t Leek een revolutietwas een speelgoedafdeling Auto is in Amerika een rijmachine m SEELDIE-VELPON-BEELDJE GA FLITSEN I Meren i Petsie Pelle Pingo KAPPIE en de zeeplantage Ongelofelijke herrie Vuurgevecht Petje a la Flits Overheidsuitkeringen na vliegrampen Tien mille verduisterd Adjunct-predikant in Herv. kerk? Uit de kerken Man onder tram College van beroep kapittelt S.E.R. DAG-PU ZZEI (7 LiNATUUR in en om uw huis Mis die aansluiting niet! Twee weken pech voor inbreker Donderdag 20 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 P. W. RUSSEL'S NEW YORK. Even denk je: Dit is een complete kinderrevolutie. Maar als je dan rondkijkt zie je, dat het gewoon de speelgoedafdeling van Macy's is. „Wanneer wij adverteren, dat dit hèt kinderpaleis bij uit stek is, dan moeten de kinderen hier ook hun gang kunnen gaan", vertelt een chef-verkoper. Geen regelmatige afvoer van in elkaar gezakte winkeljuffrou wen?, informeer ik. „Helemaal niet; het is een kwestie van wennen. Net zoals bij de mannen die het asfalt open breken", zegt de man. Macy's op de hoek van Greeley Square in New Vork, is eeht wel groot. Ik heb het niet nagemeten, maar zo'n keer of vier de nieuwe Rotterdamse Bijenkorf moet het wel zijn. Roltrappen brengen me naar de vierde verdieping en die is zo groot, dat je er gewoon de weg moet vra gen. „Kinderspeelgoed, please", zeg ik tegen een juffrouw. „Voor jongens, kleine jongens, kleine meisjes of gro tere meisjes?", antwoordt ze. „Alle- twee". vind ik. „Rechtdoor dan en de imkergang is meisjes, de rechter voor jongens. Daar ziet u vanzelf de onderafdelingen." NEW YORK. Wat zegt een Nederlan der, die in Amerika woontdaar auto rijdt, maar ook met tussenpozen in Neder land het autostuur hanteertover het ver keer in New York en in (bijv.) Amsterdam? Ik heb het gevraagd aan JON BROUWER (vijf en een half jaar verkeerservaring in Ja, ik zie ze. Honderden en honder den vierkante meters speelgoed. Ki lometers rekken, tot het plafond toe; iets minder kilometers toonbank en een twee honderd heren (in gestreep te rood-witte jasjes) en juffrouwen (in gestreepte rood-witte jurkjes), voor wie het me belangrijker lijkt een opleiding als kleuterleider (ster) gehad te hebben, dan de verkoopkunst te beheersen. Niet te geloven, de herrie. Bij de jongens begint het al. Een „test- auto", compleet met draaiend stuur, gas en rempedaal, een op een ruit geprojecteerde bewegende weg, trekt onverdeeld de aandacht. Met hun schoenen over de nieuwe lak schu rend staan en hangen al die Ameri kaanse borstelhaar jongetjes elkaar weg te duwen. Wie kans ziet de plek achter het autostuur te bemachtigen kijkt met overwinnaarsblik rond. Niet lang, want nauwelijks heeft hij even aan dat stuur gedraaid of de horde ongeduldigen speelt hem de auto uit. Veelal troost men zich bij de na- maak-auto: op een paar tafels staan: voorruiten, met eraan vast een draai baar stuur, ruitenwissers, een claxon en nog wat knopjes. De rest van de wagen denkt iedereen er zich welbij. En de man, die naast het claxonge- huil staat, kijkt gewoon de ruimte in of er niemand is. Tien meter verder liggen twee jon gens van een jaar of tien om hoe ken van toonbanken elkaar te beglu ren. Elk heeft een tommygun in de hand en zogauw de een een pluk haar van de ander in de gaten krijgt, geeft hij „vuur". Een knetterend ge ratel scheurt door de ruimte en dat wordt dan onmiddellijk aangevuld door de droge knallen van enkele pi stolen, in de handen van twee knapen, die zich als cowboy verkleedden en zich nu in het gevecht mengen. Overal zitten de kinderen aan. Ze springen rond met Spoetnikpetjes:ron de stoffen mutsjes, waaraan een soor tement verende voelsprieten zijn be vestigd, die trillen als men het hoofd beweegt. Toeters, blèrapparaten, gil lende fluitjes, alles wordt beproefd en weer teruggelegd. Bij de meisjes is het iets rustiger. Niet het aantal bezoekers: op de der tig volwassenen zijn er zeker driehon derd kinderen. Ze knijpen in ,,Bè"- zeggende plasticpoppen, ze tappen uit kinder-coca-cola-bartjes, ze stoppen hun vuile zakdoeken in elektrisch draaiende kinderwasmachientjes en mangelen de zaak weer droog. Er klinkt een schot; twee lopen van een stuk luchtafweer deinen op en neer: een jeugdige bezoeker loste een schot. En daar staat een juffrouw met een soort Flits Gordon petje op het hoofd. Het petje draagt een antenne en daaromheen draait een hoepel. Een hoela-hoepel op het hoofd. „De hele dag", zegt ze als ik vraag hoe lang ze dat volhoudt. MACY'S is al helemaal voorbereid op Kerst. Sterren, besneeuwde dennetakken, kerstmannen zij zijn er allemaal al. En de New Yorkse kin deren maar sjouwen: tus sen al die blèrende ratels, toeters, huilende baby poppen, knallende bren- guns en blaffende pistolen. Maar Macy's bestaat in deze dagen dan ook 100 jaar. En dat moet door de jeugd „gevierd" worden. JON BROUWER in Amerika), die tions-man van de mening: New York public-rela- K.L.M. is. Hier is zijn Bumper aan bumper „Ik vind het autorijden in Nederland veel moeilijker dan in Amerika; waar schijnlijk omdat er in Nederland veel minder verkeerslichten en stop-borden zijn. Bovendien ontbreekt in New York practisch elk ander vervoermiddel". „Het gros van de Amerikanen rijdt voorzichtig en houdt zich strikt aan de regels; maar dat moet ook wel, anders is het je dood. Als ik 's morgens naar kantoor ga, rijd ik een uurlang op een zesbaans autoweg niet meer dan 20 centimeter van de bumper van een an der. Achter je, voor je, opzij, overal auto's. Dat maakt het rijden hier na tuurlijk wel vermoeiend". Voetganger nr. 1 „Een Amerikaan heeft geen gevoel voor zijn auto. Hij beschouwt de wagen al leen maar als een rijmachine. Vandaar de voorliefde hier voor de automatische versnelling. Er zijn hier zelfs al wagens, waarvoor je méér moet betalen wil je er een transmissie in hebben. Men onderhoudt hier zijn auto niet en een middelmatige deuk zal niemand eruit laten halen, daar rijd je gewoon mee rond". „Er is een wet hier die zegt, dat de voetganger altijd voorrang heeft. Al springt hij ineens voor je wagen of waggelt stomdronken over straat, als jij hem aanrijdt ben je altijd schuldig (een doodenkele uitzondering daargela ten)." „Ik rijd liever in Manhattan twee keer over de abominabel drukke Fifth Ave nue, dan één keer door de Leidsestraat in Amsterdam". Verschil in kopen „Een auto koop je hier als volgt: de wagen kost bijvoorbeeld 2000 dollar. Je betaalt direct 600 dollar, de rest met 40 in de maand. Na twee jaar neem je een nieuwe wagen. De inruilwaarde is dan net zoveel, dat je niets hoeft bij te betalen, maar die 40 dollar afbeta ling per maand lopen gewoon door. Ne gen van de tien mensen die hier rond rijden, toeven dus in een auto die ze hun hele leven in huurkoop hebben. Wij Nederlanders doen het hier anders en vallen op. Wij kopen een wagen voor een jaar of acht: beginnen ook met afbetaling, maar op een gegeven mo ment is het ónze auto. Dat vindt men hier maar heel vreemd". Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het katholieke Twee de-Kamerlid, mr. Th. M. J. de Graaf, heeft aan de minister van zaken over zee gevraagd of het juist is dat aan de nabestaanden van de ambtenaren, die omgekomen zijn bij de ongelukken met de Neutron in juli 1957 bij Biak en met de Martin Mariner bij Merauke, geen enkele uitkering van het gouverne ment hebben ontvangen. Mr. De Graaf heeft verder gevraagd of er voorschriften zijn op grond waar van de nabestaanden recht op een uit kering hebben, en zo ja, waarom ze nog niets hebben ontvangen. Ten slotte heeft hij gevraagd of de minister bereid is maatregelen te treffen om op korte ter mijn aan eventuele rechten tegemoet te komen. EIJSDEN (ANP). De zestigjarige notarisklerk W. H. M. B. uit Eijsden is gearresteerd. Hij wordt ervan ver dacht minstens tienduizend gulden van het notariskantoor Ch. Hussel te Eijs den, waar hij heeft gewerkt, en van en kele particulieren te hebben verduis terd. De klerk was al vanaf 1931 in dienst van het kantoor. NED. HERV. KERK Beroepen te Gieten: W. C. Ligthelm te Lekkerkerk. Bedankt voor Tilburg (evangelisatie) en voor Waspik: S. Meijers te Hoog- Blokland. GEREF KERKEjj Beroepen te Gouda (vac. J. W. Vla ming) W. Griffioen te Nijkerk. Examens: De classis Middelburg heeft beroepbaar verklaard na praeparatoir te hebben geëxamineerd de heer Th. P, van Belzen te Arnemuiden, kandi daat aan de theologische hogeschool te Kampon_HR GEREF KERREN Beroepen te Opperdoes: G. J. Buys te Papendrecht. OUD. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Rijssen-Bevervoorde: W. van Dijk te Grafhorst. 5 las ik m de krant, dat het libera- le Tweede-Kamerlid mr. Berkhou- wer de nieuwe term „totoloos tijd- 5 perk" had uitgevonden. s Juist was ik bezig, me te ver- bazen in de stijl van: „ze vinden toch wat uit tegenwoordig", toen ik me de term „stadhouderloos 5 tijdperk" herinnerde, waarover ik =5 indertijd op school een aantal jaar- tallen uit mijn hoofd heb moeten leren. Als ik me goed herinner, waren het de liberale regenten uit die tijd, die niet de term, maar wel de zaak zelf hadden uitgevon- ee den, omdat ze zo'n stadhouder, die toch ook wat te zeggen had, als pottenkijker maar wat lastig von- den. Daardoor viel ik in een andere 5 verbazing, die over de vele moge- lijkheden van het liberale begin- sel. Ik begrijp nu bijna, dat mr. Oud dat niet in 10 minuten kon s weergeven. Heb je een stadhouder en vind je die lastig, dan probeer je die uit te rangeren dan ben je „stadhouderloos". Heb je geen toto, of alleen een toto, die in |jj strijd met de wet is, dan zie je te s =E krijgen, dat dat „totoloos tijdperk" 5 zo kort mogelijk is. Feitelijk is het maar lastig, dat er nog een Hoge Raad is, die de naleving van de wet hoog houdt. Zou er niet wat inzitten, om een „Hoge-Raad-loos tijdperk" te proclameren? Dan kan ieder doen, wat hij wil en dat is toch wel heel erg liberaal. =E In elk geval blijkt wel, dat er i met deze zaak wat loos is. En oolf, dat je heel erg loos moet zijn, om =E liberaal te zijn. Maar laat me er over ophouden. 5 Want daar schieten me ineens te s binnen de woorden radeloos, rede- |j loos. reddeloos. Ze dateren uit een stadhouderloos tijdperk. En ook s die woorden zouden in dit verband 5 te gebruiken zijn Maar dan in helemaal niet prettige zin. De generale synode van de Ned. hèrv. kerk, die op Woudschoten te Zeist ver gadert, heeft gisteren het voorstel van de commissie voor hoger onderwijs om de figuur van adjunct-predikant in te voeren, behandeld. De adjunct-predikant zou anders dan de vicaris, het recht hebben tot bediening der sacramenten. Hij kan de leiding hebben van ambte lijke vergaderingen en naar meerdere vergaderingen worden afgevaardigd. Daardoor wordt de mogelijkheid ge schapen predikant te zijn gedurende een bepaalde tijd voor speciale opdrachten. Ds. Groenenberg, classis Amsterdam, die sprak namens de commissie van rapport, stond afwijzend tegenover de ze voorstellen. De synode besloot naar voorstel van kerkvoogd G. Londo, clas sis Emmen, het ontwerp terug te geven aan de commissie van ontwerp. Het zal aan een nadere beoordeling worden on derworpen. De synode behandelde verder een rap port van de commissie tot behandeling van de vragen rondom de avondmaal- toediening door ambtsdragers, naar aanleiding van het feit dat er ambts dragers zijn, die menen zich van het avondmaal te moeten onthouden. Het rapport noemt verschillende adviezen, waarom men zich onthoudt van het heilig avondmaal. Naar aanleiding van dit rapport vroeg het moderamen zich af of het niet gewenst is de commissie van rapport te verzoeken een herderlijk schrijven op te stellen, dat tevens een grondslag zou kunnen zijn van het gesprek, dat zal moeten worden gevoerd met aan staande ambtsdragers die bezwaren heb ben tegen het avondmaal. Na een dis cussie stelde de praeses, dr. A. A. Kool haas, voor het rapport met enkele wij zigingen te aanvaarden en de commis sies te verzoeken een herderlijk schrij ven op te stellen. ROTTERDAM. De 79-jarige W. B. op de Westzeedijk is gistermiddag on der de motorwagen van lijn 10 gekomen en levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis gebracht. Hij stak over en werd ternauwernood ontweken door een automobilist. Daar na liep hij onder de tram. De wagen moest worden opgevijzeld en het tramverkeer kreeg twintig minu ten stagnatie. De heer B. kreeg een schedelbasis- fractuur en enkele gebroken ribben. DEN HAAG. Het college van be roep voor het bedrijfsleven heeft de ver ordening van de Sociaal-economische raad over de samenstelling van de be- drijfscommissie voor de zware chemi sche industrie vernietigd. Aldus de uitspraak, die het college gisteren heeft gedaan in het geding dat de Nederlandse en Katholieke vereni gingen van hoger personeel op 1 sep tember tegen het besluit van de SER aanhangig hadden gemaakt. Het college van beroep is van me ning dat de Sociaal-economische raad behoorlijk voorbereid zijn besluiten moet nemen, hetgeen bij de samenstel ling van de bedrijfscommissie niet het geval is geweest. Het besluit viel in de vergadering van de raad, gehouden twee dagen nadat de verenigingen van hoger personeel binnen de beroepstermijn hun bezwaarschrift hadden ingediend. De le den van de raad kregen pas tijdens de vergadering die bezwaren onder ogen. Het college van beroep is, blijkens de uitspraak, geheel meegegaan met de klacht van de Verenigingen van hoger personeel dat de voorgestelde commis sie geen „behoorlijk bestuur" betekent. De uitspraak, die in grote trekken de organisaties van hoger personeel gelijk heeft gegeven in het geding, betekent niet dat de organisaties nu een zetel in de bedrijfscommissie krijgen. De SER moet de samenstelling van de commis sie opnieuw vaststellen en zal daarbij zeker zorgvuldiger te werk gaan dan voorheen. No. 1 Omschrijving Horizontaal: 1. voertuig; 4. moed; 7. altijd groene heester; 8. harde pees in be reid vlees; 10. Egyptische godin; 12. steen gruis; 13. klein roofdier; 14. agave; 17. plak; 20. Europese hoofdstad; 21. plaats; 22. leefregel; 23. ongevuld; 24. tropische boom. Verticaal: 1. uit Amerika stammende dansmuziek; 2. zich voeden; 3. woonhuis; 4. vogel; 5. Rusland; 6. houten vaten als verpakking; 9. gouden tiendollarstuk; 11. elkeen; 14. zoon van Adam; 15. regel; 16. uniek; 17. vloeibaar gerecht; 18. rekening; 19. kaasstad. 2 Z4- 2O 23 'S- 22. '6 O öT W Oplossing van de vorige puzzel H o ri z o n ta a 11dirigeren; 2. ome let, Ate; 3. spuien, mug; 4. separatie; 5. Eros, vla, en; 6. Narcissus; 7. otter, erve; 8. doen, Ur, Eem; 9. er, etsen, li. Verticaal: 1. dossen, ode; 2. im perator; 3. reu, portee; 4. Ilias, cent; 5. geer, virus; 6. Etna, Isère; 7. ram, tas, ren; 8. etui, euvel; 9. negen, semi. 33 Het stoute plan van deze nieuwe Alexander-zegetocht heeft maar één wonde plek: de provin cie Judea, die precies midden in het gebied ligt, vanwaar deze ze getocht moet beginnen. En men kan deze veldtocht onmogelijk be ginnen alvorens men die onveilige streek absoluut onder de knie heeft. De andere heren van het keizerlijk kabinet lachen meestal als minister Talass daarover be gint te praten. Ze houden zijn jo denhaat voor een idee-fixe, maar Philip Talass kent de Joden door en door uit zijn Aziatische tijd. Hij weet, dat er met hen geen land te bezeilen is en het een fanatiek, bij gelovig, krankzinnig-hoogmoedig volk is, dat nooit zal rusten vóór men definitief met hen heeft afge rekend en hun trotse hoofdstad met de grond is gelijk gemaakt. Telkens weer laten de gouverneurs zich door allerlei beloften van verzoening om de tuin leiden en telkens weer blijkt dan later dat die beloften leugens zijn geweest. Nooit is die onnozelkleine provin cie een betrouwbaar deel van het Romeinse rijk geworden, zoals zo vele andere grotere en machtiger gebieden. Hun God verdraagt zich niet met andere goden. Eigenlijk is er in Judea altijd nog oorlog sinds de dood van de laatste ko ning, die in Jeruzalem resideer de. Judea zou wel altijd onrustig blijven en de zegetocht niet mo gelijk zijn, zolang Jeruzalem nog niet vernietigd is. Minister Talass weet wel, dat al deze overwegin gen juist zijn, maar hij weet ook, dat hij niet alleen daardoor een bijna lichamelijke druk voelt, zo dra van Joden sprake is. Hij denkt aan vroeger, toen hij als toegift op een kostbare kandelaar in het bezit van een beschaafde Griek is gekomen. Door zijn wilskracht, goeie geheugen en talent voor ta len had hij toen de aandacht ge trokken, zodat zijn meester hem lessen liet geven, tot hij ten slotte ernstig in aanmerking kwam om in keizerlijke dienst te worden op genomen. De chef van het perso neel van de keizer examineerde Er komen nogal eens klachten binnen over de Fatshedera; de kleinbladige vin- gerplant. Deze groeit op de duur wel wat hoog op, doch er is niets geen be zwaar tegen de lange stengels terug te snoeien; ze kunnen er best tegen en het kan zelfs nu nog gedaan worden. De kop- stekken kan men dan in een flesje wa ter tot foeworteling brengen. Als ze wortels gevormd hebben wordt elk stek je afzonderlijk in voedzame grond ver der gekweekt; de bekende bloemisten- grond is er heel goed voor. hem, maar Theodorus Zacheus, de joodse tolk, lachte hem uit om zijn Aramees, zodat het een haar had gescheeld of men had hem afge wezen. Het was maar een kleine fout geweest, die niet veel bete kende en het was zelfs nog de vraag of het eigenlijk wel een fout geweest was. Maar met die Jood was niet te praten, die verbeterde alleen maar. Hij had „nablion" gezegd, maar die Jood verbeter de: „Nabal" of misschien met „nobel" maar zeker geen „na blion". Daarbij had hij zo'n ge meen en neerbuigend lachje in zijn gezicht gehad. En wat zou er gebeurd zijn, als ze hem na zove le jaren hard werken en zoveel onkosten in Rome niet hadden willen hebben? Wat had zijn mees ter dan met hem moeten begin nen? Hij zou hem hebben laten doodranselen. De minister kreeg nog rillingen van angst en woede als hij aan het lachje van die Jood dacht. Maar hij was niet alleen tegen de Joden uit persoonlijke rancune. Zijn politiek instinct bracht hem daartoe. De hele wereld was nu Romeins en bijna overal heerste nu vrede door het Romeins- Griekse systeem Alleen de Joden stribbelden nog tegen en wilden de zegeningen van deze machtige eenheid, die de volkeren verbond, niet erkennen. De grote handels weg naar Indië, die voorbestemd was om de voortbrengselen der Griekse cultuur naar het verste Oosten te dragen, kon niet ge opend worden, zolang dit hoovaar- dige, hardnekkige volk niet eens en voor al vernietigd was. Aan het Hof had men helaas geen notie van het gevaar, dat in Judea dreigde. Daar woei voor de Joden nog een gunstige wind. Ju nius Thrax, zijn dikke collega van Justitie, begunstigde hen. Ook bij Financiën zaten ze. Alleen al in de laatste drie jaren waren er twee-en-twintig in de adelstand verheven. Ze drongen door in de literatuur en op het toneel. Men kon toch bijna aan den lijve voe len, hoe ze met hun stompzinnige, bijgelovige boeken het land zede lijk bedierven. Claudius Reginus bijvoorbeeld gooide die rommel met hele ladingen op de markt. DJAKARTA (Reuter) Indonesië zal, te beginnen in december, de importen van industriële grondstoffen vergroten, zo heeft de minister van financiën Su- tikno Slamet meegedeeld. Indonesië is hiertoe in staat, doordat de deviezen- positie is verbeterd, aldus de minister. Advertentie •dJIIllllllllllllllllllHIIIIIIJ I 00M I BAZURKA en JAMPIE en de alchemie door Advertentie van en 61-6) Kijk .eens hiér! Dat is een Ah, dat zijn fijne bomen. Van die Wacht es, ik heb een goed idee. bos! Hoera! We hebben een groot stammen kunnen we best een schip Als we eerst eens een huisje bouwden? eenzaam eiland, met een mooi klein maken. Dat kan een heerlijk en slank Dan kunnen we daar zolang in wonen, bos er op. Wat kunnen we daar een schip worden. Jongens, mag ik de Weten jullie nog hoe lang het duurt, plezier van hebben! bomen omhakken? zo'n schip bouwen? Nou, dan is het wel nodig dat we onderdak hebben. BJiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiQ^ Gebruik die flitsaansluiting op uw fototoestel Voor kiekjes binnenshuis: de leukste van uw leven! 30. Toen de maat zich verlicht van zijn zuidwester bevrijdde, koos de bij, die daaronder al lang naar een uitweg had gezocht, blij zoemend de vrijheid. „Nou hoop ik ja maar, dat het beest ook genoeg stuifmeel bij zich heeft", sprak Kappie het insekt naogend. „St-stuifmeel? Had ik daar ook voor moeten z-zorgen?" vroeg de maat ver ongelijkt. „D:dat had je dan moeten zeggen, Kappie." „Welnee, aardappel, die je bent' lachte Kappie. „Daar zorgt zo'n beest zelf wel voor, hoor. Daarvoor hebben we hem ja net nodig. Wat heb je vroe ger over bloemen geleerd, op school?" De maat trok zijn gezicht in rimpels. „Dat ze water moeten hebben om te groeien", sprak hij tenslotte. „Klont", zei Kappie. „Dat bedoel ik niet! Maar er is geen tijd om het je allemaal uit te leggen. Je zult het wel begrijpen, als je over een tijdje ziet, hoe wij de kweeksels van de professor hebben verbeterd Kom mee!" Maar toen zij buiten kwamen, stond daar professor Bladergroen hen op te wachten. „Wat heb je vroeger op school ge leerd over bloemen?" vroeg hij de maat streng.... - Door pech achter transportarbeider uit ZWOLLE. - volgd is een Zwolle. Twee weken geleden pleegde de 23- jarige R. een inbraak in een boekbin dersbedrijf. Bij zijn sluiptocht door de fabriek werd hij ontdekt door een boekbinder die daar toevallig was. Hij sloeg op de vlucht. De transportarbeider reisde naar ParijsTnet de bedoeling in het Vreem delingenlegioen te gaan. Tijdens een razzia van de Parijse politie, waar schijnlijk in verband met het optre den van Algerijnen, werd hij in de kraag gegrepen. Met een treinkaartje, betaald door het Nederlandse consulaat, werd R. over de grens gezet. Bij zijn aankomst in Zwolle, pikte de recherche hem op. VENLO. De zesjarige jongen H. Lamers is gistermiddag om vier uur bij het plotseling oversteken van de Vel- denseweg te Venlo door een auto gegre pen en zo zwaar gewond dat hij te» plaatse overleed.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2