M' mO DE PLASTICLAK Onrendabele gebieden moeten - voorlopig - nog geduldig zijn MAAN MAAKT TV DEBUT Samenwerking Simca en D AF Verstekelingen naar Luymes radio televisie Ambtelijke molens malen langzaam Plan teruggewezen Nog twee maanden Twaalfhonderd gulden Twee raketten bij Petten gelanceerd Frans eredoctoraat voor prof. Nuboer overleden ties over ^wes^e"'-yprus te w°- Meeleven Paranormale genezers willen wettelijke regeling Britten dreigen trawler in de grond te boren Premier de Valera wil kiesstelsel veranderen - in volle zee - De salarissen bij liet lager nijverheidsonderwijs Bezwaren tegen saneringsplan van Dordrecht Aanklacht tegen Hans Kilb wegens aannemen van steekpenningen MERCEDES VIERDE Zeven kinderen verbrand Elektriciteit, gas en bus duurder Wat U ook eet dan cifuleU Al vroeg vers brood Hamburg entrepothaven voor Indonesische goederen Hoge commissaris voor vluchtelingenhulp Frankrijk verwacht commerciële t.v. Huwelijkskandidaat voor ex-keizerin Soraya d' caus; 13'17 Meded of sremx televisie") Zaterdag 15 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Van onze speciale verslaggever NIEUWEROORD „U zit nu al veertig jaar in de prut. Op die tijd doen twee maanden langer er niets me aan toe of af." Dit zei burgemeester G. Londo tegen de verzamew afgevaardigden van het onrendabele gebied in Drente, waarover wij uitvoerige repor tages hebben gebracht. "tt et deze uitlating wil de de burgemeester helemaal niet beto gen, dat het hem koud laat of een grote groep in woners van Westerbork nog langer in modder en narigheid zit, zonder goede wegen, zonder waterleiding en zonder elektri citeit. Deze zin was een inleiding op een uiteenzetting over de onderhan delingen die gaande zijn tussen de betrokken gemeentebesturen, de centrale overheid en de diensten en maatschappijen die met deze zaken te maken hebben. Om dit alles duidelijk uiteen te zetten, had burgemeester Londo te Nieuweroord een vergadering belegd waarop de problemen van het onren- bele gebied over en weer openhartig werden besproken. De bewoners lie ten niet na een dramatisch beroep te doen op de burgemeester er aan mee te werken, dat bijzondere maatregelen worden getroffen voor de onrendabele gebieden. Niet alleen voor ons, zei een hunner. Overal in ons land zijn on rendabele gebieden waar het bijna geen leven is, omdat de bewoners van alle comfort verstoken zijn. Tussen de burgemeesters van Wes- terbork, Oosterhesselen en Zweelo be staat geen verschil van mening over de Twaalf Ellenweg, die door over schrijding van de subsidies abrupt eindigt op de gemeentegrens van Oos terhesselen. Gezamenlijk hadden de burgemeesters G. Londo, G. Grolle- man en mr. H. Greebe een plannetje opgemaakt dat voorzag in voltooiing van deze weg. Maar de Cultuurtech nische Dienst heeft dit plan terugge wezen en heeft intussen een ander plan op tafel gebracht waarbij ook een aansluiting van de weg bij Nieuw Balinge wordt verkregen. In dit plan is tevens de verharding van de Geeser Raay opgenomen, de modderweg van de Geeser Veenmarke waarop tientallen boerderijen zijn aangewezen voor aan- en afvoer van bedrijfsmiddelen en produkten. Dit plan echter laat de helft van de Gee ser Raay onverhard. Er is een zijweg halverwege geprojecteerd op de Twaalf Ellenweg. Dit betekent een nieuwe omweg er bij, terwijl een aantal boer derijen voorgoed van een behoorlijke uitweg verstoken blijft. Westerbroek en Oosterhesselen zijn nu in onderhandeling getreden met de Cultuurtechnische Dienst om voor de hele Geeser Raay verharding te ver krijgen. De besprekingen daarover kunnen misschien nog twee maanden in beslag nemen. Ambtelijke molens malen nu eenmaal langzaam. Daarom vroeg burgemeester Londo de bewo ners van het Geeser Veld nog twee maanden langer in de prut te blijven en zich rustig te houden. Er is kans op een volledige oplossing. Geduld vroeg burgemeester Londo ook voor de aanleg van de waterlei ding. Wie onmiddellijk water wil heb ben, kan dat krijgen. Maar dan moet hij bijna twaalfhonderd gulden op tafel leggen. „U moet het zelf weten als u dit be drag wilt betalen. Maar verwijt mij DEN HELDER Het Nationaal luchtvaartlaboratorium heeft gister avond uit de duinen bij Petten twee raketten in westelijke richting naar de Noordzee afgeschoten. De raketten waren onderscheiden lijk samengesteld uit drie en uit twee raketjes van drie inches dikte. Met ballistische camera's werd de baan, die zij aflegden, opgenomen. De raketten werden afgevuurd op een afstand van ongeveer tweehon derd meter van het wagentje, waarop zij waren opgesteld. Onder een hoek van 45 graden schoten zij met luid gesis van hun opstelling weg. Een rood lichtspoor markeerde de afgelegde weg. Ruw geschat bereikten de twee raketten een hoogte van drie- tot vijfduizend meter en legden zij een afstand van zeven kilometer af. De scheepvaart was tevoren gewaar schuwd. Van onze correspondent PARIJS De mogelijkheid moet niet uitgesloten worden geacht, dat tussen D.A.F. en Simca een overeen komst zal worden gesloten met betrek king tot het assembleren van de nieu we D.A.F.-auto's voor de Franse markt en voor die van de Franse gebieden overzee. Technisch is Simca zeker tot deze assemblage in staat. De grote nieuwe fabriek te Poissy, een stadje ten wes ten van Parijs, beschikt over de meest moderne machines en bij eén recent bezoek hebben wij ons ervan kunnen overtuigen, dat de beschikbare capaci teit thans slechts voor een deel wordt gebruikt. Naar wij vernemen hebben de be sprekingen tussen D.A.F. en Simca voorlopig alleen betrekking op het principe van een eventuele samen werking en op de vorm, waarin deze kan worden gerealiseerd. Verder dan een oriëntering schijnen zij nog niet gekomen. PARIJS (AFP) Aan prof. dr. J. F. Nuboer, hoogleraar aan de univer siteit van Utrecht, is gisteren aan de universiteit van Parijs het eredoctoraat in de medicijnen verleend. Bij deze plechtigheid waren onder meer de Nederlandse ambassadeur in Parijs en de Franse minister van on derwijs aanwezig. ATHENE (Reuter) Aartsbisschon Ook waren er afgevaardigden vAn de Makarios heeft hekenH j senaat en van de studenten van det gT?akj dat Utrechtse universiteit. "ekse regering, handelend uit naam van het volk van Cyprus, de Verenigde Naties zal vragen om onaf- rj-, hankelijkheid voor Cyprus. Makarios I ri/lil VIKl nüllfDRI legde zijn verklaring af toen hij op het i OUII V till RctlKOlIi punt stond naar New York te vertrek- ken om het debat in de Verenigde Na- Van onze kunstredactie DEN BOSCH. Toon van Balkom. de stadsbeiaardier van Den Bosch, is gisteren op 72-jarige leeftijd in zijn woonplaats overleden. De heer Van Balkom was de eerste Nederlandse beiaardier, die op de St. Rombout te Mechelen de meesterproef aflegde en al spoedig was zijn laain als klokkenspeler voorgoed gevestigd In 1915 benoemde de Brabantse hoofd stad hem tot stadsbeiaardier en sinds dien heeft hij in binnen- en buitenland grote bekendheid verworven. Hij heeft op vrijwel alle grote en bekende bei aards van Europa gespeeld. Ook via de radio heeft hij menigmaal beiaardcon certen op de Bossche carillons verzorgd. Van Balkom heeft vele werken voor beiaard geschreven en gearrangeerd. Hij was tevens een actief bestuurder van de Kederlandse klakkenspelvGr- eniging. Aartsbisschop Makarios Griekenland vraagt V.N. onafhankelijk Cyprus ROTTERDAM (ANP) De Alphard van Van Nievelt Goudriaan en Co. te Rotterdam, op weg van Bahia Blanca naar Rotterdam, drijft op 45 mijl ten zuid-westen van St. Vincent (Kaap Ver- dische eilanden) met machineschade rond. De Alcor van dezelfde rederij is nu op weg naar de Alphard om het schip naar St. Vincent te slepen. Burgemeester G. Londo van Westerbork heeft in een open hartige bespreking met de be- woners van het onrendabele gebied alle problemen behan. deld. Beiderzijds werd klare taal gesproken. Vlak bij de tafel van de burgemeester zat de voorzitter van de Gee ser Veenmarke, de heer A. Lanning, die als woordvoer der optrad van de tientallen boeren uit deze oude veenge- meenschap. niet als bijvoorbeeld in januari blijkt, dat door bijzondere maatregelen de kosten voor deN anderen veel lager zouden liggen". Burgemeester Londo beloofde niet. dat de aanleg van het water goed koper zal worden. Er is wel een goede kans op. In januari wordt het plan besproken in de raad van com missarissen van de Waterleiding maat schappij. Dit plan voorziet in de moge lijkheid de aanleg voor de belangheb benden goedkoper te maken. Waarom die vergadering dan niet afgewacht en de kans gewaagd? Duur der wordt het in geen geval. Over de mogelijkheden voor elek triciteit zie burgemeester Londo, dat dezer dagen de beslissende bespreking plaats heeft tussen de elektriciteits bedrijven van Groningen en Zwolle. Wordt daarin een positief resultaat bereikt, dan komt het voorstel tot verkoop van het gemeentelijke nat aan de IJsselcentrale dit jaar nog in de gemeenteraad. De aanleg kan dan terstond beginnen. „In ieder geval is het zo, aldus de burgemeester, dat heel Westerbork meeleeft met het onrendabele gebied. Het plan tot de noodzakelijke verbete ring van de straatverlichting in Wes terbork blijft liggen tot na het tijd stip waarop het onrendabele gebied is geëlektrificeerd." De bewoners van het onrendabele gebied hopen nu maar, dat Wester bork heel spoedig een nieuwe straat verlichting kan krijgen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De voorzitter van de Nederlandse werkgroep van paranor male genezers heeft de Tweede Kamer een verzoekschrift aangeboden, voor zien van 34 duizend handtekeningen. In het pettionnement wordt de Kamer gevraagd, er bij de ministers van justi tie en van sociale zaken en volksgezond heid op aan te dringen dat de rechts vervolging van bonafide magnetiseurs wordt geëindigd en dat een wettelijke regeling wordt getroffen. De visserijoorlog Van onze correspondent LONDEN. De visserij oorlog tus sen IJsland en Groot-Britannië is niet langer een vermakelijke operette. Eer gisteren heeft zich een zeer ernstig incident voorgedaan toen, aldus de IJs landse lezing, een Brits oorlogs schip dreigde een schip van de IJs landse kustwacht in de grond te boren wanneer het een opgebrachte Britse trawler niet zou laten gaan. De verklaring van Britse zijde, dat het incident gemakkelijk via de normale diplomatieke kanalen kan worden afge handeld, heeft in de IJslandse hoofdstad Reykjavik grote verontwaardiging ge wekt. De IJslandse regering eist nu dat de door haar strijdkrachten aangehouden Britse trawler, die op bevel van de Britse Admiraliteit reeds op weg is naar Engeland, zal worden uitgeleverd. Wat de zaak van de IJslanders zo sterk maakt, is het feit dat de trawler werd aangehouden tijdens vissen binnen de oude driemijlszone. De kwestie heeft dus niets te maken met het uitbreiden van de territoriale wateren tot twaalf mijl. Vissen binnen de driemijlszone is overal ter wereld strafbaar. DUBLIN (Reuter. Premier Eamon de Valera wil het Ierse parlement voor stellen de evenredige vertegenwoordi ging als basis van het kiesstelsel af te schaffen. Hij meent op grond van 36 jaar ervaring met dat stelsel dat het onjuist is en dat de afschaffing ervan in het algemene belang zou zijn. De leiders van de oppositiepartijen zijn tegen een dergelijke wijziging. Zij vrezen dat hun positie in het parlement, mede door het verdwijnen van de klei ne fracties, erdoor verzwakt zal worden. De partij van de Valera heeft nu al de absolute meerderheid. Advertentie 'n BRINK product vijfy - is beter - kost minder! DEN HAAG (AJ4.P.) De 37 ver stekelingen zijn gisterochtend om zes uur plaatselijke tijd in de Arafoerazee (ten zuidwesten van Nederlands Nieuw- Guinea) van de Johan van Oldenbarne- velt overgestapt op bet marine-opne mingsvaartuig Luymes. Zij zullen in Merauke aan land woTden gezet, waar zij worden toevertrouwd aan de zorgen van het gouvernement. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Het Christelijk nationaal vakverbond heeft minister Cals ge vraagd de achterstand in de salariëring bij het lager nijverheidsonderwijs onge daan te maken. In 1955 werd overeenstemming bereikt over een gelijkstelling van de salarissen voor leerkrachten bij het lager nijver heidsonderwijs, met een weektaak van 29 lessen, met die van leerkrachten bij het voortgezet lager onderwijs, die in het bezit zijn van de hoofdakte. De salarissen van de leerkrachten bij het lager onderwijs zijn inmiddels aan zienlijk verhoogd. Doordat dit niet het geval was bij het lager nijverheidson derwijs, is, volgens het C.N.V., voor de ze groep een achterstand ontstaan. Vooral bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes zijn er daardoor moeilijkheden bij de personeelsvoorziening. Eigen nieuwsdienst DORDRECHT. De Vereniging Oud Dordrecht heeft een beroep gedaan op minister Cals om te bevorderen, dat het basisplan voor de sanering van de stad in zijn huidige vorm niet zal worden uitgevoerd. Zij meent, d'at het in mei door de raad aangenomen plan is gebaseerd op de onjuiste veronderstelling, dat Dordrecht centrum van de zogenaamde Dreehtste- den zou worden. Ook is volgens de vereniging een goed kopere manier voor <ïe sanering van de binnenstad te vinden, waarbij oude, waardevolle panden worden hersteld en de oude stadskern haar karakter be houdt. Advertentie BONN (Reuter/A.P.) Tegen Hans Kilb, de vroegere medewerker van de Westduitse kanselier, is gisteren een aan klacht ingediend wegens het aannemen van geschenken en steekpenningen. De 42-jarige Kilb, die al sedert 8 sep tember in voorarrest zit, was gedurende acht maanden verbonden aan de inlich tingendienst van Euratom. Toen Kilb in september werd gearresteerd, werd medegedeeld dat hij van de Mercedes- automobielfabrieken twee auto's had aan genomen. Ook tegen de directeuren van de Mer- cedesfabrieken Fritz Koenecke en Rolf Staelin, zijn aanklachten ingediend. Ver wacht wordt dat kanselier Adenauer als getuige in het proces tegen Kilb zal optreden. Kilb is al de vierde medewerker van Adenauer, aan wie in de laatste maanden wetsovertredingen ten laste worden ge legd. De anderen zijn de vroegere onder minister van buitenlandse zaken, Walter Hallstein, de nieuwe ambassadeur van Bonn te Parijs, Blankenhorn, en diens voorganger von Maltzan. Zij werden er van beschuldigd onbevestigde berichten over het aannemen van steekpenningen aan het ministerie van economische zaken te hebben doorgegeven. INDIANAPOLIS (UPI) Zeven kin deren uit het gezin van George Gam mons zijn omgekomen in Fort Wayne (Indiana) door een brand in de ouder lijke woning. De ouders konden maar een van hun acht kinderen redden. Hun dochtertje van 4 jaar, Connie, wierpen zij uit een raam. Hun zeven andere kinderen de oudste 11 jaar, de jongste 1 jaar kon den zij niet meer bereiken. De brandweer vermoedt dat de brand te wijten is aan een defect in de olie- stookinstallatie. B. en W. van Utrecht willen Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Burgemeester en wet houders van Utrecht hebben de raad voorgesteld de elektriciteits-, gas- en bustarieven te verhogen. Het energiebedrijf, dat in 1956 nog een winst hoekte van bijna 700.000 gulden, zal naar schatting in 1958 ruim hetzelf de bedrag aan vei'lies opleveren. B. en W. willen daarom onder andere het vastrecht met tien procent verhogen. Van de voorgestelde wijzigingen wordt verwacht, dat zij de opbrengst van het elektriciteitsbedrijf met 644.000 gulden zullen verhogen. Een herziening van de tarieven voor grote verbruikers zou 198.000 gulden meer moeten opbrengen. Het gasbedrijf sluit 1958 waarschijnlijk af met een verlies van rond 690.000 gulden. Ook een verhoging van de gas- prijzen voor de kleine verbruikers met een meeropbrengst van 542.000 gulden als resultaat vinden B. en W. daarom wenselijk. Om de resultaten van het gemeentelijk vervoersbedrijf wat te verbeteren stel len B. en W. onder andere - oor van de zeven-rittenkaart, die een gulden kost, een zes-rittenkaart te maken, de vier- rittenkaart af te schaffen en de pi-ijs van de weekkaarten te verhogen van 1.50 tot 1.75. 't smaak! altijd beter met een koet fonkelend glas RIVELLA.De zuivere alcoholvrije natuurdrank, die de spijsvertering bevordert. En die non-filling is, dus nooit dat „volle"gevoel geeftl Drink het koel! I EEN FRIESCHE VLAG D0M0 PRODUCT ER GAAT de laatste dagen vrijwel geen nacht voorbij, of televisieregisseur Ben Steg- gerda zit uren achtereen in de Leidse sterrenwacht, in afwach ting van de dingen die komen gaan. Meestal komt erniets; dan maakt het wolkendek de maan onzichtbaar voor de enor me lenzen van de grote tele scoop. Maar als d<e nevel even optrekt, en de maan/k/raters enkele ogenblikken zichtbaar worden, snort -de filmcamera van de heer Kleibrink, de fotograaf waarnemer van de sterrenwacht* dae al maandenlang bezig is om samen met Steggerda een documentaire te maken, die woensdag in het Vara- programma wordt uitgezonden onder de rake titel: Een zitplaats voor de maan. „Vier en een half jaar geleden", zegt de uiterst bedachtzame Stegigerda, die als televisiedocumentarist de laat ste jaren sterk naar voren is getreden, „had ik er al zon in, die fascinerende maan in een directe uitzending in de huiskamers te brengen. Maar het was technisch niet mogelijk, een televisie camera, die zo'n 60 kilo weegt, aan de telescoop te bevestigen zonder deze uit zijn balans te brengen." Er waren nog meer bezwaren, maar Steggerda's vasthoudende natuur zijn wieg stond op het platteland gaf de moed niet op, en saimen met de directeur van de Leidse sterren wacht» prof. J. H. Oort en diens naaste medewerkers, werd alles in het werk gesteld om de technische obstakels uit de weg te ruimen. Kans op wolken Daarin zijn ze geslaagd, en voor het eerst in de geschiedenis van de tele- televisie vandaag ZATFiRDAf; Vanavond ls de NCRV weer aan de beurt, met de tweede af levering van haar amusementsshow, die vorige maand een verheugend goede start maakte. De quiz Plus of mm komt te verval len, wegens ziekte van Johan Bodegra ven; in plaats daarvan hoort en ziet u Latijns-Amerikaanse zang van Los Indios. Vooraf is weer de wijsgerige schoen maker present, en tot slot ziet u een vrolijke amusementsparade: Sneeuw witje en de Dixie-dwergen (21.20). 4 Vlaanderen: variété om 20.45, en van 21.25 af het Nederlandse programma. België Frans geeft een grote show, en In de school der vedetten. Op de Duitse t.v.: 17.30 Zum Blauen Bock; 20.15 de steeds aantrekkelijker wordende quiz Hart auf Hart. Advertentie radio vandaag f'n Ideaal bezit/: |'n blijvend henk M is beter - kost minder! DEN HAAG. De bakkers zullen, we gens de drukte voor St. Nicolaas, Kerst mis en Nieuwjaar, op vrijdag 5, woens dag 24 en woensdag 31 december eerder dan normaal met bakken mogen begin nen. Reeds van acht uur af zullen zij vers brood kunnen verkopen. BONN (DPA). Amien Tjokrosuseno, het hoofd van de Indonesische dienst voor staatslandbouwbedrijven, tevens hoofd van het bureau dat de „overgeno men" Nederlandse ondernemingen be heert, zal maandag in Hamburg bespre kingen voeren met de Hamburgse ka mer van koophandel. Zijn bedoeling is te onderzoeken of Hamburg als entrepothaven voor Indo nesische exportprodukten zou kunnen dienen. Behalve. Hamburg wordt ook Antwerpen als transitohaven voor deze prod'ukten genoemd. NEW YORK (A.P.). De Zwitser Auguste Lindt is herkozen als Hogè commissaris voor de vluchtelingenzorg van de Verenigde Naties. De ambtsperiode van Lindt beloopt vijf jaar met ingang van 1 januari 1960. maar hij heeft reea's medegedeeld niet langer dan twee jaar in functie te wil len blijven. Lindt werd op 10 december 1956 ge kozen ais opvolger van de overleden Nederlandse Hoge commissaris, J. G. van Heuven Goedhart. IN FRANKRIJK verwacht men dat de regering in de loop van het komende jaar commerciële televisie zal toe laten tot de ether. De politieke en 'inanciële constellatie is thans zeer gunstig voor com merciële t.v. Het initiatief voor commer ciële t.v. in Frankrjjk is uitge gaan van Publicis, een voor aanstaande reclame-onderne ming. Deze heeft daarvoor con tacten met het omroepstation Poste Parisien, dat voor de oor log een commerciëel radio-net in bedrijf had. Tv-regisseur Ben Steggerda (links), en fotograaf-waarnemer H. Kleibrink aan het werk in de Leidse sterrenwacht. visie zullen beelden van het maan landschap op het scherm kunnen ko men in een directe uitzending. „Toch is de kans maai' één op negen dat wij woensdag inderdaad de maan direct te zien krijgen, want Nederland telt slechts veertig wolkenloze nach ten." "Vandaar dat de heer Kleibrink veel tijd heeft opgeofferd, om in ieder geval redelijke filmbeelden van de maan op he-t televisiescherm te bren gen. ,,Van de 240 meter fihn, die wij tot nu toe hebben geschoten, is zestig meier, dus een minuut ot vijf, zeer acceptabel," zegt reggisseur Steggerda. Voorzover het de sterrenwacht be kend is, zijn het de enige uitgebreide filmopnamen die er bestaan. i a 1 ln het kortl ZATERDAG Aanbevolen voor de vroege aivend- uren: De Spring plank, en het or kest Helmuth Za- oharias, beide op Hilversum 1. .In het Half Time-cabaret van de Tierelantijnen hoort u o.a. het zangeresje Sacha Dé- nisent. Hilversum 2 biedt, behalve natuurlijk Plein 8 uur 13, het vragenspel Het hangt aan de muur en het tikt (21.45). Mieke Verstraete en Kees Brusse gaan op deze zender een nieuwe rubriek be ginnen van geïmproviseerd-gespeelde anecdotes: Zo hebben ze het me ver teld (22.35). Een van de Nederlandse deelne mers aan de Internationale Diri- gentencursus 1958 van de NRU, Charles de Wolff, komt vanmiddag om 15.35 (Hi Iv. 2) voor de Va ra- microfoon een concert leiden, dat wordt gegeven door hei Radio kamerorkest. Behalue werken van Brahms en Bach, komt op dit concert tot uit voering een concert voor hoorn en orkest, dat de Nederlandse compo nist Marius Flothuis in 1945 vol tooide. Solist in dit werk is de hoornist Ferry Koch jr. Hetzelfde orkest, geleid door Rien Rats, kunt u 's avonds om 19.35 (Hilv. 1) beluisteren. Mendelssohns briljante vierde (Italiaanse) sym fonie en Ravels Le tombeau de Couperin worden dan uitgevoerd. KEULEN (U.P.I.) De 42-jarige Ha- rald Krupp, baron von Bohlen und Hal- bach, is in West-Duitsland de laatste da gen genoemd als een nieuwe huwelijks kandidaat voor ex-keizerin Soraya van Perzië. Sedert Soraya is teruggekeerd naar Keulen, waar haar vader ambassadeur van Perzië is, leidt zij er een rustig leven. Zij verschijnt vrijwel niet op dp recepties van de ambassade en geeft er de voorkeur aan autotochtjes te ma ken in haar witte auto. Daar men haar echter enkele keren gezien heeft in gezelschap van Harald Krupp, een jongere broer van de West duitse industrieel Friedrich Krupp, gaan de geruchten over een mogelijk huwelijk tussen Soraya en Krupp. ZONDAG 16 NOVEMBER f RADIO I HILVERSUM I 402 m. ochtend mikR NCRV- ?;15 Gram-' 8-25 Hoog- middag K£°ka^LnIn-£ 1310 De Wadders? h™rep 13.30 Uchte muz; 13 45 Boekbespr; 1& StnWrt ca us; P &i<e^StNT VAN ke™: avond 18,30 Koorzang; 18.50 Gram- 19?» n» ™Uik nws 1905 Gewijde muzi 19.30 De mens en ik. De mens in Drr. 2nrin 4®. pr.leater. eaus: KRO: 19.45 Nws- 20.00 Act; 20.15 Cabaret 20.45 Promena'. de ork en solist 21.20 Gram; 21.30 Maar 99 Z1ln s°ed- hoorsP: 22.30 Gram- 2i'i5 24nn en Iiturg kal; 3300 Nws'; 23.15-24.00 Moderne muz. HILVERSUM II 298 m. middag a inA£t: 8'00 Nws; 8-18 V h platteland: 8.30 Gevar progr; 9.45 Geestelijk '.even SÏÏ! Gram; 10.35 Boekbespreking en sohst Hadiophilharm ork middag AVRO: 12.00 Lichte muz (verv); 13.00 Nws en S.O„S.-ber; 13.07 De toestand in 13...0 Geyar progr v d soldaten 14.00 Boek- lflor:Tb«»! Radio Kamerork en solist: 15.10 Theseus en Ariadne, hoorsp; 15.35 Viool en Piano; 16.00 Jazz; 16.30 Sport- revue. VARA: 17.00 Gevar muz; 17.30 joui-n'°U 1'*55 Nws- sportuitsl ensport- apond Tu-rvo30)»38„'3(,„ ISorte Doopsgezinde kerkd. IKOR: 19.00 V d jeugd; 19.30 De Open Deur; AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Lichte L:7/ 80.45 Gram; 21.00 Humoreske, schets 21.30 Westuidische muz; 21.45 Act; 22.00 Strijkork; 22.25 Muzikale caus; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl: 23.20-24.00 Gram. MAANDAG 17 NOVEMBER (_RADIOj HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gwijde muz 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische Ether leergang. 11.00 Gram. 11.25 Gevar. progr. middag 12-00 Orgelconc. 12.25 Voor boer en tum- ™T; Land- en tuinb. meded. 1Z.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. en act. 13.00 ?ws' ,!3„'F Marinierskapel. 14.05 Schoolra- dio 14.30 Gevar. progr. 15.30 Gram.16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 V. iï*2teTS- "'15 v d ieugd "-'O Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Suriname ontmoetingen van wereldgodsdiensten, door Ds J. A van der Meiden. avond 1?;00 Orgelconc. 18.30 Sport. 18-40 Piano recital. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Ne- derl volksliederen. 19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af. 20.00 Gram. 20.25 Verstop pertje spelen, caus. 20.30 De zee roept, hoorsp. 21.35 Cellorecital. 22.00 Volk en staat, caus. 22.15 Koor en fluit. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15-—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 9.00 Nws. 8.18 De matrijspoort. VPRO: 10.00 Voor de oude dag. 13.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Dansmuz. 11.35 Zuid-Afrikaans progr. middag 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. me ded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Or gel en zang. plm. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Instr. octet. 13.45 De weg naar volwassenheid, caus. 14.00 Cello en piano 14.20 Désiré Bisquet maakt een bootreis, hoorsp 15.40 Gram. 15.50 Voor boven de zestig 16.50 Volksmuz. 17.05 Pianoduo. 17.25 Lichte muz. 17.50 Mill. comm. avond 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, caus. 19.00 Par lementair overz. 19.15 Muzikale caus 19.45 Regeringsuitz. De B.B. van binnen en van buiten. Mr. L. Tielenius Kruythoff, directeur van de stichting bevordering be scherming bevolking, vraagt de aandacht van de Nederlandse noodwacht. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Cabaret. 21.00 Etherforum. 21.40 Maandagavondkron 22.10 Lichte muz. 22.30 Strijkork. 23.00 Nws. 32.15—24.00 Gram avond NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Showprogr. 21.00 Maandelijks jourat 21.45 Jazz.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6