Deze grond is uitstekend geschikt voor de tuinbouw, maar is thans in gebruik als akkerland en voor een klein deel als weidegebied. Minister Vondeling, die gisteren een vergadering van de gewestelijke raad voor Zuid-Holland van het Landbouw schap meemaakte, was door de afwijzing van deelneming door het Landbouwschap „onplezierig verrast". De problemen van de tuinders hebben prioriteit, zei de minister, en de ont wikkeling gaat voort ook als het Land bouwschap niet meewerkt. Fhysostegia wordt ook wel de schar- nierplant genoemd; de bloemen kan men namelijk elke gewenste richting uit zetten. Het is een mooie overblijven de tuinplant .waarvan men jn elke be schutte tuin veel plezier kan hebben. In dien men nu zo spoedig mogelijk be stelt kunnen de planten nog voor het in vallen van de winter gepoot worden. Ze zullen elke zomer zeer rijk bloeien. Ze verlangen een voedzame grond en het onderspitten van wat oude mest kan wel aanbevolen worden. ^Jllllllllllllllllllllllllllll 00M BAZURKA 1 en JAMPIE De vrolijke avonturen van en 65-6) Wat hebben we het toch druk. We moeten een huis bouwen, en een schip en dan moeten we notabene ook nog middageten klaar maken. Ja, Pingo, we hebben nu gezien, dat je nog steeds uitstekend rondjes kunt vliegen. Maar help nu maar eens mee om het dak te maken. En als het dak klaar is, koken wij xiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiniiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiin!: een heerlijk maal. De Zeebeer wil ons vast wel helpen. Maar ja, nu zal-ie nog wel een slaapje doen, zou het niet? 34. Iedere dag, die zij langer op het veld met vleesetende plantjes doorbrach ten, drong het meer tot Kappie, Okki en de maat door, dat het er voor de wereld slecht uitzag, wanneer het plan van de professor slaagde en zijn kweek- sels langzamerhand de hele aarde zou den gaan veroveren. En met hun be zorgdheid groeide ook hun twijfel aan het slagen van hun eigen plannetje. De maat vooral wilde nu werkelijk naar huis, om daar rustig koekoeksklok ken te gaan zitten repareren. „Wat is dat nou voor een leven?" vroeg hij iedere avond wanneer zij huiswaarts keerden op verongelijkte toon. „Bloemen bemesten en voeren, die je niet eens mag plukken! En wat is de dank? Dat je nog gebeten wordt ook! Allemaal ellende en narigheid! En wat doen wij er tegen? Een bij van gen!" „Met die bij kweken wij nieuwe groei sels, klont!" riep Kappie dan. „Hoe vaak moet ik dat nog in je aardappe- lenkop stampen! Wacht nou maar af. jong. Die bij heeft stuifmeel van jouw plantenvretertjes overgebracht op die stappertjes. Nou krijgen we na verloop •van tijd een groeisel, dat kan lopen en alle andere plantjes vreet. Dan kan die professor meteen inpakken, want dan blijft er van zijn overgehaalde plan niks over". „Kappie kan me een heleboel en nog wat vertellen", dacht Okki, „maar glim- piepers! Het duurt wel lang voor die snertgroeisels groot genoeg zijn Konden we maar harder laten groeien Plotseling begonnen zijn ogen te glimmen en het was daardoor duidelijk, dat hij een idee had gekre gen. DEN HAAG (ANP) De Nederland se bromfietsbond zou graag zien, dat bij een herziening van de verkeerswetge- ving ernstig wordt nagegaan, welke be zwaren er bestaan tegen handhaving van de regel, dat motorvoertuigen voor rang hebben op ander verkeer. Dat merkte de voorzitter van de bond, de heer P. J. Verstralen op bij de prijsuit reiking van de rit om het kampioen schap van Nederland voor bromfietsen. "Als het blote feit, dat een auto een auto is de doorslag moet geven bij de voorrang, dan regeert de machine op volstrekt onaanvaardbare wijze", zei hij. „Op de weg zijn alle mensen gelijk berechtigd." De tegenwoordige voorrangsregel waarmee alleen Nederland en Luxem burg „opgescheept zitten" heeft vol gens de heer Verstralen ook een psycho logisch nadeel. De superpositie, die de wettelijke bepaling aan de machine toekent, heeft in veel gevallen het ge volg dat de mens, die zich van de ma chine bedient, zich ermee gaat veree» zelvigen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2