RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Gemeentebesturen rond Zandkreek Veeregat sluiten zich aaneen en GROOTMEESTER ELOHR MET DONNER NAAR VLISSINGEN Nog geen contact met minister over nieuwe veertarieven Nieuwe Gereformeerde Kerk voor Anna-Jacobapolder Pagina 5 w rigfEa RECREATIEPLANNEN IN VEERE TER TAFEL PROVINCIE HOUDT ZICH ER FINANCIEEL GEHEEL BUITEN Overleden statenlid L. F. du Bois herdaeht Gymlokaal Nieuwe Haven Middelburg wordt verbeterd Middelburgse jazz society Chr. textielbond Zeeland groeide Plotseling nieuwe weegbrug in Brouwershaven Volleybalcompetitie Brabant-Zeeland C.JV.-gebedsdienst te Biggekerke Pracht van Spanje in „Schuttershof" Baas en knecht kregen ruzie Verkoping Zeeuwse fruitfilm 1958 Geslaagd Uitslagen junioren- competitie Dinsdag 11 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Advertentie ^UJXU.ilJLU,U.U.i>,U HtlHH UJJXLMJJJJXiJJJXUJJXUXUJÜÜLkMJXt 8 t-UJUUUUUUUUULLLLU^ tJUUUUULUUJUUUUULI 11It ÜJJI tttttg 3 Rang Fruit 19 ct per rol Van onze correspondent 'S-HEER ARENDSKERKE. Wan neer in 1961 het stroomgebied van Veer- segat en Zandkreek afgedamd en daar mee de tweemaal per etmaal terugkeren de getijdenbeweging beteugeld zal zijn, /uilen hier unieke gelegenheden voor de recreatie te water en op de oeverstro ken geschapen worden. Reeds enkele jaren voeren vertegenwoordigers van provincie en de aangrenzende gemeen ten besprekingen over de recreatiemo gelijkheden in het kader van de „Com missie Ontwikkeling Drie-eilandenge- bied". Deze besprekingen hadden o.m. tot resultaat, dat er met medewerking van de Provinciaal Planologische Dienst en de speciaal voor de recreatie in het drie-eilandengebied in het leven geroe pen technische adviescommissie een ba sisplan voor het toekomstige Veersemeer werd opgesteld. Ook werd door deze intergemeente lijke commissie een regeling voorbe reid, welke een hechtere samenwer king tussen de betrokken gemeentebe sturen mogelijk maakt. Het ziet er naar uit, dat er van een dergelijke sa menwerking spoedig sprake zal zijn. 'Een door de commissie ontworpen ge meenschappelijke regeling is thans aan <ïe gemeenteraden van Arnemui- den, 's Heer Arendskerke, Kattendijke, Kortgene, Veere, Vrouwenpolder, Wis- 'etoerke en Wolphaartsdijk ter be krachtiging voorgelegd. Deze regeling eeft tot doel samen te werken ter be- .artiging van de ontwikkeling der ecreatie in het gebied van het Veerse Gat en de Zandkreek. Bij het doornemen van de regeling, valt op, dat de samenwerking alleen maar gemeenten betreft, welke aan het recreatiegebied zullen grenzen, en dat <jte provincie Zeeland, welke zo nauw betrokken was bij het vooroverleg, niet aan de gemeenschappelijke regeling zal deelnemen. Wel zullen twee leden van Gedeputeerde Staten ook in het bestuur van het te vormen rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam zitting nemen, maar financiële steun zal de provincie slechts voor bijzondere objecten verlenen. De algemene onkosten komen ten laste van de aan te sluiten gemeenten. Veere centrum Als centrumplaats van de' regeling zal Veere fungeren. Drie organen kent het ontwerp: et bestuur bestaand'e uit twee leden van Gedeputeerde Staten, de bur gemeesters en bovendien een gemeente raadslid van de aangesloten acht ge meenten; een dagelijks bestuur gevormd door 10 leden van het bestuur en ten slotte de voorzitter, welke de dagelijkse lei ding hebben zal. De regeling heeft slechts een tijdelijke werking (gedurende drie jaar) en heeft o.m. ten doel een de«' cc e" voor te bereiden, waarbij eventueel ook de provincie Zeeland betrokken kan wor den. Andere taken zijn mede te werken bij de aankoop van gronden bestemd voor recreaf'edoeleinden en onder handelen met overheidsinstanties en par ticulieren. Hierbij tekenen wü aan, dat bij het bezoek van de rijksinventarisatie voor de recreatiegebieden (de zg. com missie Veldkamp), reeds financiële steun voor objecten binnen het drie-eilanden, gebied in het vooruitzicht werd gesteld. Geïnspireerd Aangenomen mag worden, dat de samenwerkingsvorm voor een belangrijk deel is geïnspireerd door de voor het recreatieplan de Brielse Maas geldende regeling. De Brielse Maas immers is een met het drie-eilandengebied alleszins te vergelijken binnenwater, dat eveneens ais afgesloten zeearm gelijksoortige recrea tiemogelijkheden biedt. Nog kortgeleden bracht de commissie ontwikkeling drie- eilandengebied een bezoek aan 'het Briel se Maas-project, dat reeds in een ver gevorderd stadium van ontwikkeling ver keert. Een vergelijking van de regeling voor beide gebieden brengt naast over eenkomsten, ook opvallende verschillen aan het licht. Voor de Brielse Maas is de privaatrechtelijke vorm van de stichting gekozen; het ontwerp voor Veerse GatZandkreek ligt in de pu bliekrechtelijke sfeer en is gebaseerd op de Wet Gemeenschappelijke Regelingen De Sticht. Brielse Mlaas wordt voor een belangrijk deel gefinancierd door de pro vincie Zuid-Holland (25 pet.) en de ge meente Rotterdam (50 pet.), terwijl de aangrenzende gemeenten 2 pet. van de totale kosten voor hun rekening nemen. Bij de ontwikkeling van de recreatie binnen het drie-eilandengebied zullen de aangrenzende gemeenten 100 pet. van de kosten voor hun rekening nemen, zoals we reeds zagen. Ook hebben in het be stuur van de Stichting Brielse Maas par ticuliere lichamen zitting, terwijl de rege ling van het drie-eilandengebied deel name van particulieren ook in de toe komst uitsluit. Bij het constateren van deze verschil, len is de vraag dan ook actueel, of de ontworpen regeling aldus door alle be trokken gemeentebesturen aanvaard zal worden. Van een onzer verslaggevers Rus „snelste simultaan- speler ter wereld" Eigen nieuwsdienst VLISSINGEN. Niet de Russi sche wereldkampioen schaken Bot- winnik, maar diens landgenoot de op 21 november a.s. 50 jaar wordende Sabo Flohr zal op donderdag 14 november a.s. naar Vlissingen komen. De ingewijden in de schaaksport zullen dit niet zo heel erg vinden, omdat Flohr immers bekend staat als hij ge niet in ieder geval de reputatie de beste simultaanschaker ter we reld. En simultaan spelen is nu juist hetgeen Flohr in Vlissingen komt doen. Hij wordt vergezeld door de Nederlandse kampioen Hein Donner, die samen met Flohr de tweede plaats bezette in het on langs afgelopen schaaktoernooi op de Wageningse berg. De Rus speelt simultaan aan veertig borden, Donner aan vijf en dertig. Het ter rein van de schermutseling is het splinternieuw Scheldekwartier aan dp Van Dishoeckstraat. Het is dit jaar precies twintig jaar ge leden, dat in Hilversum het zogenaamde AVRÓ-schaaktoernooi werd gehouden. Flohr eindigde toen gelijk met de sinds lange tijd niet meer actief zijnde Ameri kaanse grootmeester Rueben Fine. Zo po pulair waren beide spelers destijds, dat ontwerpers van sigarenbandjes de namen van de twee^chaakmatadoren zelfs lieten drukken op hun produkten. Flohrs ster steeg nog even, maar begon daarna te da len en thans is de Rus op een trede van schaakladder beland, die reeds vele van zijn (jonge) landgenoten alweer een tijdje onder zich hebben. Maar Russen als Bronstein, Smyslow, Petrosyan en Tal MIDDELBURG. Aan het begin I mochten Flohr dan in een „gevecht" van MIDDELBURG. Het gymnastiek lokaal bij het schoolgebouw aan de Nieuwe Haven te Middelburg zal, wan neer de raad akkoord gaat met het voorstel van B. en W., een buitenuit gang krijgen met kleedkamers aan de oostzijde, waarmee een bedrag van 16.800 gemoeid zal zijn. Het gymnastieklokaal is eigendom van en ook in beheer bij de gemeente. Verscheidene scholen en verenigingen maken van het lokaal gebruik, zodat dit thans volledig is bezet. Het onaangename feit doet zich ech ter voor, dat het lokaal geen uitgang naar buiten heeft, zodat alle bezoe kers en ook de schoolkinderen door de gang van de school (die in bruikleen gegeven is aan de Geref. U.L.O.) moe ten, om het gymnastieklokaal te kun nen bereiken. Dit is hinderlijk voor het onderwijs en het verzoek van de schoolvereniging aan het gemeentebe stuur, om een uitgang aan de buiten zijde te maken, wordt dan ook alleszins begrijpelijk genoemd. In het plan is tevens opgenomen het aanbouwen van een kleedruimte en een ruimte voor de toestellen, die thans steeds in het lokaal aanwezig zijn. Voor de financiering van de uit gaven zullen B. en W. zich wenden tot de Bank voor Ned. Gemeenten voor het verkrijgen van een vaste lening groot 16.800. VRAGEN VAN DE HEER STEMERDING van de gisteren gehouden zitting van Provinciale Staten van Zeeland heeft de voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, in gevoelvolle woorden het overleden statenlid, wijlen de heer L. F. du Bois herdacht. De commissaris der Koningin herin nerde er aan, dat juist op de ochtend van deze dag het stoffelijk overschot ter aarde was besteld, waarbij het pro vinciaal bestuur van Zeeland tegen woordig was. De heer Du Bois had, aldus de Com missaris der Koningin, geen enkele vijand. Zijn optreden droeg in grote mate bij tot het scheppen van een goe de sfeer. De heer Du Bois vatte zijn taak als statenlid zeer serieus op. Dit overlijden heeft ons diep getrof fen. Moge God de nabestaanden ster ken, besloot de Commissaris. Op de ledige stoel van de overledene was een zwart lint gelegd. STATENLID DU BOIS TER AARDE BESTELD Van onze correspondent TERNEUZEN. Na de plechtige uit vaartdienst, die maandagmorgen werd gehouden in de kerk van St.-Willebror- dus in Terneuzen.is het stoffelijk om hulsel van de heer L. F. du Bois, in leven lid van de Provinciale Staten, op de r.k. begraafplaats ter aarde besteld. Leden van de Provinciale Staten, wet houders en raadsleden, deputaties van verschillende verenigingen, familieleden, vrienden en belangstellenden waren hierbij aanwezig. De commissariis der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroo-t, sprak van de grote ver slagenheid, die er in de Provinciale Sta ten heerste, toen het plotseling overlij den van de heer Du Bois bekend werd Niemand had kunnen denken, dat op de dag. dat de Provinciale Staten zoude* veraa deren, de leden eerst bijeen zou den komen, om aan dit graf te staar De heer Du Bois, aldus de commisss ris, heeft steeds op eerlijke, hartelijk wijze de belangen voorgestaan. Burgemeester Tellegen kon tot ziji leedwezen niet aanwezig zijn, doch lie zich vertegenwoordigen door wetboude H. de Meijer. Namens de gemeente e namens de vereniging ,,Havenbelamgen' sprak deze een woord van afscheid Het past ons, deemoedig te buigen vor Hem, die de heer Du Bois heeft wep genomen. De heer M. van Poelje, lid van d Provinciale Staten, sprak een afscheid woord namens de leden van de P.v.d.jA Ook namens de N.S. werden waarderen de woorden gesproken. De heer L. 7 gers, een broer van mevrouw Du Bo; dankte voor de waarderende woord e en de belangstelling. man tegen man verslaan, op simultaan- gebied bleef Flohr de meester en heeft hij nog steeds de naam van de schaker, die de meeste gewonnen partijen weet te bereiken, ofschoon er ook weer schaak kenners zijn, die beweren, dat hij niet de beste, maar de snelste simultaanspeler ter wereld is. De waarheid zal waarschijn lijk wel in 't midden liggen. In elk geval Instuif Kapelle KAPELLE. Zondagavond is in het CJMV-tgebouw het instuifwenk vanwege cte Hervormde jeugdraad begonnen. Voortaan zal elke zondagavond het CJMV-gebouw weer openstaan voor de jongeren die er willen komen. De eerste avond waren er ongeveer' 25. Er kunnen vele spelen worden beoefend. Een ieder is vrij om te doen wat men wil. Het is wel de bedoeling van de Herv. jeugdraad om ook af en toe een speciale avond te organiseren met een gebonden programma. kunnen de Zeeuwse schaakliefhebbers het donderdagavond ondervinden. Met belang stelling zien we uit welke Zeeeuwse scha- stelling zien we uit welke Zeeuwse scha- derlaag zullen toebrengen. In Wageningen heeft Flohr gezegd, dat het schaakpeil in Nederland sinds de jaren van de tweekamp tussen Euwe en Alje chin met sprongen omhoog is gegaan. Wanneer een deskundige als deze groot meester, die zyns gelijke in de „vlugger tjes" bjjna niet vindt, zulke woorden be zigt, dan kan schakend Nederland daar over niet anders dan verheugd zjjn, want ook in het schaakspel geldt het devies: „Excelsior". Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In het Trefpunt or ganiseerde de Middelburgse Jazz Society voor de vierde keer een kontaktavond Ij voor leden en introducé's. Zoals gewoon lijk viel deze avond zeer in de smaak. Wegens ziekte van de Vlissingse solo- guitarist Weezeman had men het huis orkest en de overblijvende leden van het kwartet-Weezeman samengevoegd, zodat de volgende bezetting werd ver kregen: Jan Net, sopraan- en tenor saxofoon, William Rothuizen, solo gui taar. Ton Macaré, piano. Piet Eckhardt, slagguitaar, Max Kunst, bas en Adri- aanse, drums. De zaal van het Trefpunt was niet geheel bezet, maar het toch nog vrij 1 talrijke publiek heeft van het werk van deze bezetting toch volop kunnen genie ten. De wervelwind van noten, die be roepsmusicus Jan Net de zaal instuur de, wekte grote bewondering, alsook de fijne akkoordjes van Rothuizen. Na het optreden van dit orkest leidde Peter Bulthuis een interessante quiz, waarbij de leden van de Society danig aan de tand werd gevoeld. Maar de meesten van de ondervraagden weer den zich uitstekend. De Middelburgse Jazz Society, waarvan het ledental met de dag groter wordt, is thans bezig, voor de leden een leesportefeuille in roulatie te brengen, die een stuk óf acht zeer interessante jazzbladen zal bevat ten. Verder heeft het bestuur een ideeën bus opengesteld. De volgende avond van de Society zal worden gehouden o'p 29 november. Het wordt een studieavond, tijdens welke drs. Cornet, uit Goes, zal spreken over de Amerikaanse negermuziek. Benoeming KAPELLE. Mej. P. Seip, onder- wijzer es aan de ol. school te Kapelle is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de o-l. school te Kruiningen. Mej. Seip was per' september j.l. haar werk als onderwijzeres aan de o.l. schoot alhier begonnen. Eigen nieuwsdienst GOES. Het gewest Zeeland van Ie Christelijke Textielbond (CTBj is ligegroeid tot 119 leden, heeft secre- aris I. Filius, uit Vlissingen. maandag- niddag tijdens de ledenvergadering te Joes in zijn jaarverslag meegedeeld. In de vacatures, ontstaan door het j -eriodiek aftreden van de heren J. tonner (Goes), A, Dees (Zaamslag) n J. v. d. Doel (Zierikzee), werden ekozen de heren De Goffau (Krab- lendijke), D. P. Sehutz, (Axel) en J. itoel (Brouwershaven). Als spreker trad op mr. P. W. Hui- inga, adj. directeur van het bonds- <ureau, te Amsterdam, met het onder- verp „Odernemersbeleid met name a.v. leveranciers, klanten en perso- eel." ff vergadering, die onder leiding >nd van voorzitter P. I. Hamming it Middelburg, werd besloten met een evendige en leerzame discussie. Van onze correspondent BROUWERSHAVEN. Midden in de bietencampagne is het in Brouwersha ven nodig gebleken, een nieuwe weeg brug te plaatsen. De oude, die in 1937 werd gebouwd, kon de zware vrachten niet meer houden. De verzwakking in de oude constructie kwam pas aan het licht, toen de brug intensief werd ge bruikt, zodat in allerijl maatregelen moesten worden genomen. Het bestuur van de weegbrugcombina tie besloot in een spoedvergadering, on der voorzitterschap van de heer H- J. Gast, over te gaan tot aanschaf van een nieuwe brug. De firma gebr. Boot, te Etten-Leur, is gisteren begonnen met het treffen van voorbereidingen voor de bouw van een nieuwe brug. Aan het eind van deze maand hoopt men de nieuwe brug in gebruik te kunnen nemen. De veranderde eisen, die het ijkwezen stelt, maken het noodzakelijk, dat de in- strumentenput wordt verdiept en ver breed. De bestaande betonnen kuil moet daarvoor worden weggebroken. De gebrs. Slager, een metselaarsfirma uit Brouwershaven, heeft het werk ter hand genomen. Deze firma zal ook de nieuwe kuil in orde maken. Op het ogenblik vangt een tweede brug. van een andere vereniging, de drukte op, zodat in de verscheping van de bieten geen stagnatie ontstaat. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG. In de gisteren gehouden buitengewone zitting van Provinciale Staten van Zeeland heeft de heer A. H. S. Stemerding Gedepu teerde Staten gevraagd of, naar aan leiding van de in de statenvergadering van 30 juli j.l. ingediende motie, Ge deputeerde Staten reeds contact heb ben gehad met de minister van Verkeer en Waterstaat. De heer M. J. van Poelje heeft na mens Ged. Staten hierop geantwoord, dat nog geen bespreking met de mi nister heeft plaatsgevonden over de veertarieven en de heer Van Poelje stelde hierbij de vraag, of het, wel wenselijk is reeds thans, nu nog slechts weinig cijfers over het vervoer over de Westerschelde na de invoering van de nieuwe tarieven bekend zijn, over deze materie met de minister te gaan spreken De heer Stemerding herinnerde er aan, dat indertijd in de motie er bij Ged. Staten op aan werd gedrongen zo spoedig mogelijk over de veertarieven contact op te nemen met de minister. De heer Stemerding wilde weten, wat er is besproken en of ook de nieuwe tweede veerboot ter sprake is ge bracht. De heer Van Poelje merkte op dat minister Algera in augustus met va- In de le klasse heren van de Volleybal competitie BrabantZeeland werden vo rige week gespeeld Olympia IISmevo. Olympia II won beide partijen resp. met 30 en 31; de sets werden 1511; 16 14, 15—7 en 15—8, 15—13, 9—15, 15—10. Olympia II is nu met Smevo van plaats verwisseld in deze ranglijst. In de 2e klasse heren werden gespeeld VIOSaturnus, die door Saturnus met 03 werd gewonnen; VIOBB II werd door VIO gewonnen met 31. Saturnus heeft hier de leiding behouden, terwijl VIO en BB II hun plaatsen op de rang lijst konden handhaven. Bij de le klasse dames waren de uit slagen: BGS—BB I 3—0; BGS—BB II 3 0; VVS I—MOC I 3—0; Avanti II—MOC II 3—1; Avanti II—MOC I 3—1; VVS I— MOC II 3—0; SMW—Olympia I 0—3; SMWOlympia II 13; Olympia I- Olympia II 31; Avanti II—VVS II 0—3. De Olympia-dames behouden nog de leiding, doch de BBI-dames zijn naar de vierde plaats gezakt, de tweede plaats is nu door de dames van BGS ingenomen. Avanti is van de derde naar de vijfde plaats gezakt en de dames van VVS I be zetten nu de derde plaats. „De Schelde" koos nieuwe „bootsman" VLISSINGEN. Zaterdagavond heeft de Vereniging voor Watertoerisme ,.De Schelde" te Vlissingen een vergadering belegd, tijdens welke een nieuwe „bootsman" werd gekozen, die belast is met het onderhoud van het terrein. Het is de heer N. Visser. Op 9 juni 1959 hoopt de jachtclub haar 25-jarig bestaan te viei%n. De voorzit ter, de heer Postumes, verklaarde, dat men dit niet zonder meer voorbij zou laten gaan. De vergadering werd gehouden in het clubhuis van de vereniging. PZEM-contactavonden in Vlissingen MIDiDELBURG. De jaarlijkse kon- taktavondie-n voor het personeel van de PZEM in geheel Zeeland zullen dit jaar worden gehouden op 25 en 26 november in Britannia te Vlissinigen. Eigen per soneel zal het blijspel „De ooievaar ver gist zich" van Hans Hesna opvoeren. Van onze correspondent BIGGEKERKE. Ongeveer 200 jonge ren-leden van het C.J.V. in Walcheren waren samen met de plaatselijke gemeen te zondagmiddag in de Ned. Herv. kerk te Biggekerke samengekomen om er hun jaarlijkse gebedsdienst te houden Het thema voor deze dienst was dit jaar „Zie ik maak alle dingen nieuw". Mevr. de Graaff uit Nièuwvliet sprak over: „Wat is de mens klein" en de heer Allewijn uit Goes over: „Wat is de mens groot" De collecte in deze dienst bestemd voor de wereldbond bracht f131— op. GOES GOES. In Spanje is alles anders", zei Jan P. Strijbos in zijn lezing, die hu gisteravond hield in het „Schutters hof voor de vereniging voor weter- sohappelijke belangen in Goes. Lange tijd sprak de (heer Strijbos. voor een ge hoor, dat hem in de wereld van zijn reisherinneringen op de voet volgde, over onbekend Spanje en over zijn' zwerftochten door Andalusië. De voor een Nederlander zo merk waardige. ja vaak onbegrijpelijke Spaan se gewoonten, verklaarde de heer Strij bos voor een gedeelte, maar hij wees anderzijds weer op zoveel vreemde za ken. dat het mysterie dat voor de Neder lander om Spanje hangt, niets aan aan trekkelijkheid heeft verloren. Op zijn vele en vaak moeilijke tochten door Spanje waren het de dieren en de planten, en in het bijzonder de vogels, die de aandacht van zijn oog en van zijn filmcamera trokken. Prachtige op namen. die een beeld gaven van de onge kende kleurenrijkdom van het Andalusi- sohe land, liet de heer Strijbos aan zijn publiek zien. Vanavond herhaalt de heer Strijbos zijn lezing en filmvertoning. Colijnsplaat Filmavond NCLB In de zaal van de heer Gast werd voor de afdeling Colijnsplaat van de N.C.L.B. een familieavond gehouden, waarbij en kele films werden vertoond. Er was een flinke belangstelling. Des middags was er een kindervoorstelling. kantie is geweest en dat daarna bleek dat de gezondheidstoestand van de minister te wensen overliet. Mede als gevolg daarvan heeft geen bespreking plaatsgevonden. Voorts merkte de heer Van Poelje op. dat het juiste moment hiervoor moei worden afgewacht. De nieuwe minister moet zich nog inwerken en Ged. Staten zijn van plan zo spoedig mogelijk met de bewinds man contact op te nemen. De heren Stemerding en C. F. van der Peyl (C.H.) drongen er op aan, dat dit overleg zal plaats vinden vóór de begroting van Verkeer en Water staat in de Tweede Kamer wordt be handeld. GOES. Zaterdagochtend ontstond op een bouwwerk te Goes onenigheid tus sen de aannemer H. uit Bergen op Zoom en één van de werklieden, G. G. uit Hal steren. Er vielen harde woorden en de aannemer gelastte zijn werknemer het werkterrein te verlaten. G. bezocht daarop in verbolgen stem ming enkele café's en in benevelde toe stand begaf hij zich vervolgens naar Ber gen op Zoom, waar hij de aannemer in diens werkplaats opzocht en te lijf ging. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een broer van de aannemer tussenbeide kwam. Hierop trok G. een mes. Nadat hij was overmeesterd werd hij door de politie ingesloten in het politiebureau te Bergen op Zoom terzake mishande ling en bedreiging. Hij is naderhand op vrije voeten gesteld. St. Philipsland Bejaardenwoningen ST. PHILIPSLAND. Voor rekening van de gemeente zijn twee bejaardenwo ningen aanbesteed, waarbij de volgende personen hebben ingeschreven: M. Geen- se 18.986,—; P. de Raat 15.680,—; C. J. van Schelven 15.500,A. Kot 14.524, Kapelle Om de damtitel De afgelopen week werden weer een aantal wedstrijden gespeeld om de per soonlijke titel van de damclub Kapelle. De volgende uitslagen werden genoteerd: C. v. Vliet—W. v. d. Vrede 2—0; A. v. d. Schraaf—J. C. Koster 2—0; H. v. d. Vrie- J. C. Walrave 2—0; C. van Overloop—C. Sulsters 2—0; C.v. d. Schraaf—C. v. de Vliet 1—1; J. C. van Liere—C. Blanken- burgh 11. Jonge Kerk Er was vrijdagavond een grote opkomst op de in het C.J.M.V.-gebouw belegde bij eenkomst van de plaatselijke Jonge Kerk- groep. Na het openingswoord door de voorzitter ds. E. P. J. Jebbink, werd de vragenbus geopend en hieruit kwam heel wat te voorschijn. Uitvoerig werden alle vragen besproken. O.m. ging het over de gezongen geloofsbelijdenis; het spiritisme; de verhouding Herv. kerk-Lutherse kerk en andere zaken. Het was een zeer ge animeerde bijeenkomst en besloten werd meer van dergelijke vraagavonden te or ganiseren. HEINKENSZAND. Door notaris M. E. J. F. van Dissel te Goes werd op maandag 10 november 1958 te Heinkens- zand voor de Erven J. de Hamer publiek verkocht een perceel bouwland onder Heinkenszand, groot 72 aren 80 centiaren en het huis met tuin aan de Dorpsstraat te Heinkenszand, groot 3 aren 35 centia ren. Koopster hiervan werd Maria Elisa beth van de Walle. weduwe van J. de Hamer, respectievelijk voor f3.900,en f3.675,—. GOES Eigen nieuwsdienst Naar wij uit officiële bron vernemen, zijn er plannen om in Anna-Jacobapolder een nieuwe Gereformeerde kerk te bouwen. Het Nationaal Rampenfonds heeft voor de totstandkoming van dit nieuwe gebouw steun toegezegd, waardoor het voor de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Anna-Jacobapolder mogelijk wordt ge maakt, tot nieuwbouw over te gaan. De besprekingen zijp thans, zoVer gevorderd, dat de leden van de Geref. Kerk in Anna-Jacobapolder de goede hoop koesteren, dat zij binnen afzienbare tijd in een nieuw ge bouw de erediensten kunnen bijwonen. KAPELLE Deze zomer is op de Zeeuwse fruitteeltbedrijven en op de veilingen in deze provincie een geluids kleurenfilm opgenomen welke beoogt een beeld te geven van de aard en omvang van de fruitteelt en bovenal van de stand van de mechanisatie. Deze film heeft een draaiduur van 1% uur. Woens dag 12 nov. a.s. 's avonds om half acht zal deze fruitfilm in Kapelle worden vertoond in hotel „De Zwaan". Behalve deze fruitfilm uit Zeeland, waarvan een groot deel in Kapelle is opgenomen, zal er o.m. een film van het Zeeuws fruit- corso te Goes en het bloemencorso te Zundert worden vertoond. Ook staat op het programma een film over de teelt van gladiolen. De toegang tot deze voor stelling is vrij. MIDDELBURG Scooterberijder gewond bij een slippartij Eigen nieuwsdienst MIDDELBURG. een slippartij op de Nieuwe Vlissingseweg te Middelburg ter hoogte van de Piel Heinstraat, waar bij ook een autobus van de Stoomtram Walcheren en een personenauto waren betrokken, is de 33-jarige C. M. met zijn scooter verongelukt. Met enkele verwon dingen moest hij naar het St. Jozefzie- kenhuis te Vlissingen worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde gistermiddag. Op een gegeven moment wilde de chauffeur van de autobus linksaf de Piet Heinstraat inrijden en verminderde daarom zijn snelheid. De bestuurder van de achter de bus rijdende scooter, C. M., had de stop lichtjes wel gezien, hij remde dan ook. maar slipte daarbij en sloeg toen tegen de achterzijde ,van de autobus. Een achter hem rijdende personenauto overkwam hetzelfde. Slechts M. liep letsel op. De voertuigen kregen aanzienlijke materiële schade. „Marie Antoinette voor de CEFA MIDDELBURG. De Christelijke Filmaotie Middelburg en omstreken ver toont woensdagavond om acht uur in de Schouwburg „Marde Antoinette", een historische kleurenfilm over de Franse revolutie. Deze geschiedkundig juiste film laat het wufte leven a.an het Fran se hof zien tijdens de regering van de goedige, doch zwakke Lodewijk XVI, eindigend -met de val van het Franse koningshuis. Op 10 en 11 december zal het derde deel van de Sissi-trilogie worden ver toond. Advertentie MET ESSO BENT U BETER UIT! St. Annaland „Landbouwbelang" bijeen De landbouwvereniging „Landbouwbe lang" hield een algemene vergadering in de zaal van de heer Fr. Rijnberg. Deze zeer belangrijke vergadering, die goed bezocht was, had tot doel, om het be stuur van „Landbouwbelang" goedkeu ring te verlenen voor nieuwbouw en grondaankoop voor de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging Eiland Tholen. Met algemene stemmen werd dit bestuurs voorstel goedgekeurd. De heer C. J. J. Koijman had de leiding van deze bijeen komst. Wegoml egging In verband met de riolering van een gedeelte van de Weststraat te Sint An naland is een wegomlegging noodzake lijk geworden. Het verkeer van Stave- nisse, dat voorheen via de Weststraat naar Oud-Vossemeer geleid werd, moet thans gebruik maken van de Ring en kan dan via de Voorstraat of eventueel door de Ooststraat naar de Javadijk rij den. Cursus Engels Het ligt in de bedoeling van het be stuur van de Landbouw Jongeren Ge meenschap, afdeling Sint-Annaland, om in het aanstaand seizoen een oriënteren de cursus in de Engelse taal te houden. AXEL. Mej. J. M. A. Burger slaagde te Heerlen „cum laude" voor kraamver zorgster. Youth for Ghristbijeen- komst te Vlissingen Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN. De Youth for Christ hield een bijeenkomst in de gereformeer de kerk van Vlissingen. Spreker was ds. J- Gravendeel, uit Genk (België', van de Belgische evangelische zendings kerken. De avond werd begonnen met enige liederen. Hef koor werd begeleid door vier guitaristen. Daarna las ds. Gravendeel uit 2 Kon. 6. Zijn toespraak was getiteld ,,Ja of nee?". Deze bij eenkomst was een vervolg op die van i oktober jl. in de Jacobskerk. Groep A III: Tern Boys A IGraauw A 1 2—0: Steén A IHulst A I 02; groep B I: VCK B IVlissingen B I 1—5; Veere B I Walcheren B I 62: groep B II: Patrijzen B IBorssele B I 71; Nieuwland B I Middelburg B II 10; groep B VI Kwaden- damme B ISVD BI 120; Robur B I Wolfaartsdijk B I 51; groep B VIII: Dui- veïand B IDrecschr B I 0—4; groep B XI; Ria W B ITerneuzen B III 60; groep B XII Tern Boys B IHontenisse B I 12: Axel B IHulst B I 26; Vogelwaarde B I Zaamslag B I 80; groep B XIH: Hulst B II Steen B I 6—4; Steen B IIVogelwaarde B II 1—8; Graauw B I—Hulst B H 0—1; Hontenisse B IIElinge B I 00 Overige wedstrijden afgelast. Middelburg Oudermiddag Chr. middel baar landbouwschool MIDELBURG. Voor de ouders van leerlingen der eerste klas van de Chr. Middelbare Landbouwschool te Middel burg werd een oudermiddag gehouden. Vele ouders waren aanwezig. De direc teur der school, ir. H. Steur, schetste de voornaamste moeilijkheden waarmee de leerlingen, vooral in het begin, te kam pen hebben. Hij noemde bijvoorbeeld de overgang van praktijk naar school, de overgang van lager naar middelbaar on derwijs (het werken met begrippen en het leren studeren is voor velen een zware opgave), het tempo en de omvang van de leerstof. t Belangrijk is ook, aldus ir. Steur, dat de leerlingen een ruimere blik krijgen op het maatschappelijk leven. Daartoe wor den o.m. excursies gemaakt naar bedrij ven, worden tentoonstellingen bezocht, kortom kontakt gezocht met andere be roepen. De behandelde stof kwam daarna in be spreking. Kapelle Grole interesse voor behendigheidswedstrijd Er blijkt zeer grote belandstelling te bestaan voor de behendigheidswedstrij den met tweewielige tuinbouwtrekkers. a.s. zaterdag op het veilingterrein. De inschrijving hiervoor is nu geslo ten en er zijn 60 heren en 1 dame voor deze wedstrijden ingeschreven. De hoofdprijs van deze wedstrijden is ook de moeite waard, want de winnaar krijgt een nieuwe tweewielige Agria, welke tijdens deze show voor het eerst aan de tuinders getoond zal worden. Renesse PROEFVERLICHTING Wanneer de voorgenomen plannen van het gemeentebestuur doorgang zullen vinden, wordt een groot gedeelte van de bestaande straatverlichting in de toe komst veranderd. Om te komen tot een goed lichtresul- laat is thans op de Hogezoom en Wilhel- minaweg een proefverlichting (T.L. ver. lichting) aangebracht. De proefverlich» ting bleek een goede verbetering te

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5