i I Werkers achter de hier is het eerste nummer van uw nieuwe lijfblad LEERLING-VERPLEEGSTER UITSTEL AANBESTEDING Ja, noteer mij voor: GEMEENTEZIEKENHUIS DORDRECHT Kabouters ABONNEERT U ZEEUWSCH DAGBLAD I DONDERDAG 27 NOVEMBER moderne kachel (z.g.a.n.) EEN GEZONDE KIJK OP UW GEZONDHEID dit vindt U allemaal in het eerste nummer: in het tweede nummer o.a. artikelen over: aan: Spreekuur Thuis postbus 705 Rotterdam naam straat plaats Dinsdag 18 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 In ons ziekenhuis bestaat weer gelegenheid voor meisjes, die hun opleiding aan huishoudschool, ulo school, H.B.S. of gymnasium beëindigd hebben, te worden opgeleid tot verpleegster. Er wordt opgeleid voor het diploma ziekenverple ging A met mogelijkheid tot het behalen van de aantekeningen voor kraam verpleging en kinder verpleging. Degenen, die inlichtingen wensen over de mogelijk heid tot plaatsing als (minimum-leeftijd 18 jaar) kunnen zich wenden tot de adjunct-directrice, schriftelijk dan wel persoonlijk op de spreekuren dinsdags en vrijdags van 1112 uur (indien ge wenst vergezeld van de ouders of verzorgers) Bankastraat 57 te Dordrecht. Een nieuwe vooropleiding vangt 1 januari a.s. aan. Eerste aanschaf van dienstkleding wordt verstrekt door het ziekenhuis. Reiskosten naar ouderlijk huis worden gedeeltelijk vergoed. v Gevraagd: tegen voorjaar '59 een vaste arbeider (hand werk). P. J. Abrahamse, Se- rooskerke (W.) Te koop herenjas m. 50 10,-. Nwe. blauwe dames japon m. 44 10,- en jon gensjas v. leeft. 14 jr. 12,50. Leliestraat 119, Goes. Een hele consternatie in de kousenwereld, weer een boot vol aangekomen, met ragfijne nylonkousen voor de helft van de prijs van 3.98 nu 1.98 speciaalzaak 't Interlockhuis, lange Vorst- straat 45, Goes. Een hele consternatie in de kousenwereld, weer een boot vol aangekomen, met ragfijne sterke crepe mous se kousen van 5.90 nu 3.90, speciaalzaak 't Interlock huis, Lange Vorststraat 45, Goes. Q Alleenwonend weduwn. vraagt tegen januari 1959 huishoudster van middelb. leeftijd. G.G. Brieven ond. no. 127 aan bureau van dit blad, Korte Delft 50, Mid delburg. Gevraagd een nette een voudige huishoudst. G.G. Br. oftder no. A 5383 Bureau van dit Blad te Goes. W oningverbetering Br is nu bepaald, dat gedurende het tijdvak van 10 november 1958 tot 15 maart 1959, voor de uitvoering van schilder- en stukadoorswerkzaamheden ten behoeve van het inwendige van de woningen uitbetaling kan worden verzocht van de op het Grootboek gestorte (zogenaamd geblokkeerde) gelden, otf eventueel ontheffing van de verplichte storting. De kosten van deze werkzaamheden moeten ten minste dertig procent be dragen van het totale bedrag, dat voor de desbetreffende woning voor 1 janu ari '67 op het Grootboek zal moeten worden gestort. Binnen drie maanden nadat de werkzaamheden zijn gereed gekomen, moeten verzoeken tot uitbe taling of ontheffing bij het gemeente bestuur worden ingediend. Ook hier bestaan weer verschillende maatstaven, bijvoorbeeld inzake de vraag, of deze werkzaamheden, voor zover ze aan trappenhuizen worden verricht, onder de hierboven genoem de beschikking vallen. Men zal er dus verstandig aan doen, alvorens de op dracht te geven, even bij de gemeen te (Bouw- en Woningtoezicht) te vra gen^ of ook die werkzaamheden als woningverbetering worden beschouwd. Omdat verschillende lezers ons hier al geruime tijd geleden om vroegen, verheugt het ons, thans dit bericht te kunnen geven. Hier is dus door uit voering van zeer nodige werkzaamhe- *?e moSelijkheid, iets te kunnen deblokkeren. Kan dat Een oom beloofde mij bij zijn leven een huis. Na zijn overlijden bleek, dat dit in een testament over het hoofd was gezien. Kan ik nu op grond van de belofte, die feitelijk een overeen- komst was, de erven aanspreken? Een overeenkomst over een nog niet opengevallen nalatenschap is ongel dig. Ook de belofte iets aan deze of gene te zullen vermaken. U heeft dus geen beroep tegen dit testament. Commanditaire Vennootschap U hebt gelijk lezer, wanneer u zegt. dat de rechtsvorm van commanditaire vennootschap op aandelen niet uitdruk kelijk in de wet is geregeld. Deze vorm lijkt veel op een NV. De aandeelhouders zijn ook niet verder aansprakelijk dan tot het beloop van hun aandeel. Ze kunnen ook in een algemene vergadering bijeen komen. Maar met het beheer mogen ze zich met inlaten. Dan worden ze weer hoof delijk aansprakelijk. ®b..ee?. CV °P aandelen blijven er al tijd eén of meer vennoten geheel aan sprakelijk, hetgeen bij de NV niet het geval is. Bij de NV kan men direc teuren ontslaan. Bij de CV op aande len kan men de beherende vennoten niet ontslaan. Bij dood van de com manditaire vennoot (of meer comman ditaire vennoten) wordt de CV niet ont bonden. Geesteszieke aansprakelijk Inderdaad bent u als ouders met aan sprakelijk voor de schade, die uw zoon, die geestesziek is, zou toebren gen aan derden, wettelijke aansprake lijkheid dus. Althans nóg niet. Want bij het nieuwe Burgerlijk Wetboek zal deze schade wèl op de ouders ver haalbaar zijn. Hier zit toch eigenlijk wel iets billijks in. Concurrentiebeding Een lezer is in dienst bij een werkge ver, die destijds in de arbeidsovereen komst een concurrentiebeding opnam. Dit kwam hier op neer, dat onze le zer binnen een zekere tijd niet bij een soortgelijke firma in dienst zou mogen treden. Er is een stevige som bepaald, wanneer lezer dit beding zou overtreden. Nu doet zich het feit voor dat deze werkgever hem eigenlijk kwijt wil. Het wordt er nu door plagerijen op aan gelegd, dat hij ontslag zal nemen Maar hoe komt hij aan een andere betrekking? De werkgever, lezer, verliest al zijn aanspraken uit dit beding, als hij, door de wijze waarop hij ontslag gaf, of een dringende reden voor de arbei der veroorzaakte, aansprakelijk werd voor schadeloosstelling- of vergoeding. Schutting Als buur heeft een lezer een kolenbe- drijf, wat op zichzelf al niet zo prettig is. Tussen beide erven is een beton- schutting, waar altijd kolen tegenaan liggen. Die schutting helt nu zo naar zijn kant, dat hij aan die zijde van de tuin levnsgevaar ducht en dus.... Kunnen we er iets aan doen? De eigenaar, wiens muur of heining 'dreigt in te storten en gevaar oplevert voor overhanging over het naburige erf. is verplicht, maatregelen te nemen op eerste aanmaning van zijn buur man. Doet hij dit niet, dan neemt u even een deurwaarder in a'e arm. De verkoper Op dat koopbriefje van u, mevrouw, staat wel, dat de firma niet aanspra kelijk is voor mededelingen van de verkoper, die niet op het koopbriefje staan. Maar dat ontheft de verkoper niet van schadevergoeding. Hij ver kocht u, onder mededelingen, die uw beslissing hebben beïnvloed, w«elk« on waar bleken. U kunt dit door getuigen bewijzen. U spreekt die vertegenwoor diger dus zelf in persoon aan. Knock voor knock Dan is er een lezer, die met zijn auto een aanrijding kreeg, waarbij de scha- dekwestie in het geding kwam. Beide betrokkenen waren verzekerd. De as suradeur vertelde toen, dat er een knock voor knock overeenkomst be stond, zodat de schade niet verder met de tegenpartij behoefde te worden ge regeld. Of dat kan? Inderdaad kan dat. Tussen automobiel assuradeuren bestaat een afspraak, dat ze over en weer van het verhalen van schade zullen afzien en elk hun eigen schade dragen. Dit is uiteraard voordeliger. Want anders moeten bei de instellingen zich in de schuldvraag enz. gaan verdiepen, experts op pad sturen en alle kosten maken, die hier zo bij te pas komen. Het merk Op welke wijze kan iemand een handels merk laten beschermen, vraagt een winkelier, die bepaalde artikelen on der eigen merk in de handel wil bren gen. Dit kan. Lezer moet zich dan in ver binding stellen met het Bureau voor de Industriële eigendom in Den Haag (het zogenaamde Merkenbureau). Dit bureau stelt dan een vooronderzoek in, ondermeer naar de vraag, of het nieu we merk niet in hoofdzaak overeen stemt met een al bestaand merk voor dezelfde waren. U moet er wel aan denken, dat in feite de inschrijving geen recht op het merk geeft (dit recht ontstaat namelijk door het eer ste gebruik). Maar het geeft zeer ze ker voordelen hij procedure. De in schrijving blijft twintig jaar van kracht en kan daarna worden ver nieuwd. Onze lezer moet er wel even erg in hebben, dat merk en handels naam twee afzonderlijke zaken zijn. die samen kunnen gaan, doch dat be hoeft niet. We hebben dan ook een Merkenwet en een Handelsnaamwet. Het weer Als we hier zeggen: ..Het weer is slecht", dan bedoelen we „het weer" in glacéhandschoenen bijvoorbeeld. Veel lezeressen denken, dat dit er niet meer uit gaat. Maar het kan toch wel. U moet dan eens een sigarenkistje nemen, een flink groot en daar de be wuste handschoen met een draadje in ophangen. Het kistje staat dus in de lengte. Op de bodem legt u nu wat zwavel. Vervolgens bindt u het kistje goed dicht met papier of oude lappen en na verloop van een paar dagen moet u de handschoen er eens uitha len. ..Het weer" is dan helemaal weg getrokken. Wanneer u uw handschoenen wilt reini gen kunt u dat doen met wasbenzine of tetra. U moet echter wel zo lang wrijven tot de plek, die u behandeld heeft, goed droog is, anders ontstaan er naderhand kringen. En geen vuur in de omgeving, met het oog op het brandgevaar. Tuin vazen Laat tuinvazen nu niet langer buiten staan en vooral niet wanneer ze van zandsteen zijn. Als de aarde erin blijft zitten, bevriezen ze heel gauw en vriezen ze kapot. Zet ze daarom in een schuur. Ze kunnen daar wel vorst verdragen, mits de aarde eruit is en ze goed droog zijn. t Marsepein Het wordt zo langzamerhand wel de tijd weer voor marsepein, vindt u niet? U kunt het zelf eens maken, bv. in de vorm van marsepein aardappel- tjes. Het recept is als volgt: U heeft er voor nodig, 200 gr. amande len, 200 gr. poedersuiker, 1 eiwit, theelepel oranjebloesemwater en ook wat cacao met poedersuiker. U begint met de amandelen te pellen, te malen en ze te vermengen met de gezeefde poedersuiker, het eiwit en het bloesem water. Dit alles maalt u nog eens en voeg er dan wat cacao of andere kleurstof aan toe. Vervol gens maakt u de gewenste vorm van de marsepein en laat het zo maar op stijven. Om aardappeltjes te krijgen, maakt u balletjes en rolt die door een mengsel van cacao en vedersuiker. Goede vrienden blijven Het is een groter kunst, goede vrienden te blijven, dan om het te worden. Het is jammer, dat velen de eerste kunst niet verstaan. Zo menen onder meer erg goede vrienden, dat alles wat zweemt naar zakelijkheid de vriend schap zou kunnen schaden. Door deze veel aangehangen opvatting wordt de kiem voor heel wat ernstige conflic- ten gelegd. A. verkoopt iets aan zijn vriend B. Kwitantie? O. laat maar, zeg, dat zit wel goed. Dit gebeurt zo nog een paar maal. Op zeker moment vraagt A zich af: hoe zat dat ook weer, heeft B. toen betaald? Heel voor zichtig werpt hij het balletje eens op. B. heeft evenwel een patent geheugen, kan zich niet voorstellen, dat A. op dat punt zwak is, wordt dus achter dochtig ende boot is aan. Ernsti ge meningsverschillen. In velerlei vormen hebben wij dit mee gemaakt. Zo ook bij de verhouding hoofdbewoner-inwoning. Waarom, juist om de vriendschap niet te bederven, zou men bij zakelijke transacties niet zakelijk zijn? Een kwitantie vragen is helemaal geen onvriendelijkheid, nog minder een bewijs van wantrouwen. Het is. vriendelijkheid. Immers, de gene die het geld ontvangt, is zo vrien delijk, zijn vriend het betalingsbewij# niet te onthouden. Donderdag 20 nov. hoopt voor te gaan in ons huis te Meliskerke Ds. Grisnigt. Te koop gevraagd een duiventil of volière. Jan Cappon, B 3, Heinkenszand. Te koop: zwart boerin- nejasje, heren winterjas, meisjes wintermantel en re genmantel m. 38-40), blauwe jopper. Oostkapelseweg 30, Serooskerke W. Te koop gebruikte goo cheltrucs te koop. Pr. 15,- Brieven onder no. 126 bur. van dit blad, Middelburg. Drietex in de wasmachine Koken overbodig schone was minder slijtage. Af Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost, 40 tabletten 1.45. Bij apoh. en drogist. Bijverdienste? Inlichtin gen Postbus 148 - Haarlem. -)f Een aardige Sint-Nico- laassurprise vindt u in onze byouterie-afdeling. Wij heb ben steeds het nieuwste in broches, colliers, hangers, ringen enz. Geschenkenhal Piet Vreke, K. Delf 2, hoek Nieuwstraat, Middelburg. 4f Te koop: tractor- en paar- denploegen, bietenmolens met reinigers, kruiwagens en ge bruikte tweepaards keer ploeg. Brasser Zonen, Mid delburg. Telef. 28124246. 4f Gevraagd tegen voorjaar '59 een vaste arbeider (hand werk). P. J. Abrahamse, Se rooskerke (W.). ^f 10 rijlessen a 60 min. voor 47,50!! in nieuwe Opel door gediplomeerd instructeur. Theorie, halen en brengen gratis! Ook losse- en avondlessen. Erkende B.E.A. avondlesseneauijsr. Bonds-autorijschool. F. Ver- du, Nachtegaallaan 38, Goes, tel. tijdelijk 01100—4164. 4f Een blijvend geschenk met Sint-Nicolaas is een fo totoestel, flitsapparaat, sta tief, foto-album, diaraam pjes, diadozen en alle pro jectiebenodigdheden. Foto- handel P. Vreke, K. Delft 2, Middelburg. -)f Bontmantels, kort en lang, kunt U nu op Uw ge mak thuis bekijken! Vraagt gratis collectie. Zeer soepele betaling; reeds vanaf 2.- p. w. Brieven onder no. A 5369 bur. v. d. blad, Goes. Bont jas je»! Bont jasjes! Kort en lang te koop tegen zeer lage prijzen. Betaling kan ook gemakkelijk gere geld worden. Schrijf even en U wordt volledig inge licht. L. Zwigtman, J. I. Sanderstraat 3. Oost-Sou burg. -)f Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla con 2.- bij elke drogist. Te koop voor kenners, geen handelaars, prima Che vrolet, 4 deuren Sedan, elk onderzoek toegestaan 1950. C. v. Boven Jz., Oostweg 24, Krabbendijke. Ilfil OP HET 8 De werkers achter de schermen, dat zijn de mannen die in boeiend teamwork de gronddienst verzorgen voor de vliegtuigen van het squadron. De vliegers, die met duizelingwekkende snelheid het luchtruim veroveren, vertrouwen volkomen op de kunde en vakbekwaamheid van dit grondpersoneeL Al deze vaklieden en specialisten zijn opgeleid op een van de moderne onderwijsinstellingen, waarover onze Koninklijke Luchtmacht beschikt. Bent u in het bezit van het diploma L.T.S., V.E.V., V.M.T.O. of Mulo, niet jonger dan 16 jaar en niet ouder dan 29 jaar, dan kunt ook deel gaan uit maken. van het team, dat zulk verantwoordelijk en belangrijk werk verricht. Men kan worden opgeleid b&: de vliegdiensten y^ de technische diensten de elelctronische diensten yde logistieke diensten Zij, die in het bezit van een diploma Gymnasium, H.B.S., H.T.S. of Mulo B, ongehuwd en m de leeftjjd van 18 tot 24 jaar zijn, kunnen in aan merking komen voor de op leiding tot vlieger. Wilt u er meer van weten, vraag dan na dere inlichtingen bij de dichtstbijzijnde garnizoenscomman dant. U kunt ook neven staande coupon met blokletters ingevuld als brief gefrankeerd verzenden. Aan d* afdeling Personeelspubliciteit, Marktstraat 40, Den Haag. Verzóeke my schriftelijk/mondeling lin te lichten over a) vliegdiensten. technische en logistieke diensten 1) b) elektronische diensten 1) c) opleiding vlieger 1) G.T. 2247 ADRES PLAATS Geboortedatum Opleiding doorhalen wat niet van toepassing is. (zie advert, in ons blad d.d. 8 november 1958) Namens de N.V. SUMAJO te BRESKENS zullen ondergetekenden op 'e aanbesteding houden welke oorspronkelijk was vastgesteld op vrijdag 21 november. Zelfde plaats en tijdstip. Ir. F. W. VLAMING en Ir. H. SALM. Architecten B.N.A. - Amstel 338, A'dam. U kunt die kacbef natuurlijk op Uw nek nemen en hem huis aan huis te koop gaan aanbieden. Misschien hebt U (ftr geluk en bent U hem ie 10 m minuten kwijl Maar U kunt J?"er ook 6 weken mee lope»_ r wees toch verstandiger. Een Kabouter" doet het veel practischer en vlugger en de prijs is hm De dokter brengt altijd zo'n vertrouwelijk, rustige sieer in huis. Hij is de vraagbaak, de bron van wetenschap waaruit Uw gezin kan putten. Kunt U echter vragen en klachten voorkómen, dan is dat altijd beter. SPREEKUUR THUIS helpt U daarbij. SPREEKUUR THUIS geeft een ge zonde kijk op Uw gezondheid. Artikelen over alles wat zich op medisch terrein bij U thuis kan voordoen - duidelijk geïllustreerd, helder en be grijpelijk geschreven. Een schat van gezonde wetenswaardigheden. SPREEKUUR THUIS - medische gezinsvoorlicbling door met name genoemde dok toren - in nauwe samenwerking met de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. artikelen over opgroeiende baby's; vrouw en sport; U en Uw blindedarm; kindervoeding kan ook anders; migraine; de gevaren van stof in de industrie; de tandarts; kleine kinderen in de winter en nog veel meer. te vroeg zindelijk worden van kinderen; wassen en baden voor jong en oud, de ziekte van Parkinson, "Het menselijk lichaam" ("een college thuis" als vervolgserie) kerstmenu's enz. een introductie-abonnement: 3 nummers voor slechts 1,50 een abonnement tot wederopzegging met betaling per 3 maanden, Ie termijn 1,50; daarna 2,50 een abonnement tot wederopzegging met betaling per 12 maanden, Ie termijn 8,-; daarna 9,- Hokje zwart maken wat U wenst. Daar het voor U om administratieve redenen noodzakelijk is voor de eerste betaling aanbieding van Uw kwitantie (zonder extra kosten) te wachten, zend ik geen geid of giro. jy Z3 TD C

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6