Financiële mogelijkheden voor Vlissingenzijn vrij somber atm0 5 Sint Nicolaas arriveert zaterdag in Vlissingen UIT ZEELANDS STEDEN ZWITSAL BALSEM a 95 rf Gemeentebestuur van Vlissingen heeft lijst met 24 wensen Ambtsgebed en verkiezing onderwerp van fel debat ZWITSAPLAST strips Aambeien? HEMOTABS ONTWERP-BEGROTING AANGEBODEN Stilstand bevolkingsgroei ONTWIKKELING WORDT GEREMD Opening expositie Bram Phil in Vlissingen Werkzaamheden in Herv. kerk klaar GEEN INVESTERINGSPLAN Ds. A. W. Drechsler deed intrede bij chr. geref. kerk Vlissingen NU ZES ZEEUWSE PREDIKANTEN Er komt geen nieuwe gemeentewerkman René van Hemert hoela-kampioen van Goes Dankdag Aanbeveling Dijkgraaf Raad Tholen ging leningen aan Jubileumuitvoering „De Krekels" A.R. kiesvereniging Dinsdag 18 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 VLISSINGEN. Op het eerste gezicht schijnt de gemeentebegro ting 1959 gisteren in ontwerp door B. en W. van deze gemeente aan de leden van de raad aangeboden sluitend te zijn Bij nadere be schouwing blijkt echter, dat op de gewone dienst een post van 324.298,14 is opgenomen met de vermelding: „Tekort aan middelen", zodat er in feite een tekort is. B. en W. menen dat, op zichzelf bezien, dit tekort moet worden betreurd. Het behoeft echter intussen, aldus dit college in een schrijven aan de raad, geen verwondering te wekken, wanneer enerzijds de begrotingspositie voor 1958 in aanmerking wordt genomen en anderzijds wordt bedacht dat de uitgaven voor de begro ting 1959 aan een zekere uitzetting onderhevig zijn geweest, terwijl de inkomsten, in het bijzonder die uit het gemeentefonds op grond van dezelfde basisgegevens zijn geraamd als die voor 1958 Het gemeentelijk budget zal echter, in het bijzonder door de ge voerde afschrijvingspolitiek, zijn dynamische mogelijkheden verliezen, hetgeen voor een zich vrij snel ontwikkelende gemeente als Vlissingen is, die bovendien, voor wat betreft het aanbrengen van voorzieningen in het oude stadsgedeelte nog een achterstand heeft in te halen, zeer moet worden betreurd, aldus B. en W. In de brief, die de ontwerp-begroting begeleidt, delen B. en W. aan de raad vloeien om een redelijk uitgavenniveau mede dat bij de ramingen van de uitke-Te kunnen handhaven voor de bestuurs- ringen uit het gemeentefonds het inwo- sectoren algemeen beheer. openbare nertal der gemeente een belangrijke rol werken e.d., waarvoor geen andere bron- speelt. De laatste jaren konden deze ra- nen zVn aan te boren. Toch mag hier, mingen steeds op 1000 inwoners meerschrijven B. en W., geen stilstand ont worden gesteld, hetgeen een ruimere fi- staan o.m. wat betreft sanering van de door de kostenverhogende factoren in de bestuurssectoren van onderwijs en sociale zorg, zonder dat daarbij van overschrijding van een redelijk voorzie- ningspeil kan worden gesproken, te wei nig middelen uit het gemeentefonds t e nanciering van het gewone budget bevor derde, aangezien de ervaring wel had ge leerd, dat dé met de bevolkingsgroei ver band houdende uitzetting van uitgaven zich over het algemeen in een langza mer tempo ontwikkelde. Mede tengevol ge van de vertraging in de toewijzing van bouwvolume voor nieuwe woningen is de bevolkingsgroei op het ogenblik tot staan gebracht, zodat de ramingen we gens algemene en belastingsuitkering, evenals voor 1958, op een inwonertal van 29.000 moesten worden gebaseerd. B. en W. schrijven aan de raad oog te hebben voor de recessie, welke in de nationale economie is opgetreden, doch binnenstad, stadsuitbreiding, bouw van een nieuw stadhuis. Deze taken dienen, Advertentie menen B. en W., dringend te worden aangepakt. De kapitaalvoorziening blijft voorts; zorgen geven. De vlottende schuld van de gemeente bedraagt thans f 3.000.000. De financiële mogelijkheden voor 1959 zijn voor Vlissingen vrij somber, in het bijzonder, omdat nog niet vaststaat, welke wegen zullen worden bewandeld om een verhoogde gemeentefondsuitke ring te ontvangen. Het staat namelijk nog niet vast in hoeverre het voorontwerp van wet van (tijdelijk) bij een grote doos in handig® stripcover (winkelprijs 30 ct] WAARDE. De werkzaamheden aan de Hervormde kerk in Waarde behoren thans tot het verleden. Ruim twee jaar is er in het kerkgebouw gewerkt. Het ge hele interieur van de kerk is vernieuwd. De hoge banken onder de galerij zijn lage eiken banken geworden. De zijban- de „Commissie-Oud" zal worden gevolgd.ken zijn verdwenen. De muren zijn wit De jongste salarismaatregelen hebben tot gevolg gehad, dat vele posten thans hoger in uitgaaf moesten worden ge raamd dan op de begroting 1958. Internaat B. en W. delen de raad voorts mede dat de exploitatie van het internaat van de De Ruyterschool nog steeds zorgen blijft baren. Het is niet mogelijk de ka- pitaalslasten ter zake van de destijds edane investeringen uit een sluitende exploitatie op te brengen. Met betrekking tot de gemeentelijke sociale werkplaats merken B. en W. nog op. dat het rijk thans eist, dat het ge meentelijke aandeel van 25 procent in de lonen en sociale lasten van de daar bij geplaatste mensen ook ten volle door de gemeente wordt gedragen, zodat hiervoor voor 1959 een bedrag van 36.634 op de begroting moest worden gebracht. B. en W. spreken in het bij de ont werp-begroting gevoegde schrijven de wens uit, dat op korte termijn die wet telijke maatregelen zullen kunnen wor den genomen, welke het mogelijk ma ken, dat de gemeente opnieuw haar taak naar behoren zal kunnen vervullen. geschilderd. Ook de consistoriekamer heeft een beurt gekregen. Deze werken werden uitgevoerd onder toezicht van de monumentenzorg. Men verwacht nog volgende maand de plaatsing van het nieuwe orgel. RINGBESTUUR C.J.V.- JONGENSLEIDERS Eigen nieuwsdienst GOES. De ring van jongensleiders in het C.J.V. op de Bevelanden en Tholen heeft thans weer een voorzitter. De heer L. Evertse uit Oudelande is afgetreden als zodanig en zijn plaats wordt nu in genomen door de heer A. v. d. Vrie te Goes. Secretaris is de heer Joh. Leen- dertse te Kapelle, penningmeester de heer Jac. Beeke te 's-»Heer Hendriks kinderen en bestuursleden zijn de heren M. v. d. Vliet te Biezelinge en J. W. Kopmels te 's-Gravenpolder. Op 22 november hoopt men in het ver enigingsgebouw te Kloetinge een leiders vergadering te beleggen. Dan zal C.J.V. - district-secretaris Jac. Sinke te Souburg de leiders trainen voor het werk op de clubs in de komende tijd. Zaterdagmiddag opende burgemeester mr. B. Kolff een tentoonstelling van schilderijen van de schilder Bram Phil, VLISSINGEN. De financiële moge in de expositiezaal van kunsthandel Bik- lftkheden voor 1959 zijn voor de ge ker te Vlissingen. meente Vlissingen vrij somber en daarom De burgemeester meende, dat Vlissin- hebben B. en W. van deze gemeente by zij voegen daaraan toe, cfat hier vraag- ffen riek gelukkig kan prijzen een man d® ontwerp-begroting voor 1959 geen in- stukken optreden, welke in veel groter als Phil in het midden te hebhen. Hij vesteringsplan gevoegd. Wel geeft het dan gemeentelijk verband moeten wor-1 noemde het werk spontaan en betoog- f college een korte opsomming van ob- den bezien. Het rijk dient daarbij te zor-jde. dat wanneer Bram Phil door iets!®®!®*1» welke dringend om uitvoering gen voor een voldoende ruime, geobjec- werd gegrepen, hij niets anders kon vragen. tiveerde financiële verhouding, welke een doen, dan dit, onder indruk ervan, zo E Sanering van de binnenstad. 2. Het sluitende exploitatie van de gewone snel mogelijk op het doek te brengen, vernieuwen en uitbreiden van de aula Mr. Kolff vond dat het palet van de op de begraafplaats. 3. De bouw van een schilder nog blijmoediger geworden was garage voor de reinigingsdienst. 4. De BERGEN OP ZOOM Uitvoering „UDI" In de Korenbeurs werd vrijdagavond het tweede deel van het winterprogram- ma van de Turnvereniging „UDI" ge geven: een uitvoering van de leden en oudste ad'Spiranten. De voorzitter, de! heer P. A. M. van Mechelen, sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de wethouder van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Gerritsen, de ver tegenwoordigers van de zusterverenigin gen, de ere-voorzitter Jac. Becht, het' lid van verdienste, de heer Jac. van Loon en de eerste voorzitter van UDI, de heer P. Hagenaars. Na een opening door de drumband werden de diverse onderdelen van het programma o.l.v. directeur Cor Bennars vlot afgewerkt. De balletten van de da mes van de ritmische klasse vormden hoogtepunten. Ook de nummers van de heren lange- mat en kastspringen waren zeer de moeite waard. St. Nicolaas naar Cort Heyligers-kazerne Ook dit jaar zullen de militairen uit de kazerne van het Reg. Veld Artillerie „Prins Frederik" te Bergen op Zoom aan 150 kinderen uit de armste gezin nen van Bergen op Zoom een prettig St. Nicolaasfeest kunnen bereiden. Prachtig speelgoed en zeer veel lekkers zullen deze middag aan de kinderen door St. Nicolaas persoonlijk worden uitge reikt. De gelden hiervoor zijn spontaan door de militairen bijeengebracht. Op zaterdag 6 december tussen 14 en 15 uur zal St. Nicolaas in de Kazerne Cort Heyligers zijn opwachting maken. dienst mogelijk maakt. B. en W. trekken de conclusie, dat DE COLLECTEBUS RAMMELDE op de Bevelanden en Tholen. Deze finale ging tussen de clubs van Schore en Hoe- dekenskerke. De jongens uit Hoedekens- kerke toonden zich onbetwist de sterk- sten, want zij wonnen deze wedstrijd met 91 en kwamen hierdoor in het be zit van de door het ringbestuur beschik baar gestelde wisselbeker. In THOLEN bracht de collecte ten bate van de kinderbescherming „Saker" te Utrecht f 132,27 op. Weer een op-1 brengst van de Unie-collecte: WISSEN- KERKE f154 (vorig jaar f112). en er een grote rust van uitging. De tentoonstelling bestaat uit een der tigtal schilderstukken, waarvan bijvoor beeld zijn „Stilleven Compositie" door de gewaagde opzet zeer op de voorgrond treedt. Het is in prettige kleuren op het doek gezet en doet warm aan, hoe wel aan zijn achtergrond iets te weinig aandacht is besteed. Ook zijn impressie van een stukje Pa rijs is een treffend werkstuk geworden. De expositie, waarvan het zien beslist de moeite waard is, duurt tot en met 6 december. bouw van een openbare, van een chris telijke en van een r.k. ulo-school. 5. De bouw van een r.k. lagere school. 6. De verbouw van het schoolgebouw aan de Glacistraat tot gèmeentewerkplaats. 7. De uitvoering van de tweede fase van de bouw van de lagere technische school. 8. De bouw van een openbare, een chris telijke en een nutskleuterschool. 9. Het aanleggen van straatverlichting en Plan- Oost in verband met de bouw van 328 (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Advertentie neem dit tabletje en U stilt de pijn. Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal met Hemotabs. 'n Kieuw middel in tabletvorm. gewoon in te nemen met 'n glaasje water. Geen zalf of zetpillen meer nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen ge nezing: ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, bevorderlijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. 'ti Complete kuur f. 1.47 Bij Apothekers en Drogisten. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. Voor de chr. geref. kerk van Vlissingen was het zondag een blijde dag. Ds. A. W. Drechsler, overge komen uit Amsterdam-Noord, werd des morgens door zijn schoonvader, ds. J. J. Rehel uit Lutten aan de Dedemsvaart, tot zijn dienstwerk ingeleid met een pre dikatie over Luc. 12 vers 42 t.m. 44. Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwe predikant toe, psalm 119 vers 9 j (gew.). Des avonds verbond ds. Drechsler zich aan zijn nieuwe gemeente met een i prediking over Math. 9 vers 35. Het the ma voor de preek was: Christus zoekt het verlorene op met de prediking van de blijde boodschap en met tekenen van de I uiteindelijke verlossing. IN RAAD BRUINISSE Van onze correspondent BRUINISSE. In de vrijdag gehou den raadsvergadering van de gemeen te Bruinisse, merkte de heer D. de Ko ning (v.v.d.) op, dat hij niet kon be grijpen, dat de s.g.p.-raadsleden in een vorige vergadering een voorstel hebben gedaan, om een ambtsgebed in te voe ren, gezien het feit dat. aldus de v.v.d.- spreker. zij hun eed en hun ambtsgebed De raad besloot geen nieuwe gemeen tewerkman aan te stellen, doch de uit te voeren werken allen aan te besteden. Ook de Noorddijk, waaraan een tijd lang niets was ten koste gelegd, omdat men meende dat in het kader van het Delta plan deze weg zou komen te vervallen, zal weer worden opgeknapt. De heren L. E. v. Popering (p.v.d a.) en S. A. Jumelet (c.h.u.) wezen op de onhygiënische toestand' van een stuk grond aan de Lange Ring. Ook hieraan zal aandacht worden besteed bij het op te maken onderhoudsbestek. Bij de rondvraag protesteerde de heer S. A. Jumelet tegen het feit dat voor de Ouden van Dagen-huisjes die door de gemeente zijn aangekocht, een waar- verloochend hebben doo,Jtatate stem men bi] de wethoudersverkiezin njlat wordt gevraagd. Hij achtte dit voor de en mjd hadden volgens de heer De Ko- i)ejaar|en een te grote uitgave. Met al- n'v- li" v vT-le£„^vefdenVesteS f— y* deze'beweringen vojgde een fel te MfcSïïffi over°het gevallen Bruinisse zal als enige de lening, die de stichting Ziekenhuis Schouwen-Duive- land wil sluiten, ten behoeve van een Zweeds Roode Kruis-ziekenhuis, ver strekken. Bruinisse neemt deze taak al leen op zich, 'omdat het door de weige ring van de gemeente Dreischor voor 3500 de lening te garanderen, onmo gelijk is geworden een uniforme rege ling te treffen voor alle gemeenten op Schouwen-Duiveland. De bestaande toe stand is hiermede gehandhaafd. Met algemene stemmen nam de raad het besluit van de schoolmelkvoorzie- ning aan. Van de zijde van het perso neel van de Chr. scholen wordt dc ver strekking van de schoolmelk toegejuicht. De reacties van het personeel van de o.l. school is nog niet bekend. invoeren van het ambtsgebed. Hij wenste en hoopte niet anders te doen en te wandelen in de voetsporen van rijn meester en hem te verkondigen als de enige redder en behouder der zie len. Aan het slot van zijn prediking richtte ds. Drechsler zich met een per soonlijk woord, ook mede namens zijn vrouw, tot de gemeente, en sprak hij de hoop uit dat de pastorie ook door de woningwetwoningen. 10. Verdere ver nieuwing van de bestaande straatverlich ting. 11. Restauratie van de Gevangen toren en de St. Jacobstoren. 12. Verhar ding van het verlengde van de Burge meester van Woelderenlaan. 13. Aan schaffing van een hamerslagmolen voor de composteringsinrichting. 14. Aanleg van een nieuwe uitvalsweg naar West- Souburg. 15. Vernieuwing van de brug in de Hogeweg. 16. Het maken van ver schillende v/erken aan de Vissershaven. 17. Verbeteren van de Badhuisstraat van af de Koudekerkseweg tot het Betje Wolffplein. 18. Vernieuwen van diverse wegen met gesloten wegdek. 19. Verschil lende kapitaalswerken van geringe om vang. 20. Voorbereidingen met het oog op de stadsuitbreiding. 21. Bouw van 'n nieuw stadhuis. 22. Bouw van werkplaats voor minder-validen. 23. Bouw sporthal en 24. Bouw van clubhuis voor speel tuinverenigingen. Van een onzer verslaggevers GOES. Zeeland heeft zijn eerste hoelahoepelkampioen. Het is de 10-jari- ge René van Hemert die met één hoe pel zoveel virtuositeit aan de dag leg de, dat hij zaterdagmiddag door de jury tot kampioen van Goes werd uitgeroe pen. Nadat de 40 jongens en 150 meisjes ten aanschouwen van een zeer talrijk en enthousiast publiek elk drie minuten lang hun kunnen hadden gedemon- Colijnsplaat Geslaagd/ COLIJNSPLAAT. De heer P. J. Kal- lewaard slaagde te Den Haag voor het patroonsexamen goederenvervoer. Domburg De raad vergadert DOMBURG. De gemeenteraad van Domburg hoopt donderdag a.s. bijeen te komen. De agenda voor deze vergade ring vermeldt o.m. enige benoemingen, grond verkoop, opheffing onbewoonbaar verklaring, straatnaamg'eving en vast stelling en wijziging van een aantal ver ordeningen. St. Laurens A.R.-kiesvereniging ST. LAURENS. Vrijdagavond werd in het verenigingsgebouw de eerste ver gadering in het winterseizoen gehouden van de A.R. kiesvereniging. Na het openingswoord van de voorzit ter, de heer J. Riemens, bracht deze al lereerst de dank van de vereniging over aan het oud-raadslid, de heer Joh. Ma- rinissen, die 28 jaren voor de A.R. par tij zitting in de gemeenteraad van Sint Laurens heeft gehad. Hij bracht hem dank voor de trouw en toewijding die hij in dit werk heeft betoond. Aan zijn echtgenote werd een bloemstuk aange boden. De heer Marinissen bracht de voorzitter dank voor zijn woorden en ook aan de andere raadsleden voor hun medewerking. Spreker was ds. S. van der Molen, Chr. Geref. predikant te Mid delburg. over het onderwerp: „Gedoofd Enthousiasme?" Spreker constateerde dat allerwegen het enthousiasme is ge doofd. Hij weet dit aan het stellen van evenredige vertegenwoordiging, het ont breken van krachtige figuren en het te kort aan reformatorisch besef. Ook is er sprake van een geestelijke matheid die zich niet alleen beperkt tot de Chr. par tijen. Spreker wekte zijn hoorders op de strijd hiertegen aan te binden en trouw te blijven aan de Chr. beginselen. Op dit onderwerp volgde een bespre king. Ds. Van der Molen sloot deze goed bezochte vergadering met dankgebed. St. Philipslund ST. PHILIPSLAND. Op dankdag, in St. Philipsland 19 november, worden de volgende kerkdiensten gehouden: Ned. Herv. kerk 9.30 en 2.30 ds. Van Dieren; Gerei. Gem. 10, 2.30 en 6 u. ds. Heer schap; Oud Gerei. Gem. 9.30, 2.30 en 6 u. ds. Gebraad. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Raad vergadert Dinsdagavond om acht uur komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voord stellen tot het aangaan van een geld lening van f 10.000,bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; tot het verlenen van subsidie in de kosten van aansluiting op het waterleidingnet van woningen in de zogenaamde onrendabele gebieden; tot aankoop van grond van de heren A. P. Lindenbergh en J. de Jonge. Volgens b. en w. is grond voor de bouw van een internaat voor schipperskinderen op korte termijn nodig. Verder zal zo spoedig mo gelijk tot stand moeten komen de aanleg van de in het uitbreidingsplan geprojec teerde Weg tussen de Oranjeboomstraat en Prinses Julianastraat. Voorts is in het uitbreidingsplan een verbindingsweg ge projecteerd, die de Wilhelminastraat van het verkeer moet ontlasten. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen jeugd, beschouwd zal worden als -tiert [.s-treerci, konden na anderhalf uur de middelpunt van het kerkelijk leven. Vooiv-| kampioenen in de zes klassen bekend al het gebed der gemeente begeerde hijworden gemaakt. Bij de meisjes van 6 8 jaar werd dat Marja van Vredegem, bij die van 9—11 jaar in groep A Jan- nie Schrijver en.in groep B Annite Ba zen, terwijl Betty Jonkers de prijs bij de 1214 jarigen veroverde. Bij de jongens kwamen José Poort vliet (68 j.) en René van Hemert (9 11 j.) als eersten uit de bus. Deze zes primi inter pares bonden toen de strijd aan om de hoepelbeker, daarna in de finale Jannie Schrijver en René van Hemert nog eens, waarbij laatstge noemde zich naar het kampioenschap van Goes huppelde. De jury bestond uit onderwijzers en kwekelingen. De 190 hoepelaartjes wer den beoordeeld volgens esthetische en gymnastische maatstaven. De mara- thonhoepelaars die op z'n Amerikaans de strijd tegen het horloge wilden aan binden, kregen dan ook geen kans. ernstig Namens de kerkeraad en de gemeente bracht hij dank aan ds. S. van der Mo len, uit Middelburg, voor het vele werk door hem verricht tijdens de vakature. Zijn schoonvader dankte de predikant voor deze tweede bevestiging. Verder richtte ds. Drechsler onder andere het woord tot wethouder W. Pop-pe en ge meentesecretaris Peters. Hij beloofde de afgevaardigden van andere kerken in terkerkelijk de grootst mogelijke mede werking. De heer F. Meijer sprak namens de kerkeraad zijn grote blijdschap uit over de vervulling van de vakature. Op ver zoek van de heer Meijer zong de ge meente staande de zegenbede uit Psalm 134. Daarna wees ds. Van der Molen na mens de classis en de kerk van Middel burg op het merkwaardige feit, dat an derhalf jaar geleden er slechts één chr. geref. predikant in Zeeland was; nu zijn er zes. Tenslotte sprak ds. Rebel nog een persoonlijk woord. Dreischor Plan o.I.-school goedgekeurd DREISCHOR. De Bouwkundig hoofdinspecteur voor het lager onder wijs heeft het plan voor de bouw van een drieklassige o.l. school in Dreischor, zoals dit is ontworpen door het archi tectenbureau Wesselo en Van Voorst te Bussum, goedgekeurd. De aanbesteding zal binnenkort plaats vinden. Kapelle Raad komt bijeen Vrijdag 21 november a.s. om half vier 's middags hoopt de raad in openbare vergadering bijeen te komen. Op de agen da staat o.m. de aanbieding van de begro ting 1959, alsmede die voor 1959 van het Burgerlijk Armbestuur. Voorts is er een voorstel tot aankoop van een perceel grond van de heer St. Rottier te Biezelinge ter voorziening in bouwterrein te Biezelinge. Verder komt op de agenda voor een voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woning Schoorse Bredeweg 13 en verlenging van de ontruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde woningen in de Ooststijaat. St. Maartensdijk Plattelandsvrouwen bijeen De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Tholen hield een bij eenkomst, waarvoor ook de leden en huisgenoten van de Z.P.M.en L.J.G. wa ren uitgenodigd. Nadat de presidente, me vrouw Van der ZandeBuys een wel komstwoord had gesproken, hield Jan P. Strijbos een voordracht over natuur en landschap van Zuid-Afrika, geïllustreerd met een kleurenfilm. Op boeiende wijze vertelde de heer Strijbos over Afrika. Aan het slot van de bijeenkomst deelde de presidente mede, dat bij voldoende deelname een tuinbouwcursus zal worden georganiseerd. Westkapelle Dammen WESTKAPELLE. De wedstrijd, die de Westkapelse damclub „D.E.S." als thuiswedstrijd speelde tegen de jeugd- damclub „Grijpskerke" werd door ..D.E.S." verloren met 97. s-Heer Arendskerke N.G.V.B. 's-HEER ARENDSKERKE. „Ge- bed. gebedsverhoring, gebedsgenezing" is het onderwerp, waarover mevrouw Veldman uit Colijnsplaat sprak voor de N.C.V.B. afdeling 's-Heer Arendskerke. De vergadering stond onder leiding van mevrouw J. Allewijn-Nagelkerke. Vee re Serenade VEERE. De muziekvereniging „Vee re's Genoegen" heelt een serenade ge bracht bij de heer B. van Beveren, die door de gemeenteraad toegelaten werd tot lid van de raad. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen 1 (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen 's-GRAVENPOLDER. Op de aanbe veling voor Dijkgraal van het water schap Ooster Zwake zijn geplaatst de heren: 1. C. Boogaard: 2. H. C. Heyboer en 3. J. Rijk. allen wonende te 's-Gra- venpolder. Als vertegenwoordigers naai de vergadering van de Brede Watering van Zuid-Beveland zijn aangewezen voor de Boonepolder de heer A. P. Wou- terse te Hoedekenskerke; voor het wa terschap Ooster Zwakc de heer C. Boo gaard te 's-Gra/venpolder; voor het wa terschap Middel Zwake de heren C. Boo gaard en A. J. Blok, beiden te s-Gra- venpolder en voor het waterschap 's-Gra- venpolder de heren J. Rijk en J. Boon man. beiden te 's-Gravenpolder. C? THOLEN. Onder voorzitterschap van mr. A. J. v. d. Hoeven heeft de ge meenteraad van Tholen vrijdag een uit voerige agenda doorgewerkt. Met de Kring Bescherming Bevolking werd een geldlening aangegaan tot een bedrag van f 20.000 en het met de NV Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 16.900, dienende tot consolidatie van de vlottende schuld, intstaan door kapitaal investeringen. Een delegatiebesluit inza ke verhuur van gemeente-eigendommen werd aangevuld. De gemeente-begroting van 1959 werd daarna aangeboden. Het onderzoek zal inplaats van de gebruikelijke commissie van drie leden op voorstel van de heer C. Boender (SGP) worden uitgebreid tot een commissie, bestaande uit alle raads leden. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden de reeds zit tende personen gekozen. Een aantal ver ordeningen, te weten destructie, haven geld, bouwverordeningen en heffing rei nigingsrechten werden goedgekeurd, die echter op voorstel van de heer Boender later nog eens alle nader zullen worden bekeken. Besloten werd tot aankoop van grond voor sportterrein onder positieve toezegging, dat het sportveld des zon dags gesloten blijft. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen Naar wij vernemen heeft de heer J. Slabbekoorn te Kapelle zijn benoeming tot lid van de raad voor de S.G.P., aan genomen. Hij zal de plaats innemen van het overleden lid de heer A. de Waard. Geref. mannenvereniging Onder voorzitterschap van de heer J. A. van Neuren hield vrijdagavond de Gerei. Mannenvereniging haar vergadering. Op deze bijeenkomst sprak ds. A. Veldhuy- zen, gerei, predikant te Baarland over het werk van de legerpredikant. Op boeiende wijze vertelde hij over dc er varingen, die hij persoonlijk bij dit werk mocht opdoen en op dit met aandacht ge volgde releraat volgde een zeer goede bespreking. Kamperland Jaarfeest C.J.M.V. KAMPERLAND. De Chr. Jonge- mannenvereniging hield vrijdag en za terdag het jaarfeest in het verenigings gebouw „Renata". Na de opening door de voorzitter, de heer G. J. de Moor, werd een klucht opgevoerd, getiteld „Pa doet de huishouding". Na de pauze werd het spel „Maike" voor het voetlicht ge bracht. Voor beide avonden bestond een goede belangstelling. W estkapelle WESTKAPELLE. De Christelijke mondorgelclub „De Krekels" gaf ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan een uitvoering, voor een stampvolle zaal. Nadat de voorzitter, de heer D. Hui- bregtse, een feestrede had uitgesproken, brachten „De Krekels" en het zangkoor enkele nummers ten gehore. Het lied „Ik kan u niet missen" met solozang en het jubileumnummer van de dirigent, de heer J. Hekhuis, oogstten véél succes. Na de pauze werd het komisch spel „Een huis vol inbrekers" opgevoerd. Fraai spel leverde hierin mej. Boo gaard. Ook de andere spelers leverden een goede prestatie. Een hoogtepunt in de avond was het optreden van een bandje en de zang groep. Onder de titel „Vrolijke klanken uit Tirol" werden een aantal nummers met vaart en elan naar voren gebracht. Het enthousiasme van het publiek was groot. W emeldinge Gemeente-avond Voor de leden van de Ned. Herv. kerk zijn vorige week twee gemeente-avonden gehouden. De plaatselijke predikant, ds. K. W. Slik, sprak in beide samenkomsten over het onderwerp „Maria, de moeder des Heren". De predikant wees op de toe nemende verering van Maria in de r.k. kerk en belichtte de achtergronden hier van. Ook gaf ds. Slik de nodige kritiek. Na de pauze vertoonde ds. Slik een filmstrook over het leven van Maarten Luther. Beide avonden waren druk-1 be zocht. VLISSINGEN Traditiegetrouw zal Sint Nicolaas ook dit jaar weer in Vlis singen zijn feestelijke intocht houden en per boot arriveren. De Sint zal zaterdag 22 november om half drie aan de Koopmanshaven bij het Het voorstel tot regeling van de kas- Bellamypark voet aan wal zetten. Bij 1 -1 t/ ctnrtt -r rnrt.iviïwol positie der gemeente werd met alge mene stemmen aanvaard, terwijl voor het regelen van de schuldpositie van de gemeente machtiging werd verleend. De heer D. de Koning stemde tegen een voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening in de gemeente Hij meende, dat tegenwoordig al zo veel wordt gereglementeerd en dat dit de mensen maar op kosten jaagt Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel tot invoering van een spaarregeling voor het gemeenteperso- neel werd na enige discussie afgewezen. de Koopmanshaven staat zijn schimmel reeds te wachten en zodra de Sint in het zadel zit. vangt de gebruikelijke rijtoer aan. De stoet wordt geopend door twee politie-motoren, daarna komt het mu ziekgezelschap ..St. Caecilia". vervolgens enkele zwarte Pieten, waarschijnlijk op scooters en dan komt Sint Nicolaas, fier te paard. Twee zwarte Pieten op scoo ters, auto's met leden van het ontvangst comité en het muziekgezelschap „Ons Genoegen" sluiten de stoet. Van de Koopmanshaven wordt eerst naar het stadhuis gereden, waar, op de trappen van het stadhuis, het traditione le geschenk aan de burgemeester zal worden overhandigd. Men rijdt dus van de Koopmanshaven over de Nieuwe Dijk, Zeilmarkt, Gravestraat, Paarde- straat naar de Houtkade. Na de plechtigheid op het stadhuis rijdt men over het Droogdok, de Stee- nen Beer, Wilhelminastraat, Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolffplein, Glasis- straat, Scheldestraat. Singel (tot aan de Ford Garage), Paul Krugerstraat, Bad huisstraat, Betje Wolffplein, G. Busken- straat, Spuistraate. Bellamypark en het Beursplein. Op het Beursplein wordt de stcfet ont bonden. waarna de Sint per auto naar de beide Vlissingse ziekenhuizen ver trekt voor het bezoeken van kinderen, die daar worden verpleegd. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen COÖPERATIEVE VEILINGSVERENIG1 .MARKTBERICHT 17 NOVEMBER 1958 FRUIT Cox Orange Pippin Hl 65-75 50—56. 55; 65 44—*-51; 50-60 2831; K 41; .Groninger Kroon H 65 en op 2425; 55-65 2022; Goud- reinetten H I 85-95 21; 75-85 14—19. 65-75 12—15: K 13; Jonathan H I 70-75 10—25- 65-70 15—21; 60-65 13—16; H II 6—7; K 14 —17; Golden Delicious H I 75-80 51 70-75 43; 65-70 37; K 31—33; Comtesse de Paris H I '>5-75 21; 55-65 16; K 14; Zwijnarecht- se Wijnpeer Hl 55 en op 17; Tomalen A 6263; B 53—39; C 3651: Nouveau Poi- teau H I 65 17; Druiven- Black Alicante 98—1,23. Andijvie 7—13; Prei 10—17: Savoyekool 7 11; Rodekool 512: Boerekool 79; Sla (natuur) 3—6 Sla (glas) 19; Uien 6—9; Boskroten 6—9; Kroten kg 6—10; Bloem kool 3 st p kist 52—54; 4 st p kist 42—47; 6 st p kist 20—43: 8 st p kist 10—34; 10 st p kist 10—13; Witlof 2661Waspeen 10 —20: Breekpeen 5—10; Spruiten 36—01; Veldsla 3—30. Raad Grijpskerke vergadert De gemeenteraad van Grijpskerke komt dinsdagmorgen om negen uur in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m.: voorstel om afwijzend te be schikken op liet verzoek van J. C. Dinge- rtianse, Kerkring 21, om hel zogenaamde „sloopje" aan hem te verkopen; voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouw verordening: voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1959 (het bedrag vast te stellen op 50.000; voorstel loi wijziging van de ge meentebegroting 1958; aanbieding ge meentebegroting voor 1959: bespreking vuilverwijderingsvraagstuk; vaststelling van een krediet voor de beplanting in hel uitbreidingsplan (kostenopgaal van de heer Brand te Domburg bedraagt onge veer f 600, Oud-V ossemeer Rode Kruisfilm De bekende Rode Kruisfilm „Paula" draaide in „Hol van Holland" te Oud- Vossemeer. Evenals vorige jaren was er grote belangstelling voor deze Rode Kruis filmavond. Burgemeester Mr. J. J. Versluijs sprak een kort welkomstwoord. Aan de hooldlilm gingen enkele film pjes over het werk van het Nederlandse Rode Kruis vooral. Tijdens de pauze or ganiseerde men een verloting ten bate van het Rode Kruis. Haamstede Flinke belangstelling bazar jeugdgebouw HAAMSTEDE. Direct na de ope ning en verder de gehele middag en avond was er een flinke belangstelling voor de bazar, ten bate van het ge reformeerde jeugdgebouw. Velen heb ben hun geluk beproefd bij het rad van avontuur om een krentenbrood of •boerenkool met rookworst te kunnen bemachtigen. Ook de andere attrakties hadden een behoorlijke belangstelling. Groot was de interesse voor de keurig aangeklede pop in Zuidbevelandse dracht. Niemand had de juiste naam geraden, zodat des avonds deze pop bij opbod werd verkocht. Hoewel het netto-bedrag nog niet vast te stellen is, is het wel zeker, dat van de ruim f 1000 bruto ontvangst een flink be drag bestemd zal kunnen worden voor het jeugdgebouw. Waarde Afscheid WAARDE. In verband met haar vertrek naar Bergen op Zoom heeft me vrouw Gast-Neerhoud, onderwijzeres aan de o.l. school te Waarde, vrijdag' af scheid genomen. .Een tweetal leerlingen bood haar een blijvend aandenken aan. De heer Jansen Verplanke uit Kruinin- gen zal het onderwijs voortzetten. Advertentie MIDDELBURG Interessante vergadering Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG —De centrale A. R. kiesvereniging heeft gisteren een buiten gewoon groot succes gehad met haar in het „Schuttershof" te Middelburg gehou den vergadering, waarin ur. J. van Baal sprak over „Nieuw-Guinea; taak en uit zicht". De voorzitter, de heer J. S. Hoek, kon een boven verwachting groot aantal ouderen zowel als jongeren welkom he ten. Hij deelde mee, dat het bestuur voornemens is, een kadercursus te ope nen voor de komende verkiezingsstrijd. De rede van de heer Van Baal, oud gouverneur van Nieuw Guinea, was der mate belangwekkend en de discussie die tot lang na 10 uur voortduurde, zo interessant, dat wij. teneinde daar recht aan te kunnen doen, daarop morgen te rug hopen te komen. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: enkele wanten en handschoe nen, vierdelige houten duimstok, kettinkje waaraan plaatje met naam „Jeanne", twee ballen, lipssleutel no. 222, ring waaraan twee .sleutels, wit plastic kindertasje, koperen ge wicht van 50 gram, paar schoudervullingen, kinderringetje, gekleurde das, grijs kinder- kapje, zijden hoofddoek met opschrift „Pa nama", blauwe kindercape met capuchon waaraan rode knopen, half oktober gevon den, bruine portemonnee inh. pasfoto's, krui wagen gemerkt V.O., zadelelekje, blauw grijze herenregenjas, rode portemonnee ten name van Walhout, bruine vulpen, rode vul pen. zwarte alpinomuts, blauwe ceintuur, spaarkaart ten name van M. Davidse, vul potlood, parapluhoes, kinderbril, naaigarni- tuur zwart leder, sleutel van koffer, pak kinderkleding, wit grijze hond (teef), grijze jongens windjack, paar zwarte gummi regen pijpen, bos sleutels. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Enige rijwielen en autopeds, donkerbruine trui, ringetje, wanten, cape, windjack, handschoenen, enige portemonnees vulpen, zak aardappelen, padvindersriem, kinderschoentje, witte das. regenjas, lap grijze stof. sleutels, regenkapje, sjaal, kruk je van boormachine, zakje kleren, hand schoenen en polshorloge. GOES Leermiddelen voor elir. uloschool Het bestuur van de vereniging voor Chr. Ulo-onderwijs te Goes heeft een verzoek ingediend voor de aanschaf van leermiddelen voor de school aan de West- wal. Het leerlingenaantal is aanzienlijk gestegen. De eerste drie klassen tellen 99 leer lingen. Dit houdt in, dat de huidige voor raad leerboeken niet toereikend is. Een derde pa vallei klas was noodzakelijk. Jaarvergadering chr. geheelonthouders GOES. Tijdens de gisteravond in de „Opril" te Goes gehouden jaarverga dering van de Nat. Chr. Geheelonthou- d er ver e naging afdeling Goes, is besloten dat men met het kerstnummer van „De wereldstrijd", het orgaan van de ver eniging, in breder kring propaganda zal maken. In het geheel van het drankweercomi- té te Goes hoopt de chr. vereniging bin nen afzienbare tijd activiteiten te ont wikkelen. (Ingez. med.-advertentie) Van Nelle bestellen

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5