Goes krijgt een echte praktijk-burgemeester Levensloop Gesprek met waarnemend burgemeester Van Melle Burgemeester Michaëlis heeft veelzijdige belangstelling ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE EERVOLLE WAARNEMING Prettige persoonlijkheid met leiderskwaliteiten Egalisatie Werkende jeugd"-club Goes in oprichting KIES TOCH Qg0> H. K. MICHAËLIS VA* BRUINISSE BENOEMD Man in Kamperland op tragische wijze verdronken Mevr. Blaauw trad af als presidente Opdracht voor bpuw nieuwe veerboot Regelmatig contact C.B.T.B. en Stichting Zeeland Woensdag 19 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! Alleen E33U BbNZINfc geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! Advertentie Van een onzer verslaggevers. BRUINISSE. De nieuwe burgemees ter van Goes, Hans Karei Michaëlis, werd 2 juni 1920 te Arnhem geboren, waar zijn vader tandarts was. In Den Haag, naar welke plaats het gezin was verhuisd, werd het middelbaar onderwijs gevolgd. Van 8 februari 1940 tot juni 1946 was de" heer Michaëlis volontair ter gemeen te-secretarie te Noordwijk. Hij benutte de oorlogstijd voor studie en behaalde het diploma gemeente-administratie I. Elf maanden voor het einde van de oor log werd de heer Michaëlis door de Duit sers gearresteerd en opgesloten in een kamp in Duitsland. Na zijn terugkeer in Noordwijk werd hij bevorderd tot adjunct-commies eer ste klasse, in welke functie hij in Noord wijk ter secretarie werkzaam was tot 12 juni 1947. Met ingang van deze datum aanvaard de de heer Michaëlis een functie als ad junct-commies ter Provinciale Griffie van Zeeland, derde afdeling. Hij bleef dit tot 16 oktober 1951, toen hij werd be noemd tot burgemeester der gemeente Bruinisse, als opvolger van de heer W. van den Berg Dzn„ die wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd eervol ontslag werd verleend. De nieuwe burgemeester van Goes is gehuwd, heeft twee zoontjes, is belijdend lid van de Ned. Hervormde kerk en aangesloten bij de Christelijk-Historische Unie. Van één onzer verslaggevers BRUINISSE. De nieuwbe noemde burgemeester van Goes heeft tijdens zijn ambtsperiode als burgemeester van Bruinisse blijk gegeven van een intense belang stelling voor tal van zaken. Vele verenigingen en organisaties deden een beroep op zijn stimulerende activiteit, zowel verenigingen, die de belangen van de bevolking van het eiland Schouwen-Duiveland behartigen, als organisaties, die op breder terrein werkzaam zijn. Toen de heer Michaëlis in 1951 als burgemeester van de gemeente Bruinis se was geïnstalleerd, wachtte hem daar veel werk, vooral van bestuurlijke aard. De sporen van de oorlog, die de gemeen te zwaar had getroffen, waren nog niet uitgewist. Enkele jaren later werd Brui nisse andermaal getroffen, toew door de watersnoodramp. In Bruinisse is men het er echter al gemeen over eens, dat de heer Michaëlis de vele problemen energiek heeft aan gepakt. De bestrating werd grondig ver- Van één onzer redacteuren Sinds het plotseling verscheiden van burgemeester W. C. ten Kate is de functie van burgemeester van Goes op waardige wijze waar genomen door de heer J. J. van Melle. Zeer kort na het bekend worden van de benoeming van de nieuwe burgemeester hadden wij in de burgemeesterskamer van het Goese raadhuis waar hij juist met de secretaris, de heer M. J. Taillie, de zaken van de dag had doorgenomen, na een vergadering, waarvoor hij ondanks een zeer zware verkoudheid uit bed was gekomen een onderhoud met de waarnemend burgemeester. Wij vroegen hem naar zijn indruk over de gevallen benoeming. „Dat is uitermate moeilijk", zei hij ons, „want ik ken de heer Mirhaëlis nog niet. Hoewel wij wisten, dat er een goe de kans was, dat het in zijn richting ging, hebben wij ons daarin niet ver diept. Dat zou niet oirbaar zijn, want al was de voordracht al enkele dagen klaar, de benoeming is niet officieel, vóór H.M. de Koningin die getekend heeft; het zou niet de eerste keer zijn, dat zij een voordracht niet aanvaardde. Er was geen enkele reden, om in dat ge val te verwachten, maar men mag op de Koninklijke beslissing niet vooruitlopen. Nu wij het officieel weten, hebben wij het volgende telegram verzonden: Dagelijks bestuur gemeente Goes wenst TJ van harte geluk met Uw be noeming en hoopt op een vruchtbare samenwerking. Meer kan ik er op het ogenblik ook niet van zeggen. 4- Hebt TT 'zware maanden gehad tij dens uw waarneming? vroegen wij ver der. Dat mag ik niet zeggen. Het waren bijzonder prettige maanden, waarvoor ik dankbaar ben, dat ik ze heb mogen mee maken. De raad, het college van b. en w. en de secretaris hebben me op allerlei wijze geholpen, om het werk te kunnen doen. Dank zij die voortreffelijke sa menwerking waren het heel prettige maanden. Ik had daarbij alle gelegen heid om me aan dit werk te geven, omdat ik bijna op de dag af, dat ik dit moest aanvatten, mijn zaak in andere handen had overgegeven. En er waren juist enkele evenementen in het gemeentelijk leven, die de dagen te mooier maakten; de Kasporgofeesten, het Fruitfeest, de wedstrijden van het Rode Kruis, de opening van de ULO- school der Geref. Gemeente en nog wel wat meer. cember burgemeester Michaëlis zult in stalleren, vervolgden we. Onverdachte lof We willen hier nog een persoonlijk woord aan toevoegen, waarin we willen zeggen, dat de heer Van Melle zijn waar nemend burgemeesterschap inderdaad op voortreffelijke wijze heeft vervuld. Bij allerlei gelegenheden hebben we hem zien optreden met een gemak en een bonhomie, die hem sierden. Daarbij wist hij ook goede oplossingen te vinden. Wij memoreren slechts één punt, waarom hem indertijd, zonder dat zijn naam genoemd werd, door de Nieu we Rotterdamse Courant lof is toege zwaaid. Het stond in verband met de weigering van de burgemeester vanVel- zen, om Duitse gasten te begroeten. Als voorbeeld werd toen aangehaald, dat een gemeentelijke autoriteit, die voor een ontvangende taak van een internationaal gezelschp stond, alle taalmoeilijkheden oploste hoewel hij tenminste één van de talen der gasten sprak door zijn speech in het Hollands te houden, maar de tekst ervan tevoren In de talen der gasten aan hen te doen uitdelen. Dit voorbeeld werd als een uitstekende op lossing geprezen. De pluim, die in deze vermelding stak, dragen wij ook gaarne aan. Wij hebben haar met opzet tot vandaag bewaard. nieuwd evenals de riolering. Een riool- zuiveringsinstallatie werd gebouwd en alle hiaten in de bebouwde kom, ont staan door de vernieling van huizen, werden volgebouwd met nieuwe wonin gen. De burgemeester beijverde zich voor het opkopen van bestedingsplich ten van inwoners, die voor herbouw geen interesse hadden en toen het particu lier initiatief niet bij machte was, tot woningbouw over te gaan nam de gemeente deze zorg voor haar rekening. Daarna werden de woningen verkocht aan belanghebbenden. Michaëlis werd het gemeentehuis té Bruinisse verbouwd en kwam een wijk- gebouw voor het Groene Kruis een reeds vele jaren bestaande wens tot stand. De burgemeester ijverde voor de bouw van een nieuwe kleuterschool en zijn pogingen werden met succes be kroond. Bruinisse kreeg voorts een Christelijke landbouwhuisho.udschool en een modern sportveld. De ontwikkeling van het Deltaplan ging niet aan Bruinisse voorbij en was aanleiding tot de bouw van nieuwe wo ningen. Burgemeester Michaëlis is in zijn woonplaats voorzitter van diverse ver enigingen op cultureel gebied. Funkties In het maatschappelijk leven kreeg burgemeester Michaëlis in de loop der jaren tal van functies te vervullen. Hij is momenteel voorzitter van de Raad van Beheer van de N.V. Waterleidingmaat schappij Schouwen-Duiveland, secretaris van de Reinigingsdienst Duiveland, be stuurslid-secretaris van het Roode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee (nadat hij eerst penningmeester was van het oude zie kenhuis Schouwen-Duiveland). In 1957 werd de heer Michaëlis lid van het be stuur van. het calamiteuze waterschap Bruinisse. Een belangrijk deel van de bevolking van Bruinisse vindt een bron van be staan in de visserij en uiteraard interes seert de heer Michaëlis zich ook voor de belangen van deze groep. Hij werd gekozen tot plaatsvervangend bestuurs lid van het Produktschap voor Vis en Visserijprodukten en tot bestuurslid van het Visserijschap. In het bestuur van de visserijschool ruimde men een plaats Tijdens de ambtsperiode van de heer voor de burgemeester van Bruinisse in en voorts werd de heer Michaëlis ge kozen als bestuurslid van de Stichting De Nederlandse Visserij. Van de door Gedeputeerde Staten van Zeeland ingestelde schaal- en schelpdie rencommissie maakt de heer Michaëlis deel uit en als burgemeester heeft hij voorts zitting in de Commissie van Toe zicht van de Centrale Dienst Noord- Zeeland voor bouw- en welstandstoezicht. Hij is lid van het dagelijks bestuur van kring Z. 6 van de B.B., bestuurslid van de afdeling Duiveland van het Ne- derlandsche Roode Kruis en voorzitter van de onderafdeling Bruinisse van het Ned. Roode Kruis. De agrarische belangstelling van de nieuwe burgëmeester van Goes blijkt o.a. uit het feit dat de heer Michaëlis voorzitter is van de plaatselijke commis sie herverkaveling te Bruinisse en deel uitmaakt van de agrarische subcommissie Schouwen-Duiveland van de herverka velingscommissie Zeeland. Voorts is de heer Michaëlis lid van de commissie financiering elektriciteits- en waterlei dingsaansluitingen in herverkavelings- gebieden en» maakt hij deel uit van de commissie wegen- en waterleidingen, zo wel als van de beplantingscommissie. Burgemeester Michaëlis is bestuurslid van de Provinciale Zeeuwse vereniging tot bestrijding der t.b.c., maakt deel uit van de Zeeuwse Culturele Adviesraad, is hoofdbestuurslid van de Kon. Neder landse Jagersbond en een president van de Internationale Tafelronde. Van 1956 tot 1958 was hij ook Nederlands president yah deze kring. Advertentie Omdat ik al veertien jaar wethouder ben die datum passeerde juist op 29 oktober was het werk me niet vreemd en voelde ik me er best in thuis. Uw vader vervulde toch ook al die functie? vroegen wij weer. Ja, die is 14 jaar wethouder ge weest. Ik ben dus nu bezig hem in aan tal jaren te overtreffen. Was hij ook waarnemend burge meester? Inderdaad, toen burgemeester Haje- nius wegging, was hij de loco en hij heeft burgemeester Dusseldorp mogen installeren. Zoals u. naar we hopen, begin dé- Wanneer U muziek wilt horen, alsof U zelf in de concertzaal zit, dan kiest U de Comedia; zo zuiver en natuurgetrouw is de klank van deze GRAETZ Super. En wanneer U een toestel wilt bezitten, dat ook uiter lijk aan Uw smaak beantwoordt, dan kiest U eveneens de Comedia; zijn vormgeving onderstreept de persoonlijkheid van Uw interieur. De prijs? Opvallend bescheiden voor 'n toestel met o.a. drie concertluidsprekers, drie klankregistertoetsen en een extra duidelijke afstemschaal! Keuze uit radio's en radio-grammofooncombinaties (óók stereo) in lichte of donkere kast, 16 modellen; prijzen van f 215.- tot f 1260.-. Importeur: N.V. Thabur - Den Haag. YJET GENOEGEN hebben we gis teren in ons blad gepubliceerd, dat 4e centrale van de PZEM haar vermogen heeft uitgebreid met bijna 50 pet. en dat zij nu niet alleen in 'de Zeeuwse behoeften aan electrici- teit kan voorzien, maar stroom „over houden" en naar andere provincies kan leveren, ja zelfs kan exporteren over de Nederlandse grenzen. Weer staan we hier voor een voor beeld van integratie. Begon de elec- triciteit evenals het gas trouwens met kleine centrales, die één ge meente bedienden en was de provin ciale centrale al een stap vooruit op dit gebied, thans kennen we in de Samenwerkende Elektriciteits Produ centen een apparaat van samenwer king met het gehele land en is er de koppeling met de netten over de Duitse grens. In een geïntegreerd Europa zal die samenwerking zich nog wel uitbreiden. Voor het gas ken nen wij iets dergelijks door de lan- ge-afstands-gaslevering van mijnen, hoogovens en kraakgasinstaliaties te Pemis, die een groot deel van het xuiden (behalve Zeeland), midden en westen van ons land van gas voor- sien. Het ligt voor de hand. dat een dergelijke samenwerking de stabili teit van de levering'van de energie voor licht en kracht ten zeerste be vordert. Er is echter nog een ande re doelstelling bij: ze kan ook direct in de prijsvorming, aan de verbrui kers ten goede komen. Feitelijk zou den die dus in de vorm van een prijsdaling de goede werking van de concentratie moeten bemerken. En ook in de vorm van een egalisatie, oen gelijktrekking van de prijzen over het gehele gebied, waarvoor de ze concentratie werkt. Tot dusver hebben wij daarvan nog niet al te veel gemerkt. En onze vraag is dus: zullen we Aat gaan merken en zo ja wan neer? Met name in gebieden, waar door 4e lange afstanden of door de <wa- ter)-barrières de prijzen aan de ho ge kant zijn, is dat een zaak van betekenis. Advertentie Comedia f 345.' Vn één onzer redacteuren. GOES. Moeten wjj het voor Brui nisse betreuren, dat het zijn actieve bur gemeester verliest, wjj hebben de stellige indruk, dat Goes van harte te compli menteren is met de benoeming van de heer H. K. Michaëlis tot burgemeester van de Ganzestad. Naar wij uit vriendenkring van de heer Michaëlis vernemen, staat hij hekend als een prettige persoonlijkheid, van grote I bekwaamheid en met onmiskenbare lei derskwaliteiten. Het feit, dat hij president was van de Nederlandse Tafelronde en deze functie ook bekleedt in de Internationale Tafel ronde, wijst op deze eigenschappen. De Tafelronde is een „orde" van mannen uit verschillende levenssferen, waarvan men lid wordt op uitnodiging, waarbij men er steeds naar streeft, de beste uit hun groep aan te zoeken. Het lidmaat schap van de ronde is aan een leeftijds grens gebonden. Wie 41 jaar is, moet het gezelschap verlaten. In de regelmatige bijeenkomsten worden allerlei onderwer pen uit het zakenleven behandeld, zodat het lidmaatschap het algemeen inzicht versterkt en bovendien een relatiekring verschaft, waardoor men het eigen werk te beter kan doen. Als internationaal president kiest men uiteraard iemand, die zich met zijn talen behoorlijk weet te weren. Dat Goes een burgemeester krijgt, die op dit punt ervaring heeft, zal aan de internationale relaties van de stad zeker ten goede komen. Sportief is de nieuwe burgemeester van Goes ook. zoals blijken kan uit het feit, dat hij hoofdbestuurslid is van de Kon. Ned. Jagersvereniging. Hij weet van aanpakken, zei men ons, houdt ervan knopen door te hakken en is een doorbijter. Dat hij actief is, blijkt ook wel uit het voorbeeld van zijn vader. Die is als rus tend tandarts naar Bruinisse verhuisd. Maar hij kon daar niet stilzitten en heeft daar toen een begin gemaakt met de schooltandverzorging. Van Mevrouw Michaëlis werd ons eveneens veel goeds verteld. Zij heeft een warme belangstelling voor het werk van haar echtgenoot en dus voor de ge meente die hij dient. De heer Michaëlis is belijdend lid van de Ned. Herv. Kerk en lit van de C.H. Unie, wat hem maakt tot een figuur, die in het district van de voortrekker der Unie, jhr. mr. De Savornin Lohman zeer goed past. Op de foto ziet men op de voorgrond mevrouw Michaëlisrechts); achter haaf de nieuwe burgemeester van Goes, wan* delend in Hastings,* de Engelse plaat* waar hij tot voorzitter van de Internat» onale Tafelronde werd gekozen. Van een onzer verslaggever* GOES Als alles volgens de plannen verloopt, zal in Goes een „W.J.-club", «en Werkende Jeugd-club worden op gericht. De club zal uitgaan van de chris- telïjfee sociale jeugdorganisatie, een Lan delijke organisatie, die contact onder houdt met het C.N.V. In een gisteravond in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering, die was belegd om te komen tot een op richting van een W.J.-club. vertelde de heer J. Go'-deau uit Utrecht aan de jonge lui, die nu niet direct in groten getale waren opgekomen, van het doel van de W.J.-club. Uit zijn woorden konden de jongelui wel opmaken, dat ,,het bij brengen aan de jeugd van Sbdiaaf besèf"- niet zo'n droge boel is, als die woorden wei zouden kunnen doen vermoeden. Mét behulp van een flanelbord gaf de heer Gordeau als voorbeeld een uiteen zetting van de jeugdspaarwet. Daarna werden enige spelen gedaan. Op de vraag van de heer Gordeau of de meisjes en jongens dachten, dat er In Goes wel mogelijkheden voor een W.J.-club zijn, gaven de jongelui geen duidelijk antwoord. Wel waren zij bereid hun namen en adressen op te geven, waarmee in principe de basis voor de W.J.-club was geleed. De heer A. Mc ""er uit Nieuwdorp zal aan de Goese W.J.-club. voorlopig leiding geven. Het ligt in de bedoeling aan de oprichtingspogingen ook in de dorpen rondom Goes, waaruit nu al een aantal jongens waren gekomen ih brede kring bekendheid te geven. BRUINISSE. Goes heeft met ingang van 1 dec. a.s. een nieuwe burgemeester: de heer H. K. Michaëlis, thans nog burgemeester van Bruinisse. Een energieke, doortastende, nog jonge man (38 jaar) met vele kwaliteiten. Een burgemeester, geboren uit de praktijk. „Ach joh, wordt toch burgemeester", werd hem reeds op I9-jarige leeftijd geadviseerd, „dat is een aardige baan en je hebt veel vrije tijd". De jonge Michaëlis koos die richting en hij vond het steeds prettiger werk. Maar gemakkelijk en veel vrije tijd neen, dat was er niét bij. „Geliikkig maar", zei de heer Michaëlis ons gisteravond, kort nadat hij van de eervolle benoeming op de hoogte was gesteld. „Gelukkig maar, want anders had het me vast niet zoveel voldoening geschonken." ter, maar in Goes zal mijn burgemeesters- Burgemeester Michaëlis kent, hoewel hij geen Zeeuw is. Zeeland reeds vanuit zijn jeugd. In vakantietijd kwam hij dan naar Zeeuwsch-Vlaanderen en dat legde de grondslag voor zijn verdere carrière. Via griffie en Bruinisse nu naar Goes. De familie Michaëlis in de huiskamer (Foto Zeeuws Dagblad) I „Ik zal graag meewerken aan de be langrijke ontwikkeling die Goes te wach ten staat als centrumgemeente", aldus de heer Michaëlis gisteravond toen hij bij I de huiselijke haard was teruggekeerd, „want qua ligging moet er voor Goes veel in zitten." „Ik ben de laatste jaren veel op reis", vertelde de nieuwbenoemde burgemees- Advertentie N«veda, Rokin 118, Amsterdam Van onze correspondent KAMPERLAND. Maandagavond heerste er grote ongerustheid bij de fa milie M. Beghtel in de Noordstraat te Kamperland, omdat de vader niet op tijd was thuisgekomen van zijn werk op het land. Men ging op zoek naar hem in de Rippolder, waar hij die mid dag had gewerkt. Omstreeks zeven uur des avonds vond men de heer Beghtel ten slotte. Hij lag in de sloot naast zijn stukje land. Men kon slechts de dood konstateren. In de sloot stond ongeveer 45 centimeter water. De heer Beghtel was 56 jaar, hij laat een vrouw en drie kinderen achter. ■N.C.V.B. Middelburg f Van een onzer verslaggevers. MIDDELBURG. In een zeer druk bezochte vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond, die werd gehouden in de Bog-ardzaal heeft gisteravond mevrouw R. Blaauw-Mulder haar functie als pre sidente neergelegd. Mevrouw J. Jong- stra-Koerselman volgt ha^r als voor zitster op. De vice-voorzitster, mevrouw D. Ver- i dorp. In het havencafé werd dit onder boom-Van Dorp zei o.m. dat mevrouw werp rond biljart en tapkast voortdurend Blaauw gedurende haar negenjarig be- weer aangesneden en men was hét er wel stuursfunctie heel veel werk had ver- over eens, dat het voor de burgemeester richt. De oud-gewestelijke presidente, een prachtige promotie betekent naar een mevr. J. de Jong-Bikker sprak eveneens Post, waarvoor hij de leiderscapaciteiten een woörct tot afscheid. bezit. Van de leden ontving mevr. Blaauw een prachtig snoer bloedkoralen, van het bestuur een boekenbon en van enkele functie natuurlijk -primair zijn." Het nieuws van de benoeming in Goes bracht uiteraard de nodige beroering in de burgemeesterswoning aan de haven, schuil gaande achter de schrikaanjagende bekisting. Mevrouw Michaëlis verheugt zich al op een betere woning, want de huidige mag dan al een eigen sfeer heb ben, comfortabel en bepaald prettig is het vochtige, oude huis niet. Goes trekt haar natuurlijk vooral, omdat haar fa milie van moeders kant (Franse van de Putte) van Goes afkomstig is. Haar aan deel in het ambtelijke werk zal ze met genoegen vervullen, want* naast haar huishouding doet zij graag iets aan maat schappelijk en verenigingswerk. In het bijzonder de bejaardenzorg,, onderwijs en jeugdwerk hebben haar aandacht. De beide zoontjes, Huib GO) en Steven (7), hadden zich nog niet met de op han den zijnde verhuizing verzoend, maar de geruststelling onzerzijds, dat er in Goes ook gevoetbald en niet ver van de stad volop gevist kan worden, bracht kenne lijk enige verademing. De jongens zijn dol op sport, evenals hun vader, die in zijn jeugd veel deed aan paardrijden en thans nog een verwoed jager is. Terwijl de wethouders van Bruinisse in de salon in spoedzitting waren bijeen gekomen om de afscheidsdatum vast te stellen 29 nov. a.s. om 2 uur 's mid dags ging het nieuws als een lopend vuurtje door het zich voor een belangrijk deel reeds ter ruste begevende vissevs- Ambonnese dames een sarong De scheidende presidente dank ie aaar- na de spreeksters, in het bijzonder voor de prettige samenwerking. Tijdens deze vergadering sprax nog ds A G. Barkey Wolf. Zijn betoog handelde over de erbarmelijke toestan den van het protestantisme m Beligie De burgemeester zal zijn schilderach tig vissersdorp missen en mevrouw Mi chaëlis zal niet meer elke dag naar de vorderingen van de Deltawerken kunnen kijken wanneer zij Cilly de hond uitlaat. Met een tikkeltje weemoed zullen ze af scheid nemen, om dari in Goes met nieuwe energie aan de slag te gaan. Goes heeft een nieuwe burgemeeseter toegewezen gekregen. Een man uit één stuk, geladen met energie, een man die z®ei' sevinge peiI weet wat aanpakken en doorzetten be- neeft. het uiterst m j ïiiden tekent. Een burgervader die ernaar hun- dikant. De dienaren des wooi ds ïyaen i i een zeer armoedig - bouw en opbloei van de Ganzestad. HOEDEKENSKERKE. De raad van Hoedekenskerke komt vandaag bijeen. Op de agenda staan o.m. verkoop bouw grond, voorstel tot deelneming in een ge meenschappelijke regeling voor bouw. en woningtoezicht en benoeming van com missies. Eigen nieuwsdienst I MIDDELBURG. Het Provin ciaal Bestuur van Zeeland heeft de minister van Verkeer en Water staat machtiging gevraagd de bouw van de nieuwe veerboot voor de dienst Vlissingen-Breskens op te dragen aan de N.V. Kon Mij. „De Schelde" te Vlissingen, als zijnde de laagste inschrijfster. Elleivoutsdijk Raadsvergadering ELLEWOUTSDIJK De raad der meente zal vanavond om half acht in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m.: vaststelling ge meente-begroting dienst 1959, goedkeu ring begroting 1959 burgerlijk armbe stuur, behandeling voorstel tot gemeen schappelijke regeling bouw- en woning toezicht en gemeentewerken met de ge meenten 's-Gravenpolder, Nisse, Hoede kenskerke. Baarland, Oudelande, en Driewegen, vaststelling van een verorde ning op de heffing van een straatbelas ting in Ellewoutsdijk. In de laatstgehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B., die onder leiding stond van de voorzitter, de heer C. de Putter, waren zoals gewoonlijk weer zeer veel ingeko men stukken te verwerken. De Zeeuwse C.J.B.T.B. berichtte dat in de plaats van de heer G. Koole als adviserend lid is benoemd de heer P. S. Dekker te Zuidzande. Het hoofdbestuur nam op hartelijke wijze afscheid van de heer Koole. Besloten werd aan de Zeeuwse C.J.B.T.B. tot wederopzegging toe een jaarlijkse subsidie van f 1000, toe te kennen. Tot lid van de Pachtkamer te Middel burg is benoemd in de vacature J. Bosse- laar, de heer A. Bosselaar te Aagte- kerke. Het Coöperatief Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland stelde een balans en resultatenrekening over het eerste halfjaar 1958 samen. Uit de cijfers bleek de goede financiële positie van dit bu reau, waarover het hoofdbestuur zeer dankbaar was. De adviescommissie van de Praktijk school voor het Zuidwestelijk Zeeklei gebied in Schoondijke zal een financiële bijdrage ontvangen ter dekking van de aanloopkosten. Verslag werd uitgebracht over een ge houden bespreking met de Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultureel werk over het maatschappelijk werk in de gebieden met bijzondere structuur veranderingen. Het hoofdbestuur kon zich verenigen met een regelmatig con tact, waaraan namens de Zeeuwse C.B.T.B, zal worden deelgenomen door dé voorzitter en de secretaris. Het hoofdbestuur besprak een concept vraagpunt over de landbouwvoorlichting. Na enkele aangebrachte wijzigingen be sloot het hoofdbestuur dit vraagpunt ter behandeling aan de gewestelijke afdelin gen voor te leggen. Op de gewijzigde statuten van de Zeeuwse C.B.T.B. is inmiddels konink lijke goedkeuring verkregen. In verband hiermee werd ter vergadering een huis houdelijk reglement vastgesteld en een rooster voor de aftreding van de be stuursleden. Volgens de nieuwe statuten mogen de bestuursleden na een zittingsperiode van 5 jaar nog éénmaal voor dezelfde duur herkozen worden. Op 1 januari a.s. zul len aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Wisse, Joh. de Feyter en Jac. Wattel. Door middel van schriftelijke stem-1 ming werd b.esloten de voorzitter, de! heer C. de Putter, voor de tijd van 2' jaar te herkiezen. Op 31 december eindigt de tweede zit tingsduur van de leden en plv. leden van de gewestelijke raden, de gewestelijke! commissies en de districts- en plaatse-; lijke commissies van het Landbouwschap. De derde zittingsduur zal op 31 decern-I ber 1959 eindigen, zulks in verband metj het voornemen van het bestuur van het' Landbouwschap om de positie der ge westelijke raden in studie te nemen. Be sloten werd alle zittende leden opnieuw! ter benoeming voor te dragen. De heren J. J. de Jager te Kapelle en M. Ton te Middelburg zullen opnieuw! worden voorgedragen ter benoeming als' bestuurslid resp. plv. bestuurslid van del B.V.A.B. afdeling Zeeland. MET ESSO BENT U BETER UITt

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3