De best betaalde zwervers DR/E JAAR BRAZILIË, ZES JAAR NAAR CHINA in Petsie Pelle Zij trekken er op uit om er beter van te worden HIJ riep zijn bedienden en begon té schelden. Liet de kussens en matrassen en ook de kolenvuur - tjes wegdragen. Wat dachten die stommelingen eigenlijk? Wilden ze hem hier laten stikken van de hitte? Hij liep op zijn dunne been tjes heen en weer. Er kwam nu leven in zijn knokige handen. Hij vroeg voor de volgende morgen een dringende audiëntie bij de keizer aan. i [)A< 'ZZl KI Nieuwe directeur voor Unesco KAPPIE en de zeeplantage f 3AMWER DAT WE 7 6EBK1Ï)B00D BÜ ON$ HEBBEN VOORDE; k BEE5T3E5 HIER i BET mfa ™K«» PARK./* Ontspanning taboe Loon nummer een Compleet museum Nederlandse kustvaarder vast op Noorse rotsen Jaloerse instructeur maakte aanrij ding DUITSER BEKENT MOORD OP CHAUFFEUR Uit angst Deens schip gezonken na aanvaring met Nederlander MUSEUMDIEFSTAL Tapijt van klein miljoen gulden Slager in bloedbad 00M BAZURKA I en JAMPIE 1 W. J. Lohman AUTOBUS UITGEBRAND, PASSAGIERS GERED Maandag 24 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 LATEN" WE DAN MVUl OP Toch liever] DE DIEREN/ YOEftEfD— \oori.MmW door Barend Maaskant MET EEN HOPPERZUIGER ging jaren geleden Willem Vermeulen naar Chili. Want behalve de duizenden bag germolens. zuigers en hakken, die door sleepboten weggebracht worden naar alle windstreken, waar Nederlandse baggeraars werk vinden, varen deze werktuigen er ook wel op eigen kracht been. Door de toeneming van het aantal zelfvarende sleep- en snijkopzuigers gebeurt dit steeds meer. Na aankomst nam de beman ning de boot terug naar huis. Vermeulen bleef op de zuiger achter. Met mensen, die hij ter plaatse kon krijgen, ging hij aan het werk: twee-en-half jaar. Alléén! Tot hij ook weer naar Sliedrecht ging Dit voorbeeld staat niet al leen. Zo was het en zo is het meestal nog. Het zijn meestal maar plukjes baggeraars uit de Merwedestreek, die met behulp van lokale krachten het werk uitvoeren. Dat geldt zowel in binnen- als in buitenland. Daar om schreef de heer Jongejan in het Sociaal Maandblad Arbeid: Ten opzichte van de 31/2 mil joen werkenden in Nederland is de kwantiteit in de natte bedrij ven onbelangrijk. Van de 4000 werkers, die in deze bedrijfs takken voortdurend hun bestaan vinden, behoren naar schatting 3200 tot het grondbagger-, 500 tot het rijswerkers- en 300 tot het steenzettersbedrijf. In het algemeen leven de bagge raars uit de Merwedestreek op zich zelf. Zij zijn op elkaar aangewezen, want de vreemde krachten keren na de dagtaak huiswaarts, terwijl zij dag en nacht op het werk blijven. Hun dia lect is mede een factor, waarom ook in eigen land de assimilatie van de vreemde krachten met de vaste kern niet bevorderd wordt. Hoewel en dit zegt de heer Adriaan Volker: Op de Zuiderzee is het behoorlijk gegaan met de vis sers erbij. In het buitenland pakt dat anders uit. Ir. Boomstra van Zanen Ver stoep herinnert zich: In 1947 heb ben wij in Duinkerken geprobeerd Friezen met Sliedrechters te laten werken. Dat is niet gelukt, zij bleven naast elkaar leven. VROEGER was het normaal, dat de Sliedrechters en hun collega's uit de streek hun dorp verlieten voor de duur van het werk. Dat kon drie jaar Brazilië zijn. maar ook wel zes jaar China. De vrouwen en kinderen zagen hun man en vader zo doende maar zelden. En de kinderen gingen door gaans in hetzelfde vak. Ook zij trok ken er na verloop van tijd op uit. Die situatie is nu wel wat veran derd. Er zijn wel ongehuwden. die er nog geen bezwaar tegen hebben om drie jaar naar Irak te gaan. waar het klimaat slopend is. Meestal ko men de buitenafwerkers nu na negen maanden of om het jaar ..met de beurt". Dat betekent dan gratis reis (meestal per vliegtuig) en drie 'of jneer weken betaald verlof, ft Ontspanning is er bijna nooit als »r in een veraf gelegen oord gewerkt moet worden. Daar hebben de mannen ook geen tijd voor. Er wordt dag en nacht gewerkt. Soms in drie ploegen van elk acht uur, maar het zint hun meer als zij in twee ploegen ieder twaalf uur kunnen werken. Er valt toch niets te beleven en wat het be langrijkste is: er wordt dan meer ver diend. Zo gaat dat onafgebroken door, waarbij de zondag meestal gebruikt wordt om het materieel te repareren. Dat moet zelf gedaan worden, omdat niemand anders in een eenzaam ge bied daartoe in staat is. De Ionen zijn goed, wanneer in het buitenland gewerkt wordt. Een eerste machinist komt in Irak op 300 gulden per week (in Nederland gemiddeld op honderd gulden), maar dan accepteert hij tevens barre omstandigheden en hij heeft geen enkel comfort, hoewel de verblijven aan boord met koud en warm stromend water bijzonder af steken tegen de hokjes, waarin zijn collega van een oudere generatie moest wonen DAT hoge loon is wel de belangrijkste overweging, waarom de baggeraars naar het buitenland gaari. Met zijn 35 jaar is P. de Bruin nog een jonge cutterbaas (in baggertaal is een snij- kopzuiger hetzelfde als eeh cutterzui ger) en hij zegt het onomwonden. Ik ga naar het buitenland om er beter van te worden. Om dezelfde reden ging zijn naam genoot W. de Bruin achttien jaar ge leden als leerling-molenbaas naar een1 tinbaggermolen in Indonesië. Sinds dien kwam hij driemaal voor drie, a vier maanden naar Nederland. In lebruari vestigde hij zich weer in Sliedrecht. kocht een huis, richtte het modern in en op 48-jarige leef tijd zegt hij: -Of ik weer ga werken? Dat hangt er van af. of het me aan staat. Hard lopen doe ik er niet voor. Beide De Bruins troffen naar zij zelf zeggen goede omstandig heden aan. P. de Bruin kon na een jaar zijn vrouw over laten kdmen naar Australië, waar zij drie jaar bleven. W de Bruin, die opklom tot administrateur, herinnert zich alleen maar prettige dingen, waarvoor de Billitonmij. zorgde. Zij zijn niet de enigen, die hun; vrouw kunnen meenemen, maar in I verreweg de meeste,.gevallen trekken, zij er alleen op uit'. Het is ook dik-1 r a i r* j No. 3. Omschrijving Horizontaal: 1. paar; 4. voertuig; S. melk - schaap; 9. fatsoen; 10. zwemvogel; 12. olub van schilders enz.; 13. spinsel; 15. voor zetsel; 17. betel-plant; 20. dikke hoornach tige nagel aan voet van viervoetige dieren; 22. maai; 24. water in Utrecht; 25. maand: 26. Ierland; 27. de Noordse mythen. Verticaal: 1. soort gebak; 2. dicht; 3. I slot; 5. verdriet; 6. lidwoord; 7. delfstof' 11. vrucht; 12. Indisch weefsel; 14. hou ding 16. dagelijkse drank; 17. half; 18 kledingstuk: 19. lied; 21. grondsoort: 23 gezworen gelofte. Van lange, verre reizen terug is het goed nakaarten in de schaduw van de kerk, op de dijk waar zij wonen. wijls het avontuur, dat hen trekt. Zij zitten niet in een keurslijf. Maar het hoge loon blijft nummer één. Om er thuis ruim van te kunnen leven, om een eigen huis te bezitten, om een televisietoestel en soms een auto aan te schaffen, „om een par tijtje te kunnen biljarten zonder het gevoel te hebben, dat ik die cen ten van het huishoudgeld afneem", om P. de Bruin aan het woord te laten. Hoever de baggeraars weg ge weest zijn, naar hoeveel landen zij geweest zijn, zij blijven dezelfde men sen. Als het werk ten einde is, varen of vliegen zij naar huis. Dan constateert de heer Jongejan: De volgende dag zitten ze al weer op het arbeidsbureau om zich op de hoogte te stellen van andere werkmo- gelijkheden en dan is het niet denk beeldig, dat zij een week later weer vertrekken naar weer een ander ver land. Naar huis betekent meestal naar zijn vrouw, die hij vrijwel altijd kiest uit zijn geboortestreek. Een doodenke le keer gebeurt het, dat hij een meisje uit het buitenland naar ,,de Dijk" meeneemt. NATUURLIJK brengen zij voor groot en klein ook een aardigheidje mee. De laatste jaren denken zij daarbij ook aan de heer C. de Gruijter. Dat ligt dan op een ander vlak, want het betreffen Interessante dingen voor zijn „baggermuseum", dat hij dertig jaar geleden is begonnen. He lemaal boven in het kantoor van Bos en Kalis te Sliedrecht heeft deze top functionaris-het resultaat uitgestald: kannen en kruiken, munten en oor logstuig, beenderen van mammoets en nog veel meer, wat naar boven is ge baggerd, dat soms twintig eeuwen verborgen is gebleven. Oude gravu res en foto's laten verder zien, welke stadia de baggervaartuigen hebben doorlopen. Toen Willem Vermeulen na twee- en-half jaar thuis voer uit Chili, zou hij voorgoed thuisblijven en leven van wat hij in Zuid-Amerika overge houden had plus wat hij in Sliedrecht kon bijverdienen. Hij was inmiddels de zestig gepasseerd. Na een paar maanden bemerkte zijn vrouw, dat Willem wat onrustig werd. Zelf zei hij niets, maar zijn vrouw hakte de knoop door met te zeggen: Je wilt weer weg, Willem. Daar kon je wei eens gelijk aan hebben, was het antwoord. En Vermeulen vertrok naar Trini dad. Hij bleef drie jaar weg. Na de ze thuiskomst werkte hij nog enkele jaren aan de Zuiderzeewerken. Bijna tien jaar tevoren zou hij er al mee ophouden. De vrouwen weten niet beter, zegt men dan. Maar leuk is het niet, zegt de jonge vrouw van P. de Bruin. En ver der: Een huiselijk leven heb je niet. we zijn het royaal gewend en als je vooruit wil komen, heb je het maar te nemen. Toch zijn er uitzonderingen en daar voor moet nog eenmaal Willem Ver- meulèn ten tonele gevoerd worden Hij ontmoette eens in de buurt van Rio de Janeiro de vrouw van molen baas Klomp, wiens vrouw altijd mee ging. Daaruit vloeide het volgende ge sprek voort. Is dat rondtrekken over Gods aardbodem jou nooit zwaar gevallen?, vroeg Vermeulen haar. Zo'n leven is toch niets voor een vrouw? Een pro per huisje aan de dijk is toch heel wat aantrekkelijker, dunkt mij? Dat dunkt jou, antwoordde zij stug. Maar ik wil als getrouwde vrouw zonder mijn vent niet leven. En daar om heb ik Kees dadelijk voor de keus gesteld: mij meenemen of thuis werk zoeken. En nooit spijt gehad? Als ik weer trouwde, zou ik hem weer voor de keus stellen. Liever op een stuk roest met.mijn-went, dan al leen in de tapijten. Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: I. mest; 5. toss; 9. eega; 10. Utah; 11. Mn; 12. ski; 14. Aa; 15. ode; 17. wig; 18. elite; 19. sen; 21. lus; 24. pi; 25. ego; 27. it.; 28. Erin; 30. Oder; 32. leng; 33. giro. Verticaal: 1. memo; 2. eend; 3. s.g.; 4. tas; 5. tui; 6. O.T.; 7. saai; 8. shag; 13. kling; 16. een; 17. wel; 19. spel; 20. Eire; 22. uier; 23. stro; 25. eng; 26. oog; 29. in; 31. d.i. GRONINGEN (ANP) De kustvaar der Soemba van de rederij Erven H. Slo'ots te Groningen is gisteren in de Noorse Oslofjord op de rotsen gelopen. Het sohip zit vast en maakt water. De Soemba, die met een loods aan boord voer, zou in de Oslofjord worden gelost. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De Hilversumse kan tonrechter heeft de Kortenhoefse auto instructeur J. v. E. (23) veroordeeld tot tien dagen hechtenis en zes maanden voorwaardelijke ontzetting uit de rijbe voegdheid. In juli van dit jaar had Van E. in een jaloerse opwelling twee fietsers, die zijn verloofde hadden gegroet en door haar ook hartelijk waren teruggegroet, proberen aan te rijden in zijn auto. Een van hen, de achttienjarige A. Damo verklaarde ter rechtzitting, dat hij over een tuinhekje had moeten sprin gen, anders was hij er nu niet meer ge weest. Zijn fiets was stukgereden. De rlj-instrupteur is inmiddels zijn meisje kwijt, want zij heeft onmiddel lijk na het gebeurde de omgang met hem verbroken. Op 1 en X december is er in het Haagse Gebouw voor kunsten en wetenschappen een uitvoering van Die Jahreszeiten van Haydn. NIJMEGEN. Vijftien jaar heeft de Nijmegenaar C. W. V. met zijn auto door stad en land getoerd zonder rij bewijs en andere papieren. Zaterdag liep hij tegen de lamp. Zijn auto werd in beslag genomen. VENLO. De dader van de moord op de Venlose taxichauffeur Harry Emons heeft bekend. Het is de Duit se passagier, die men gewond bij de taxi aantrof. Hij stond al meteen on der verdenking, maar hij bleef na zijn arrestatie hardnekkig volhouden dat een derde man het schot zou heb ben gelost. De politie kon zaterdag bewijzen dat alleen de Duitser en de chauffeur in de wagen hadden gezeten. In een scherp verhoor wist zij de man tot een beken tenis te brengen. De moordenaar is de 32-jarige H. F. N. uit Bayreuth. Die naam stond op één van de beide paspoorten, die de man in zijn zak had bij zijn arresta tie. De politie moest eerst onderzoeken welke pas vals was. Intussen gelooft zij niet dat de zaak nu is opgelost. Men meent dat er nog veel meer achter de moord steekt. Zo houdt de man vol dat hij nooit een reis tas heeft gehad, maar een kelner van een hotel in Roermond, waar N. de dag voor de moord heeft geslapen, zegt dat hij met de andere bagage zo'n tas naar N.'s kamer heeft gebracht. De tas was niet in de taxi. Waar zij wel is, weet alleen N. Nog geen uur voor de moord is hij er mee in Venlo gezien. N. zegt de chauffeur uit angst te heb ben doodgeschoten. Emons had hem, voor hij de grens over wilde, om geld gevraagd. Bij Swalmen had Emons toen zijn wagen gekeerd en tegen N. gezegd, dat hij hem naar de politie zou bren gen als hij niet zou betalen. Uit vrees voor de politie heeft N. toen op de chauffeur geschoten, zo verklaart hij. IJMUIDEN Het Deense vissersschip Vinceni is zaterdagmiddag gezonken, een uur nadat het door de Nederlandse treiler Vios I van de rederij De Vem te IJmuiden in een dichte mist was aange varen. De Deen werd aan de voorsteven ge schampt. De houten scheepswand scheur de open en het water stroomde het voor schip in, waar twee bemanningsleden la gen te slapen. Wadend door het water wisten zij aan dek te komen. De schip per bevond zich volgens zijn zeggen met het vierde bemanningslid op het moment van de aanvaring op de brug. De vier Denen wisten zich te redden door in een rubber bootje te springen, dat zij overboord hadden gegooid. De Vios pikte hen even later op. De aanvaring gebeurde op de Vissers- bank, ongeveer 270 mijl ten noorden van IJmuiden. De Vios I kwam gisteravond in de thuishaven aan. Vandaag zal de Deense consul zich over de schipbreuke lingen ontfermen. PARIJS (A.P.) De Italiaan Veronese is gekozen tot directeur-generaal van de Unesco, de opvoedkundige en weten schappelijke raad van de Verenigde Naties. Hij is de opvolger van. de Ame rikaan Luther Evans. Het communistische blok en de onder ontwikkelde landen hebben zich tegen zijn benoeming, die voor zes jaren geldt, verzet, omdat zij vrezen dat de 48- jarig'e Italiaan meer aandacht zal be steden aan intellectuele en wetenschap pelijke ontwikkeling dan aan hulp aan onderontwikkelde landen. 36 Zijn weg lag nu duidelijk voor hem. Dwalen was onmogelijk. Haast had hij niet, nu hij wist dat zijn wraak niet lang meer op zich liet wachten. Het was nu al vele jaren geleden sinds Theodor Zacheus, de joodse tolk, hem had uitgelachen. Hij kon ook nog langer wachten. Als het edict, dat de Joden in Caesarea hun onrecht matige machtspositie ontnam, maar eerst ondertekend is, is hel ook helemaal niet nodig dat het dadelijk officieel wordt bekendge maakt. Dat kan gerust nog een paar maanden of zelfs een jaar wachten, tot de plannen voor de grote Alexanderzegetocht absoluut vaststaan. Ja, in deze vorm wil hij morgen de keizer de regeling van de zaak-Caesarea voorleggen. Hij is er zeker van, dat hij die kwes tie er op die manier doorkrijgt. Hij lacht in zichzelf en dicteert een uitvoerig onderschrift bij de aanvrage van het ministerie voor klachten en verzoekschriften inza ke het advies aan het kabinet van de keizerin over de amnestie van drie joodse dwangarbeiders in de steenbakkerijen van Tibur. De dik ke Junius Thrax zal verbaasd op kijken als hij merkt, dat minister Talass er plotseling niets, maar dan ook helemaal niets op tegen heeft, deze gevangenen vrij te la ten. Onder het avondeten dacht Clau dius Reginus, de juwelier, er lang over na waarom die knorrige, oude minister Talass ineens zo op gewekt was. Demetrius Liban voelde zich steeds meer tot Jozef aangetrok ken. De acteur was niet zo jong meer, zijn leven en zijn kunst vergden veel van zijn krachten en vaak had hij het gevoel alsof door het innerlijke vuur, dat in deze jonge man uit Jeruzalem brandde, ook zijn energie plotse ling weer kon oplaaien Was Jo zef ook niet de aanleiding ge weest, dat hij besloten had nu eens eindelijk het gevaarlijke en grandioze plan: de rol van Apel- la de Jood te spelen werkelijk heid te laten worden? Steeds weer inviteerde hij Jozef bij zich thuis. Jozef wendde zich zijn pro vinciale manieren af en maakte zich met zijn vlugge verstand al heel gauw de luchtige levenswijs- poo/z, t UON FEUCUTHAH6ER. heid van de hoofdstad eigen. Hij werd een man van de wereld. Maar ais hij alleen was kwam toch dikwijls een gevoel van on gedurigheid over hem. Natuurlijk wist hij, dat een amnestie van drie gevangenen niet maar zo hals over kop kon worden ver leend, maar er waren nu al zo veel weken verlopen. Hij wachtte en wachtte, zoals hij ook in Ju- dea had gewacht. Dit wachten knaagde aan hem en hij moest zich vaak geweld aan doen om rustig en vertrouwend zoals zijn rol dat eiste af te wach ten wat de toekomst hem bren gen zou. Claudius Reginus had hem om het memorandum gevraagd, dat een grote indruk op de keizerin gemaakt had, toen het haar was voorgelezen. Jozef stuurde hem het manuscript en wachtte in spanning op het oordeel van de machtige uitgever. Hij hoorde niets. Jozef wachtte vier eindelo ze weken, Reginus bleef zwijgen. Zou hij het manuscript misschien aan Justus te lezen hebben gege ven? Jozef kreeg een gèvoel van onbehagen als hij aan de koele en scherpe manier van kritiseren dacht, waarover Justus beschikte. Wordt vervolgd AIX EN PROVENCE (Reuter) Twee schilderijen ter grootte van een prent briefkaart van de Vlaamse schilder An thony van Dijck zijn zaterdag verdwe nen uit het museum van Aix en Pro vence. De twee werken hebben een waaide van ongeveer zes miljoen francs. De politie had gisteravond nog geen spoor van de daders. NEW YORK (Reuter) Een Oosters tapijt is gisteren te koop aangeboden voor 250.000 dollar (ongeveer 950.000 gulden) Het is veertig vierkante meter- groot en vervaardigd van zijde en zit- verdraad. - Een New Yorkse firma heeft er gisteren een hele pagina van de New York Times aan besteed om het tapijt aan te bieden. Zij zegt dat het tapijt enig in zijn soort is. Het is bekend als de Mona Lisa van Here- lce en in 1921 door een Amerikaan in Istanboel gekocht. Er zouden zes we vers tien jaar lang aan gewerkt hebben. PARIJS (Reuter) Na een beleg van vijftien uur heeft de politie van Cha- teauroux Edouard Mathon, een rente nierend slager, in zijn huis kunnen, overmeesteren. Hij lag badend in zijn- bloed tussen een stapel patronen en een hoop lege patroonhulzen. Tijdens het ibeleg van zijn huis had hij een agent van politie gedood en een brandweerman zwaar gewond. Toen buren meldden dat Mathon „kuren had gekregen" werd de op onderzoek uitgereden politieauto met een kogel regen begroet. Een motorrijder van de politie werd dodelijk getroffen door vuur uit het slaapkamerraam, en een brandweer man die een „tweede front" wilde be ginnen door een gat in het dak te hakken moest zwaargewond naar een ziekenhuis worden overgebracht. ^Illlllllllllllllllllllllllll door WX ZULIXK TROWTGM* EERST MAAR'H KOP3E KOFFIE SAAN ÜRlhl- De vrolijke avonturen van 64-6 64-6) Nu ga ik de laatste tak af- rust laten? Als jullie deze tak ook nog Sorry, dat we je lastig zijn gevallen, zagen en dan hebben we de eerste balk afzagen, dan word ik kinderloos nog Deze tak laten we er wel aan, hoor. voor ons fijne, nieuwe huis. voor ik kleintjes gehad heb. Ga maar rusti weer Jg 2j Hela, kunnen jullie me niet met Ach, wat een lieve kleme eitjes. y J ^niiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiftfiiiiitiitiiiiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis TIEL (ANP) Dertig passagiers heb ben zaterdag in grote haast een autobus van de Eerste Tielse Autobusonderne ming moeten verlaten toen de wagen op de weg tussen Geldermalsen en Tiel plot seling in brand vloog. Een grote steekvlam sloeg uit de mo torkap en zette in korte tijd de hele bus in lichterlaaie. Hij brandde uit. Er waren geen gewonden. 33. Terwijl Kappie, Okki en de maat door Professor Bladergroen met on prettige werkjes tussen nog onprettiger planten werden opgeknapt, begon de meester, aan boord van de Kraak, da nig ongeduldig te worden over hun lan ge wegblijven. ..Ik ben een poetsdot, als ik daar iets van snfep", mompelde hij. „Dat eiland is toch niet zo groot, dat het zo lang moet duren om het te onderzoeken? Er moet dus iets zijn, dat hen daar vast houdtiets sinisters!" En hij nam het besluit om op onderzoek uit te gaan, als Kappie en de zijnen binnen een week nog. niet ter.ug waren IhdéfÖ§5wi3WSt:Lriè-' toestand wShïh?g Kappie, de maat en Okki op dat ogen-i blik verkeerden, nogal sinister. De pro fessor had niets te veel gezegd, toen hij opmerkte, dat de vleesetertjes een ta melijk driftig gewas waren. Wanneer men ze niet tijdig van voedsel voor zag, waren zij gauw geneigd, om zelf in te grijpen en dat was, zoals op dat mo ment voor de maat, een pijnlijke ge schiedenis. De achtjarige H. van de Wal uit Ca- pelle aan den IJssel, die daar op 5 no-' vember met zijn fiets slipte en met zijn hoofd tegen een vrachtwagen viel, is za terdagmiddag aan zijn verwondingen be zweken. UIT I>E KERKEN Ned. Herv. kerk: Beroepen te Lathum (toez.) K. van Otteren, vicaris te Den Haag te Wilp Th. van Sprang te Zundert te Waddinxveen (vac. J. van der Haar) G. H. van Kooten te Genemuiden te Nieuw- Lekkerland (wijkgemeente dorp) J. C. Schuur man te Bleskensgraaf. Geref. kerken: Beroepen te Wilïris G. da Vries, kand. te Almkerk. Bedankt voor Bo degraven L, Loosrpan te Berlikuni. Chr. Gerei, kerken? Bedankt voor 'Drie bergen F, Bakker te Kuizen (N.H

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2